Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34801) Numspa válasza V.Stryker (#34800) üzenetére


Numspa
tag

Érdemes várnom még 20 napot, vagy installáljam a jelenlegi verziót? (Főként internetezésre használnám.)

(#34802) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

"Már többen jeleztétek, hogy nem tudjátok elérni a fullcircle.hu oldalt. Ennek az oka egyszerű, aggodalomra semmi ok.

Mint már többször említettem, egy kis meglepetéssel készülünk számotokra, melynek egyik előjele a mostani állapot. Az egyik legfontosabb, hogy tárhelyet váltottunk és hamarosan az FSF.hu által üzemeltetett barack szerveren lehet majd elérni oldalunkat, illetve a fullcircle.hu domainünk felügyeletét is ők fogják ellátni a jövőben. (Ezúton is köszönet érte.)

Jelenleg a domain átregisztrálása van folyamatban, ezért nem lehet elérni semmi tartalmat, de remélhetőleg hamarosan helyre áll a rend. Megújult tartalommal és plusz szolgáltatásokkal igyekszünk majd a kedvetekben járni. Amint újra elérhető lesz az oldal, természetesen tájékoztatunk róla benneteket. Addig is türelmeteket kérjük.

Akik nem tudnak meglenni a lefordított magazinok nélkül, azok továbbra is elérik őket a fullcirclemagazine.org letöltések oldalán." - by blaselinux @ ubuntu.hu

https://www.coreinfinity.tech

(#34803) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

9.10-es ubuntum van, és szeretném rá felrakni a 10-es Iron-t.
Viszont ezt az üzit kapom futtatáskor:
"./iron: /lib/tls/i686/cmov/libc.so.6: version `GLIBC_2.11' not found (required by ./iron)"

Jelenleg ezek vannak fent:
2.10.1-0ubuntu19
2.10.1-0ubuntu15

A csomagkezelő szerint a 19-es a legújabb, tehát innen nem tudok frissíteni.

Leszedtem egy GLIBC 2.13 nevű csomagot a netről, de egyelőre szenvedek a lefordítással.
Van tippetek valami egyszerűbb megoldásra?
Vagy simán rágjam át megem a kétszáz paraméteren? :D

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34804) Kendek válasza Bici (#34803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Karmic támogatása e hónapban véget ér, javaslom frissíts Maverickre, az LTS kiadás. De legalábbis a tárolójából frissítsd a kérdéses csomago(ka)t, egyébként meg használj korabeli alkalmazásokat.

<-ƘƘ->

(#34805) Bici válasza Bici (#34803) üzenetére


Bici
félisten

Azt mondja a ./configure panacsra, hogy nem lehet azonos könyvtárba konfigurálni.
Ezt írja a leírás is, de ha a kötelezőnek feltüntetett --prefix=könyvtár paraméterrel megadok egy üres könyvtárat neki, akkor is ugyanezt írja ki. :F

(#34804) Kendek: Köszi, de megpróbálkoznék először a GLIBC 2.13 feltelepítésével.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34806) Bici válasza Bici (#34805) üzenetére


Bici
félisten

Megoldottam. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34807) V.Stryker válasza V.Stryker (#34800) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre valaki? :U

Tökre szeretem ezt a KDE-t, de az ilyen apró hibáktól a falnak tudnék menni. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34808) sh4d0w válasza Kendek (#34804) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

A Maverick nem LTS, kolléga. Lucid az LTS (10.04).

https://www.coreinfinity.tech

(#34809) Kendek válasza sh4d0w (#34808) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, valóban, ezt elnéztem, a Lucidot akartam ajánlani. :B

<-ƘƘ->

(#34810) ntomka válasza V.Stryker (#34807) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez nem hiba, fícsör. Ha a jobb szélen felhozod a panel beállításokat, ott a további beállításokat választod, akkor láthatod, hogy balra van rendezve a panelod. Egyébként meg a feladatkezelő lehet rossz helyen, ami egyébként széttolná az egészet, valszeg ezért húzódik be az óra középre.

ツ Headphones on - World off

(#34811) RBJ


RBJ
addikt

firefox om félig magyar félig angol lett. nem akar magyar lenni fullra.
hivatalos tárolóból van 3.6.16. ez a kép fogad, hogy telepítsem a nyelvi file t de mégse lesz jó.[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34812) #40553216 válasza RBJ (#34811) üzenetére


#40553216
törölt tag

De ennek alapján még nincs telepítve.

(#34813) RBJ


RBJ
addikt

MIndegy csináltam egy gyors újratelepítést ez már a 4. két héten belül. az a baj, hogy míg friss a rendszer addig próbálgatok sok mindent és és összekutyulódnak dolgok. a win nél is ez volt míg az embernek kialakulnak a megszokot dolgai, programjai amit folyamatosan használ addig káosz lesz a gépen mindig. :DDD

Egy kérdés. Mikor feltelepül a rendszer akkor mindig van boot és kikapcsoláskor ubi logo.
De mint felkerül a nvidia driver egyből nem lesz.
csak karakterers bootoló képernyő van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34814) sh4d0w válasza RBJ (#34813) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem kell újratelepíteni. Helyre kell hozni, amit esetleg elrontottál. Itt nincs registry, amit szétverhetnél.

https://www.coreinfinity.tech

(#34815) ntomka válasza RBJ (#34813) üzenetére


ntomka
nagyúr

Állandó újratelepítések ellen: [link]
A plymouth megjavítására: [link]

ツ Headphones on - World off

(#34816) Kendek válasza ntomka (#34815) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Éppen most publikáltam a Rendszerment új, 0.4.1-es verzióját. :-)
A GUI kicsit fel lett újítva és javítva, na meg pár apróbb funkció bekerült még az előző verzióhoz képest a repertoárba. Ezenkívül természetesen javítottam pár bugot, Natty-val le is fagyhatott az alkalmazás ablaka, vagy akár az egész rendszer.
Ha Maverickről csináltok majdan Natty-ra egy kiadásfrissítést, akkor amennyiben visszaszeretnétek állni a régebbi kiadásra, ne feledjétek el bepipálni a jelenleg használt fstab megtartását (habár ez nem annyira fontos) és a GRUB újratelepítését, hogy rendben elinduljon a visszaállított rendszer.

<-ƘƘ->

(#34817) RBJ válasza Kendek (#34816) üzenetére


RBJ
addikt

a rendszer visszaállítás és helyreállítás között mi a különbség ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34818) RBJ válasza ntomka (#34815) üzenetére


RBJ
addikt

a plymount javítás olyan jól sikeredett, hogy azóta mint régen mikor nem volt adás zöldben vagy lilába jön be. hurrá boot logo. :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34819) Kendek válasza RBJ (#34817) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A rendszer-helyreállítást egy másik rendszerről kell elvégezni akkor, mikor a helyreállítandó rendszer olyannyira sem képes elindulni, hogy parancsokat tudj osztogatni. Tipikusan a legvégsőbb esetben kell a használatához folyamodni. Rendszer-visszaállítást meg akkor végezhetsz, ha visszaakarod állítani a rendszert egy korábbi állapotra. Ezt nem muszáj feltétlen akkor megtenni mikor baj van, lehet ezt azért is, mert kipróbáltál valamit, de nem tetszett, így könnyebb visszavonni a változtatásokat. Például az a Plymouthos probléma jó példa rá.

<-ƘƘ->

(#34820) RBJ válasza ntomka (#34815) üzenetére


RBJ
addikt

[link]

na ez alapján sikerült beállítanom a bootlogot. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34821) RBJ válasza Kendek (#34819) üzenetére


RBJ
addikt

Mielőtt nekiálltam volna kísérletezni a bootdologgal fel is raktam a legfrissebb rendszermentet a biztonság kedvéért.

csak azért kérdeztem rá mert számomra a helyreállítás, visszaállítás egy fogalomnak tűnik. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34822) Kendek válasza RBJ (#34821) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Már hogyan lenne egy fogalom a kettő? Például Te az órádat visszaszoktad állítani egy órával, vagy helyre szoktad állítani? Te helyre szoktad hozni amit elcsesztél vagy visszaszoktál menni az időben, hogy ne kövesd el a dolgot? :DDD
Rengeteg ilyen példa lenne, egyáltalán nem ugyanaz valamit visszaállítani, mint helyreállítani.

<-ƘƘ->

(#34823) RBJ válasza Kendek (#34822) üzenetére


RBJ
addikt

Hát igen nem mindegy, hogy vidd ki vagy idd ki.

a lubuntu jobb választás lenne netbookra mint az ubuntu netbook verziója?
valahol olvastam ,hogy kevesebb erőforrás kell neki mint az ubinak.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34824) ntomka válasza RBJ (#34820) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez ugyanazt csinálja, mint a script, csak manuálisan kell végigmenned a dolgokon. Attól tartok valamit nem jól ütöttél be, mikor kérte a felbontást. :D

ツ Headphones on - World off

(#34825) F34R válasza RBJ (#34823) üzenetére


F34R
nagyúr

lubuntu lxde-t használ így persze hogy kisebb a rendszerigénye , régebbi gépekre is felmehet.

10.04-t akarom most felrakni de nem tudom hogy meg van e benne az a bug hogy nem jegyzi meg a képernyőfelbontást ? :F

(#34826) Kendek válasza F34R (#34825) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha készítesz egy saját xorg.confot, akkor biztosan a beállított felbontást állítja be a monitornak.

<-ƘƘ->

(#34827) pethYeti


pethYeti
addikt

Lxde-t fel lehet úgy rakni hogy a saját programjait ne telepítse? Tehát ne legyen saját terminálja sem csak a megszokott gnome-terminal, ami persze kicsit furán jelenik majd meg.

(#34828) M.W.H


M.W.H
aktív tag

volt már valakinek olyan gondja hogy betett egy satás vinyót és nem tudott rá másolni behalt a gép stb. pedig hd sentinelen kifogástalan...:/
van valami ötletetek? jelenleg ráakarok másolni 80 megát másol rá aztán széthal :S

Mad W. Highflyer

(#34829) #40553216 válasza pethYeti (#34827) üzenetére


#40553216
törölt tag

lxde-core?

(#34830) #40553216 válasza #40553216 (#34829) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nálam mondjuk kiütötte a biztosítékot: felraktam, kiléptem a Gnome-ból, beléptem az LXDE-be, oszt újraindult. Sima OpenBox-szal ezt nem teszi.

(#34831) pethYeti válasza #40553216 (#34830) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi, és akkor pontosan mit is kéne felrakni ha az gondot okoz?

Ez az OpenBox még kevesebbet eszik mint az lxde? Nekem ez is jó lenne, ha fel lehet rakni a programjai nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#34832) #40553216 válasza pethYeti (#34831) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom mit kéne. Most próbáltam a minimális LXDE-t, de nálam ez lett. Logokban úgy láttam, mintha a Pulseaudio-val próbálkozás után halt. Nálad attól még nem biztos. Ha gondolod, próbáld! De az OpenBox-ot ugyan úgy rakhatod fel, mint bármi mást:
sudo apt-get install openbox
vagy Synapticban vagy az Ubuntu szoftverközpontban rákeresel. Egy tök üres szürke asztalt kapsz, de jobb klikkel előjön a menü, ahol mindent megtalálsz. Ha állítgatni akarod, azt is lehet, de azt majd más. Én még nem foglalkoztam vele.
OpenBox kevesebb, legalább 100MB-tal.

[ Szerkesztve ]

(#34833) RBJ


RBJ
addikt

Elvileg a linux mint butitott darab az ubuntuhoz képest mégis most próbáltam live usb n ,mintha sokkal összetettebb és szebb lenne látványvilágilag. nagyon kíváncsívá tett a mint csak kicsit félek tőle mert mindenki jóformán ubis és ha bibi van nem tudok tanácsot kérni.
habár ha azt nézzük a mint ubi alapú úgy, hogy nagy gond nem lehet ha jól tudom.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34834) Kendek válasza RBJ (#34833) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Miből gondolod, hogy a Linux Mint butított az Ubuntuhoz képest? Hol írnak, ki állítanak ilyet?
Amúgy a Minttes problémákkal ide is lehet írni.

<-ƘƘ->

(#34835) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hali!
Lenne egy kis gondom. Ubuntukor az üdvözlő hang, skype hangok ilyesmi... recsegnek :F zenehallgatáskor meg nincs semmi gond. Pár napja csinálja ezt. Mitől lehet? :F

(#34836) RBJ válasza Kendek (#34834) üzenetére


RBJ
addikt

Valahol úgy olvastam. De örömmel kijelentem, hogy maradok az ubinal.
Kiss kérdés. a képernyővédőt beállítom. a zárolást kikapcsolom mégis egy idő után csak fekete képernyő van.
be lehet állítani, hogy az aktuális képernyővédő állandóan menjen ne váltson át semmibe egy idő után?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34837) CPT.Pirk válasza RBJ (#34833) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én használtam Mintet, ami leírás ment Ubuntun, az rajta is ment (nem volt ott semmi butítás, sőt, full jó menüt csináltak neki, nem kellett gnomos felső menüvel vacakolni). Viszont miután egy frissítés elrontotta a gcc-t benne, futtathatatlan kimenetet gyártott, és ezt hosszú idő után sem javították, mennie kellett.
Mint után OpenSuse-ra álltam rá, na az eléggé komolyabbnak hat tőle. Most viszont tanulmányok miatt Debianos lettem, kezdem megszeretni, valahogy nem hiányzik se az Ubi (én azzal kezdtem a Linuxozást), se a többi. Talán kicsit az OpenSuse...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34838) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Nemrég telepítettem a Lubuntu-t barátnőm laptopjára (FuSi L7300 - VIA int. vezérlő).

Már kezdem belakni, de ami nagyon zavar, az az, hogy az egésznek elég hulla-fakó színe van a laptopon. Ha az asztali gépen indítom, már a load screen is máshogy néz ki, és a desktop is sokkal szebb, élénkebb, a "tálcának" is van színe, átmenete, a laptopon viszont mint ha csökkentett módban lenne. Ettől függetlenül a képeket, videókat jól jeleníti meg, csak a GUI elemei "sápadtak". Xp alatt nincs ilyen különbség a két gép között.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a videovezérlő miatt lehet-e, illetve lehet-e rajta valahogy javítani?

Nagyon kezdő vagyok még a linuxban, ha hülyeséget kérdezek nézzétek el nekem.

[ Szerkesztve ]

(#34839) Kendek válasza RBJ (#34836) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy a képernyő kapcsol energiatakarékos módba?

<-ƘƘ->

(#34840) RBJ válasza Kendek (#34839) üzenetére


RBJ
addikt

nem mert ki van kapcsolva az energiagazdákodásban minden.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34841) RBJ válasza CPT.Pirk (#34837) üzenetére


RBJ
addikt

Én úgy érzem kezdésnek nagyon jó nekem az ubi még csak 3 hete nyomom de nagyon megkedveltem. teljesen le is mondtam a win ről. suse próbáltam én is de a KDE felület nekem valahogy nem fekszik. eltévedek benne. Lehet most másképp látnám mert nagyjából már látom, hogy mi merre a linux on de tökéletesen megfelel az ubi arra amire nekem kell.
Mondjuk kicsit fapados de jó.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34842) ntomka válasza DeFranco (#34838) üzenetére


ntomka
nagyúr

Beállítások > Energiagazdálkodás

Itt nézz szét, ha akksiról megy a noti, akkor alapértelmezés szerint leveszi a fényerőt.

ツ Headphones on - World off

(#34843) DeFranco válasza ntomka (#34842) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem akksiról megy, folyamatosan be van dugva a gép. szerk: és természetesen be is van állítva a fényerő rendesen... :)

azóta sikerült megint eltolnom valamit: a "tálca" jobb alsó sarkában volt egy közvetlen kijelentkezés gomb, amit sikeresen eltüntettem. Azóta nem tudom visszarakni. Olvastam, hogy egy alkalmazás indító elemet kellene oda tennem, és arra beállítani a kijelentkezést, de amióta levettem, azóta nincs ott a jobb oldali beállítható elemek között, így nem tudom visszaállítani. Bárhogy keresem, nem jön össze a megoldás.

Az egyébként normális, hogy a menü-ben nem szerepel minden program, (pl. az energiagazdálkodás sem) és azokat amik hiányoznak úgy kell futtatásból előhúzni? Ezt nem lehet valahogy átállítani?

[ Szerkesztve ]

(#34844) ntomka válasza DeFranco (#34843) üzenetére


ntomka
nagyúr

Most nézem, hogy lubuntu. Az lxde felépítését nem ismerem sajnos. :(

ツ Headphones on - World off

(#34845) DeFranco válasza ntomka (#34844) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... még én sem :(

Amúgy nagyon jó, meg tetszik, csak ledobom a hajam, hogy bizonyos dolgokat nem tudok összehozni benne (pl: visszaállítani egy kikapcsolt panel gombot).

(#34846) RBJ


RBJ
addikt

Feltettem a babámnak a lubuntut. sity-suty megyen a gép vele. nagyon gyors.
egy bibi van nem ismeri fel a mobil netet , ha bedugom a stick et nem csinál semmit.
az ubuntu netbook verzió felismerte egyből.
hol tudom beállítani a hállózatot valahogy.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34847) RBJ válasza RBJ (#34846) üzenetére


RBJ
addikt

hiába állítom be a kapcsolatok szerkesztésében sehol semmi. beállítom de mégse jelenik meg az ikon a panelon a lubinál. az ubuntu netbook verzión simán ment minden.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34848) #40553216


#40553216
törölt tag

Bakker, ez most komoly?

Viszonylag új amsn, Launchpad-es pp-ból.

(#34849) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

[link] Senki? :(

(#34850) RBJ


RBJ
addikt

a felső panel bal sarkában lévő ubuntu lehet valahogy színessé tenni?
valahol láttam ilyen képet.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.