Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26001) Sianis válasza body007 (#26000) üzenetére


Sianis
addikt

Csatlakozom, tényleg nagyon nagyon jó! :)

Sianis

[ Szerkesztve ]

(#26002) hackeeeee válasza ntomka (#25998) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

32bit alatt nem tapasztaltam ilyesmit... Csak a kib@szott ventivezérlés, az sehogy nem akar jó lenni...... :O

Véleményem szubjektív...

(#26003) PuMbA válasza ntomka (#25998) üzenetére


PuMbA
titán

Miért használsz 4GB memóriánál swapot? Hibernálás miatt? Nekem nincs swapom 2GB RAM-mal és 1GB fölé alig bírom vinni a memóriahasználatot (32bites Ubuntu).

[ Szerkesztve ]

(#26004) body007 válasza PuMbA (#26003) üzenetére


body007
addikt

Én se használok (4 GB), kb. 2 hetes használat + 1 hetes opera evett 1,5-1,7 GB-t (ebből az opera 1 - 1,3 GB :D )

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#26005) Kendek válasza body007 (#26004) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én használok 2 GB-nyi RAM-mal is meg 4-el is, de csak elővigyázatosságból 1-1 GB-ot, és fájlban, nem partícióban.
Egyébként, ha olyat csináltok, és felkúszik a memóriahasználat, akkor csak ürítsétek ki, ennyi:
sync; echo 3 >/proc/sys/vm/drop_caches
Például az rsync használatakor nagyon jól jön, mert az bekebelezi a memóriát, aztán nem adja vissza. :)

<-ƘƘ->

(#26006) body007 válasza Kendek (#26005) üzenetére


body007
addikt

Vissza kaptam 100 MB ram-ot, nem semmi :D
Egyébként lüszi elég éhes, alig fut valami és 1,8 GB-t megevett. A rosszabb meg az, h nem is nagyon látom, h jött neki ez össze :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#26007) horitomy


horitomy
tag

Segítség, segítség!! Felraktam a 10.04-es ubuntut. Ati driver felballagott.
De: Full hd-s mkv, vagy blueray rip nem igazán megy vele.
Az mkv-elindul, de a kép szétesik ,beszaggat.
A blueray rip meg egszerűen "kifagyasztja" a gépet.

Mi(ke)t kell telepítenem, hogy megjavuljon a filmlejátszás?
A processzor erős (core duo 3ghz felett). Videókártya erős.

Köszönöm!

(#26008) PuMbA válasza horitomy (#26007) üzenetére


PuMbA
titán

Hardveres gyorsítást nem tudom,hogy hogy kell belőni ATI-n (majd valamelyik kollega leírja),addig itt egy átmeneti megoldás:
Terminálba ezeket,hogy :
"sudo add-apt-repository ppa:ripps818/coreavc"
"sudo apt-get update"
"sudo apt-get install smplayer" és a beállításoknál megadod,hogy h264 dekódolásnál 2 magot használjon.

[ Szerkesztve ]

(#26009) kovaax


kovaax
őstag

Thunar bugokat hol találok? Itt nincs. Bug tracker: none specified

-=- There's no place like /home -=-

(#26010) PuMbA válasza qwertly (#25978) üzenetére


PuMbA
titán

Tedd fel a vdpauinfo-t: sudo apt-get install vdpauinfo és másold be a kimenetét.

(#26011) #40553216 válasza moma (#25999) üzenetére


#40553216
törölt tag

eddig nem is jutott eszembe megnézni, de tényleg: bazi sokat használ. a 8.10-nél vagy a 9.04-nél volt egy határozott csökkenés: alapból 130-140MB-ot használt. gondolom, most a sok plusz szolgáltatás növeli. nálam most 450MB-t használ, nagyjából ezekkel (mínusz FF):

[ Szerkesztve ]

(#26012) #40553216 válasza moma (#25999) üzenetére


#40553216
törölt tag

jó az egerem :)

[ Szerkesztve ]

(#26013) #40553216 válasza kovaax (#26009) üzenetére


#40553216
törölt tag

erre?

[ Szerkesztve ]

(#26014) ntomka válasza PuMbA (#26003) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hibernálás miatt. Bár egyelőre nemtom kihasználni, valahol valami bug vagy driver inkompatibilitás van a gépemmel szemben, mert leálláskor kifagy a rendszer. Várok csendben, egyszer csak megjavul.
Amúgy meg láthatod a mellékelt ábrámon, hogy szükségem van swapra. :D

De még tegnap megnéztem, és a rendszer folyamatai közül nekem továbbra is az xorg eszi a legtöbbet. Valami bug csak van még benne, vagy nemtom, de kb. 200MB neki pár óra után normális?

(#26005) Kendek: :R És a zsync? :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#26015) ntomka


ntomka
nagyúr

Tessék. Alig egy órája megy a gép, csak a böngésző megy azóta, ami kb. 270MB-ot fogyaszt jelenleg, és ez az állapot (szerk.: 400MB-tal indult a gép):

Nekem ne mondjátok, hogy ez egy linux alapú rendszertől normális. :) Eddig azt tapasztaltam, hogy nehéz a memóriát megtömni linux alatt, erre Lüszi rácáfol? :U

(#26005) Kendek: Azt írja a parancsodra, hogy engedély megtagadva, pedig raktam már bele mindenhova sudo-t. :U

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#26016) Kendek válasza ntomka (#26015) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Úgy nem is fog menni. :)

sudo su

sync; echo 3 >/proc/sys/vm/drop_caches

Vagy eleve root terminált nyitsz.
De csodát ne várj, ilyenkor nem segít sokat, sőt, gyakorlatilag semmit.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#26017) ntomka válasza Kendek (#26016) üzenetére


ntomka
nagyúr

Valóban, gyakorlatilag semmi. :U

ツ Headphones on - World off

(#26018) moma válasza ntomka (#26017) üzenetére


moma
őstag

fura, pedig arra tippeltem, hogy valami cache-re mehet el nálad a dolog, mert a linux nem igyekszik azért egyből kidobálni a dolgokat csak ha hely kell. igazából én ott kezdtem most el felfigyelni, hgoy valahogy többet eszik, hgoy azt vettem észre, hogy swapolt a rendszerem (2giga), amit amúgy már nem is emlékszem mikor tett korábban. mindenesetre a swappiness-t most levettem.

hogy jót is írjak. a nautilus mintha határozottan fürgébb lenne mint volt.

we all deserve a bit of luck.

(#26019) qwertly válasza PuMbA (#26010) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,kösz az eddigi segítségedet :) :R,az egyik hozzá szólásodban leírtad ami nekem is hiányzott ez:"sudo add-apt-repository ppa:ripps818/coreavc" így már megy a hardveres HD videó lejátszás.Van,hogy 10% sem éri el a lejátszáskor a proci használat :C ez még a win7 alatt sem sikerült.
Az smplayerben van egy olyan opció,hogy a coreavc-t használja a HD videók lejátszásakor de ez úgy-tudom,hogy fizetős progi a win alatt.Itt akkor miképpen lehet használni,vagy csak opció és a felhasználónak kell valahogy behegeszteni a rendszerbe?Köszi előre is a választ.

(#26020) kovaax válasza #40553216 (#26013) üzenetére


kovaax
őstag

Köszi, nézem!

-=- There's no place like /home -=-

(#26021) kovaax válasza kovaax (#26020) üzenetére


kovaax
őstag

Nem volt semmi, itt viszont megtaláltam. Bár billentyűkkel csak mászkálni tudok, de az alkönyvtárakba belépni azzal sem lehet. Szopó.

-=- There's no place like /home -=-

(#26022) kovaax válasza kovaax (#26021) üzenetére


kovaax
őstag

A jobb oldali ablakban nem működnek a dolgok, bal oldalon a listában levő dolgokat megnyitja. De persze olyan dolgot akartam én balga, ami ott nem szerepel.

-=- There's no place like /home -=-

(#26023) kovaax válasza #40553216 (#26013) üzenetére


kovaax
őstag

Közben megtaláltam a löncspadon is, az Xfce 4 névjegye azt írja, hogy ott kell keresni, oszt tényleg... Mondjuk ezt a hibát nem lelem.

Chrome-t nem tudja valaki hova lett a menüből?

-=- There's no place like /home -=-

(#26024) ntomka válasza kovaax (#26023) üzenetére


ntomka
nagyúr

Rendszer > Beállítások > Főmenü

ツ Headphones on - World off

(#26025) kovaax válasza kovaax (#26023) üzenetére


kovaax
őstag

De meglett, dolgoznak rajta.

-=- There's no place like /home -=-

(#26026) PuMbA válasza qwertly (#26019) üzenetére


PuMbA
titán

Wine alatt kell futtatni a CoreAVC-t,sok értelme nincs.

(#26027) kovaax válasza ntomka (#26024) üzenetére


kovaax
őstag

Nincs ilyenem, és máshol se találok Főmenü-t. Xubuntu 9.10 lett upgadelve 10.04-re, biztos elveszlett útközben...

-=- There's no place like /home -=-

(#26028) ntomka válasza kovaax (#26027) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jah, azt nem tudtam. Akkor tárgytalan.

Más: Reducing initrd size for faster boot on older systems. Talán van akinek hasznos lesz. :U

ツ Headphones on - World off

(#26029) mob_zzz válasza ntomka (#26015) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Nem értem ezt a memória-mizériát. Nem pont az a lényeg, hogy minél több cuccot tegyen a gyors memóriába és onnan töltsön, ne a lassú merevlemezről? Gondolom annyira azért optimalizált a cucc, hogy ha elindítasz valami nagyon memóriaigényes alkalmazást (pl. fotószerk.), akkor csinál neki helyet a ram-ban...

(#26030) ntomka válasza mob_zzz (#26029) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát... a win7-re/vistara panaszkodnak sokan a memória használat miatt, de megsúgom, nekem még az is beéri fele ennyivel. :U Na meg az xorg folyamata többet egyen, mint egy böngésző folyamat? :U

ツ Headphones on - World off

(#26031) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre sikerült felrakni a gépre. A DVD-s iso*t leszedtem, persze telepítésre menve az is helyrehozhatatlan hibát ír, de live seassion alól képes voltam telepíteni.

Most olyan kérdésem lenne, hogy felraktam a teljes catalystot, szépen települt, de magát a control centert nem találom sehol restart óta, egyik menüben sincs, főleg ott nem, ahol volt.
Ha terminálból elő lehet hozni, nekem az is jó, de mindenképpen kell, hogy tudjak állítani a scalingen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26032) Trub


Trub
tag

Sziasztok!

Felraktam a xubuntu linuxot, működött minden, csak nem tetszett az ablakkezelője. Ezért feltettem a dwm-et és az openbox-ot. Ez is működik, de ha boot-után egyből ezekbe lépek be, akkor nincs hang. Az mplayer azt írja nem tudja betölteni a drivert. Ha előtte betöltöm az Xfce-t akkor jó. Erre valami megoldás?

Meg még azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet leradírozni az Xfce-t a gépről?

(#26033) mob_zzz válasza ntomka (#26030) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Nem firtatom, hogy sok a foglalt memória, csak arra próbálok célozni, hogy lehet hogy pont az a jó, ha minél több folyamat bennvan a ram-ban, mert annak nagyon gyors az elérése, szemben a HDD-vel.
Arra van minél több ram a gépben, hogy azt használja a rendszer, nem? Máshol írják, hogy kevesebb memós gépen is szépen elfut az Ubuntu (512mb, 1gb), gondolom ott kevesebbet foglal le...

(#26034) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Szerintetek xubuntu-hoz létezik régi s3 savage laptop videókártya driver?

(#26035) ntomka válasza CPT.Pirk (#26031) üzenetére


ntomka
nagyúr

amdcccle

ツ Headphones on - World off

(#26036) kovaax válasza HollyBoni (#26034) üzenetére


kovaax
őstag

Úgy tűnik igen.

-=- There's no place like /home -=-

(#26038) Dj Polc v.2


Dj Polc v.2
csendes tag

Üdv!

Felraktam a Xubuntut de nem találom hogy hol lehet átállitani a felbontást.
Tudnátok segiteni?

(#26039) kovaax válasza Dj Polc v.2 (#26038) üzenetére


kovaax
őstag

Tényleg, nem ott mint régen! :K

Alkalmazások -> Beállítások -> Xfce 4 beállításkezelő -> Képernyő

-=- There's no place like /home -=-

(#26040) Dj Polc v.2 válasza kovaax (#26039) üzenetére


Dj Polc v.2
csendes tag

Köszönöm!

(#26041) Robyka


Robyka
aktív tag

Felakarom tenni ubuntut, van egy vinyóm, kétfelé van partícionálva C(50GB) és D(270GB).
C-re akarom feltenni, de ahogy elnézem nem olyan egyszerű mint windows-nál.
Mire kell figyelnem?
Pl a swap az nem tudom hogy mi, azt hogy kell beállítani? 2GB ram van gépben.
Köszi a segítséget.

(#26042) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Föltettem virtualbox-ba a 10.04-es ubit és van olyan kedves, hogy 800x600 a max felbontás amit be lehet állítani + nincs xorg.conf. Nézegettem az ubiforumon, h van ez a xrandr hülyeség de ez sem mutat sokkal előbbre. Hozzá tudtam adni egy másik felbontást de ennyi. beállítani már nem tudom. :O
Mégis hogyan lehet nagyobb felbontásra állítani?
(egyébként csakazért is megpróbáltam vmware-el és ott meg nem tudok belépni mert grafius felületen nincs bill. :W és ugye így váltani sem tudok... )

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#26043) Lakers válasza Robyka (#26041) üzenetére


Lakers
tag

Swap-hoz: Állítólag a fizikai memória méretnek a fele legyen.
(viszont én halkan megjegyzem mint kezdő ubuntus, hogy nekem azt mondták az ubuntu fórumán, hogy ma már el is hagyható, tapasztalat szerint nincs rá szükség..., de majd jönnek a nagyobbak és megmondják ők :))

(#26044) Lakers


Lakers
tag

Szevasztok!

Nah felraktam a picurkát... a 10.04-eset. Na, de az a probléma, hogy ha fájlt akarok feltölteni (dropbox, vagy freemail óriásfájl) megáll a töltés, elsem indul, vagy befagy a mozilla és aztán az egész ubuntu... csak 61 megás zip fájlt szeretnék feltolni :D

Freemail írt ki egyedül rá hibát:
Js call Action script error: flash.getFromJSSocket({"cmd":"confirm","response":true}) -> undefined

Mit szedjek le/mit csinálják, hogy minden működjön? (Uli Geller technikája kudarcot vallt :DDD )

(#26045) Kendek válasza Robyka (#26041) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, a C-re nem tudod felrakni, maximum az 50 GB-os partícióra.
A swap az olyan mint a virtuális memória (Page File). Itt lehet külön partíciót kijelölni neki, de megoldható az is, hogy fájlban legyen. Természetesen nem muszáj beállítani, hogy legyen, de ártani nem árthat ha van 1 GB belőle.
Amúgy ugyanolyan egyszerű a particionálás mint Windowsnál. Arra figyelj, hogy olyan partíciót ne törölj, és ne jelölj be formázásra, amely kell, vagy legalábbis a rajta levő adatok.
A rendszernek elég kb. 10 GB-nyi hely, ha a /home-ot külön partícióra teszed. Ez azért lenne fontos, mert a /home alatt vannak az összes beállításai az embernek, meg úgy általában az összes adata. Így az esetleges újratelepítésnél nincs probléma.
Szal eldöntöd, hogy kell-e swap, meg a 270 GB-os partíció. Ha ez utóbbi nem kell, akkor letörölsz minden partíciót, és létrehozol 2-őt vagy 3-at a mostaniak helyett, attól függően, hogy a swapnak szánsz-e külön egyet. Induljunk ki abból, hogy igen, akkor létrehozol egy tetszőleges méretű partíciót, max pár GB-osat, és beállítod formázásnál, hogy az swap. Aztán létrehozol megint egy tetszőleges méretűt, olyan 10 GB környékén, leformáztatod ext4-re, meg beállítod a /-t csatolási pontnak. Végül a maradék pedig szintén ext4 és a /home legyen a csatolási pontja. Ez akkor is áll, ha kell az a 270 GB-os partíció, de akkor azt nem törlöd le, csak az 50-est, és azt osztod fel.

(#26042) Finwe: ha feltelepíted az integrációs szolgáltatásokat (Guest Additions), akkor majd nagyobbra tudod állítani. Rendszereszközök -> Integrációs szolgáltatások telepítésére katt, majd terminálban folytathatod...
Vagy pedig egyszerűbben is lehet:

sudo apt-get install -y virtualbox-ose-guest-x11 virtualbox-ose-dkms virtualbox-ose-guest-utils

(A universe tárolóban van, vagyis ha nincs alapból engedélyezve, akkor kell.)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#26046) felora:)


felora:)
tag

üdv!

dvd-ről telepítettem a 10.04-et egyszerűsített graf felülettel, amint készvolt restart után elkezdett bootolni, de a gdm már nem jött be. feldob néhány színes kockát ~0.5mp-re kb és utána sötétség. kiszedtem a grub menüből a quite splash-t, hátha látok valamit, de semmi.
jelenleg 9.10 live cd-vel vagyok.
gép adatai:

IBM R50e

root@ubuntu:/home/ubuntu# lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)
00:00.1 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)
00:00.3 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 02)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 02)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #1 (rev 01)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #2 (rev 01)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #3 (rev 01)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBM (ICH4/ICH4-M) USB2 EHCI Controller (rev 01)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 81)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) LPC Interface Bridge (rev 01)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) IDE Controller (rev 01)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) SMBus Controller (rev 01)
00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Audio Controller (rev 01)
00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 01)
02:00.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCI1510 PC card Cardbus Controller
02:02.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 2200BG [Calexico2] Network Connection (rev 05)
02:08.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82801DB PRO/100 VE (MOB) Ethernet Controller (rev 81)

(a videókártyának saját memóriája van)

a /var/log/messages üres és a *.log-ok nagy része.
hogyan orvosoljam a problémát?:R

(#26047) CPT.Pirk válasza ntomka (#26035) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, azt használva megjöttek a hiányzó ikonok is. Már csak a választható felbontások listáját kellene kibővítenem az 1360*768-al, mert minden van, csak az nem, és persze h. pont az a natívja a képernyőmnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26048) PuMbA válasza CPT.Pirk (#26047) üzenetére


PuMbA
titán

Kíváncsi vagyok,hogy hogy hozol ki 1360x768-at,mert nekem sehogy se ment :D

Egyik ismerősömnél próbáltuk 1 hétig...

Ha beírtuk a xorg.conf-ba egy ModeLine sorba az 1360-at akkor a TV azt írta ki ,hogy azon van,de látszott ,hogy az csak egy felskálázott 1280x768 (a beállítások --> monitor menü is 1280-at írt).
Ha aticonfiggal beadtuk neki az 1360-at akkor sem fogadta el...
Megnéztünk 8 féle leírást,de egyikkel sem lett 1360. Csak az open ati driverrel ment 1360ban....

A végén egy NVIDIA kártya lett a vége...és működik most már.

[ Szerkesztve ]

(#26049) Kendek válasza felora:) (#26046) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azt látom, hogy a videókarival lehet a probléma. Idézek innen akkor:
Nekem is 855 videókarim van, megy azzal is, csak kicsit mókolni kell.
Miután telepítetted, frissítetted, nem fog elindulni.
A grub-ban csökkentett módot választasz, akkor elindul a rendszer grafikus módban.
Csinálsz egy xorg.conf-ot, amiben a driver vesa és már megy is rendesen a lucid.

Az xorg.conf tartalma:

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "vesa"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
EndSection

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#26050) kovaax válasza felora:) (#26046) üzenetére


kovaax
őstag

Rilíznócc:

Intel 8xx X freezes/crashes

The -intel driver fails with X freezes or crashes on certain i8xx hardware. The issue is known upstream but solutions are still under development. For now, to work around the issue, boot with the -vesa video driver. See http://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/Lucidi8xxFreezes for further details.

Viki Próbáld ki valamelyik megoldást.

-=- There's no place like /home -=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.