Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34601) RBJ


RBJ
addikt

valaki tud segíteni moblock vagy ipblock telepítésével. nem találok semmi hasznosat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34602) Brutforsz válasza Frigo (#34600) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Hangbeállítások > Hardver lap > Kiválasztod a HDMI Audiot > Profil: Kikapcsolva,
majd a Kimenet lapon - ha nem ott van, akkor - a Belső hangforráshoz állítod a hangkimeneti eszköz rádiókapcsolóját

Egyébként próbaképp bekapcsoltam az enyémet, és ugyanúgy volt hang, mint előtte...

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#34603) Ben96


Ben96
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék tőletek kérni. Kezdő vagyok linuxban, ubuntut használok. Miután kipróbáltam és bevált, szeretném a régi partíciómat összevonni a linuxos partícióval, ehhez a Gparted programot használnám, de az kér tőlem egy e2fsprogs-1.41+ fájlt, hogy tudja kezelni az ext4-es partíciókat is. Ezt letöltöttem, de most hogyan tovább?
De úgy is jó lenne nekem, ha a Dokumentumok, Képek, Zenék, Videók, Letöltések mappákat át tudnám pakolni a nagy partícióra, úgy ha megnyitom őket a tálcáról a helyekből akkor ők jöjjenek elő a másik nagy partícióról. Windowson egyszerűen át lehetett rakni ezeknek az alapértelmezett helyét egy másik partícióra, itt hogyan működik?

(#34604) #16820480 válasza Kendek (#34595) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, ezzel tényleg sikerült, most jól megy végre!

amúgy hol lehet javaslatokat tenni a natty fejlesztésben? mert például az szerintem kritikus dolog a használhatóságot tekintve, hogy ha egy ablak 'urgent' státuszt kap, akkor a unity launcher ne 1 másodpercig csinálja azt a nyamvadt urgent animációt, hanem amíg rá nem kattintok, mert így kb azzal ér fel, mintha beírná a system logba, hogy történt valami...

(#34605) Kendek válasza #16820480 (#34604) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha ezt problémának érzed, akkor jelentsd.

<-ƘƘ->

(#34606) #16820480 válasza Kendek (#34605) üzenetére


#16820480
törölt tag

problémának probléma, de ezzel a levlistás megoldással nem vagyok kibékülve :( nem igazán tartom átláthatónak a dolgot...

valaki próbált már handbrake-et feltenni natty-ra? azt mondja kell neki a libwebkit1.0.2, ami nem telepíthető. ez igaz is, mert alapból nincs a tárolóban csak 1.0.0, de ha felveszem a webkit ppa-t, akkor sem tudja telepíteni, pedig akkor már megjelenik a csomaglistában, de a synaptic továbbra is azt mondja a libwebkit csomagra, hogy nem telepíthető.

(#34607) Kendek válasza #16820480 (#34606) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PPA-ban is 1.0-val kezdődik, és utána van feltüntetve a pontos verziószám. A handbrake függőségi listájában elírhatták, mert mindenhol 1.0-2-ként szerepel és nem 1.0.2-ként. Főleg, hogy a pontos verziószáma már Maverickben is 1.2.5, tehát 1.0-2_1.2.5.

<-ƘƘ->

(#34608) RBJ


RBJ
addikt

Örömmel tudatom, hogy sikerült felvarázsolnom. az iplist.
ennek nincs animációja a tálcán mikor blokkol?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34609) RBJ


RBJ
addikt

Milyen tűzfal kezelőt ajánlottok az ubihoz.
Olyasmire gondoltam amin van tanuló mód és menetközben kérdez és tanulja a szabályokat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34610) #16820480 válasza Kendek (#34607) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, azért is csidálkoztam, mert itt már 1.0-x_1.3.0, vagy mi van fent. de maverick alatt simán települt a handbrake, itt meg simán nem :/ asszem írok egy levelet majd a csomagolóknak, hogy nem okés a dolog.

(#34611) #40553216 válasza RBJ (#34609) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amolyan Windowshoz való tűzfalakat ne várj! Gyakorlatilag más funkciót lát el az egyébként a kernel része netfilter/iptables. A rendszer felépítése eleve más. Ha egyes programoknak tiltani akarod a netre menést, akkor az ufw config fájljában ezt megteheted. De itt eleve nem akar minden program a netre szaladgálni.
Ha pedig a programok erőforrásokhoz, rendszerhez vagy egymáshoz férését akarod szabályozni, akkor az AppArmor vagy a SELinux a te programod.
Vagy ha tűzfalat akarsz komolyabban piszkálgatni, első körben FirewallBuilder. Régebbi csomag fwbuilder néven telepíthető a tárolókból, vagy a website-ról felvett tároló után a legújabb csomag is.
Package repository for Ubuntu pontnál

(#34612) #40553216 válasza RBJ (#34609) üzenetére


#40553216
törölt tag

De a legegyszerűbb alap "kezelő":
terminálban

sudo ufw enable

és be lesz kapcsolva egy alapkonfig tűzfal. Ez minden portot zártnak mutat kifelé, csak bentről kezdeményezett kérésekre érkező választ fogad. Ha a pingre sem akarsz választ, akkor ezt tedd:

/etc/ufw/before.rules fájlban

sudo gedit /etc/ufw/before.rules

kikommentezni (#-et rakni elé) a

-A ufw-before-input -p icmp --icmp-type echo-request -j ACCEPT

sort, utána

sudo ufw disable
sudo ufw enable

és már az új szabályokkal megy a tűzfal.
Ha egy kicsit grafikusan akarod, akkor telepítheted a

gufw

csomagot, de ez a configfile manipuláláshoz képest kevesebb lehetőséget biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#34613) RBJ


RBJ
addikt

Annyira megvagyok szokva a win el , hogy inkább nem piszkálom a linux tuzfalát vagy lehetőségeit. csak védve leszek.
telepítettem az iplist ezek alapján.:
sudo wget http://iplist.sf.net/sources.list.d/maverick.list -O /etc/apt/sources.list.d/iplist.list

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com C6E3D905C8BCD56BB02E6E0B39456311108B243F
sudo apt-get update
sudo apt-get install iplist

annyi gondom van, hogy ez nem a legfrissebb 0.28 csak . ennél meg van frissebb.
[link] innen leszedtem a 0.29 t kicsomagolom és nem igazán kapisgálom a telepítését. van még egy jar file ha jól tudom telepítő file de nem boldogulok.
itt egy install leírás benne de nem tudom értelmezni, hogyan kell állományból telepíteni.[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34614) Kendek válasza #16820480 (#34610) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ja várjál, ezt elnéztem kicsit. Natty-ra persze, hogy nem megy fel, abban nem ez a neve a csomagnak, hanem libwebkitgtk-1.0-0, de ugyanarról van szó. A PPA-ban meg csak maximum Maverickhez van készítve cucc. Gyorsan átírtam neked, hogy működjön Natty-n is, az alábbi linkekről letöltheted. :)
handbrake-gtk_0.9.5~natty1_amd64.deb
handbrake-gtk_0.9.5~natty1_i386.deb

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34615) #40553216 válasza RBJ (#34613) üzenetére


#40553216
törölt tag

Frissebbet ezt a tárolót felvéve rakhatsz fel.

Az előbb leírtak nem túl mély turkálások, mi több, a

sudo ufw enable

alapvetően csak bekapcsolja az amúgy nem aktív tűzfalat, így mindenképp kell. :)
Ez az iplist, ahogy elnézem, grafikus lehetőség ipcímek blokkolására/engedélyezésére. Nem tudom, ez mutatja-e a blokklásokat, az ufw maga grafikusan biztos, hogy nem, de a /var/log/messages, a /var/log/kern.log és a /var/log/ufw.log fájlokban megnézheted a blokkolt/engedélyezett ipcímeket.
Az előző tárolót meg töröld. Nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#34616) RBJ válasza #40553216 (#34615) üzenetére


RBJ
addikt

én meg azt hittem a tűzfal alapból aktiv a linux on.
ha nem akkor a tűzfalteszten hogyan megyen át?

És tényleg milyen igaz a mottód. Nagyon bölcs.
Kezdek ráérezni a lini re.

mutatni mutaja a blokkolásokat csak a tálcán bocsánat a panelon levő ikonon nem látszik semmi. mert arra gondoltam , hogy mint a peerguardianon volt hogy villogot az asztali ikon mikor dolgozott.
de úgy látom a tökéletes boldoguláshoz teljesen el kell felejteni a win berögződéseket.
Lassan biztosan állíthatom 1 heti használat után, hogy lassan elásom a win 7 t.
Kezdem kedvelni. régen is próbáltam, próbálgatam de driver gondok miatt lemondtam róla.
de most üzemel minden.
egy kicsi gondom van,hogy biztonság terén paranoid vagyok és ezért szerettem volna peerguardian hoz hasonló dolgot és comodo tűzfalhoz hasonlót , hogy végül biztonságba érezzem magam. de ez is szemlélet kérdése mert tökéletes biztonság nincs és felhasználó függő. Így az ubi miatt az egyik hobbim az antivirus tesztelést abbahagyhatom.
az is érdekes számomra, hogy a nod mégis megoldotta a full grafikus program telepítést és használatot.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34617) RBJ válasza #40553216 (#34615) üzenetére


RBJ
addikt

nem tudom mi ez de a csomagkezelőben kell mókolni? az egyéb szoftver részné?
kijelöltem újratelepítésre de még mindig minden a régi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34618) RBJ


RBJ
addikt

Eszem megáll annyira intelligens dolog ez a synaptis csomagkezelő. sejtem,hogy mi csodálatos. sajna hiába reinstall a iplist még mindig csak 0.28 lesz telepítés után.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34619) RBJ


RBJ
addikt

deb http://ppa.launchpad.net/ssakar/ppa/ubuntu maverick main
deb-src http://ppa.launchpad.net/ssakar/ppa/ubuntu maverick main

mind a két parancsot be kell adni a syn.csomagkezelőnél vagy elég az egyik.
ugy látom ez a csomagkezelő hasonlo a win féle program. unistall al.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34620) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Kubuntu alá keresnék egy olyan progit, ami ubuntu alá van, hogy több gmailes emailcímet tud kezelni, vagyis csak az óra mellett ott van és egy rakat címet beállíthatsz neki, jelzi melyikre hány mail jött. Ilyen nyitott boríték az ikonja. KDE alá keresnék ilyet.

Egyébként most először próbálom a KDE-et az index-es cikk hatására, csak a suse kiesett,mert fos, tele volt hibaüzikkel. No de dícsérni akartam, mert épp itt van nálam egy iBook, meg a saját Win 7-es notim és hát látványra meg ötletes megoldásokban sehol nincsenek a KDE-hez képest. :R Persze a működéssel, ismerkedéssel, programokkal még küzdök, de ez az új 4.5-4.6-os KDE lenyűgözött.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34621) V.Stryker válasza V.Stryker (#34620) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah igen, pl hogy tudom Kubuntu alatt megformázni a pendriveot?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34622) Kendek válasza V.Stryker (#34621) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

sudo mkfs.vfat /dev/sdXN

<-ƘƘ->

(#34623) V.Stryker válasza Kendek (#34622) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na jóvan. Valami laikus nagymamás, akarom mondani eccerű grafikus megoldás a hülyéknek nem létezik? :DDD

Az ilyen apró szarok miatt nem használ sok ember linuxot. Nézhet ki jól, tudhat sokat, ha egy ilyen windows alatt két kattintásos dolog itt egy terminálos paranccsal oldható meg. :F

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34624) Kendek válasza V.Stryker (#34623) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy van egyszerű, beépített cucc is erre, de én ajánlom a partitionmanager nevű alkalmazást, ami hasonlatos a GPartedhez, csak KDE-re van.

<-ƘƘ->

(#34625) PuMbA válasza V.Stryker (#34623) üzenetére


PuMbA
titán

Ubuntun amúgy két kattintás: pendrive ikonra jobb klikk és formázás. :)

[ Szerkesztve ]

(#34626) pethYeti


pethYeti
addikt

KDE 4.6 mennyivel gyorsabb mint a 4.5? Pár hete próbáltam a Kubuntut de effektekkel használhatatlan volt effektek nélkül pedig szintén nem volt túl gyors:S

Ennyire nagy gépigénye lenne? :((

(#34627) #40553216 válasza RBJ (#34617) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ja,ja, a csomagkezelőben. :) Elvileg az újabb is ott van mellette. A szoftverforrásokat frissíted a kék nyíllal, balra fent. Eltávolítod a régit, vagy felajánlja frissítésre.
A source nem feltétlenül kell, de beadhatod. Legfeljebb kiveszed előle a pipát. Minden ilyen eksön után kék nyíl. :)

Blokkolás: felesleges, hogy mutassa, úgyis mindent blokkol. Nézd meg a fájlokat, amiket írtam. AZ ufw.log-ban nem nagyon fogsz allowed kapcsolatot találni.

[ Szerkesztve ]

(#34628) Numspa


Numspa
tag

Védett PDF-formanyomtatványt szeretnék írógéppel kitölteni. Vagyis nem. Tekintve, hogy nincs is írógépem, jobb lenne az egészet számítógéppel csinálni. Arra gondoltam, hogy a PDF-ből készítek egy képet, azt behívom szövegszerkesztőbe vízjelként és máris tudok rá írni. De már az elején elakadtam. Mivel, hogyan csinálnátok meg ti?

(#34629) RBJ válasza #40553216 (#34627) üzenetére


RBJ
addikt

ha fejen állok is 0.28 lesz. pedig a csomagkezelőben is 0.29 van írva.
A telepített verzió elvileg 0.29 de ha a progit megnézem a help nél 0.28.
szerintem az iplist hülyéskedik. azt nem értem , hogy a source dolgot ha nem irom be akkor nem találja a frissitési lista között a iplist elvileg. amiket beirtam app cimet azokat nem látom. törölném, hogy ne legyen bibi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34630) RBJ válasza #40553216 (#34627) üzenetére


RBJ
addikt

valami jo dock ot kellene még találnom.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34631) Brutforsz válasza Numspa (#34628) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ajánlom a PDFedit alkalmazást (csomagkezelőből fel tudod tenni).
Megnyitod a kérdéses állományt, majd megnyomod az Add text feliratú gombocskát, és a szükséges hely(ek)re kattintva már mehet is a móka. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#34632) RBJ


RBJ
addikt

Docky alkalmazás csak alul helyezhető el? nem találok benne utalást arra hogy felül, oldalt vagy máshol elhelyezhető lenne :O

vagy ha új ikont huzok oda nem tanulja meg mert mikor kikapcsolom az adott alkalmazást eltunik a dokk ból az ikon. vagy ha marad utánna nem működik parancsikonként

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34633) Numspa válasza Brutforsz (#34631) üzenetére


Numspa
tag

Sajnos jelszóval védett a PDF, ezért az ajánlott út nem járható. Különben is, a kipontozott helyek fölé szeretnék írni. Ha karakteres módon oldanám meg, ez nem lenne lehetséges.

(#34634) Brutforsz válasza Numspa (#34633) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

"Különben is, a kipontozott helyek fölé szeretnék írni. Ha karakteres módon oldanám meg, ez nem lenne lehetséges."

Nem értem, milyen karakteres módról írsz, a PDFedit teljesen grafikus módon működik, pont úgy tudnád kitölteni vele, ahogy szeretnéd.

De lehet, hogy a jelszó - gondolom módosítási, nem megnyitási - tényleg bekavar. Ebben az esetben nyisd meg a pdf-et GIMP-ben (megnyitáskor állítsd mondjuk 300dpi-re a felbontást, hogy utána szép nyomatot kapj), ott is tudsz szöveget elhelyezni a dokumentumban.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#34635) RBJ


RBJ
addikt

ELtüntettem véletlenül a jobb felső panelból a nevem és kikapcsológombot. hogyan tudom visszavarázsolni.
azért történt mert másodjára van valami bibi, hogy kétszer egymás mellettvan a nevem és nem látszik a kikapcs ikon.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34636) MichaelSD válasza pethYeti (#34626) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem a 4.6 is jól ment. Nem lehet valami grafikus meghajtó probléma?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#34637) Numspa válasza Brutforsz (#34634) üzenetére


Numspa
tag

Karakteres? Na-figyelj:

ide kéne írnom: ...................................................................

Ez lesz belőle: .........................hahó, ide írtam.................

Én a pontvonal fölé, nem pedig bele szeretnék írni. Hiszen ez egy formanyomtatvány.

A GIMP-es mutatvány viszont működik. :R

[ Szerkesztve ]

(#34638) pethYeti válasza MichaelSD (#34636) üzenetére


pethYeti
addikt

Én csak 4.5-öt próbáltam akkor nem frissítettem KDE-t.

Most Live-ba próbálgatom a 11.04-es béta kubuntut amin ugye 4.6.1-es KDE van ez jóval gyorsabbnak tűnik. Csak kérdéses, hogy ez KDE-nek vagy az újabb kubuntunak köszönhető?

(#34639) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van valami billentyű kombináció az asztalok váltására? Illetve megoldható,hogy ha pl az egyik asztalon netezek, akkor csak annak az asztalnak a tálcáján legyen rajta a böngésző?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34640) Brutforsz válasza Numspa (#34637) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem értem, Nálad miért nem működik a dolog, nálam így megy:

ezt a beírt szöveget aztán át is tudom helyezni:

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#34641) pethYeti válasza Brutforsz (#34640) üzenetére


pethYeti
addikt

csuhajja:D

(#34642) Numspa válasza Brutforsz (#34640) üzenetére


Numspa
tag

Igen, látom. Szövegdoboz. Klassz, de meg sem tudom nyitni vele, mert jelszóval védett. De a GIMP-es módszer működik! ;)

Ha már itt tartunk, van valami freeware módszer UBUNTU alatt amivel a védett PDF-et DOC fáljba tudom konvertálni?

[ Szerkesztve ]

(#34643) MichaelSD válasza pethYeti (#34638) üzenetére


MichaelSD
őstag

Inkább az új KDE lett gyorsabb, nem hiszem, hogy a Kubuntusuk felturbozták volna. De okosabbak majd elmondják a részleteket.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#34644) ntomka válasza V.Stryker (#34639) üzenetére


ntomka
nagyúr

Elég sok lehet rá, és a compiz beállításain is múlik. :)
De a ctrl+alt+jobbra illetve a ctrl+alt+balra mindig be szokott jönni.

Jobb klikk a feladatkezelőn > tulajdonságok. Ott meg fogod találni szerintem.

ツ Headphones on - World off

(#34645) V.Stryker válasza ntomka (#34644) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Közben megtaláltam: Ctrl+F1, Ctrl+F2 stb.

Eddig még soha nem láttam hasznát, nem értettem, de most rávettem magam, hogy a különböző feladatokat különböző asztalon csinálom és hát nem rossz az ötlet. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34646) #40553216 válasza RBJ (#34635) üzenetére


#40553216
törölt tag

Panelen jobbkilkk>Hozzáadás>Értesítésgyűjtő munkamenet

Én a Cairo-Dockot használtam sokáig, aztán erőforrászabálás meg bugok lettek, leszedtem, de attól még megpróbálhatod. Szerintem jó.

(#34647) RBJ válasza #40553216 (#34646) üzenetére


RBJ
addikt

valami bibi van. én vagyok az egyetlen ember aki 1 nap alatt tönkre tudja vágni a linuxt ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34648) zed01 válasza RBJ (#34647) üzenetére


zed01
őstag

Mert állandóan reformálni akarsz. A linux nem gondolkodik ha hülyeséget csinálsz, megcsinálja az akkor is ha végképp tönkremegy, pl. egy hirtelen ötlettől vezérelve leveszed a tálcáról az alkalmazásokat. Az is érdekes, hogy windowson soha nem voltál olyan nagy reformer, pl azon jó volt a windows saját boot logója is. Mi lenne ha feltelepítenéd a linuxot és egész egyszerűen csak használnád? Majd akkor reformálj ha használtad a linuxot pár évig és értesz hozzá, nulla tudással felelőtlenség.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#34649) zed01 válasza RBJ (#34616) üzenetére


zed01
őstag

Telepíts fel fel a gufw linuxos tűzfalbeállító eszközt. Azért tűzfalbeállító eszköz, mert linuxon a tűzfal a kernelbe forgatott ip tables, ez csak grafikus felületet ad neki.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#34650) RBJ válasza zed01 (#34648) üzenetére


RBJ
addikt

Mondom hogy nem csináltam vele semmit véletlenül rákattintottam valahogy.
szerintem tényleg csak én vagyok az egyedüli aki most a héten harmadjára teszi ujra a linuxt.
abban igazad van, hogy míg nem ismeri az ember probálgat de elvileg azt az első vel. letudtam. meg mit csináljon az ember ha olyan dolgot akar ami nincs az ubi szoftverbázisában.
Azért ne harapd már le a fejem. boot logo nincs cserélve semmi se csak delugot tettem fel, iplist tet, meg rendszerment et amit fontosnak találok.
na megyek telepíteni, majd jövök. :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.