Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45001) zedecske válasza Kendek (#44999) üzenetére


zedecske
tag

Bocs, en voltam a ló... :B

Namost ezt a parancsot nem futo Gnome alatt kene kiadni...? Vagy mindegy? Mert nem valtozott semmi, maradt a gyász.

aticonfig --vrefresh=0,100-100
igy igaz?

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#45002) leslieke válasza God Vazzeg (#44998) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért mertem ajánlani. Anno mikor váltottam, több fájlkezelőt kipróbáltam, de ez lett a befutó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45003) Kendek válasza zedecske (#45001) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Úgy. Esetleg a xorg.conf-od tartalmát másold be, hátha látunk benne valamit.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#45004) zedecske válasza Kendek (#45003) üzenetére


zedecske
tag

Section "ServerLayout"
Identifier "aticonfig Layout"
Screen 0 "aticonfig-Screen[0]-0" 0 0
EndSection

Section "Module"
EndSection

Section "Monitor"

# 1152x864 @ 100.00 Hz (GTF) hsync: 91.50 kHz; pclk: 143.47 MHz
Identifier "aticonfig-Monitor[0]-0"
VertRefresh 100.0 - 100.0
ModeLine "1152x864_100.00" 143.5 1152 1232 1360 1568 864 865 868 915 -hsync +vsync
Option "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
Option "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
Option "DPMS" "true"
Option "PreferredMode" "1152x864"
EndSection

Section "Device"
Identifier "aticonfig-Device[0]-0"
Driver "fglrx"
Option "TexturedVideoSync" "on"
Option "Capabilities" "0x00000800"
BusID "PCI:4:0:0"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "aticonfig-Screen[0]-0"
Device "aticonfig-Device[0]-0"
Monitor "aticonfig-Monitor[0]-0"
DefaultDepth 24
Option "metamodes" "1152x864_100.00 +0 +0"
SubSection "Display"
Viewport 0 0
Depth 24
Modes "1152x864_100.00"
EndSubSection
EndSection

Ez egy kupi, tudom, en is irogattam bele :B

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#45005) Kendek válasza zedecske (#45004) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És 1152x864-es felbontáson használod? Amúgy ha te is írogattál bele, akkor jobb lenne előröl kezdeni az egészet. Nevezd át ezt a fájl (.back), hogy ne legyen xorg.conf-od, majd esetleg indítsál is újra a biztonság kedvéért. Aztán add ki a parancsokat megint:

sudo aticonfig --initial
sudo aticonfig --vrefresh=0,100-100

<-ƘƘ->

(#45006) zedecske válasza Kendek (#45005) üzenetére


zedecske
tag

Igen, a felbontas 1152x864.

Megcsinaltam amit irtal, az xorg.conf-ban latszik is, de nincs valtozas. :O

Nincs valami parancs, ami belovastatja az xorg.conf-ot a catalystnak? Mert ahogy gugliztam, azt olvastam, hogy a driver nem folglalkozik alapbol az xorg.conf-al...

SZERK:

Mondjuk ez erdekes, mert amikor kitoroltem az xorg.conf-ot, (nem most) akkor eleg csunya lett az X (olyan mint egy memoriahibas karin)

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#45007) Kendek válasza zedecske (#45006) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na nem tudom akkor, nekem több ötletem nincs. Viszont megpróbálkozhatsz a nyílt meghajtóval is, az tutira figyelembe veszi azt amit beállítasz a xorg.conf-ban.

<-ƘƘ->

(#45008) hcl válasza PuMbA (#44995) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy rossz az Nvidia, csak hogy az sem tökéletes... Az újabb Ubikban lehet valami elkefélve. Az is igaz, hogy az Nvidia jobb eséllyel működik...

Mutogatni való hater díszpinty

(#45009) veze válasza Kendek (#44936) üzenetére


veze
őstag

ez mind jó, csak hogy lövöm ki a grub indító menüt.?.(tudom alap lenne de mégse tudom)

és ha jól értem akkor az alapértelmezett fog indulni ha mégis mást szeretnék shiftre elő fog jönni a grub menü.. és mennyi idöm van megnyomni a shiftet? a visszaszámlálásnak beállított ideig? de nekem nincs visszaszámlálás, ez a bajom.. hanem csak ott áll és vár, amig kézzel nem választok, vagy nyomok entert az alapértelmezettre, mert azon áll.
különben se az alapértelmezett nem indul se más
ha ubuntubol lépek ki a köv. indulásnál vissza számol a grub menü, ha akkor nem ubuntut inditok, legközelebb nincs már visszaszámlálás, csak áll az alapértelmezetten és vár

edit: volt egy frissitésem (10.10-re) ami érintette a grub menüt is, átirta az alapértelmezettet. azt visszaállítottam, és azóta csinálja ezt azt hiszem

[ Szerkesztve ]

(#45010) aag válasza ViZion (#44971) üzenetére


aag
őstag

:R :R :R

(#45011) Kendek válasza veze (#45009) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A /etc/default/grub fájlban a GRUB_TIMEOUT= után írj egy nullát, tehát nézzen ki így:
GRUB_TIMEOUT=0
Majd add ki a
sudo update-grub
parancsot.
A Shift billentyűt a post képernyő után közvetlen le kell nyomni, majd kis idő múlva előtűnik a GRUB választómenü.

<-ƘƘ->

(#45012) aag válasza Kendek (#44967) üzenetére


aag
őstag

sudo mount -t udf,iso9660 -o loop mit /hova

Igen, ez működik, köszönöm! Most már csak azt kellene tudnom, hogyan tudok benne változtatásokat eszközölni.

(#45013) Kendek válasza aag (#45012) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha azt várod, hogy még egyszer leírjam, akkor biztos, hogy nem fogom.

<-ƘƘ->

(#45014) aag válasza Kendek (#45013) üzenetére


aag
őstag

Kösz, már megvan!

[ Szerkesztve ]

(#45015) Kendek válasza aag (#45014) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Leírtam, hogy miként cselekedhetsz, miért várod el azt, hogy elmondjam még egyszer? De ha kicsit átgondolod a dolgot, hogy olvashatóként van felcsatolva a cucc, akkor magadtól is rájössz a dolog nyitjára.

Na akkor jól van. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#45016) aag válasza Kendek (#45015) üzenetére


aag
őstag

:R :R :R

(#45017) zedecske válasza Kendek (#45007) üzenetére


zedecske
tag

Hat...

Felraktam a radeonhd drivert. Erre megszunt az ablakok szaggatasa, de eltunt az xconf.org.

Probaltam egy

Xorg -configure

de nem lett xorg.conf. Viszont mar a szemem kezd hozzaszokni. Ez van :(((
Az 1152x864 meg eltunt, helyette van vmi widescreen.

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#45018) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudnám az ubuntu szerveren terminálból megnövelni a /home partíciómat plusz 1 vinyóval? Bekötöttem plusz egy vinyót, fstabba is beszerkesztettem, hogy mindig csatolja /media/nagy-ba. hogyan tudnám összevonni a /homemal?

Előre is köszi.

(#45019) Kendek válasza zedecske (#45017) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kellett volna semmit sem felraknod, egyszerűen csak le kellett volna szedned az fglrx-et, majd törölnöd kellett volna a xorg.conf-ot. Illetve nemrég még volt egy olyan bug, hogy a zárt meghajtó deaktiválása után újra kellett telepíteni a libgl1-mesa-glx nevű csomagot.
Az új xorg.conf megkreálását a következőképp tudod végrehajtani:

Ctrl+Alt+F1 -> bejelentkezel
sudo stop lightdm
sudo X -configure
sudo start lightdm

Majd bejelentkezés után a saját könyvtáradban a xorg.conf.new-t átnevezed xorg.conf-á és bemásolod a /etc/X11-be.

(#45018) vamzi: Ha konkrétan a /home könyvtár alá akarod csatolni, akkor át kell helyezned az adatokat rá (a jogosultságok maximális megtartásával), majd a /etc/fstab fájlban rögzítened kell a dolgot. Ha csak egy üres alkönyvtárba akarod csatolni, akkor ugyanúgy az fstabban kell ezt rögzíteni. Ha valamilyen szimbolikus linkelést akarsz, akkor pedig egy paranccsal megoldható az is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#45020) Nova96


Nova96
őstag

Üdv zune programot valahogy nem lehetne használni rajta?(11.10)

(#45021) szaszayanou válasza Nova96 (#45020) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Winehq szerint nem igazán sikerült másoknak életre kelteni vele. Mire kell ez a progi? Ha csak zenét hallgatsz vele, akkor van sok más alternatíva.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#45022) bsanya


bsanya
aktív tag

Nagyon sokat kell még tanulnom a Linux-ról......., de nem adom fel ;)
Telepítettem a Synaptic csomagkezelőt, mert jobban bejön, mint a Muon, illetve a Double Commander-t, mert jókat mondtak róla.
Települt is mindkét program, kiraktam őket az asztalomra, hogy könnyen indíthatóak legyenek, a Synaptic addig jut, hogy kéri a jelszavam azután semmi, a DC még addig sem, csak kattintok rá és semmit nem csinál, miért????

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#45023) szaszayanou válasza bsanya (#45022) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Próbáld meg terminálban elindítani ezeket. gksu synaptic és remélhetőleg ki fogja írni, hogy mi a baja.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#45024) Siriusb válasza vamzi (#45018) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha ezt az új merevlemezt használnád /home-nak. Tehát az fstab-ban ne a /media/nagy-ba csatold, hanem a /home-ra, és másolj át mindent. Persze érdemes lenne ezt offline elvégezni.

(#45025) ViZion válasza bsanya (#45022) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam is fent van a synaptic, dash-ból indítom, semmi gond vele. Szoftközpontban keresd meg. Bővítményeinél nekem a 4. és az 5. nincs telepítve, a többi igen. Ha nem megy, akkor távolítsd el, és újra telepítsd. Amúgy a gép sebességétől függően a jelszó után várni kell kicsit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45026) Nova96 válasza szaszayanou (#45021) üzenetére


Nova96
őstag

WP7 telefonra csak azzal lehet tenni dolgokat rá.

(#45027) rybank


rybank
senior tag

Ha felrakok egy akármilyen rendszert. Telepítek rá egy millió programot. A rendszerment-el tudok telepítőt csinálni belőle?

(#45028) bsanya válasza szaszayanou (#45023) üzenetére


bsanya
aktív tag

Terminalból:
Synaptic simán elindult hibajelzés nélkül :Y
Doublecmd:

sanya@sanya-Aspire-5738:~$ gksu doublecmd
Start watching
inotify_init(): failed
Cannot get device list
[FORMS.PP] ExceptionOccurred
Sender=EAccessViolation
Exception=Access violation
Stack trace:
[FORMS.PP] ExceptionOccurred

Ez mi???

Xiaomi Mi 11i

(#45029) vamzi válasza Kendek (#45019) üzenetére


vamzi
őstag

/home/user/mappába csatoltam fel, így tökéletes lesz. Köszi a tippet.

Viszont ha megtelik ez a vinyó, és felcsatolok egy újabbat, akko már aktuális lehet a vinyó összevonás, mert így ha megtellik a vinyó, akkor ahova felcsatoltam utána nem tud oda többe írni, egy új mappába kell csatoljam az új vinyót. Vagy csatolhatom majd az újat is ugyan oda?.

(#45024) Siriusb
Sajnos ez nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#45030) Sweet Lou 6 válasza Nova96 (#45026) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én ezért cseréltem le a hőn szeretett omnia 7-emet :(

sweetlou6.wordpress.com

(#45031) szaszayanou válasza Nova96 (#45026) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ahogy látom nincs rá működő megoldás. Mondjuk várható is volt egy Microsoft terméktől. Szerintem tarts egy windows-t dualbootban az ilyen esetekre. Én is így csinálom.

(#45028) bsanya

Nem tudom mit jelent, de a gugli se.

Gnomecommandert próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#45032) Kendek válasza rybank (#45027) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha telepítesz egymillió programot, akkor tutira nem. A tömörített rendszerképnek kisebbnek kell lennie mint 4 GB, mert a DVD-ken használt fájlrendszernek akkor a fájlméretkorlátja.

(#45029) vamzi: Egy csatolási pontra csak egy fájlrendszer lehet csatolva, illetve a legutoljára odacsatolt lesz az aktív. Olyan nincs, hogy két fájlrendszert így összevonj, az logikailag is képtelenség.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#45033) rybank válasza Kendek (#45032) üzenetére


rybank
senior tag

Te jó isten! Ez pazar!

(#45034) Nova96 válasza szaszayanou (#45031) üzenetére


Nova96
őstag

Egy a baj amikor vissza akartam tenni a xp-t akkor mivel 2 partícióm van ezért amit békén hagytam azt hagyta 1. helyen így az új partíció kettes. Így leformázom és nem tud a kettesről indulni mert egyes előtte van.

(#45035) veze válasza rybank (#45033) üzenetére


veze
őstag

söt olyat is tudsz hogy telepited amiket szeretsz, szépen testre szabod ahogy neked tetszik, és abból csinal live cd-t Kendek mester rendszermentése..
és telepités nélkül is a megszokott kép fogad rögtön:)
én megcsinaltam és sokkal jobb ( nekem) mint egy letöltött live cd...

(#45036) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Virtuális gépbe akartam telepíteni 12.04LTS-t, de crash-el a particiók megadásánál, és csak live cd-ként hajlandó menni. De amikor az elindul, ott is akármit csinálok, omladozik.. Nem lesz ez így jó :F Bár ez mér lehet annyira előzetes verzió, hogy azért csinálja, na de kíváncsi leszek :D

(#45037) szaszayanou válasza God Vazzeg (#45036) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Januárban ez még belefér.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#45038) Kendek válasza rybank (#45033) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azt hittem, hogy ezzel rossz hírt közlök, hiszen a kérdésedre negatív visszajelzés érkezett felőlem. :DDD
Ezenkívül pedig a számos korlátozás között ott van még az is, hogy csak Debian alapú rendszerekre lehet telepíteni a Rendszermenttet.

<-ƘƘ->

(#45039) rybank válasza Kendek (#45038) üzenetére


rybank
senior tag

Maradok Ubuntu fronton. És ezt sejtettem is.

(#45040) bsanya


bsanya
aktív tag

Mondjátok már meg lécci, hogyan tudom egyszerűen feltelepíteni a double commandert a kubuntu rendszeremre?
Eltávolítottam a fent lévő 0.4.5.1-1-t synaptic csomagkezelővel, mivel nem működött...
Gondoltam megkeresem és újratelepítem, de nem találtam se synaptic-al, se muon-al.
Csak a kíváncsiság hajt, mivel eddig nem tudtam használni :)

Xiaomi Mi 11i

(#45041) Sweet Lou 6 válasza Nova96 (#45034) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Esetleg megpróbálkozhatsz virtuális géppel. Csak engedélyezd az USB 2.0 EHCI-t.

sweetlou6.wordpress.com

(#45042) ViZion


ViZion
félisten

SSD-n nézegetem a felhasználást. Szokásos optimalizációk megvannak.
Ami kérdésem lenne, hogy a var/lib és a var/cache könyvtárak mit tartalmaznak, lehet-e, érdemes-e ezeket tmpfs-re rakni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45043) Kendek válasza ViZion (#45042) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem nagyon érdemes ezekkel szórakozni. Ha a TRIM utasítások elküldése megoldott, akkor napi több GB-nyi írási műveletet is jó pár évig elvisel egy átlagos méretű SSD, főleg ha kellően sok szabad tárhely is van rajta.

<-ƘƘ->

(#45044) ViZion válasza Kendek (#45043) üzenetére


ViZion
félisten

"...ha kellően sok szabad tárhely is van rajta." kérdés? :D
Most vagyok kb. 50-60%-on, de körbenézek, hogy mi micsoda. Ubuntu tweak szépen kitakarított pár száz megát, régi kerneleket is kiszedi, nagyon tuti. A var/lib és a var/cache ~500mega. ...mondjuk usr/share 3 GB, Home 2,6 GB... jajj, hát ezt meg hogy?
Nah, meg a Chromium cache-t kell átrakni vagy HDD-re (NTFS), vagy ramba.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45045) leslieke válasza bsanya (#45040) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

ITT a Choose your Ubuntu version-nál kiválasztod azt a verziót, amelyiket használod. Majd az alul megjelenő két sort egymás után a terminálba bemásolva hozzáadod a tárolókhoz a DC-t is. Ezután már synapticból is telepíthető.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45046) hcl válasza Nova96 (#45034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jól mondja Sweet Lou 6. A Vmware Playernek át tudod adni az USB-s telefont, és látni fogja. Jó esetben :)
Arra meg tolsz egy XP-t.

@Vizion : Ha van beáldozható pendive-od, akkor a /home/user/.thumbnails-t irányítsd át arra. A Firefox cache-ét én is visszaraktam a ramba, mert akadt a pendrive-ra rakott cache-el a FF, de a thumbnail cache jól elvan rajta, mert az kevesebbszer írja újra, inkább olvasás műveleteket csinál.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45047) God Vazzeg válasza leslieke (#45045) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én csak a ppa: sort simán hozzáadtam a forrásokhoz, és úgy is ment :B :D

(#45048) leslieke válasza God Vazzeg (#45047) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jogos. Elnéztem. Az rövidebb megoldás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45049) Kendek válasza ViZion (#45044) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én nem használom az Ubuntu Tweaket, hanem egyszerűen a Rendszermenttel frissítek. Nekem az is jól takarít. :DDD
Egyébként nálam is SSD-n van a rendszer, egy 64 GB-oson. Én semmilyen gyorsítótárat sem helyeztem át sehová sem. HDD-re már csak elvi okokból sem érdemes, hiszen gondolom te is azért vetted, hogy gyorsabb legyen tőle a rendszer. A központi memóriát meg nem biztos, hogy jó ötlet ilyennel terhelni, hiszen ezek az adatok kellhetnek újraindítás után is. Én őszintén szólva azért vettem az SSD-t, hogy használjam, és nem azért, hogy minél jobban megóvjam a használattól. Ha csak annyit kibír mint egy átlagos merevlemez, már akkor megérte.

(#45046) hcl: Tehát te csakis az olvasás miatt tartod érdemesnek a pendrive-ra rakni dolgokat? Ez egy kicsit ellentmondásos, hiszen az SSD nem használódik el az olvasástól, de legalább sokkal gyorsabb mint egy pendrive. Nem beszélve arról, hogy miért pont pendrive-ra rakod, amikor az meg még úgysem viseli el a sok írást.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#45050) bsanya válasza God Vazzeg (#45047) üzenetére


bsanya
aktív tag

És azt hogy?

Xiaomi Mi 11i

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.