Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Bordoi


Bordoi
őstag

Részletek a topic összefoglalóban.

[ Módosította: Kalandor ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3) Oczu


Oczu
senior tag


Téma

Ezért sajnos nem hinném, hogy bármelyik moderátor engedélyezi a feketét, ámbár ha Te ezért megkaptad..... :F . Istvan89 - nek lett volna kötelessége szólni Neked, így sajnos utólag az a fekete nem vonható vissza, a progi nem képes rá. Én szólok az illetőnek, legalább itt tisztázódjon le a dolog, ez így nem fair.

(#4) Istvan89 válasza Oczu (#3) üzenetére


Istvan89
tag

Lasy fórumtárssal volt egy kis nézet eltérés, erre reagálnék

nem tudom h az összes privát üzenet meglett-e mutatva valamelyik moderátornak (vagy nem tudom ki foglalkozik vele), nagyon sokszor ismételtem már magam még egyszer megteszem, de tovább nemigen érdekel a téma:

Nos, megvettem egy bizonyos telefont, beszéltünk egy X állapotról a telefonnal kapcsolatban, nem a valóságnak megfelelő állapotban kaptam meg a telefont (ez még bele is fér, elhoztam). a másik része a garancia volt amit elfelejtett hozni, de nem adta a tudtomra h nincs a dobozban, én telefonáltam rá még annyi sem volt benne h hé paraszt itt a gari. Kértem h hozza el csepelre. Nem tette meg (evvel ugy vagyok h nekem se esik a boráros tér útba), nem én csináltam gondot, hanem Ő, neki kellett volna a gari levelet eljuttatni hozzám véleményem szerint, mivel engem ért a kellemetlenség és Ő okozta ezt. 2 hétig néma csend volt, nagy kegyesen rám ír, h borároson vegyem át. És megint minden előlről kezdődött a gari átvétele miatt, a végén mondta h lefénymásolja, de hát számomra az olyan mintha mondjuk suliba is fénymásolnám az igazolást, ami ugye nem ér semmit. Kb 4 napja eladtam a telefont, mondtam neki h így már nem kell a gari, kiakadt és itt artunk. Ja az elfelejtettem, h a vége fele, feldobta h postán elküldi, de akkor már nem volt meg a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#5) Istvan89 válasza Istvan89 (#4) üzenetére


Istvan89
tag

Ha majd Lasy reagál erre, megköszönném ha egy olyan kommentálná ezt az egészet aki mondjuk egyikünkel sincsen se jóba, se rosszba, mert az h egymást szapuljuk, annak nincs túl sok értelme... köszönöm előre is :R

u.i.: mondjuk tényleg nem szóltam neki, de azt a 2 hetes várakozási időt nagyon megelégeltem, ebben hibáztam, de szerintem jogos volt annak ellenére h nem ért anyagi kár (bár ha jobban belegondolunk a garancia is valamilyen fajta értéket képvisel, de ebbe ne menjünk jobban bele)

[ Szerkesztve ]

(#6) Lasy válasza Istvan89 (#4) üzenetére


Lasy
veterán

nos ha jól emlékszek amikor szóltál másnapra mondta hogy a gari a kezemben és talizzunk. én azóta próbálok talizni veled, felajánlottam postát, személyes talit, és nem volt 2hét hanem másnap mondtam hogy legyen tali, de neked nem jó mert nem mozdúlsz ki csepelről.

a telefon állapotában az volt hogy pici karc. nos ez kinek mi a pici karc egy samsung f330 hoz képest a fél cm karc szerintem pici, szerinte nem. ezeh hozzáteszem hogy mindhol máshol semmi karc nem volt.

nem az összeset nem másoltam be csak azt ami fontosabb volt.

szerk:
bocsi, de egyik mod-ot sem ismerem.
illetve azt sem tartom korrekt embernek aki a háta mögött ad a másiknak fekete pontot, ráadásul még lehetőséget sem adtál arra hogy reagálja rá. ha tényleg csak 2hét múlva jeleztem volna azt hogy nálam a gari papír akkor teljesen jogosnak mondanám a feketémet, de így nem. :(

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#7) Istvan89 válasza Lasy (#6) üzenetére


Istvan89
tag

akkor nézd meg a dátumokat, hasznos infókat rejtenek ;)

(#8) Istvan89 válasza Istvan89 (#7) üzenetére


Istvan89
tag

.
.
.
.
Lasy privát üzenete Istvan89 számáraÚj Válasz Email Törlés 2008-10-22 07:15:37

Akkor már. De a lényeg hogy jusson el hozzád a gari

Lasy privát üzenete Istvan89 számáraÚj Válasz Email Törlés 2008-11-11 07:35:57

Hali! A garipapír még mindíg nálam van. Reggelente nem jársz a borároson? Olyan 7:30és 8:00 között?
.
.
.
.
.
.stb....

(#9) Istvan89 válasza Istvan89 (#8) üzenetére


Istvan89
tag

arra a bizonyos 2 hétre gondolok ami nem is 2 hét, majdnem 3 hét telt el a két üzenet közt, tehát akkor nem értelek

de már tényleg nem izgat ha neked az a célod h feketét kapjak, akkor legyen, kapjam meg, ha meg csak az igazad akarod, akkor ok nyertél igazad van csak zárjuk le, már nem érdekel az egész

[ Szerkesztve ]

(#10) Lasy válasza Istvan89 (#8) üzenetére


Lasy
veterán

Nézd csak vissza azt a püt. Volt az korábban is találkozóra kérés. Ha csak ez lett volna akkor megérteném,de már másnap mondtam a talit,de már akkor azt hajtogattad hogy nem mozdulsz ki.
Tőlem a feketét azért kapnád mert teljesen inkorrekt módon viselkedtél.

+36702778032

(#11) Istvan89 válasza Lasy (#10) üzenetére


Istvan89
tag

szntem te se votlál túlzottan jófej de fent leírtam, akkor kérem a feketét csak aztán kattanj lefele rólam

[ Szerkesztve ]

(#12) Lasy


Lasy
veterán

Pontosan miben is nem voltam jó fej? Azért mert nem néztem meg hogy minden benne van e a dobozban. Azért mert a papirok külön lettek lefűzve. Amit kialkudtál ár ok volt,de mikor taliztunk még újjabb összegeket akartál alkudni amibe nem mentem bele. Ezért nem vagyok jó fej. Hmm. Érdekes a meglátásod.

+36702778032

(#13) Istvan89 válasza Lasy (#12) üzenetére


Istvan89
tag

nem ezért, ez a cirkusz amit kivertél... ez nem jó fejség, nem erről beszéltem te is tudod, ne add elő h agyilag nem vagy a toppon,.. kösz

[ Szerkesztve ]

(#14) Istvan89


Istvan89
tag

de amúgy megkérnélek rá ha tényleg feketét akarsz adatni akkor intézzed mert ugysem fogsz egyetérteni velem, tehát felesleges vitázni... intézd a feketepontomat vagy amit akarsz intézd, csak hagyjd abba a vitát

(#15) Lasy válasza Istvan89 (#13) üzenetére


Lasy
veterán

Ugy látszik neked az a jó amit te akarsz. Ha valami nem úgy van akkor a másik egy "áruló". Csak hogy finom legyek.
Igaz ha a hírdetést elolvastad volna hogy az örsön van az átvétel. Akkor lehet megnézted volna a dobozt és észreveszed hogy nincs benne, csak 5percet kellett volna várnod a garipapírra.

+36702778032

(#16) Lasy válasza Istvan89 (#14) üzenetére


Lasy
veterán

f330

+36702778032

(#17) Oczu


Oczu
senior tag

Istvan89, nem egészen vágom, miért nem volt jó a posta? Miért nem adtad meg a címet? Ne haragudjatok, de ez egy tök fölösleges vita, csak egy hülye papir miatt, amit akár e-mail-ben is el lehetett volna küldeni, mert a fénymásolt is jó....

A karcot láttad, nem kellett volna átvenni, ha véleményed szerint nem felelt meg a hírdetésnek.
Ok Lasy hibázott a garpapirral, de elpostázta volna, ha adsz neki címet.

Hol itt a gond? Verjétek bele abba az egyszerű agyamba :F

(#18) fullextra válasza Istvan89 (#5) üzenetére


fullextra
tag

Egyértelműen Igazad van, ha a dolgok ténylegesen úgy történtek, ahogyan Te azt leírtad!

Ám mivel a telefonon azóta már túladtál, ezért ,,mondvacsinált" ügyön rágódtok.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lasy válasza Oczu (#17) üzenetére


Lasy
veterán

Most már csak azon van a hangsúly,hogy kaphat e feketét azért mert inkorrekt volt?

+36702778032

(#20) Istvan89 válasza Oczu (#17) üzenetére


Istvan89
tag

1. a postát már akkor dobta be amikor mondtam h felejtsük el egymást (mert ki voltam tőle idegileg)

2. emailben amit elküld számomra nem jó, mivel az nem az EREDETI papír

3. ennyi volt, én nem akartam vitát, ő pattogott

[ Szerkesztve ]

(#21) Istvan89 válasza Oczu (#17) üzenetére


Istvan89
tag

jah a karcot láttam, ennek ellenére vettem meg de azt feljebb jeleztem h teljesen mellékes, de azért hozzá teszem h a az a bizonyos karc, az inkább benyomodás volt mint karc, a karc hajszál vékony, ez meg kb 3-4mm széles volt

(#22) Lasy válasza Istvan89 (#20) üzenetére


Lasy
veterán

Azért mert nem akartál ujjabb talit csak csepelen. És legföképpen nem ért anyagi kár, és nem szóltál,hogy adsz egy feketét. Ezen akadtam ki. És persze nem csak 1Szer kértem ujjabb talit hogy odaadjam a garit hanem többször is.

+36702778032

(#23) Lasy válasza Istvan89 (#20) üzenetére


Lasy
veterán

Viszont én nem tudhattam hogy eladtad a telót,amikor a postát felajánlottam.

+36702778032

(#24) Lasy válasza fullextra (#18) üzenetére


Lasy
veterán

Nem volt 2hét szünet én már másnap adtam volna a garit neki,de ő nem mozdult volna meg érte már.

+36702778032

(#25) fullextra válasza Lasy (#19) üzenetére


fullextra
tag

Szerk: válasz: Istvan89 Hsz.-ére
Híbázott, Ő is és Te is.
Te azért ,mert nem nézted át, hogy megvannak-e a telefon papírjai, tartozékai az átadás időpontjában, Ő pedig azért ,mert az adásvétel időpontjában ,nem az előre egyeztetett papírokat vitte magával, ám szerette volna azokat pótolni, de sajnos nem találtatok olyan helyet, ill. időpontot, mely mindkettőtöknek egyaránt megfelelt volna.
Ahogy olvastam később, azt mondta, hogy postára adja, ám ekkor neked már nem volt rá szükséged, itt a Te híbádból nem jöhetett létre a korrigáció.

Értelmetlen vita, ha kukacoskodnék, azt mondanám, hogy mindkettőtöknek jár egy-egy fekete. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Istvan89 válasza fullextra (#25) üzenetére


Istvan89
tag

végülis ebben is van vlmi, engem már nagyon nem érdekel, de ha őt ez nagyon komoly szinten kielégíti akkor kapjam meg a feketét azt csá

(#27) Lasy válasza fullextra (#25) üzenetére


Lasy
veterán

Ezzel egyet is értenék,de ő úgy adott nekem hogy nem szólt. Tehát a hátam mögött és ezt nagyon nem dijjaztam. Én viszont írtam neki hogy adnék egy feketét mert inkorrekt volt.

+36702778032

(#28) Istvan89 válasza Lasy (#27) üzenetére


Istvan89
tag

jól van akkor kapjam a feketét csak vedd már le a kezed a billentyűzetről... :W

tényleg nagyon kivagyok már a szövegeidtől :W

[ Szerkesztve ]

(#29) Oczu válasza fullextra (#25) üzenetére


Oczu
senior tag

Abban nem értek egyet, hogy mindkettőnek jár a fekete. Ilyenért nem osztunk, abban viszont igazad van, mindketten hibáztak, elismerték, ettől független Lasy beszívta.a negatívot Egyszerűen oda kell figyelni az adás-vétel során.

A saját szubjektiv véleményem
Ega van:

--Istvan89 kiosztott egy feketét Lasy tudta nélkül, ami igen inkorrekt eljárás volt
--Lasy nem vitte el a garpapirt, ami miatt a bonyodalmak támadtak , mentségére szolgáljon, próbálta korrigálni.

Ha tehetném Lasy feketéjét törölném, mert mindketten hibáztak, de nem olyan mértékben, hogy feketét érdemeljen bármelyikük is.

A tanulság az, hogy addig nem alkotunk véleményt, amíg a másik fél nem tudja megvédeni magát.

[ Szerkesztve ]

(#30) Lasy válasza Oczu (#29) üzenetére


Lasy
veterán

Tehát azért mert változott a rendszer és inkorrekt volt így sem fog feketét kapni?

Szerk.
Viszont ha ega van akkor úgy fer ha megkapja ő is. Vagy tévednék?

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#31) Istvan89 válasza Lasy (#30) üzenetére


Istvan89
tag

nem tévedsz igazad van mester

... kérem a feketét csak azért h elégedett legyen ez a "kedves fórumtárs" ... köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#32) fullextra válasza Lasy (#30) üzenetére


fullextra
tag

A legkorrektebb, az lenne, ha a Te feketédet is törölni tudnák az Adminisztrátorok.
Sajnos, erre a jelenlegi programmal nincsen lehetőség, ezért gondoltam, járható útnak ,hogy a másik fél is kapna egy ,,rossz pontot", ám mivel (feltételezem) önhíbáján kívűl történt az ,hogy nem találtatok megfelelő helyet ill. időpontot, ezért nem érdemelné meg a pontot, úgy ahogyan Te sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) Bordoi válasza Lasy (#30) üzenetére


Bordoi
őstag

Szerintem nem jár egyikőtöknek sem fekete pont.
Oczu kollega megpróbálja a fekete pontodat semmissé tenni, illetve kivenni.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#34) Lasy


Lasy
veterán

Ok,de ha ez nem megoldható? Mert ugyanis csak abból tudtam meg hogy van egy feketém hogy linkelték amikor üzletelni akartam valakivel. És akkor kezdtem el keresni, ami már késő volt.

+36702778032

(#35) Lasy válasza Bordoi (#33) üzenetére


Lasy
veterán

:R

+36702778032

(#36) Oczu válasza Lasy (#35) üzenetére


Oczu
senior tag

Jelen pillanatban nem tudok kivenni semmilyen pontot, felvettem a kapcsolatot a fejlesztő sráccal, remélhetőleg megoldódik ez a kérdés.

(#37) Lasy válasza Oczu (#36) üzenetére


Lasy
veterán

Ok. Köszönöm előre is. :R

+36702778032

(#38) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Bocsánat, most láttam a linkedet. Akkor ide is beírom. :)

Biztos igazad van, írtam privátban is, nem kívánok ezen vitázni, nincs is rá időm.
Nem találtam meg a pendrive -ot, nem tudom hova rakhattam, és ezt csak az átadás reggelén vettem észre, mivel a VGA akkor már régen dobozban volt, és úgy gondoltam, hogy a pendrive is a helyén van. Sajnos még sz¤rni nem tudok ilyen vackot, így nem tok mit csinálni. Tápkábellel nevetséges vagy, én is 1 -et kaptam hozzá,és nem tudom, gyárilag mennyit is adtak hozzá, nem is érdekelt.
Igen, van sok pendrive -om, de mind céges használatban van, amit nem tudunk nélkülözni.

Részemről annyit, hogy félretettem neked a VGA -t, és tartottam is, pedig kaptam 2k -val magasabb ajánlatot is 2 embertől is, akik közül az egyik azonnal jött volna érte. Tehát akkor azért mégis jól jártál, ha nem tévedek...Mert mondhattam volna, hogy ne gyere a kártyáért, mert most adtam el magasabb áron. A logika ezt diktálta volna. Inkább örülnél a vga -nak, de mind1.

Mint mondtam, nem kívánok ezen vitázni, megérdemlem a negatívat és kész. :)

A lista kezelőinek pedig annyi:
Eddig kevés alkalommal használtam ezeket az üzlet értékelős topic -okat, de megmondom őszintén nem nagyon érdekelnek, mivel általában nem a valós képet mutatják. Ott van az előző negatívam is, tiszta nevetséges dolog volt az is. És ott még burkoltan ki is mondta Anthony28, hogy át akart verni a procival, megpróbálta kihasználni az akkori tájékozatlanságomat. Így neki visszamondtam az üzletet, ezért kaptam egy negatívat. Hát kérdem én, milyen munka ez??? Már lassan azért negatívat kap az ember, mert nem adta oda neki olcsóbban a cuccot. :W Akkor is kértem ennek a negatívnak a törlését, mert jogtalan volt. Ez azonban azóta se történt meg. Szóval innentől kezdve számomra hitelességét veszítette ez a lista. Jó lenne ha a topic nyitók elgondolkoznának ezen, és privátban tájékoztatnának arról hogy miért nem lett még törölve az a negatívam.

Ezen felül a mostani panasz 100% -ig jogos, ez egyértelmű, én hibáztam. :R

Don't Tread On Me

(#39) Ombi5 válasza MPowerPH (#38) üzenetére


Ombi5
őstag

Ennyi erovel barki csinalhatja, jah bocs hibaztam es nem adja oda a cuccot!!

Kernem BMW001[link] kolleganak a nagy FEKETE pontot ,mivel beismerte amit muvelt!!!

(#40) MPowerPH válasza Ombi5 (#39) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem érdekel a dolog, és nem műveltem semmit. Nem tom mit ugrálsz itt mint a bakkecske, légy boldog a fekete ponttal az jóvan. ;]

Don't Tread On Me

(#41) MPowerPH válasza Ombi5 (#39) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én még kérek magamnak +3 fekete pontot, mivel tiszteletlenül beszéltem a kollegával, meg nem engedtem a kártya árából, meg stb... :C
Olvasgattam, és röhejes amikért itt fekete pontokat osztogatnak, csak úgy ellenőrzés nélkül. Köszönjük ezt a színvonalas listát... :R

Don't Tread On Me

(#42) Ombi5 válasza MPowerPH (#40) üzenetére


Ombi5
őstag

Te most tenyleg hulyet csinalsz magadbol , felettem ezt irtad:

"Ezen felül a mostani panasz 100% -ig jogos, ez egyértelmű, én hibáztam"

Tenyleg vicc vagy, KERNEM A PONTOT neki, koszonom!! Amen! :R

(#43) Istvan89 válasza Ombi5 (#42) üzenetére


Istvan89
tag

elismerte h hibázott, de gondolom túlzásnak érezte azt ahogyan lezajlott ez az egész a részedről, erről lehet szó

(#44) orkester válasza MPowerPH (#41) üzenetére


orkester
senior tag

Nem minden fekete pont kérés kerül fel a listára, csak ami anyagi kárral jár. Ráadásul a feketére jelentettnek is van lehetősége tisztáznia magát, amennyiben valótlant állítanak róla.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#45) Ombi5 válasza Istvan89 (#43) üzenetére


Ombi5
őstag

"Reszerol tulzas ahogy lezajlott", hat nemtudom mi a lezajlas meneteben az indokolt felhaborodas, mikor vmit megigert es nem allt ugy a dolgokhoz es nem anyaztam neki stb, szal reszemrol kerem a pontot es kesz! Lezarva!! 2 hetet vartam nem teljesitette es probalja kimagyarazni magat a semmibol , raadasul be is ismerte es masik topikban sajat hozzaszolasat tagadja egyik percrol a masikban! Lol!! :C :C

Innetol a tema lezarva reszemrol!! Tanuljon a hibajabol!

(#46) MPowerPH válasza Ombi5 (#45) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem vagy jó vitapartner... Nevetséges vagy... Nem tagadok semmit, csak nem értem ezt a gyerekes viselkedést, mikor már felnőtt ember vagy. Bakkk, isten bizony elmegyek hétfőn veszek valami szutyok pendrive -ot azt elküldöm. :W Már csak azért is.
Küld a címedet priviben, ezen már ne múljon. Sőtt! Veszek egy tápkábelt is, azt is hozzáteszem, nehogy utána azért sírjál. Ez kész... :DDD

Don't Tread On Me

(#47) Ombi5 válasza MPowerPH (#46) üzenetére


Ombi5
őstag

Nemgondolod, h meg kellene huznod magad es korrigalnod a dolgodat ahelyett, hogy itt pattognal ,mikor hibaztal! Gondolkozz aztan irj, h hany eves szinten is alsz ?! Szerinted akkor most kinek is gyerekes a viselkedese es kinek van igaza! :D Komolyan mondom , mint 1 ....serult!! Direkt nem irtam serto szot.. :C :))

[ Szerkesztve ]

(#48) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Volt egy eset, melynél az egyik tag teljesen alaptalan vádak kapcsán kapott feketepontot. Elképzelhető, hogy nem is tudott róla, hogy a neve felmerült a jelentsd a csalókat és üzletrontókat és az akikkel jó vigyázni üzletelés során topicban ..

A Fekete Listáról emiatt le is került. Ebben az (egyértelmű) esetben miért nem lehet a pontot az oldal adatbázisból törölni? Hogy is van ez az üzletrontás?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#49) Oczu válasza RoyalFlush (#48) üzenetére


Oczu
senior tag

Mi ehhez tartjuk magunkat. A múlt legyen a múlté, Elődeink döntését nem akarjuk és nincs is jogunk megkérdőjelezni. Igyekszünk úgy irányítani a dolgok menetét, hogy mindenkinek megfeleljen,bár tudjátok, ez szinte lehetetlen feladat.Az törlést egy ember tudja megcsinálni, aki létrehozta anno a programot, de mint írtam, nem foglalkozunk a múlttal, ne haragudjatok meg, ezt régen le kellett volna rendezni. :R

(#50) ppenta


ppenta
csendes tag

Kedves I_Am szerintem nem jó helyre irányítottál ezért nem értettem.

mert ezekre gondoltam:[link]
, [link]
De ide is beírhatom...

üdv.:
ppenta

[ Szerkesztve ]

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.