Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34101) mzx válasza mzx (#34100) üzenetére


mzx
senior tag

_ SUMMA :

Tehát egyszerű törlés parancsot kérek szépen (konzolban végezhetőt).

Jelzem, hogy lehet, hogy a köv. 1-2 órában nem tudok reagálni, de utána mindenképp!
(Ha irtatok problémámra.)

[ Szerkesztve ]

(#34102) harry válasza mzx (#34101) üzenetére


harry
veterán

Google első találat: [link]

rm -r mappa_neve

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34103) sh4d0w válasza M.W.H (#34099) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem hiszem, hogy elakadsz, de kíváncsi vagyok, mire jutottál.

https://www.coreinfinity.tech

(#34104) AkyyrA


AkyyrA
csendes tag

Sziasztok!

Lassan 2 hete újra Linux felhasználó vagyok. Első körben Ubuntu 10.10 volt fent, de mivel Gnome hoz továbbra sem tudok alkalmazkodni :) Így felkerült a kubuntu 10.10. minden szép és jó, egy dolgot leszámítva. Az akksi üzemidő. Win 7 és Ubuntu alatt megvan a 2.5-3 óra. Kubuntu alatt ez alig 40perc, akkor is nem figyelmeztet, semmi, egyszeűen off. Powersafe üzemmódban :-/ Nincs valami trükk hogy Kubuntuval is normálisan használhassam akkumlátorról? A Laptop egy HP Compaq CQ61-425SH típusu gép.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#34105) body007 válasza M.W.H (#34092) üzenetére


body007
addikt

ha bekapcsolod az ufw-t, sudo ufw enable kívülről minden portod zárt lesz és láthatatlan

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34106) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Annyi kérdésem lenne hogy win7-ről érdemes e átváltani(mellé rakni) ubuntut ha a win7 elég rendesen feltupírozta a gépem...(ultimate van rajta)kinézetre tud ennyit az ubuntu vagy más verziója?Ibm r52-n fut és optikailag úgy láttam ég és föld?
Kezelése megszokható gondolom,és még egy kérdés a 10.10 kezeli már alapból a mobilnet modemeket?
Köszi! :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#34107) fradi81 válasza ferke72 (#34106) üzenetére


fradi81
veterán

Hello, attól függ mire akarod használni, kinézetre elég jól be lehet lőni, csak hát nem biztos hogy minden fog működni. De veszteni valód nincs.

moto g72, Ninebot d28e

(#34108) sh4d0w válasza ferke72 (#34106) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Az optikai tuning egy dolog, de még sok egyéb dolog van, ami miatt érdemesebb vmilyen Linuxot használni.
Ubuntura egyébként van Win7 theme.

https://www.coreinfinity.tech

(#34109) ferke72 válasza fradi81 (#34107) üzenetére


ferke72
aktív tag

köszönöm!főleg mióta androiddal ismerkedem... :)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#34110) ferke72 válasza sh4d0w (#34108) üzenetére


ferke72
aktív tag

Hogy mire használnám?alapjaiban csak mindennapokra,játszani nem szoktam rajta,filmeket nézek és netezek főleg rajta.És az lesz még a fő érv nem biztos hogy marad a win7 a winchesteren,ezzel az oprendszerrel alig férek sajna 60gigán..mivel elég régi a gép emiatt meditálok a váltáson ugyanis a win7 olyan dolgokat hozott ki pl a kijelzőből hogy uhh...
sokkal szebb a kép rajta pl.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#34111) mzx válasza harry (#34102) üzenetére


mzx
senior tag

...google első találat, első találat :S ... én értem ,h segiteni szeretnél nekem, de ehelyett megint felületesen olvastad el a kérdésem és odaveted, hogy nesze mzx, csak kicsit rá kéne keresni google-ban... mintha nem tudnám, hogy RM parancs...

Érdekes, mások képesek kizárolag olyankor reagálni kérdésekre, ha van idejuk végigolvasni a kérdező kérdését, valamint nem lekezelőek, mint te.
most megint avval fox jönni, hogy persze h nem olvvastad végig, mivel megint kisregényt irok. Na de ha egyszer összetett a probléma! Így hát megszabaditom másokat és magamat ELŐRE a hosszasabb oda-vissza párbeszédektől azáltal, hogy előre leírom az ÖSSZES FONTOS tényezőt a bajom kapcsán. Nah ezért irok olykor "kisregényt"!
most pedig azért irok hosszan, hoyg végre megértsd, mi a problémám a látszatsegitségnyujtásaiddal irányomba. Bár anno ezt már átrágtuk, de ezek szerint
nem sok haszna volt.
Köszönöm a megértést, harry.

Ha elolvasod a kérdésem , látni fogod, harry, hogy SPECIÁLIS a probléma,
nem egyszerű törlési szándék.
ÍRTAM LENTEBB: Például a fizikai média player amikor update-lt, tele rakta AKARATOMTOL FUGGETLENUL krixkrax nevű mappákkal és file -okkal azt a gyökérben levő mappát, igy számos mappanév és file név HIBÁS, ÉS JELZI A LINUX, HOGY
NEM TÖRÖLHETŐ. Esetleg talán admin joggal; de volt már korábban is pár kacifántos esetem, amit hosszas utánajárásom után tudtam csak kitörölni, akárcsak most...
illetve a jelen problémám még nem megoldott ÉS A TE FELÜLETESEN KIÖTÖLT ÖTLETED IS LEFAGYASZTOTTA LINUXOM...csak azért probaltam ki a modszered, h ne mondhasd, h meg se probáltam a javaslatoddal, dde sejtettem ,h hatástalan lesz.

...legalabb 50 db. file -t illetve mappát generált az update , és regetegben van space, ami ugyebár nem tetszik törléskor a linuxnak.

Kérem, aki tudja a megoldást, jelezze. Hálásan köszönöm előre is, aki veszi a fáradtságot megérteni a problémám, lásd: lentebbi hsz-em.

[ Szerkesztve ]

(#34112) mzx válasza mzx (#34100) üzenetére


mzx
senior tag

UP

(#34113) M.W.H válasza body007 (#34105) üzenetére


M.W.H
aktív tag

az a lényeg hogy ha egy képet feltöltök valahova vagy kommentelek, ne lehessen sehogy se rám találni. ez lenne a cél

Mad W. Highflyer

(#34114) harry válasza mzx (#34111) üzenetére


harry
veterán

Képzeld olvastam, de ha be tudsz lépni a mappába parancssorban (én így értelmeztem), akkor egy *-gal elvileg le kéne fednie minden nevet, vagyis nem kéne a mappanevekkel foglalkoznia.
De ha nagyon nem megy, akkor formázhatod is (gpardet, fdisk), már, ha nincs rajta még hasznos dolog, vagy ami van, esetleg le tudod menteni (mert rendes fájlneve van, ez alapján gondolom: " gyökerében levő mappákat szépen beolvassa, de az itt található egyik bizonyos mappát se olvasni, se törölni nem képes,").

Ha meg ennél is speciálisabb a helyzet, ne írd utána, hogy summa: egy konzolos törlés parancs kell; és nem ismered a parancsokat; most én honnan tudjam, próbáltad-e, ha egyszer erről nem írtál, márpedig ez pedig egy konzolos törlés parancs.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34115) mzx válasza harry (#34114) üzenetére


mzx
senior tag

harry IRTA: "Képzeld olvastam, de ha be tudsz lépni a mappába parancssorban (én így értelmeztem)..."

Nos, akkor idézem, hogy RÖGTÖN A HSZ- EM ELEJÉN IRTAM, tehát nem olvastál figyelmesen:
MZX ÍRTA: "Ezt XP-vel néztem [...] ubuntu viszont olvasni sem képes ezt, mert lefagy [...]"

Ha egyszer nem képes olvasni, akkor hogyan tudnék belépni a mappába?...
Ráadásul ha be is tudnék lépni (ahogyan XP-ben viszont ez sikerult), akkor is mi a garancia, h lehet szokásos modon törölni? Ugyanis irtam:
nem engedi se XP-ben, se linuxban törölni a mappát, a tartalmával egyutt.

Figyu, a fő gond az a reagálásodban megint, hogy látod, összetett problémát vetek fel, erre szerinted egy sima rm -r majd húú de megoldja...
Gondolod, hogy az egyszerű esetkere használható egyparaméteres
rm parancs rendbe teszi tutira az összetett problémát?
Gondolod, hogy aggódnék és segitséget kértem volna itt, ha egyszeru rm -r -rel kész lenne a megoldás a bajomra?

[ Szerkesztve ]

(#34116) mzx válasza mzx (#34115) üzenetére


mzx
senior tag

..sorry ... mzx kis betű ... bennragadt a caps lock.

(#34117) mzx válasza mzx (#34115) üzenetére


mzx
senior tag

még egyszer cimszavakban:
------------------------------------------

- tele rakta az update: SPACE-kat is tartalmazó mappanevekkel az egyik mappám.
A space -t meg nem szereti a linux ha törölni akarunk mappát;

- legalabb 50 ilyen mappa van, körülményes egyenként átirogatni a mappaneveket.

- nyilván smirgli megoldaná (formázás), de nyilvan azért kérek segitséget, h ne kelljen formáznom több GB -t.

- van, hogy -nem tudom mikor ls miert- csak admin joggal enged törölni, de sokszoer az se elég.

(#34118) harry válasza mzx (#34115) üzenetére


harry
veterán

"Ez után (reset után) ubuntu -n azonnal törlést kezdeményeztem a gubancos mappán," és "a médiaplayer beépitett flashmemójának gyökerében levő mappákat szépen beolvassa, "
most akkor mégis csak képes olvasni? Ki mondta, hogy a hibásfájlnévről van szó? A gyökérről beszélek, amit ezek szerint tudsz olvasni, ahogy azt feltételeztem is, mert igen, elolvastam a hsz-t. A gyökérbe lépj be, mert ott van a hibás fájlnév, és ott add ki a törlés parancsot mindenre (*), miután amit akartál, lementettél.

Szerinted egy ezer soros script oldhatja meg a problémát? Az egyszerű megoldás miért ne működhetne?

Csak, hogy tudd: nekem is volt ilyen problémám, hogy felkerült a gépre egy ékezetes, szóközös, stb. fájlnév, amit a fáljkezelőből nem tudtam törölni (egérrel kattintva/del gombbal). Ezért megnyitottam a helyet, majd egy rm -r * parancs szépen letörölte.
Nem azért mondtam, amit, hogy csak hozzád vágjak egy megoldást, hanem azért, mert nálam egy hasonló esetben igenis működött, tapasztalatból írtam. Innen kezdve jó lenne, ha nem vádolnál figyelmetlenséggel meg lekezeléssel.

Ha meg eszedbe jutott a megoldás - nagyon úgy nyilatkozol az "egyszerű rm -r ről" - akkor írd le azt is a kisregény végére, mint amúgy nem mellékes infót.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34119) harry válasza mzx (#34117) üzenetére


harry
veterán

Amúgy meg nem hiszem, hogy maga a szóköz elhelyezés a hiba, mert ilyen fájlokat alapvetően simán lehet törölni (pl. TAB-bal kiválasztja, vagy raksz egy levédő karaktert: \), inkább egyéb speciális karakterek zavarhatnak be. Ha ugyan, ez a gond alapja.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34120) mzx


mzx
senior tag

1)
harry... a gyökérben levő mappák közül a hibátlanokat beolvassa, nyilván. Ami meg tele van hibás mappákkal, abba meg nem tud belépni, de ha megprobálom, lefagy (linuxban). Ezt irtam eddig is, ezt nem tudom másképp modani; vagy lehet??
Azt is irtam, hogy ez az egyik file kezelőben történt.
(Vagy az nem stimm szerinted, hogy azt nem jeleztem, konzolból milyen mélységig tudok belelépni abba a kérdéses mappába? Ennek szerintem nincs jelentősége a törlése szempontjábol.)

2)
Avval kezdted mai első reagálásodat, mint korábban máskor is: lekezelő módon. Most pl utaltál a régi stilusodra, melyekkel lekezeltél: google, első találat. És mit látok ott? Egyszerű
rm parancstól szóló leirást.
Ez azt jelenti: mzx, csak venned kéne a fáradtságot ki guglizni, hogy legalább az alapparancsot megtudd.

Nézd, eg yszóval nem mondtam, hogy nem mukodik az egyszeru parancs, egy paraméterrel az összetett problémák NÉMELYIKÉRE. Én azt mondtam hogy megint lekezelően adtál tudtomra valmit, hogy nos, rm az alapparancs, az összetett törlési problémádra, mzx.
MINTHA NAGY ESÉLLYEL ÉS MINTHA AZ ESETKE TÖBBSÉGÉBEN MUKODNE az rm parancs, ÖSSZETETT törlési baj esetén...

A lekezelésedről még annyit:
másoktol nem nagyon tapasztaltam még itt. Ez is mutatja, hogy
NEM arrol van szo, tulérzékeny lennék.

Nos, remélem alaposan körüljártam a közöttünk levő kommunikácios zűrt, mellőzve a felesleget.
Aki ennél tömörebben ki tud térni minden léynegesre ilyen esetben mint kornkréátan a kommunikácios problémám veled,
valamit tömörebben aki meg tudja fogalmazni, ami a mai első hsz-emben szerepel, azaz az összetett törlési problémám, attól nyitottan és szivesen veszek példát.

De szerintem sokat nem lehet tömöriteni ezen, akárhogy is fáj ez neked, harry.

(#34121) mzx válasza harry (#34119) üzenetére


mzx
senior tag

Noh, erre is reagálok, de olvasd el közvetlen előző hsz-emet is, kérlek:

igen, feltehetoleg egyéb speciális karakterek is lehetnek, melyek akadályozzák a file kezelőből történő törlését annak a mappának, a tartalmával egyutt.
(Lehet, h a space csak esetenként, de ez most nem lényeg,
nem erre hegyeztem k ia problémám, hogy mi okozza, mert az másodlagos bajom.
A fő gond, h valamiért nem törli, én meg törölni akarom.)

A lényegen ez nem változtat semmit. Ugyanis első mai hsz-emben jeleztem: nem tudja törölni a file kezelő linuxból se, XP-ből se.

(Egyébként amikor kiprobáltam a te
rm -r parancsodat, akkor konkrétan ki is irta: ez, vagy az a mappa
nem törölhető.)

[ Szerkesztve ]

(#34122) harry válasza mzx (#34120) üzenetére


harry
veterán

1, Igen, ezt mondom én is. A hibátlanokat lemented, majd a maradékot tudod tudod törölni, mert a * karakter lefedi őket. Esetleg sudo -val. Sehol sem mondtam, hogy lépj be a hibás nevűbe.
mod: én sem mondtam, hogy ez egy mindenható megoldás, és biztos jó, hanem azt, hogy ezt nézném meg első körben (adta magát, mivel nem írtad, hogy próbáltad volna).

2, Azt írtad, nem vagy otthon konzolos parancsokban, még véletlenül sem említetted, hogy próbáltad volna az rm-et. Ezek után miért csodálkozol, hogy ez az első, amit linkelek?

Bánom is én, majd ha legközelebb lesz egy fél soros megoldásom egy problémára amivel én is szembesültem, majd nem mondom.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34123) mzx válasza harry (#34122) üzenetére


mzx
senior tag

Megint nem olvastad végig alaposan amit irtam, mégis reagálsz.

Nem baj, amikor valamit nem olvas el az ember, de akkor
nem következetes dolog reagálni arra (amit nem olvasott el rendesen az ember).

A gond veled nekem ,hogy rendszeresen ezt csinalod velem, igy pl. a közvetlen előző hsz-ed is mutatja.
Néha még hagyján lenne ... néha én is elkövetek véletlenul ilyesfajta hibákat;
de én nem rendszeresen!

Mutasd meg , hol szerepel a mai első hsz-edben csillag karakter??
Hányszor irjam, hogy amit ma elsőként mutattál, kiprobláltam eddigi utolsó modszerként azt is, és az sem oldotta meg a problémám...

...ennyit irtál:
rm -r ÚTVONAL
(útvonal gyanánt egy példát.)

Most akkor mire modositod javaslatod? Tényleg érdekel most már... konkrétan hogyan?

Azt meg, h nem értek a konzolos parancsokhoz kulonosebben , ma is irtam , és korábban tobszor is.
rm, addig oké, de milyen paraméter hatásos a problémámra??

(#34124) Iginotus


Iginotus
őstag

Ismét rég jártam erre, de megint van egy kis gondol. Ubuntu kezeli a 2TB-s vinyókat?
webmin van a gépen ez egy kicsi szerver itten mellettem. Képernyő nincs csak parancssoros :)
Webminben létre tudok hozni egy partíciót (tipe linux) de amint csatolni akarom egy nagyon csúnya hibát ír ki ezért gyanítottam hogy nem ismeri a 2tb-s vinyot :)

ezt:
mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sdd1, missing codepage or helper program, or other error In some cases useful info is found in syslog - try dmesg | tail or so

plusz infó hogy simán mountolni sem tudom.
fdisk is furákat ir ki rá :)

WARNING: DOS-compatible mode is deprecated. It's strongly recommended to
switch off the mode (command 'c') and change display units to
sectors (command 'u').

fsck is:
fsck /dev/sdd
fsck from util-linux-ng 2.17.2
e2fsck 1.41.11 (14-Mar-2010)
fsck.ext2: Superblock invalid, trying backup blocks...
fsck.ext2: Bad magic number in super-block while trying to open /dev/sdd

The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
filesystem. If the device is valid and it really contains an ext2
filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
e2fsck -b 8193 <device>

Tudom én vagyok a hülye de mit is csináljak ilyenkor? Tök friss vinyo még partíció sincs rajta (mivel most töröltem hogy tiszta lappal indulhassak :) )

Plug and Pray... :)

(#34125) harry válasza mzx (#34123) üzenetére


harry
veterán

Amit tudsz olvasni lemented, és formázd le...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34126) harry válasza Iginotus (#34124) üzenetére


harry
veterán

Hogy működik ez a webmines partíció létrehozás? Csak létrehozza, vagy meg is formázza (alakít-e ki rajta fájlrendszert, mint pl. mkfs.ext3)? Én inkább ssh + cfdisk + mkfs kombóval próbálnám. Nem tudok róla, hogy 2TB-nál lenne ilyesmi probléma (3nál inkább, de ott meg a bios, bár ezekről nem tudok sokat).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34127) kovaax válasza body007 (#34105) üzenetére


kovaax
őstag

Amikor utoljára néztem, az ufw reject-et csinált, és nem drop-ot, szóval látszott kívülről szépen, hogy valaki visszautasítja a kéréseket.

-=- There's no place like /home -=-

(#34128) Iginotus válasza harry (#34126) üzenetére


Iginotus
őstag

Itt lesz a hiba.
Mindent megcsináltam, csak a file rendszert nem hoztam létre :)
mke2fs /dev/sdd1
Most fut. aztán azt hiszem már tudom majd mountolni.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#34129) Iginotus válasza Iginotus (#34128) üzenetére


Iginotus
őstag

Igen ment is sudo mount /dev/ssd1 /home/iginotus...
De Mérete 1.79 TB / Ebből szabad 1.70 TB ezt nem értem miét :) 5% ot valami elfoglal..
megvan..mke2fs logja ezt irja:
24418919 blocks (5.00%) reserved for the super user

Ki lehet ezt valahogy ikatatni? :)
Szerk: franc ez ext2 öt csinált nekem :)
Ugye ext3 vagy 4 et kéne csinálnom, azokat mivel tudok? :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#34130) #40553216 válasza Iginotus (#34124) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nálam egy éve kezeli. :) Az még 9.10 volt, ma már 10.10.
Bár lehet, azóta megoldódott. :)

Ezt az 5% -ot mindig lefoglalja. Külön ki kell kapcsolni.

mkfs.ext4 :) Meglepő, mi? :DDD

Amúgy TB vs TiB

[ Szerkesztve ]

(#34131) harry válasza Iginotus (#34129) üzenetére


harry
veterán

- mkfs.ext3 vagy mkfs.ext4, ezért is írtam ezt :)
- lefoglal 5% helyet, hogy ha elfogy a szabad terület, ez a "pár %" hely megmarad, hogy rootként tudj bejelentkezni. Persze 2TB-nál ez a pár % kicsit sok, ráadásul ha nem rendszerpartícióról van szó, fölösleges is. Adott kapcsolóval le lehet tiltani, man (nem ubinál vagyok).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34132) Iginotus válasza harry (#34131) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi nektek így már ment :)

Plug and Pray... :)

(#34133) Atapi válasza M.W.H (#34113) üzenetére


Atapi
senior tag

erre szerintem tor való, ha ingyenes megoldást keresel. viszont a technológia közös erőforráshasználaton alapul, ezért elég lassú, ezt bele kell kalkulálni. szóval folyamatos használatra szerintem alkalmatlan, csak akkor jó, ha valamiért tényleg fontos a láthatatlanság (pl tartalomszűrés kikerülése).
viszont olyan ingyenes megoldást nem is fogsz találni, ami folyamatos internetezgetésre alkalmas. léteznek ilyen vpn szolgáltatások, de a dedikált sávszélességnek meg kell fizetni az árát.

(#34134) mzx válasza harry (#34125) üzenetére


mzx
senior tag

Régi, 500MHz procis gépem van, USB1.0 porttal. Nos, ezen át a fizikai playerre formázás után visszamenteni az adatokat (tegnap) 60 percembe tellett (1 GB) ... az USB1.0 igen lassú... hiába 2.0 -s a fizikai player port-ja, mivel a gépemé csak 1.0, ezért igen lassú az adatmásolás rá és róla. A szerencsém, hogy vinyón meg volt nagyrészt az anyag (tájképek, zenék),
így nem volt szükséges archiválnom a fizikai playert, annak tegnapi formázása előtt.

Új problémám a fizikai player formázása, és adatokkal való feltöltése után:
Nem tudom, összefügg-e a tegnapi meghibásodott mappámmal a fizikai player-en bekövetkezett új probléma, amire lentebb fogok kitérni (tehát összefügg-e a tegnapi bizonyos hibás mappával, ezt nem tudom, mármint aminek letörlésére tegnap sajnos
nem sikerült használható megoldást kapnom/találnom, csak a formázást), de azóta újra rámásoltam egy olyan formátumot, amit a vadi új készülék (a fizikai média player), mikor lejátszik, mikor meg nem (formázás előtt és után is ez volt a helyzet, egy ideig). Amikor (formázás után) újramásoltam a flash memóriájára, megint mikor lejátszotta,
mikor nem, de egyszer csak egy újabb inditási kisérletem után elsötétült a kijelző.
Nem ment tönkre, hanem kitűnő állapotban maradt a kijelző, hiszen egy visszaléptetésre megint remekül láthattam a menüt. Újra megkíséreltem elinditani/megnyitni ezt a file-t, de megint sötétség... majd visszalépés, és minden egyéb továbbra is oké.
Ekkor jött az új probléma: PC-n amikor megnéztem a player tartalmát, ahelyett , ahogyan eddig minden file-ra az eredeti, rendben levő kapacitását jelezte ki, még erre a bizonyos bizonyatlan file -ra is korábban helyesen irta ki;
nos, eddigre már viszont nulla kapacitást írt ki rá, le is töröltem.
Ekkor azt észleltem, hogy a számitogépem már csak 300MB -tal kevesebb teljes kapacitásúnak érzékeli a fizikai playerem flash memóriáját!

Nos, két esetet tartok oknak:
ez a bizonyos file, amire egy idő után már csak kijelzőelsötétüléssel reagált az elinditására, nos, ez kb. 300MB -os file eredetileg.

Ugyanakkor a tegnapi gubancos mappa, melynek almappáit a fizikai player update-je telemásolta rengeteg krixkrax almappával, annak össz tartalma szintén kb. 300 MB volt
(utóbbi ugye már elvileg nem létezik, hiszen azután tegnap leformáztam az egész flash memót).

Már afelé hajlok, hogy a két felvetett eset közül szerintem ez a bizonyos 300MB körüli file okozza, hogy kb. 300MB -tal kevesebbet érzékel a fizikai player-ből a számitogépem, azaz ennyivel kevesebbet tudok használni. De érdekel a meglátásotok, hogy mi lehet az oka. Bár a megoldás mikéntje érdekel a leginkább.

KÉRDÉSEM: Tudtok valami ötletet , hogy visszanyerjem azt a 300MB-t,
hogy ne kelljen megint formáznom az egész flash memót? Mondom, egy óra, mire visszatölteném rá az adatokat... :S

Előre is köszi a válaszokat. A kérdésem nem feltétlen harry-nek szólt, neki inkább a válaszaim szoltak, e hsz-em első sorai.

(#34135) mzx válasza mzx (#34134) üzenetére


mzx
senior tag

Előző hsz-em általánosságban mindenki felé szól, aki tud segiteni megoldani a mai új problémám. Előre is köszönöm.

(#34136) Iginotus


Iginotus
őstag

Ö izé nem tudom miért linuxos topik amit írsz, de mi az a fizikai player? :)
Egy mediabox? Vagy digitális képkeret? Flash memoriája van vagy ssd? Vagy csak egy SD kártya? Kisit tele van fölös infóval az írásod, de én nem fogom fel a lényegét.
Ha ez egy sd kártya lehet hogy hibás szektorran van tele. De lehet vírusos a géped és teleszemetel 300 megát.

Plug and Pray... :)

(#34137) mzx


mzx
senior tag

Ja, és elnézést kérek mindenktitől: ez nem kifejezetten ubuntu-s probléma, melyről előbb irtam. Azért tettem fel mai kérdésem itt, mert tegnapi problémámhoz hasonlóra sikeres linux-os megoldást már kaptam korábban, a jelen problémám viszont közvetlenül összefügg(het) a tegnapival, a linuxban orvosolhatóval.

(#34138) mzx válasza Iginotus (#34136) üzenetére


mzx
senior tag

1)
Lásd egyrészt: kövzetlenul előző hsz-em.

2)
Másrészt válaszom: fizikai player: azért fogalmazok így (olykor a média player szinonimát használtam erre), nehogy valaki szoftvereset értsen alatta (pl. szoftveres ugyebár:
Audiocious, VC player, winamp, stb.)
Médiaplayer (fizikai player): mp3/mp4/mp5 player, kis kütyü, média file-okat játszik le, ha így érthetőbb. Mediabox-nak is mondják azt'szem, ahogy te hivod, igen.

3)
Elnézést kérek a lirás hosszáért, de nem akartam, h bármi részlet kimaradjon belőle, ami miatt a probléma érthetősége csorbát szenvedne; bár látom, így is akad,
ami "nem ment át".

4)
Írtam tobbszor is ma: flash memória. Egyébként nem memóriakártya, hanem beépített flash memó.

5)
Linuxról virus csak nem ment át. ;)

6)
Köszi a felvetést, együttgondolkodást.
Akinek van hathatós ötlete, várom. :) Előre is köszi mindenkinek . :)

[ Szerkesztve ]

(#34139) crabi


crabi
csendes tag

hali
van valami olyan program ubuntuhoz, hogy tudjam rajta futtatni a winfos dolgokat?
köszi üdv

(#34140) Iginotus válasza mzx (#34138) üzenetére


Iginotus
őstag

Végigolvastam ez előző hozászolásokat is. (most)
Tehát szerintem ami most van összegezve:
Van egy kütyüd ami valszeg nem támogatja a linuxot ezért látsz hülye könyvtárneveket és így probáltad frissíteni a kütyü szoftverét amibe belehalt, és linux alól még a mappákat sem tudod törölni. Hát nem is tudom próbáld Windows alól... Ha beépített a memória akkor mindenképp ha ez csak egy kártya amit ki tudsz venni belőle akkor keress egy kártyaolvasót azt már rendesen kezelni a linux is. Ha rm parancs nem tud valamit törölni akkor ott már gáz van :)

Plug and Pray... :)

(#34141) Atapi válasza crabi (#34139) üzenetére


Atapi
senior tag

wine, de nem fut vele minden. szóval könnyebben kapnál segítséget, ha inkább azt írnád meg, hogy mit szeretnél futtatni.

(#34142) Immy


Immy
őstag

Üdv

pyrit-et szeretnék futtatni cal++ segítségével.
Ehhez kell először feltennem ezt: [link]
svn co https://calpp.svn.sourceforge.net/svnroot/calpp calpp
cd calpp/trunk/
cmake .
make
make install

A telepítés nem tűnt nehéznek, de egy csomó egyéb dolgot fel kellett még pakolnom (pl.:libboost-dev stb)

A problémám, hogy nem tudom működésre bírni a "cmake" -et
Leszedtem hozzá ezeket: gcc, c++, plusz még kellene a "boost"

Ezt a boost-ot egyszerűen nemtudom feltelepíteni. Elméletileg elég hozzá ennyi:
sudo apt-get install libboost-dev libboost-doc
Ezekre meg azt írja, hogy már telepítve van a linux-headers-2.6.35-22 -ban...

ubuntu10.10 - tényleg nemtudok rájönni a "boost" rejtélyre

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#34143) sh4d0w válasza M.W.H (#34113) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha ez a lényeg, akkor a korábban írtak, plusz TOR proxy.

https://www.coreinfinity.tech

(#34144) M.W.H válasza sh4d0w (#34143) üzenetére


M.W.H
aktív tag

oks ez a lényeg:) a hidemyass.com-ot probáltam de az nem zavar hogy lassú csak csomószor nem tud pl a feltöltés menübe lépni:/

Mad W. Highflyer

(#34145) Immy válasza Immy (#34142) üzenetére


Immy
őstag

Probléma megoldódott az alábbiak telepítése után:

sudo apt-get install liblastfm-dev libtag1-dev gettext libboost-dev libboost-serialization-dev libqt4-dev qt4-dev-tools libqt4-opengl-dev cmake libgstreamer0.10-dev libgstreamer-plugins-base0.10-dev libglew1.5-dev libgpod-dev libimobiledevice-dev libplist-dev libusbmuxd-dev libmtp-dev libindicate-qt-dev python-qt4-dev python-sip-dev python-dev libarchive-dev libtunepimp-dev

sudo apt-get install libboost-serialization-dev libboost-date-time-dev libboost-filesystem-dev libboost-graph-dev libboost-iostreams-dev libboost-program-options-dev libboost-python-dev libboost-regex-dev libboost-signals-dev libboost-test-dev libboost-thread-dev libboost-wave-dev libboost-doc

sudo apt-get install build-essential libglut3-dev python-dev libboost-dev subversion libapache2-svn libssl-dev zlib1g-dev openssl gcc libc6-dev g++ python-scapy libpcap0.8-dev cmake gpp gettext
sudo apt-get install libboost-dev libboost-doc libstdc++5

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#34146) Mahesa válasza Iginotus (#34129) üzenetére


Mahesa
tag

A /home partícióra lehet de /-ra (root) sose csináld a super usernek lefoglalt rész kiiktatását:

tune2fs -m 0% /dev/akármi

Az mkfs újra formázza a partíciót. Ha már írtál rá, akkor át tudod konvertálni. ext3-ra pl így:

tune2fs -j /dev/akármi

de előtte csatold le a partíciót. Ez amúgy elég biztonságos művelet (csak ad hozzá egy journalt). ext4-re konvertálás veszélyesebb, inkább mentsd le az adatokat és formázd újra. Egyébként ezzel a paranccsal megcsinálja ext3-ról ext4-re, lecsatolt fájlrendszeren:

tune2fs -O extents,uninit_bg,dir_index /dev/akármi

Azonban a már meglévő fájlok a régi, extend-eket nélkülöző adatstruktúrában maradnak. Ezért is érdemes a mentés, újrafomázás és visszamásolás. A parancs után fsck-t kell futtatni - a tune2fs is szól emiatt. Ja, és mount parancs paraméterek nélkül megmondja, hogy ext2|3|4 a cucc.

(#34147) mzx válasza Iginotus (#34140) üzenetére


mzx
senior tag

Azt irod, végigolvastad, de szerintem a harry-s eset miatt vicceltél meg,
ugyanis látszik, hogy mégse olvastad el rendesen. ;) Hiszen pl. abból is kikövetkeztethető, hogy írtam:
XP -ből még olvasni is lehet, de törölni onnan se tudtam. És nem általában volt képtelenség a törlés a flash memóban, hanem a média update átirta és telerakta hülyeségekkel az egyik mappámat azon; dióhéjban pl. ezekrol irtam. Azt meg ma irtam ,h tegnap minden más töréketesen mukodott a flash memóriában és általában a média kütyün; kivéve egy bizonyos kiterjesztésű file ,ami hol mukodik, hol meg nem.

Azaz szinte minden forditva van ahhoz képest, ahogy értelmezted. :)

Az új problémóm ráadásul meg egész más. :)

[ Szerkesztve ]

(#34148) mzx válasza mzx (#34134) üzenetére


mzx
senior tag

U P

(bárki válaszolhat rá, köszönöm előre is. :) )

(#34149) kovaax válasza Mahesa (#34146) üzenetére


kovaax
őstag

Százalék nélkül: tune2fs -m 0 /dev/akármi

Kösz amúgy az ötletet, az adat particiómra tök felesleges volt. :B

-=- There's no place like /home -=-

(#34150) Kendek válasza kovaax (#34149) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én még ügyesebb vagyok, mert (a /boot alá csatolt partíció kivételével) mindenhol Btrfs-t használok. :DDD

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.