Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34951) Kendek válasza GD (#34950) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#34952) body007 válasza Kendek (#34951) üzenetére


body007
addikt

Ez nekem is jól jöhet, már rég tervezem, h lekapcsolom a 4850-et ha linux-olk (99,99%) és az integrált akármit használom (az is valami 42xx ha jól rémlik...).

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34953) RBJ


RBJ
addikt

az alkalmazások menűpont alól, hogy tudok kitörölni egy oda nem valo mappát. mint a wine t.
uninstall megvolt de mégis ott maradt a mappája. :DDD

tárgytalan. :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34954) Kendek válasza RBJ (#34953) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Látom sikeresen felfedezted az alacarte-t. :)

<-ƘƘ->

(#34955) RBJ


RBJ
addikt

Próbáltam a kubuntut live cd n de valahogy nem jön be. tényleg szépnek szép jól néz ki de valahogy olyan érzésem van mintha a szoftverbázis része nem lenne olyan jó mint az ubuntun.
vagy van olyan lehetőség , hogy a kde skint rátenni ubira?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34956) Kendek válasza RBJ (#34955) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#34957) RBJ válasza Kendek (#34956) üzenetére


RBJ
addikt

Na most látom, hogy hülyén fogalmaztam.Akkor úgy mondom a kde s panel tetszik meg az az ablak desktop on amibe a progik vannak.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34958) Kendek válasza RBJ (#34957) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azok a KDE részei. Javaslom, hogy használd akkor a Kubuntut, pontosan ugyanannyi szoftver érhető el rá a tárolókból, mint az Ubuntura.

<-ƘƘ->

(#34959) RBJ válasza Kendek (#34958) üzenetére


RBJ
addikt

Hát már megszoktam az ubit. meg ahogy elnézem a kde s progik nem mindig ugyanazok mint a gnome ok. pl kde nem találtam delugo t. de biztos fel lehet tenni neki.
maradok az ubinál. az is nagy szám , hogy pikk pakk áttértem egyből rá mindenfajta átmenet nélkül. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34960) róland válasza Kendek (#34934) üzenetére


róland
veterán

Végre használható netbookon az új Unity felület. (Adok neki egy esélyt újra.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#34961) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Kell valakinek Natty-hoz olyan fglrx ami kompatibilis a 2.6.39-es kernellel? Jött frissítés (0ubuntu2), ezért ezt is meghekkelem kicsit, hogy beforduljon a modul. Mindjárt kész is lesz. :)

<-ƘƘ->

(#34962) RBJ


RBJ
addikt

na most nézem a card reader se megyen ubin.
sudo mkdir /media/flash1
sudo mount /dev/sda1 /media/flash1

ezt a parancsot találtam valahol és megjelent az asztalon egy flash ikon de semmi közze a kártyához. le setudom vakarni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34963) Kendek válasza RBJ (#34962) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az sda1 nem hiszem, hogy a behelyezett kártya lenne...

<-ƘƘ->

(#34964) leviske


leviske
veterán

Megfogtok kövezni, de volna két gyors kérdésem:
1. Utólag hogy lehet beállítani, hogy indításkor az Ubi felajánlja a Windows-t is? Csak mert előbb a Ubuntu ment fel, utána pedig a Windows és így nem haverkodtak össze.
2. Hogy lehet a 11.04 alatt előkapni a Gnome 3-at? Csak mert ez az Unity kikerget a világból. Vagy hülye vagyok és a Gnome3=Unity?

Bocs, hogy megint visszatértem a hülye kérdéseimmel.

(#34965) énvagyokAdam válasza body007 (#34948) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Köszi! Végül sikerült addig állítgatnom a telefont hogy a rendszer felismerje modemként. Kábeles és bluetooth kapcsolattal is ugyan az az eredmény: címfeloldás működik, ping van, de a böngészőkben semmi. Valamit kihagytam volna?

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#34966) RBJ


RBJ
addikt

Felraktam az ubi mellé a kubit proóbaképpen. szebbnek szebb de valahogy jobban bejön az ubi.
vissza lehet állítani a patriciót valahogy hogy csak az ubi jé legyen és csak az indoljon?
ne jelenjen meg az indulásnál a választási lehetőség.
nem akarom újratenni a gépet. :DDD
vagy a lemezkezelőben lehet mókólni ?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34967) Kendek válasza leviske (#34964) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Igen,
sudo update-grub
2. Igen, PPA-ból telepíthető, de egyáltalán nem az lesz az eredmény, mint amit szeretnél. Javaslom válaszd bejelentkezésnél a Klasszikus Ubuntu felületet.

(#34966) RBJ: Live rendszer indít, majd GParteddel particionál, végül Ubuntu indít,
sudo update-grub

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34968) derapo


derapo
tag

Sziasztok! Segedelemre lett nekem szükségem: Szánjon meg valaki,hogy élvezhessem az ubuntu linuxt rendesen :O

Na,a dolog. Ubuntu 10.10 netbook ed.

idáig remekelt nekem,3.2 proc,1GB ram,7600GS zárt driverrel.

Most kicseréltem Vga-t 4650 512MB erre valami olyan felbontásban szeretne elindulni amit nem támogat se monitor,se hd ready tv.

Hol tudom a felbontást kényszeríteni,mielőtt elindulna a rendszer? Tehát még a Grub-ban vagy utána rögvest.

Köszi a választ előre is.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#34969) Kendek válasza derapo (#34968) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Először távolítsad el az NV zárt meghajtóját, utána valszeg jó lesz, maximum az fglrx-et telepítheted hozzá. A GRUB választómenüben válaszd a kernel helyreállítási módját, majd a root parancssort. Ott az NV zárt meghajtójának telepítésétől függően (tárolóból vagy fájlból), add ki a leszedéséhez a parancsokat.

<-ƘƘ->

(#34970) derapo válasza Kendek (#34969) üzenetére


derapo
tag

Háát..már live módban is úgy szeretne indulni a lemez.

Feltelepítettem újra. Tehát akkor a Grubban tudok állítani felbontást?

És milyen formában tegyem meg? Bocsánat de rettenet kezdő vagyok :B

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#34971) RBJ válasza Kendek (#34967) üzenetére


RBJ
addikt

Na elkéstél a válasszal mert én a meghajtókezelőben töröltem a kubuntus patriciót és lőn nem indult a gép. valami grub felirat jelent meg és nuku.
nem baj most ujraraktam a gépet és ígérem nem piszkálok semmit. most már leteszem a voksomat az ubinál. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34972) Kendek válasza derapo (#34970) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha jól értem, akkor újratelepítetted úgy a rendszert, hogy egyébként nem láttál semmit?
Akkor most ugyanígy látatlanul próbáld meg feltelepíteni az fglrx-et és add ki a
sudo aticonfig --initial
parancsot.

(#34971) RBJ: Live rendszerről kellett volna a GRUB-ot újratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34973) M.W.H


M.W.H
aktív tag

aki natty-t használ annak bejön az uj felület? én videot láttam róla de nem tudom, hogy megfogom e szokni

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#34974) Kendek válasza M.W.H (#34973) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most is azt használom, meg egyébként minden gépemen. Kis idő után hozzá lehet szokni, és bár nem tökéletes, vannak hibái, de azért jó. :)

<-ƘƘ->

(#34975) Fooler89 válasza Kendek (#34961) üzenetére


Fooler89
őstag

Kérdésem, ez Ati kártyákhoz jó?

A másik, hogy van egy gép ami az adatlapomnál leírtam, amin szeretném fő oprendszernek használni a ubuntut. Nagyon kezdő vagyok, de így, hogy rá vagyok kényszerülve állandóan a neten keresgélek megoldások után viszont ati integrált 3200-ra nem találok normális drivert ami begyorsítaná a videólejásztást és a megjelenítést. Sok mindennel próbálkoztam, ami begyorsította de viszont grafikai hibák jelentek meg.
Most frissen telepített rendszer(11.04 béta2) zárt meghajtó telepítve.
Ebben kérnék segítséget.

Ha valaki tudna ajánlani egy oldalt ahol Ubuntuhoz jó tutorialokat lehet találni, azt megköszönném.

M.W.H:
Unity felület pár újdonságot hordoz, én egy cairo dock plusz oldalsávval teljesen használhatónak találtam. De én nem sokat használtam gnomeot. Nem rég kezdtem használni ubuntut. Egy szó mint száz, újoncként tetszik.

lighttpd + php +mysql + phpmyadmin telepítve.
Már csak egy rtorrentet szeretnék webuival.

[ Szerkesztve ]

(#34976) Kendek válasza Fooler89 (#34975) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az fglrx az AMD GPU-khoz használható.
Ezt a PPA-t ajánlom, talán működik. VLC-ben ne felejtsd el engedélyezni a hardveres gyorsítást is hozzá, mert alapból nincs.

<-ƘƘ->

(#34977) ZCoyote válasza M.W.H (#34973) üzenetére


ZCoyote
őstag

Szerintem nem rossz de nekem azért vannak vele problémáim az Ati 4850-es kártyámmal.
A zárt meghajtóval működik, viszont a megjelenés c. ablakban nincs meg az utolsó fül ahol a csillivilli módot lehet beállítani. Előtte persze crash-elt a compiz is.
A xorg edgers tárolóból letöltött meghajtó telepítésénél pedig fekete képernyővel jutalmazott a rendszer de úgy, hogy még a monitor is lement stand-by-ba :U

Romani ite domum.

(#34978) M.W.H válasza Kendek (#34974) üzenetére


M.W.H
aktív tag

de a hivatalos megjelenés után várható lesz hogy még mindig sok minden bugos marad? mert tavaly ha jól emlékszem a lucid linx elég bugos volt bár akkor rc-vel kezdtem

ZCoyote: hát nekem most egy 9600xt van vga-nak:D szerinted kevés lesz hozzá? mostmár sikerült az opteront is lecserénem egy kétmagos darabra:) ezzel egészen megtáltosodott a rendszer föleg ha megrántom 2700mhz ra:)

Mad W. Highflyer

(#34979) ZCoyote válasza M.W.H (#34978) üzenetére


ZCoyote
őstag

Itt a támogatottak között van (nyílt driver).

Romani ite domum.

(#34980) M.W.H válasza ZCoyote (#34979) üzenetére


M.W.H
aktív tag

remek:D:D:D remélem jól sikerül nekik:)
RV360 Radeon 9600XT itt a lényeg számomra:D
bár mire testreszabom az asztali környezetet hogy szeressem is meg egyszerü legyen minden addigra biztos énis csinálok pár "fekete halált":D monitor leállással:D

Mad W. Highflyer

(#34981) Kendek válasza M.W.H (#34978) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én most a hibák alatt inkább a számomra negatív dolgokat értettem a működésében. Például rühellem, hogy letölthető alkalmazásokat listáz, az teljességgel értelmetlen, csak a helyet foglalja, stb.. Persze bugosnak is bugos, bár ez hardver és alkalmazott szoftver függő is. Van ahol például az ikonok sem jelennek meg csak ha áthúzza az ember felettük az egérkurzort.
Mondjuk az igaz, hogy megjelenés után még érdemes lehet várni pár hetet, hogy a nagyobb tömeg által talált problémákat javítsák.

<-ƘƘ->

(#34982) ZCoyote válasza Kendek (#34981) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na ez a letölthető alkalmazások megjelenítése engem is irritál :(((

Romani ite domum.

(#34983) M.W.H válasza Kendek (#34981) üzenetére


M.W.H
aktív tag

értem majd várok még egy hónapot mert most frissen van telepitve a 10.10

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#34984) Fooler89 válasza Kendek (#34976) üzenetére


Fooler89
őstag

Az egyik csomagot nem tudta feltelepíteni. Xvba-videot telepíteni kell hozzá?

Ati kártyáknál ezt sehogy se lehet megoldani, hogy ne akadjon egy weblap görgetése? Vagy mi a probléma? Windows összes verzióján nem akadt.

Van egy pctv110i amin szeretnék néha tvt nézni. A kép tökéletes bár széteszi a cput, de hangot sehogy se tudok rá szerezni.
Olvasgattam, hogy át kell irányítani a hangot a sox nevű progival viszont nem tudom megnézni a device id vagy micsodát, mert az aplay -l re ezt kapom.
fooler@fooler-desktop:~$ aplay -l
**** PLAYBACK hardvereszközeinek listája ****
kártya 0: SB [HDA ATI SB], eszköz 0: ALC889A Analog [ALC889A Analog]
Aleszközök: 0/1
0 számú aleszköz: subdevice #0
kártya 0: SB [HDA ATI SB], eszköz 1: ALC889A Digital [ALC889A Digital]
Aleszközök: 1/1
0 számú aleszköz: subdevice #0
kártya 1: HDMI [HDA ATI HDMI], eszköz 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Aleszközök: 1/1
0 számú aleszköz: subdevice #0

Magyarul nem látom a tvtunnert viszont
fooler@fooler-desktop:~$ lspci
03:06.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7131/SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d0)

A másik javaslat az volt, hogy kössem össze a tvkártyát a hangkártyával úgy, hogy cd lineba be dugom. Ezzel simán csak annyi a gond, hogy se fent a hangbeállítások között nem találom, se a gnome alsa mixerbe, hogy hogyan lehetne hangot rá adni.

Egyik észrevételem az volt win7 alatt, hogy az aero tényleg igénybe vette a videokártyát és gyorsította a megjelenítést. Kérdésem, ezt ati kártya mellett nem lehet elérni vagy nvidia kártya mellett is ilyen a helyzet?
Ha lényegesen javítana a rendszeren akkor vennék egy low profilos nv kártyát, de csak akkor ha nem fölösleges.

(#34985) Fooler89 válasza Fooler89 (#34984) üzenetére


Fooler89
őstag

Csere kicsomagolsa: libva1 ...

dpkg: hibs feldolgozs: /var/cache/apt/archives/libva1_1.1.9~catalysthacks2_amd64.deb (--unpack):

trying to overwrite '/usr/lib/libva-x11.so.1', which is also in package libva-x11-1 1.0.8-3

vlc 1.1.9-1ubuntu1 cserjnek elksztse (e csomaggal: .../vlc_1.1.9-1ubuntu2~catalysthacks1_amd64.deb) ...

Hibk trtntek a feldolgozskor:

/var/cache/apt/archives/libva1_1.1.9~catalysthacks2_amd64.deb

Ilyen probléma akadt.

(#34986) Kendek válasza Fooler89 (#34985) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, fel kell telepíteni az xvba-video-t is hozzá, különben nem tud lejátszani semmit sem.
sudo su
apt-get autoremove --purge vlc-* libva-x11-1
apt-get install libva1
apt-get install vlc

Használok én régi (X1600) és új (HD 6310) AMD GPU-t, plusz nemrég még HD 3200-at is, de sosem tapasztaltam, hogy rendellenesen akadtak volna a weboldalak.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34987) Fooler89 válasza Kendek (#34986) üzenetére


Fooler89
őstag

Milyen driver volt fent?

Na így sikerült köszönöm, most stabilan 20% a vlc cpu loadja, viszont ugyanúgy akad a 720p-s felvétel. Mellette 20% a compiz loadja :F

Nv kártyával van tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#34988) Kendek válasza Fooler89 (#34987) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

720p-s akad? Nálam Brazoson a legtöbb 1080-as is simán megy gyorsítás nélkül. Biztos, hogy bepipáltad azt a GPU-gyorsítást? Persze az is igaz, hogy a HD 3200-as nem gyorsít olyan sokfélét, szóval kódolásfüggő is a dolog azért.
Nem, én nemigazán használok NV-t, de gyorsításügyileg az valamivel jobban támogatott Ubuntu alatt.

<-ƘƘ->

(#34989) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na megint egy hülye kérdés. Kubuntu, 10.04.

Ma vnc-zek a melóhelyemről az otthoni gépemre, egyszer csak belassul, megáll.
ssh-n ment, nyomtam egy restartot, boot után vnc, és ment rendesen. Igazából letöltöttem, de egy másik partícióra, és a letöltést be is fejezte, mikor kiakadt (indítottam volna a következőt).

Jövök haza, akkor már csak egy "Elfogyott a hely" üzenet fogadott a KDE-n, terminálból csináltam vagy másfél giga helyet (tényleg csont tele volt a / ), most megy a cucc, de nem tudom, mi ülhette le a helyem?
Sehol nem találok nagyobb szemetet, /tmp kiürítve, lenyomtam egy fsck-t, de semmi.

Valakinek van erre ötlete?

Mutogatni való hater díszpinty

(#34990) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A /.kde könyvtár micsoda? Elvileg abban a share 4Gb-t foglal, de konzolon, rootként nézve tök üres...

Mutogatni való hater díszpinty

(#34991) Kendek válasza hcl (#34990) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

/.kde? Érdekes, de szerintem a gyökérkönyvtárból nyugodtan kitörölheted akkor. A ~/.kde alatt vannak az alkalmazások beállításai, abban van share nevű alkönyvtár is.
Amúgy esetleg próbáld ki az ls -A parancsot is, hátha rejtett könyvtárról vagy fájlról van szó.

<-ƘƘ->

(#34992) hcl válasza Kendek (#34991) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem az a bűnös, mint kiderült.
Rossz helyen adtam ki a du -t, és a saját home-omat listázta.
(De amúgy van a gyökérben egy .kde .)

Mondjuk a home/user/.kde/share fglal 4Gb-t... az is fura, de máshol lesz

Hova cachel a Konqueror letöltéskor? Tuti ott van a sok szemét, az a 15 giga adat valahol, amit leszedtem előtte, és nem tudta letörölni, mert kilőttem alóla a rendszert.

(3 DVD-nyi cucc jött le, és kb. 15Gb hely hiányzik...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34993) Fooler89 válasza Kendek (#34988) üzenetére


Fooler89
őstag

"Videolejátszó képességek MPEG-2, MPEG-4 AVC (H.264) és VC-1 hardveres dekódolás (Avivo 2)" forrás [link]

Windows 7-en ezt a dolgot lazán megtudtam oldani egy dxva aktiválással.
Xbmc elég jól megjeleníti a videót, minimális akadással, de viszont azt nem tudom kis ablakban nézni.

(#34994) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hihetetlen ez az ubuntu. :W

Egyszer régen kipróbáltam valami 8-es verziót. Csak CD-ről bootoltam, mégis szétesett a RAID tömböm, miután újraindult a gép. (Vagyis elsőre úgy festett, aztán sikerült megúszni, mint most is.)

Most szükségem lett volna pár percig egy linuxra (le akarok fordítani egy forráskódot win32-re, de linixból írták, és bár lefordul win-re, windows alól nagyon problémás -Win7x64-ből szinte lehetetlen- fordítani...)

Na, szóval lerántottam a legfrissebb ISO-t, felraktam Wubi-nak egy 5Gb-os képfilet, reboot, azt mondja települni fog, erre hiba, nincs partíció, blab-bla, és sehova tovább...
Hát jó, gondoltam akkor reset. Erre szól a BIOS, hogy RAID FAILED.

Csillogó homlokkal megint újtaindítottam, letiltottam a RAID vezérlőt, majd reboot után vissza, aztán hála istennek most erről a gépről írok.
Kár let volna a 2Tb-os RAID-0 tömbömért. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34995) RBJ


RBJ
addikt

miért van az , hogy az ipblock nem megyen sun java alatt. csak az open jdk val.
most ,hogy újratettem a gépet nem megyen sun alatt. vagy valami komponense kell még hozzá a java nak. a két java nem verekszik össze ha együtt fent van ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34996) hcl válasza hcl (#34992) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másik hülye kérdés, hogy a vnc (x11vnc szerver) meg tud zabálni valahogyan helyet a winyótól? Bár gondolom nem, és akkor a Konqueror lesz a bűnös, de abban meg nem találok nagyon szemét file-okat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34997) PuMbA válasza Fooler89 (#34993) üzenetére


PuMbA
titán

Ez csak Windowsra vonatkozik :DDD Linuxokon még az sincs megoldva, hogy minden HD anyagot gyorsítson és a deinterlacing sem működik. Az NVIDIA ezen a téren más dimenzióban utazik (Windows szintű gyorsítás ugyanazokkal a funkciókkal és működésre lehet bírni egy kattintással).

[ Szerkesztve ]

(#34998) harry


harry
veterán

OpenOffice alatt ha egy doksiba vannak beszúrva képek, akkor nem látom őket, csak egy keretet, meg a bal felső sarkában, hogy "graphics2", stb. Ha viszont a nyomtatási nézetre megyek, akkor látszódik. Ez miért lehet?

A másik furcsaság, hogy ha teljes képernyőn nézek valamit (diavetítés, képek, youtube videó), akkor vagy megáll a kép (akkor is, ha váltok), vagy menü elemek képe félig ott marad, váltásnál csak a kép fele változik, és hasonló furcsaságok.

Kubuntu 32bit 10.04, és ugyan most nem találom hol kell beállítani, de azt hiszem, nem OpenGL hajtja meg az effekteket (azzal nem ment).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34999) fradi81 válasza harry (#34998) üzenetére


fradi81
veterán

Milyen géped van ami az adatlapon? A böngésző flash részei maradnak a képernyőn?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#35000) harry válasza fradi81 (#34999) üzenetére


harry
veterán

Ja nem, ez egy notebook (Dell latitude e6400, integrált intel vga).
Régebbi Ubuntu verziónál nem volt gond.
Youtube kép konkrétan megáll, ha kirakom teljes képre. Diavetítésnél a kép random része megáll, a többi vált. Nem igazán definiálható. Full screen-nél jön csak elő (vagyis ha csak simán kihúzom nagy méretűre az ablakot, akkor nincs ilyen).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.