Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31001) Brutforsz válasza kovaax (#30997) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem tudom, hogy Xubuntu alatt is működik-e, én Ubuntu alatt úgy szabadultam meg a Frissítéskezelőtől, hogy az Indítópultban letiltottam a Frissítésfigyelőt. Így előbbi csak akkor lépne működésbe, ha s.k. elindítanám, amire nem kerül sor, mert én is rühellem. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#31002) rankesz


rankesz
veterán

Az előbb a frissítéskezelő szólt hogy van új kernel. Fel is rakattam, mire restart után az nvidia driver összefosta magát. :((( Ez gyakori jelenség?

Hogy lehetne megjavítani? Driver reinstall? (Azt se tudom már hogy volt, valahogy az x-et kellett kilőni, majd parancssoros telepítés...

ááá :O

(#31003) PuMbA válasza rankesz (#31002) üzenetére


PuMbA
titán

Ezért kell az Eszközmeghajtók-ból feltenni az NV drivert és akkor nincs ilyen. Ha jól tudom akkor az NV driver .run fájlához van olyan argumentum, hogy csak a kernel modult rakja újra. Többet én sem tudok, Google-ba ha rákeresel, hogy "nvidia kernel module install" akkor biztos kidob egy jó megoldást.

Brutforsz: igen, én is csak kiveszem az indítópultból a frissítéskezelőt és nincs baj vele, tehát nem muszáj uninstallálni

[ Szerkesztve ]

(#31004) Kendek válasza rankesz (#31002) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez nem túl gyakori jelenség, én igazából nem is találkoztam hasonlóval. Persze elképzelhető, hogy azért, mert nincs nVidia-ás GPU-m (szerintem vannak még páran ilyen egyének). :DDD
Amúgy elképzelhető, hogy akkor csak a kézileg telepítettel van a gond, én nem hiszem, hogy hasonló probléma előállna a tárolóból telepített meghajtó esetében (mert ugye az elég gáz lenne). Újbóli telepítéshez akkor vagy stop gdm, sh ./..., start gdm, vagy egyszerűen indítsad helyreállításmódban a rendszert és ott futtasd a telepítőt.

<-ƘƘ->

(#31005) rankesz válasza Kendek (#31004) üzenetére


rankesz
veterán

Megoldva.

Indításkor kiírta ugye hogy para van mit akarok tenni. Kértem egy terminálba való kilépést. Ott beléptem a Letöltések mappámba ahol hál istennek még megvolt a driver.
Onnan már simaliba volt.
sudo sh NVIDIA-Linux-x86-256.44.run

Tényleg, hogy kell helyreállításmódban újraindítani manuálisan? (újszülöttnek minden vicc új)

Amúgy azért raktam kézileg drivert hogy kipróbáljam a legújabbat, mert az XBMC alatt rángatott ION alatt a 1080p, pedig nagyon nem kellene neki...

(#31006) Kendek válasza rankesz (#31005) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mikor indítod a gépet, lenyomva tartod a Shiftet, erre előjön a Grub menü. Ott kiválaszthatod, hogy adott kernellel bootolj helyreállításmódban (1-es futási szint).

<-ƘƘ->

(#31007) biker


biker
nagyúr

király, megy a TBird importáltva :)

A felső menüben van egy launchpad(indicator applet), aminek nem jövök rá, hol kell beállítani.
srác tbirdot akar, de az mindenképpen evolutiont akar indítani.
Nem lehet átállítani?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31008) Kendek válasza biker (#31007) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Beállítások -> Alapértelmezett alkalmazások -> Internet -> Levelezőprogram, itt állítsad át, aztán csak jó lesz. Ha mégsem, akkor fogalmam sincs, én azt az appletet leszedtem, illetve nem használom a Gnome panelt sem.

<-ƘƘ->

(#31009) ntomka válasza Kendek (#31008) üzenetére


ntomka
nagyúr

És kell hozzá egy ilyen is.

ツ Headphones on - World off

(#31010) ntomka válasza [pod]Diablo (#31000) üzenetére


ntomka
nagyúr

Keress azureus nevű folyamatot, lehet úgy szerepel a listán.

ツ Headphones on - World off

(#31011) biker válasza Kendek (#31008) üzenetére


biker
nagyúr

épp ezt próbáltam, de ekkor is az evolutiont nyitotta meg, és megkérdezte, nem akarom e alapértelmezni
én is leszedtem neki, ne zavarja.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31012) kovaax válasza Kendek (#30999) üzenetére


kovaax
őstag

Lejött, köszönöm! :R

-=- There's no place like /home -=-

(#31013) szeva000


szeva000
addikt

Nos még mindig én....:)
Csak nem akaródzik ez az APC ups dolog megoldódni...tőlem bizta nem:)
Letöltöttem az apc oldaláról a pbeagent-8-0-1-609.i386.rpm-et,de nem tudom telepíteni....szóval már itt megragadtam :D
Az APCUPSD monitor sem megy...vagyis nem tudok vele mit kezdeni.

(#31014) szeva000


szeva000
addikt

remélem jól írtam terminálban való letöltést.
de ezt dobja ki utána:
rpm -i pbeagent-8.0.1-609.i386
rpm: please use alien to install rpm packages on Debian, if you are really sure use --force-debian switch. See README.Debian for more details.

[ Szerkesztve ]

(#31015) Kendek válasza szeva000 (#31013) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

RPM csomagot elég nehéz Debian alapú rendszerre közvetlen telepíteni. Viszont ha felrakod az alien nevű csomagot, akkor a segítségével áttudod konvertálni, aztán máris telepítheted. Azért az eredményesség nem 100%-os, de egy próbát megér.

<-ƘƘ->

(#31016) szeva000 válasza Kendek (#31015) üzenetére


szeva000
addikt

az alient már felraktam csak elfelejtettem közben írni....de ugyanezt írja ki terminálban,mint az előbb írtam.vagyis az aien ha fent van,akkor mi is az ? :D:D...húú,kezdek belezavarodni :D
..nos megnéztem symapticban...fel van elvileg rakva az alien

[ Szerkesztve ]

(#31017) Kendek válasza szeva000 (#31016) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk ott írja, hogy ha valóban biztos vagy benne, akkor a telepítéshez használd a --force-debian kapcsolót. Az aliennel történő konvertálás a követezőképpen történik:
alien -d package.rpm

<-ƘƘ->

(#31018) rankesz


rankesz
veterán

' reggelt!

Hogy tudom azt megoldani hogy az XBMC indításakor a Compiz automatikusan letiltásra kerüljön? Konkrétan az a baj, hogy Az ION GPU-ja nem elég erős ahhoz, hogy maximális Compiz effektek mellett indítva simán vigye a 1080p-t, sok lesz a frame drop.Viszont ha kikapcsolom a Compizt akkor folyamatos, és monitorozva se mutat képeldobást.

Arra gondoltam hogy az XBMC futtatásához létrehozok egy külön usert, aminél le van tiltva a compiz.
Szerintetek menne ez így, hogy a különböző fiókoknak külön compiz beállítása van?
Vagy van egyszerűbb mód szerintetek?

(#31019) dbius válasza rankesz (#31018) üzenetére


dbius
veterán

írj egy scriptet, amiben először átváltasz compizról metacity-re, majd utána pár másodperccel indítod az xbmc-t.

(#31020) rankesz válasza dbius (#31019) üzenetére


rankesz
veterán

Ja, kösz :) Ez ki is ment a fejemből hogy írok egy scriptet... :D
Elmondanám hogy hót hülye vagyok még a linuxhoz, max azokat a porblémákat tudom megoldani ami a mindennapi kocahasználat közben elémgördülnek.

(#31021) ntomka


ntomka
nagyúr

Megjelent az RC kiadás a hivatalos Ubuntu verziókból és derivatíváikból! Tessék tölteni és próbálgatni! :)

ツ Headphones on - World off

(#31022) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Sziasztok
Hogy lehet a hangnál kivenni azt a szercegést ?:S mert pl AC3 5.1ben nagyon zavaró, s mp3 lejátszásnál is.8 Channels ALC889A Audio controllerről lenne szó.

(#31023) ntomka válasza PiciKenny (#31022) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hangkártyával.

ツ Headphones on - World off

(#31024) PiciKenny válasza ntomka (#31023) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Köszi.. :U értelmes hsz. én azt kérdeztem how to.

(#31025) ntomka válasza PiciKenny (#31024) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mivel az alaplapi "hangkártya" csak egy codec dac-kal megtámogatva a cpu-ra utalva, nem hiszem, hogy értelmetlen volt a válaszom hozzávéve azt a tényt, hogy az integráltság miatt (jelen technológiák mellett) konverzió után a zajosodás elkerülhetetlen. :) Igen, ha tiszta, minőségi hangot szeretnél, vegyél hangkártyát. :)

De ha konstruktív választ is akarsz, akkor nézd meg, hogy a lejátszódban a kimenet pulseaudio legyen, ne alsa, ugyanis utóbbinál valóban előfordul hibás dekódolás magasabb cpu használatnál. :)

(#31026) PiciKenny: Mondandómban fel van téve, hogy az analóg kimeneteket használod. :) Egy alaplapi csodánál a 11 éves technológiára épülő sb live 5.1 is szebben szól (persze ez nem azt jelenti, hogy ilyet kell venni, mert ettől csak jobbat lehet venni manapság). :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#31026) PiciKenny válasza ntomka (#31025) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Na ez már érthető :DDD hmm akkor egy sima hazai külön 5.1es hangkari megoldaná? :U

(#31027) PiciKenny válasza ntomka (#31025) üzenetére


PiciKenny
senior tag

bocsi h nem "szerkesztettem" de volt 1 kis dolgom :U

hmm GENIUS Sound Maker Value 5.1-em van még eldugva a sarogba.Talán azzal működne?

(#31028) ntomka válasza PiciKenny (#31027) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem egy minőségi cucc, de biztos kevésbé zajos, mint egy alaplapi. Egy próbát mindenképp megér, mert nem veszítesz vele semmit. Beteszed, kipróbálod, ha nem tetszik, még mindig kiveheted. :)

ツ Headphones on - World off

(#31029) PiciKenny válasza ntomka (#31028) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Rendben megnézzük mit csinál az pici mütyürke :K

(#31031) Brutforsz válasza PiciKenny (#31027) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nekem is ilyen alaplapi hangkártyám van, szerintem nem szól rosszabbul, mint az SB Live!, amit régebben használtam -- sőt, ez nem szed össze zajt a gépből.

A fémes sercegést én is tapasztaltam -- de csak a center hangszórón, mp3 hallgatásához -- mivel amúgyis csak két csatornás -- átállítom Analog Stereo Outputra a vezérlőt, aztán a hangcuccom kiteszi az 5+1 hangfalra, így jól szól.

#31032: Tény és való, hogy én Ubuntu -- és egyáltalán Linux -- alatt semmivel nem voltam elégedetlen, kivéve a hang(rendszerek) kezelését.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#31032) PiciKenny válasza Brutforsz (#31031) üzenetére


PiciKenny
senior tag

kéne egy olyan hangkártya ami powered by Ubuntu :D

[ Szerkesztve ]

(#31033) ntomka válasza Brutforsz (#31031) üzenetére


ntomka
nagyúr

Felszereléstől is függ, hogy min hallgatod. Fejhallgatón nekem is tiszta az alaplapi, sőt a notimban lévő is, de mikor rákötöm a Sony erősítőn keresztül a nagy hangfalaimra, akkor "sír a fülem". :) De erről szerintem nem itt kell vitát kezdeni, főleg, hogy vájt fülűnek is tartom magam valamennyire. :D

(#31032) PiciKenny: Olyan nincs, sőt, a hangkártyák kezelése a mai napig az egyik legrosszabb része a Linux rendszereknek. De általában a Creative kártyákkal az a tapasztalatom, hogy a pulseaudio óta az 5.1 analóg probléma és hackelés nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#31034) Vladi válasza PiciKenny (#31026) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem pattog inkább mint a lemezjátszók régen? Mert akkor adj még neki puffert.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31035) PiciKenny válasza Vladi (#31034) üzenetére


PiciKenny
senior tag

igen pattog, mint mikor a hangerő szabályzón a hangerőt 100% fölé viszem. A buffert hol tom rá adni? vagy minden proginál rá kell ami "használja"?

(#31036) ntomka válasza Vladi (#31034) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem ezt az alsa kimenet produkálja. A pulse rendben van.

ツ Headphones on - World off

(#31037) PiciKenny válasza ntomka (#31036) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Mi különbség van a kettő között?

(#31038) PiciKenny válasza PiciKenny (#31037) üzenetére


PiciKenny
senior tag

hmm most az alsa jól szól, mp3nál és Audacious nál 1000 re raktam a buffert. most jó :D

(#31039) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Létezik e olyan kis program, mint ami olyan mint win alatt a notes gadget? Tehát, ilyen kis cetli az asztalon. Van pár fontos dolgom ami fel van írva win alatt, és jó lenne, hogyha itt is látnám. :)

Véleményem szubjektív...

(#31040) Kendek válasza hackeeeee (#31039) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Notes Screenlet például. Persze nem gondolnám, hogy kompatibilis a Windowsos gadgettel.

<-ƘƘ->

(#31041) #16820480 válasza hackeeeee (#31039) üzenetére


#16820480
törölt tag

gnome alatt van több screenlet, vagy tomboy notes a panelra. kde alatt plasmoid-dal meg lehet oldani. illetve például avant window navigator-ra is van ilyen gadget. bár amiket a panelra teszel, annak a tartalma nem nagyon fog látszani, csak ha rákattintasz.

(#31042) hackeeeee válasza Kendek (#31040) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kell, hogy kompatibilis legyen, csak tudjak bele írni, és ott legyen az asztalon. :K

Véleményem szubjektív...

(#31043) ArGab


ArGab
őstag

Kipróbáltam az RC-t, de továbbra sem állítja le a gépet, már LiveCD-ként sem, hanem helyette rögtön a leállítás után újra elindul. Valami ötlet, mi lehet a gondja?

(#31044) Kendek válasza ArGab (#31043) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A /etc/default/grub fájlban írd át a következőt (mármint erre):

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet acpi=force"

aztán futtass egy sudo update-grub parancsot is.
Persze nem biztos, hogy ez segít, de egy próbát megérhet. :)

<-ƘƘ->

(#31045) ntomka válasza PiciKenny (#31037) üzenetére


ntomka
nagyúr

A pulse az alsa fölött helyezkedik el. Igazából annyi a feladata, hogy összegyűjti a ki és bemenő hangokat, majd lekeveri őket a megfelelő eszközre. Ugyanezt az alsa is tudja, sőt gyorsabban, csak nincs olyan profi felülete, és az is igaz, hogy a hangkártya drivert mindig az alsa adja. Kivéve, ha OSS-t használsz, bár ez nem valószínű. :)

ツ Headphones on - World off

(#31046) PiciKenny válasza ntomka (#31045) üzenetére


PiciKenny
senior tag

Köszönöm szépen :) hmm ha logouton írok egy kis bemutatót, erről, hogy lehet megcsinálni ezt a sercegés mentes hangot/filmet kimásolhatom innen a hszeket amiket leírtatok ?:) persze ha szerzői jogot nem sért :DDD

(#31047) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Lenne egy nagyon alap kérdésem...
Milyen paranccsal tudom lekérdezni a saját IP címem? :B

(#31048) ZCoyote válasza Tamoo (#31047) üzenetére


ZCoyote
őstag

ifconfig

Romani ite domum.

(#31049) Siriusb válasza ZCoyote (#31048) üzenetére


Siriusb
veterán

Tamoo,
azonban ha router mögött vagy, ez a router által kiosztott IP címet fogja mutatni, nem azt, amit a szolgáltatód adott. Azt pl. a http://whatismyipaddress.com/ oldalon tudod megnézni.

(#31050) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Még 1 kérdés.hogy lehet a bejelentkező képernyő témáját módosítani? ne az a "csúf" legyen.
eddigi ubinál ezt simán lehetett változtatni "adminisztráció -> bejelent. kép." most semmi ilyen nem jön be. csak hogy magától lépjen be, vagy jelszó stb.. :S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.