Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34651) Laybee válasza RBJ (#34647) üzenetére


Laybee
őstag

Nekem a compiz-al voltak gondjaim. De mióta normálba vannak a képi effektusok, azóta hibátlan. Igaz nincs is gnome-panelem már.

(#34652) zed01 válasza RBJ (#34650) üzenetére


zed01
őstag

A telepítés után mindenképp tedd fel az ubuntu korlátozott extrákat és a gufw-t. Egy kezdőnek nem is kell több. És olvasgass! Mindent ami a linuxal kapcsolatos. Tanulj!

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#34653) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!

Akartam rendelni ubi cd-t, de azt írja hogy túl sokat rendeltem már.
Already received too many shipments

Tavaly rendeltem csak amikor a 10.04 kijött. Akkor rendeltem egy desktopot meg egy servert. Én azt hittem többször is lehet rendelni. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34654) RBJ válasza zed01 (#34652) üzenetére


RBJ
addikt

na itt vagyok. most telepítettem először pendrive ról. nagyon gyors. de kicsi bibi mégis volt a végén mert mikor lemezzel telepítettem magától kidobta a lemezt és ugy fejezte be.
most a pendrive nál nem csinált semmit , hogy levegye az ember. sőt mikor le akartam kapcsolni szoftveresen azt irta nem lehet.
mindegy gép kikapcs és kihuz.
muszály más szoftvereket is használnom mint amit a ubi szerver felkinál.
pl a transmission ezen verzióját ami van alapból sok oldal nem támogatja.
vagy az ipblock nekem feltétlenül kell mert megszoktam.stb stb
Ptóbálok olvasgatni igaz magyar forrás nem sok van és ha lehet minél tobbet kérdezni kérdezni ha nem megyek az agyára valakinek.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34655) Nova96


Nova96
őstag

Most rendeltem egy cd-t ha megjön egyből felteszem érdekelne hogy windows progik futnak e rajta?Skype Opera windows live stb.

(#34656) Kendek válasza Nova96 (#34655) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Skype-nak és az Operának van Linuxos változata, MSN-ezéshez meg vannak különböző kliensek. De ha windowsos alkalmazásokban gondolkodsz, akkor felesleges volt megrendelned.

<-ƘƘ->

(#34657) Speeedfire válasza Nova96 (#34655) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vannak hozzá alternatívák, a legtöbb program elérhető rá.
Skype van, opera van, windows live nincs, helyette amsn, emese, pidgin stb. :))
Aki megelőzött, neki van egy cikke hasonló témakörrel kapcsolatban. [link]

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34658) Nova96


Nova96
őstag

de az alternatívákba pl belépek windowsos névvel az úgy működik?(Tudom,de csak ez a három fontos most.)

(#34659) Kendek válasza Nova96 (#34658) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Windowsos névvel? Ugyanazt a hálózatot és szervert használják mint a windowsos kliens, ugyanazt a nevedet kell megadnod mint abban, és ugyanazok lesznek az ismerőseid is.

<-ƘƘ->

(#34660) zed01 válasza RBJ (#34654) üzenetére


zed01
őstag

ha nem megyek az agyára valakinek.

Dehogy mész az agyára itt senkinek. Nekem pl. az tetszett meg a legjobban a linuxban, hogy jó közösség kapcsolódik hozzá a neten. Az ubuntu.hu-ra is érdemes beregisztrálnod, sokat tanulhatsz ott is.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#34661) Speeedfire válasza Nova96 (#34658) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez elég népszerű msn kliens linuxra. Megadod neki, hogy msn a protokoll megadsz neki mindent és használod. :)

screen róla

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34662) PuMbA válasza RBJ (#34654) üzenetére


PuMbA
titán

Általában ha új stabil verziókat akarsz feltenni akkor és beírod gugliba a program nevét és utána hogy ppa (Personal Package Archives) akkor megtalálhatod a legutolsó hivatalos stabil verziót. Transmission PPA. Ezután már csak a
"sudo add-apt-repository ppa:transmissionbt/ppa"-t kell beírnod a Terminálba (a PPA hozzáadása a rendszerhez egyébként le is van írva angolul az oldalra képekkel együtt) és frissíteni kell. Pidgin, VLC Player,Firefox. Az ilyen hivatalos PPA-k sosem kavarnak be.

[ Szerkesztve ]

(#34663) RBJ


RBJ
addikt

hogy van az, hogy a csomagkezelőben elvileg szerepelt ez a link
deb http://ppa.launchpad.net/ssakar/ppa/ubuntu maverick main
de van egy másik ami ugyanaz a végén /forráskod/ ez van .
a kettő közt mi a különbség? érdekes gyári egyéb szoftverforránál nem találta meg a kereső az iplist.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34664) RBJ


RBJ
addikt

mi a különbség a parancssoros terminálos telepítés között és a synaptis csomagk. között.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34665) PuMbA válasza RBJ (#34664) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi.

(#34666) RBJ válasza PuMbA (#34662) üzenetére


RBJ
addikt

de ugy látom a terminálos parancskiadást ki lehet váltani a synapt. csomagkez. vel.
az utóbbi jobban tetszik személyesen nekem. nem tűnik olyan maszek megoldásnak.
nekem az az érdekes hogy a terminálos megadásnál honnan szedi a gép a frissitéseket.
pár parancsszó és sity-suty valahonnan levakarja. pedig a parancsszóban szó sincs http forrásról . a synapt. linkben legalább ott van. :DDD

értem. megint okosabb lettem valamivel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34667) PuMbA válasza RBJ (#34666) üzenetére


PuMbA
titán

Én csak akkor szoktam Synaptic-ozni, ha nem tudom a csomag nevét, mert sok idő mire megnyit. :)

"nekem az az érdekes hogy a terminálos megadásnál honnan szedi a gép a frissitéseket."

A hivatalos Ubuntu szofverforrások egy fájlban vannak (/etc/apt/sources.list) és innen szedi a Synaptic is a címet.

[ Szerkesztve ]

(#34668) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy alaplapom amin integrált intel VGA van nem mai darab.
Felraktam az Ubuntut és nem tudom a 800*600-as felbontásnál nagyobra állítani és a 60Hz-se tudom nagyobraa venni.
Ebbe szeretnék segítséget kérni, hogy ezt miként lehet megolnadni.
Nagyon kezdő vagyok úgy magyarázzátok el lécci.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#34669) RBJ


RBJ
addikt

A babámnak feltettem az ubi netbook. a baloldai sávot hogyan lehet beállítani pl egy böngésző megnyitásakor ne legyen ott mivel kisebb lesz az egész megjelenítési felület.
Más. most olvasom, hogy lehet telepítő lemezt is rendelni.
a magyar oldalon nem találtam. hol van ez a lehetőség?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34670) buca84 válasza RBJ (#34669) üzenetére


buca84
őstag

http://shop.canonical.com/

[ Szerkesztve ]

(#34671) Speeedfire válasza Speeedfire (#34653) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valaki? Vagy már megszűnt ez a lehetőség? Nova96 hozta fel ezt a témát, aztán rendelnék még az lts verzióból. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34672) frescho


frescho
addikt

Egy touchscreenel kuzdok maverik alatt. Itt nincs calibrate_touchscreen, mint mar masnak is javasoltatok. A kepernyo szelen korben van egy csik, amit nem erzekel. Az eszkoz egy Asus R2H. Amit eddig probaltam;

- Az xinput szerint 0-4000 a ket szelso ertek beallitasa
- Az xinput teszt modjaban az tapasztaltam, hogy ez nem igaz, nagyjabol 200-al kevesebb minden iranyban.
- xorg.conf-ban xmin, xmax, ymin es es yman beallitasok nem valltak be.

A kerdes:

Hol lehet kalibralni Ubuntu alatt? Az xiniput elvileg kepes ra, de nem jottem meg ra hogyan. Esetleg ha van valami mas megoldas, az is erdekel.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#34673) buca84 válasza Speeedfire (#34671) üzenetére


buca84
őstag

Én is szívesen vennék egy gyári cd-t.

ubuntu.hu-n szoktak rendeléseket összeszedni kiadásokkor. Legalábbis ha jól emlékszem...

(#34674) RBJ


RBJ
addikt

Mégegyszer köszönöm a ppa s tippet. nekem tetszik a synaptic os megoldás.
legalább nem kell hülye pakkok vagy tömörített állományok után keresgélnem és utána meg nézni mint borjú, hogy mi a teendő. így meg frissités és telepítés .
köszönöm. csak azt nem értem , hogy miért nem javasoltátok előbb. :DDD

Most nézem a promo s oldalon csak bit es a cd amit lehet rendelni. :O

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34675) RBJ


RBJ
addikt

El is felejtettem. hogy az állandó hitelesítésnél, meg egyéb műveleteknél állandóan a jelszót kéri. olyan majdnem mint az uac. van valami lehetőség ez ellen?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34676) sh4d0w válasza RBJ (#34675) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Állíthatod magasabbra a sudo timeoutját.

Szerintem ne csináld. Ha jól emlékszem, tán a grafikus műveletekre nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#34677) #16820480 válasza Kendek (#34614) üzenetére


#16820480
törölt tag

ó, köszi, ez remekül települt!
közben írtam a csomag karbantartójának, az is válaszolt, hogy egy másik csomagot tegyek fel (libwebkitgtk-dev), mert átnevezték... de ezt meg megint nem tudta feltenni rendesen (a függőségeinél az apt-get azt mondta, hogy ne mbírja letölteni őket...

(#34678) cybear


cybear
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. A napokban szeretnék vásárolni egy notebook-ot. Olyanra lenne szükségem ami tökéletesen kompatibilis az Ubuntuval (nekem voltak olyan problémáim a mostani Toshiba Satellite A200-al, hogy gyorsabban merült az aksi, túlmelegedett a gép Ubuntu alatt). Ami még fontos, hogy legalább 4Gb RAM legyen benne és max. 150 legyen az ára (ideális esetben egy i3-as procival és 500Gb vinyóval).
Mit tudnátok ajánlani?

(#34679) zed01 válasza lakatosturbo (#34668) üzenetére


zed01
őstag

Próbáld meg úgy, hogy felrakod a zárt drivert. (elérhető eszközillesztők menüpont)

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#34680) M.W.H


M.W.H
aktív tag

nah cseréltem a bartonos konfigot
helyette msi neo2 939 + opteron 144.
poén hogy megy a gép:D nem telepítettem újra.
de már most is érzékelhető változások vannak. 64 bitesre váltanék (van értelme?) mert támogatja a proci és hátha nem akad a flash.
szóval most hogy így deszka plusz proci válltás után is megy az ubuntu, (ugyan az mint az abit nf7+bartonos konfigon) használjam bátran így?, amíg meglesz az új vinyóm amit a 11.04 el egy időre szeretnék időzíteni.
kösz!
üdv!

Mad W. Highflyer

(#34681) ntomka válasza M.W.H (#34680) üzenetére


ntomka
nagyúr

A flashnek ma már mindegy, hogy 32 vagy 64 bit. Ha jól látom, ez egy 1 magos proci? Memóriád mennyi van hozzá? Ha 2GB-nál nem több, én egyáltalán nem erőltetném. Különben sem hiszem, hogy sok változást tapasztalnál 64 biten, az a proci mai szemmel már nem igazán rendelkezik erőtartalékokkal sajnos.

ツ Headphones on - World off

(#34682) #40553216 válasza PuMbA (#34667) üzenetére


#40553216
törölt tag

"A hivatalos Ubuntu szofverforrások egy fájlban vannak (/etc/apt/sources.list)">Meg minden más tárolónak is itt van a címe, ha felvetted. ;)

RBJ
A Linux alapvetően úgy épül fel, hogy mindent (értsd szó szerint) meg lehet csinálni a "maszek" megoldással, azaz a terminálon keresztül. A grafikus felület "csak" "élő szövet a belső fémvázon". :)

Új tároló felvételénél a terminál azért jobb, mert az a hitelesítő kulcsot is automatikusan letölti. A Synapticban elfelejtődhet, mondjuk az első progi új tárolóból való letöltéséig, mert akkor jelez, hogy nem hitelesíthető.

(#34683) RBJ


RBJ
addikt

Processzor hőmérséklet figyelő alkalmazást tud ajánlani valaki?
Létezik Ubuntuval foglalkozó könyv vagy hasonló dukomentáció?
A firefox 4 másnak hibátlanul működik. nekem voltak furcsaságai így a 3.6.16 van fent.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34684) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt

Hálózati meghajtó felcsatolásával kapcsolatban kérnék segítséget.

Van a melóhelyen egy debian, ubuntu szerver, már nem tudom melyik és sima megosztással mappák. Valahogy így néz ki //server/közös/mappa és kér nevet jelszót. Na, és szeretnék valami olyan fájlt,hogy ha arra kattintok, akkor ezt automatikusan felcsatolja mint meghajtót.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34685) Kendek válasza #40553216 (#34682) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a PPA-kat a szokásos, ppa:valami/akármi formában veszed fel, akkor beszerzi a kulcsot (a Synaptic is) és nem a /etc/apt/sources.list fájlba rakja a címet, hanem a /etc/apt/sources.list.d könyvtárba, külön .list fájlba. Ha a tradicionális módon adod meg a címet, akkor már "A hivatalos Ubuntu szoftverforrások" mellé rakja azt és nem szerzi be automatikusan a hitelesítőkulcsot. Viszont egy apt-get update után, mikor kiírja, hogy hiányzik, egy egyszerű paranccsal pótolni lehet.

<-ƘƘ->

(#34686) #40553216 válasza Kendek (#34685) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK. Benéztem, azaz elfelejtettem. :)

(#34687) Numspa


Numspa
tag

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy tudtok-e nekem olyan freeware módszert ajánlani UBUNTU alatt, amivel a jelszóval védett PDF-et DOC, vagy PDF fáljba tudom konvertálni (nyomtatni)?

(#34688) simongab


simongab
senior tag

Egy ubuntus kérdés?
Fiam teletorrentolta a HDD t, így nem indul el a rendszer
De a CD vel bebootolva nem enged törölni
Valami trükk???

még egy hibaüzi

To run a command as administrator (user "root"), use "sudo <command>".
See "man sudo_root" for details.

ubuntu@ubuntu:~$ sudo nautilus
Initializing nautilus-gdu extension

** (nautilus:4577): WARNING **: Failed to get the current CK session: GDBus.Error:org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.GeneralError: Unable to lookup session information for process '4577'

(nautilus:4577): GConf-CRITICAL **: gconf_value_free: assertion `value != NULL' failed

(nautilus:4577): GLib-GIO-WARNING **: Missing callback called fullpath = /root/.config/user-dirs.dirs

Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'net usershare' returned error 255: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error No such file or directory
Please ask your system administrator to enable user sharing.

(#34689) Mahesa válasza simongab (#34688) üzenetére


Mahesa
tag

'sudo bash' sem megy? Mert akkor az rm-el tudsz törölni, nem kell hozzá még GUI sem, csak egy konzol/terminálablak.
Legeslegvégső megoldás pedig egy live cd-ről bebootolni, partíciót felcsatolni és törölni. Pl. system rescue CD-ről, ott van mc is, azzal kényelmesen lehet fájlokat böngészni és törölgetni :)

(#34690) M.W.H válasza ntomka (#34681) üzenetére


M.W.H
aktív tag

oks értem:D akkor 11.04 et is 32bitesbe teszem majd fel:)

Mad W. Highflyer

(#34691) Kendek válasza simongab (#34688) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha Ext4, akkor a fenntartott területet felszabadíthatod, illetve a Nautilust root jogokkal ne úgy indítsad, hanem Alt+F2 -> gksu nautilus paranccsal.

<-ƘƘ->

(#34692) sh4d0w válasza cybear (#34678) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Thinkpadekkel, Dellekkel kevés gond van Ubuntu alatt, a Dellnek még kimondottan ubuntus gépei is vannak. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy beleférsz a 150-be ilyen hardverrel a fenti gyártók közé. Én egy T400-ast használok gond nélkül (igaz, akksiról még sosem futtattam ki teljesen), cimbimnek egy Dell 1525-öse van.

https://www.coreinfinity.tech

(#34693) body007 válasza RBJ (#34683) üzenetére


body007
addikt

tedd fel az lm-sensors csomagot, majd ha gnome panelra akarod akkor a sensor applet-et vagy pl.: az awn-be alapból benne van egy applet. De használhatsz conky-t is, a lehetőségek határtalanok... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#34694) buca84


buca84
őstag

Szerintetek egy ilyen jó lenne rendszernek egy otthoni ubi szerverbe/nasba?
Bármilyen fs jó lenne rá?

[ Szerkesztve ]

(#34695) Kendek válasza buca84 (#34694) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, a 16 GB-os alig drágább annál, és mégiscsak kétszer annyi hely meg két és félszeres olvasási/írási sebesség. Ezeknél kell hagyni szabad helyet, hogy a vezérlő optimalizáltan tudja az írási műveleteket eloszlatni a rendelkezésre álló helyen, így már csak ezért is érdemesebb inkább ezt választani. Éppenséggel én is pont ma rendeltem egy SSD-t, bár ennél kicsit komolyabbat (64 GB). Én úgy tervezem, hogy simán Ext4 fájlrendszert használok, csak visszafogottabb naplózással, ennyi.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34696) RBJ


RBJ
addikt

RMP package vagy DEB package mit takar. progi telepítő csak nem tudom mi a különbség köztük.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34697) Kendek válasza RBJ (#34696) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mind a kettő telepítőcsomag. Az elsőt a Red Hat féle disztrók használják, a másikat pedig a Debian származékok.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#34698) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Asztali gépemen Ubuntu 10.10et használok. Nemrégóta ismerkedek a rendszerrel, de eddig nagyon tetszik.
Van egy érdekes problémám, mégpedig: Van nekem egy AsusTEK P7131 Tv Tuner kártyám. A rendszer gyönyörűen felismeri, a TVTime gondolkodás nélkül használja, csatornákat is megtalálta. Egy bajom van vele. Nincs hang. Mármint van, csak nem hallom, mert nem jön ki a hangszóróra. GNOME-ot használok, mikor bemegyek a hangerőszabályzóba, és a bemenetek között kiválasztom a TV Tuner kártyájét, akkor felül mozog a kis sáv, ami a bejövö hangerőséget jelzi. Viszont ezt sehol nem hallom. Kipróbáltam hangrögzítővel, vettem fel egy kis időt, és visszajátszva a TV hangja volt a felvételen. Az a furcsa, hogy ha megy a TvTime a Hangbeállítások Alkalmazások füle alatt nincs semmi program megjelenítve.
Valaki tudna segíteni mi a teendőm? Remélem érthető a problémám, eléggé este van már :)
Köszönöm a segítséget!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#34699) fradi81 válasza ko9 (#34698) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
A tv tuner hogy van összekötve a hangkártyával? A hangszóród analóg kimenethez kapcsolódik?

moto g72, Ninebot d28e

(#34700) ko9 válasza fradi81 (#34699) üzenetére


ko9
addikt

Nem kell összekötni, PCIon keresztül megy a hang. Fel is ismeri az Ubuntu Bementi eszközként.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.