Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30001) #16820480 válasza dbius (#29996) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy átmentek trial verzióba, és 5 percig ingyen használhatod :DDD
amúgy nálam olyan 2 hete kezdte csinálni. én cska linuxot használok, win alatt nem tudom megy-e most.

(#30002) body007 válasza Kendek (#30000) üzenetére


body007
addikt

Ja az, de nem a flash-nél (mint kiderült) hanem nem tudom miért :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30003) hackeeeee válasza body007 (#29999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Chrome-ban ott az integrált flashplayer. Nem kell telepítgetni, próbáld ki max...

Véleményem szubjektív...

(#30004) grabber


grabber
addikt

Hali!

1,6 GB-ra kéne feltelepítenem az Ubuntu-t(10).Nem találtam sehol telepítési beállításokat ahol lehet ikszelni mit akarok telepíteni és mit nem.

Van valami megoldás rá,mert e régi gépre inkább ubuntu mint xp?

(#30005) ntomka válasza grabber (#30004) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbáld ezzel. Ennél megadhatod, hogy mit akarsz feltelepíteni, igaz, egy kis tapasztalat már nem árt a használatához.

ツ Headphones on - World off

(#30006) grabber válasza ntomka (#30005) üzenetére


grabber
addikt

Kicsit kutakodtam,de nekem ez magas lesz.Ha nem értem mit csinálok,akkor nem vágok neki inkább,mert csak egy PIII-ra kéne ráraknom,amin meghalt a 40 gb HDD és csak 1,6 GB találtam itthon :) Felrakom és többet nem akarok bajlódni vele igazából.
Xp lite-ot felraktam,de nem volt net.Ubuntu live cd elindít és már volt net és nem kell semmit sem telepítenem,mert alapból tartalmaz sok mindent

(#30007) body007 válasza hackeeeee (#30003) üzenetére


body007
addikt

Az jó, csak, h az opera nem azért fagy ki :N Leszedtem róla fullra, akkor is fagyott. Csak az a bajom, h nem tudom miért csinálja ezt velem? :W :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30008) fradi81 válasza grabber (#30004) üzenetére


fradi81
veterán

Hello, ez kell neked [link] méret: 445.3 Mb
telepítve: ~1.4 GB

moto g72, Ninebot d28e

(#30009) grabber válasza fradi81 (#30008) üzenetére


grabber
addikt

Ez pont jó lenne,de most nekiálltam valami parancssoros minimum telepítésnek és elméletileg 60%-on járok és még nem panaszkodott helyhiányra.

(#30010) hackeeeee válasza body007 (#30007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, ez érdekes.

Hardvergondokat kizártad? :U Esetleg memória, v ilyesmi? V csak az Opera sz@rozik?

Véleményem szubjektív...

(#30011) Kendek válasza Major Major (#20008) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hurrá, hurrá, összejött a 30.000. hozzászólás is! :)
Erre való tekintettel most jómagam csináltam egy kis összesítést.
Az első adat, hogy összesen - legalábbis kb. - 1025 :Y hozzászóló volt, vagyis ennyi személy írt valamit ide be.
A második pedig a TOP 10-es lista: :)

1452 Kendek
1355 Vladi
1068 Major Major
949 body007
852 ngabor2
642 GD
633 sh4d0w
598 rtom
590 sheratan
560 ntomka

Szívből gratulálok a nyertesnek, az ajándékának átadásáról személyesen gondoskodom. :DDD

Egyetlen hozzászólást 170-en írtak, kettőt 148-an, hármat pedig 97-en.
Sokakat érdekelhet még, hogy ki volt az, aki éppen, hogy lemaradt a tizes listáról, ő lenne upszilon, méghozzá 521 hozzászólással (+ a kitöröltek, de azokat nem számoljuk, azok elvesztek).

Az összesítés elkészítéséhez eme szkriptet használtam a PH! legnagyobb örömére :D :

#!/bin/bash

b="0"

while [ 1 ]
do

a="$((${b}+1))"

b="$((${a}+199))"

wget -q -O - "http://prohardver.hu/tema/ubuntu_linux/hsz_${a}-${b}.html" | sed 's+title="Privát üzenet küldése+\n+g' | sed 's+számára">Privát<+ €ÍŁ$ߤ\n+g' | grep " €ÍŁ$ߤ" | sed 's+€ÍŁ$ߤ++g' >>/tmp/nevek

if [ "${b}" = "30000" ]
then

for c in {1..30000}
do

d="$(head -n ${c} /tmp/nevek | tail -n 1)"

if [ ! "$(grep -e "${d}" /tmp/nevek2 2>/dev/null)" ]
then

e="$(wget -q -O - "http://logout.hu/tema/ubuntu_linux/keres.php?suser=${d}&sival=" | sed 's+, 50+\n+g' | grep "fillJumpSels('msgnavi_ugro', 'ugro', " | cut -c 38-)"

echo "${e}${d}" >>/tmp/nevek2

fi

done

sort -r -n /tmp/nevek2 >/home/eredmény

rm -rf /tmp/nevek*

exit

fi

done

return

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30012) hackeeeee válasza Kendek (#30011) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, látom ráértél. :D

Véleményem szubjektív...

(#30013) J97 válasza #16820480 (#29993) üzenetére


J97
tag

Neked melyik verzió van fent ubuntuból? Nálam ott van menüben a fájl küldés empathyban de úgy tűnik, hogy inaktív. Ha nekem küldenek fájlt, nálam nem jelenik meg a felkérés.

Még nem nagyon nézegettem az empathy smájlikat. [Ezen] a linken írnak róla valamit. Hogy mennyire használható ez az oldal és az itt található infók azt nem tudom. Egy ránézést megér.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30014) ntomka válasza Kendek (#30011) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem vagy semmi!
Komolyan ennyi hozzászólásom van itt? :Y Nem semmi, azért örülök, hogy kiemelkedő tagjává avanzsáltál az itteni Ubuntu közösségnek. :P :B

ツ Headphones on - World off

(#30015) sh4d0w válasza Kendek (#30011) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szép munka, külön grat Neked ennyi türelemhez, és persze a többieknek is. Úgy látom, bele kell húznom, különben kiesek a top10-ből... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#30016) body007 válasza Kendek (#30011) üzenetére


body007
addikt

Az a 1000+ érdeklődő ~9 hónap alatt nem rossz :)

Hehe, itt meg a 20k-s lista :D

1076 Vladi
921 Major Major
818 ngabor2
639 GD
496 rtom
493 n0_gAboR
451 sh4d0w
406 body007
373 vamzi
369 Sianis

(#30010) hackeeeee : hw gond 100, h nincs, minden más megy rendesen...

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30017) #16820480 válasza J97 (#30013) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem Linux Mint 9 van fent, ami lényegében majdnem azonos a10.04-es Ubuntuval. most a 2.30.2-1~ppa10.04+1 verzió van fent empathy-ból, ami ebből a repóból lett frissítve. illetve fent van még a telepathy-gnome csomag is, bár az nem tudom lényeges-e.
én msn alatt próbáltam fájlküldést, és ment, szóval működnie kellene.

amúgy ez a smiley-s weblap szerintem valami kamu oldal, ami ilyen általad keresett címszavakra generál látszólag releváns szöveget sajnos. de majd megnézem, hátha elég kicserélni az empathy könyvtárban valahol a fájlokat...

Kendek: wow, nem semmi! én is gratulálok a szerencsés nyerteseknek! nem is gondoltam volna, hogy már enyit írtam ide... főleg, hogy az utóbbi időben nem is nagyon voltam aktív.

[ Szerkesztve ]

(#30018) hackeeeee válasza body007 (#30016) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak van olyan néha, hogy a böngésző a memória miatt sz@rozik, ezért kérdeztem..

Véleményem szubjektív...

(#30019) J97 válasza #16820480 (#30017) üzenetére


J97
tag

Lefrissítettem az általad írt ppa -ból az empathyt és tökéletesen megy a fájlküldés! Ezer köszönet!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30020) body007 válasza hackeeeee (#30018) üzenetére


body007
addikt

Jah, hát az lehet. De mivel semmivel nincs gondom (hetekig fut a rendszer, videó tömörítek, virtuális gépek tömege garázdálkodik a gépen), ezért nem tudom. Mindegy, ha lesz időm leszedem teljesen, kitörlök minden hozzá kapcsolódó dolgot, majd visszateszem

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30021) ntomka


ntomka
nagyúr

Lassan eljön az én időm is: [link].

ツ Headphones on - World off

(#30022) klayton#1 válasza #16820480 (#30017) üzenetére


klayton#1
tag

Atyaég, pont erre a linkre volt szükségem!:)köszönöm

(#30023) hackeeeee válasza ntomka (#30021) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez k*rvajószmájli. :D

Véleményem szubjektív...

(#30024) kovaax válasza Kendek (#30011) üzenetére


kovaax
őstag

Az egyetlen hozzászólásosak közül hány volt, aki kapott választ is?

-=- There's no place like /home -=-

(#30025) Kendek válasza kovaax (#30024) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó kérdés, de ezt honnan tudjam? A szkriptem csak annyi csinált, hogy kigyűjtötte a neveket, hozzá meg a hozzászólás számát. Így sem működött 100%-osan, de csak 3-4 emberrel volt gond (pontosabban a nevükkel). Azt viszont megtudom csinálni, hogy leírom a neveket, aztán a keresővel rákereshetsz ezekre, majd megnézheted, hogy hányan válaszoltak nekik. Jobbat nem tudok, de nekem nincs kedvem ezt végigjátszani. :)

<-ƘƘ->

(#30026) kovaax válasza Kendek (#30025) üzenetére


kovaax
őstag

"X válasza Y (#N) üzenetére" alapján nem tudod megcsinálni? ;)

-=- There's no place like /home -=-

(#30027) Kendek válasza kovaax (#30026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ha nagyon kellene, akkor meglehetne oldani a dolgot, de most mást csinálok és ehhez nem nagy kedvem van, főleg, hogy tegnap eleget szórakoztam vele. De ha nagyon fontos lenne ez az adat számodra, akkor majd megcsinálom valamikor.

<-ƘƘ->

(#30028) ntomka válasza kovaax (#30026) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem lenne releváns, hiszen rengetegen (pl. jómagam is) úgy válaszolnak sok hozzászólásra, hogy egy hozzászóláson belül többre is hivatkoznak különböző formákban ráadásul.

ツ Headphones on - World off

(#30029) kovaax válasza ntomka (#30028) üzenetére


kovaax
őstag

Igaz. De szerintem ezt is meg fogja tudni oldani Kendek... :K

-=- There's no place like /home -=-

(#30030) kovaax válasza Kendek (#30027) üzenetére


kovaax
őstag

Nem fontos, csak kíváncsi lettem volna, hogy hányan szaladtak el a választól, és hányan tettek fel olyan kérdést, amire senki se tudta a választ. Persze ez csak egyféle értelmezés a sok közül...

SZERK.: ... és ezért nem fontos, mert a franc se tudja, hogy pontosan mi történt velük. Lehet elkapta őket a M$ maffia... :B

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#30031) ntomka válasza kovaax (#30029) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem hiszem, de ha igen, akkor kíváncsi leszek a kódra és megdicsérem. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#30032) Kendek válasza ntomka (#30031) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

He-he, tudom, hogy kételkedsz bennem, de tessék, ezt is most írtam. :DDD
Ha kitalálod, hogy mire jó és hova kell rakni, akkor én dicsérlek meg (még ha nem is nehéz). :D

#!/bin/bash

UUID="3AAF-2539 3AAF-2549 3ABF-2539 3AAW-2539"

MPOINT="

/mnt #3AAF-2539

/home/alma #3AAF-2549

/home/kisegér #3AAW-2539

"

while [ 1 ]
do

for a in ${UUID}
do

if [ "$(blkid | grep "${a}")" ]
then

dir="$(echo "${MPOINT}" | grep ${a} | sed 's+ #+\n+g' | head -n 1)"

if [ ! "$(dir "${dir}" 2>/dev/null)" ]
then

mount UUID="${a}" "${dir}"

fi

fi

done

sleep 3s

done

return

Amúgy persze, lehet szövegben is keresni a neveket, de biztos, hogy inkább csak hibás adatok jönnének ki, úgyhogy tényleg, hogy ezzel nem próbálkozom. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30033) ntomka válasza Kendek (#30032) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azon kívül, hogy felcsatolja adott könyvtárakba az adott UUID-ű partíciókat/meghajtókat (ha létezik az adott UUID), nem látom hova kéne ilyen. :) Gondolom a rendszerment progidhoz. :)
Amúgy nem túl elegáns a szabvány szerint 16 bájtos UUID-nek csak egy töredékére mintát illeszteni. :)

Egyébként nem benned kételkedem, hanem a feladat kivitelezhetőségében. Természetesen nem megoldhatatlannak találom, csak túl körülményesnek. A mintavételben szereplő variácók száma olyan magas (az emberek eltérő hivatkozási módja miatt (pl. van aki a logót is beilleszti)), hogy manuális illesztéssel lekódolni az egészet beleőszülne bárki is, hiszen ismerni kéne az összes lehetséges felírási módot, amihez a teljes mintát szükséges lenne legalább egyszer megvizsgálni. De ez sem biztosítaná azt, hogy ha későbbiekben le akarnád futtatni a kódot, megfelelő eredményt szolgáltatna, mert idő közben érkezhet olyan hozzászólás, ami miatt a mintavételhez szükséges szavakat bővíteni kéne (legalábbis ha a kibővített mintát akarod vizsgálni).
Egy heurisztikus algoritmus már sokat könnyítene a dolgon, de most úgy őszintén, ki akarja ilyesmivel az idejét tölteni? Egy vállveregetés nem ér ennyit szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30034) Kendek válasza ntomka (#30033) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nah, elárulom, hogy ez egy init szkript, aminek a lényege az, hogy grafikus felület nélküli Ubuntun csatolja automatikusan a bedugott pendrive-okat (amik itt szerepelnek). Az UUID azért ennyi, mert a FAT32-es fájlrendszernek csak ekkora van.

Felmerülhet benned a kérdés, hogy mégis hogyan lehet akkor leválasztani a fájlrendszereket, ha egyszer auto visszacsatolja őket, méghozzá igen hamar.
Hát az umount2 paranccsal, ami a /usr/bin-ben található és ezt tartalmazza:

#!/bin/bash

umount ${1} && pkill automount && `sleep 10s ; /etc/init.d/automount 2>/dev/null` &

Tehát pl. csak annyit kell kiadni lecsatoláshoz, hogy

sudo umount2 /mnt

és lesz 10 másodperc a kihúzásra. :DDD

<-ƘƘ->

(#30035) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy Xubuntuhoz hogyan tudom felcsatolni a vinyón levő többi partíciót hogy lássa? Mert jelenleg csak azt a partíciót látja amelyikre telepítve van, a többit nem!

Lumia 520

(#30036) Kendek válasza Brianiac (#30035) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vagy közvetlen a panelon a Helyek menüre kattints, ott pedig a csatolandóra, vagy pedig a Thunar fájlkezelőben baloldalt is látod őket, ott is lehet kattintással csatoltatni.

<-ƘƘ->

(#30037) sh4d0w válasza Brianiac (#30035) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Elméletileg felcsatolja azt, amire rákattansz a fájlkezelőben.

https://www.coreinfinity.tech

(#30038) Brianiac válasza Kendek (#30036) üzenetére


Brianiac
aktív tag

A gondom az hogy a többi partíciót sehol sem látom!:( Csak azt látom amire telepítve van ill. még azokat amik a külső vinyómon vannak.

Lumia 520

(#30039) Kendek válasza Brianiac (#30038) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vagy nincs akkor több partíció, vagy nincsenek azok formázva, vagy már csatolva vannak valahová.
Add ki a következő parancsokat és meglátod:

blkid vagy/és sudo fdisk -l

cat /etc/fstab

<-ƘƘ->

(#30040) Brianiac válasza Kendek (#30039) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Tehát van egy amire telepítve van, ezt látja rendesen, ezenkívül még van egy NTFS partíció amin a windows van, és még van két ext4-es partíció, az egyiket a home-nak szántam a másikon pedig SUSE van! Parancssorba beírtam a parancsokat és megtalálta mindet! Most nézem hogy van egy media mappa ebben benne van a két ext4-es partíció, de nem úgy mint egy partíció csak mint egy mappa, tehát mindegyik ext4-es partíció tartalma egy-egy mappában van a media-n belül, így pedig nem tudom sehova csatolni. A windows ntfs partícióját pedig sehol sem látom.

Lumia 520

(#30041) Kendek válasza Brianiac (#30040) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor azok az Ext4-ek csatolva vannak már, pontosan a /media könyvtáron belüli könyvtárukba. Mikor a Thunarban rájuk kattintasz, akkor ide csatolódnak automatikusan. Ha zavar téged ez, akkor csatold a partíciókat kézzel oda, ahova akarod (az NTFS-t is):

sudo mount /dev/sdXN /<csatolási pont>

Automatikus csatoláshoz az fstabba kell az adatokat beszerkeszteni. De ha a /home-nak szántad az egyik Ext4-et, akkor azt kicsit elk**tad, mert azt telepítéskor kellett volna megadni. Így is megoldható a dolog azért az fstab átszerkesztésével és kis másolgatással.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30042) Brianiac válasza Kendek (#30041) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Értem, már csak annyi a baj hogy az fstab-ot nem engedni szerkeszteni, felülírni stb. A home-t telepítésnél akartam megadni, de hiába választottam ki a partíciót a csatolási pontnál nem találtam ilyet hogy /home, de lehet hogy csak én voltam figyelmetlen és csak görgetni kellett volna nem tudom.

Szerk.: Még annyit kérdeznék hogy ha egy partíciót felcsatoltam valahova azt hogyan tudom onnan lecsatolni, milyen parancsal? Próbáltam az unmountot de nem jött be.:D

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#30043) Kendek válasza Brianiac (#30042) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alt+F2 -> gksu gedit /etc/fstab

Biztos, hogy menni fog a többi? Én úgy látom, hogy alapvető dolgokkal sem vagy tisztában. Lecsatolni a
sudo umount /<csatolási pont>
vagy
sudo umount /dev/sdXN
paranccsal tudsz.

A /home ott volt a listában, de kézzel is beírhattad volna.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30044) Brianiac válasza Kendek (#30043) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Futattam amit írtál, de továbbra sem tudom szerkeszteni az fstabot!:( Viszont a partíciókat már sikerült felcsatolni oda ahova akartam. Jól látod, sajnos nem igazán vagyok tisztában a dolgokkal, csak most kezdtem ismerkedni a linux-al. Közben próbálok utánaolvasni a dolgoknak, max. ha v.mi nem menne írok, ja és köszi a válaszokat!:R

Lumia 520

(#30045) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Wifi csatlakozásnál mindig kéri a kulcstartó és a wifi jelszavát. Ki lehet ezt kapcsolni?

(#30046) Kendek válasza pinnacle (#30045) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kilehet persze. Jobb egérgomb a hálózati ikonra -> Kapcsolatok szerkesztése -> Vezeték nélküli -> Szerkesztés -> Elérhető minden felhasználónakhoz egy pipa és kész is.

<-ƘƘ->

(#30047) pinnacle válasza Kendek (#30046) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi szépen! Hogyan tudnék magyar nyelvű "persistence"-s USB-ről futó Ubuntut készíteni? Próbáltam az indítólemez készítést, de angol nyelvű lett.

(#30048) dbius válasza pinnacle (#30047) üzenetére


dbius
veterán

Miután kész a persistence usb-s pendrive, arról bootolsz, majd utólag állítod be rajta a magyar nyelvet. Internet kapcsolat kell, mert onnan szedi le a csomagokat.

Ha beállítottad, akkor utána már a magyar lesz az elsődleges.

(#30049) ntomka válasza Kendek (#30034) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez mind olyan, amit a script részletből nem lehet kitalálni. Talán annyit, hogy az UUID FAT32-nél annyi, amennyi, de ebbe már nem mélyedtem bele, úgy tudtam 16 bájtos. :)

ツ Headphones on - World off

(#30050) pinnacle válasza dbius (#30048) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Próbáltam telepíteni a magyar nyelvi csomagot, lehet, hogy valamit rosszul csináltam, de valami olyat jelzett, hogy az angol lesz mindig az elsődleges nyelv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.