Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) lafaty80 válasza Kavinton75 (#1500) üzenetére


lafaty80
őstag

Részemől csak annyi a kérdés hogy a nem garanciális tápra kértél (megegyeztetek) próba garit? Ha nem, akkor 3 nap használat után előjövő hiba elég kétes vitaalap lesz. Ha igen, akkor nincs kérdés.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1502) Kavinton75 válasza lafaty80 (#1501) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Részletes megegyezés nem volt, de általában a 3 nap adott a PH-n.
Ez is 3 nap alatt adta be a kulcsot, így ez nem volt vita alap, csak az összeg.
De ha az 1 héten belüli elhalálozás normális egy 18.000 Ft-os tápnál (szerintem nem), akkor nem is szóltam.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1503) h1mpi válasza Kavinton75 (#1502) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nincs ilyen, hogy "3 nap adott". Ha benne van a hirdetésben, hogy van garancia, akkor van, ha nincs, akkor helyszíni próba gari van. Sajnos sokan visszaélnek a 3 nappal is, én pl. sose adok már nem gyári garis termékre. Nem azért mert rosszat adok el (van 400+ pozitívom), hanem mert egyesek ezt kijátsszák későbbi alku reményében. Itt most nem rád gondolok, de a szitu akár lehetne az is. A táp új áron annyi amennyi. Ahogy kihozod a boltból kb. az ÁFA mértékét el is bukja. Egy 3 éves táp kb. szerintem a felét éri.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1504) Szaki Bácsi válasza Kavinton75 (#1500) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Üdvözlök mindenkit. Mindennel egyet értek Kavinton75-el.
Csak a kalkulációmat vezetném le:
A gép egyben volt hirdetve (A külön VGA-t felejtsük el mert sokkal előbb került fel mint a gép, mivel fejleszteni szerettem volna, de a sors úgy hozta, hogy laposabb dolgokon kell neteznem). Mint a hirdetésben is írom, "Első körben egyben szeretném eladni, vagy csere/beszámítás érdekel:". Amihez társult még az "Egyben 180 000.-". Tehát. A gép egyn volt 180, darabokban összértéke 191 ezer. Amint nem kell belőle valami már értelem szerűen a 191 ezres árból vonom is ki akár a VGA, vagy a táp értékét és arról a kialakult összergőrl folytatunk egy eszmecserét, hogy miért is csak a felét fizetné ki a vevő (Röviden: Alkudozunk). Ez rendben is van, hiszen ezek irányárak. A Gép VGA nélküli értéke 151 ezer forint. Kavinton kolléga egy erős 133 ezres ajánlattal indított. Írtam is neki, hogy 140-ért (Így 11 ezer forintot engedve) már viheti is. A végső kialakult összeg a 138 ezer volt. Ami az induló árból egy 13 ezer forintos engedmény (Igen nagylelkű).

Amikor szólt, hogy rossz a táp habozás nélkül mondtam neki, hogy vissza vásárolom, de a lealkudott összeget akkor levonjuk a táp hirdetett árából. Amire rá is bólintott. Ebből adódik, hogy a táp 18 ezerért volt árulva. Abból levonom a 13 ezret amit elengedtem és már is az 5 ezer forintnál vagyunk. Legalábbis szerintem ez így volna mindenkivel korrekt.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#1505) h1mpi válasza Szaki Bácsi (#1504) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja értem, így más a véleményem. Mondjuk az alku az alku szerintem, nem azért engedted le, mert a táp feltételezted, hogy rossz lesz. Igazából én továbbra is azt mondom, hogy Te bármennyit is adsz az csak a Te korrektségedet jelzi, mert nem vállaltál rá ezek szerint 3 nap garanciát.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1506) Szaki Bácsi válasza h1mpi (#1505) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Hát igen. Pontosan nem beszéltünk meg próbagarit, de én alapból úgy adok veszek, hogy 2-3 napig vissza veszem ha esetleg nem jó, vagy nem kompatibilis, esetleg bedöglik. Mint ez is. A táp kb 4 hónapot hibátlanul ment nálam szinte 0-24-es használat mellett. Játszottam is a gépen, meg folytak rajta munkák is, így azért meg volt terhelve rendesen. Soha semmi baj nem volt vele. De ilyen ez a popszakma. Ha 1 héttel később vitték volna el akkor lehet épp nálam megy tönkre.

Visszarétve: Én tartom magam. Ha ez így mindenki szerint korrekt, akkor 5 ezret vissza fizetek a tápért és akkor alku nélkül vitte a gép többi részét.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#1507) Kavinton75 válasza h1mpi (#1505) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Csak nekem tűnt fel az a rész, hogy a VGA külön is fent volt (az már nem érdekes, hogy miért, hiszen nem tudhatja a vevő), így a gép bontottá vált?
Viszont semmi ilyesmi nem volt megemlítve sem a hirdetésben sem átvételkor, hogy ha bármi gond lenne, akkor a másik árból jön le.
Nem is értem milyen alkuról beszélünk hisz azt nem is én kértem, hanem ennyi volt a kiírt ára és kész.
Én összesen 2.000 Ft-ot alkudtam.
De ha ezt a metodikát követjük, akkor kiírható mindennek a valamilyen ára és ha esetleg az egyik alkatrész tönkremegy akkor engem nem is érhet kár hisz én egy olyan magas árat írtam ki mellé (ez még mindig nen a vételár, csak egy kiírogatott ár), hogy abból mindent levonva már 0-ra jövök ki.
Ez olyan mintha megvenném a boltba egy Tv-t 100.000 Ft-ért, de csak 80.000 Ft-ot kapnál vissza, hisz az volt az kisbetűvel kiírt ára, de te marha a nagybetűvel kiírtat kell, hogy a kasszánál kifizesd.
De ha ez a trendi itt az oldalon, akkor legyen majd én is így járok el és ezt elmentem mint referencia, hisz levagyon itten írva.

De engem már nem is érdekel, mert ennyit nem ér ez az egész.
Ez volt az első és utolsó vitás ügyem itt a sok év alatt.
A jövőben meg mindenkivel íratok egy 3 napos garancia szerződést fix árakkal, mert úgy fest hogy itt már bármilyen árral lehet számolni.

Majd keresem, visszaveszem a tápot és elfelejtjük ezt... .is.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1508) h1mpi válasza Kavinton75 (#1507) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én nem döntöm ezt el csak a véleményem volt a dolog .Ez kettőtökön áll

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1509) Kavinton75 válasza h1mpi (#1508) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Azt értem, de szerinted ez így jó.
Így ez alapján rendezem majd én is a soraimat :R

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1510) h1mpi válasza Kavinton75 (#1509) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Figyelj mivel nem volt próba garancia a hirdetésben és szóban sem egyeztetek meg erről, igen gyakorlatilag örülnöd kell, hogy akár 5000 Ft-ot is fizet. Elhiszem, hogy bosszantó, hogy tönkre ment, de hidd el Ő sem és Te sem nem tudhattad ezt előre. Sajnos ezért olcsóbbak a gari nélküli cuccok, mert akár ilyen időzített bomba is lehet. Megértem, hogy mérges vagy, de én kívülről, józanul próbálom megítélni a helyzetet

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1511) Szaki Bácsi válasza Kavinton75 (#1507) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Az, hogy bontva lett a gép lényegtelen. Ha akartam volna mindent felrakok külön.

Hasonló példa, hogy végre mindenkinek világos legyen:
Be mész a boltba. Kint van egy:
-TV 150 ezer.
-Házimozi 65 ezer.
-Blueray lejátszó 22 ezer.

Ezek össz értéke: 237 ezer. DE ma akció van! Ha elviszed a 3-at, akkor 200 ezerért a tiéd, cakk pakk. Viszont! ha a TV beszarik és te vissza kéred az árát akkor nem a 150 ezret fogod vissza kapni. Hanem szépen kiszámolják, hogy összesítve ez hány % kedvezmény volt és azt az összeget kivonják a TV eredeti árából.

Valamint: Ha adott a 3 dolog összesen 200 ezres árral. De neked nem kell a BlueRay. Mert nem fogod használni. Akkor nem 178 ezer lesz az összeg amit fizetsz. Hanem 215 ezer. Mert úgy már nem él az akció.

Amit kiírtam az a full gépre vonatkozott. Nem pedig arra, hogy onnan vedd meg, mert akkor nem 191-be jössz ki, hanem 180-ba. Neked nem kellett valami. Így a kedvezményem már nem volt érvényben. Ilyen egyszerű. Tetézhetjük ezt még. De amin te fennakadtál az konkrétan hanyagolható. Ráadásul még én voltam a jófej, mert azért valjuk be. nem sokan engednek 13 ezret az eladásra kínált termékből.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#1512) Kavinton75 válasza h1mpi (#1510) üzenetére


Kavinton75
senior tag

18 neked olcsó???? Jah tényleg ez csak 5 volt :F
Na tök mindegy.
Éljen a PH :C
Hagyjuk itt ezeket a jövő nemzedékének meg nekem is, hogy majd üzletelésnél tudjak mire hivatkozni :DDD

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1513) Kavinton75 válasza Szaki Bácsi (#1511) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Hagyjuk, köszönök mindent amit teszel az ügyért, de tényleg :R
Tényleg.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1514) h1mpi válasza Kavinton75 (#1512) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Minek jössz ebbea topicba, ha Neked már úgyis kész eldöntött dolog az egész? Próbáld objektíven végig gondolni és ne hirtelen haragból

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1515) Kavinton75 válasza h1mpi (#1514) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Haragból??
Ne már?
Bárki akinek megmutattam az itteni érveiteket csak röhögött :K
De ezért jó hogy megvan :K

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1516) h1mpi válasza Kavinton75 (#1515) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hát akkor röhögj velük, nem tudok mást mondani :U

Uccsó hozzászólásom a témához:

- Volt 3 nap gari? Nem volt.
- Jogos követelésed lehet? Nem lehet.
- Az eladó belement kártérítésbe? Igen belement. Sajnos fogadd el, hogy annyit ad amennyit akar, mert jogilag 0 Ft-ot is adhatna.

Részemről a téma lezárva, egyeztetek meg, ahogy gondoljátok!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1517) Szaki Bácsi válasza Kavinton75 (#1515) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Vicces, hogy eddig ezzel a topickal hozakodtál, "hogy majd itt megmondják", meg "itt majd kiderül". De most, hogy nem neked van igazad, már egyből mindenki idióta. Nem lehet, hogy el kellene gondolkozni, hogy nem neked van igazad? :F

Őszinte leszek. Furcsálom, hogy nekem ment több mint 3 hónapot folyamatos terhelés mellett a gép egy watt zabálóbb VGA-val 0-24-be és semmi gondom nem volt vele. Neked meg 3 nap után tönkre megy. De nem érdekelt. Korrekt módon kijelentettem az elején, hogy ha levonjuk az alkudat akkor vissza veszem. De még most is én vagyok az inkorrekt. Így ebből ez a végleges döntésem született:

Mivel TE voltál az aki nem volt képes elolvasni és értelmezni (vagy ha nem volt egyértelmű akkor rá kérdezni) egy hirdetést. Valamint NEKED nem felel meg az az ajánlat ami korrekt. Így arra az elhatározásra jutottam, hogy nem érdekel ez a probléma többé. A 3 nap próba gariról valóban nem esett szó. Így vehetnénk azt is, hogy az értékelésedig élt a garancia. A baj utána történt, így én nem kívánok ezzel a dologgal foglalkozni többet. Se a táppal, se az anyagiakkal. Amit csinálsz az inkorrekt, nonszensz és szánalmas. Nem neked lett igazad ezért neked áll feljebb. Így én ezt lezártam. Nem kívánom vissza venni a tápot, és nem kívánok a továbbiakban veled kapcsolatot létesíteni sem ezzel az üzlettel kapcsolatban sem pedig bármilyen másmilyennel kapcsolatban. Kérvényezhetsz kitiltást, de ahogy itt is leírták: Alaptalan lenne. Köszönöm az üzletet még egyszer és a tanuló pénzt. Innentől kezdve csak akkor adok el valamit ha meg tudom mutatni a vevőnek üzem közben. Utána mi történik az nem az én gondom.

h1mpi! Köszönöm, hogy foglalkoztál ezzel az üggyel. Gondolom lett volna jobb elfoglaltságod is.

Jó éjszakát mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#1518) h1mpi válasza Szaki Bácsi (#1517) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azért a korrektség kedvéért az 5000 Ft-ot add oda Neki, ha már megígérted... :K

Amúgy meg lehet javítható is, el kell vinni bevizsgáltatni

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1519) Kavinton75 válasza h1mpi (#1518) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Felesleges.
5.000 Ft-ért nem fogok eret vágni.
Itt nem a pénz volt a lényeg, legalábbis nekem, hisz mint írtam 4.000 Ft-ról ment az eszmecsere.
De ez jó tanuló pénz és tanulságos is.
Az íratlan szabályok mit sem érnek és az árakat mindig össze kell adni, hisz félrevezetők.
Adásvételt pedig csak 1 hét múlva szabad értékelni, hisz az mindent lezárt :K
Nem egyformán üzletelnek az emberek, ennyi.

Köszi a fáradozást.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1520) sebo


sebo
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Hirdettem egy hibátlan, dobozos Olympus Zuiko 9-18 1:4-5.6 objektívet 65.000Ft-ért.
Ez a régebbi fajta objektív. Alapból tükrös gépekre lehet feltenni (4/3-os rendszer), illetve adapterrel az újabb m4/3-os milc gépekre is felmegy.
Írt is egy illető, hogy érdekelné és pár üzenetváltás után meg is egyeztünk. Utánvéttel adtam fel neki pénteken. Tegnap, azaz hétfőn dél körül meg is érkezett hozzá, amiről tájékoztatott. Azt hittem az üzlet itt le is zárult, de tévedtem.

Ma írt nekem egy üzenetet, hogy baj van, mert az objektív bajonettjének nagyobb az átmérője (4/3), mint az ő Olympus Pen F fényképezőgépének (m4/3) és sajnos emiatt vissza kell küldenie az objektívet.
A rossz érzésemnek csökkentésére felajánlott 10 000 Ft jóváírást a visszaküldendő vételárból.

Nekem erre az volt a válaszom, hogy sajnos nem áll módomban visszavásárolni az objektívet (jelenleg tényleg nem) illetve leírtam, hogy átalakítóval felmenne az obi a vázára. (egyébként az a 10 000Ft kb. ki is futná)

Erre az volt a válasza, hogy mivel ő azonnal jelezte a hibát, nekem kötelességem visszavenni a részére használhatatlan eszközt. (jelzem átalakító híján már én sem használtam)
Kérte, hogy gondoljam át, hiszen én nem vesztenék rajta, csak ő.
Illetve leírta, hogy ha elzárkóznék fizetési meghagyást küld az ügyvédével, melyet ha nem teljesítek bírósági üggyé válik a dolog és a kinyomtatott levélváltásunk lesz a fizetési meghagyás melléklete.

A helyzet az, hogy mivel a hirdetés egy Olympus Zuiko 9-18 1:4-5.6 objektívről szólt és képek is szerepeltek benne, valószínűleg tájékozatlan volt, de ez szerintem ez nem az én hibám. Arra, hogy átalakítóval a dolog orvosolható nem is reagált, mindenképpen ki akarja kényszeríteni, hogy vegyem vissza az obit.

Mit gondoltok,jogos a követelése? Tényleg vissza kellene utalnom a vételárat, még akkor is ha ez gondot okoz? Előre is köszönöm a segítséget!

Szerk.:

Amíg ezt a hozzászólást írtam kaptam tőle egy e-mailt melyben kijelenti, hogy: gyakorolja az elállási/felmondási jogát (45/2014 (II.26.) Kormányrendelet 20.$ szerint) az alábbi szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés tekintetében: és itt kb. leírja az adatait, illetve world fájlban csatolja a beszélgetést.
Űgy, hogy az objektív jelenleg nála van, az ára meg még a postánál...

(#1521) sebo válasza sebo (#1520) üzenetére


sebo
tag

Helyesbítek, már nálam van az ára.

(#1522) h1mpi válasza sebo (#1520) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia!

Nyugodtan leírhatod Neki, hogy Te nem webshop vagy hanem magánszemély, semmilyen elállási jogot nem gyakorolhat. Ha a termék a leírásnak megfelelt, akkor Ő rosszul mérte fel a saját igényét, ehhez Neked semmi közöd nincs, adja tovább ahogy akarja. Az ilyen ügyvédet még tv-ben sem látott, mert az ügyvédje abban a pillanatban röhögné ki, ahogy ezt a buta elképzelését felvázolja neki. Szóval nyugodj meg, semmilyen törvény nem védi ez ügyben, Neked nem kell vissza fizetned semmit.

Ezt nyugodtan elküldheted Neki, ha esetleg nem ismerné az idézett kormány rendeletet:

45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet
a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól

A Kormány a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény hatálybalépésével összefüggő átmeneti és felhatalmazó rendelkezésekről szóló 2013. évi CLXXVII. törvény 66. § (1) bekezdés d) pontjában foglalt felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el.....

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1523) sebo válasza h1mpi (#1522) üzenetére


sebo
tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat. Hiába gondoltam én is hasonlóan, azért csak sikerült kicsit rám ijesztenie. Az emailt elküldte a ugyfelszolgalat@jofogas.hu-ra is, ami alapján nekem az jött le, hogy komolyan gondolja a dolgot.
Viszont ki akarna 10k-val kiengesztelni, miközben fizetési meghagyással és bírósággal "fenyeget" egy nem idevaló rendelet alapján. Nem tudom, hogy akarta megoldani ezt az egészet, de így higgadtan már az is megfordult a fejemben, hogy csak át akar verni.

Mindenesetre köszönöm még egyszer a segítséget. :R

(#1524) h1mpi válasza sebo (#1523) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia! Meg kell Neki írni, hogy az ügyvédje levelére majd a Te ügyvéded válaszol. Ez az ember csak ijesztgetni akar, de ne dőlj be Neki a törvények Téged védenek, Neki meg jó tanuló pénz lesz :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1525) sutykuru válasza h1mpi (#1522) üzenetére


sutykuru
tag

(#1526) ontheground


ontheground
tag

Sziasztok. Egyelőre értelmezési segítséget szeretnék kérni.
Nem célom a hirdető lejáratása, úgyhogy bizonyos információkat kiszűrök a kérdésből.
Adott egy kártya, amit megvásároltam. "XXXXX antennás PCI wfikártya, dobozos"
Az XXXXX a típusszám.

Megkaptam, de antenna nélkül, a hirdetés meg már archív, értékelni nem tudom. Asztali gépbe való, a hirdetés szövegében semmi utalás nem volt arra, hogy antenna nélküli. Viszont, igaz, hogy a képen se szerepel, csak maga a kártya a nyitott dobozban, és a CD. Viszont az se volt odaírva, hogy "csak ami a képen látható". De a doboz belseje peremes, van hely egyéb elbújtatni valónak is. A hirdetés címéből feltételeztem az antennát is küldi(ugyanis, ha úgy vesszük minden wifi kártya "antennás", tehát ezt nem jelzőnek vettem a kártya leírására, hanem tartozék megjelölésnek), így nem is kérdeztem rá.

Kérdésem az lenne, hogy kellett volna az eladónak küldenie az antennát? Vagy az én hibám, és legközelebb leszek jobban figyelmes utánanézni a megtévesztő hirdetés címeknek? Olcsónak egyébként olcsó volt, a csomagküldéssel volt kisebb kálvária(de azt egyikünk számlájára sem írnám), sőt, kaptam némi kedvezményt, 40Ft a csomagküldés díjából.

[ Szerkesztve ]

(#1527) #92415744


#92415744
törölt tag

Leírnék egy sztorit, igen, én is hibás vagyok benne, de a történet a következő.
Feltettem ide hirdetni 3 retro Commodore számítógépet a tartozékaival, 1 ft-ot írtam árnak, és úgy hirdettem, hogy főleg csere érdekelne(talán azt is írtam a hirdetésben, hogy mindegy, csak kicsi legyen, költöznöm kellene) árat azt nem írtam rájuk.
De írtam, hogy tisztában vagyok az áraikkal ezeknek a gépeknek.
Feltettem 3 fotót(nem a gépekről készültek, netről szedett fotók) és írtam a következőket róluk: szép állapotban eladóak, nem hiányosak, működnek. Tápegységekkel, kábelekkel, joystickkal, magnókkal, programokkal.
Pár éve próbáltam ki őket, azóta hozzápasszoló tv hiányában nem vacakoltam velük. Tavaly legutóbb.
Jelentkezett egy eladó, kérdezte, mennyit kérnék értük, röviden leírtam egy szerintem elég vicc összeget a 3 gépért: 15e Ft.
Csak egy példa, ki mennyit kér egy darab ilyenért, és csak a gép+táp+doboz, igaz, szép állapotban van.
(és minő véletlen, ez a hirdetés is a vevőé, aki jelentkezett...)
[link]
Házhoz vittem az úriembernek, annyit nem mondott érte, hogy köszi, Fejér megyéből vittem fel Budapestre, írtam is neki.
Tehát személyesen vette át, lett volna lehetősége megnézni őket, én felajánlottam neki, segítek elvinni ezeket szatyrostul.
Nem élt vele.
Itthon másnap fogadott tőle egy levél, hogy egyedül a c64 működik jól, de az is tiszta sárga(max enyhén lehetett csak sárga, de inkább fehér, persze az ő 20e Ft-ért meghirdetett gépéhez képest valószínű sárga volt.)
Azt még hozzáteszem, adtam hozzá neki programokat, gyári eredetieket(darabja máshol ki tudja mennyi, ez is néha horror árakon van), meg egy cartridge-ot is, ami állítása szerint 500Ft-ot ér....érdekesen árazta be, vaterán ezek 3500-5000 körül mennek.
A plus/4 ről írtam, hogy nehezebben mennek a billentyűi, azt mondta rendben, még a személyes átadás előtt.)
A levelében írta, hogy igen, tényleg nehezebben mennek a billentyűi, és van, amik nem is mennek, tehát használhatatlan ez is.
(érdekes, nálam ment az összes billentyű, amikor kipróbáltam régebben)
Viszont ami meglepett, hogy a C16 az nem működött nála, nálam ment, viszont egy nem hozzá való tápot adtam neki, lehet, ettől halt meg.
Erre írtam neki, rendben van, hajlandó vagyok akkor azt visszavenni.
Erre írta, nem, megtartaná az egész csomagot, csak utaljak neki vissza pénzt....
Na most ennek fényében, hogy én vittem neki házhoz a gépeket, meg ő valószínűleg fel fogja újítani ezeket, (írta, hogy jó neki egy hibás AMIGA is, ha adok neki egy olyat kompenzációként....vicces figura, tehát gondolom azért jó neki a hibás is, mert meg tudja csinálni őket) aztán darabját 20 x ezerért majd eladja, kicsit morcos állapotba kerültem.
Mondtam, nem utalok neki vissza semmit, ha arra járok, akkor visszaveszem a C16-ot.
Erre jelentett a moderátoroknak, akik 1 hetet adtak az ügy rendezésére.(előtte töröltem a hirdetést, már tudtam, érdekes emberrel áldott meg a sors...)
Mire én olyan pipa lettem, hogy írtam egy anyázós levelet az illetőnek, hogy mondtam, visszaveszem az 1 hibás gépet..
Ezek után írtam neki, hogy majd ő szépen eljön ide Fejér megyébe, és visszahozza az egész pakkot. Vagy amit akar.
Ha emiatt kiraknak a PH-ról, akkor ennyi, nem fogok kútba ugrani emiatt.
De az ilyen filléreskedő(még HD videókat is csinált a gépek működéséről...) emberkéktől kivagyok kissé.
Mint mondtam, ment nálam mind a 3 gép, ő patika állapotúakat akart, teljesen hibátlan működéssel.
Azért megnézném, 5000ft-ért mikor kap olyan állapotút bárhol tartozékokkal.
Én is régebb óra foglalkoztam ilyen gépekkel, de amiket itt vettem a PH-n, vagy a vaterán, jófogáson, mindnek volt valami kis baja.
Egy szót nem szóltam érte soha senkinek ezért. 30 éves gépekről beszélünk, találkoztam olyannal, aminek el volt száradva a gumi már a magnójában(az enyémek működtek hibátlanul, mert kicseréltem őket)
Bocs a hosszú regényért, csak valahol legyen róla írás.
Ha nem rendeződik az ügy, törlöm magam innen.
Ennyi volt akkor.

(#1528) Faterkam válasza #92415744 (#1527) üzenetére


Faterkam
addikt

Ismerve a Commodore árakat, ez a hozzáállás egy vicc, megjegyzem a tagnak a nevét, és messziről kerülöm!
Ha még el is vitted neki, akkor elmehet a... Ez tipikus Qva jól akarok járni esete! :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1529) h1mpi válasza #92415744 (#1527) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Bírom az ilyeneket. Elviszed Neki nem próbálja ki és még Neki áll feljebb. El kell hajtani oda ahonnan jött...
Mo-n ez az ügyeskedés alapja, nem szabad semmit postázni csak személyesen átadni és kipróbáltatni. Nem holnap nem egy hét múlva, most! Vagy ha postázod, akkor bele kell írni, hogy nincs garancia és a feladás előtt videot készíteni, hogy működik a cucc.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1530) #92415744


#92415744
törölt tag

Hát vettem már én is annyi teljesen hibás cuccot, innen is, más oldalról is, de nem vacakoltam vele, vagy próbáltam gatyába rázni, vagy eladtam bagóért.
De ezeket a régi kütyüket meg egy 5 éves gyerkőc is tudja javítani, még az öregapám bumszli pákájával is lehet benne IC-t cserélni.
De ez van, öreg cuccok ezek, sok csodát ne várjon már az ember, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1531) #92415744


#92415744
törölt tag

na, megkaptam a magamét, lett 3 fekete bumedlim, így jártam.
Mondtam neki, ha visszahozza, visszaveszem a gépeket.
Nem, egyszerűbb fekete mütyürkézni.
Mondjuk ez a ph is érdekes, ha én veszek hibás cuccot, akkor is feketét kapok, ha olcsón eladok valamit, és vissza akarom venni, akkor is.
Na, így vigyek még egyszer házhoz valakinek valamit....

[ Szerkesztve ]

(#1532) Faterkam válasza #92415744 (#1531) üzenetére


Faterkam
addikt

Kíváncsi vagyok mikor tűnik fel a cuccod itt, vagy máshol 2x-es áron! :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1533) #92415744 válasza Faterkam (#1532) üzenetére


#92415744
törölt tag

lehet, 5x-ösen is, de majd figyelem, aztán jelentkezek rá, hogy megvenném. :DDD

(#1534) shteer


shteer
titán

nemide

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1535) qnadam


qnadam
veterán

feltettem egy hirdetést, keresek expresscard firewire-t. jelentkezett valaki, hogy neki van, 2e forint, postán 2500. utaltam, elküldte, de cardbus jött, nem ec. megírtam, nem értette, elmagyaráztam, felajánlottam, hogy saját költségemre visszaküldöm, kérem vissza a 2500-at. ő megérti, de a postaköltséget nem. kérdeztem, miért? hát mert az ászf-ben így van. milyen ászf, hol? hát az ászf ilyen általános dolog, és ez mindig így van, hogy a postaköltséget nem térítik vissza, ő is bukott egy pkg-t egy kínai telefonnal.
nem fogok vele balhézni 500 forintokon, csak elvileg érdekel: tényleg én vagyok a hülye, amiért azt gondolom, hogy ebben a helyzetben alap lenne a pkg visszafizetése is, ha már nem én küldtem teljesen mást?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1536) Balinov válasza qnadam (#1535) üzenetére


Balinov
félisten

Jól gondold

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1537) thomasa válasza qnadam (#1535) üzenetére


thomasa
senior tag

Én ezért szoktam képet kérni, mit is veszek :R .

(#1538) qnadam válasza thomasa (#1537) üzenetére


qnadam
veterán

nem az a baj, hogy benézte, hanem a kicsinyes szarrágás, ami után még meg is magyarázza, hogy ez így szokás, igazán tudhatnám.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1539) thomasa válasza qnadam (#1538) üzenetére


thomasa
senior tag

Az valóban undi.

(#1540) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.régi tag vagyok, de mostanában úgy látom, hogy nagyon felhígult a PH-tagság. olyanokkal akik csak levelezgetnek, ígérgetnek, szállítási óhajuk van aztán, semmi, vagy elállnak ez a jobbik, vagy nem jelennek meg az átvételnél. Főleg a frissen regisztrált 0-sok között terjedt el, saját tapasztalat, ti hogy látjátok.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#1541) Bird válasza Whaazzup (#1540) üzenetére


Bird
addikt

Pontosan így. Siralmas! :(

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1542) Trailblazer válasza Whaazzup (#1540) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez így van. Szerencsére nem saját tapasztalatból, de látni sok rémtörténetet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1543) Whaazzup válasza Trailblazer (#1542) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.Nagyon köszönöm, jó hogy nem csak én látom, sajnos éreztem is.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#1544) castiels


castiels
addikt

Sziasztok, ha vettek tőlem egy terméket amire kaptam 1 db negativot, de utánna visszavásároltam akkor eltörlendő a negatìv (mert végülis nem jött létre az üzlet) vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#1545) Bird válasza castiels (#1544) üzenetére


Bird
addikt

Az bizony ottmarad...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1546) Whaazzup válasza castiels (#1544) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ha szépen megkéred öt ([link])törli megkeresi a másik félt, és ha jogos, és ő is rá bólint, törli a szégyen foltodat..ÜDV. ;)

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#1547) Faterkam válasza castiels (#1544) üzenetére


Faterkam
addikt

Azért az is érdekes, hogy az üzlet teljes lezárulása előtt valaki értékel negatívra!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1548) castiels válasza Faterkam (#1547) üzenetére


castiels
addikt

Hogy érted?

(#1549) Bird válasza castiels (#1548) üzenetére


Bird
addikt

Félreértette... Téged az üzlet után értékeltek negatívra és Te ezért visszavetted a portékát. Stim? ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1550) castiels válasza Bird (#1549) üzenetére


castiels
addikt

Igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.