Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33301) harry válasza CPT.Pirk (#33300) üzenetére


harry
veterán

Ugyan sajnos nem értek hozzá, csak próbálkozok: ha a /dev alatt látszik az eszköz, csak másik névvel, akkor nem lehet egy sym. linket csinálni rá video0 névvel? Vagy valamelyik konfigban átírni, hogy ne azt keresse?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33302) CPT.Pirk válasza harry (#33301) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem is vettem észre, bekerül a /dev-be.

/dev/dvb
és azon belül lesz nekem adapter0 és adapter1 könyvtár, azokon belül meg ilyen fájlok, hogy demux0, frontend0, net0, dvr0

dvr0-t kivéve mindre azt mondja a tvtime (konfigot átállítva), hogy nem video4Linux device, a dvr0-ra, meg hogy a művelet nem támogatott...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33303) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egész nap dolgoztam, odáig jutottam, hogy a Kaffeine progi képes kezelni a tunert, és van kép is, csatornákat frankón megtalálja. Viszont mint sok embernél, nálam is elmegy a hang pár másodperc után, és nem találok rá megoldást. VLC és Mythbuntu kizárva, egyik sem tudott képet adni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33304) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok! Az lenne a problémám, hogy a laptopomon van egy Ubuntu 10.10, ami azt csinálja, hogyha nem nyúlok a géphez valamennyi ideig, akkor eltűnik minden a monitorról, és ha hozzányúlok jelszót kér. Úgy szeretném beállítani, hogy ne sötétedjen el, és ne kérjen jelszót sose (csak ha zárolom a gépet), maximum a képernyő fényerejét vegye lejjebb, de nem találom az ide vonatkozó beállítási lehetőségeket. Kösziii...

Artengo TR 990 Pro

(#33305) #40553216 válasza rootkiller (#33304) üzenetére


#40553216
törölt tag

Rendszer>Beállítások>Képernyővédő>"Képernyő zárolása, ha a képernyővédő aktív" elöl pipa ki, és örül. :)

(#33306) rootkiller válasza #40553216 (#33305) üzenetére


rootkiller
őstag

Köszi szépen...

Artengo TR 990 Pro

(#33307) J97


J97
tag

Üdv!

Nem tudom ki, hogy van vele de ez a brasero lemezíró nekem nem vált be. Már sok frissített verzión keresztül próbálgatom. Adat lemezt még csak csak kiír, de audio CD esetén jön a hiba. Most audiot kellett írjak és mivel más nem volt kéznél ezért megpróbáltam a Braserot hátha kijavították a hibát. A hiba elég súlyos! Írás végén nem tudja lezárni a lemezt. Az íro közben olyan hangot hallat magából, mint amikor a lézerfej csapódik oda vissza a csúszkán. (Fej pozícionálási hiba?) Innentől semmi. Process listből próbáltam kilőni a braserot, ami nem volt hajalandó leállni elsőre, mikor végre leállt a program futása a meghajtó ugyanúgy csinálta tovább a fejlökdösést. Csak a gép erőszakos leállításával lehetett megszüntetni a problémát. Kinek mi a tapasztalata? Tud valaki ajánlani valami jó gnomeos író szoftvert? Ha nem még mindig marad a KDE -s K3B. Eddig nekem ez vált be a legjobban de jobban örülnék ha nem kellene feltelepíteni gnome alá a KDE járulékos dolgait a K3B miatt.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#33308) randras


randras
veterán

Üdv!

Jelenleg Windows 7 mellett kellene használnom az Ubuntum, és szükségem lenne a 2 NTFS partícióra. Megoldható, hogy automatikusan mountolja őket indításkor?

Az kiküszöbölhető hogy a két meghajtó/új merevlemezek ikonjai kikerüljenek az asztalra?

Köszönöm a válaszotokat!

(#33309) sekli válasza J97 (#33307) üzenetére


sekli
addikt

nekem semmi gondom vele, mindig ezt használom. GnomeBakert próbáltam még, azzal se volt baj.

(#33310) kovaax válasza J97 (#33307) üzenetére


kovaax
őstag

Én így szoktam a zenei cd-imről biztonsági másolatot készíteni:

Wav-ból szünetek nélkül:
wodim -v -dao speed=8 -pad -audio *.wav

Cue fájl alapján:
cdrdao write --device /dev/hda a.cue

Szerk.: Két rétegű dvd-t viszont egyáltalán nem sikerült még írnom linux alól, pedig az íróm tudja elméletileg.

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#33311) Siriusb válasza randras (#33308) üzenetére


Siriusb
veterán

Az apps/nautilus/desktop-nál be tudod állítani a gconf-ban, hogy megjelenjenek-e az ikonok egyáltalán.

Ha az fstab-ba beírod, automatikusan csatolja őket.

(#33312) randras válasza Siriusb (#33311) üzenetére


randras
veterán

Köszönöm, elviekben mindent megcsináltam amit kellett, majd a következő újraindításkor kiderül, jól-e. :)

(#33313) Siriusb válasza randras (#33312) üzenetére


Siriusb
veterán

mount -a felcsatol mindent az fstabból.

(#33314) extremetech


extremetech
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Feltelepítettem az Ubuntu 10.10et sikeresen végigment a telepítés meg minden csak egy bajom vn vele.
Amikor indul elfelé a rendszer kiírja fekete képernyőre,hogy login meg password meg ilyenek én meg is admon neki de hiába. Ki ír egy ilyen szöveget is: To run a command as administrator (user "root"), use "sudo
Sajnos még nagyon kezdő vagyok ezért kérnék egy kis szájbarágós segítséget.

(#33315) CPT.Pirk válasza extremetech (#33314) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kis és nagybetűk számítanak, ha pl. nagybetűvel írtad be a neved mikor kérdezte a telepítéskor, akkor kis betűvel szerepel alatta a login név.

Ez így néz ki mondjuk:

Felhasználói neved: Andras
akkor a login neved andras
jelszavad meg amit megadtál, kis/nagy betűkkel.

A sudo meg arra kell, (konyhanyelven, jobban én sem tudom megfogalmazni) hogy alap esetben csak felhasználója vagy a rendszernek, és semmi lényeges ne történhessen a tudtod nélkül.

Ez úgy néz ki, hogy nyitsz egy terminált, és mondjuk gyorsan fel szeretnél telepíteni egy kis programot, legyen ez mondjuk a vlc, akkor:
sudo apt-get install vlc -ezt beírod, akkor kéri a root jelszót, és mehet a telepítés.

Visszatérve az indulásra, pontosan meg kell adnod a login adataidat. Amúgy telepítés alatt mikor megadtad az adataidat, be lehet jelölni, hogy magától jelentkezzen be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33316) extremetech válasza CPT.Pirk (#33315) üzenetére


extremetech
csendes tag

Be volt kattintva az automatikus bejelentkezés.
A telepítés végén az első újraindulás után be sem jött a bootkép meg a grafikus felület.
Vagyis ez történt: "tty1 elé kerül a felhasználó a boot után"

(#33317) CPT.Pirk válasza extremetech (#33316) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah értem. Valszeg valami bugba futottál bele, google szerint talán a monitor észleléssel volt probléma.
Mikor ott kéri a logint, a ctrl+alt+F7 -re nem megy tovább?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33318) Obama Beach


Obama Beach
csendes tag

Hali! Behalt az alaplapom s nem tudok semmilyen rendszert feltenni, ezért most Ubuntu 10.10-et futtatok lemezről. A kérdésem az, hogy ebben a formában tudok telepíteni ezt azt pl usb-s vinyóra, hogy mindent tudjak használni? Pl adobe flash player, java stb..

Új 7-es BMW-be beleszalad hátulról egy Trabant. A BMW fedélzeti komputerén a következő felirat jelenik meg: "Új Plug&Play eszköz csatlakozva. Telepíti most a szükséges drivereket?"

(#33319) body007


body007
addikt

Látátok az "új" cairo-t? Egész pofás lett. Ezzel (meg mondjuk az awn-el is) már tényleg egy egész egyedi rendszer (külsőt) lehet kölcsönözni a linux-nak . A gnome = osx és a KDE = vindózra gondolván...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33320) harry válasza body007 (#33319) üzenetére


harry
veterán

Nem tetszik... kirajzolódós meg leégős effektek számomra csak zavaróak. Egy Fade, Slide viszont jól tud mutatni, főleg, ha szép sima egyenletes az animáció, nem darabos, akadozós.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33321) body007 válasza harry (#33320) üzenetére


body007
addikt

Jah, az a két effekt nekem se. Én nagyon rég használtam bármilyen effektet a fade-en kívül :)
A dock-ra meg a felső menüre (az is a dock része) gondoltam, h egész összeszedett.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33322) randras válasza Siriusb (#33313) üzenetére


randras
veterán

Nah, hát valami mégsem az igazi!

Ezt a két sort szúrtam be az fstab-ba:

/dev/sda2 /media/Windows auto rw,user,noauto,exec,utf8 0 0
/dev/sda3 /media/Adatok auto rw,user,noauto,exec,utf8 0 0

Indítás után nem mountolja őket automatikusan, sőt, utána manuális mountoláskor is párszor kidobott hibát, de most nézem, már bent vannak media-ban! -.-

Nem nagyon értek ehhez, gondolom kitűnik, eddig szépen megvoltam a grafikus felülettel, de most szeretnék elsődleges rendszerként átállni az Ubuntura, kicsit mögélátni a dolgoknak, de úgy gondolom, át kéne olvasnom valamit ?! az alapvető működéséről, mert néhány dolog tök sötét. (Pl. csomagok fordítása) Ha van valakinek valami ilyesmi dokumentuma, vagy ötlete, mit kéne, szívesen fogadnám. Köszi!

(#33323) Atapi válasza randras (#33322) üzenetére


Atapi
senior tag

bár nem vagyok nagy fstab guru, de a 3. oszlop elvileg a fájlrendszer tipusa, ha ez auto, akkor a rendszerre bízod a felismerését. az ezután, a 4. oszlopba írt paraméterek az egyéb opciók. itt a noauto pont az automatikus csatolást tiltja, úgyhogy szerintem ezt írd át auto-ra.
a csatoláskor a "párszor kidobott hibát" megpróbálhatnád kicsit pontosabban is körülírni...

(#33324) Siriusb válasza randras (#33322) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem az egyszerűség kedvéért használj grafikus felületet. Ubuntuban van valami olyan hogy ntfs-config. Azzal egyszerű és könnyű lesz.

Szerk: jobban jársz, ha csomagokat a synaptickal telepíted, szerintem nem igazán van rá szükség (max. kivételes esetben), hogy ezen kívül tevékenykedj. Persze terminálból az apt-get is működik. Ubuntu tipikusan az a disztro, ahol 99% hogy valaki már előállította a szükséges csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#33325) paramedic válasza paramedic (#33252) üzenetére


paramedic
aktív tag

Erre esetleg valami ötlet? Vagy egy használhatóbb alternatíva az Evolution helyett?

Előre is köszi!

(#33326) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hy
amikor az empathyba belépek egy fiókkal mért kér valami jelszót? és egyik jelszóm se jó neki:D

ezt irja: Egy alkalmazás hozzá akar férni a(z) „Default” kulcstartóhoz, de az zárolva van

Mad W. Highflyer

(#33327) ntomka válasza paramedic (#33325) üzenetére


ntomka
nagyúr

Thunderbird?

ツ Headphones on - World off

(#33328) M.W.H válasza M.W.H (#33326) üzenetére


M.W.H
aktív tag

és egyszerü php és html editort mit használjak?:D

Mad W. Highflyer

(#33329) Siriusb válasza M.W.H (#33328) üzenetére


Siriusb
veterán

Részemről a Komodo IDE az, amit nagyon jónak találok.

(#33330) ntomka válasza M.W.H (#33328) üzenetére


ntomka
nagyúr

Attól függ, hogy mire kell. Egyszerűnek ott a geany. Ha nagytudású kell, akkor csakis netbeans.

ツ Headphones on - World off

(#33331) body007


body007
addikt

Van itt egy gép amit 10.04-ről 10.10-re frissítenék, de azt írja, h sikertelen: A problémák nem javíthatók, sérült visszafogott csomagok vannak a rendszeren. kép
Synaptic-ban megnéztem nincs törött csomag. A visszafogott csomagokat merre találom? A /var/cache/apt/archives/lock file üres...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33332) Kendek válasza body007 (#33331) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos ebből sokat nem tudtunk meg. Próbálkozz a

sudo su
grep -lr -e "lucid" /etc/apt | xargs sed -i "s+lucid+maverick+g"
apt-get update
apt-get dist-upgrade

parancsokkal, és akkor kiírja, hogy konkrétan mivel, milyen csomagokkal van a gond.

<-ƘƘ->

(#33333) body007 válasza Kendek (#33332) üzenetére


body007
addikt

Mondjuk igaz, megnézhettem volna konzolból is... :W Na majd holnap, köszi

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33334) Nagytalp válasza Kendek (#33332) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Aptitude jobban kezeli a függőségeket, szerintem.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33335) randras válasza Siriusb (#33324) üzenetére


randras
veterán

Sikerült végülis köszönöm!

Most újabb két problémám lenne:

1) az egyik, hogy feltelepítettem a szoftverközpontból a Wine-t, de egyszerűen nem működik. Sem a Wine beállításai, sem a programok megnyitása Wine-nal nem működik. Nem kapok semmilyen hibát, egyszerűen csak nem történik semmi, Hogy tudnék utánajárni, mi a baj?

(#33336) CPT.Pirk válasza randras (#33335) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Terminálból indítsd el, ott valszeg ki fogja írni, hogy mi a helyzet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33337) M.W.H válasza ntomka (#33330) üzenetére


M.W.H
aktív tag

nekem vmi olyasmi elképzelésem van html és php szerkesztővel
hogy amikor elkezdem gépelni a <head> et fejezze be vagy próbálja kitalálni. windowson voltak olyanok amikkel pl linket meg ilyen elemeket lehetett beszúrni. netbeanst próbálgattam meg mono developot nem az igazik, persze biztos nagyon jók csak profiknak

Mad W. Highflyer

(#33338) randras válasza M.W.H (#33337) üzenetére


randras
veterán

(#33339) M.W.H válasza randras (#33338) üzenetére


M.W.H
aktív tag

hú ezt megnézem

más: valaki nem jártas php loginokba? nekem olyan kellene ami nem használ globalokat.

Mad W. Highflyer

(#33340) randras válasza M.W.H (#33339) üzenetére


randras
veterán

sima session alapú?

(#33341) M.W.H válasza randras (#33340) üzenetére


M.W.H
aktív tag

aha
csak mert ahol a tárhely van bérelve nem engedélyezett a global és emiatt nem is megy

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#33342) randras válasza M.W.H (#33341) üzenetére


randras
veterán

akkor a sima sessionos sem fog menni, cookie-s login kéne neked ezek szerint... az meg elég "tré".

hát a setcookie() függvénnyel és $_COOKIE[] elemekből szépen fel lehet építeni, usernév-ből generált hash-eket raksz az automatikusan elévülő cookie-ba, ennyi.

(#33343) ntomka válasza M.W.H (#33337) üzenetére


ntomka
nagyúr

Netbeansnél profibb csak akkor lehetne valami, ha nem java-ban lenne megírva ugyanazzal a tudással. :D

(#33339) M.W.H: Szerintem innentől már a php topicba kéne. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33344) M.W.H válasza ntomka (#33343) üzenetére


M.W.H
aktív tag

szerintem is de ott lassabb a reakció idő plusz itt azért általában olyan emberek segítenek akik több mindenhez is értenek. programozási fórumba meg php/sql fórumba is kiraktam itt kaptam leggyorsabban választ:)

Mad W. Highflyer

(#33345) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy megoldható e, egy debian (lenny) és egy ubuntu között a debian-os userek átköltöztetése egyik rendszerröl a másikra. A jelenleg egy példányban futó deb server hamarosan "ketten lesz" és szükség lenne ugyanarra az autentikációra stb. Gondolom nem csak a passwd és groups fájlokat (+ghost) kell költöztetni. A végleges debian lesz mindkettő, most csak teszt jelleggel megy ubuntun.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33346) floatr válasza M.W.H (#33344) üzenetére


floatr
veterán

Ajánlom szeretettel az eclipse-et, legutóbb azzal kezdtem tanulni a pythont, és arra is elég jó. Úgy nézem a php támogatása is elég fejlett. A netbeansből én már régen kinőttem, és max csak az idő szépíti meg az emlékeimet :)

(#33347) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Üdv

Felraktam minimal cd vel a linuxot, és leszedtem vele a 10.04.1 et.

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install ubuntu-desktop
sudo apt-get clean
sudo reboot

Hogyan tudnám működésre bírni a a grafikus felületet? Mert ugye alapból a parancssor indul

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#33348) ntomka válasza floatr (#33346) üzenetére


ntomka
nagyúr

Eclipse, fújj. :P

ツ Headphones on - World off

(#33349) ErosenZold válasza ErosenZold (#33347) üzenetére


ErosenZold
senior tag

megoldva

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#33350) Siriusb


Siriusb
veterán

Mindezek ellenére a LibreOffice 3.3-at érdemes kipróbálni, különösen annak, akinek nincs szüksége semmilyen csilivili funkcióra, csak egy sima szövegszerkesztőre, amivel betűket lehet egymás mögé írni.
Forrás: Index

Minek engedik az ilyet emberek közé?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.