Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15001) harylmu válasza #16820480 (#15000) üzenetére


harylmu
őstag

jó-jó, de hogy? :F

(#15002) #16820480 válasza harylmu (#15001) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem emlékszem pontosan hol van a profil mappája a FF-nak és TB-nek pontosan. talán a documents&settings/application data/[programnév] helyen. vagy valami ilyesmi.
de ha exportálod, akkor is mennie kell (bár beállításokat nem nagyon lehet exportálni, csak könyvjelzőket, meg ilyesmiket).

(#15003) ádyz válasza ádyz (#14999) üzenetére


ádyz
addikt

Senki sem tud segíteni?

(#15004) #16820480 válasza ádyz (#15003) üzenetére


#16820480
törölt tag

fájlrendszert visszaállítani másikra én úgy tudom nem lehet. ha formázod ntfs-re, akkor visszaáll. de most lényegében ki akarod irtani a linuxot a gépről, vagy mi?

(#15005) harylmu válasza #16820480 (#15002) üzenetére


harylmu
őstag

Jó, most elromlott :DDD Belépek Ubuntura, tölt-tölt majd elkezd villogni a kép aztán kihoz egy ilyen mosottas hangyás képet...

Pista még elindul.

Gparted-del formázom az Ubuntus meghajtót, aztán felrakom újra. Szerintem a VGA driver miatt bugolt be..

[ Szerkesztve ]

(#15006) ádyz válasza #16820480 (#15004) üzenetére


ádyz
addikt

Így van. Persze nem véglegesen, csak egy másik vinyóra frissen újratelepíteni.

De ha lehúzom azt a vinyót amin rajta van, akkor a másikról nem bootol. Formázni meg nem akarom, 200GB fontos adat van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15007) Major Major válasza ádyz (#15006) üzenetére


Major Major
őstag

Hát ha azon a winyón volt a boot manager, amit lehúzol, a másikon meg nem volt semmi, akkor nem fog bebootolni. Így lehúzott állapotban bootolj be win telepítőről, és csinálj egy fixmbr-t.
NTFS-re alakítás: adatokkal együtt nem tudsz egy partíción filerendszet váltani. Annyit tehetsz, hogy letörlöd, és újracsinálod. (Vagy letörlöd, és a helyet egyszerűen hozzácsapod egy másikhoz, mondjuk partition magickel windows alatt.

(#15008) Major Major válasza body007 (#14994) üzenetére


Major Major
őstag

lehetséges, de másik rendszerről kell csinálnod, mondjuk egy liveCD-ről. fstab-ból is ki kell venni a swap bejegyzést.

(#15009) #16820480 válasza ádyz (#15006) üzenetére


#16820480
törölt tag

átmenetileg érdemes esetleg kipróbálni ezt, hogy elérd a fájlrendszert vista alól is. nálam még xp alatt simán ment, bár írásjogot nem adtam neki (nem is adnék szívesen).
amúgy a bootloader problémára szerintem esetleg megoldás lehet, hogy egy win telepítőről bebootolsz, és a "javítást" választva parancssorból javítod a bootsectort. azt hiszem fixmbr a parancs, de ki tudod iratni az elérhető parancsokat majd ott és akkor. mondjuk azért azt el kell mondani, hogy azt írják rá, hogy veszélyes lehet, de nekem eddig működött, amikor kellett.

harylmu: vga driver miatt nem kell az egész rendszert újrahúzni... bár végülis 15 perc alatt megvan egy telepíŧés, de amúgy meg lehet oldani konzolból is a driver újratelepítésével, valaki nem is olyan régen beírta a topikba hogyan kell.

(#15010) Cinege45


Cinege45
tag

Még mindíg nem tudom használni a Lexmark X1170-es multifunkciós
nyomtatót Ubuntu alatt.
Fent van a wine, már nem ír ki errort, ha használni akarom a listában
megjelenik de semmi sem történik.
Átbogarásztam az idevonatkozó weblapokat de nincs a linuxos driverek között.
Nincs valami "univerzális" driver?
Használ valaki ilyen nyomtatót?
Eme "csekélység" miatt térjek vissza a winhez?

(#15011) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt a gyönyörűszép hibaüzenetet hogy lehet eltüntetni? :U

Xlib: extension "Generic Event Extension" missing on display ":0.0".

Mióta downgradeltem a xorg-xservert azóta nyomja tömegesen parancssorban. Rákerestem neten, s másoknak is van ilyene régebbi xorg-xserverrel, de megoldást nem találtam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15012) harylmu válasza #16820480 (#15009) üzenetére


harylmu
őstag

Huh, 2 óra alatt valahogy megcsináltam. Most telepítem az ubuntut megint.
most nem kockáztatok, hanem inkább rákérdezek: 4850 kártyám van, hogyan szedjem le hozzá a drivert? vagy melyik leírást használjam?

amúgy kár hogy linux alá nincs olyan zenelejátszó, mint a foobar2000. mert szeretnék rádiót hallgatni, de egyik se ismeri a .m3u kiterjesztést sajna. foobar mindent (kivétel nélkül) játszik..

[ Szerkesztve ]

(#15013) CPT.Pirk válasza Major Major (#14989) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, megcsináltam ennek mintájára nagyszüleim gépét, ott annyit értem el, hogy egy 800*600-as ablakon át tekintettem be az 1024*768-as asztalra. Mondjuk ott más problémák is voltak, a gépen még developmentes kernel volt, hiába lett frissítve. (lehet h. régi volt a xorg is emiatt)
Most a hét vége felé majd kimegyek, és csinálok egy friss 9.04 installt, mert valami bűn lassú a rendszer.
Kap majd ext4-et, meg minden jót az a csirke P3.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15014) lezso6 válasza lezso6 (#15011) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az normális, hogy a Xorg nevű folyamat 40-50%-os CPU loadot okoz?
Zabálja az akkumulátort, szinte 2x annyit eszik így a noti... :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15015) #16820480 válasza harylmu (#15012) üzenetére


#16820480
törölt tag

mit tud az a foobar, amit semelyik másik lejátszó nem tud pótolni? van egy rakás lejátszó linuxra, van bennük shoutcast, last.fm, magnatune és hasonló támogatás bennük, tudnak tag-ek szerint rendezni, és fájlrendszert böngészni, lehet egyesével hozzáadni dolgokat vagy médiatárat rendezni, stb stb.

nehezen tudom elhinni, hogy a megszokáson kívül valami más is lehet oka annak, hogy valaki nem talál megfelelőt ezekből.

(#15016) harylmu válasza #16820480 (#15015) üzenetére


harylmu
őstag

Pl. amit mondtam, hogy nem játszik egyik se .m3u -t ami nekem rádióhallgatáshoz kéne. + hiányzik, hogy a foobart a végtelenségig testre lehet szabni. De mondom, ez az amarok, meg a rhytmizé elég szép is, jó is

Ati vga driverre valami link? :)

[ Szerkesztve ]

(#15017) lezso6 válasza harylmu (#15012) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Foobar2000 mit Wine

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15018) PuMbA válasza harylmu (#15016) üzenetére


PuMbA
titán

[link]
Annyira nem nehéz megtalálni a hivatalos honlapon...

(#15019) #16820480 válasza harylmu (#15016) üzenetére


#16820480
törölt tag

én most songbird-öt használok, ez volt eddig a legjobb, amit találtam, és elég sok plugin van hozzá (lényegében mint a firefox-hoz, teljesen úgy épül fel).
mondjuk ez nincs a repókban, külön kell tölteni.

(#15020) MichaelSD válasza #16820480 (#15019) üzenetére


MichaelSD
őstag

sheratan, szerintem nem a funkciók miatt használják a foobart. Rém egyszerű és könnyű használni, de szinte mindent lejátszik. Nem biztos, hogy mindenki a Songbird összetettségére vágyik.

Különben nagyon aranyos a Songbird, Linux / GNOME alatt én is azt használom.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#15021) lezso6 válasza lezso6 (#15014) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valaki megnézné? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15022) #16820480 válasza MichaelSD (#15020) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó, most csak mondtam, hogy én mit használok, de attól még egy rakás más cucc is van. egyszerűnek ott az audacious, xmmp, listen, aqualung, vagy akár valami parancssoros lejátszó, ha valaki elég perverz :)

lehet bőven keresgélni, akinek nem tetszik a beépített. ;)

(#15023) harylmu válasza PuMbA (#15018) üzenetére


harylmu
őstag

Hiba

deme@deme-desktop:~$ cd /home/deme/Asztal
deme@deme-desktop:~/Asztal$ sudo sh ./ati-driver-installer-9.2-x86.x86_64.run
sh: Can't open ./ati-driver-installer-9.2-x86.x86_64.run

[ Szerkesztve ]

(#15024) PuMbA válasza harylmu (#15023) üzenetére


PuMbA
titán

1. Ne a 9.2-est tedd fel ,hanem amit linkeltem 9.4-est
2. az Asztalon a driverre jobb klikk-->tulajdonságok-->jogosultságok fül és be kell pipálnod ,hogy : fájl végrehajtásának engedélyezése programként

[ Szerkesztve ]

(#15025) Vladi válasza lezso6 (#15011) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itt nézelődj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15026) lezso6 válasza Vladi (#15025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, de ezt már próbáltam és sajnos nem oldotta meg. :(

Közbe meg gúglizva kiderült, hogy a xorg-xserver 1.5 nem támogatja az XGE-t és azért van, de tulajdonképpen semmi gond nincs vele, csak egy warning. [link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15027) rokefeller válasza harylmu (#15016) üzenetére


rokefeller
senior tag

Szia, az .m3u fileokat lejátsszák a linuxos lejátszók is, pl a banshee, amit én használok, eleve azok sima playlist fileok. A te általad mutatott reggae rádiós linkkel csak annyi a baj, hogy egy html oldalra mutat, amibe beágyazva van a rádió stream linkje, ezért nem birkózik meg vele pl a banshee, alapból. Két dolgot tudok erre ajánlani. Ha felteszed a gnome-mplayer nevű csomagot, meg a gecko-mediaplayer nevűt, akkor a linkre kattintva megnyitja majd neked a böngészőben a rádiót, ha viszont a banshee, rhythmbox, stb lejátszóknak a rádiók fülében akarod hozzáadni a listádhoz, akkor ki lehet bogarászni a rendes linket. Pl úgy hogy az előbbi lejátszóban megnyitod, a böngészőben elkezdi játszani, ott jobklikk, és copy location, és már meg is vana tényleges stream. Vagy lemented az m3u-t, megnyitod text editorral, és kiszeded belőle a href rag utáni linket :-)

A télapó nem a régi már...

(#15028) Vladi válasza harylmu (#15016) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pici bütykölés után:

http://radio.radiovan.hu:80/onelovereggae128.mp3

Ezt megnyitod bármivel ami játszik online sztrímet ééés:

kúl az élet raszta tesók... :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15029) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Hellosztok.

Kezdő linux felhasználó vagyok. Felraktam a gépemre a legújabb ubuntut. Hp 6730s-es laptopom van. Van pár gondom:
1: Aty mobility radeon hd 3430 van a gépembe....Ha hozzáadás eltávolításnál felteszem az általa felajánlott ati drivert akkor az alkalmazásokból nem lehet elinídítani, újratelepítés után pedig egyszerűen nem látszódik a képernyó. Kriksz kraksz az egész csak a rendszer újratelepítése segít(3X is megpróbáltam :W ). Hogyan kell feltenni a vga kari driverét?
2: Hang...egész egyszerűen semmi sem szól. Mit ajánlotok mit tegyek fel neki?
3: egyben a legkisebb gondom(ha nem oldódik meg az se túl nagy probléma). Pidkin üzenetböngészőt használok, és az alap képet teszi ki az msn...windows alatt ugye betudom állítani, hogy beszélgetések alatt milyen képet lássanak a partnereim. Gondolom ez a kliens is tudja ezt, de hol tudom beállítani? Esetleg van ennél jobb kliens is?
Egyenlőre ennyi a kérdésem, amúgy tetszik a rendszer.
Jó gyors

(#15030) Vladi válasza lezso6 (#15026) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor ül és vár, míg disztribútor és/vagy x fejlesztők megoldják.

(#15029) Studiossrác

1. Nagyon sok a gond az ati driverre. Itt fentebb sokat írtak róla, pár oldalt olvass vissza.

3. Fiókok - fiókok kezelése - msn és annak módosítása - ezen partnerikon használata - kicsi képre kattint választ valami szépet

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15031) Studiossrác válasza Vladi (#15030) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszi szépen.

ADI SoundMAX AD1984A Ez a hangkártya típúsa. Tudsz valamit ajánlani a problémámra? Nincs esetleg valamilyen driver, program amivel megoldódna a problémám? Rendszerhangok sincsenek....

(#15032) rokefeller válasza Studiossrác (#15031) üzenetére


rokefeller
senior tag

Elsőkörben kukkantsd meg hogy az alsamixerben nincs-e lenémítva pár fontos hangerőszabályozó csúszka :-)

A télapó nem a régi már...

(#15033) Studiossrác válasza rokefeller (#15032) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

:) . Azért ennyire béna nem vagyok :C . Bár ciki lett volna de örülnék neki, hogyha ezzel megoldódtak volna a problémáim...de sajnos semmi sincs lenémítva

(#15034) Studiossrác válasza Studiossrác (#15033) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Vga-nak feltettem az alap driverét eszközmeghajtókból....fránya hang kéne még, de az nagyon

(#15035) Major Major válasza Studiossrác (#15034) üzenetére


Major Major
őstag

egyszer nálam az external amplifier átkapcsolása segített
de ha az nem, akkor terminálból egy lspci kimenetet kérünk aztán indulhat a google :)

(#15036) Major Major válasza harylmu (#15016) üzenetére


Major Major
őstag

nekem simán bejön ez a rádió. a rámegyek az m3u linkjére, firefox felajánlja, hogy letölteni akarom, vagy megnyitni, rámegyek a megnyitásra, és kijelölöm a zenelejátszót. (ami nálam exaile, de szerintem a többivel is megy)

lezso6: egy cat /var/log/Xorg.0.log |grep EE -t nézzünk meg.

[ Szerkesztve ]

(#15037) rokefeller válasza Studiossrác (#15033) üzenetére


rokefeller
senior tag

Egyáltalán nem azért mert hogy béna vagy-e vagy sem, de az ilyen problémákról amiket olvastam leggyakrabban az volt hogy a master és pcm csatornán kívül volt még valami misztikus kártyajellemző ami kussban volt. Kukkantsd meg az lsmod kimenetét is, van-e ott snd meg soundcore, meg valami ami hangra utal :-)

A télapó nem a régi már...

(#15038) Studiossrác válasza Major Major (#15035) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)

Ilyet lát terminálba....az a baj, hogy ma tettem fel elősször linuxot úgyhogy amit át kéne tennem...nemtudom, hogy miről beszélsz :F

Mod: nagyon régen volt linuxom....nem használtam mert wifi kártyám nem ment rajta...úgyhogy szinte 0-áról indulok linux téren

[ Szerkesztve ]

(#15039) Studiossrác válasza rokefeller (#15037) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Csúszkás: most megzavarodtam. Ugye arra gondolsz, hogy a dátum, idő mellett rámegyek a hangot jelző ikonra azon belül hangerőszabályzó és akkor ott az összes csoport összes hangja? Mert ott mindent feltoltam, de így sincs hang

(#15040) Major Major válasza Studiossrác (#15038) üzenetére


Major Major
őstag

a hangerőszabályzónál nem csak csúszkák vannak, hanem ilyen kapcsolók is, hogy microphone boost, meg köztük van az external amplifier is. ha alapból nem látszik, akkor a beállításoknál láthatóvá kell tenni.

van egy ilyen bug, a végén van aki szintén hang nélkül volt, de állítólag megoldható

[ Szerkesztve ]

(#15041) rokefeller válasza Studiossrác (#15039) üzenetére


rokefeller
senior tag

Nagyjából igen, azt hiszem az alsamixer(ami egy nagyon praktikus ámbátor annál rondább parancssoros alkalmazás) is ugyanazokat mutatja :-)

A télapó nem a régi már...

(#15042) Studiossrác válasza Major Major (#15040) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Hol lehet ezeket előhozni? Nálam csak kapcsolók látszanak

Szerk: megvan

[ Szerkesztve ]

(#15043) Studiossrác válasza Studiossrác (#15042) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Viszont így sincs hang :W . Van még ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#15044) lezso6 válasza Major Major (#15036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Őszintén szólva nem tudom, mit csinál a grep a cat kimenetével, de ezt köpte ki:

(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(II) Loading extension MIT-SCREEN-SAVER

Vladi: Na ettől féltem én is. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15045) rokefeller válasza lezso6 (#15044) üzenetére


rokefeller
senior tag

A grep sororientált szövegfeldolgozó, a megadott mintát illeszti a bementére küldött szövegre, soronként :-) Én nagyjából így tudom

A télapó nem a régi már...

(#15046) rokefeller válasza Studiossrác (#15043) üzenetére


rokefeller
senior tag

Tegyél fel egy pamanager meg padevchoosert, az utóbbi egy applet, amiben majd meg tudod nézni hogy jött-e létre megfelelő pulseaudio sink, fut-e egyáltalán a pulseaudio, meg ilyenek... ha nem az alsa rossz alatta, próbálhatsz egy 'pulseaudio -k' parancsot is, de az lsmod kimenetét is érdemes lenne megnézni

A télapó nem a régi már...

(#15047) harylmu válasza PuMbA (#15024) üzenetére


harylmu
őstag

A pipa már ott volt.

Foggalmam nincs mit csináltam, de most tökéletesem feltelepítette és felismeri a VGA-t. :)
Már csak pár zavaró dolgot megoldok és jó lesz. :) (pl. a képek elmosódnak firefoxban; nem mountolnak automatikusan a meghajtók; pidgin irc-es ékezetek;)

A rádió működik a Vladi-féle megoldással rhytmizé alatt. :K Köszi. Sajna nem jelzi ki az előadót, meg a szám címét, de túlélem.

[ Szerkesztve ]

(#15048) Studiossrác válasza rokefeller (#15046) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Van hang :C
http://www.linlap.com/wiki/HP-Compaq+6730S
Itt írják, hogy mit kell begépelni és, hogy mit kell frissíteni. Frissítésre nem volt szükség(mivel 8. valahányra írták a megoldást), elég volt csak a megfelelő sort begépelni.

(#15049) #16820480 válasza harylmu (#15047) üzenetére


#16820480
törölt tag

a meghajtók automatikus mountolására ez lesz a megoldás: [link]

(#15050) Cinege45


Cinege45
tag

Reménytelen (#15010)??? :O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.