Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34051) hcl válasza kezdő (#34029) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre amúgy a hiren's Bootcd kényelmesebb, ha csak menteni akarsz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34052) pethYeti válasza Kendek (#34050) üzenetére


pethYeti
addikt

Így jó lett, köszi!

(#34053) mzx válasza kovaax (#33978) üzenetére


mzx
senior tag

semmit nem csinal :(

(#34054) pethYeti


pethYeti
addikt

Panelra van olyan kis alkalmazás ami nem grafikonként jelzi ki a CPU sebességét hanem számként, valamint ami mutatja a fel-letöltési sebességet, memóriát stb?

(#34055) Kendek válasza pethYeti (#34054) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ott van alapból a CPU órajelváltozás-figyelő, a Rendszerfigyelő, aztán tárolóból telepíthető a hardware-monitor, gnome-netstatus-applet és netspeed is például.

<-ƘƘ->

(#34056) pethYeti válasza Kendek (#34055) üzenetére


pethYeti
addikt

netspeed kellett nekem, köszi!

(#34057) pethYeti


pethYeti
addikt

38-as kernelnél amikor bootol az ubuntu és a kurzor villog amint végez egy hatalmasat villan fehéren, tegnap este majdnem kiégett a szemem:). Próbáltam már törölni újra rakni, de nem segített:(

Ez feature :C ?

(#34058) szotyit válasza floatr (#10614) üzenetére


szotyit
csendes tag

Szeretném a fekete őzvegyet játszani Linux UHU-n :K :C

(#34059) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Srácok, a következő problémával szembesültem, részlet egy videóból:

Van valamelyőtöknek ötlete, mit lehetne tenni? Minden lejátszóval ez van...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#34060) Kendek válasza sh4d0w (#34059) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És ez milyen kimenettel? Mert én is tapasztaltam ilyesmit és pethYeti is, de X11-el jó.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34061) sh4d0w válasza Kendek (#34060) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Kimeneteken nem állítottam semmit. Gallium driver okozhatja?

Egyébként kimeneteket hol lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#34062) dcsabesz válasza Kendek (#33851) üzenetére


dcsabesz
tag

Sziasztok!

Elősször is szeretném leszögezni, hogy szeretek olvasni és nem lételemem a kattingatás.
Az történt, hogy sürgőssen kelett egy gép és rá egy rendszer és az Ubunut tünt a legjobb választásnak. Szóval most ismerkedek a Linux-al. És az volna a nagy problémám, hogy a nagyobb partíciót a z usr könyvtár alá sikerült csatolnom formázáskor és így nem tudok írni bele.
Hogyan tudnám leválasztani és átcsatolni a home könyvtár alá?
Köszi

(#34063) Kendek válasza sh4d0w (#34061) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, valószínűleg a nyílt meghajtó lehet a ludas, és nálam csak X1600-al jelentkezik a notin.
Nem tudom milyen alkalmazásokat használsz, de VLC-nél például Eszközök -> Beállítások -> Videó -> Kimenetnél állíthatod át. SMPlayer esetében is hasonlóan egyszerű, de sajnos van olyan is, ahol nem lehet ezt állítgatni.

(#34062) dcsabesz: Két lehetőséged van, az egyik az, hogy újratelepíted a rendszert, a másik pedig sokkal bonyolultabb, főleg egy kezdőnek. Ez utóbbi lépései nagy vonalakban: Live rendszer indítása, kérdéses partíció adatainak - megfelelően történő - áthelyezése a /usr alá, a /home könyvtár tartalmának - megfelelően történő - áthelyezése a partícióra, fstab szerkesztése. Hát igazából nem bonyolult, egészen egyszerű dolgokról van szó, de azért egy kis rutin nem árt, az meg ugye nincs benne.

<-ƘƘ->

(#34064) pethYeti


pethYeti
addikt

Fogta magát az Ubuntum és LibreOffce diavetítés közben megfagyott, naplóba kerestem valamit ami okozhatja de így elsőre semmit nem találtam. Csak újratelepítéssel lehet megoldani, hogy ilyet ne nagyon csináljon :S?

(#34065) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Nem egészen ide tartozik, de valaki tudna-e ajánlani magyar sopcast címeket. Főleg Viasat3 érdekelne a kézi meccsekért T-Gyuszit ismerem

(#34067) Atapi válasza pethYeti (#34064) üzenetére


Atapi
senior tag

miből gondolod, hogy egy újratelepítés megoldás lehetne? ha bugos egy sw, akkor az egy újratelepítéstől nem fog megjavulni...
inkább azt kellene próbálgatni, hogy a hiba reprodukálható-e, mert az nagyban segíthet az okok feltárásában. ha pedig sikerül megtalálni az okot, talán gyógymódot is lehet rá találni.

(#34068) pethYeti válasza Atapi (#34067) üzenetére


pethYeti
addikt

Próbáltam ugyanannál a diánál úgy lépni mint korábban, de bezzeg most nem akart crashelni, nah majd csak rájövök, szerencsére nem sűrű relatíve, kb 1 hete van fent és 3x fagyott, de mondjuk kernelt telepítettem többször is majd töröltem.

(#34069) body007


body007
addikt

a suspend-ért milyen csomag felel? Mert én annyit kapok vissza, h command not fund... Egyébként ez egy épített rendszer

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34070) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Ubuntu 10,10 most probaltam usb-rol, es az a kerdesem, hogyan nezhetem meg a CPU vagy a HDD homersekleteket,
PS
teljesen kezdo vagyok Linuxal. ma neztem meg eloszor!

[ Szerkesztve ]

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#34071) dcsabesz válasza Kendek (#34063) üzenetére


dcsabesz
tag

És az fstab-ot mivel tudom szerkeszteni?

(#34072) sh4d0w válasza Kendek (#34063) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Óh, örök hálám, köszönöm! :C

dcsabesz: alt+f2, beírod: gksu gedit /etc/fstab. Megadod a jelszavad és szerkesztheted.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#34073) pethYeti


pethYeti
addikt

Hát csak újra rakom az ubit, szerintem az új nyílt meghajtó tesz keresztbe, mert konkrétan hang megy tovább csak a kép fagy meg teljesen csatra, és csak a ki-be kapcsolás segít.

Most viszont swap nélkül telepítem, de olvastam ha később még is kellene swap akkor könnyen tudok létrehozni és törölni, erre hol találok valami leírást?

(#34074) sh4d0w válasza pethYeti (#34073) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Itt.

https://www.coreinfinity.tech

(#34075) pethYeti válasza sh4d0w (#34074) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi.

Egyébként 2gb ram mellé érdemes létrehozni? 1gb swappal hibernálni tényleg nem tudtam sleep-et engedte. Aludni swap nélkül is el tudom küldeni?

(#34076) sh4d0w válasza pethYeti (#34075) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nézd meg, hogy ha elindítod a legmemóriaigényesebb alkalmazásodat, akkor marad-e szabad memória. Ha igen, akkor nem kell. Sleepről nem tudok mit mondani, nem használom. Hozd létre a swapot, legfeljebb ha nem kell, kikapcsolod. Nekem egyébként 2 GB memória mellé még nem kellett a swap, de a biztonság kedvéért van.

https://www.coreinfinity.tech

(#34077) kovaax válasza sh4d0w (#34059) üzenetére


kovaax
őstag

Ezt láttátok már?

A Squeeze szarrá fagy amúgy ettől, de csak operával.

-=- There's no place like /home -=-

(#34078) n00n válasza Ric4m0nd (#34006) üzenetére


n00n
őstag

A beta1-re javítják elméletileg.

(#34079) n00n válasza Kendek (#34047) üzenetére


n00n
őstag

Biztos nem javították még?

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/714300/comments/3

[ Szerkesztve ]

(#34080) sh4d0w válasza kovaax (#34077) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi. Youtube pont jól megy, de avik, wmv-k, mov-ok satöbbi mind rossz - volt, amíg Kendek tanácsára át nem állítottam a VLC-t, azzal most jó minden.

https://www.coreinfinity.tech

(#34081) Kendek válasza n00n (#34079) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az én problémámat biztos nem, mert az rc7-el még múlthéten kipróbáltam és nem volt jó.

<-ƘƘ->

(#34082) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Nem sorosan az Ubuntuhoz tartozik, de talán tudtok segíteni.
3hhd-m van, 2 radin0-ban azon egy win7, a 3.on az ubuntu. Újraraktam az Ubuntu és indításnál nem tudok OS-t választani. Ha lehúzom azt a hdd-t amin az Ubuntu van akkor valami Grub-ot hiányol.
Hogy tudnám megcsinálni anélkül hogy megöljem a raid-em?

(#34083) Kendek válasza Erdei88 (#34082) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbálkoztál már arról a merevlemezről is bootolni, amin az Ubuntu van? Most valami (félig) hardveres megoldásról van szó a RAID esetében, vagy valami szoftveresen van mahinálva?

<-ƘƘ->

(#34084) Erdei88 válasza Kendek (#34083) üzenetére


Erdei88
veterán

Az Ubuntu megy, be is bootol.
2x500Gb a raid0 és külön van egy 320as azon van az Ubuntu
Eddig bootnál ki lehetett választani, hogy melyik oprendszert akarom használni.

(#34085) Kendek válasza Erdei88 (#34084) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem válaszoltál a lényegre, de mindegy. Ubuntu alól látszódik rendesen a Windows RAID-es partíciója, tudod csatolni? Ha ez teljesül, akkor add ki a sudo update-grub parancsot, és meg kell, hogy találja a rendszert.

<-ƘƘ->

(#34086) Erdei88 válasza Kendek (#34085) üzenetére


Erdei88
veterán

Hardveresen van megoldva és az Ubunturól bootol. Nem látja a win-es particiót sem.

(#34087) Kendek válasza Erdei88 (#34086) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De eddig még látta rendesen? Szerintem húzd le azt Ubuntus merevlemezt, majd indíts egy Windows 7 telepítőt és válaszd a helyreállítást (Startup Repair). Az elvileg megoldja az indítási problémát, de természetesen ha kell, akkor kínáld meg driverrel is. Utána vagy látni fogja Ubuntunál az update-grub parancs után, vagy nem, de már könnyedén váltogathatsz közöttük a BIOS bootválasztó menüjében.

<-ƘƘ->

(#34088) Chuck Norris válasza dcsabesz (#34062) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia,

Nem akarok hülyeséget irni, és ha mégis sikerül akor csak kijavít valaki, de ha bebootolsz live cd-ról akkor talán gparted-el is meg lehet csinálni, az meg olyan klikkelgetős dolog.

B.

(#34089) Kendek válasza Chuck Norris (#34088) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, nos, például azzal nagyszerűen lelehetne formázni a kérdéses partíciót. De annak nem sok értelme lenne, mert akkor az fstabban az UUID-t is át kellene írni az újra, nem csak a csatolási pontot. Persze ez lehet még így is gyorsabb lenne, mint annak a rengeteg adatnak a törlése. Végül is mindegy, a lényeg az, hogy önmagában a GParted nem segíthet az Ő problémáján.

<-ƘƘ->

(#34090) Chuck Norris válasza Kendek (#34089) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Áhh nem azt mondtam, hogy formázza, van a gpartedben olyan, hogy resize/move. Vagy ez olyan fejletlen szerszám, hogy csak a particiókat tologatja azt meg, hogy van felette FS azt meg fejbekólintja? Én is elég kezdő vagyok ubuntuilag bocs a tudatlanságomért.

B.

(#34091) Kendek válasza Chuck Norris (#34090) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Ő kérdése nem erre irányult, hanem a /usr alá csatolt különálló partíciót szerette volna a /home könyvtár alá csatolni, nyilván úgy, hogy a rendszer működőképes maradjon. Ehhez először is az adatokat át kell másolni róla (áthelyezni, vagyis másolás után törölni róla mindent), ebben a GParted nem segíthet, csak maximum formázni lehet vele, de ez nem feltétlenül lenne szükséges. Utána a /home könyvtár tartalmát kell rámásolni (megint áthelyezni, vagyis utána az eredeti helyről törölni kell mindent), szintén nem segíthet benne a GParted. Végül az fstabban a csatolási pontot át kell írni /home-ra, ha formázás is volt, akkor az UUID-t is, és maximum ez utóbbiban segíthet annyiban a GParted, hogy könnyen kilehet olvasni vele a kérdéses karaktersorozatot, de ennyi.
Amennyiben hozzáakarná adni a gyökérpartícióhoz azt a különálló partíciót, abban segíthetne már a GParted, miután az adatok le lettek róla másolva a helyükre. Ekkor az fstabból törölni kell a hibás bejegyzést.

<-ƘƘ->

(#34092) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hmm ubuntu alatt hogy tudom elrejteni magam legegyszerűbben a nagyvilágtól? proxy-val gondolom de még nem csináltam valaki tud nekem egy kezdő lökést adni? hol kezdjem az utána olvasást, mik az alap dolgok stb? a proxy fogalmával tisztába vagyok

Mad W. Highflyer

(#34093) Chuck Norris válasza Kendek (#34091) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

ok, értem amit mondasz és ez a válasz a konkrét kérdésre. Én egy olyan barkács megoldásra gondoltam ezzel az egész gparteddel, hogy a /usr particiót lekicsinyíteni akkorára amennyit most foglal az /usr, vagy kicsivel nagyobbra és az igy felszabaduló helyet a diszken meg hozzácsapni a mostani /home-nak, vagy ha nincs külön akkor /-nek, mondjuk azt nem tudom, hogy a / állhat-e több darabból. Ha ez működőképes lenne akkor nem kellene fstabolni meg másolgatni se, igaz nem lenne túl elegáns se.

(#34094) kovaax válasza Chuck Norris (#34093) üzenetére


kovaax
őstag

Nem egyszerűbb volna újrahúzni? Meg aztán azt sem értem, hogy ha most ismerkedik a linuxszal, akkor minek külön /usr partició, miért nem elég a / swap /home triumvirátus...

-=- There's no place like /home -=-

(#34095) sh4d0w válasza M.W.H (#34092) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Első vonalnak a tűzfalat ajánlanám és ha az nem elég, azután a proxy-t. Lehet persze egyből proxy-zni, de ez inkább ágyúval verébre...

https://www.coreinfinity.tech

(#34096) paramedic


paramedic
aktív tag

Átmásoltam egy Win7 gépről egy raklap doksit (office, pdf, stb.) az Ubis gépre. Mikor átnéztem a könyvtárakat, akkor meglepve vettem észre, hogy berakott közéjük jópár különböző nevű, de ugyanazt ábrázoló jpg képet. A másik gépen és a pendrive-on nem voltak rajta, az Ubis gépen, meg friss rendszer van, teljes lemezre telepítve. :F

Szerk: vírus nincs a gépen és a pendrive-on sem

[ Szerkesztve ]

(#34097) M.W.H válasza sh4d0w (#34095) üzenetére


M.W.H
aktív tag

iptables-ben eltudom tüntetni az ip-címem? mert ez a cél:)
(nem confoltam még be:) )

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#34098) sh4d0w válasza M.W.H (#34097) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Le tudod zárni a portokat, az icmp echo csomagokat meg el tudod dobatni, szal amíg nincs nyitott portod és nem válaszolsz az icmp-re, olyan lesz, mintha nem is léteznél.

Itt találsz leírást icmp csomagok kezeléséről.

Ugyanitt van link az icmp összes típusára, esetleg még a traceroute csomagokat is hajigáld el.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#34099) M.W.H válasza sh4d0w (#34098) üzenetére


M.W.H
aktív tag

ó köszönöm:) megvizsgálom amint ráérek és irok:D
úgyis elfogok akadni:)

Mad W. Highflyer

(#34100) mzx


mzx
senior tag

üdv!

_ A PROBLÉMA:
Mediaplayer-em (fizikai player, mp3) egy media update során létrehozott hosszan egymásba ágyazott mappákat, benne krixkrax nevű file-okkal. Ezt XP-vel néztem, azonban az XP a tul hosszufile útvonalú
mappákat illetve file -okat nem képes törölni. Ilyen esetben ubuntuval szoktam törölni. Csakhogy a player-em olyan kutyulást végzett (úgy egymásba ágyazta és olyan hosszan az általa generált krixkraxhalandzsa nevű mappákat és bennük file -okat), hogy ubuntu viszont olvasni
sem képes ezt, mert lefagy (CPU maxon és pillanatokra kihagyott a CPU? ezt látom a grafikus kijelzőn itt Lubuntu-n, és 5-10 percig semmi nem történt).
Ez után (reset után) ubuntu -n azonnal törlést kezdeményeztem a gubancos mappán, de ugyanúgy fagyott, mint sima mappaolvasáskor;
mappaolvasás alatt értem, hogy a médiaplayer beépitett flashmemójának gyökerében levő mappákat szépen beolvassa, de az itt található egyik bizonyos mappát
se olvasni, se törölni nem képes, ahogy az előbb leirtam. (Például tehát ha bele akarok menni abba a bizonyos kutyult mappába, akkor is lefagy a linux.)

Na most, nem értek a parancsszavak használatához, de volt már pár ember, aki itt segitett nekem korábban ily modon, azaz ha már a file kezelő nem tudott törlést végrehajtani adott mappán annak minden tartalmával (almappáival, file-jaival) egyutt, akkor konzolból használandó parancsszóval és annak megfelelő paramétereivel használható konkrét megoldást adott.

Bízom benne, h jelen eset is menthető ily modon. Kérem, segitsen valaki, konkrét konzolos linux- os parancs és annak paraméterei megadásával. Legyen példaul a kérdéses törlendő mappám neve XY.

Ja még valami: ezek tájképek voltak eredetileg (JPG-k), talán pár TXT isvolt köztük, és úgy fest, hogy a média player-em MÓDOSTITOTTA a kérdéses mappán belül két almappa tartalmát, tehát nem hozzátett a média update mappát, hanem ÁTIRT kettő mappát!

Előre is köszönöm a segitséget!

Mzx

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.