Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34552) Kendek válasza Kephamos (#34550) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Már béta 1-nél tart a Natty...
Ha teljesen tisztalappal akarsz indulni, akkor töröld a rejtett könyvtárakat és fájlokat a saját könyvtáradból. De szerintem elég lesz ha a .gconf nevű könyvtárat törlöd, majd ki és bejelentkezel.

<-ƘƘ->

(#34553) RBJ


RBJ
addikt

firefox 4 szeretném feltenni.
de ehelyett minefield lett belőle. ezt meg a ubuntu szoftver központ menűben nem találom egy uninstallra.
végül leszedtem direktbe a firefox a hivatalos oldaláról. így lejött egy bz2 file amit kicsomizva lesz egy firefox mappám. ebben hol a telepítő file ? vagy hogyan kő? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34554) sh4d0w válasza RBJ (#34553) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Asszem van benne egy firefox.sh, azt indítsd el.

https://www.coreinfinity.tech

(#34555) Kephamos válasza Kendek (#34552) üzenetére


Kephamos
addikt

Köszi szépen, valamivel jobb lett, viszont úgy érzem, hogy itt az idő átszokni kde-re. Valami borzalmas ez az új rendszer. Egyelőre nekem totál káosz az egész.

(#34556) RBJ válasza sh4d0w (#34554) üzenetére


RBJ
addikt

sajna ez csak parancs file. nem telepítő.
de még mindig nem értem mit keres a gépemen a minefield. tudom firefox motort használ de szeretném levakarni mert idegesít. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34557) RBJ válasza RBJ (#34556) üzenetére


RBJ
addikt

storno. sikerült. imádom ,hogy apró dolgokkal is szenvedni kell az ubin.
így legalább van sikerélménye az embernek. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34558) Kendek válasza Kephamos (#34555) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem muszáj a Unity-t használnod, bejelentkezésnél válaszd nyugodtan az Ubuntu Classicot.
Egyébként csak megszokás kérdése, én már pár hete egyfolytában az Unity-t nyúzom és teljesen megszoktam, sőt, már jobban is tetszik annál, mint amit előtte használtam. Mindenesetre a kettős Gnome paneleknél sokkal jobb, az biztos. Persze nem mondom, az alkalmazásböngészőn lenne mit javítani, a legjobban azt rühellem, hogy telepíthető alkalmazásokat listáz ki, amire meg szükségem lenne, azt elrejti és extra kattintással meg görgetéssel találom csak meg. Szerintem az lett volna a legjobb, hogyha az Ubuntu logóra kattintva egy normál menü jönne elő, nem ez, amit én egyáltalán nem használok.

<-ƘƘ->

(#34559) RBJ


RBJ
addikt

hogyan lehet beállítani a firefox on a helyesírás ellenőrzőt magyarra ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34560) róland válasza Kendek (#34558) üzenetére


róland
veterán

Talán majd az új Unity-ben. A 10.10-es nekem nem jött be.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#34561) Kendek válasza RBJ (#34559) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jobb egérgomb -> Helyesírás-ellenőrzés legyen kipipálva, majd Nyelvek -> magyar.

(#34560) róland: Én Natty-t használok, nem Mavericket, szóval már az új, Compiz alapú Unity-t nyüstölöm.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34562) RBJ


RBJ
addikt

:R köszi.
sikerült az nvidia drivert is feltolni. azt hogy hogyan azt nem tudom.
a sudo su mit csinál?
stop gdm az tudom, hogy a grafikus felületet kapcsolja ki.
valaki tudja, hogy alapból a firefox betűtipusa mi? mert elállítottam véletlenül. beállítások/tartalom/betük színek.

Még egy apróság , a könyvjelzőknél a mappák ikonja nem látszik. nincs ott semmi. firefox 4 hibája lenne ? 3.16 nem volt ilyen bibi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34563) Kendek válasza RBJ (#34562) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lényegében elég értelmetlen parancs a sudo su, de hatásos. A su így önmagában egy külön root shellt indítana, de Ubuntun nincs megadva a rootnak jelszó, így mikor kéri, nem tudjuk azt begépelni. A sudo segítségével lehetőségünk van más felhasználó jogaival cselekedni úgy, hogy csak a saját jelszavunkat kell megadnunk. Így összerakva a kettőt, kijön egy olyasmi, hogy root jogokkal indítunk egy root shellt. Helyesebb formája az, ha a sudo -i vagy sudo -s parancsot használjuk. De mindháromnak annyi a lényege, vagyis annyi hasznát tudjuk venni, hogy nem kell több parancs kiadásakor mindegyik elé sudo-t írni, ennyi. Használatuk nem minden esetben szerencsés, de általában semmi probléma velük.

<-ƘƘ->

(#34564) Fooler89 válasza Fooler89 (#34518) üzenetére


Fooler89
őstag

Sudo please help me

(#34565) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Mark Shuttleworth nemrég bejelentette, hogy a közösséggel való feszült kapcsolata, a kiadásról-kiadásra bevezetett újítások igencsak negatív fogadtatása miatt, vége az Ubuntunak. Sokan keményen bírálják őt, mert önkényesen dönt minden változásról, közben pedig egyre bugosabbá válik a rendszer és egyre kevesebb hardverrel működik jól. Végül a Natty-ban bevezetni kívánt Unity-n való széleskörű felháborodás miatt megtelt a pohár nála, nem kívánja tovább folytatni a munkáját. Viszont bosszúból jogi úton fogja megakadályozni azt, hogy a rendszert a közösség tovább fejlessze, így a 11.04-es kiadás lesz az utolsó, amiben ugye nem véletlenül lehet még a régi, Gnome paneles felületet is választani. Itt a YouTube-os videó a bejelentéséről.

<-ƘƘ->

(#34566) Laybee válasza Kendek (#34565) üzenetére


Laybee
őstag

Frászt hoztad rám! :))

Rendszerment programod formatálta az egész vinyót :)

[ Szerkesztve ]

(#34567) sh4d0w válasza Laybee (#34566) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt a poént jobban is el lehetett volna sütni... :)

https://www.coreinfinity.tech

(#34568) Laybee válasza sh4d0w (#34567) üzenetére


Laybee
őstag

ÁÁ, én nem játszok más idegeivel mint egyesek. :D

(#34569) ntomka válasza Kendek (#34565) üzenetére


ntomka
nagyúr

:DD

ツ Headphones on - World off

(#34570) body007 válasza Kendek (#34565) üzenetére


body007
addikt

ez jó volt :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34571) #16820480


#16820480
törölt tag

van valakinek tippje arra, hogy egy 55GB-os ntfs partícióról kb 30GB adatot hogyan tudnék átklónozni egy 40GB-os ntfs partícióra úgy, hogy utána az bootolható legyen majd (mint előtte volt).
clonezillát próbáltam, de elszáll egy hibával, és nem hajlandó megcsinálni sem automatikus, sem pedig kézi beállításokkal...
acronis-ból csak demó verziót láttam letölthetőnek, az képes megcsinálni egy ilyen műveletet, vagy csak úgy csinál, mintha, és utána tartja a markát? mert egyetlen partíció klónozásáért nem fogom megvenni, az biztos...

(#34572) Atapi válasza #16820480 (#34571) üzenetére


Atapi
senior tag

szerintem a gparted is megoldja két lépésben. először az 55GB-s partíció méretét csökkentened kell, hogy ráférjen a 40-es diszkre, utána már sima másolás elvileg. az első lépést egyébként kb az összes általam ismert program esetén el kell végezni, hogy működjön a dolog...

szerk: mondjuk én komplett partíció mozgatásra gondolok, nem csak adatmásolásra.

[ Szerkesztve ]

(#34573) Nowhereman válasza Kendek (#34565) üzenetére


Nowhereman
őstag

hát ez valahogy valami 80-as évekbeli popsláger lett...

különben kb. 2 A4 lapot tele tudnák írni az ubi kijavítandó idegesítő marhaságaival, amiből elvétve tudtam lehúzni egyet-egyet az új disztribek megjelenésekor. /a windows esetében egy karaktert írnék a hibabejelentés lapra - igen a minden kvantort/. A kezelőfelület a legkisebb gond - és valahogy mindig a felszín lett leginkább sikálva.
Különben meg hogyan akarná megakadályozni egy nyílt szoftver továbbélését? Max névhasználat - esetleg a Unity-t tudja zárt forrásúvá tenni/ez lenne a legkisebb kár/...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#34574) #16820480 válasza Atapi (#34572) üzenetére


#16820480
törölt tag

szóval azt mondod, hogy méretezzem át a partíciót, aztán dd?
vagy hogy gondoltad a komplett mozgatást? próbáljam újra a clonezillával?

(#34575) Atapi válasza #16820480 (#34574) üzenetére


Atapi
senior tag

gparted másolni is tud partíciót. azért írtam, hogy két lépésben azzal megy, egy lépésben én nem tudok megoldást. de ha az adott partíció méretben már ráfér a másik diszkre, akkor azok a megoldások is játszhatnak, amiket írtál.

(#34576) #16820480 válasza Atapi (#34575) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, asszem sikerült a gparteddel átemelni, majd kipróbálom, hogy tud-e róla bootolni is, vagy sem, de eddig jónak tűnik :R

(#34577) Boxi88 válasza Laca 012 (#34540) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem próbáltam még soha, csak olvastam valahol, hogy bele akarják építeni ezt is a linux repertoárjába... ebből én arra következtette, hogy még nem tudja kezelni az érintőkijelzőt, de ezek szerint bután gondoltam, de örülök, hogy téves az infóm és köszönöm a válaszod! :R

(#34578) RBJ


RBJ
addikt

Csókolom. véletlenül a felső panelból eltüntettem a hangerő, levél és internet kapcsolat ikont. hogyan tudom visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34579) RBJ


RBJ
addikt

valakinek csinál olyat a böngésző ,hogy a fekete szín , betűk mintha kopottak lennének.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34580) Kendek válasza RBJ (#34578) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szervusz fiacskám. Azt könnyedén visszaállíthatod úgy, hogy a panelhez hozzáadod a törölt értesítésgyűjtőt. Illetve az nm-applet az az értesítési területen helyezkedik el, ha az is hiányzik, akkor azt is rakd ki.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34581) RBJ válasza Kendek (#34580) üzenetére


RBJ
addikt

köszi bácsika.
Még egy problem. a Rhytmbox zenelejátszó miért nem kapcsol ki ha az ablakot bezárom? miért kell külön stop gombbal leállítani? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34582) Kendek válasza RBJ (#34581) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mert alapértelmezetten csak lecsukódik az értesítési területre vagy az értesítésgyűjtőbe. Egyébként a hangerőszabályzónál is tudod vezérelni a lejátszást.

<-ƘƘ->

(#34583) RBJ


RBJ
addikt

hogyan unistall nvidia driver.
próbáltam több féleképpen de semmi. valami nem jó a driver al mert zárt és igen csak furin mutatja meg a karaktereket. ezér szeretném a saját maga által frissitett driver t feltenni. csak előbb le kellene vakarni a régit. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34584) PuMbA válasza RBJ (#34583) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell leszedni. Terminálba beírod, hogy:
"sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates" és utána, hogy "sudo apt-get update", majd frissítéskezelőből frissítesz és a legújabb NV driver fent lesz restart után.

[ Szerkesztve ]

(#34585) RBJ válasza PuMbA (#34584) üzenetére


RBJ
addikt

köszi.
mondjuk azt nem értem,hogy sokszor hitelesítést kér szoftver mókolásnál és ilyenkor olyan mintha kifagyott volna a gép. most már 10 perce hitelesit ennél az nvidia updaternél.
tiszta ideg vagyok.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34586) PuMbA válasza RBJ (#34585) üzenetére


PuMbA
titán

Mert a magyar szerver egy hulladék :DDD A frissítéskezelőben ha bemész a beállításokba és a kiszolgálót átteszed a fő kiszolgálóra akkor sosem lesz ilyen problémád.

(#34587) RBJ válasza PuMbA (#34586) üzenetére


RBJ
addikt

köszi. jó tudni. úgy látom egy jó évig minden nap tanulni fogok a linux tol valamit.
nem is hiányzik a win 7. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34588) RBJ


RBJ
addikt

Felteszek egy hülye kérdést.
Hogy van az, hogy még mindig terminál. és parancssoros a telepítések, kezelések többsége.
Miért nem fejlesztenek grafikus telepítő és mokoló szoftvereket linux ra.
pedig elvileg felhasználó barátabb lenne.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34589) PuMbA válasza RBJ (#34588) üzenetére


PuMbA
titán

Az előbbit meg lehet csinálni GUI-val is, csak sokkal többet kellett volna írnom és több időbe is telik megcsinálni (Szoftverforrásokon keresztül). Szóval a parancssor hatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#34590) RBJ


RBJ
addikt

nem találok ipblock hoz muködő telepítési parancsot. valaki tud vagy más peerblock alternativát ami működik is?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34591) RBJ


RBJ
addikt

átálítottam elvileg a bootlogot/splashscreent. de mégse megyen. egyet nem értek mikor rákérdez a auto, manual. stb mikor lehet választani a lehetőségeknék az mit takar. egyiknél sincs új boot logom. vagy a régi megyen vagy egyik se.[link]

ezt próbáltam megadni neki a leírtak szerint de sehol semmi.

szeretném még az asszony is megfertőzni ubival./rossz ki rosszra gondol/ :DDD
netbookján win 7 starter van ami nem remekel rajta valami fényesen. az ubuntu netbook verzió nem jobban musikálna rajta? mik a tapasztalatok?

az olyanokat mint ezt vagy probálgatásokat lehet látni ,hogy hova telepíti az ubi mert ki tudja ,hogy az ember mennyi mindennel teleszemeteli a gépét mire rájön mindenre.
mint a win nél program file s és törlés ha nem megyen uninstallal.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34592) RBJ válasza RBJ (#34591) üzenetére


RBJ
addikt

bingo a BOOTlogo megoldva. találtam valami rendszer betöltés kezelőt. az ubi szoftverbázisba. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34593) RBJ válasza RBJ (#34592) üzenetére


RBJ
addikt

lenne kicsi problem. a java bibi van mert nem megyen mikor chat elni akarok és nem indul el a panel.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34594) #16820480


#16820480
törölt tag

valamiért telepítéskor nem jó lemezre tette a grub-ot a telepítő. van két vinyó a gépben, egy sda és sdb. ezekből most az sdb-n van egy win7 az első partíción, egy natty a másodikon, és egy home a harmadikon, az sda csak adattárolásra van.
ahhoz, hogy az sdb-re tegyem át a grub-ot azt kellene csinálni, hogy egy live lemezről bootolok, aztán terminálba:

sudo grub
root (sdb,2)
setup sdb
exit

ez így működni fog?

(#34595) Kendek válasza #16820480 (#34594) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, az nem GRUB 2-höz való. A legbiztosabb a chrootos megoldás, a következő parancsokat kell kiadnod hozzá:

sudo su
mount /dev/sdb2 /mnt
mount --bind /dev /mnt/dev
mount --bind /proc /mnt/proc
mount --bind /sys /mnt/sys
chroot /mnt
grub-install /dev/sdb
exit
reboot

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34596) Chuck Norris válasza RBJ (#34591) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia

Én egy hp 210 netbookra tettem starter helyet 10.04 nrx-et, kicsit kellett küzdeni vele mert még a touchpad se működött elsőre normálisan. Az starter ott bukott meg, hogy a nőknek az szokott lenni az első, hogy kicserélik a hátteret, na itt az is csak regisztry turkálással ment. Aztán megkaptam, hogy tehetek rá ubuntut annál ami rajta van még az is jobb lehet. Egy hónap múlva a lány önállóan telepítette már a 3G USB sticket :))
Ugyhogy szerintem hajrá. Ja, a recovery particiókat semmiképp se csapnám felül a helyedben.

(#34597) RBJ válasza Chuck Norris (#34596) üzenetére


RBJ
addikt

nem is akartam a recovery patrciot felülírni mert akkor nuku utánna win 7.
Megmodnom ősszintén kicsit elegem lett most majdnem a linux ból.hogy állandóan harcolni kell vele a legkisebb dolog miatt is.
De nem adom fel. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34598) RBJ


RBJ
addikt

rendszer helyreállítás féle van linux on ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34599) Brutforsz válasza RBJ (#34598) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Van, Kendek készíti, lásd az aláírását. :)

Illetve itt és itt van a logoutos írása is róla.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#34600) Frigo


Frigo
őstag

Üdv

Hogy tudom letiltani Ubuntu alatt az Radeon kártya ATI HD Audió kodekjét ?Sajna jelenleg úgy érzékeli az oprendszer hogy 2 hangchippem van és emiatt nincs semmilyen hang . :O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.