Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34301) klayton#1


klayton#1
tag

Miért van az, hogy ha alsamixerben beállítok egy hangerőszintet, akkor az rögtön megváltozik, ha a panelon váltok hangerőt, vagy a billentyűzettel?

(#34302) Kendek válasza klayton#1 (#34301) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogyhogy mért van? Nyilván ugyanazt szabályozzák, azért.

<-ƘƘ->

(#34303) klayton#1 válasza Kendek (#34302) üzenetére


klayton#1
tag

Na, nem fogalmaztam valami pontosan, bocsánat. :)
A problémám az, hogy alsamixerben le akarom húzni az LFE-t, mert alapból olyan erős mélyhang van, hogy kirepülök a székből. Viszont ezek után, ha a panelon változtatok a fő hangerőn, az azonnal visszaállítja maximumra az LFE-t.

(#34304) Kendek válasza klayton#1 (#34303) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valóban, így van nálam is, a Master állítgatása visszateszi 100%-ra az LFE-t. De mért nem szabályozod le hardveresen, mármint közvetlen a hangfalrendszerrel? Egyébként próbáld ki a pavucontrolt, azzal egész jól lehet állítgatni a hangerőket, hátha segít ezen a problémán.

<-ƘƘ->

(#34305) klayton#1 válasza Kendek (#34304) üzenetére


klayton#1
tag

Dualbootolok, és Win alatt tökeletesen jo a basszus, kenyelmetlen lenne tekergetni. Amúgy amennyire most gyorsan belenéztem, az lehet a probléma, hogy az ubuntu alatt pulseaudioval kéne babrálni, nem alsával..csak arra nem találtam még sok állítgatási lehetőséget.

(#34306) kltz


kltz
tag

Hello!

Nem rég kezdtem bele az Ubuntu mini megismerésébe. Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom azt megcsinálni ,hogy mi induljon automatikusan és mi ne induljon, mint pl. anno a dos-nál volt az autoexec.bat valami ilyesmit keresnék ubuntu alatt.

Valakinek valami tipp?

Üdv KLtz

(#34307) fradi81 válasza klayton#1 (#34305) üzenetére


fradi81
veterán

Hello most kipróbáltam, a pavucontrol(Pulseaudió hangerőszabályzó), LinuxMINT-ben alapból menüben) úgy néz ki jó erre. Állíts maxra minden csatornát ami kell, a woofer-t meg vedd le mondjuk 80%-ra így sosem lesz annál hangosabb a mélyláda, mivel minden csatornát ugyanúgy szabályoz a főhangerő csúszka.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#34308) Kendek válasza kltz (#34306) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyszerűbb tiltáshoz:

sudo apt-get install sysv-rc-conf
sudo sysv-rc-conf

A futtatható szkriptfájlodat helyezd el a /etc/init.d könyvtárban, majd:

sudo update-rc.d fájlneve start 99 2 3 4 5 .

ahol a 99 meghatározza, hogy mikor, hányadiknak fusson le a szkript indításkor, a 2, 3, 4 és az 5 számok pedig azt, hogy mely futási szinteken. Ennél némileg egyszerűbb, ha csak simán a /etc/rc.local fájlba beírod amit szeretnéd, bár egyenértékű a fenti paranccsal.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34309) zoltanszalai válasza Kendek (#34295) üzenetére


zoltanszalai
csendes tag

Szia Kendek, Nagyon köszönöm a tippet! Sikerült azt a config file-t megtalálni és törölni (gtkui.conf), ami ezt a beállítást tartalmazta, mostmár rendben működik a deluge. üdv, Zoli

[ Szerkesztve ]

(#34310) kltz válasza Kendek (#34308) üzenetére


kltz
tag

Köszi szépen.

A fájlnév alatt a program nevét érted?

Üdv KLtz

(#34311) Kendek válasza kltz (#34310) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Konkrétan a szkriptfájl nevét értem alatta. Abba beírhatod azokat, amiket szeretnél indítani. Bár mindent nem feltétlenül célszerű így indítani, mert a fájl root jogosultságokkal fut le. Igaz, a sudo segítségével ellehet játszani a jogosultságokkal, szóval igazából mindegy. A legjobb, ha van grafikus felület, akkor az indítópultba könnyedén lehet irkálni bármit a saját nevedben.

<-ƘƘ->

(#34312) kltz válasza Kendek (#34308) üzenetére


kltz
tag

Közbe rájöttem hogy, minek a neve a következő gondom a szkriptfájl, mert arról szinte semmit nem tudok.

Viszont elkezdtem nézegetni az rc.local fájlt nano-val és ahogy néztem mintha bash-ban lenne írva abban hogyan tudnám tiltani?

[ Szerkesztve ]

Üdv KLtz

(#34313) Kendek válasza kltz (#34312) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A /etc/rc.local Ubuntu esetében alapból nem bash, hanem dash szkript akar lenni. De magadnak olyat csinálsz, amilyet akarsz.
Nem értem, az induló folyamatokat hogyan akarnád egy szkriptben tiltani? Onnan maximum kilődözni tudod a már elindultakat.
Tiltogatáshoz írtam a sysv-rc-confot, azt nézegesd.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34314) kltz válasza Kendek (#34313) üzenetére


kltz
tag

Még egyszer köszönöm és bocsi a hülyeségeimért:D

Üdv KLtz

(#34315) #16820480 válasza #40553216 (#34298) üzenetére


#16820480
törölt tag

a második sajnos nem értelmes szöveg, hanem (talán) valami kódlap hiba. találkoztam néha én is ilyennel, de nem tudtam vele mit kezdeni, mert ez így értelmezhetetlen.

(#34316) Joshi


Joshi
titán

Korábban már felvázoltam a problémámat és most olyan tanácsot kaptam hogy szerkeszteni kellene az xorg.conf fájlt. Ha valaki csinált már ilyet vagy tud egy oldalt ahol magyarul találok használható leírást ezzel kapcsolatban azt megköszönném. :K

(#34317) klayton#1 válasza fradi81 (#34307) üzenetére


klayton#1
tag

Köszönöm a választ, kipróbálom, és jelzem, ha megoldódott:)

(#34318) #40553216 válasza #16820480 (#34315) üzenetére


#40553216
törölt tag

Sejtettem, de azért köszi. :) Nekem nem volt kedvem bogarászni, nagyon nem vagyok már benne.

(#34319) cyber-xbox


cyber-xbox
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Új gépet raktam össze, adott egy sata-s vinyó 200GB Samsung, 2 particióra osztottam, az egyikre win7 raktam, a másikra viszont Ubuntu 10.10 kerülne, de sajnos az ubuntu nem látja a vinyót. Bios-ban látszik, a win is látja mind a kettőt, probáltam ubuntu 10.04, 11.04, kubuntu 10.10, de egyik sem látja.
Tudtok segíteni, hogy mit tegyek???
Előre is köszönöm

(#34320) Kendek válasza cyber-xbox (#34319) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbáld meg azt, hogy a BIOS Setupban átállítod a vezérlőt AHCI-ről IDE-re (kompatibilis mód), majd ha feltudtad telepíteni, akkor meg vissza (vagy az egészet fordítva). Esetleg próbálkozhatsz az alternatív telepítővel is, az lehet látni fogja egyből.
De egyébként ha indítasz egy Live Ubit, akkor ott látja a partíciókat, csak a telepítő nem?

<-ƘƘ->

(#34321) cyber-xbox válasza Kendek (#34320) üzenetére


cyber-xbox
csendes tag

A BIOS-ban átálítottam már, IDE-ről Raid-re, Achi-ra, oda vissza, de semmi. Ha windowsból csinálom akkor onnan újra indítás, majd a 3. lépésénél leáll, mert nem talál vinyót.
Jelenleg mind a két partició NTFS, lehet az a gond?

[ Szerkesztve ]

(#34322) kltz válasza cyber-xbox (#34321) üzenetére


kltz
tag

A partíció formázásával nem lehet gond ettól függetlenül kéne látnia

Üdv KLtz

(#34323) cyber-xbox válasza kltz (#34322) üzenetére


cyber-xbox
csendes tag

Akkor már végképp nem tudom. Kértem kölcsön egy 20gb-os vinyót, arra felraktam a rendszert, de onnan sem látta a másik vinyót.
Nem tudom miért nem ismeri fel, érdekes.

(#34324) Kendek válasza cyber-xbox (#34323) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, hogy konkrétan ezt a merevlemezt, illetve annak tartalmát nem látja? Mondjuk ha indítasz egy GPartedet, akkor az sem látja, magát az eszközt sem (már ha elindul, ilyenkor van, hogy nem szokott)? Mert az mondjuk tényleg elég érdekes lenne. Azt még eltudom képzelni, hogy a partíciós tábla nem tetszik neki valamiért, de, hogy akkor egyébként az egész eszközt se lássa, az fura lenne.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34325) cyber-xbox válasza Kendek (#34324) üzenetére


cyber-xbox
csendes tag

A Samsung vinyónak aminek 2 particiója van egyiket sem látja. A GPerted látja a vinyót. A linux egyáltalán nem látja a hdd-t, úgy érzékeli nincs vinyó.

(#34326) Kendek válasza cyber-xbox (#34325) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A GParted a Linuxon keresztül láthatja a vinyót, szóval akkor nem arról van szó, hogy nem érzékeli az eszközt, hanem valami az MBR-rel van, konkrétabban a partíciós táblával. Énszerintem akkor úgy lesz csak jó, ha új partíciós táblát csinálsz (GParted), viszont akkor elvesznek a lemezen levő adataid.

<-ƘƘ->

(#34327) zodo


zodo
nagyúr

Feltenném a 10.04 LTS-t, de eddig telepítéskor a "teljes lemezterület használatát" választottam és most szeretném ha külön lenne a rendszer, swap (ha kell 4 Gb memóriához) ill. a home.

Hogyan érdemes ill. kell ennek megfelelően felosztani egy 160Gb-os lemezt.?

(#34328) cyber-xbox válasza Kendek (#34326) üzenetére


cyber-xbox
csendes tag

Akkor win alatt lementek mindent és új particiót csinálok. Utána jelentkezem a végeredménnyel!!! Addig is köszönöm...

(#34329) Kendek válasza zodo (#34327) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, attól is függ, hogy mennyi és milyen alkalmazásokat szeretnél telepíteni még, de olyan 15-20 GB a / alá bőségesen elég, a 4 GB-nyi RAM-hoz ha hibernálni is szeretnél, akkor még ennyi cserehely is kell, a többi meg mehet a /home alá, ahol a felhasználók mindenféle adataikat tárolhatják.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34330) zodo válasza Kendek (#34329) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.

Plusz alkalmazásokat nem tervezek mert csak a hétköznapi dolgok használatára szánom.
pl. Opera böngésző hozzá a flash hogy online videók is menjenek, irodai progik amik alapból felkerülnek max. az Adobe reader kerül fel újként.
Vlc player és kb. ennyi.
Szóval még gyomlálnom is kellene az alkalmazásokból amik számomra feleslegesek.

Szerk: 64bit-es verziót nyugodtan telepíthetem a gépemre?

Most olvastam hogy megjelent a Linux Mint Debian kiadás is.
Ezt érdemes feltenni?
Jókat írnak róla egy kezdő felhasználó számára.
Igaz többször telepítettem több linux kiadást is a gépemre, de csak ideig óráig bírtam a játék nélkülözése végett ill. ha valamit elbénáztam akkor nem tudtam rendbe hozni parancssor(ok) segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#34331) fradi81 válasza zodo (#34330) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem akkor a /-nek elég lesz 10Gb bőven. Mehet a 64 bites, én a helyedben a sima Mint 10-et(gnome) raknám fel, kicsit egyszerűbb lesz vele.

moto g72, Ninebot d28e

(#34332) zodo válasza fradi81 (#34331) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Miért lesz egyszerűbb vagy miben más amiért a gnome-ot ajánlod?

(#34333) body007


body007
addikt

Kis infó a .38-as kernel-ről:
Sokat gyorsult a Linux kernel
Nem rossz... :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34334) Kendek válasza body007 (#34333) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért frankó, hogy támogatja az új Atheros chipeket, aztán az én AR2413-asom meg már egyáltalán nem akar működni vele. Natty-val is kénytelen vagyok a 2.6.37-es kernelt használni emiatt a notin. Pedig volt róla bugreport, de nemhogy javítottak volna a problémán, hanem egyenesen rontottak. Először csak nem csatlakozott a hálózatokhoz, most már a hálózatokat sem látja a hálózatkezelő. :(((

<-ƘƘ->

(#34335) body007 válasza Kendek (#34334) üzenetére


body007
addikt

Engem 'hál istennek nem érint a wifi téma. Már települ a kernel, nagyon kíváncsi vagyok a sebességére :)

Ha valaki még ilyen kíváncsi típus:
Linux Kernel 2.6.38 installation guide for Ubuntu Linux

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34336) #40553216 válasza Kendek (#34334) üzenetére


#40553216
törölt tag

Wicd? Nem lehet, hogy csak a network-manager rossz?

(#34337) Kendek válasza #40553216 (#34336) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem próbáltam azzal, de nem hiszem, hogy csak a hálózatkezelő lenne a rossz. Ha az lenne bugos, akkor nyilván a 2.6.37-es kernellel sem működne jól. De még Natty-n sem megy, ahol meg már javíthatták volna. Most majdnem úgy működik a 38-assal, mintha nem lenne hozzá firmware, de ugye hát az is van.

<-ƘƘ->

(#34338) Markusz King


Markusz King
tag

Jó estét.

Valaki tudja mit jelenti a következő?

Archive: /home/linux/Asztal/EasyBCD 2.0.2.exe
[/home/linux/Asztal/EasyBCD 2.0.2.exe]
End-of-central-directory signature not found. Either this file is not
a zipfile, or it constitutes one disk of a multi-part archive. In the
latter case the central directory and zipfile comment will be found on
the last disk(s) of this archive.
zipinfo: cannot find zipfile directory in one of /home/linux/Asztal/EasyBCD 2.0.2.exe or
/home/linux/Asztal/EasyBCD 2.0.2.exe.zip, and cannot find /home/linux/Asztal/EasyBCD 2.0.2.exe.ZIP, period.

Segítenétek?

Köszönöm!

(#34339) pethYeti válasza body007 (#34335) üzenetére


pethYeti
addikt

Hali!

Ez már végleges lenne, vagy még mindig RC?

(#34340) Kendek válasza Markusz King (#34338) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mégis mit akarsz azzal a windowsos alkalmazással, ami ráadásul egyáltalán nem is kompatibilis az Ubuntuval?

(#34339) pethYeti: Igen, az már a végleges.

<-ƘƘ->

(#34341) Markusz King válasza Kendek (#34340) üzenetére


Markusz King
tag

Akkor hát ez az oka:-(

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#34342) pethYeti válasza Kendek (#34340) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi.

Fel is dobtam, a bejelentkezésnél lévő stroboszkóp szerű villanás még mindig megvan:)

(#34343) fradi81 válasza zodo (#34332) üzenetére


fradi81
veterán

Szóval nem a gnome-ot ajánlottam, hanem a nem Debianos Mint-et, mert a Mint az Ubuntura épül, kivéve a Linux Mint LMDE-t ami debianra. Ugyanis tegnap telepítettem és volt vele egy kis gondom, bejelentkezés után nem töltötte be az ikonokat, a menüt, szinte semmit, ma újra felraktam, és ugyanez lett, utánaolvastam és a Mint fórumán meglett a megoldás, a /home mappában át kellett nevezni a .ICEauthority fájlt, így betöltődött minden, most LMDE-ről írok, van még vele egy kis gond a frissítéskezelőben nem lehet frissíteni egyszerre azt a 600 valahány frissítenivalót mert kiírja hogy törött csomagok vannak, ennek is utánaolvastam kb 20-asával kijelölöm és úgy települnek, hát most ezzel játszok.

moto g72, Ninebot d28e

(#34344) #40553216 válasza Kendek (#34337) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem régebben a madzagos nettel volt baj, "Az eszköz nem kezelt" szöveget írta, és az istennek sem akart madzaggal csatlakozni, fél évvel azután, hogy madzagos csatlakozással telepítettem. Egy-másfél év múlva meg jó lett, de úgy, hogy közben is volt vele ide-oda: szintén madzagról raktam újabb rendszert, telepítés alatt és után volt net, egyszer csak elment, és megint a feni szöveg. A 10.04 óta meg jó. De a Wicd végig jó volt. Egy próbát megér.

(#34345) fradi81 válasza fradi81 (#34343) üzenetére


fradi81
veterán

Még valami, nem rakja fel a zárt meghajtót mint az ubuntuk, neked kell megoldani. Nekem fekete képernyő lett a vége, meg az ICEauthority hiba is előjött úgyhogy nem tudom mit kezdjek, de az LMDE érezhetően sokkal gyorsabb mint a többi ubuntu, mondjuk kiváncsi lettem volna hogy zárt driverrel meg compizzal milyen.

moto g72, Ninebot d28e

(#34346) zodo válasza fradi81 (#34345) üzenetére


zodo
nagyúr

Értem köszi.
Akkor a "Julia" kódnevűt töltőm délután amiből van KDE ill. LXDE verzió is.

(#34347) Kendek válasza #40553216 (#34344) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Basszus, ezt nem hiszem el. Ha bedugok egy USB-s wifi adaptert (Ralink), akkor egyből működik az Atheros is, hirtelen látja az elérhető hálózatokat és csatlakozni is tud. Miután ez megvan, kihúzhatom a cuccot, csatlakozva marad, van net.

<-ƘƘ->

(#34348) fradi81 válasza zodo (#34346) üzenetére


fradi81
veterán

Ráment az éjjelem de sikerült belőnöm, és megtalálni a bugokra a megoldást a fórumokon, ez a leggyorsabb linuxom eddig. De mindegyik Mint jó amúgy.

moto g72, Ninebot d28e

(#34349) #40553216 válasza Kendek (#34347) üzenetére


#40553216
törölt tag

Picasso kalandjai: "Místico!" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34350) zodo válasza fradi81 (#34348) üzenetére


zodo
nagyúr

Örülők hogy sikerült megoldanod még ha rá is ment az estéd.

Végül csak a "sima" 10-et tettem fel. Kézi particionálás is rendben ment, úgy sikerült méreteznem őket ahogy szeretem volna.
265 db frissítést telepítettem aztán az Ati vga-hoz a drivert.
Ha minden igaz akkor a 10.4-es Catalyst csomagot telepítette fel, de ez nem is annyira fontos mert egyelőre nem tervezem hogy linux alól játsszak.

Opera böngésző is felkerült és itt lenne is egy kezdő kérdésem.
Hogyan tudom beállítani pl. a Z1-Glass téma ami átlátszó az átlátszó felületű is legyen?
Nálam szinte minden ugyan úgy marad, mint az alap témában látható.
(Szürke fejléc, alapértelmezett Opera háttérkép, stb)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.