Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39001) Mtbsrác válasza Mtbsrác (#38991) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Na meg van a megoldás én idióda :DDD
Elfelejtettem hogy van zárt meghajtó is.
Érdekesmód ezzel a zárttal tökéletesen fut az opengl-t használó játékom,
(ATI káryákkal nem) semmi fagyás akadás etcetc. Rendszer 11.04-en fut most.

Legujabb dialy kiadás még rosszabb mind a két beta volt.
REngeteg bug hiba, feltelepítéttem máris a Unity nézett ki érdekesen,
utána nem csatolta a meghajtókat. Áhh :(
Na mind1 ez csak kis tapasztalat. Legfontosabb hogy végre működik amit szerettem volna.
THX a helpet mindenkinek de úgyis lesz még kérdésem :Y :R .

(#39002) #16820480 válasza Mtbsrác (#39001) üzenetére


#16820480
törölt tag

a daily kiadás (ahogy a neve is mutatj) egy napi fejlesztői pillanatkép. olyan, mintha a chrome-ból a dev csatornát használnád a napi frissítésekkel (és bugokkal :D).

(#39004) pethYeti


pethYeti
addikt

Én felraktam egy Ubi 11.10 daily ISO-t. Másnak se engedi telepíteni a libreoffice magyar csomagjait?

Sőt elcipse-et se engedi telepíteni, ott is függőségekkel van baja.

[ Szerkesztve ]

(#39005) Kendek válasza pethYeti (#39004) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Állítsd át a kiszolgálót.

<-ƘƘ->

(#39006) pethYeti válasza Kendek (#39005) üzenetére


pethYeti
addikt

Basszus tényleg, pedig ezzel akartam kezdeni.

Köszi!

A főmenüt lehet valahogy módosítani. Egy eclipse parancsikont akarnék hozzáadni.

(#39007) Kendek válasza pethYeti (#39006) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ott az alacarte például.

<-ƘƘ->

(#39008) Greenebola


Greenebola
senior tag

Sziasztok!

Kezdő ubuntus vagyok szeretnék egy olyan programot ami rendszermentést,képet csinál valami hasonlót mint a Win lemezkép mentése, hogy ha pl. be se tölt az ubuntu azt helyre bírjam hozni rendszerképfájlból bootoláskor.
Nem tudom van e ilyen lehetőség program :F
Ha van tudnátok mondani amit könnyebb kezelni és boot alól lehet indítani?.

Használtam már ubit ,de átálltam véglegesen és sok mindent elcseszek sokszor volt ,hogy nem indult el nem töltött be, csak újra telepítés segített ezért szeretnék egy ilyen lehetőséget ,hogy ha ilyen van akkor ne kelljen megint felrakni,programokat telepíteni,desktopot beállítani stb...
Köszönöm.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39009) pethYeti válasza Kendek (#39007) üzenetére


pethYeti
addikt

Még 1 kérdés, érdemes már felvenni a xorg-edgers tárolót? Javít vagy inkább ront a teljesítményen?

(#39010) Atapi válasza Greenebola (#39008) üzenetére


Atapi
senior tag

Kendek kolléga rendszerment programjának nézz utána, csak elismerő szavakkal lehet illetni, és teljesen jó arra, amit szeretnél.

(#39011) Greenebola válasza Atapi (#39010) üzenetére


Greenebola
senior tag

Köszönöm :R
Olvasgatom róla miket tud , fel is raktam teljesen jó lesz a célra.

Volna még két kérdésem az egyik mikor elsőnek használtam 9.04 ubit akkor is elő jött ez a probléma ami most 11.04 alatt.
Nvidia Geforce 210 videokártyám van , zárt meghajtó engedélyezése után a boot képernyő eltűnik illetve egy puritán kép jön be bár pár másodpercre csak.
Meglehet oldani ,hogy vissza nyerjem az eredetit? Elég sok helyen olvastam ilyenről ,de nem boldogultam.

A másik letöltöttem az Nvidia honlapjáról a megfelelő drivert.
A gépemen lévő verzió száma 270.41.06
A letöltötté 256.53 (2010.08.31) ez hogy lehetséges hogy hivatalos oldalon régebbi van fent?
Bírnám frissíteni vagy automatikusan megteszi?

(#39012) Mtbsrác rendszerment használata

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39012) Mtbsrác válasza Atapi (#39010) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Na ez engem is érdekelne hogy hogyan is működik, hogy kell feltelepíteni ill minden egyes file-t lement-e mondjuk totál más partícióra akár NTFS-re is ment-e és visszaállít-e belőle.

(#39013) Mtbsrác válasza Greenebola (#39011) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Mondjuk nekem is csinál olyan ezzel a kártyával hogy lila piros fekete meg minden szinü pöttyökkel indítja a rendszert de eenkívül más bajom hálaistennek nincsen vele. Teneked is ilyen hibát kreál mikor bootol? Zárt meghajtót használok én nekem tökéletesen bevált.

(#39014) Greenebola válasza Mtbsrác (#39013) üzenetére


Greenebola
senior tag

Zárt meghajtó engedélyezése előtt ugyan ez mint nálad "lila piros fekete meg minden szinü pöttyök" mikor engedélyezem utána meg eltűnik a boot kép és utána pár másodpercre ilyen jelenik meg ubuntu 11.04 alatta fehér pöttyök elég puritán.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39015) Atapi válasza Greenebola (#39011) üzenetére


Atapi
senior tag

hivatalos oldalon én 280.13-as verziójú drivert találok a kártyádhoz, szóval valamit szerintem elnéztél a letöltési adatok megadásánál.
viszont nem javasolom, hogy így frissítsd a drivered. ha már akarod, inkább keress hozzá ppa-t (pl: Ubuntu-x-swat), különben minden kernelfrissítéskor újra kellene generálnod manuálisan a kernel modult, és gyanítom, hogy pár hónap múlva eszedbe sem jutna, hogy vajon miért nem indul az X egy kernelfrissítés után, csak menne az idegeskedés... illetve a boot során ezzel sem javulna a helyzet. gondolom később tölt be a driver, de ez csak tipp, sosem zavart engem az a fél perc csúfság, a lényeg, hogy használat közben menjen rendesen, szóval nem jártam utána a probléma okának.

(#39016) mzx válasza mzx (#38990) üzenetére


mzx
senior tag

UP

Ezen kívül kérdem: hogyan tudom a Mozilla FF-t megbízhatóan frissíteni, miközben a 3.6 -ossal rendelkezem, és a Synaptic -ban is ez a legfrissebb fellelhető?

Mindössze letöltést találtam,
http://www.mozilla.org/hu/firefox/?WT.mc_id=youtube?WT.mc_id=youtube
de gondolom, ennek segítségével nem frissíthető. (És talán nem is megbízható kellően?)

Fő célom evvel: elkerülni azt, hogy a videók flash -ből (pl. adobe flash player) induljanak a böngészőből (akár Chrome -ra is érdekel ilyen megoldás), pl. olvastam a html5 megoldásról, de az csak Mozilla FF 4.0 -tól áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#39017) Greenebola válasza Atapi (#39015) üzenetére


Greenebola
senior tag

Igen mert te a G210re mentél én meg a sima 210. :U
Link

Megfogadom tanácsod megpróbálom amit írsz bár nem lesz könnyű a részemről :D Olvasgattam az Nvidia frissítésről,telepítésről írják előtte töröljem le terminálból aztán rakjam fel újra.
Próbálkozgatok ,de előtte elmentem a rendszert illetve azt tanulmányozom mit ,hogy kell köszönöm a tanácsot.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39019) Nova96


Nova96
őstag

Üdv töröltem telefonról adatot de nem shift+delete hanem simán delete,lehúztam telefont kitöröltem a trash-1000 mappát vissza dugtam gépre és mindig azt jelzi hogy ugyan annyi hely van. :F

(#39020) Kube


Kube
senior tag

Hello mindenki.

Őhm nem rég került hozzám egy Fujitsu Siemens scneic N320. Ott kezdjük hogy Ubuntu van rajta :D szóval gőzöm sincs mit is kellene vele tennem.

Az első dolog hogy újra kellene raknom úgy hogy az ubuntu maradjon mert ezzel legalább normálisan megy a gép. De egy büdös drivert nem találok hozzá ráadásul még az ubuntuhoz se értek.

Szóval az első művelet amit szeretnék hogy újradobom az ubuntut. De nem merem elkezdeni mert valószínűleg semmi nem fog működni a megfelelő driverek nélkül.

A következő lépés a hálózat beállítása lenne. Van itthon egy TP-Link routerem. A hálózati kapcsolatoknál beállítottam hogy a megfelelő IP tartományban legyen illetve a maszkot és az átjárót is belőttem. Hát olyannyira belőttem hogy még a routert se érem el.

A harmadik dolog a biztonság lenne nem tudom hogy mi a teendő, azt hallottam hogy nem kell rá semmi sem mert nincs rá vírus hát nem tudom....

Na gyerekek ezt adjátok össze mert én már azt se tom hol is kezdjem....

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#39021) Atapi válasza Greenebola (#39017) üzenetére


Atapi
senior tag

jogos, én néztem el, elnézést.

@(#39016) mzx: szerintem 2 kézenfekvő lehetőséged van. vagy letöltöd a hivatalos oldalról a neked tetsző firefox verziót (pl ff 7.0.1), kicsomagolod valahova, majd futtatod az /ahova/kicsomagoltad/firefox paranccsal, vagy keresel egy firefox ppa-t (pl), felveszed szoftverforrásokhoz, és frissítéskezelő megoldja.

(#39022) mzx válasza Atapi (#39021) üzenetére


mzx
senior tag

Ha így indítom majd a FF 7.1 -t, nem fog ütközni a már fent levő 3.6 -ossal, tehát utóbbit nem muszáj uninstallálnom? Jó lenne, ha nem okozna gondot, mivel régi, lassú gépem van, 20 percig telepítette a FF 3.6 -t.

Jelzem ismét, a fő célom mindevvel: youtube videókat nézni oly módon, hogy a flash -es alkalmazások mellőzve legyenek (adobe flash player, stb), mivel azok a régi, lassú gépemen hibásan, vagy sehogyan sem játszák le a youtube videókat. Szóval bármi más megoldás is érdekel engem erre, mint a minitube, vagy mint a FF 7.1. (De persze megpróbálhatom a FF 7.1 megoldást, abban állítólag választható (?), hogy flash-ből, vagy máshonnan játsza-e le.)

(#39023) Atapi válasza Kube (#39020) üzenetére


Atapi
senior tag

a legtöbb drivert a linux rendszerek natívan tartalmazzák, szóval csak akkor kell driverekkel foglalkoznod, ha valami nem, vagy nem megfelelően működik. szóval ha mindenáron egy újratelepítéssel akarod kezdeni, akkor tölts le egy desktop ubuntu telepítőkészletet (10.04 vagy 11.04 javasolt), indítsd el live módban, és ha feláll a rendszer, akkor kb telepítheted is, és jó eséllyel működni fog. ha jól veszem ki a szavaidból, most másik gépről írsz. szóval ha menet közben valami problémád, kérdésed adódna, akkor majd tudsz hova fordulni.

@(#39022) mzx a két ff között csak a profilhasználat a közös pont, egyedül ezzel adódhat probléma. beállítások esetén el is tudom képzelni, hogy esetleg használ valami olyat az új, amit a régi nem tud értelmezni. legrosszabb esetben egy új profil létrehozásával a probléma orvosolható ha működésképtelenné válna a régi verzió, de valamiért mégis azt szeretnéd használni.

(#39024) mzx válasza Atapi (#39023) üzenetére


mzx
senior tag

Pontosan mit értesz profil alatt FF esetén? (Bocsi, ha hülye kérdés ;) ) A FF beállításokat?

(#39025) Atapi válasza mzx (#39024) üzenetére


Atapi
senior tag

profil alatt a böngésző működése során mentett adatok összességét értem, ami a beállítások, könyvjelzők, előzmények, gyorsítótár, kiegészítők és minden egyéb, ami a profilkönyvtárban (alapértelmezés szerint linuxon ~/.mozilla/firefox/*.default helyen van) megtalálható.

(#39026) mzx válasza Atapi (#39025) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi, értem, tehát idővel esetleg összeakadhat a két, párhuzamosan rendszeremen levő FF verzióm beállítása? És ilyenkor a megoldás az lenne ,ha az egyiket uninstallálom?

- K I E G :
Apropó, ha ezt érted profil alatt, akkor mit jelent új profilt létrehozni? Hiszen folyamatosan állítja egy átlagos user az applikáció beállításait, olykor esetleg kiegészítőket telepít rá, stb, elvileg az is új profil, ha bővítem, változtatom, én legalábbis első ránézésre így értem. Avagy új profil létrehozása azt jelenti, hogy valahogyan leszedem az addigi beállításokat, vagy mit jelent? :) És ha így van ,akkor azt miként lehet megvalósítani? Vayg pedig törlöm a
~/.mozilla/firefox/*.default
mappát egy file kezelőből? Vagy hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#39027) mzx válasza Atapi (#39021) üzenetére


mzx
senior tag

Letöltöttem a FF 7.0.1 -t, el is indult bár, terminálból, de a köv. hibaüzenettel indult:

WARNING: Application calling GLX 1.3 function "glXCreatePixmap" when GLX 1.3 is not supported! This is an application bug!
failed to create drawable
Attempting to load the system libmoon

Ekkor kijelezte, hogy nem kompatibilis a kiegészítő a jelen verzióval (nem tudom , milyen kieg-re gondol, a fent levő FF 3.6 -osom teljesen szűz, frissen telepített), majd rákeresett, van-e kompatibilis új verzió a kieg-ről, nem talált, majd sikeresen elindult. Van miért aggódnom ezek után? (Leszámítva azt ,ha összeakadnak a profilok.)

- MÉG VALAMI:
Apropó, az normális, hogy ha a azt a terminál ablakot kikapcsolom, ahonnan indítottam a FF -t, akkor a FF is kilép? Ugyanis ezt tette.

[ Szerkesztve ]

(#39028) Nova96 válasza Nova96 (#39019) üzenetére


Nova96
őstag

Up! :B

(#39029) Atapi válasza mzx (#39026) üzenetére


Atapi
senior tag

ha változtatod a profilt, attól az még az a profil marad, nem lesz új. új alatt azt értettem, hogy egy teljesen új profilt kell létrehozni. ezt lehet úgy, hogy törli az ember a profil könyvtárát, és profil hiányában a program a következő indításnál generál egy újat, vagy profilválasztóval indítja az alkalmazást (firefox -ProfileManager), így lehetősége van egy új profilt létrehozni, vagy megválasztani, hogy melyik létező profilt használja az alkalmazás. profilválasztót használva az is megoldható, hogy legyen egy külön profilja a két verziónak, így nem fognak összeakadni, de minden indításnál profilt kell választani (legalább az egyik verziónál).

az normális, hogy kilép az ff, ha bezárod a terminált, amiből indítottad. ez úgy kerülhető el, ha indításnál mögé írod, hogy /indítási/hely/firefox & exit.

(#39030) mzx válasza Atapi (#39029) üzenetére


mzx
senior tag

Értem, köszi. :) Még annyit ehhez: nem súlyos hiba a bug, amit kijelzett nekem?

(#39031) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Rögtön belevágnék a lényegbe:
Adott egy Asus Eee PC 1000H típusú netbook, amin ugye alapból WinXP található. Nos, néhány hónapja feltelepítettem helyette a Win7, majd néhány hete a legújabb Ubuntut. Tehát azóta választhattam, hogy Linuxot indítok-e vagy Win7-et.

Mivel azonban a Linuxot nem használtam, úgy döntöttem, hogy eltávolítom, amikor is elkövettem egy akkora hibát, hogy magam sem vagyok büszke rá, nevezetesen a Win7 partíciókezelőjén keresztül töröltem az Ubuntu partícióit.

Természetesen ezek után, ha újraindítom a gépet, ez fogad:

error: no such partition.
grub rescue>

És innentől sehovatovább. Próbáltam, hogy a külső optikai meghajtóba berakom a Linux, a Win7, sőt az eredeti WinXP lemezt is, de akkor is minden indításnál ez az üzenet fogad.

Ez ügyben szeretnék Tőletek tanácsot kérni, mert egyelőre egy kicsit kétségbe vagyok esve, a vinyón lévő adatokért mondjuk nem kár, de szeretném használni normálisan a noteszt. :(

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! :) :R

(#39032) mobal válasza taky023 (#39031) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

A megoldás egyszerű: [link]

Az Ubuntu a Grub boot managert használja, ami telepítéskor beállítottaaz mbr -ben, hogy magát a rendszertöltő progit hol találja, te azt távolítottad el és most gyakorlatilag nincsen.

Remélem érthető voltam! :DD

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39033) taky023 válasza mobal (#39032) üzenetére


taky023
tag

Köszi!

Az volt a legnagyobb gondom egyébként, hogy nem jutottam el a boot képernyőig, hiába nyomtam én az F8-at, Del-t, etc. Persze kiderült, hogy az F2-t kellett volna használnom, szóval megint sikerült bebizonyítanom magamnak, hogy jobban oda kell figyelnem a dolgokra... :)

Köszi még egyszer, most már menni fog! :) :R

(#39034) hcl válasza taky023 (#39031) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"És innentől sehovatovább. Próbáltam, hogy a külső optikai meghajtóba berakom a Linux, a Win7, sőt az eredeti WinXP lemezt is, de akkor is minden indításnál ez az üzenet fogad."
Be kéne állítani a CD-ről bootolást :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#39035) Atapi válasza mzx (#39030) üzenetére


Atapi
senior tag

ez a hiba elvileg annyit jelent, hogy nem támogat bizonyos glx funkciókat a videókártyád, emiatt nem lesz hardvergyorsításod. esetleg meg lehet próbálni utánanézni, hogy van-e valami driverfrissítési lehetőség a vga-dhoz, hátha az javítana a helyzeten. de ha nincs, ettől a hibától még gond nélkül futnia kellene a programnak.

(#39036) vrbst válasza mobal (#38999) üzenetére


vrbst
tag

Ugy nez ki, hogy a 3.0-as kernel megoldotta a problemamat.

(#39037) Nova96 válasza Nova96 (#39019) üzenetére


Nova96
őstag

Up! :B

(#39038) Greenebola


Greenebola
senior tag

No üdv ,hogy bírnám eltüntetni a Boot Splah Screent ,hogy ne legyen semmi?

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39039) aag válasza Atapi (#39035) üzenetére


aag
őstag

ez a hiba elvileg annyit jelent, hogy nem támogat bizonyos glx funkciókat a videókártyád, emiatt nem lesz hardvergyorsításod.

Ez egy nagyon jó mondat. Több videokártyám volt már, aminél ugyanezt (illetve tartalmában ugyanezt) a választ kaptam én is. Nincs is ezzel a válasszal semmi baj egészen addig, amíg át nem megy az ember ugyanazon a gépen windowszra. Mindjárt kiderül, hogy a videokártyájának gyorsításával az égvilágon nincsen semmi baj sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#39040) Atapi válasza aag (#39039) üzenetére


Atapi
senior tag

nem csak a hw számít, hanem a hw kezelés is. azt meg senki sem vonja kétségbe, hogy a gyártók nem ugyanakkora vehemenciával dolgoznak a linux driverek fejlesztésén, mint a windowsosokén, tisztelet persze a nagyon kevés esetleges kivételnek. azt meg ismerjük el, nem a közösségi fejlesztők feladata lenne hw gyorsítós drivert rittyenteni a videokártyákhoz.

(#39041) hcl válasza aag (#39039) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érdekes módon nekem semmi bajom nem volt még VGA driverekkel Linux alatt az utóbbi pár évben.
Viszont a HW gyártók amúgy bekaphatják, ha egy oprendszerre tudnak drivert írni, egy másikra meg nem. Szerintem a Linux közösség megelégedne fele olyan kiadási gyakorisággal is, ha nem lenne bugos a driver.

Aztán amikor átmész azon a gépen winnyogszra, akkor kiderül, hogy nem működik alatta a TV tunered, mert nincs rá driver (mondjuk egy Bt8xx alapú kártya, és XP32-nél újabb win). Linux meg csípőből felismeri. A 64 bites is. Meg van még pár hardver, ami csak Linux alatt működik már.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39042) sh4d0w válasza aag (#39039) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Könnyen megeshet, hogy egy-egy funkciót DX-ből, szoftveresen emulál a kártyád - a DX szabvány ezt lehetővé teszi. Nemrég volt egy ilyen hír a PH!-n.

https://www.coreinfinity.tech

(#39043) PuMbA válasza Greenebola (#39038) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább csináld meg, hogy rendesen működjön. Az első részt elég megcsinálnod.

[ Szerkesztve ]

(#39044) floatr válasza aag (#39039) üzenetére


floatr
veterán

Vagy az is elég néha, ha az ember áttéved egy másik böngészőbe, aztán kiderül, hogy még csak nem is a driverrel van a gond.

(#39045) aag válasza sh4d0w (#39042) üzenetére


aag
őstag

Mondom, nekem egy sor videókártyám volt az 5 év alatt amióta linuxozom. Volt közte Ati, Geforce, Intel. Mind gyorsított volt widowsz alatt és egyik sem linux alatt. Az én nézőpontomból tehát jogos az általánosítás.

De nézzük a mai állapotot. Alaplapi videókáryta a Gygabyte alaplapomnál, Ga G41MT-D3V. A benne lévő (több éve gyártottI Intel GMA X4500 windowsz alatt nagyon gyors. Tökéletesen lehet FULLHD videókat nézni, vágni, stb. Az ubiban viszont nem. Már a 720i videók is szaggatnak. Miért? Nem elég elterjedt, hogy normális drivert irjanak rá?

(#39046) PuMbA válasza aag (#39045) üzenetére


PuMbA
titán

"Miért?"

Nem éri meg az Intelnek több erőforrást ráfordítani a driverekre, mivel Linuxot nagyon kevesen használnak a Windowshoz képest. Open source driverekben ráadásul jogi akadályok miatt S3TC textúratömörítési támogatás sincs (meg még sok minden), ami alap lenne, tehát nem olyan egyszerű ez az egész.

Milyen GeForce-szal nézted? Azokkal nem sok gond van. Nekem ugyanúgy megy, mint Windows alatt, akár 4 videót is nézhetek egyszerre hardveres gyorsítással...

[ Szerkesztve ]

(#39047) sh4d0w válasza aag (#39045) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Valamit elronthattál, mert nekem tudatosan van mindig ATi kártyám és soha nem volt bajom vele Linuxon. Driver fel és ment. Gyorsítással.

https://www.coreinfinity.tech

(#39048) ntomka válasza sh4d0w (#39047) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak ne kelljen KDE-t vagy Gnome3-at használni. :)
Persze csak ha driver alatt a zártra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#39049) sh4d0w válasza ntomka (#39048) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ofkoz és GNOME classic volt :)

https://www.coreinfinity.tech

(#39050) aag válasza sh4d0w (#39047) üzenetére


aag
őstag

tudatosan van mindig ATi kártyám és soha nem volt bajom vele Linuxon

Nagyon unom már, hogy itt engem mindenki hülyének néz, csak azért, mert beírom ide azt amit tapasztaltam és amit minden angol fórumon évek óta olvasok is.

Nem! Ki kell mondani, hogy a videókártyáknak a linuxon szar a videógyorsítása a windowszéhoz képest. Pont.

De ez nekem nem baj. Ezért tartok windowszt is. Mikor fogjátok már fel(?), hogy: Nem helyette, hanem mellette!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.