Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33851) Kendek válasza body007 (#33850) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos ezek a mai fiatalok nem szeretnek, csak kattintgatni. De nem is ezért ajánlottam csak a GUI-s megoldást, hanem azért is, mert nálam már többször előfordult, hogy a létrehozott partíció alapból csak olvasási jogot kapott. Így aztán hiába is állítottam át a nevemre, még mindig nem tudtam bele írni. Persze jöhetett volna egy kis chmod is, de most minek bonyolítsuk a dolgokat, érted. Ilyenkor még én is inkább Krusaderben állítgatom át.

<-ƘƘ->

(#33852) body007 válasza Kendek (#33851) üzenetére


body007
addikt

Igazad van, de nem csak a terminált nem szeretik (meg nem is ismerik) hanem olvasni sem, pedig van ott lejjebb pár link... És tényleg a chmod -R 0777-et kihagytam :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33853) pethYeti


pethYeti
addikt

Felraktam az Ubuntut.

Két gondom van a d: partíciómat véletlen meda/data-ba csatoltam fel tehát elírtam én marha, ezt hogy tudom korrigálni?

Másik, folyamatosan villodzik a képernyő, fehér kis csíkok futkosnak időnként.

(#33854) Kendek válasza pethYeti (#33853) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mi a bajod a /media/data csatolási ponttal? Gondolom Nautilusban rákattintottál és automatikusan odacsatolta, ahogy kell. A /media alá csatolódik ilyenkor minden, ha van, akkor a címkéje szerint (ez gondolom data volt nálad).
Nem ajánlott fel zárt meghajtót telepítésre véletlen? Esetleg annak telepítésével megszűnhet a villódzási probléma.

<-ƘƘ->

(#33855) pethYeti válasza Kendek (#33854) üzenetére


pethYeti
addikt

Az volt a gond hogy media helyett meda-t írtam. Ezt megoldottam.

Nem ajánlotta fel a zárt meghajtót, de most húz le 300mb frissítést, hátha utána.

(#33856) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok!

Pont az lett volna a következő kérésem, hogy egy leírást átböngésznék a könyvtárszerkezetről.
Még annyit elmondanék, hogy azért erőltetem ezt a usr könyvtárba írást, mert elvileg három partíciót csináltam egy 1600-as vinyóból. 20 a rendszernek, 2 swap, a maradék a dokumentumoknak. És a usr könyvtárnak van 118 GB szabad területe. Így nyilván az a legnagyobb partíció.

(#33857) Kendek válasza dcsabesz (#33856) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még ha a /usr könyvtár alá csatoltattál is 100 GB-ot, akkor se rakj dokumentumokat meg egyéb személyes adatokat oda, nem arra való.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33858) Atapi válasza Kendek (#33857) üzenetére


Atapi
senior tag

gondolom a kérdés inkább az, hogy hogyan lehetne onnan a tömérdek helyet máshova rakni? ha a telepítésnél az lett megadva, hogy a /usr az a partíció, akkor gondolom oda kerültek a telepítésnél a /usr-be való dolgok, így csak úgy arrébb csatolni nem lehet. szóval milyen megoldás létezik a probléma áthidalására? live boot, és a mostani /usr partíció tartalmát a /usr alá bemásolni, majd fstab-ból kilőni, és a particiót máshová csatolni, pl home rámásol, /home alá becsatol? egyáltalán működne ez így? élő rendszeren valahogy megoldható ez?

[ Szerkesztve ]

(#33859) Kendek válasza Atapi (#33858) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, egy Live rendszert indítva könnyedén megoldható a dolog, ha nagyon kell, akkor anélkül is. Fstab-ból valóban törölni kell, hisz a későbbiekben nem lesz szükség a csatolásra, illetve ha a /home alá akarja csatoltatni, akkor csak át kell írni arra. Természetesen akkor a mostani /home tartalmát is át kell helyezni.

<-ƘƘ->

(#33860) Atapi válasza Kendek (#33859) üzenetére


Atapi
senior tag

értem amit írsz, de hogyan oldod meg azt, hogy a /usr alá csatolt partíció tartalmát a /usr alá másold egy élő rendszeren? ha leválasztod a /usr alá csatolt partíciót, és máshova csatolod a másoláshoz, akkor az vajh megborítja-e a rendszert?

(#33861) Kendek válasza Atapi (#33860) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyszerű. Először is átmásolnám a /usr tartalmát a /usr_-be (pl.). Utána -l kapcsolóval leválasztanám a partíciót, de && jellel mellé írnám, hogy közvetlen utána helyezze át az előzőleg átmásolt fájlokat a /usr-be. Ez az áthelyezés pillanatok alatt megvan, addig jó eséllyel nem lenne semmi gond. Persze nem próbáltam éppen ezt még, de elméletileg működne.

<-ƘƘ->

(#33862) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Ezt a sudo QGRUBeditor-t hogy lehet felinstalálni/elindítani?
Még soha semmit nem telepítettem ubuntu alatt.
Azt olvastam valahol, hogy a synaptic csomagkezelővel lehet elindítani.
Abszolút kezdő vagyok. :B

(#33863) dcsabesz


dcsabesz
tag

Király, hogy így vágjátok a dolgot.
Szerintem újratolom a rendszert és máshova csatolom azt a száz gigát. :-)

(#33864) Kendek válasza Rotor82 (#33862) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én sajnos még nem hallottam erről a QGRUBeditorról, ha minden igaz, akkor nem található meg az Ubuntu alaptárolóiban. Ha valamilyen PPA-ban van és azt már fölvetted, akkor a Synaptic csomagkezelővel telepítheted, de ha csak egy egyszerű, letöltött Debian (.deb) csomagról van szó, akkor kattints rá kétszer és a Szoftverközpot segítségével telepítheted.

<-ƘƘ->

(#33865) Hennet


Hennet
aktív tag

Sziasztok!
Előállt egy olyan problémám, hogy a klaviatúrán egyes betűket nem hajlandó elsőre bevenni a gép, ha egyszerre nyomok két gombot, akkor működnek a betűk.
Ez vajon szoftver-, vagy hardver-hiba?
Ununtu 10.10-em van, esetleg valami ellenőrzőprogram van-e ilyen problémára?

Köszi! :R

ui.: Asus k50j :C laptopom van

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#33866) Rotor82 válasza Kendek (#33864) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Közben megtaláltam a linket, van egy pár egyhelyen! :DDD
Fel is raktam, de telepítés után induláskor hibát jelez és megáll:

Itt többet ír róla, de a letöltési link ubuntu-ra nem müxik, csak más disztribúcióra...

[ Szerkesztve ]

(#33867) Kendek válasza Rotor82 (#33866) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt az alkalmazást nem fogod tudni használni, mert az Ubuntu már egy jó ideje GRUB 2-t telepít, az meg régebbihez való.

<-ƘƘ->

(#33868) Rotor82 válasza Kendek (#33867) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Akkor mivel tudnám a legkönnyebben beállítani, hogy automatikusan melyik oprendszer bootoljon be? És azt hogy lehet belőni, hogy hány mp-ről számoljon vissza?( a gyári ugyebár 9mp)

[ Szerkesztve ]

(#33869) pethYeti


pethYeti
addikt

Evolution-be nem lehet azt beállítani hogy bezárásra kattintva a háttérben tovább fusson?

(#33870) Kendek válasza Rotor82 (#33868) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alt+F2 -> gksu gedit /etc/default/grub

A GRUB_DEFAULT határozza meg az alapértelmezett menüpontot. Ez lehet szám, a menüpont konkrét neve, vagy "saved". Ez utóbbi annyit tesz, hogy a legutoljára kiválasztott fog legközelebb automatikusan indulni. Érdemes nevet beírni, az a biztos.

A GRUB_TIMEOUT értéke határozza meg, hogy hány másodperc múlva induljon el az alapértelmezett menüpont.

Ha átállítottad amit szerettél volna, akkor mentsd el a fájlt, majd terminálban futtasd a
sudo update-grub
parancsot.

<-ƘƘ->

(#33871) Rotor82 válasza Kendek (#33870) üzenetére


Rotor82
aktív tag

NAGYON köszönöm! :R
Öröm-bódottá! :DDD

(#33872) Rotor82


Rotor82
aktív tag

radeon hd4250 netbookra honnan tudok drivert felrakni? Mert én az ATI hivatalos oldalán leszedtem amit adott (csak egyfajta volt rajta) de persze nem települt fel, mert .run a kiterjesztése.(ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run). :O

Az egér görgetését nem lehet állítani? ubuntu-n belül nem találtam ilyet.

(#33873) PuMbA válasza Rotor82 (#33872) üzenetére


PuMbA
titán

Rendszer -->Adminisztráció-->További illesztőprogramok

(#33874) Kendek válasza Rotor82 (#33872) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A nyílt meghajtóval is van 3D gyorsítás, de persze érdemes lehet felrakni a zárt meghajtót. A rendszer alapból fel kellett, hogy ajánlja telepítésre az utóbbit. Ha akkor azt engedélyezted, akkor most előbb le kell tiltanod, vagyis deaktiválnod kell, mielőtt az AMD honlapjáról leszedettet telepítenéd. Ha megvan, akkor előbb tedd futtathatóvá a fájlt:
chmod +x ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run
majd futtasd:
sudo ./ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33875) PuMbA válasza Kendek (#33874) üzenetére


PuMbA
titán

Ha új kernel jön akkor ebben az esetben újra kell fordítani a kernel modult, azt is írd le akkor hogy hogy kell, mert én már régen csináltam ilyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33876) ntomka válasza PuMbA (#33875) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért kéne?

ツ Headphones on - World off

(#33877) Kendek válasza PuMbA (#33875) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A dkms megoldja.

<-ƘƘ->

(#33878) PuMbA válasza ntomka (#33876) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jó :)

[ Szerkesztve ]

(#33879) ntomka válasza PuMbA (#33878) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link] :DD

Azóta annyi változott, hogy hibátlanul működik az fglrx, már tearing sincs. :C

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33880) PuMbA válasza ntomka (#33879) üzenetére


PuMbA
titán

Az király :) , a közeljövőben vennék egy Brazos cuccot, de még mindig az NV a jobb a filmek hardveres gyorsítása és a flash gyorsítás miatt. Nem tudok dönteni a Brazos és az Ion között....

[ Szerkesztve ]

(#33881) pethYeti


pethYeti
addikt

Firefox 4 betat hogy tudom úgy feltelepíteni hogy magyar legyen?

(#33882) ntomka válasza PuMbA (#33880) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kendek kollégának VLC-vel sikerült a gyorsítást belőni fglrx-en. Én nem szórakozok vele, a procim szerencsére elvisz mindent, igaz, gyorsítással szebbek a videók (windows-os tapasztalat alapján).

ツ Headphones on - World off

(#33883) Kendek válasza pethYeti (#33881) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem inkább töltsd le, csomagold ki, majd futtasd a firefox nevű fájlt.

<-ƘƘ->

(#33884) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Elvileg, legalábbis szerintem feltelepítettem a Java-t, de bármilyen Java tartalmú ablakot nyitnék meg, szürke ablak fogad.

Mi lehet a gond, én csináltam rosszul valamit? :U

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Véleményem szubjektív...

(#33885) ntomka válasza hackeeeee (#33884) üzenetére


ntomka
nagyúr

Böngésző? Chrome?

ツ Headphones on - World off

(#33886) hackeeeee válasza ntomka (#33885) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam. Chrome. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33887) Kendek válasza hackeeeee (#33884) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A sun-java6-jre és sun-java6-plugin nevű csomagokat telepítetted fel hozzá?

<-ƘƘ->

(#33888) ntomka válasza hackeeeee (#33886) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát chrome alatt tényleg szenvedés. Engem is folyton idegesít a net bankkal. Mivel nálam engedélyezve van a 'play on click' a flagsben, úgy szoktam megoldani, hogy a beállításoknál a pluginek engedélyezésénél a netbankot törlöm az oldalak közül, ekkor újra rákérdez, hogy mehet-e, és úgy pár napig fut rendesen. Nem tuti, de legalább megoldható. Nagy valószínűséggel a sandbox zavar be neki.

ツ Headphones on - World off

(#33889) hackeeeee válasza Kendek (#33887) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm. Tudomásaim szerint igen. :K

Véleményem szubjektív...

(#33890) hackeeeee válasza ntomka (#33888) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem csak a netbankok, pl. jójáték is... De lehet, hogy Én csináltam valamit rosszul amúgy... 2 csomagot telepítettem tuti. :B

Csak most tökjó, win alatt nem találom azt az oldalt, ahonnan néztem, nya mindegy..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33891) ntomka válasza hackeeeee (#33890) üzenetére


ntomka
nagyúr

about:plugins oldalon ott van?

ツ Headphones on - World off

(#33892) hackeeeee válasza ntomka (#33891) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Java(TM) Plug-in 1.6.0_21
The next generation Java plug-in for Mozilla browsers.

Véleményem szubjektív...

(#33893) ntomka válasza hackeeeee (#33892) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ebben már csak az a vicc, hogy a java plugin már rosszabbul fut, mint a flash. :(

ツ Headphones on - World off

(#33894) hackeeeee válasza ntomka (#33893) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megnéztem FF-ben is, azt írja az ablak alján, hogy:

Start: applet not initialized

Véleményem szubjektív...

(#33895) ntomka válasza hackeeeee (#33894) üzenetére


ntomka
nagyúr

64 bit?

ツ Headphones on - World off

(#33896) hackeeeee válasza ntomka (#33895) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:N

32bit.

Véleményem szubjektív...

(#33897) ntomka válasza hackeeeee (#33896) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez fent van: sun-java6-plugin? Jah, írtad. Az x64-et azért kérdeztem, mert ott fel kell rakni a 32 bites változatot is sajnos.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33898) hackeeeee válasza ntomka (#33897) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem.

Elvileg igen, ugye Chrome írta. Nah mindegy akkor most. Csak akartam volna használni most linux alatt a masinát, és java is kellett volna, de akkor mindegy... :\

Véleményem szubjektív...

(#33899) Rotor82 válasza hackeeeee (#33898) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Melyik böngészővel fut a legjobban (akadás mentesen) fecebook-on a cityville?
Csak mert az asszony bosszankodik, hogy akadozik neki chrome-al és ff-al is. Megnéztem én is és valóban szaggat, főleg teljesképernyőben... :(
Win alatt nem szaggatott se chrome-al, se ff-al. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#33900) ntomka válasza Rotor82 (#33899) üzenetére


ntomka
nagyúr

Flash?

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.