Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33901) hackeeeee válasza ntomka (#33900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem az, bár nem vagyok benne 100%-osan biztos. :K

Erre a Java dologra meg majd visszatérek még valamikor...

Véleményem szubjektív...

(#33902) ntomka válasza hackeeeee (#33901) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát ha az, akkor azért. Az mai napig nem százas linuxon sajnos. :(

Kérdés mindenkihez: Tud valaki olyan konvertáló megoldást zenékhez, hogy meg lehet adni maximális bitrátát amire konvertál, ha ez alatt van az eredeti, akkor kihagyja, efölött pedig a beállított maxra konvertál?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33903) pethYeti válasza hackeeeee (#33901) üzenetére


pethYeti
addikt

Üdv! Én Javat megoldottam Chrome alá az alábbi módon:
sudo mkdir /opt/google/chrome/plugins
cd /opt/google/chrome/plugins
sudo ln -s /usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.24/jre/lib/i386/libnpjp2.so

[ Szerkesztve ]

(#33904) hackeeeee válasza pethYeti (#33903) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megcsináltam, de nem jó. :\

Véleményem szubjektív...

(#33905) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Azt nem értem, hogy a netem miért tud "csak" ~20/20-at az eddigi 40/20 mega helyett.(win alatt jó volt)

(#33906) ntomka válasza Rotor82 (#33905) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ja, win alatt mindig minden jó és jobb. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33907) Rotor82 válasza ntomka (#33906) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Ezt nem tudtam, de mostmár kezdem érteni.... :(

(#33908) ntomka válasza Rotor82 (#33907) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ironikusan értettem...

ツ Headphones on - World off

(#33909) pethYeti válasza hackeeeee (#33904) üzenetére


pethYeti
addikt

Utolsó paranccsal lehet a gond neked is a 24-es java van fönt?

(#33910) hackeeeee válasza pethYeti (#33909) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm.. Na ezt nem tudom. Meg tudom nézni valahol?

Véleményem szubjektív...

(#33911) pethYeti válasza hackeeeee (#33910) üzenetére


pethYeti
addikt

Meg, itt: /usr/lib/jvm/ ami ezután van.

(#33912) Rotor82


Rotor82
aktív tag

rendszerfigyelőben a "/usr/bin/deluge" folyamatosan 100%-on van! MIÉRT?
Bakker ez a deluge torrent kliens. Akkor ezzel se torrentezünk többet.... :(

[ Szerkesztve ]

(#33913) sonar


sonar
addikt

sziasztok

Ubuntu alá milyen CD/DVD író programot ajánlatok?

üdv s

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#33914) Kendek válasza sonar (#33913) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mi a baj a Brasero-val?

<-ƘƘ->

(#33915) hackeeeee válasza pethYeti (#33911) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, nekem 0.21 van, de átírva a mappanevet, így sem jó. :o

Véleményem szubjektív...

(#33916) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Lenne hozzátok 4 kérdésem:
1.:A telepített programok hol találhatóak mappa helyileg?
2.:Uninstallálni hol lehet a telepített progikat?
3.:Audacious-nál nagyon pici a felhasználói felület. Nagyobbra hogy lehet állítani? Vagy honnan/hogy lehet letölteni hozzá skint?
4.:Asztal jobbklikk/dokumentum létrehozása. Itt nekem csak "üres file" van. Hogy lehet beállítani, hogy pl új txt-t, vagy pl új open office szövegszerkesztőt ajánlja fel?

[ Szerkesztve ]

(#33917) sonar válasza Kendek (#33914) üzenetére


sonar
addikt

az, hogy nem tudok róla :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#33918) Siriusb válasza sonar (#33917) üzenetére


Siriusb
veterán

Én Gnome alatt is a K3B-t használom. Igaz magával ránt sok KDE függőséget, viszont nagyon jól használható.

(#33919) pethYeti válasza hackeeeee (#33915) üzenetére


pethYeti
addikt

Akkor nem tudom. Esetleg Chrome helyett nem Chromium lenne fent neked?

(#33920) Kendek válasza Rotor82 (#33916) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Ez változó és szétszórt, de általában a telepített programok fájljainak java része a /usr alatt található meg. Külső fejlesztők szeretettel pakolnak a /opt alá is. Olvasgasd Te is a Unix (Linux) file-szerkezetét.

2. Általában egy csomagkezelő segítségével lehet eltávolítani a telepített csomagokat (Synaptic, Szoftverközpont, dpkg, apt-get, stb.). Ha forrásból telepítettél valamit, akkor meg közvetlen a forrásból, kiadott paranccsal. Lehetnek egyedi esetek is, például ilyen az AMD honlapjáról letöltött Catalyst. Azt telepítés után (már ha nem csomagok kreáltattál és úgy nyomattad fel,) a /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh fájl futtatásával lehet eltávolítani.

3. Váltsál GTK interfészre és akkorára méretezed amekkorára akarod. Használd a keresőt.

4. Mikor rákattintasz, akkor ellehet nevezni. Adj neki úgy nevet, hogy a végére beírod, hogy .txt. Ez a txt kiterjesztés Ubuntu alatt nem szokványos, ez egy windowsos szokás. Ha OpenOffice dokumentumot akarsz létrehozni, akkor a menüből elindíthatod a Writert hozzá, nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult lenne. De ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor telepítsed a nautilus-actions nevű csomagot, a segítségével megoldhatod.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33921) hackeeeee válasza pethYeti (#33919) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak Stable van. Meg tényleg a fő poén az, hogy FF-el sem jó...

Próbáljam meg Chromium-al?

Véleményem szubjektív...

(#33922) pethYeti válasza hackeeeee (#33921) üzenetére


pethYeti
addikt

Megpróbálhatod, de én simán felraktam a chrome-ot majd ezeket a parancsokat beírtam és meg is voltam.

(#33923) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Legyetek szívesek, nézzetek rá erre a problémára (Lubuntu alatt jelentkezik), mert A nagy Linux topikban nincsen sok élet.
Én tanácsoltam ezt a parancsot, nálam kiválóan működik, mi lehet az oka, hogy a kollégánál nem? :F

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#33924) hackeeeee válasza pethYeti (#33922) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát akkor nemtudom. Nekem fentvan a sima stable, beírtam az általad javasolt parancsokat, de nincs pl. jójátéknál java. Mondjuk fura, mert a főoldalnál eltűnik a kis rész, ami írná, hogy nincs java, viszont a felugró ablak maga már szürke.

Megnéztem még egyszer, biztos ami biztos:

/opt/google/chrome/plugins$ sudo ln -s /usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.21/jre/lib/i386/libnpjp2.so
ln: ”./libnpjp2.so” szimbolikus link létrehozása: A fájl már létezik

És nemjó. Sőt, így már maga a jótáték be sem töltődik bejelentkezés után.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33925) pethYeti


pethYeti
addikt

A Lomtalanító mire jó? Amik itt vannak nyugodt szívvel törölhetem?

Pl.: Linux headers 22 végü.

[ Szerkesztve ]

(#33926) Rotor82 válasza Kendek (#33920) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! :R
Átváltottam gtk-ra, de kínaiul ír... :B Valamint ez a felhasználói felület igen fapados/csúnya. :(

[ Szerkesztve ]

(#33927) Rotor82 válasza Rotor82 (#33926) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Lejárt a szerkesztés, sorry.
Itt van egy screenshot:

(#33928) milestone


milestone
tag

Sziasztok,
Adott egy gép, melynek winchesterén 3, általam létrehozott elsődleges (az elsőn XP) és egy szerviz partíció, mely - mint kiderült - szintén elsődleges.
Levágtam a 3. part-ból 10 gigát a GParted-dal az Ubi telepítéséhez, mely formázatlan.
Jól sejtem, hogy ezért (4 elsődleges partíció) nem tudom telepíteni az Ubuntut?

(#33929) pethYeti válasza hackeeeee (#33924) üzenetére


pethYeti
addikt

cd hiányzik az első parancs elejéről.

Így írd be pontosan:
sudo mkdir /opt/google/chrome/plugins
cd /opt/google/chrome/plugins
sudo ln -s /usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.21/jre/lib/i386/libnpjp2.so

Ha továbbra sem jó esetleg próbáld meg leszedni a 21-es javat és rakd fel a 24-est.

(#33930) Kendek válasza Rotor82 (#33926) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elvileg alapból ezzel a felülettel indul már újabban, ez frankón méretezhető. De van egy Winampos felülete is, ami például így néz ki (ez speciel XMMS bőr), ennél csak a lejátszólista ablaka méretezhető át. A felület átváltását a menüben lehet elvégezni a Nézet -> Felületnél.
Szerk.: basszus, de lassú voltam. :DDD

(#33928) milestone: Jól sejted. Az egyik elsődlegesből kiterjesztettet kell csinálnod, abba aztán mehet egy csomó logikai, ami megfelel az Ubuntunak.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33931) milestone válasza Kendek (#33930) üzenetére


milestone
tag

Köszönöm a választ.

(#33932) hackeeeee válasza pethYeti (#33929) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az lehet, hogy csak a másolás miatt maradt ki. :B Mivel ugye írta már, hogy a file létezik. Plusz a parancs előtt a plugins mappában voltam. :K Ott van a plugins után a $.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33933) pethYeti válasza hackeeeee (#33932) üzenetére


pethYeti
addikt

Jah igen bocsi a $-t nem láttam:)

(#33934) hackeeeee válasza pethYeti (#33933) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szóval, nem tudom tényleg, hogy mi lehet a gond. Legalább azt már tudom, hogy a java tuti fentvan, csak nem értem, hogy miért szívat. De végülis mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33935) Boxi88


Boxi88
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy win7 alatt futtatok VirtualBox-al 10.10-es ubuntut-t, és azon belül szeretnék elindítani még egy winXP-t (jelentősége nem nagyon lenne, csak kíváncsiság) de valamiért nem engedi, mivel ubuntu-hoz még nem igen értek, ezért az lenne a kérdés, hogyha simán ubuntu alatt akarnám futtatni a virtualbox-ot akkor még kéne hozzá felrakni valamit? Vagy most azért nem megy, mert virtualbox-on belül nem lehet virtualboxot futtatni? :F

Remélem értitek mit kérdezek :U Mert így visszaolvasva már én se nagyon! :D Előre is köszi a válaszokat!

(#33936) pethYeti válasza Boxi88 (#33935) üzenetére


pethYeti
addikt

Mint az Inception-ben:)

[ Szerkesztve ]

(#33937) pethYeti válasza hackeeeee (#33934) üzenetére


pethYeti
addikt

Itt: chrome://plugins/ nem jelenik meg a Java?

(#33938) Boxi88 válasza pethYeti (#33936) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen, úgy-úgy "álom az álomban" dolog lenne ez is! :K

(#33939) Boxi88 válasza Boxi88 (#33935) üzenetére


Boxi88
őstag

Megpróbáltam a dolgot, de ilyen hibaüzenetek fogadnak VirtualBox-on belül, mikor tenném fel az XP-t:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az új virtuális gép létrehozása sikertelen: XP SP3.
Registered machine with UUID {205f5eee-f6e7-4023-a044-c4b15a32b5ad} ('/home/i5/VirtualBox VMs/XP SP3/XP SP3.vbox') already exists.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A virtuális gép munkamenetének megnyitása sikertelen: XP SP3.
The virtual machine 'XP SP3' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/etc/init.d/vboxdrv setup'

as root. Users of Ubuntu, Fedora or Mandriva should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ez vajon mit akar jelenteni? :B

[ Szerkesztve ]

(#33940) kovaax


kovaax
őstag

Ubuntu könyvtár struktúra

Forrás: https://help.ubuntu.com/community/LinuxFilesystemTreeOverview

/bin itt vannak a leggyakrabban használt terminál parancsok, mint ls, mount, rm, stb...
/boot a rendszerindításhoz szükséges fájlok helye, mint a kernel, RAM diszk imidzs, bootloader konfig fájlok.
/dev itt vannak az eszközfájlok, amik a rendszer erőforrásait reprezentáló speciális fájlok.
/etc a rendszer egészét érintő konfig fájlok helye.
/home a felhasználók könyvtárai.
/lib dinamikus programkönyvtárak, kernel modulok.
/media külső eszközök csatolására szolgáló könyvtárak, mint lemez, leválasztható média (cd, dvd, usb kütyük).
/mnt szintén csatolásra szolgáló könyvtárak, de ideiglenesek, mint pl. hálózati fájlrendszerek.
/opt egyéb programok helye, amiket nem a csomagkezelő kezel.
/proc virtuális fájlrendszer, amit a kernel használ a processzekkel való kommunikációra (és mi is ki tudunk belőle olvasni egy csomó hasznos dolgot).
/root a szuperjúzer home könyvtára, mert a /home általában külön partición/lemezen van, és nem árt, ha van a szuperjúzernek home-ja, ha véletlenül a /home fájlrendszer nem elérhető.
/sbin a legfontosabb admin parancsok, amiket leginkább a root használ (és amik feltétlenül szükségesek a rendszer indításához, javításához(!)).
/srv szolgáltatások adakönyvtárai, mint a HTTP (/srv/www/), vagy FTP.
/sys virtuális fájlrendszer, amin keresztül el lehet érni, vagy be lehet állítani a kernel dolgait.
/tmp az alkalmazások ideiglenes fájljainak helye.
/usr a felhasználói programok és alkalmazások többsége itt van, részben ismétli a gyökér könyvtár felépítését, mint például /usr/bin/, /usr/sbin/, /usr/lib/.
/usr/local a helyben telepített (forrásból, pl.) felhasználói programok és alkalmazások, részben ismétli a gyökér könyvtár felépítését, mint például /usr/local/bin/, /usr/local/etc/, /usr/local/lib/.
/var az alkalmazások gyorsan változó adatait tartalmazza; itt vannak a rendszer logok is a /var/log könyvtárban.

Nézzük, hogy egy átlagos program hova kerül ebben a rendszerben:
http://packages.ubuntu.com/maverick/i386/firefox/filelist
/etc/firefox/: a program alapbeállításai, az első indításkor létre fog jönni a felhasználó home könyvtárában egy ~/.mozilla/firefox/ könyvtár, ahová a felhasználó saját beállításait menti el
/usr/bin/firefox: ez maga a program, ezt indítom el, ha böngizni akarok
/usr/lib/firefox-3.6.10/: itt vannak az alkalmazás dinamikus programkönyvtárai
/usr/share/doc/firefox/: a program dokumentációja

-=- There's no place like /home -=-

(#33941) kovaax válasza kovaax (#33940) üzenetére


kovaax
őstag

Akinek ez jobban tetszik, mint a korábban többször ajánlott 95-96-ból származó Slackware-s doksi, használja egészséggel!

-=- There's no place like /home -=-

(#33942) hackeeeee válasza pethYeti (#33937) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De, ott van.

Véleményem szubjektív...

(#33943) pethYeti válasza hackeeeee (#33942) üzenetére


pethYeti
addikt

Tényleg nem tudom esetleg még nézd meg ilyen verziójú a Chrome-od.

Nekem: 9.0.597.98
Java : Java(TM) Plug-in 1.6.0_24

(#33944) PuMbA válasza Boxi88 (#33939) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt: "Please reinstall the kernel module by executing
'/etc/init.d/vboxdrv setup'
as root."

Szóval a Terminálba beírod, hogy "sudo /etc/init.d/vboxdrv setup" :)

Ez a VirtualBox egyébként néha nagyon béna, mert hiába van fent DKMS nálam egy idő után elfelejti a kernel modulokat hozzáfordítani egy új kernelhez.

[ Szerkesztve ]

(#33945) hackeeeee válasza pethYeti (#33943) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Legfrissebb. Mindig frissül. :)

Nemtom, nah mindegy. Vagy max megkéne próbálnom frissíteni a java-t, vagy valami ilyesmi, jobb ötletem már tényleg nincs.

Véleményem szubjektív...

(#33946) pethYeti válasza hackeeeee (#33945) üzenetére


pethYeti
addikt

Próbáld meg, majd töröld a linket a mappából és hajtsd végre megint a parancsokat.

(#33947) sonar


sonar
addikt

10.10 alá hogyan tudok XMMS-t feltenni?
Illetve a kérdés az, hogy az xmms2-t felraktam, azt lehet vhogy winamp szerűvé varázsolni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#33948) hackeeeee válasza pethYeti (#33946) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak külön, hogy mint tudom frissíteni? Ugye frissítéskor nem frissíti, tehát gondolom tárolót nem adtam hozzá, bár most nem tudom már.. :B

A java oldaláról letöltött bin file-t hogy mint tudom telepíteni?

Véleményem szubjektív...

(#33949) pethYeti válasza hackeeeee (#33948) üzenetére


pethYeti
addikt

Szoftverközpontból uninstalláld, vagy Synaptic-ból. Utána telepítsd fel újra, nekem a 24-est rakta fel tegnap a szoftverközpontból.

Pontosan így telepítsd fel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33950) mzx


mzx
senior tag

Kaptam egy ötletet, egy parancsot, amivel automatikusan szétvág négyrét minden, az adott mappában találhato JPG -t az ImageMagick, és rögtön ezután minden irányban meg is kétszerezi a keletkezett darabokat. El is inditottam a konzolban, de semmit nem csinált
(, így 5 perc után CTRL+C -val megszakitottam a folyamatot).

A mappában 3 darab, 150-330 KB kozotti file található, és semmi más. Space nincs a mappanevekben, se a filenevekben.
cd paranccsal beléptem az adott mappába az illető által megadott parancs kiadása előtt;
ez a biz. parancs, amit javasolt, a következő:
convert *.jpg -crop 2x2@ +repage +adjoin -resize 200% kicsi_%d.jpg

Miért nem csinál semmit nálam e parancs és hogyan lehet mukodésre birni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.