Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12001) Nkboy válasza VINIKOR (#12000) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem kötelező használni!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#12002) ZCoyote válasza VINIKOR (#12000) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor használd azt.

Romani ite domum.

(#12003) harry válasza VINIKOR (#11999) üzenetére


harry
veterán

Biztos le lehet. Viszlát!

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12004) ngabor2 válasza VINIKOR (#11999) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ööö... miért ne lehetne? a /var/cache/apt/archives kt-ba menti a .deb-eket. ezeket kiírod, vagy kimásolod tetszőleges adathordozóra. utána az új rendszernél az első apt-get update után (vagy akár előtte is) visszamásolod őket ugyan oda, az apt-get upgrade ezeket már nem fogja leszedni.

megj.: a grafikus frissítéskezelők is ezeket a parancsokat használják, csak elrejtik a csicsa mögé. a lényeg változatlan. service pack készítése pedig azért nehezen értelmezhető, mert itt senki nem akar semmi progit elrejteni, hogy csak egyfelé mehess, amerre a fejlesztő akarja. ráadásul elég gyakori is lehet a frissítés.

a mellékelt hibára: ott írja, hogy hogyan lehet megoldani. nem sok ilyen informatív wines hibaüzenete láttam eddig... ha nem tetszik a linux, ne használd. ki kényszerít rá? az, hogy te nem értesz hozzá, nem jelenti azt, hogy a rendszer rossz. mindössze azt, hogy te nem értesz hozzá. viszont ilyen hozzáállással nem is fogsz :U

[ Szerkesztve ]

(#12005) Jester01 válasza VINIKOR (#12000) üzenetére


Jester01
veterán

Ezzel pont nem tudom mi bajod van, amikor windowsban is milliószor kaptam már olyan ablakot ami a microsoftnak küldené a hibajelentést. Ez meg legalább azt is megmondja, hogyan lehet megjavítani.

Természetesen a frissítés csak egy halom .deb csomag, ebből következik, hogy le lehet menteni. Bár tipikusan nem szükséges, hiszen a linuxot nem telepítjük újra :P

Jester

(#12006) vizimi válasza Vladi (#11992) üzenetére


vizimi
tag

Vladi!

Köszönöm a segítséged és persze másokét is!
Most frissül a rendszer, töltődnek a csomagok. Ellenőriztem a bootolást és a vista is rendben van.
Most felteszem mindazt amit tudok és aztán elkezdem az olvasgatást.

(#12007) Lenry


Lenry
félisten

mennyire fog örülni az Interpid, ha átváltom AHCI módba a vinyókat?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12008) harry


harry
veterán

Szeretnék WakeOnLant csinálni a szerveremen - a belső láb egy switchre van kötve, azon vannak a hostok. Be tudtam álltani az "ethtool -s wol bgp" kapcsolókkal, hogy ébredjen broadcast üzenetre, magicpacket-re és fizikai aktivitásra (azt hiszem utóbbi azt jelenti) - legalábbis így próbaképp ezeket néztem. A "p" kapcsoló működik is - ha a szerverből/switchből kihúzom az UTP kábelt és vissza dugom :D Meg lehet azt oldani, hogy amikor egy host bekapcsol, azt érzékelje valahogy a szerver? Csak küld valami csomagot, mikor bekapcsolom a gépet, vagy rosszul tudom?
Van még egy 'a' kapcsoló, ami ARP-re (? gondolom MAC lekérdezés) is ébreszt, de ezt az én kártyám nem támogatja.
Van esetleg valami tippetek?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12009) rtom válasza Vladi (#11989) üzenetére


rtom
senior tag

A szenzoros témát sikerült ngabor segítségével megoldani, a postolás előtt lusta voltam megint elolvasni remekbe illő cikkedet, bocs :B (a fancontrollal valszeg most bepróbálkozok, mert hangos a gyári venti).

glxinfo eleje:

tom@desktop-pc:~$ glxinfo
name of display: :0.0
display: :0 screen: 0
direct rendering: Yes
server glx vendor string: NVIDIA Corporation
server glx version string: 1.4
server glx extensions:
GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig,
GLX_SGIX_pbuffer, GLX_SGI_video_sync, GLX_SGI_swap_control,
GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_ARB_multisample, GLX_NV_float_buffer,
GLX_ARB_fbconfig_float
client glx vendor string: NVIDIA Corporation
client glx version string: 1.4
client glx extensions:
GLX_ARB_get_proc_address, GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info,
GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context, GLX_SGI_video_sync,
GLX_NV_swap_group, GLX_NV_video_out, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer,
GLX_SGI_swap_control, GLX_NV_float_buffer, GLX_ARB_fbconfig_float,
GLX_EXT_fbconfig_packed_float, GLX_EXT_texture_from_pixmap,
GLX_EXT_framebuffer_sRGB, GLX_NV_present_video
GLX version: 1.3
GLX extensions:
GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig,
GLX_SGIX_pbuffer, GLX_SGI_video_sync, GLX_SGI_swap_control,
GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_ARB_multisample, GLX_NV_float_buffer,
GLX_ARB_fbconfig_float, GLX_ARB_get_proc_address
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 7025 / NVIDIA nForce 630a/PCI/SSE2/3DNOW!
OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 173.14.12

(#12010) Xmodule


Xmodule
őstag

Nem tudom Conky -t használ e valaki remélem igen. Az lenne a gondom, hogy amikor fut akkor nem látom az ikonokat, csak ha oda viszem az egeret. De akkor is csak addig ameddig nem frissit a Conky, ami nálam 1mp.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12011) Jester01 válasza Lenry (#12007) üzenetére


Jester01
veterán

Elvileg nem zavarja. Ha a sata driver is megvan akkor UUID alapján úgyis megtalálja a partíciókat.

Jester

(#12012) Jester01 válasza harry (#12008) üzenetére


Jester01
veterán

Aha, mondjuk beállítod a gépeknek hogy küldjenek WOL-t/broadcast üzenetet induláskor a szervernek Mondjuk a dhcp eleve egy broadcast, szóval ha a gép automatikus ip kérésre van konfigolva akkor eleve küldenie kellene.

Jester

(#12013) dany27


dany27
őstag

hi

csak nálam bug vagy a krusader tényleg lassaban dolgozik NTFSel??
Mert pl ha valamit véglegesen törlök akkor azt ha simán akár milyen progi nélkül teszem az pár sec de ha krusderal törlöm ugyan azt a 4gigás isot akkor az azzal eltart egy jó darabig!

(#12014) harry válasza Jester01 (#12012) üzenetére


harry
veterán

A baj csak az, hogy WOL küldés csak bejelentkezés után lehetséges - de akkor már azt akarom, hogy a szerver készenlétben álljon, hogy mire belépek legyen net, hálózatu meghajtó és minden egyéb. Ezért gondolkodtam inkább ezen, hogy 'fizikai' úton megvalósítható-e, vagy nem is tudom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12015) Jester01 válasza harry (#12014) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem dhcp-n ip-t hamarabb kér. Arra nem ébred fel a szervered? Esetleg bios boot sorrendnél elsőnek a network boot-ot beállítani. Az ugyan sikertelen lesz, de a kérésnek ki kellene mennie.

Amúgy meg biztos van mód windowsban bejelentkezés nélkül is küldeni, de ez nem az a topik ...

Jester

(#12016) harry válasza Jester01 (#12015) üzenetére


harry
veterán

Egyelőre statikus címmel csatlakoznak a kliensek, és ezt hagynám is így - bár nem tudom boololásnál miért kérne ip-t, hacsak nem a hálózati boot opció miatt. Csak akkor ezt minden klienseb be kell állítani (már ha megy - amúgy csak két gépről van szó, nem azért nehéz, csak mint megoldás...).
Egyik kliens ubuntu, másik vindoz - bejelentkezés vagy sem, időben nincs nagy különbség, szóval az már későn van (kliens bootolás után).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12017) harry


harry
veterán

Még ebben tudnátok segíteni?
"echo 15 >/sys/module/scsi_mod/parameters/inq_timeout
Or append the following to the kernel boot options:
scsi_mod.inq_timeout=15"

Ez utóbbit hova kéne beilleszteni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12018) Jester01 válasza harry (#12016) üzenetére


Jester01
veterán

Ha statikus ip cím akkor nyilván nem kér ip-t. Bootolásnál meg nem ip-t kér, hanem operációs rendszert. Persze nem fog kapni, és ezért a merevlemezről fog tölteni, de maga a kérés elvileg elég kellene legyen a szerver ébresztéséhez.

A paramétert a boot loadernek kell megadni, pl. grub esetén a /boot/grub/menu.lst-ben. Feltéve, hogy nem modulról van szó hanem bele van fordítva a kernelbe.

Jester

(#12019) Kephamos


Kephamos
addikt

(#12020) Xmodule


Xmodule
őstag

Valaki vágja a pwmconfig -ot? Mert én állitottam valamit csak nem tudom hogy jó e. a PWM2 a CPU (amin amugy egy hatalmas borda van) a PWM4 meg a házé AUX.
Settings of hwmon1/device/pwm2:
Depends on hwmon1/device/temp1_input
Controls
MINTEMP=0
MAXTEMP=60
MINSTART=100
MINSTOP=85
MINPWM=0
MAXPWM=255
Settings of hwmon1/device/pwm4:
Depends on hwmon1/device/temp1_input
Controls hwmon1/device/fan1_input
MINTEMP=0
MAXTEMP=60
MINSTART=200
MINSTOP=125
MINPWM=0
MAXPWM=255
Ja és a config végén ezt adja be:
Select fan output to configure, or other action:
1) hwmon1/device/pwm4 4) hwmon1/device/pwm1 7) Save and quit
2) hwmon1/device/pwm3 5) Change INTERVAL 8) Show configuration
3) hwmon1/device/pwm2 6) Just quit
select (1-n): 7

Saving configuration to y...
mv: "y" reguláris fájl nem hozható létre: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
chmod: "y" nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Configuration saved

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12021) Vladi válasza Xmodule (#12020) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem valahol y-t nyomtál, ahol felajánlja a config fájl nevet. Kezd elölről. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12022) Xmodule válasza Vladi (#12021) üzenetére


Xmodule
őstag

igazad volt.most már elmentettem a /etc/fancontrol néven. viszont a ventik ugyanugy maxon mennek...

Valahogy ugy kéne hogy a cpu-m az általában olyan max 20% ig van terhelve ugy legtöbbször.mert nem használok semmi olyan komolyabb alkalmazást. és legalább a felére kéne venni a ventik fordulat számát.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12023) csendes


csendes
őstag

A csomagok letöltésénél, illetve telepítésénél folyton hibaüzeneteket kapok, általában "corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive", frissen telepített 8.04-gyel és 8.10-zel is, illetve különböző szerverekről letöltve is. Ha törlöm a hibás csomagot, akkor utána általában többszöri próbálkozásra sikerül telepíteni, de ez nagyon körülményes. Azt olvastam, hogy ez hardverhiba vagy kompatibilitási gond lehet, de más disztribnél nem jelentkezik. A hardver: Intel DQ963FX lap (integrált Intel Gigabit LAN-nal), 80 GB SATA merevlemez (ezen van az Ubuntu is) + egy ATA kábelen együtt 40 GB merevlemez és DVD író.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#12024) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Jó lenne ha a Skype alapból benne lenne az Ubuntuban. Esetleg az msn is külön menüt kapna mondjuk az Alkalmazások -> Internet legördülő ablakban. Ne kelljen a Pidginben kotorászni. Átlag felhasználóbarátabb lenne az ubi.

(#12025) sh4d0w válasza csendes (#12023) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem tuningolsz valamit véletlenül? CPU-t, memóriát? Esetleg megnézhetnéd, hogy a SATA-kábel nincs-e picit lecsúszva az alaplapról, vagy a HDD-ről, esetleg egy csere sem ártana.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#12026) Jester01 válasza sh4d0w (#12025) üzenetére


Jester01
veterán

No meg memtest :K

Jester

(#12027) Nkboy válasza Xmodule (#12022) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Terminálba írd be: sudo /sbin/fancontrol Dob-e valami hibaüzenetet?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#12028) Xmodule válasza Nkboy (#12027) üzenetére


Xmodule
őstag

Hy.
Nem dob semmit arra a parancsra csak, hogy nincs ilyen parancs. Amugy sikerült beállitanom hogy vissza vegye a ventiket, ha ujra inditom a gépet. Szóval most megy. Csak nem tudom hogy kellene pontosan beállitani, mert most fél gázzal megy ugye a 2 venti de még 60fok on sem tolja veljebb magát az RPM..

Ja meg kis off de ti milyen böngészőt használtok? Mert én win en az FF et használtam de itt eszméletlen lassu. Főleg a flash oldalakkal küzd. A másik meg hogy ugy szoktam linkeket megnyitni, hogy jobb klikk megnyitás uj lapon. Namost a jobb klikkre olyan 60% ban mindig valami más actiont csinál. Pl könyvjelzőkhöz adás vagy elinditja a jegyzettömböt. Elég érdekes.:D

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12029) Major Major válasza Xmodule (#12028) üzenetére


Major Major
őstag

Én Firefoxot használok, PIII 866-on, Radeon Mobility M6-al (radeon 7000 szint), és teljesen jó. Akkor szokott belassulni, mikor olyan oldalt töltök be, amin sok flash tartalom van (Subba jellemzően ilyen, tele van videóval)
Linket én általában középső klikkel nyitok.

(#12030) Major Major válasza VINIKOR (#12024) üzenetére


Major Major
őstag

A Skype sosem lesz benne alapból az Ubiban, mert egy teljesen zárt, gyanús forgalmakat bonyolító, nyílt oprendszeren nem kívánatos program.

(#12031) Nkboy válasza Xmodule (#12028) üzenetére


Nkboy
senior tag

Bocs!
/usr/sbin/fancontrol a pontos hely.
Itt van az Én konfig fájlom, Nekem állandó fordulatra van beállítva (90-90), mert ha beállítom a max értéket 255-re akkor majdnem mindig ott megy hőmérséklettől függetlenül. Meg megmondom őszintén, hogy a MINSTART, MINSTOP, MINPWM, MAXPWM értékek jelentésével nem vagyok teljesen tisztában. Szerintem ezek a beállítási lehetőségek "ütik" egymást.

Settings for hwmon2/device/pwm1:
Depends on hwmon2/device/temp2_input
Controls hwmon2/device/fan1_input
MINTEMP=0
MAXTEMP=60
MINSTART=90
MINSTOP=90
MINPWM=90
MAXPWM=110

Settings for hwmon2/device/pwm2:
Depends on hwmon2/device/temp1_input
Controls hwmon2/device/fan2_input
MINTEMP=0
MAXTEMP=70
MINSTART=90
MINSTOP=90
MINPWM=90
MAXPWM=110

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#12032) Xmodule válasza Nkboy (#12031) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszi megnézem. "INSTART, MINSTOP, MINPWM, MAXPWM" <--- ezek nekem sem tiszták teljesen. Nekem most ilyen
MINTEMP=hwmon1/device/pwm4=0 hwmon1/device/pwm2=0
MAXTEMP=hwmon1/device/pwm4=46 hwmon1/device/pwm2=46
MINSTART=hwmon1/device/pwm4=120 hwmon1/device/pwm2=120
MINSTOP=hwmon1/device/pwm4=120 hwmon1/device/pwm2=120
MINPWM=hwmon1/device/pwm2=120 hwmon1/device/pwm2=120
MAXPWM=hwmon1/device/pwm4=225 hwmon1/device/pwm2=225

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12033) oc_művek


oc_művek
csendes tag

Hi all!

Full noob vagyok ubuntuban ma raktam fel mivel a winfos bemondta az unalmast. A kérdésem pedig: leszedtem programtelepítőket tar.gz formátumba, csak nem tudom őket telepíteni. Kipróbáltam az 1.hsz-ban leírt menetet, de nem sikerült a telepítés, ezt írja ki: E: Couldn't find package rarlinux-3.80.hu.tar.gz Tudtok segíteni?

Windows alá telepített 8.10es ubuntut használok.

Üdv, OC

Ha Ördög Nóri Playboyos képsorozatához a házassága megromlása kellett, akkor önző módon azt kívánom: világ bombanői VÁLJATOK EL!

(#12034) Vladi válasza Xmodule (#12032) üzenetére


Vladi
nagyúr

Link. Itt van leírva, hogy mi micsoda. Amúgy annyi a lényeg, hogy van egy hőmérséklet forrás. Pl: /device/pwm1=hwmon0/device/temp1_input

Van egy fordulat szám érték: pl: /device/fan1_input
és egy szabályozott eszköz: pl: /device/pwm2

Na mármost, ezt a hármat kell párba állítani. Erre jó a teszt amit elvégez a pwmconfig.
Szerintem nálad valami összekeveredett.

(#12033) oc_művek

Első körben azt mondom, ne tölts le csomagot. Így telepíts programot.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12035) bpx válasza oc_művek (#12033) üzenetére


bpx
őstag

telepíts inkább a Synaptic csomagkezelővel
(rar és unrar (non-free) csomagok kellenek)

(#12036) dany27


dany27
őstag

hi

van egy broadcom chipes wifi kártya a gépembe.
Tudok vele csinálni vele vezeték nélküli hálót??
Úgy értem hogy én kapom a netet vezetéken és WiFi-vel szornám szét..

Előre is köszi!

(#12037) csendes válasza sh4d0w (#12025) üzenetére


csendes
őstag

Ugyanez a gond (folyton "corrupted package archive") már korábban is előjött (másik alaplap, más RAM, más hálókártya, másik merevlemez). Akkor a 8.04-ről dist-upgrade-del raktam fel a 8.10-et. Most pedig friss install-lal, másik hardverrel ugyanez, de most már a 8.04-gyel is. Sima tvnetwork-os ADSL, router nincs, D-Link 360R modem, minden alapbeállításon DHCP-vel. Firefox-szal nincs gond, csak a csomag letöltéssel, illetve telepítéssel.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#12038) rtom válasza csendes (#12037) üzenetére


rtom
senior tag

Melyik csomaggal van ez a gondja? Töröld, aztán

sudo apt-get install -f

Szerk.: a leszedett csomagok a /var/cache/apt/archives/ könyvtárban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12039) Xmodule válasza Vladi (#12034) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszi a linket. Nem tudom, hogy de valahogy sikerült belőnőm. Bár magam sem értem még:D De most jó. Az a lényeg. Köszi még 1x.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12040) Kephamos


Kephamos
addikt

Quake 1-et akarok elindítani, vagyis Darkplaces-t. Egy sh-t indítok és nem idnul el, viszont széjjelvágja a felbontást. Hogyan tudom elérni, hogy ablakban induljon?

(#12041) Protezis válasza Protezis (#11647) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor leirom a tapasztalataimat, hatha hasznos lesz valakinek.

Ubuntu Intrepid Ibexxel teszteltem, alap telepites utan
- hang mukodik
- intel video mukodik ( 3D is megy )
- suspend megy
- hibernalassal neha gondok adodnak
- automatikus/manualis orajelszabalyozas megy
- lcd fenyero modositas applet segitsegevel megy

Ami nem mukodik:
- terheles hatasara a venetillator felporog, utana nem akar lassitani
- bluetooth
- webkamera
- Fn billentyukbol a nemitason es suspenden kivul semmi nem mukodik.

Az omnibook modul hasznalataval a bluetooth, ventillator lassulas, valamint a fenyero Fn gombokkal valo szabalyozasa is mukodik. Az omnibook modult ez alapjan forditottam, illetve toltottem be: link

A Toshiba Satellite Pro A300-1PK laptopomon az ectype=12 parameterrel mukodnek a fenti dolgok.

Ubiquiti EdgeRouter 4 eladó

(#12042) sh4d0w válasza csendes (#12037) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Csináld azt, amit rtom írt 12038-ban, aztán állítsd át a szoftverforrásokat más mirrorra - nem muszáj a magyar tükörszerverekre, átállíthatod vmelyik szomszédos országra is. Ha ez sem segít, akkor lehetőség szerint cserélgesd ki az otthoni network eszközöket.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#12043) Xmodule


Xmodule
őstag

Valaki tett már fel másik usplasht? Mert én találtam HOW TO -t de nekem ugy nem megy...:S Most nincs is semmi usplash em csak simán textben irja hogy [OK],[OK] mindenre, mármint boot nál.

Ja amugy ez alapján csináltam és nem jó..Link

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12044) Major Major válasza Xmodule (#12043) üzenetére


Major Major
őstag

én néha váltogatom, a Startup-manager nevű progit használom hozzá.
(sudo apt-get install startupmanager)

(#12045) vizimi


vizimi
tag

Sziasztok!
Megtudná mondani valaki, hogy az Ubuntu a 4GB RAM-ból miért csak 3BG-ot lát?
Windows-nál tudom, hogy csak csak a 64bit-es kezeli a 4GB-ot, de mi a helyzet az Ubuntu esetében.
Köszi

(#12046) VaZso válasza vizimi (#12045) üzenetére


VaZso
senior tag

Ez így konkrétan nem Windows probléma, hanem címzési eredetű gond.
2^10 = 1k --> 2^30 = 1G --> 2^32 = 4G (GB)

Tehát 32-biten alapvetően 4GB memória címezhető. 33-bittel ez már 8GB lenne.

Tegyél fel 64-bites rendszert. :)

Ja, a 4GB a gépben lévő összes mindenség memóriája együttesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#12047) vizimi


vizimi
tag

Még 1 kérdésem lenne! Feltettem a skype progit melynél látszatra minden jónak tűnik, de semmi hangot nem tudok kicsikarni. Se csengőhangom, se mikrofon, se beszédhang.
Esetleg nem is a skype-on belűl kell keresnem a megoldást?

(#12048) Major Major válasza vizimi (#12047) üzenetére


Major Major
őstag

Ha bemész a Skype tulajdonságokba, a hengeszközöknél tedd defaultról pulseaudióra.

(#12049) Xmodule válasza Major Major (#12044) üzenetére


Xmodule
őstag

Nekem igy sem jó. Lehet hibás a .so file?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12050) vizimi válasza Major Major (#12048) üzenetére


vizimi
tag

Köszönöm :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.