Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33051) Magnum_ válasza Kendek (#33050) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem engedi... nem történik semmi

(#33052) CPT.Pirk: írnám, de nem tudom írni.

ha hagyom a gépet és nem csinlok semmit, majd bekapcsol a képernyő kimélö, akkior is kér kodot, beirom, megy rendesen. a terminálba nem tudom beírni. tehát a jelszó jó.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#33052) CPT.Pirk válasza Magnum_ (#33049) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telepítéskor megadtad a felhasználóneved, és a jelszavadat. Azt a jelszót kéri be, és érzékeny a kis/nagy betűkre. Pont ez az egyik oka a Linux nagy biztonságának, semmi fontos nem történhet a beleegyezésed nélkül.

szerk:
sudo-s sor beírása, enter.
kéri a jelszót.
csak gépeld be vakon, és üss entert.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33053) Kendek válasza Magnum_ (#33051) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Írás közben nincs visszajelzés, ezt írtam az előbb is. Ha megvan, nyomd meg az Entert.

<-ƘƘ->

(#33054) Magnum_ válasza Kendek (#33053) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nnnnna, köszi, beirtam, enter, majd kiirta, hogy nem található az alábbi csomag.. ilyenkor lehet valamit tenni? :B

I humbly and respectfully decline™

(#33055) CPT.Pirk válasza Magnum_ (#33054) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, biztos nem csúszott be valami plussz karakter a "b43-fwcutter" szóba?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33056) Magnum_ válasza CPT.Pirk (#33055) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, beirtam ujra, jelszó kérés élkül kidobta megint, hogy nem található az alábbi csomag: b43-fwcutter esetleg más a wifi a gépben? rosszat néztem? hol tudom pontosan megnézni a wifit?

#33057) Kendek: 5x beírtam..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#33057) Kendek válasza Magnum_ (#33054) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A main tárolóban van, nem létezik, hogy ne találná meg. Ellenőrizd, hogy nem gépelted-e el.
Akkor csinálj egy ilyet és próbáld megint:
sudo apt-get update

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33058) Magnum_ válasza Kendek (#33057) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kész. sok mindent kiír, többek között: sikertelen letöltés, néhány indexfájl letöltése meghiusult, ezeket mellözöm vagy a régi változatukat használom

I humbly and respectfully decline™

(#33059) Kendek válasza Magnum_ (#33058) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, ha nincs internet, akkor a csomagtároló infók is hiányoznak és a csomagot sem tudod telepíteni. :DDD
(#33060) Saint_: Dugd rá netre, mást nem nagyon. Esetleg előre letöltöd a csomagot és kézzel feltelepíted.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33060) Magnum_ válasza Kendek (#33059) üzenetére


Magnum_
nagyúr

na, akkor mit lehet tenni? :B

I humbly and respectfully decline™

(#33061) CPT.Pirk válasza Magnum_ (#33060) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most onnan írsz, és lanra van dugva a gép? Ha nem, akkor kösd rá a lanra, add ki az update-s parancsot, majd az installosat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33062) Magnum_ válasza Kendek (#33059) üzenetére


Magnum_
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#33063) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ok, szuperek vagytok, nagyon köszönöm a segítséget!!!! :R

hálásan köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#33064) CPT.Pirk válasza Magnum_ (#33063) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szívesen bármikor. Egy egész új világ fog feltárulni előtted!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33065) gefffry


gefffry
tag

Erre esetleg valakinek ötlete? :F

(#33066) sh4d0w válasza Kendek (#33033) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Grazie mille, senor.

klayton #1: sudo-t csak terminálos programokhoz szabad használni, GUI-s programoknál gksu, vagy gksudo, mert előfordulhat, hogy szétveri a .iceauthority fájlt.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33067) Kendek válasza sh4d0w (#33066) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Már több embertől olvastam, hogy éppen bugos kissé az X szériához való meghajtó. Ha nem indulnának el a játékok, akkor ne csüggedj, bizonyára hamarosan javításra kerül a probléma. A Compiz meg ilyesmik azért mennek szépen.

<-ƘƘ->

(#33068) sh4d0w válasza Kendek (#33067) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

TORCS továbbra is játszhatatlan, mindjárt prósza Nexuizzal.

https://www.coreinfinity.tech

(#33069) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hy a kukát hogy tom megkeresni egy nem grafikus debianba?:D:D:D bocs már megint noobkodok:D

Mad W. Highflyer

(#33070) zed01


zed01
őstag

Én az Ubntu linuxomet teljesen átalakítottam Mac OsX kinézete, a hangok, a kinézet, a programok Guijai mind mind Mac OsX kinézető, úgyhogy teljes az illúzió.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33071) zed01


zed01
őstag

Próbáld meg a Speed Dreamot.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33072) zed01


zed01
őstag

Még a Chrome, A Firefox, az Opera, egyszóval minden Mac OsX-es.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33073) Kendek válasza M.W.H (#33069) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A partíció gyökerében .Trash, meg ~/.local/share/Trash (és /root/.local/share/Trash), ezeken a helyeken lehet, attól függ.

<-ƘƘ->

(#33074) sh4d0w válasza zed01 (#33071) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Válasz gomb sokat segít :)

Egyébként először azt próbáltam, de az még kevésbé hajlamos elfogadható sebességgel futni. Mindegy, legfeljebb kimarad, a Nexuiz gyönyörűen fut.

https://www.coreinfinity.tech

(#33075) M.W.H válasza Kendek (#33073) üzenetére


M.W.H
aktív tag

asszem nem grafikuson nincs kuka:) legalábbis egy rendszergazda spanom ezt mondta:)
de nembaj csak lusta voltam pár php scriptet ujrairni de már megcsináltam:) köszi

Mad W. Highflyer

(#33076) Kendek válasza M.W.H (#33075) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet kuka, csak az rm parancs nem dobja oda.

<-ƘƘ->

(#33077) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Hogy tudok egy szektorhibás, Ext4 fájlrendszerű winyóról adatokat visszahozni?
Ext2 fájlrendszerről átmásoltam rá 21 gigát, ekkor semmi hiba nem volt, aztán olvasáskor jönnek a rendszerüzik
[10257.816158] sd 4:0:1:0: [sdb] Write Protect is off
[10257.816165] sd 4:0:1:0: [sdb] Mode Sense: 00 3a 00 00
[10257.845268] sd 4:0:1:0: [sdb] Write cache: disabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
Ráengedtem egy "fsck -cp /dev/sdb1 " parancsot ezzel elvan már 2 órája
dmesg -re a válasz:
[21844.800538] sd 4:0:1:0: [sdb] Result: hostbyte=DID_OK driverbyte=DRIVER_SENSE,SUGGEST_OK
[21844.800544] sd 4:0:1:0: [sdb] Sense Key : Medium Error [current] [descriptor]
[21844.800550] Descriptor sense data with sense descriptors (in hex):
[21844.800553] 72 03 11 04 00 00 00 0c 00 0a 80 00 00 00 00 00
[21844.800566] 00 ad 02 bb
[21844.800571] sd 4:0:1:0: [sdb] Add. Sense: Unrecovered read error - auto reallocate failed
[21844.800577] end_request: I/O error, dev sdb, sector 11338427
[21844.800583] Buffer I/O error on device sdb1, logical block 1417295
[21844.800608] ata5: EH complete
:R :R :R

(#33078) body007 válasza harry (#33017) üzenetére


body007
addikt

Wifi megy persze. Csak ügye egy telón (gondolom) nem alap dolog egy hálózathoz kellő csomagok megléte, ezért kérdeztem, h mi kellhet hozzá

(#33016) Kendek: csak az a baj, h a samba csomag hozz magával egy halom dolgot, itt meg elégé számít a hely használat, erőforrásigény. De felteszem, majd látom mi sül ki belőle :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#33079) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Ubuntu 10.10-t hogyan lehet tuningolni? :D Ubuntu Tweaket ismerem... de az a problémám, hogy lassan áll fel a rendszer, jó annyira nem lassú, bejön a grub és _-jelel (prompt) töltöget szépen... Felállásban nekem kb. annyi idő mint a Win.
Hogyan tudom ezt az időt lerövidíteni?
Legújabb kernel van fent :)

(#33080) Kendek válasza Lakers (#33079) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mit értesz ezalatt a legújabb kernel alatt? Ha a 2.6.37-est és abból nem az Ubuntu patch-ekkel rendelkezőt használod, akkor az ureadahead működésképtelensége miatt lassabban áll fel a rendszer, mint egyébként.

<-ƘƘ->

(#33081) Gondwana


Gondwana
addikt

Sziasztok!
Két Ubuntu-problémával jöttem:
1.) Adott egy gép, amin 24/7 videók futnak random. Azt sikerült megoldanom, hogy a mplayerből screensaver lett, de van egy komoly problémám: hiába fut le bootoláskor egy xset -dpms kb. 15 perc után a képernyő kikapcsol (nem csak feketére vált, de a led is állapotot vált). Ha az egeret megmozdítom, feléled, és utána napokig rendben fut. Ezt az első kikapcsolást ki lehet-e valahogy irtani?

2.) Napok óta keresek olyan képnézegetőt, ami beolvassa a következő képet, amíg nézem a jelenlegit, és lapozásnál egyből megjeleníti. HDD-ről kb. minden tűrhető sebességet tud, de memőriakártyáról illetve sambán kínhalál: türelmetlen R=1 userek 3x 4x lapoznak, mire megjelenik egy kép, aztán meg sírás-rívás, hogy a fele kimaradt. (Olyan helyre kell, ahol nem elfogadható megoldás a Wine+AcdSee)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33082) Kendek válasza Gondwana (#33081) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbálkozz az xset s off paranccsal, ha nincs feltelepítve a képernyővédő, akkor ez kell, hogy 15 perc után ne kapcsoljon ki (de asszem root joggal kell futtatni: sudo vagy a /etc/rc.local-ba rakod).

<-ƘƘ->

(#33083) Lakers válasza Kendek (#33080) üzenetére


Lakers
tag

2.6.34-eset amit az Ubi is támogat :)

(#33084) Kendek válasza Lakers (#33083) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

2.6.34-es kernellel nem jött ki Ubuntu kiadás. Maga a rendszer támogatja a vanilla kernelt is, de az ureadahead nem működik vele, ezért lassabb lesz a boot.

<-ƘƘ->

(#33085) Lakers válasza Kendek (#33084) üzenetére


Lakers
tag

Persze, nem ezzel jött ki, de erre frissítette magát, aztszem a 32-sel jött ki...
Én szeretem az Ubuntut, de néha lesek, hogy felnőtt a Windowsok mellé :D - még memória zabálásban is.

Amúgy milyen Ubuntu változatot tudsz ajánlani amelyik kezeli hibátlanul a hdmi kimenetet, és tökéletes lenne egy htpc-nek is? Gyors felállás, médiatár kezelése (filmek, képek, zene)

Meg igaz-e az még, hogy a Gnome grafikus felület vagy kde- miatt a proci magasabb pörög ide állapotban is, mint a Windowsokban? HTPC-hez jó lenne alasony fogyasztás, amikor ilyen üzemben menne a vas. :R köszönöm a segítségedet

(#33086) Kendek válasza Lakers (#33085) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Magától biztosan nem frissült, Lucidban most is a 2.6.32-es kernel van használatban. Sosem szokták ilyen mértékben frissíteni, főleg nem egy LTS kiadásban.
A HDMI kezelése nem hiszem, hogy disztrofüggő lenne, a vason, vagyis inkább a VGA meghajtóján múlik. Sajnos azt kell, hogy mondjam, HTPC-hez Ubuntun NV kell. Esetleg XBMC lehet a felsoroltakhoz egy alkalmas és egyszerű felületű rendszer.
Nem a Gnome vagy a KDE miatt van az esetleges magasabb idle procihasználat, inkább a Xorg a bűnös. De egy HTPC alapból nem fogyaszt sokat, nem jelentős ez a kis plusz terhelés.

<-ƘƘ->

(#33087) Lakers válasza Kendek (#33086) üzenetére


Lakers
tag

Akkor nekem mutáns Ubim van :D. Frissítés automatán szedi le minden jót.

Köszönöm a válaszokat. Jó éjt! Szevasz :)

(#33088) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hejhó
egy jó php szerkesztőt tudtok ajánlani? ami kijavitja a hibákat is :D
és nemkell copyznom a fájlokat a szerverröl állandoan:S nembaj ha nem grafikus csak jó legyen

Mad W. Highflyer

(#33089) Gondwana válasza Kendek (#33082) üzenetére


Gondwana
addikt

Az xset s off nem jó, mert ez a screensavert lövi ki, nekem meg pont screensaverként fut (1 perc után) a mplayer. Azt nem találom, hogy mi küldi el a monitort DPMS sleepbe boot után. (Ahol tudtam, kikapcsoltam ennek a lehetőségét).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33090) ntomka válasza M.W.H (#33088) üzenetére


ntomka
nagyúr

Netbeans.

ツ Headphones on - World off

(#33091) Gondwana válasza Gondwana (#33089) üzenetére


Gondwana
addikt

EPIC FAIL: túrom le a 10.10-es Ubuntut, mert még az ősrégi intel G845-öt se kezeli (i810 fagy, vagy el se indul). VESA megy, de néhány dolgot (pl. képernyőforgatás jobbra/balra) nem tud.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33092) kovaax válasza Gondwana (#33091) üzenetére


kovaax
őstag

Mintha a legutolsó kernelben javítottak volna sokat az intel driveren. Kérdés, hogy mikorra kerül ez bele valamelyik disztribucióba.

-=- There's no place like /home -=-

(#33093) M.W.H válasza ntomka (#33090) üzenetére


M.W.H
aktív tag

javanál bekellet csomo mindent állitani. phpnál is bekell mindenféle szülökönyvtárat meg ilyeneket állitgatni?

Mad W. Highflyer

(#33094) ntomka válasza M.W.H (#33093) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mit kellett beállítani minek? :) Ha van telepítve a rendszeredre minden, akkor beállítja neked. Legalábbis java-nal. PHP-nál meg úgy is saját telepítésű szerveren tesztel az ember, ebben csak fejlesztesz, de amúgy sokat tud valóban, én itthon ezt használom, munkahelyen lassú ehhez a gépem sajnos, de elvagyok nélküle is. Egy jó programozó fejébe úgyis van égetve egy interpreter. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#33095) M.W.H válasza ntomka (#33094) üzenetére


M.W.H
aktív tag

w7 alatt netbeanseztem sztem utoljára ott ahogy a tanár mondta bekellett löni mindenféle mappákat:D

Mad W. Highflyer

(#33096) M.W.H


M.W.H
aktív tag

1. config.php-ban állítsd be az adatokat
2. töltsd fel ftp-n
3. futtasd le az install.php-t és töröld is azt

bah ez nekem magas:D hogy futtassam az install.php-t chmod +x és ./ ezzel nemtudom:S

Mad W. Highflyer

(#33097) M.W.H


M.W.H
aktív tag

van egy problémám.:S
akad az elöszobába egy szerverként funkcionáló p3. amin van egy lenny nem grafikus. feltettem rá egy lamp-et meg egy ftp-t.
van egy elöre megirt login rendszer ami itt jól megy. viszont a szerveren csak a login részig jutok. beirom a jelszót és nem továbbit :/ egykis help?

Mad W. Highflyer

(#33098) ntomka válasza M.W.H (#33096) üzenetére


ntomka
nagyúr

PHP fájlokat szerveren futtatsz böngészőben hívva, nem? :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33099) M.W.H válasza ntomka (#33098) üzenetére


M.W.H
aktív tag

jujjjj:D tényleg:)
az utánna lévőre nemtudsz vmi tanácsot?:)

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#33100) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hejj a chromiumot magyarrá lehet varázsolni valahogy?

Mad W. Highflyer

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.