Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33801) kovaax válasza harry (#33800) üzenetére


kovaax
őstag

Írd be a teljes fájllistát, oszt meglátjuk mit lehet vele kezdeni.

-=- There's no place like /home -=-

(#33802) dbius válasza harry (#33800) üzenetére


dbius
veterán

Nem is fejmosás akart ez lenni irányodba, csak észrevétel :K

Mondom, hogy próbáld meg winrarral wine alatt (30 napig shareware, utána meg leszeded), az ékezethelyesen fogja kicsomagolni, vagy akár átnevezni a tömörített állományban lévő cuccokat is :K

[ Szerkesztve ]

(#33803) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

live ubuntu fut az egyik netbook-omon (asus 1215T) pendrive-ról.
A gépben "Broadcom 802.11n Network Adapter" wifi van, és az lenne a gondom, hogy nem ismeri fel az ubuntu... :Y Tehát nem tudok rajta netezni. Mit lehet ilyenkor tenni? :F

(#33804) Kendek válasza Rotor82 (#33803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Telepítsed a b43-fwcutter nevű csomagot, majd aktiváld újraindítás után a zárt meghajtót (persze ehhez Persistent telepítő kell).

<-ƘƘ->

(#33805) Rotor82 válasza Kendek (#33804) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Persistent telepítő? b43-fwcutter? Az frankó... Semmit nem értek ebből... :F Azért köszi a segítséget.

(#33806) Kendek válasza Rotor82 (#33805) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy csomagkezelő segítségével kell telepíteni a csomagot, pl. Synaptic (ez teljesen alap dolog, nem lehet problémád vele). A Persistent meg annyit tesz, hogy elmenti a fájlrendszer változásait leállításkor, hogy a következő indításkor az előzőleg megváltozott környezet töltsön vissza, vagyis a telepített csomag megmaradjon.

<-ƘƘ->

(#33807) M.W.H válasza Kendek (#33794) üzenetére


M.W.H
aktív tag

remek lett a grafikussal, két pipa és kész:)
nem tudsz véletlen valamit erre a problémámra? helyek-> kapcsolódás a kiszolgálóhoz és hogy megjegyezze az ftp kapcsolataimat? mert ez az ftp-s kapcsolódás nagyon tetszik csak unalmas beírni állandóan:/

Mad W. Highflyer

(#33808) Tamoo válasza M.W.H (#33791) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én pont tegnap raktam fel EZT. Sajnos a win-es verziótól kicsit elmarad :DDD

(#33809) Rotor82


Rotor82
aktív tag

"magyarubi-11.01-live-32bit.iso" -hoz van universal usb installer? Vagy hogy tudnám rárakni pendrive-ra?

Mivel az az usb installer, ami nekem van meg (ver.:1.8.3.4.), csak a 10.10-ig ismeri fel az ubuntut.

[ Szerkesztve ]

(#33810) Kendek válasza Rotor82 (#33809) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Ubuntu 10.10 alapú, úgyhogy ezzel nincs probléma.

<-ƘƘ->

(#33811) Rotor82 válasza Kendek (#33810) üzenetére


Rotor82
aktív tag

De viszont mégsem látja a 11.01-et, mert csak 10.10-et lehet kiválasztani.
Vagy esetleg nevezzem át az iso-t arra, mint a 10.10 iso-ja?

[ Szerkesztve ]

(#33812) PuMbA válasza Rotor82 (#33811) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel menni fog, mert ez sokkal jobb progi.

(#33813) body007 válasza PuMbA (#33812) üzenetére


body007
addikt

Vagy még egyszerűbben dd-vel :)
dd if=*.iso of=/dev/sdX bs=8M
Csak vigyázni kell a cél jó legyen megadva, én múlkor 800 Gb-t töröltem véletlen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33814) sekli válasza Rotor82 (#33811) üzenetére


sekli
addikt

van olyan, hogy egyéb, vagy valami, azt kell kiválasztani.

(#33815) Boxi88 válasza Boxi88 (#33783) üzenetére


Boxi88
őstag

Közben megoldottam! Nem is volt nehéz... csak a desktop cd-vel nem lehet telepítésnél raid-et csinálni... alternatív cd-t kellett hozzá leszedni.

(#33816) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

A Windows 7-met a szokásos windows betegség miatt, vírusfertőzés miatt újra kellett telepítenem. Ez a telepítés a Microsoft szemét szokásához híven, törölte a grub-ot, így nem tudok bebootolni a meglévő Ubuntu 10.04-re. Mit tegyek hogy legyen működő grobom? Légyszíves úgy válaszoljatok hogy érthetően, úgy hogy egy kezdő is megértse.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33817) body007 válasza zed01 (#33816) üzenetére


body007
addikt

Grub2 helyreállítása Windows telepítés után
Remélem érthető :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33818) Kendek válasza zed01 (#33816) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt nem lehet szépen, egyszerűen, kezdőknek leírni (annál kicsit bonyolultabb). Ehhez kell egy Live Ubuntu (ugyanazon kiadás és architektúra mint a telepített rendszeré), majd terminálban kell ténykedni. Háromféle módszer áll rendelkezésre, a legbiztosabb a hármas számú. A linkelt oldalon szépen, szájbarágósan le van írva minden, csak követned kell.

<-ƘƘ->

(#33819) M.W.H válasza Kendek (#33794) üzenetére


M.W.H
aktív tag

hmm egy probléma, ami annyira nem zavaró. ntfs configgal kapcsolatba, nem teszi a trashbe a törölt dolgokat. tipp?

Mad W. Highflyer

(#33820) Kendek válasza M.W.H (#33819) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

NTFS partíción vagy nem működik, vagy a fájlrendszer gyökerébe rakja a törölt elemeket, szokásosan a .Trash nevű könyvtárba.

<-ƘƘ->

(#33821) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Feltettem az ubuntut win7 mellé, megy is szépen, de bootoláskor a win7-et kiválasztva már nem inul el a win7... Mit tegyek? :F
Ezeket ajánlja fel:
1. Ubuntu, Linux 2.6.35-25-generic
2. Ubuntu, Linux 2.6.35-25-generic ic-pae (recovery mode)
3. Memory test (memtest86+)
4. Memory test (memtest86+, serial console 115200)
5. Windows 7 (loader) (on /devsda1)

Ezt írja a win: 'the boot selection failed because a arequired device is inaccessible'

[ Szerkesztve ]

(#33822) M.W.H válasza Kendek (#33820) üzenetére


M.W.H
aktív tag

kiírja h biztos törlöm mert egyből törlöm. és nem lesz meg sohadesohatöbbet

Mad W. Highflyer

(#33824) Kendek válasza Kalandor (#33823) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Beállítások -> Energiagazdálkodásnál az Általános fülön jelöld be, hogy Mindig jelenítse meg az ikont. Utána a megjelenő ikonra kattintva bal egérgombbal válaszd a legfelsőt, például nálam azt írja ki, hogy a Noteszgép-akkumulátor feltöltve. A megjelenő ablakban elég részletes infót kapsz szerintem, remélem elég annyi. :)

<-ƘƘ->

(#33825) Rotor82 válasza Rotor82 (#33821) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Senki nem tudja a választ?
Valamint bejelentkezéskor miért a szomszéd netjére csatlakozik mindig? Az én netemre kézzel kell ráállítani... :W

(#33826) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok!

Kezdő vagyok ebben a témában és egy gyors segítséget szeretnék kérni.
Sikerült feltenni egy netbook-ra az Ubunut-ot.
A könyvtárszerkezet nagyon idegen. A dokumentumaim számára létrehozott partíciót is egy könyvtárként találom meg. Ráadásul tele van mindenféle könyvtárakkal és saját könyvtárat sem tudok létrehozni (access denide hibaüzenet). Kérnék egy kis segítséget, de konyhanyelven. Később jobban beleásom magam a témába, de most sajna szorít az idő!

Dcsabesz

(#33827) Kendek válasza dcsabesz (#33826) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A könyvtár jogosultságait kellene megváltoztatni, hogy lehessen bele írni. Kezdőként talán az a legegyszerűbb, ha grafikusan csinálod, kattintgatással.
Alt+F2 -> gksu nautilus
Navigálj el a kérdéses könyvtárhoz, majd jobb egérgomb -> Tulajdonságok -> Jogosultságok, értelemszerűen állítsad át úgy, hogy tudjál bele írni.

<-ƘƘ->

(#33829) Kendek válasza Kalandor (#33828) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jobb egérgomb a panelra -> Hozzáadás a panelhez... -> Értesítési terület

<-ƘƘ->

(#33830) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

Fel akarom rakni ismét az Ubuntut (idáig VirtualBox), és ahogy nézem már GRUB 2 van. Lenne egy röpke kérdésem ezzel kapcsolatban. Ha csak annyit akarok rajta változtatni hogy a default OS a Win 7 legyen akkor adok írási jogot a grub.cfg-nek, ott a defaultot átírom, majd mentek és meg is vagyok?

(#33831) Kendek válasza pethYeti (#33830) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, a /boot/grub/grub.cfg-t nem szabad szerkeszteni és nem is érdemes. Helyette a /etc/default/grub fájlban jelezheted, hogy mi legyen az alapértelmezetten induló rendszer, utána csak egy sudo update-grub parancsot kell kiadni.

<-ƘƘ->

(#33833) pethYeti válasza Kendek (#33831) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

Még 1 kérdés, ez az oldal sáv benne lenne az Ubuntu 10.10-ben mert én sehol nem találom:

(#33834) ntomka válasza pethYeti (#33833) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez a 11.04-ben lesz Unity néven.

ツ Headphones on - World off

(#33835) pethYeti válasza ntomka (#33834) üzenetére


pethYeti
addikt

Aha, csak nem értem akkor 10.10-et miért reklámozták ilyen képekkel:)

(#33836) ntomka válasza pethYeti (#33835) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mondjuk azt nem hiszem. :) Hol tették?

ツ Headphones on - World off

(#33837) pethYeti válasza ntomka (#33836) üzenetére


pethYeti
addikt

Lehet sehol, most nézem hogy van netbook edition is és lehet csak ott.

(#33838) Kendek válasza pethYeti (#33835) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az maximum a netbookos verzió felülete.

<-ƘƘ->

(#33839) ntomka válasza pethYeti (#33837) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, ott már régóta kísérleteznek hasonlóval.

ツ Headphones on - World off

(#33840) pethYeti


pethYeti
addikt

Még valami, 10gb hely elég az ubuntunak ha csak programok lesznek mellette?

(#33841) ntomka válasza pethYeti (#33840) üzenetére


ntomka
nagyúr

Elégnek elég, de hamar ki lehet nőni. :)

ツ Headphones on - World off

(#33842) Kendek válasza pethYeti (#33840) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elég lehet, persze. De akkor azért nem tudod telepakolni rengeteg programmal meg személyes adattal.

<-ƘƘ->

(#33843) pethYeti válasza Kendek (#33842) üzenetére


pethYeti
addikt

Adatnak nem is kellene a hely arra ott van a többi meghajtó, csak programok.

Ha az a 10GB-s partíció most NTFS-be van akkor Ubuntu telepítésnél ugyan úgy fogja látni? Vagy jobb előre törölni és majd Ubi formázza?

Valamit amikor telepítem, a Swap lefoglalását automatikusra elég beállítani, tehát teszem azt ő a 10-ből lecsíp 2-t, vagy esetleg semmit?

(#33844) Kendek válasza pethYeti (#33843) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell vele csinálni semmit, majd telepítés közben a particionálásnál megoldhatod a formázását. Ha viszonylag nagy mennyiségű központi memóriával rendelkezel, akkor ne készíts cserehelyet, mert a 10 GB-ot még tovább karcsúsítani azért már nem túl szerencsés.

<-ƘƘ->

(#33845) pethYeti válasza Kendek (#33844) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi.

(#33846) dcsabesz válasza Kendek (#33827) üzenetére


dcsabesz
tag

Hali!

Köszönöm a segítséget. Az előbb a felhasználói fiókom átálítottam rendszerkazdai jogokra.
De amikor a tulajdonságait szeretném változtatni a mappának és a jogosultságok fülön vagyok, akkor az van az aljára írva, hogy nem én vagyok a tulajdonos és igaza is van, mert a root a tulajdonos a tuljadonságok fül szerint.
Mit kéne csinálnom?
Köszi

(#33847) body007 válasza Kendek (#33827) üzenetére


body007
addikt

Szerintem nem kellene neki (kezdőként) olyat mutatni, h tud root nautilus-t nyitni :)
Gondolom olyan könyvtárba akart másolni/törölni ami a /-ben van, oda meg ne piszkáljon. Bár nem sok idő újrahúzni a rendszert... :D
Inkább valami ilyesmit kellene neki olvasgatnia: A Unix (Linux) file-szerkezete meg ezt is: Fájlrendszerek

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33848) Kendek válasza dcsabesz (#33846) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel nem azt és nem úgy csináltad ahogy mondtam. De nem is baj, mert a /usr könyvtár jogosultságait nem célszerű átírni.

(#33847) body007: Azt írta, hogy egy külön, formázott partícióra nem tud írni. Ez gyakran megesik, valahogy mégiscsak át kell állítani ilyenkor a jogosultságokat, ahhoz meg root jogosultságok kellenek.

<-ƘƘ->

(#33849) Atapi válasza dcsabesz (#33846) üzenetére


Atapi
senior tag

nem árt tisztázni, hogy milyen könyvtárhoz, és miért szeretnél hozzáférni. a /usr mappa nem a felhasználók saját fájljainak tárolási célját szolgálja. arra unix alatt a /home/felhasználó mappa való. ahhoz van is default írási jogod.
linux könyvtárszerkezet, párat olvass el.

[ Szerkesztve ]

(#33850) body007 válasza Kendek (#33848) üzenetére


body007
addikt

Ja, én nem úgy értelmeztem a kérdést :)
De hameg tényleg külön partíció akkor érdemes a saját nevére vennie.
sudo chown felhasználóneve /media/csatolási pont

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.