Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5001) vamzi válasza palota (#4995) üzenetére


vamzi
őstag

synapticcal cdcat. a legjobb véleményem szerint.he feltetted ugy tudod indíani. majd terminálba sudo cdcat.csinálasz egy adatbázist elmented.a létrejött adatbázisnak módosítod az attribútumait, teháth irhatóvá és olvashatóvá teszed a számodra. és inettől tudod kényelmesen használni alt+f2 beirod cdcat majd enter.magyarul tud és van benne kölcsönadtam funkció.mindegyik lemez mellé irhatsz megjegyzéseket.a teljes lemez könyvtár struktúráját elmenti a méretekkel és kiterjesztésekkel együtt.teljes adatbázis méretet is megmondja:D lehet kresni kulcsszavakra is.

rtom: nem ugyan az, nekem az a fajta nem jött be.
core2: én megelégednék egy 36gigással is.de ha van pénzed a 74osra akkor rádbízom.de 2db 36os raid0-ba ezerszer többetér :D

nekem is van a notimba beépített infrám.én is tudok ilyen dolgokat csiálni amiket irkáltok?mert ez a távirányítós dolog érdekelne :D

[ Szerkesztve ]

(#5002) qwertly válasza Vladi (#4975) üzenetére


qwertly
addikt

Szia én személy szerint örülnék ha logountba készítenél egy privát gyűjteményt :K mert amire sokszor válaszolsz sok kezdő linuxost érdekli. :C.Én meg ki is nyomtatnám mert mert jobb lenne mint valami száraz oktató könyv :R :R :R amiben a 16 számrendszert kell váltani a 2 számrendszere :W.

(#5003) rdi válasza qwertly (#5002) üzenetére


rdi
veterán

csatlakozom ehhez a javaslathoz :)

Fej! Tor! Potroh!

(#5004) Realradical


Realradical
őstag

Üdv! Tippet szeretnék kérni. Adott egy ubuntu 7.10.0 OS-es gép. Ezen van nekem egy vnc telepítve, hogy bármikor el tudjam érni akár windows alól is. Viszont ha nincs bejelentkezve egy felhasználó sem a gépre a VNC nem hajlandó csatlakzoni a géphez. (win alatt működik bejelentkezés nélkül is) Ez normális? Tudok valamit átkonfigurálni, vagy netán van valami más távoli kliens amit jobb használni linux alatt?
Eddig képernyőkímélő jelszóval oldottam meg a dolgot, de ha újraindul a gép és nem vagyok helyszínen kint benne vagyok a slamasztikában.

(bill/egér sincs a géphez csatlakoztatva ez csak fájlszerverként működik)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5005) Neil Watts válasza vamzi (#5001) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Idézet:

"core2: én megelégednék egy 36gigással is.de ha van pénzed a 74osra akkor rádbízom.de 2db 36os raid0-ba ezerszer többetér :D"

Igen?? Tényleg?? Biztos?? Nemmondod??? :DDD
ehh... csak kinek van rá pénze.... :W

Na de inkább azt kérdezném, hogyha meg lenn ez a felállás akkor ez megfelelő lenne:

(/)=36 GB (WD RAPTOR)
(/home)=500 GB (WD Caviar)

Annál a beállításnál, hogy az egész lemez felhasználása, honnan fogja tudni az Ubi, hogy a raptorra akarom tenni? :F

Az, hogy a /, /home XYZ GB legyen azt hol tudom beállítani a telepítés alatt? :F

Üdv. core2

(#5006) #25954560 válasza Neil Watts (#5005) üzenetére


#25954560
törölt tag

nemtom micsinalsz h szukseged van egy raptorra, de ket akarmivel raid0-ban is jol jarsz.
raadasul ha eleg sok memoriad van, egy ido utan ugyis minden ott lesz a filecache-ben memoriaban.
igazibol mire kell?

(#5007) Dark Archon válasza rtom (#5000) üzenetére


Dark Archon
addikt

Bár úgy lenne :) Ha lefordítom a LIRC-et, beállítom meg minden, akkor megjelenik IRKick alatt. De rávenni, hogy irányítson is valamit, az már nem megy. Amarok modul van benne, próbáltam, de semmi, pedig érzékeli a jelet, ez látszik az ikonján. S ha újraindítom a gépet, akkor vége, kezdhetem elölről a fordítással, mert az IRKick "elfelejti", szóval... a TV-out miatt a szuper asztali effekteket sem tudom bekapcsolni, de annyi baj legyen. A VLC-t irányítanám infrával, dehát... hiába olvasom a lirc.org-ot, iszonyat kreténül van leírva minden. Pedig semmi más nem kéne, csak egy rohadt program, ami billentyűlenyomásokat rendel hozzá a távirányító gomjaihoz. XP alatt ez tök jól megy (jó, hogy van hozzá driver), miért ilyen bonyolult Linux alatt...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#5008) Vladi válasza Realradical (#5004) üzenetére


Vladi
nagyúr

Teljesen normális. Az ablakkezelő itt nincs beleépítve a rendszerbe. Hogy rácsatlakozz a távoli munkaasztalra, annak kiszolgálóját kell indítani a userrel, akinek a jogán használod ugye. (jajjdenagyonmegaszondtam)

1. megoldás (javasolt) lépj be a gépre távoli terminállal. Ehhez futó ssh szerver kell. Tábolról linux alól beléphetsz terminálban az ssh programmal, vagy win alól puttyal. Utána indítsd el a vnc szervert.
Belépés ssh-val:

ssh user@ip-cím
jelszó:

vncszerver:

vncserver -geometry 1024x768 -depth 24

például. De puttyban is ugyanezt csinálod. Megadod az ip-t és a usert majd jelszót.

2. megoldás. Autologin és vnc autostart. Nem javasolt. Biztosnágtalan. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5009) Realradical válasza Vladi (#5008) üzenetére


Realradical
őstag

Köszönöm működik ssh-val. :R

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5010) rtom válasza Dark Archon (#5007) üzenetére


rtom
senior tag

Ezzel esetleg? HUP-on keresgélve találtam...

(#5011) Dark Archon válasza rtom (#5010) üzenetére


Dark Archon
addikt

Maga a konfigurálás sikerült... fut is a lircd daemon. Az hiányzik, ami az infrát billentyűleütésekké alakítja. Találtam EZT, amiben említenek egy lircexec-et, talán ez a megoldás.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#5012) Neil Watts válasza #25954560 (#5006) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Mire kell, mire kell... xD :DDD :DDD

A 10k RPM előnyei:

- Gyorsabb boot
- Mééggyorsabb rendszerműveletek
- Videóvágásnál
- A 36 GB-on lesz az X/K/Ubuntu, és az 500 GB-on a /home
- stb. :)

Ja és Ubuntut, Kubuntut, vagy Xubuntut lenne rá érdemes rakni... :F

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#5013) 7 válasza Neil Watts (#5005) üzenetére


7
addikt

ANnál a beállításnál szerintem rá fogja tenni mind a home-ot, mind a többit egyetlen lemezre. Ez neked nem kell. Mássz bele egy kicsit a particionálásba, ott megadhatod neki, hogy a root legyen a raptoron, a home meg a WD-n.

Tipp: Marha sok időt szokott igénybe venni már akár egy 100 GB-s partíció csekkolása is, ha mondjuk valami hiba fordul elő. Én felszeletelném mondjuk 5 partícióra azt a WD-t, aztán fstabban megoldanám okosan, hogy 1 partíció a /home, újabb partíció a /home/userneved/filmek, stbstb

(#5014) Neil Watts válasza 7 (#5013) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

36 GB (Raptor)=/
500 GB (Caviar) 6 részre osztva=

Filmek=83,333333333333333333333333333333 GB
Zenék=83,333333333333333333333333333333 GB
Képek=83,333333333333333333333333333333 GB
Játékok=83,333333333333333333333333333333 GB (BF2142, 1942, 2, Stranglehold, CS)
Dokumentumok= 83,333333333333333333333333333333 GB
C++= 83,333333333333333333333333333333 GB

:DDD :DDD :DDD

Így gondoltad? :)

Üdv. Core2

(#5015) 7 válasza Neil Watts (#5014) üzenetére


7
addikt

Akár, de én nem használnék ékezetes könyvtár- illetve fileneveket.

(#5016) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

Na nekem egy olyan gondom lenne, hogy:

Jelenleg Vista fut a gépemen, de van rajta XP is, mert annó csak ki akartam próbálni a Vistát, de annyira megtetszett, hogy azóta alig használtam az XP-t .

A Vistát az XP alól raktam fel egy teljesen külön partícióra, így nincs semmi gond a 2 OP rendszerrel.

Viszont programozási érdeklődésem miatt, kellene egy Linux!

Namost, hogyan lehetne azt megoldani, hogy a gépről levarázsoljam az XP-t és helyére (a partíciójára) felkerüljön egy Linux?????????????

Tehát először is hogyan tudnám leszedni az XP-t? (Simán Fromatáljam a partícióját? :F )

Másodszor Vista mellé simán fel tudom tenni a Linuxot úgy, hogy bootképernyő marad, csak nem XP-t tudok majd a Vista mellett választani, hanem Linuxot??????
:F :F :F

Előre is THX!

(= Zala =)

(#5017) rtom válasza Dark Archon (#5011) üzenetére


rtom
senior tag

Az előző, általam adott linket tovább olvasgatva (következő oldal) vannak általad keresett infók, de az Mplayer-el példálózik.

(#5018) vamzi válasza Zalaymate (#5016) üzenetére


vamzi
őstag

Szerintem csak format.Legyalulod az xp-t.A partícióját kialakítod ilyesmi módon: 1gb swap; rendszer < /home (a rendszernek elég egy 5-10 gigabájtos partíció, a maradék mehet a /home-nak).Ha az ubit felteszed, akkor az felteszi magával a grub-ot is (boot manager) amit kényedre kedvedre formálhatsz, még képet is tehetsz bele.Ja és nem utolsó sorban kitudod szépen választani, h melyik os-t indítsd.a vista nem is fog tudni róla, h van ubi a gépen.De az ubi majd látja a vistás partíciód, amit olvasni is tudsz majd.

(#5019) escape válasza vamzi (#5018) üzenetére


escape
aktív tag

Képet sikerült már betteni?
Én még nem próbálkoztam vele :D

De ha sikerült szolj már, kiváncsi vagyok milyen... :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5020) Neil Watts válasza 7 (#5015) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Movies, Music, Pictures, Games, Docs

OK? :)

[ Szerkesztve ]

(#5021) Vladi válasza Zalaymate (#5016) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Simán Fromatáljam a partícióját?"

Ááá ne csak úgy simán, hamen ext3-ra. :D

"Másodszor Vista mellé simán fel tudom tenni a Linuxot úgy, hogy bootképernyő marad, csak nem XP-t tudok majd a Vista mellett választani, hanem Linuxot??????"

Ha a pista rendszerbetöltője tud indítani linuxot, akkor azt állítsd be. Ha nem akkor a linuxét. (grub) Ha meg ubuntut akarsz, akkor nincs választási lehetősgéged, hanem a második kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5022) escape válasza Zalaymate (#5016) üzenetére


escape
aktív tag

Jól gondold meg melyik boot managert választod..
Grub sztem jobb mint a vistáé..
És az tuti h fog menni, a vista lehet h nem ismeri fel az ubit, ahogy előttem is emlitették, és akkor gond van..

Enyém igy néz ki kis csinositgatás után: http://images.netbag.hu/20080303/19472167477.jpeg
Olyan képet teszel be amilyet akarsz(bizonyos határokon belül, 640*480/14 szines)

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5023) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudok meggyőződni, h normálisan telepítve van-e a videokártyám?

(#5024) FehérHolló válasza escape (#5022) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt hogy lehet megoldani, hogy 10 sec után ne az Ubuntut, hanem a Vistát töltse be? (default startup)

grubnál előre rakom, azt csókolom?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5025) FehérHolló válasza FehérHolló (#5024) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt hiszem, rájöttem. :)

Lenne egy kicsit komolyabb kérdésem:
EIST valamiért nem működik, pedig megfelelő helyekre hozzá van adva az Sxxpowernowd és létezik is a cucc az sbin-ben. Kicsit necces, mert így akksiról csak 2 órát bír 5 helyett.

Mindjárt megnézem, hogy pontosan milyen hibát ír ki.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5026) n00n válasza FehérHolló (#5024) üzenetére


n00n
őstag

/Boot/Grub/Menu.lst -ben van egy olyan sor, h Default = x (x egy szám, h hányadik operációs rendszer induljon el) azt szerkeszd kedved szerint, jah és 0-val kezdődik a számolás.

(#5027) Vladi válasza n00n (#5023) üzenetére


Vladi
nagyúr

glxinfo eleje.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5028) ngabor2 válasza n00n (#5026) üzenetére


ngabor2
nagyúr

/Boot/Grub/Menu.lst

ilyen nincs, legfeljebb /boot/grub/menu.lst. igen, a nagybetűkbe kötöttem bele :D itt számít, nem is kicsit.

(#5029) Cathfaern válasza FehérHolló (#5024) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Grub menu.lst fájljának az elején van egy olyan beállítás, ami ezt állítja, azt kell megfelelően átírni (a fájl elég részletesen van kommentezve, ha tudsz angolul, nem lehet gond)

(#5030) n00n válasza Vladi (#5027) üzenetére


n00n
őstag

Oké, és miből jövők rá, h jó-e? :( (sorry az értetlenkedésért)

ngabor2: Igazad van, be ismerem. :) Bár a jó szándék vezérelt, csak még nem egészen pontosak a Linux ismereteim, sőt... :)

(#5031) Nkboy válasza escape (#5022) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Hol tudom a képet változtatni!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#5032) escape válasza Nkboy (#5031) üzenetére


escape
aktív tag

Huha.. Itt
Parancsolj :)
Englisül van de ha én megértettem te is meg fogod :)
Vagy ha mégsem, leirom neked.. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5033) n00n


n00n
őstag

Gondoltam körbenézzek Ubuntu játék ügyileg, mert miért ne. :) Rögtön találtam kettő gyöngyszemet. Az egyik az Urban Terror, gond nélkül fut és egész jó is, bár én már nem játszok csak puszta kíváncsiságból felraktam. Aztán jött a második a Frets on Fire (alapból benne van a csomagkezelőben) sokkal gyengébb a gépigénye és mégis olyan szinten beakad a játék, h az nem igaz. Ennek mi lehet az oka?

(#5034) FehérHolló válasza n00n (#5030) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha Nvidia kártya, akkor appllications -> system tools -> nvidia x server settings (magyarul tudja a fene a neveket)
Ha itt azt a verziószámot írja, amit te pakoltál föl, akkor minden jó.

Többieknek köszi a gyors választ!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5035) n00n


n00n
őstag

Sikeresen eltüntettem/kitöröltem a fenti "tálcát" hogyan tudnám visszahozni? :( Ugye ez nem végleges? :(

(#5036) n00n


n00n
őstag

Sikerült. :) Sőt még jobb lett mint az alap. :D

(#5037) Steven


Steven
addikt

xmms ben hogy lehet zenét keresni?
winampba alt+f3

xmms2 mennyivel jobb mint az 1 normálisabb? vagy nemtom szebb vagy többet tud? vagymi?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5038) escape válasza Steven (#5037) üzenetére


escape
aktív tag

Szerintem XMMS ben nincsen keresés, illetve még nem sikerült felfedeznem.

XMMS2- ről még nem halottam, szerintem édes mindegy melyiket használod..

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#5039) Steven válasza escape (#5038) üzenetére


Steven
addikt

oks mindegy maradjunk az xmms nél:D de a keresés tök jó volna ha lenne hisz ha berakok 5000 számot és csak egyet akarok kikeresni meghalgatni az tök jó volna:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5040) Steven


Steven
addikt

fél óra keresés után rájtöttem ALT+Q

amugy ügyeskezü linux felhasználok még segítségét még mindig megköszönném mint kezdő ubutnus még mindig nemtudom feltelepíteni a pvr3000 deluxos tv tunerem driverét:) ha ebben valaki segíteni tudna tök jó lenne
Ndiswapper lehet sikerülne csak épp driverét nemtom kicsomagolni:S ugy hogy meglegyenek a driver file ok... ez netmom mennyre volt értelmes :C :C

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5041) Vladi válasza ngabor2 (#5028) üzenetére


Vladi
nagyúr

Rég jártál erre. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5042) Vladi válasza n00n (#5030) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elolvasod. :D

direct rendering: yes
opengl vendor: nvidia

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5043) #25954560 válasza Neil Watts (#5012) üzenetére


#25954560
törölt tag

khm... ugy gondolom tisztaban vagyok a 10k rpm elonyeivel :B
egyedul a videovagashoz latom igazan ertelmet a felsoroltak kozul, ott is csak akkor ha mondjuk a temp-et tartod rajta, ahhoz meg sztem kicsi. a swap-et nyilvan rajta tartanam (mar ha kell) es persze a /-t is.
az 500G-set sztem is jo otlet szetszedegetni, bar ha filmet vagsz azert nem szednem otbe, de kettobe-haromba tuti (film miatt azert nem, mert kicsit zavarna ha az osszetartozo cuccok nem lehetnenek egy helyen, marpedig 80G-s particiomeret eseten ez elofordulhat).
teljesen mas kerdes h ha tehetnem en is tennek egyet a gepembe :D

az meg h melyik ubuntu... amelyik tetszik. en egy X-alapu ablakkezelot tennek fel, hogy nehogymar a kde v gnome eszegesse az eroforrasaimat :) (persze ha a progik amiket hasznalsz rengeteg kde/akarmi libet linkelnek, akkor tokmindegy)

(#5044) Nkboy válasza escape (#5032) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszönöm szépen!

Közben találtam Én is egy magyarnyelvű leírást: Grub hogyan

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#5045) GD válasza Steven (#5037) üzenetére


GD
őstag

ha jól tudom sql lite-ot használ adatbázisként, de a felületével még nem találkoztam
remélhetőleg már nem az a gtk-s undormány mint az xmms

(#5046) vamzi válasza Steven (#5040) üzenetére


vamzi
őstag

Miértnem használsz audacious-t? abba teljesen ugyan azok a parancsok mint winampben.ugyan ugy winampskineket használ mint az xmms csak szerintem szebben van összerakva a menüje.

(#5047) rtom


rtom
senior tag

Ubuntu and my wife's laptop scene 3

Újabb gondom támadt, most már úgy gondoltam, egészen jól működik a laptopon a rendszer, belőttem fglrx, a touchpad-et, lehet scrollozni ha oldalt húzogatom, megy a wlan stb. Belőném az asszony fiókját, bár már lelkileg felkészültem, hogy a pidgin-nek nincs voip-os pluginja, akkor erre keresnem kell vmi alternatívát, mert ugye az msn tud voip-ot meg videocam-ot is, akkor az kell :U valaki ötlet? Mintha úgy rémlene, hogy Kopete okosabb, de KDE-s :F

Na szóval kijelentkeznék, miután létrehoztam a felhasználót, erre fagyás, se kép se hang, Ctrl-Alt-Fx süket. Nyoma a var/log/messages-ben és a kern.log-ban semmi.

Hogyan kezdjek neki a hibakeresésnek?

(#5048) GD válasza rtom (#5047) üzenetére


GD
őstag

amsn, kezeli a kamokat is ha a linux talál neki driver, esetleg csak hangnak skype

(#5049) akaido


akaido
addikt

Mától 3 rendszerem van egy gépen, két HDD-n. :)
Egy SATA 160 GB-oson van egy XP és egy Vista, egy 80 GB-os IDE HDD-n van egy Kubuntu Linux. Grub-bal indítok és minden korrektül műxik. Épp az Adept-tel frissítem a Kubuntut.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5050) 7 válasza akaido (#5049) üzenetére


7
addikt

Granulálok! :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.