Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49001) szezso15 válasza leslieke (#49000) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi szépen! Amint számítógép elé kerülök megnézem, mert telefonon nem tudom...:) :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#49002) vegyszer válasza HXY (#48993) üzenetére


vegyszer
addikt

És neked videó lejátszás téren mit produkál?
Én az XBMC live verzióját, talán 11.04 ubuntu alapon próbáltam ki, de valami szomorú oknál fogva, ami Win7 alatt tökéletesen ment, ott akadt.
Sokan a rossz AMD vga Drivert okolták. próbálkoztál etéren valamit?
Pl madaras videó, és barátai?

(E350 Fusion van nekem, de pont elég a torrnet+FullHD lejátszáshoz, más meg nem kell nekem)

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#49003) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Valakinek lenne ötlete, hogy miért ILYEN kék nálam minden videó youtube-on? :F

(#49004) Fire/SOUL/CD válasza Tamoo (#49003) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tudni nem tudom, de (ha még nem tetted meg), akkor indíts egy szoftverfrissítést, majd azt követően illesztőprogi frissítést, ha van a VGA-hoz driver(zárt lehetőleg) akkor azt tedd fel. Ha ez a 2 dolog sem javít a helyzeten, akkor passz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49005) BoB válasza Tamoo (#49003) üzenetére


BoB
veterán

Flash video appears blue

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#49006) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi! Videokártya driver frissítés úgy tűnik megoldotta.

(#49007) aldebaran


aldebaran
őstag

Az miért lehet, hogy gnome classic-al indítom a rendszerem és amit kiteszek az asztalra, semmit nem enged vele csinálni. Még az enter-re se reagál, ha kijelölöm. Törölni se. A jobb gombos menüben nincs is opció a törlésre... :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#49008) MacCaine válasza aldebaran (#49007) üzenetére


MacCaine
őstag

Valami jogosultság probléma lesz.

(#49003) Tamoo: a hardveres gyorsítás kikapcsolása is megoldotta volna.

[ Szerkesztve ]

(#49009) aldebaran válasza MacCaine (#49008) üzenetére


aldebaran
őstag

Rendszergazdai fiókkal vagyok bejelentkezve... :F

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#49010) MacCaine válasza aldebaran (#49009) üzenetére


MacCaine
őstag

Akkor nem jogosultság probléma lesz. :DDD

(#49011) aldebaran válasza MacCaine (#49010) üzenetére


aldebaran
őstag

Thx :D
Mostmár előrébb vagyok.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#49012) aldebaran válasza aldebaran (#49011) üzenetére


aldebaran
őstag

Faca
Most már a rendszer sem indul el.
helyreállítási módban sem. Megáll a
* Checking battery state... [OK]
felirat után. Pedig ez desktop...

Futtattam a dpkg-t, meg a többi ilyen dolgot, de nem indul. :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#49013) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! Ilyen bajom lenne:

mobal@endeavour:~/Letöltések$ sudo apt-get upgrade
Csomaglisták olvasása… Kész0%
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása… Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
A művelet után 0 B lemezterület kerül felhasználásra.
Folytatni akarja [I/n]? i
Beállítás: avg2012flx (2012.1786) ...
Installing 'avgd' service initscripts...
ln: ”/etc/init.d/avgd” szimbolikus link létrehozása meghiúsult: A fájl már létezik
dpkg: hibás feldolgozás: avg2012flx (--configure):
installed post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
Hibák történtek a feldolgozáskor:
avg2012flx
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
mobal@endeavour:~/Letöltések$

Ez az avg vírusírtó 2012 -es free változata okozza, gondolom nem kompatibilis a 12.04 -gyel. Hogy tudnám kiirtani?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#49014) Fire/SOUL/CD válasza mobal (#49013) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom akkor a szoftverközpontal nem is próbálkoztál eltávolítani avagy már túl vagy rajta? Na mindegy, íg próbáld.

sudo dpkg -R -P avg2012flx

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49015) aldebaran


aldebaran
őstag

Ezeket a hibákat ki tudom valahogy javítani, vagy reinstall?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#49016) mobal válasza Fire/SOUL/CD (#49014) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szoftverközponttal nem sikerült! Köszi, megpróbálom!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#49017) Lacces


Lacces
őstag

Közérdekű.

1napig használtam ezt a laptop-mode-ot , beállítottam a config fájljában, hogy AC-módban is legyen elérhető ez a mód, és egész kellemesen visszavette a hőtermelést az ubuntu 12.04 esetén. Természetesen a Win 7 hőfokot nem éri el :). De már közelít hozzá, jobb mintha natúrban lenne, a ventit sem pörgeti fel és nem nagyon áramlik a 70 fokos levegő inkább már a tűrhetű 50 fok környékén van a CPU. Igaz én a Unity 2D felületet is használom, jobban szeretem mint a 3D-t
Bár aksi időt nem hosszabítja... én ezt nem vettem észre...

(#49018) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Halee

Mondjatok már egy gyors módszert, hogy egy letöltött képet berakjak háttérképnek.. Láma vagyok, de nem jövök rá, egyik képnézegetőben se látom ezt a lehetőséget.. :W

Másik: jelszót még mindig kéri a chrome első indításnál, de nem használom a tárolót, hogyan tudom ezt kikapcsolni? :U

Kendek: feldobtam a systemback-et, és tökéletesnek tűnik, 12.04 kubi 64 biten :) Köszönöm :)

(#49019) Fire/SOUL/CD válasza God Vazzeg (#49018) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rendszerbeállítások/Megjelenés/plusz gomb... :DDD
(Chrome-ot nem használok, nem tudom)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49020) Sweet Lou 6 válasza God Vazzeg (#49018) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

"Másik: jelszót még mindig kéri a chrome első indításnál, de nem használom a tárolót, hogyan tudom ezt kikapcsolni?"

az alapértelmezett kulcstartóknál üres jelszót kell megadnod. ezután rákérdez, hogy tényleg nem akarod használni, igent nyomsz és elvileg nem fog újra előjönni.

sweetlou6.wordpress.com

(#49021) God Vazzeg válasza Fire/SOUL/CD (#49019) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A háttérkép beállításoknál én is hozzá tudom adni, valami olyasmi kellene hogy képen jobbgomb - beállítás háttérképnek. Nem hiszem hogy nem lehet megcsinálni :D

(#49022) God Vazzeg válasza Sweet Lou 6 (#49020) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kipróbálom! :R

(#49023) Fire/SOUL/CD válasza God Vazzeg (#49021) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Duplakatt a képen, megnyitja a képmegjelenítőben és ott már van a jobb egeres menün ez a lehetőség.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49024) God Vazzeg válasza Fire/SOUL/CD (#49023) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezt néztem elsőnek.. Nincs ilyen.. :( KDE - 12.04 :F

(#49025) Fire/SOUL/CD válasza God Vazzeg (#49024) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor meg az asztalon jobb egér és Desktop Activity Settings...
nehogy azt mond, hogy ez sincs. :DDD
(Igaz, így csak hamarabb jutsz el a Rendszer/megjelenésig)

majd aki KDE-t használ, az talán tud valami gyorsabb megoldást.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49026) God Vazzeg válasza Fire/SOUL/CD (#49025) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Melyik az? :D

(#49027) Nkboy válasza God Vazzeg (#49026) üzenetére


Nkboy
senior tag

Legalsó. Beállítások - Asztal. A többi szerintem már egyértelmű lesz.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#49028) God Vazzeg válasza Nkboy (#49027) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ott én is tudom :DDD

Még egyszer: azt szeretném, hogy egy bárhova letöltött képet be tudjak rakni háttérképnek úgy, hogy mondjuk rákattintok jobb gombbal és beállítás háttérképnek, vagy esetleg egy programmal, a képnézegetők szoktak tudni ilyet, de egyelőre nem találtam olyat amelyik meg tudná oldani :F

(#49029) MacCaine válasza God Vazzeg (#49028) üzenetére


MacCaine
őstag

Az F-spot tudja ezt. (F-Spot 0.6.1.5-ös verzió.)

Sőt, a gThumb 2.10.11 is.

[ Szerkesztve ]

(#49030) Sweet Lou 6 válasza God Vazzeg (#49022) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

mondjuk utólag látva, hogy KDE-t használsz, nem hiszem, hogy ez a megoldás. nekem ez a sima 10.04-en volt workarround.

sweetlou6.wordpress.com

(#49031) hcl válasza aldebaran (#49012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de mit csináltál vele?
Az első képen az van, hogy az X szerver nem indul el, nem talál képernyőt.

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg ? Vagy már parancssorod sincs?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49032) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Pontosan mit jelent az, hogy a 10.10 már nem támogatott? Azt értem, hogy nem fog frissíteni, de instabilabb lesz tőle a rendszer? A programokat gondolom lehet frissíteni "manuálisan". Ha semmi komoly hátrányt nem jelent, akkor inkább maradok annál. Fűti a notit ez a pangolin...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#49033) hcl válasza pocokxx (#49032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem adnak ki hozzá frissüléseket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49034) God Vazzeg válasza MacCaine (#49029) üzenetére


God Vazzeg
veterán

gthumb ilyen verziója tudja, de nem rakja ki a hátteret, gondolom ez a plasma hülyeség kavarja be :F

(#49035) God Vazzeg válasza Sweet Lou 6 (#49030) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Pampogott hogy rövid a jelszó, biztos ezt akarom-e használni, rányomtam hogy biztos, utána bejött egy figyelmeztetés, és hogy elinduljon-e legközelebb a wallet, rányomtam hogy ne. Azóta jónak tűnik.. :R

(#49036) Fire/SOUL/CD válasza God Vazzeg (#49034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy tudják-e ezt a funkciót és azt sem, hogy esetleg próbáltad-e már őket, de ezt a 3 app-ot megnézheted. Gwenview, DigiKam, KSquirrel.

Mondjuk lehet ezekkel még bonyolultabb lesz kivitelezni, mint a mutatott módszerekkel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49037) aldebaran válasza hcl (#49031) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi a választ.

Helyreállítási módban tudom csak indítani, ott van parancssor. Kiadtam amit írtál, de nem indul el. Megáll a checking battery state... nél... :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#49038) God Vazzeg válasza Fire/SOUL/CD (#49036) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezeket már néztem, a gwenview az alap nézegető, de nem tudja ezt.. DigiKam-ba se találok ilyet.. Squirrel meg nem telepíthető függőségek miatt :D

(#49039) Lacces válasza God Vazzeg (#49026) üzenetére


Lacces
őstag

De szépen meg van csinálva az asztalod! Most elgondolkoztam a Kubuntun :D, vagy hogy a Unity mellé a KDE-t rakjam fel. Ez így gyönyörű! :)

(#49040) Tamoo válasza pocokxx (#49032) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem is 10.10 van fent, de nincs kedvem frissíteni... rosszul vagyok a unity felülettől. Lehet, hogy előbb-utóbb nekem is kde lesz.

(#49041) Fire/SOUL/CD válasza Lacces (#49039) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Unity Cairo-Dock-al ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49042) Lacces válasza Fire/SOUL/CD (#49041) üzenetére


Lacces
őstag

Most úgy tetszett a KDE-s rész. Bár már túl bonyolult.
Én mindig lentre helyeztem el a Docky-t (nekem valahogy ez jött be). De ez a fenti megoldás is nagyon érdekes. Furcsa :D.
Bár újabban jól elvagyok a baloldali panellel is... (elfelejtettem felrakni a docky-t és hozzászoktam :D)
És köszi. Lehet kipróbálom odahaza. :R

(#49043) Fire/SOUL/CD válasza Lacces (#49042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én is "csak a kedvedért" tettem fel, hogy nem feltétlen kell KDE. Amúgy én is remekül elvagyok az Ubi oldalmenüjével. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49044) God Vazzeg válasza Lacces (#49039) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Köszi! Most épp ilyen:

(#49045) leslieke válasza God Vazzeg (#49044) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép cica, harap is? :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49046) God Vazzeg válasza leslieke (#49045) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Akár.. :))

(#49047) Lacces válasza leslieke (#49045) üzenetére


Lacces
őstag

És milyen szépek a fogai :D

Fire/SOUL/CD Lehet félreírtam valamit én nem magára a dockra gondoltam, hanem a kde-re, a "k menü gomb", az ott alatta, akkor a mappák abban a "dobozban". Látványra szebb a KDE nekem, csak hát elég bonyolult... a Unity-hez képest (vagy gnome-hoz)

De én ebből nem akarok flame-t, csak le a kalappal, szép asztalt hozzott össze a tulajdonos :)

Amúgy ha bárkinek van még jó ötlete, hogyan lehet Ubuntu alatt kevesebb hőtermelést elérni, az szóljon itt a fórumban. (Nálam eddig a laptop-mode nyert).

[ Szerkesztve ]

(#49048) hcl válasza Lacces (#49047) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A KDE bonyolult? :)
Nekem tök normál asztal van alkotva KDE4-re. Asztali ikonokkal, stb.
A "doboz" az a mappanézet :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49049) Lacces válasza hcl (#49048) üzenetére


Lacces
őstag

Nem bonyolult, csak hogy is mondjam, számomra, ismétlem, számomra a gnome, unity az egyszerűbb. Ha például valamit beakarok állítani, az egyszerűbb.
Én amúgy KDE alatt ismerkedtem meg a linuxxal, 3.5-el és szerettem, de a mostani 4.0+ már valahogy nem jött be. Ízlések és pofonok. Hál Istennek megtehetjük, hogy a gnu/linux disztrók alatt választhatunk a sok gui között :)
Azt a mappanézetet meg igyekszem mejegyezni és nem dobozkának hívni :)

(#49050) #16820480 válasza God Vazzeg (#49038) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, most megnéztem, és tényleg nem lehet így jobbklikkel betenni háttérképnek képet. illetve firefox-ból lehet :D
talán az az egyszerűbb, ha egy konkrét helyre mented a képeket, amiket háttérnek szeretnél betenni, és az asztal tulajdonságainál kitallózod.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.