Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33401) sh4d0w válasza rjg (#33400) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

N450 - ez atom? Szerintem ne nagyon próbálkozz vele, ha igen, gyalázatos teljesítményt fogsz kapni.

https://www.coreinfinity.tech

(#33402) rjg válasza sh4d0w (#33401) üzenetére


rjg
őstag

Igen, Atom. Az a bajom, hogy hiába bújom a Google-t két napja, nem kaptam egyértelmű választ. Van a Youtube-on olyan video, ahol a netbook-on lévő hackintosh OSX-ben simán fut a Win7 Virtualbox-ban. Vagy Debian alatt XP, tűrhető sebességgel. Van olyan fórum, ahol azt írják ok, van olyan, ahol panaszkodnak a sebességére, de egyértelmű választ nem találtam. :(

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33403) sh4d0w válasza rjg (#33402) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nézd, végül is XP-vel kapod/veszed/akármi, próbáld ki. Vagy a vásárlás feltétele, hogy menjen elfogadhatóan?

https://www.coreinfinity.tech

(#33404) rjg válasza sh4d0w (#33403) üzenetére


rjg
őstag

Alapban Win7 Home-mal adják, de már három éve csak virtuális gépben használok win-t és ezen nem szívesen változtatnék. :) Ha nem bírja rendesen futtatni a Virtualbox-ot, akkor valószínűleg egy másik, hasonló méretű, de CULV-s vagy i3-as gépet néznék, csak ezek árban minimum 50-70 ezer forinttal drágábbak és kevés belőlük az integrált HSDPA modemmel felszerelt, ami egy másik fontos szempontom a gépválasztásnál.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33405) CPT.Pirk válasza rjg (#33404) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

AMD Brazos platform alapú netbookban nem gondolkodsz? [link] Az abban lévő proci kiröhögi az atomot. Plusz az AMD proci támogatja a virtualizációt, nem úgy, mint az Atom. Ez pedig igen fontos, ha virtualboxot akarsz futtatni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33406) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki már találkozott a problémával:
Frissen telepített Ubuntu 10.10-ről van szó. Nem tudok megosztani mappát, ezt a hibaüzenetet adja folyamatosan:
Nem sikerült a gyermekfolyamat („testparm”) végrehajtása (Nincs ilyen fájl vagy könyvtár)
Minden mappára ezt mondja. Samba telepítve van.
Találkozott már valaki ilyennel?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#33407) rjg válasza CPT.Pirk (#33405) üzenetére


rjg
őstag

De igen. Nézegettem az Acer Aspire One 522-jét. De még sehol sem forgalmazzák, nincs beárazva. A másik, ami vicc, hogy rengeteg Acer-hez lehet opcionálisan kérni 3G modemet - elméletben. Ehhez képest, a mintaboltjuk döbbenetesen nem volt képben, amikor erre rákérdeztem. Ők csak a kapott készletből dolgoznak...

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33408) CPT.Pirk válasza rjg (#33407) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elég friss cucc a brazos, de szerintem megéri várni egy picit rá, ha nem most rögtön kell lapos topos neked.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33409) rtom


rtom
senior tag

Telepítettem rokonnak laposra Linux Mint 10-est, hagy szokja, az albijában sikerült is belőnie a digi-netet, eddig OK, reménykedtem benne, hogy hozzászokik, erre jön hétvégén, hogy valaki távolról (mert egyedül van az albiban) átrendezte a desktopot, és a képernyőméretet is levette :Y Megnéztem, gufw szerint ufw bekapcsolva, szal nem értem.

Mivel eddig én ilyennel még nem találkoztam, kérnék ötleteket, hol nézzek szét, hogy egy esetleges betörés (?) nyomait felfedezhessem.

(#33410) sh4d0w válasza rtom (#33409) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

auth.log pl. Szerintem egyébként nem erről lehet szó, hanem vmilyen "megkergült" xorg-konfigról.

https://www.coreinfinity.tech

(#33411) body007


body007
addikt

A bejelentkezési kulcstartó jelszavát (vagy mifene a neve), meg lehetne jegyeztetni a gépel? Az a gond, h ha fel akar lépni a gép a céges hálóra kéri ezt a jelszót. A titkár néni meg nem igazán tudja/akarja megjegyezni. És nem csak Ö hanem mások se akik még használják azt a gépet...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33412) sekli válasza rjg (#33400) üzenetére


sekli
addikt

szerintem igen, nekem N270-en W7-en VMWare-rel megy néha XP, igaz, nem sokat használom, de nekem megfelelő a sebessége...

(#33413) upszilon


upszilon
őstag

Keresztbe-kasul kipróbálgattam Kendek fórumtárs Rendszerment új-4.0-ás programját, amely immár grafikus felületű lett és bővült is -eddig sem szegényes- funkcióiban. Gratulálok hozzá! Én semmi hibát, vagy kritizálni valót nem találtam benne. Csuda-jól használható. Több azelőtti gondomat megoldotta egy-egy egérkattintással, teljesen automatikus működéssel. Ennél többet kívánni sem tudnék. Mindannyiunk nevében köszönöm neki ezt a kis gyöngyszemet! :R :R :R

(#33414) Kendek válasza upszilon (#33413) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi a kis reklámot, örülök, hogy elégedett vagy vele. :)

<-ƘƘ->

(#33415) body007 válasza Kendek (#33414) üzenetére


body007
addikt

Kendek for president :DD :C :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33416) upszilon


upszilon
őstag

Nyitottam egy új topikot, aminek ezzel a topikkal is forró kapcsolata van. Légyszíves kukkantsatok rá!

(#33417) ntomka válasza upszilon (#33413) üzenetére


ntomka
nagyúr

Grafikus felület eggyel korábbi verzióban is volt, nem? :U

ツ Headphones on - World off

(#33418) sh4d0w válasza upszilon (#33416) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Két dolog:

1. Szerintem azt a topicot villámgyorsan fogja bezárni egy moderátor.
2. Attól, hogy másnál megy vmi wine alatt, nem biztos, hogy Nálad ugyanaz a program fog menni, erre semmi garancia nincs. Más a szoftver- és hardverkörnyezeted, nincs 100%-os megoldás.

https://www.coreinfinity.tech

(#33419) upszilon válasza sh4d0w (#33418) üzenetére


upszilon
őstag

Szerintem ezt te félreérted. Kell egy WINE-topik, hiszen számtalan megoldandó gond van vele. Az, hogy te személy szerint nem szimpatizálsz a WINE-val, nem jelenti azt, hogy más nem szeretne vele komolyabban foglalkozni.

Egyébként pedig, ha nem lehet egy külön témának külön topikot nyitni, akkor mire való egyáltalán a topiknyitási jog? Akkor meg kell szüntetni. Majd aztán kérni kell, és ha a moderátornak szimpatikus, akkor ő megnyitja. Van pár hely ahol ez így működik. De amíg itt lehet nyitni, addig lehet nyitni.

Attól, hogy másnál megy vmi wine alatt, nem biztos, hogy Nálad ugyanaz a program fog menni, erre semmi garancia nincs. Más a szoftver- és hardverkörnyezeted, nincs 100%-os megoldás.

Nézd, ez így van, de szinte mindent meg lehet oldani kis segítséggel. Erre valók a szakmai fórumok. Mi ezzel a bajod?

(#33417) ntomka: Nem, most lett tegnap. :K

[ Szerkesztve ]

(#33420) sh4d0w válasza upszilon (#33419) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Akkor szerintem javítsd ki a másik topic címét és vedd ki belőle az (UBUNTU ALATT) szöveget. Mégegyébként van másik wine topic, pont Te írtál bele utoljára tavaly.

A másik: semmi bajom nincs a segítségkéréssel, a figyelmedet szerettem volna felhívni arra, hogy a siker nem garantált.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33421) upszilon válasza sh4d0w (#33420) üzenetére


upszilon
őstag

Szerintem nincsen semmi baj a címmel. Én UBUNTU-n vagyok kíváncsi a WINE-re. Ugyanis más-más módon képes működni a különböző disztribúciók alatt. Engem például nem érdekel, hogy valami SUSE alatt megy WINE alatt, ha nálam az ubi alatt meg nem megy. Azon kell mennie amit én használok. Ezért nyitottam. Érted ezt?

Egyébként miből gondolod, hogy 100%-os sikerre számítok? valamikor a hetvenes években kezdtem az ámítástechnikát tanulni. Az akkori tanárom számtalanszor elmondta, hogy olyan mint a villanykapcsoló. Vagy felkapcsolom, vagy le, nincsen harmadik eset. És-hát nem volt igaza. Azóta ezek a "harmadik esetek" -a megoldásaikkal való foglakozás- sok-sok évet elvettek már az életemből... :K

[ Szerkesztve ]

(#33422) Atapi válasza upszilon (#33421) üzenetére


Atapi
senior tag

ennyi erővel beleírhattad volna a címbe, hogy melyik wine és ubuntu verzióról van szó, illetve milyen a teljes hardverkörnyezet, hiszen téged csak az érdekel, hogy a te gépeden fusson.

szvsz ameddig a wine topic ennyire el van néptelenedve, nyugodtan maradhat egy téma az egész, disztribúciótól és verziótól függetelnül. a darabolásnak csak annyi lenne az eredménye, hogy az embernek eggyel több témát kell végignyálaznia az esetleges megoldáskeresés során. mert attól, hogy egyes disztribúciókon lehetnek eltérések, lehetnek hasonlóságok is, így a megoldások is segíthetnek mindenhol...
más lenne a helyzet akkor, ha pörögne a topic, és tényleg lényeges eltérések lennének az egyes disztribeken futó wine programok között, de ez most nem áll fenn. persze nem az én tisztem, hogy ezt eldöntsem, majd egy moderátor dönt. csak gondoltam nem árt, ha mások véleményét is megismered ez ügyben.

(#33423) upszilon válasza Atapi (#33422) üzenetére


upszilon
őstag

...denagyon a szíveteken viselitek az énáltalam nyitott topikok sorsát. Van már itt huszonnyolcezer-hatszáztizenkettő topik. Most mi van ha lett mégegy? Nem fér el a többi mellett? Feltétlen ki kell törölni? Mondok valamit, ha kitörlik, azt személyes sértésnek fogom venni. Akkor upszilon kiszáll...

(#33424) sh4d0w válasza upszilon (#33423) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hááát... próbáljon Neked segíteni a déli szél...

https://www.coreinfinity.tech

(#33425) upszilon válasza sh4d0w (#33424) üzenetére


upszilon
őstag

Tőled az is elég ha békénhagysz.

(#33426) rtom


rtom
senior tag

Ezt próbálta már valaki ActiveDirectory-hoz?

(#33427) upszilon


upszilon
őstag

Próbált már valaki SZJA-bevallást készíteni Ubi alól? Elvileg mennie kéne, hiszen jávás. Gyakorlatilag meg sem nyikkan. Most akkor hogy-is van ezzel a platformfüggetlenséggel? Mi a megoldás? Telepítsek megint XP-t? :(((

(#33428) rtom válasza upszilon (#33427) üzenetére


rtom
senior tag

Előtte az akutális Java környezetet tessék telepíteni, nekem is fennmaradt a HDD-n, most nejemnek kellett, Java felment és már indul is.

Azt viszont nem teljesen értem, hogy miért nem vinnyogott, hogy neki Java kell - kaptam is asszonytól a letolást, hogy a linux használhatatlan sz@.....

(#33429) upszilon válasza rtom (#33428) üzenetére


upszilon
őstag

Úgytűnik alapból fentvan. Vagy még akkor mit telepítsek mellé?

[ Szerkesztve ]

(#33430) Atapi válasza upszilon (#33429) üzenetére


Atapi
senior tag

az előbb kíváncsiságból kipróbáltam, nekem csak a letöltött jar fájlokat sikerült telepítenem. először kell a keretprogram (abevjava), aztán a nyomtatvány. mindkét esetben állítani kellett a fájlok futtathatóságát, de utána ment gördülékenyen (jobb klikk --> megnyitás ezzel: sun java 6 jre), leszámítva, hogy a menüben nem sikerült neki indító ikont létrehoznia, de a telepítési könyvtárból indítható.
nálam java6 jre van feltelepítve, nem tudom, ez kell-e, vagy elég valami régebbi is.

(#33431) upszilon válasza upszilon (#33429) üzenetére


upszilon
őstag

(#33430) Atapi: Köszi, értem, csinálom!

[ Szerkesztve ]

(#33432) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ubuntu Developer Summit Budapesten!

https://www.coreinfinity.tech

(#33433) Kendek válasza upszilon (#33431) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne OpenJDK-val próbálkozz, hanem telepítsed a sun-java6-jre csomagot és azzal.

<-ƘƘ->

(#33434) upszilon válasza Atapi (#33430) üzenetére


upszilon
őstag

a menüben nem sikerült neki indító ikont létrehoznia, de a telepítési könyvtárból indítható

Valóban nem sikerült neki, de én a telepítési könyvtárból sem tudom elindítani. Helyette megint csak fel akarná rakni. Most akkor hogyan indul? Egyáltalán fenn van? :F

(#33435) Atapi válasza upszilon (#33434) üzenetére


Atapi
senior tag

mit indítasz? nálam a telepítési helyen van egy olyan, hogy abevjava_start. ezt futtatom terminálból, és megy (azért terminálból, mert így látom ha valami nyűgje van, mert kiírja).
meg van egy abevjava.jar is, azzal is indul.

(#33436) upszilon válasza Atapi (#33435) üzenetére


upszilon
őstag

Nem, a telepítési könyvtár (abevjava) nálam üres könyvtárakat tartalmaz csak. És egyébként feladtam. Vissza a jóöreg XP-be, és kettő perc alatt be lett küldve a bevallás. Ez van. Ubiban a kínlódás, XP-ben a megoldás. Nemegyszer jártam már így és még kitudja hányszor fogok. Ezekkel kellene törődni, nem a játékokkal, meg a csicsamicsákkal. Szerintem. Amíg a fontos dolgok nem működnek, addig a linux élőhalott... :(

(#33437) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok!
Létezik Ubuntu alá olyan program mint, a WIN alatt a DeepFrezee ?

Ilyesmire gondolok. Pont ez esetleg működik is ?
[link]

A cél , hogy egy PIII-mas a kicsi rendszerigény miatt ubuntut fog kapni.
A gazdája csak MSN és böngészés-re használja , de a winXP nagyon lassan megy rajta a deep frezee pedig arra kell hogy megvédjem a gépet a tulajdonosától mert 1-2 hét alatt mindig szétkókányolja a rendszert. :)

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#33438) Kendek válasza .Benett (#33437) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Őszintén szólva erre akár a Rendszermenttet is eltudnám képzelni. Készítesz egy visszaállítási pontot, majd ha szétkókányolódott már kellően a rendszer, akkor visszaállítod rá azt. Lehet kifejezetten csak a rendszerfájlokat, illetve lehet akár külön a felhasználók beállításait is visszaállítani a korábbi állapotra.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33439) rtom válasza upszilon (#33436) üzenetére


rtom
senior tag

Valszeg jobban jártál/unk volna a megfelelő csomagból telepítéssel...

Ha már itt vagyok, vélemény a közös linux telepítő API-ról?

[ Szerkesztve ]

(#33440) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Tudtok adni drivert, hogy rendesen mukodjon ubuntu alatt a silicon power USB 3.0 express cardom?

Üdv,
Misi

(#33441) upszilon válasza rtom (#33439) üzenetére


upszilon
őstag

Köszönöm, kedves vagy, hogy segíteni próbálsz. Végigfutottam a lépéseken. Hááát-nemegyszerű... Szóval ennyit nem ér meg a dolog. Szerintem. És azt sem gondolom, hogy ez az Abejava programozók vacak munkája lenne. Szerintem a linux, azon belül a jelenlegi Ubuntu nincsen felkészítve "gyárilag" egy ilyen akcióra. Mert egy deklaráltan felhasználóbarátra tervezett desktop-oprendszerben az Abejava futtatásához szükséges dolgok legyenek nekem előre telepítve (mint a W7-nél)! De ha nem, hát az a minimum, hogy szól a rendszer (pont mint az XP-nél), hogy mire kattintsak a szükséges dolgok telepítéséhez.

Megmondom őszintén az ilyesmin nagyon ki vagyok akadva. Mert kétféle program van. Az egyik ami valódi élet-feladatot old meg és a másik, ami maga a számítógépes rendszer működtetéséhez szükséges és a csicsák. Én úgygondolom, hogy az elsődleges egyértelműen a valódi élet-feladatok megoldása. Amíg a rendszer nem képes ezeket maradéktalanul megoldani, addig nem is igazán rendszer, addig csak egy gány.

Lehet most túlzok, de nem baj. Mérges vagyok rajta. Nem elég-hogy nem söralátét méretű a bevallás, de még órákat rászánva sem tudom működésre bírni a percre-frissített, felhasználóbarát rendszeremmel? Gány, nem oprendszer! Tessék megcsinálni! Különben nem használom, még ha olyannyira is ingyen van, akkor sem! Irgum-burgum! :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#33442) Kendek válasza misirulez (#33440) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Érdemes minél újabb kernellel próbálkozni.

<-ƘƘ->

(#33443) harry válasza upszilon (#33436) üzenetére


harry
veterán

Ja, én is szívtam vele egy kört a hétvégén... végül valamilyen .jar kiterjesztést szedtem le, amit a "java -jar abev.jar", vagy hasonló (?) parancs felrakott. Persze ehhez a netes dokumentáció nevetséges, kb. annyit így, hogy next,next,finish, a linuxos részhez is, a fenti parancsot véletlenül sem.
De a lényeg, hogy végül sikerült működésre bírni (meg még tavaly is, másik ubuntu alatt).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33444) harry válasza upszilon (#33441) üzenetére


harry
veterán

Ha jól látom, az csak egy tároló hozzáadás, ami a 9.10-es ubuntu óta gyakorlatilag 1 paranccsal megoldható, még egy a frissítés, és egy harmadik a telepítés, lényegében egy perces művelet, grafikusan komolyan macerásabb, nem tudom, miért erőltetik.
Persze, én is jókor tudom meg, hogy van csomagban...

A szükséges dolgok hiánya: ez meg nem OS, hanem alkalmazás függő, az apeh oldalán van is egy link, amin tesztelheted, hogy van-e a gépen java virtgép (nekem volt alapból, egy hetes rendszer amúgy kb.), ha nincs, fel is ajánl egy telepítőt, szóval ezzel a részével nincs gond. És amúgy 10.04, stable Kubuntu.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33445) upszilon válasza harry (#33444) üzenetére


upszilon
őstag

Tegnap kicsit begőzöltem ezen az eszelős java-szívatáson. Elnézést érte!

Ami az új rendszeredet illeti, nekem a 10.10-es fut és közvetlenül az APEH-program felrakása előtt frissítettem. Szóval annál frissebb rendszerrel egyszerűen nem lehetett volna rendelkezni sehogyansem. Mégsem működött. Szerintem nincsen ez így jól, de persze az egy kicsit erős kiszólásom volt, hogy akkor nem használom az ubit. De, használom, csak az élet megint a zorrom alá dörgölte a valóságot, hogy Windowsz nélkül sajnos nem boldogul az ember. A Linux csak hobby-oprendszer. Játszani, ismerkedni jó, de kielégítő módon dolgozni, munkaprogramokkal napi munkát végezni vele még nem lehet. Majd talán egyszer... Mivel én nem járulok hozzá a fejlesztéshez fizikailag, és mivel ingyen kapom, csak óhajom lehet, hogy egyszer majd lesz olyan verzió is, ami napi munkára való lesz. :K

(#33446) Atapi válasza upszilon (#33441) üzenetére


Atapi
senior tag

1. az abevjava futtatásához szükséges java környezet még win7 rendszereken sem része az alaprendszernek (próbáld ki egy szűz - eredeti ms - rendszeren, nem fog egyből működni a telepítő). más kérdés, hogy a java környezetet igénylő alkalmazások a településüknél erre többnyire felhívják a figyelmet, és telepítik azt, persze csak miután hozzájárulsz ehhez (utóbbi az abev javánál nálam nem állt meg).
ha a linux rendszereken a megszokott telepítési módszereket alkalmazod (tároló/csomag/fordítás), akkor ez ott is kiválóan működik. a java telepítőfájl nem tartozik ebbe bele. a fejlesztőknek illenék gondoskodniuk arról, hogy felhívják a figyelmet a java környezet szükségességére (amit tulajdonképpen a honlapjukon meg is tesznek).
az meg had ne legyen már érv a használhatatlanságra, hogy dehát itt nem egy exére kell kattintani. mert az, hogy másba szocializálódik év(tized)ek óta az emberek többsége, önmagában még nem érv valami mellett/ellen. itt más a programtelepítés metódusa, de alapvetően működik.

2. tegnap és ma 4 gépen telepítettem az abevjava programot. 2 10.10-es 64bites rendszeren sun java 6 jre környezetben, és nemrég egy 10.04-es és egy 9.10-es, 32bit-es rendszeren openjdk java 6 runtime alatt. minden esetben kifogástalanul lefutott a telepítés (leszámítva, hogy a futtatandó jar fájlokat futtatható jogosultságúvá kellett tenni, és megfelelő jogosultságú telepítőhelyről kellett gondoskodni [felhasználóként telepítettem]). a program rendben el is indul (mivel nem használom, a napi működéséről nem tudok érdemben nyilatkozni, de a kitöltés működik).
ezek alapján bennem felmerül a gyanú, hogy nem a linux hibája, hogy nálad nem működik. Megkockáztatom, hogy a, elrontasz valamit (de mivel sok mindent nem lehet, ennek kevés esélyt adok), b, fut nálad egy olyan, nem az alaptelepítés részét képző alkalmazás, amely meghiúsítja a program megfelelő telepítését. akármelyik eset is álljon fent, a hiba valószínűleg a te rendszeredben van. legalábbis számomra hihetetlennek tűnik, hogy amíg én akármelyik rendszeren próbáltam eddig telepíteni, mindig sikerült, neked meg sehogyan sem. de azért még egy 32bites 10.10est is megnézek ma, és mélységesen meghunyászkodom majd, ha azon nem fog menni.

(#33447) upszilon válasza Atapi (#33446) üzenetére


upszilon
őstag

akármelyik eset is álljon fent, a hiba valószínűleg a te rendszeredben van. legalábbis számomra hihetetlennek tűnik, hogy (...)

Na-neeeee!!! Ne szórakozz már velem! Telepítettem egy szűz XP-t, rányomtam és dolgoztam vele. Én nem az exéssel nyomultam, hanem ott is a jávás online csomaggal. Katt, felinstallálta amit kell, aztán felrakta magát és percek alatt ott állt működőkészen. Ehhez képest az ubinal órákig küzdöttem és itt érdeklődtem, hogy mi a szetsz@rt csináljak, hogy végre működjön. ...éééés nem működöttt!!! Szerintem ez óriási különbség. És nem kell ezt megvitatni. Nem vagyok én mazochista, hogy még-egyszer nekiálljak az ilyesminek! Annyi időt sz@rsz el rá amennyit csak akarsz, de nekem elegem volt. Nem próbálkozom többet ilyesmivel. Ennyi. Én befejeztem ezt a témát. Majd jövőre megint megnézem. De ha nem sikerül majd elsőre és automatikusan, akkor abban a szúrásban feladom és irány a jólbevált egyszerű környzet az XP-nél. Számomra ez ilyen egyszerű. Mostmár. :U

(#33448) n0_gAboR válasza Atapi (#33446) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Itt alapvetoen nincs telepito az adott rendszerhez (deb csomag), ezert kell szivni. Ha vettek volna a faradsagot az ABEV-esek, es csinaltak volna, meg egyszerubb lett volna a telepites, mint windowson.

(#33449) Siriusb válasza upszilon (#33447) üzenetére


Siriusb
veterán

Elismerem mindent nem lehet megoldani linux alatt. Példának okáért egy scannert nem tudtam használni. Vajon ez a linux hibája, vagy a gyártó(k)é, akik nem foglalkoznak termékük támogatásával linux alatt, csak az MS-sel.

Légy szíves megérteni valamit, a linux, mint olyan a közösségre épül. Mindenki igyekszik hozzájárulni valahogy, akár fejlesztőként, akár úgy, hogy válaszol egy fórumban azoknak, akik elakadtak valahol.

Valószínűleg ha egy hozzáértő odaülne a gépedhez, simán megoldaná, hogy fusson az abevjava. Te nem értesz hozzá. Én sem. Lehet itt senkinek nem volt ötlete, próbálkozni kell más fórumon is.
Megkérlek, ha majd beszélsz valahol az ubuntu - ról és szidod, hogy még egy nyomtatványkitöltő programot sem tudtál működésre bírni, tedd hozzá, azonban számtalan embernél gond működik. Csak hogy teljes képet kapjon a beszélgetőpartnered.
(Én például ubuntu és arch linux alatt is használtam az elmúlt években gond nélkül.)

És hogy mennyire hasznavehetetlen a linux? Pl. használják webszervereken, filmgyártáshoz, sőt még a londoni tőzsde is ezt akarja használni (ez az ügy nem tudom hol tart, lehet már be is vezették).

A linux nem tökéletes, a windows sem (ha használtál már, nagyon jól tudod). Te sem vagy az, de én sem. Azt azonban megválaszthatom, hogy a jó oldalát nézem valaminek és elfogadom a kevésbé vonzó tulajdonságait, vagy inkább a kritika esik túlsúlyba.
Azt hiszem beszélhetek a többiek nevében is: mi itt szeretjük a linuxot. Részemről viszont már fárasztó, hogy kb 2 éve mindig oda lyukadsz ki, milyen vacak a linux. Kaptál a közösségtől sok segítséget. Ha nem megy, ne használj ubuntu - t. Nem kell erőltetni, ne dörgöld mindig az orrunk alá a negatív véleményedet. Elmondtad már néhányszor és tudomásul vettük, hidd el.

(#33450) kovaax válasza Siriusb (#33449) üzenetére


kovaax
őstag

Milyen scanner volt ez?

-=- There's no place like /home -=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.