Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33351) M.W.H


M.W.H
aktív tag

heyho!

az hogy youtubeozás közbe összedől a flash plugin, az álltalános jelenség, vagy valami nem oké nálam? mozillán ritkábban csinálja mint chrome-on:/

floatr:
ntomka:

köszi megnézem mindegyiket:)

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#33352) Iginotus


Iginotus
őstag

Webminbe ki milyen forgalmi monitort használ? Nekem egyszerű kéne :D

Plug and Pray... :)

(#33353) Siriusb válasza M.W.H (#33351) üzenetére


Siriusb
veterán

32 v. 64 bit? 64-en én ezt használom, eddig nem volt problémám vele.

(#33354) M.W.H válasza Siriusb (#33353) üzenetére


M.W.H
aktív tag

32 bitre feltom tenni vhogy?

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#33355) Siriusb válasza M.W.H (#33354) üzenetére


Siriusb
veterán

Az csak a másik irányban működik.

A 32 bites bétát itt találod.

(#33356) floatr válasza ntomka (#33348) üzenetére


floatr
veterán

Először én is sírva hánytam tőle, de amióta igazán használom, a netbeanstől kissé duplo feelingem van

(#33357) balage25


balage25
senior tag

Sziasztok!

HTPC-t szeretnék ki/be kapcsolni távirányítóval. Sajnos a BIOS-ban nem lehet beállítani, hogy USB-ről lehessen indítani a gépet, ezért kikapcsolás helyett hibernálom. Amikor felébred a gép, akkor jelszót kér, és ez igen kellemetlen távirányítóval a kezemben. Mivel lehet beállítani, hogy ne kérjen jelszót?

(#33358) M.W.H válasza Siriusb (#33355) üzenetére


M.W.H
aktív tag

hmm és ezt a libflashpalyer.so-t hogy tudom telepiteni?

Mad W. Highflyer

(#33359) Siriusb válasza M.W.H (#33358) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha van telepítve más verzió, először is leszeded, ezután a szóbanforgó fájlt bemásolod a ~/.mozilla/plugins könyvtárba. Ha nincs más felhasználó a gépen, ez tökéletesen megteszi.

(#33360) Siriusb válasza ntomka (#33343) üzenetére


Siriusb
veterán

Elnézést kérek, de a netbeans fórum kissé halottnak tűnik. Mivel szóba került, gondoltam kipróbálom én is ezt a netbeanst, melyet annyian dicsérnek. Egy nagyon - nagyon ciki problémánál elakadtam, nevezetesen css szerkesztésekor miként tudok egy color picker-t előcsalni egy már definiált tulajdonságnál, pl background-color? Ill. nem tudtam a színről előnézeti képet sem varázsolni. Pl. Komodónál a ctrl+egér színkód fölé ad egy előnézetet.

(#33361) balage25 válasza balage25 (#33357) üzenetére


balage25
senior tag

Megtaláltam.

gconf-editor
/apps/gnome-power-manager/lock/suspend

itt pipa ki

(#33362) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!

Cli alatt hogy lehet egy adott meghajtó méretét bővíteni? Felszabadítottam a win-ből 20 gigát ezt szeretném átimportálni linuxra.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33363) dash17291 válasza Speeedfire (#33362) üzenetére


dash17291
tag

Ha LVM alapú struktúrát használsz akkor csak hozzá kell csapni a kötetcsoporthoz az új partíciót.

Nagyon jó dolog az LVM.

Amúgy meg lemented az adataidat, és fdisk.

(#33364) Speeedfire válasza dash17291 (#33363) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha nincs LVM? Sima ext4 alatt fut. Érdemesebb lenne akkor már a telepítő cd-vel partíviónálni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33365) Siriusb válasza Speeedfire (#33364) üzenetére


Siriusb
veterán

igen. mindenképpen livecd-ről vagy sysrescd-ről, aztán mehet neki a gparted, így nem kell cli.

Szerk: arra készülj fel, hogy sokáig fog tartani, ha a növelni kívánt partíció előtt helyezkedik el a felszabadított hely. Át kell mozgatnia mindent...

[ Szerkesztve ]

(#33366) Speeedfire válasza Siriusb (#33365) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ő! Köszi. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33367) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, hátha tudtok segíteni..
Adott egy Acer E728-454G50MN laptop. Felraktam rá a win 7 mellé a legujabb Ubuntut.
Ott a gáz hogy Ubuntu alatt nem látja a hardveresen a beépített vevőt.
Van raja egy ilyen Wifi on/off gomb ami bekapcsolt állapotában világít de linux alatt ezt nem tesziés hiába nyomom meg nem történik semmi. (win alatt hibátlan)
olvasgattama témában, probálkoztam is de nem igazán klappol.

Tudna valaki adni egy kis helpet?

Előre is köszi!

üdv! :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#33368) CPT.Pirk válasza Zewa (#33367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A zárt eszközmeghajtók között nincs ott, aktiválásra várva a wifi driver?

Ha nincs, akkor terminálba írd be az lspci parancsot, akkor megtudjuk a típusát, és lehet továbblépni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33369) Zewa válasza CPT.Pirk (#33368) üzenetére


Zewa
senior tag

Semmi, teljesen üres.
Broadcom Corporation BCM43225 802.11b/g/n (rev 01) a típusa.

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#33370) CPT.Pirk válasza Zewa (#33369) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telepítsd fel a b43-firmwarecutter csomagot terminálban a netről:

sudo apt-get install b43-fwcutter

Ez után már elvileg ott lesz a driver az aktiválhatóak között, csak aktiválnod kell. Meg restartra szükség lehet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33371) Zewa válasza CPT.Pirk (#33370) üzenetére


Zewa
senior tag

ééééés Igen! Meg van minden frankón ment!
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

ps.: Esetleg abban tudnál/tud valaki segíteni hogy tudnám az Ubuntut teljesen magyarra állítabni?
Most félig magyar-félig angol. Engem nem azvar de a családot a másik gépeken igen.

:R

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#33372) CPT.Pirk válasza Zewa (#33371) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyik menübe kell belépni, az administration menün belül a language support menübe, ott rögtön rá fog jönni, hogy hiányos a nyelvi támogatás, és letölti a hiányzó csomagokat.

Mondjuk ez lehet akkor is megtörténik, ha nyomsz egy frissítést.
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Ubuntun egyébként telepítés után egyszer figyelmeztet, hogy a nyelvi támogatás hiányos, és oda kattintva letölti és telepíti a nyelvi csomagokat, ha jól emlékszem. Más disztrónál még ezt nem láttam, az Ubuntu alapú Mint, valamint az openSuse is teljes magyarsággal fogadott telepítés után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33373) Zewa válasza CPT.Pirk (#33372) üzenetére


Zewa
senior tag

Huu nagyon szépen köszönöm midenn féle segíttséget!
Meg lett ez is. Király vagy! :)

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#33374) randras


randras
veterán

Sziasztok!

Nagyjából 3 hete Windows 7 és Ubuntu 10.10 között evickélek, ugyanazt az Adatok NTFS patíciót használom mindkét helyen adattárolásra. Na most, van ezen a partícion egy plain text tíousú TXT fájl, amit tegnap este óta egyik rendszeren sem tudok olvasni. Látom, hogy fizikailag ott van, de nem tudom megnyitni, se másolni, se semmi. Ezt mi okoz(t)a? Tudtok segíteni, mert viszonylag fontos adatok vannak benne!! :((

András

(#33375) upszilon


upszilon
őstag

Sziasztok!

Kirakom a Skype-ot a jobb felső sarokba. Aztán ahányszor csak újraindítok, mindig egy-két centivel lejjebb és néha kicsivel balra kerül. Érdekes, hogy régebben ez mintha nem így volt. Ottmaradt ahová raktam. Most meg mászkál. Nektek is?

(#33376) Kendek válasza upszilon (#33375) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, nekem is. Egyébként a Krusader még ilyen, hogy a bezárt állapotához képest legközelebb kicsivel lejjebb nyílik meg, de már megszoktam, igazítok rajta. Viszont Natty alatt ez utóbbi megszűnni látszik. Talán a Skype-on is segíteni fog az új kiadás, ezt még nem teszteltem.

<-ƘƘ->

(#33377) upszilon válasza Kendek (#33376) üzenetére


upszilon
őstag

köszi

(#33378) ntomka válasza floatr (#33356) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem pont fordítva. :)

ツ Headphones on - World off

(#33379) ntomka


ntomka
nagyúr

[link]

Felraktam és működik! El sem hiszem! :C

ツ Headphones on - World off

(#33380) deter


deter
aktív tag

Hogyan tudom GRUB boot listájából törölni egyes elemeket? Sajnos ma frissítettem, és drámain lelassult az egész rendszer. Már éppen azt akartam kérdezni, hogy hol van Ubuntu-ban a rendszer visszaállítás.:) . Tehát a frissített kernel bejegyzést (2.6.32-28) szeretném törölni. Sakkozni sincs kedvem, hogy vajon mi akad össze mivel... Dual Bootos a gép, így a legkényelmesebb az volna, ha a grub választóképernyő egyáltalán nem jönne be... Így is sokat szenvedtem, mivel 10.10 Ubi már telepítésnél csontra fagyott (mind cd/dvd/pendrive és win alól is) de 10.4.-es verzió jól működik (működött).

SOS kellene a segítség! (Így előre elnézést kérek, amiért több linux-al kapcsolatos topikba beleszemetelek, ugyanazzal az üzenettel, és természetesen köszönöm az esetleges segítséget! :R )

üdv_
deter

(#33381) Kendek válasza deter (#33380) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

sudo apt-get autoremove --purge 2.6.32-28-*

<-ƘƘ->

(#33382) deter válasza Kendek (#33381) üzenetére


deter
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! Még gyorsan azt kérdezném, hogy a régebbi kernel visszaállítása során, az egyéb frissített program összetevők is a visszaállnak a régi verzió számukra? :F

(#33383) Kendek válasza deter (#33382) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, az újonnan telepített kernel eltávolításával az egyéb csomagok állapota nem változik egyáltalán.

<-ƘƘ->

(#33384) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Valaki használ Ubuntun Operát? Csak nálam nem tudja frissíteni az Opera .deb tárolóját? Először azt hittem átmeneti gond, de már több napja hibát jelez.

sweetlou6.wordpress.com

(#33385) Kendek válasza Sweet Lou 6 (#33384) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

wget -O- http://deb.opera.com/archive.key | sudo apt-key add -

<-ƘƘ->

(#33386) Sweet Lou 6 válasza Kendek (#33385) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszönöm :R Ezek szerint akkor a kulcs változott.

sweetlou6.wordpress.com

(#33387) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Boot sorrendet ubuntu alól hogyan tudnám módosítani?

Mert ha sudo gedit /boot/grub/grub.cfg -ba belegyek, ott csak az Ubuntu, Ubuntu Recovery és a 2 memtest van. Windows 7 nincs

Álmos voltam nem láttam bocs :)

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#33388) body007


body007
addikt

Újra szeretnék húzni egy rendszert de gyanítom, h titkosított a /home. Ezt, h deríthetem ki? Van .encryptfs és .Private könyvár is. Ha újrarakom (nem nyúlok a partíciókhoz csak a /-t formázom) van rá esély, h elérhetőek lesznek az adatok? Esetleg a titkosítást ki lehetne kapcsolni míg újra telepítem? (utána meg vissza?). Vagy inkább másoljam le az egész /home-t?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33389) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Most újra feldobtam a vista mellé a ubuntu 10.10 de ahogy látom még most sem tudták megoldani,hogy a broadcom43 wifi kártya rendesen működjön ezért használtam a 9,10 mert azon még szépen működött.Esetleg tudnátok javasolni egy oldalt ahol szépen akkurátosan le van írva,hogyan is tudnám mégis működésre bírni 10.10 alatt ezt a kártyát. :R

(#33390) Atapi válasza qwertly (#33389) üzenetére


Atapi
senior tag

nem ugyanaz a gondod, ami Zewanak volt?

(#33391) Kendek válasza qwertly (#33389) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#33392) deter


deter
aktív tag

Szeretném a wubi-t valódi (fizikai) partícióra tenni, találtam egy leírást illetve programot itt, és ez egyszerűnek tűnik, de nem igazán értem, hogy ez menyire fogja a windows boot loaderét befolyásolni? Kérdés inkább az, hogy mennyire kockázatmentes?

UI: A gond az, hogy maga a virtuális lemez össze-vissza darabokban van a valódi partíción és egy töredezettség-mentesítő sem tudja helyre pakolni...

üdv_
deter

[ Szerkesztve ]

(#33393) qwertly


qwertly
addikt

Köszönöm a válaszokat de mégsem megy evvel a paranccsal mert azt írja ki,hogy aktiválva van de nem is világit a wifi aktivitást jelző led és természetesen nem működik a wifi.És arra emlékszem,hogy amikor még a 9.10 aktiváltam ezt az eszköz meghajtót akkor amikor töltötte le még elkellet fogadni valamilyen szerződést itt meg csak kiírja,hogy letöltötte de használjam.De nem megy pedig volt újra indítás is.

(#33394) deter válasza deter (#33392) üzenetére


deter
aktív tag

Nem igazán sikerült. Sajnos figyelmetlen voltam és későn vettem észere, hogy 10.4 felfele nem kompatibilis. Most megpróbálom ezzel helyrehozni. :U

(#33395) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Milyen módon tudnám beállítani, hogy a Win+D (vagy Super+D) billkombóra a desktop felület jelenjen meg? Windóz alatt már egészen hozzászoktam, és egy jól elérhető kombó, csak itt még nem sikerült beállítani.

Köszi! :R

Sk8erPeter

(#33396) CPT.Pirk válasza qwertly (#33393) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

lspci parancsot írd be a terminálba, kimenetét meg küld be ide, akkor meglátjuk, hogy melyik b43-as wifi van a gépedben. Aztán könnyebb lesz megoldást találni.

Jelenleg akkor az eszközmeghajtók menüben ott van a zárt meghajtó, és aktiválva is van, de a wifi mégsem megy?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33397) Atapi válasza Sk8erPeter (#33395) üzenetére


Atapi
senior tag

nálam úgy megy, hogy rendszer --> beállítások --> gyorsbillentyűk --> ablakkezelés --> "minden normál ablak elrejtése és fókusz átvitele az asztalra --> katt rá, majd megfelelő billentyű kombináció megad. azt azért ellenőrizd, hogy máshol ne legyen ugyanez a gyorsbillentyű, mert képes egy billentyűkombinációt több eseményhez is hozzárendelni...

(#33398) Sk8erPeter válasza Atapi (#33397) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Basszus, ez fel se tűnt, csodálkoztam volna, ha nincs ott, de ezek szerint elkerülte a figyelmelmet. :)
Köszi szépen! :R

Az angol verzióban:
"Hide all normal windows and set focus to the desktop"

Működik, köszi még egyszer. :)

Sk8erPeter

(#33399) qwertly válasza CPT.Pirk (#33396) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a segítségeteket,sikerült megoldani elsőnek teljesen kikellet pucolnom a broadcon sta driverjét és utána kellet feltenni az általad pár nappal javasolt drivert.Úgy-hogy most már szépen megy a wifi is. :C

(#33400) rjg


rjg
őstag

Sziasztok! Gondolkozom egy renew HP 5102-es gép megvásárlásán. Netbookom még soha nem volt, ezért az érdekelne, hogy 2GB RAM-mal Ubuntu alatt elfutna-e használható sebességgel az N450 procival egy Virtualboxban az XP. :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.