Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) mandras81 válasza Kicsirics77 (#36850) üzenetére


mandras81
senior tag

Bocs, benéztem a topic-ot... :R

3600-as lesz, csak nem néztem, hogy hova kommentelek. Megyek vissza a helyemre! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36852) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Üdv!
Arra adjon már valaki választ, hogy este miért lesz 6-n a terhelésem.
Ennek következtében restart, wifiről ledob, stb.
Nappal szépen megy pedig ugyan úgy megy a Transmission is.
Esetleg lehet köze annak, hogy a miniDLNA-n filmet nézek? :W

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#36853) janos666 válasza Rascally81 (#36852) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Transmission és DLNA együtt nem csoda, ha megtekeri a CPU-t, bár a WiFi-nek ettől még nem feltétlenül kéne szakadnia.

A syslog mond valami érdekeset?
Nekem néha teletömődik azzal, hogy az UPNP daemon nem tud portot nyitni, és tekeri a CPU-t, ahogy próbálkozik, csak az deamon újraindítása segít.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36854) Kicsirics77 válasza janos666 (#36853) üzenetére


Kicsirics77
veterán

adott esetben eldobhatja a wi-fi és csak restart segíthet
de volt példa olyanra is míg 1043 tulaj voltam,hogy távolrol csekkoltam a luci_t és a load 7 fölött volt
persze naná,hogy restart lett a vége.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#36855) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Maga a load nem igazán okoz újraindulást. Amikor találkoztam ilyennel, minden esetben a HDD leszakadása volt a gond. Persze ez csak akkor deríthető ki, ha a syslog file-ba van irányítva. Szóval ezt a lépést érdemes lehet megtenni, hogy kiderüljön.

Alex

(#36856) Pr3s válasza vargalex (#36855) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Tisztelt vargalex!

Nem lehetne az új build-edben beállítani a syslog file-ba mentését? Amit a telepítéskor, partícionáláskor lehetne beállítani , hogy a rendszer mentse file-ba a sylog-ot , ide és ide??
Sok bosszúságtól kímélnénk meg, mert egyből tudná mindenki mit keressen és hol!

(#36857) Gerasz válasza x.pet (#36827) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszönöm, így megy a dolog, végül én is UUID-t használtam, mert a linux partíció eldobálta a labeljét (?).

Újabb kérdések özöne:
DVB-T
Milyen chipsetű tunert érdemes használni? Akár ebay linket is szívesen látok, nehéz eligazodni közöttük. Esetleg létezik kártyaolvasós is? Továbbá mennyire bonyolult beállítani? Olvasgattam kernel-fordításról - no nekem ez tuti nem menne. Vagy a vargalex firmware már tartalmazza a szükséges cuccokat?

üdv

(#36858) JKalo


JKalo
tag

SSH Network Error: Connection resised! -re nincs valakinek gyógyszere ?!

Az aktuális proc. túlterheléssel kapcsolatban,
video lejátszás DLNA +-tül (HDD->LG) és FTP-s video felvét (AlienBox ->HDD) torrent és transm. nélkül is okozhat túlterhelést ?

(#36859) SteveBeard válasza vargalex (#36855) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

De az esetek egy részében a magas load okozza a HDD leszakadását, nem?
Amióta pendrive-on van a rendszer nem tapasztaltam router újraindulást. Természetesen rajta van a HDD is csak az extroot van a pendrive-on.
A magas load-ot én is legtöbbször arról veszem észre, hogy elment a wifi, de nálam ahogy normalizálódik a helyzet újra működik. Nem kell restart, meg hasonlók...

Steve

(#36860) vargalex válasza Pr3s (#36856) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze, akár ezt is lehetne. De ugye a felhasználók nagy többsége szerintem nem akarja újra formázni a HDD-t. Vagy egy külön menüpontra gondoltál?

Alex

(#36861) jbl


jbl
aktív tag

USB (Y) kábel milyen hosszú lehet, amivel még működik a Transmission?
Külső HDD szeretnék rá tenni, de minél messzebbre akarom.
(WDR4300)

[ Szerkesztve ]

(#36862) vargalex válasza Gerasz (#36857) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A repo-mban megtalálható a kernel driver a következő típusokhoz:

- a800
- af9005
- af9015
- it913x (it9135, it9137)

Így egyszerű telepítésen kívül más dolgod nincs. A mostanában e-bay-on kapható vevők többsége egyébként it9135-el szerelt.

Alex

(#36863) vargalex válasza JKalo (#36858) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az mit jelent, hogy putty-al eléred, SSH-val pedig nem?

Alex

(#36864) mimey válasza suste (#36841) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Nagyon megköszönöm, ha tudsz leírást/rajzot küldeni róla, mert azt hittem, hogy egy Y elosztóval és egy toldóval megúszom.
Úgy gondoltam, hogy a beérkező 8 eres szálat egy toldón keresztül összekötöm az Y elosztóval, majd onnan az Y két oldali ágáról simán 2db 8 eres cat5 kábellel rákötöm egyik végére a routert, másik végére a beltéri egységet, de így valószínűleg nem az igazi.

Egyébként krimpelő nélkül saját kézzel meg tudom csinálni?

Előre is köszönöm segítséged.

(#36865) Rascally81 válasza vargalex (#36855) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Hol kell ezt a syslog dolgot ellenőriznem?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#36866) JKalo válasza vargalex (#36863) üzenetére


JKalo
tag

Bocs :-)

direkt Modem vagy router elérés
- web -> IP-vel okés
- putty -> Telnet okés
- putty -> SSH Network Error: Connection refused! itt még felh. név kérésig sem jut el.

(#36867) szvoboda


szvoboda
tag

Üdv.Ha valakinek sikerült mac alatt nyomtatásra bírni a routert, segítene?Ugyanazon a hálózaton lévő win7-es géppel simán nyomtatok a hálózaton,de osx-el semmit nem csinál.Mondjuk amint kiadom a nyomtatás parancsot,a nyomtató felkel alvó módból,de a nyomtatás nem indul el.
Ha van valakinek ötlete,szívesen várom a megoldást.

(#36868) Pr3s válasza vargalex (#36860) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Akár külön menüpont is lehet!

(#36869) dash17291 válasza vargalex (#36747) üzenetére


dash17291
tag

Szia!

Köszi az infót!

A másik fórumon valaki csinált "kiforrasztós-flashelős" élesztést, és kérdeztem tőle hogy miként, de nem válaszolt. Az mtd-t én is ismertem. Egyébként Farnellnél lehet venni a routerbe való chipet.

[ Szerkesztve ]

(#36870) Pr3s válasza mimey (#36864) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Ha nincs otthon krimpelőd attól még megtudod csinálni, kell egy lapos fejű csavarhúzó egy kisebb kalapács meg pluszba két kéz!
Suste mester meg elmondja itt neked az Y bekötést!

(#36871) dash17291 válasza Gerasz (#36857) üzenetére


dash17291
tag

Nekem ez van: DVB-T TV Receiver Realtek RTL2832U Elonics E4000 Radio 64 -1700 MHz SDR GER P335

Egész pontosan:
[Thu Jan 10 16:43:47 2013] - usb 4-4: new high-speed USB device number 3 using ehci_hcd
[Thu Jan 10 16:43:47 2013] - usb 4-4: New USB device found, idVendor=0bda, idProduct=2832
[Thu Jan 10 16:43:47 2013] - usb 4-4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[Thu Jan 10 16:43:47 2013] - usb 4-4: Product: RTL2832U
[Thu Jan 10 16:43:47 2013] - usb 4-4: Manufacturer: Generic
[Thu Jan 10 16:43:47 2013] - usb 4-4: SerialNumber:

Különben ez már nagyon drágának számít ($21), állítólag $8 -ért is lehet már venni.

(#36872) vargalex válasza JKalo (#36866) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha telneten eléred, akkor még még nincs beállítva jelszó. LuCI-ban állítsd be, vagy telneten a passwd paranccsal.

Alex

(#36873) vargalex válasza dash17291 (#36871) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én pont egy $8 körülit használok. Ez it9135 chipes. Maximusz használ pont olyan chipset-űt (is), mint a tiéd, szerintem privátban kérdezd meg, hogy mi kellett hozzá.

Alex

(#36874) wwenigma válasza vargalex (#36862) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hulye kerdes. :)

megoldhato olyan hogy a talalt adokat streamkent dlna-val tovabbkuldjuk egy eszkozre? Csak felmerult bennem...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36875) zsül555


zsül555
csendes tag

Szia(sztok)!

Tegnap ezt találtam vagy 40 sorba a rendszernaplóba:

Jan 9 13:16:34 OpenWrt kern.warn kernel: [441996.740000] BruteForce-SSH IN=eth0.2 OUT= MAC=xx:xx:xx:xx:... SRC=207.223.243.125 DST=178.48.140.90 LEN=60 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=46 ID=3914 DF PROTO=TCP SPT=45837 DPT=2222 WINDOW=5840 R

az IP egy St Louis (US) cím, xx helyén egy normal MAC cím szerepel

kell aggódnom? :F

és vajon honnan tudom hogy sikerült neki? (a további bejegyzésekben nincs nyoma hasónlónak)

kössz!

up4300+vargalex115+usb hdd > Lubuntu kezdő (mert win-hez szocializálódtam)

(#36876) vargalex válasza wwenigma (#36874) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

DLNA-n nem gondolkodtam, de a mumudvb-vel, vagy a tvheadend-el lehet stream-elni.

Alex

(#36877) JKalo válasza vargalex (#36872) üzenetére


JKalo
tag

Alex

a modemre raktam fel a Dchard FW-t, és ott jött elő ez a hibaüzenet, de a Tp-link gyari FW-nél is ezt dobja SSH-ra.

(#36878) vargalex válasza JKalo (#36877) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ja, így már értem. Azokon nem fut ssh daemon.

Alex

(#36879) Rascally81 válasza vargalex (#36855) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Hol kell ezt a syslog dolgot ellenőriznem?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#36880) Pr3s válasza vargalex (#36878) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Látod vargalex erről beszéltem!

(#36881) CyDoN


CyDoN
senior tag

Jó estét!
Azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem tudok beállítani MAC címet! Eddig minden szuper volt!
Beállítottam, hogy csak a felsorolt MAC címeket engedélyezze! Tegnap megpróbáltam egy Xbox MAC címét és egy új mobil telefont ráengedni a hálózatra, de nem menti el a címeket!

Beírom a címet majd mentem alkalmazom, és a mentés után egyik új cím sincs ott! :(

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

(_._)

(#36882) SteveBeard válasza CyDoN (#36881) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Megtelt a flash és nincs már hova menteni a beállításokat.

Steve

(#36883) JKalo válasza vargalex (#36878) üzenetére


JKalo
tag

Kösz, akkor megnyugodtam.

(#36884) drpele válasza vargalex (#36860) üzenetére


drpele
senior tag

Azt én is nagyon hasznos funkciónak tartanám, ha LuCi-ból konfigolható lenne a Syslog fájl kimenete, s ha itt beállítható lenne kimenetnek mondjuk a /mnt egy könyvtára.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#36885) CyDoN válasza SteveBeard (#36882) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,
Köszönöm!
De sajna nekem ez kínai! Szuper a rendszer használom meg minden, de teljesen amatőr szinten!
Mit kell tennem, hogy legyen hely 2 új címnek :)
Ha jól látom akkor 3% szabad 28.00 KB!

(_._)

(#36886) pityu8


pityu8
tag

Sziasztok
A DLNA servernek hová kell tenni a lejátszandó file-kat?
Elindítottam a servert, a Total commanderben van két bejegyzés, az egyik "OPENWRT" , ezt meg tudom nyitni van benne egy mnt könyvtár. A másik "Openwrt DNLA Server" ezt nem tudom megnyitni.
Egy pendrive-ot formáztam a routerrel.
Csak ext file rendszer használható, mert a külső vinyómat nem tudom törölni (nincs hová lementeni ami rajta van)?
Hogyan kell szabályosan eltávolítani a pendrive-ot (HDD-t).

[ Szerkesztve ]

(#36887) SteveBeard válasza CyDoN (#36885) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Tudni kéne mit használsz? Pl torrent lehet, hogy rossz helyre tölt... vagy telepítettél valamit és attól fogyott el a hely stb. Egyébként, amit írtál szabad hely az kevés :(

Steve

(#36888) CyDoN válasza SteveBeard (#36887) üzenetére


CyDoN
senior tag

teljesen az alapbeállításokat használom! Nem telepítettem semmit extrába!
Torrent megy egy külső vinyóra USB-n!
2 eszköz LAN-on a többi Wifi-t használ(na)!

Semmi mást nem használok! Mit lehet kilőni szerinted :)
Nekem csak a torrent meg a Wifi kell!

Számít, hogy a torrent mennyi szálon tölt?

(_._)

(#36889) SteveBeard válasza CyDoN (#36888) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Akkor szinte biztos, hogy a torrent tölt rossz helyre, lehet, hogy leszakadt a HDD és ezért.

Steve

(#36890) CyDoN válasza SteveBeard (#36889) üzenetére


CyDoN
senior tag

:) akkor hova tölti és a honnan seedel folyamatosan ?

van egy csomó telepített csomag, de nem tudom melyikre nincs szükségem :(

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#36891) Tamy


Tamy
senior tag

Akadt egy kis problémám: épp ssh-n nézelődtem a routeren, amikor valamiért megfagyott. Újraindítottam, de azóta nem reagál semmire, a sys led villog,ez most hirtelen nem tudom, hogy OpenWRT alatt így normális-e, ha jól rémlik folyamatosan kéne világítania. A többi led rendben van, a wifi viszont nem világít, és lanon se kapok ip-t, wifi meg nincs is. Annyit elértem, hogy telneten be tudok lépni, de se a mount_root, se a firstboot, se a passwd parancsra nem reagál, azt válaszolja, hogy Permission denied. Gargoyle 1.5.7 van rajta. Ötlet?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#36892) Jamboo529 válasza Pr3s (#36880) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Nekem már fájlba menti a logot, amit utána szét is szedek több doksira, aszerint, hogy mire vonatkozik.
Így az mnt/logs mappámban van
dns.log
kernel.log
rendszer.log
wifi.log
transmission.log
webcam.log

Apropó most ezzel írja folyamatosan tele a logomat:

Jan 10 20:55:48 miniupnpd[1700]: send(res_buf): Broken pipe

Ez mi?????

Szerk.:
A miniupnpd újraindítása megoldotta a gondot.
Nem tudom mi volt, de folyamatosan írta a logot. :)

[ Szerkesztve ]

(#36893) SteveBeard válasza CyDoN (#36890) üzenetére


SteveBeard
senior tag

A firmware-ben levő csomagok közül ne törölj semmit, mert nem lehet és még a szabad hely is csökkenne. Mivel nem telepítettél utólag csomagot, ezért itt nincs tennivalód.
Most nem emlékszem pontosan, hogy leszakadt HDD esetén hova tölt le a transmission, de próbaképp nézz be SSH-n az /overlay mappába, ha ott találsz transmission mappát a megszokott mappaszerkezettel és még az incomplett mappába egy félbehagyott torrentet is találsz azt biztos törölheted.
Extroot-ot használsz?

[ Szerkesztve ]

Steve

(#36894) drpele válasza Jamboo529 (#36892) üzenetére


drpele
senior tag

Megosztanád ennek a beállításnak a mikéntjét?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#36895) CyDoN válasza SteveBeard (#36893) üzenetére


CyDoN
senior tag

/overlay mappában volt egy kis selejt, amit töröltem, és máris 77% szabad hely :)

Köszönöm szépen! :C :R :R

Új MAC cím hozzáadva alkalmazva és működik! :R :R

(_._)

(#36896) Tamy válasza Tamy (#36891) üzenetére


Tamy
senior tag

Közben sikerült, második nekifutásra összejött :F Ha már így alakult frissítettem is, viszont egy-két dolog máshová került, úgyhogy most szívás van :(

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#36897) SteveBeard válasza CyDoN (#36895) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Nincs mit!
Örülök, hogy segíthettem. ;)

[ Szerkesztve ]

Steve

(#36898) suste válasza mimey (#36864) üzenetére


suste
veterán

"Y" lankábel bekötés:
Az utp kábel vezetékezési számai szerint így néz ki az "y" kettős vége:
"A"csati 1236 = UTP 1236
"B"csati 1236 = UTP 4578

Értelem szerűen mind a 2 elosztót ugyan így kell megcsinálni, és akkor az egyikkel bevisszük az 1db kábelbe az egyik végén a 2 gép vezetékeit, a másik oldalon meg szétválasztjuk újra 2 külön kábelre.
Én úgy csináltam az egyszerűség kedvéért, hogy megvettem az elérhető legrövidebb PATCH kábelt (50cm), majd elvágtam középen, és a 2 vágott végnél az egyikből kivettem az 1236, másikból meg a 4578-as vezetéket,és ezekre tettem 1db csatit. Így ugye megspórolunk 2db csatlakozó krimpelést. Majd megismételtem ugyan ezt mégegyszer, hogy meglegyen a 2. elosztó is.

kicsit halványan,de azért látszik ezen is a számozás/bekötés
ez a kép van a boltban kapható Y elosztókon......

(#36899) mimey válasza suste (#36898) üzenetére


mimey
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Holnap megyek is bevásárolni valamelyik közeli számtech. üzletbe.
Megoldható a csati krimpelő nélkül is? Sajnos a közelben senkinek sincs.
Ezer hálám!

Üdv: mimey

(#36900) Pr3s válasza mimey (#36899) üzenetére


Pr3s
aktív tag

nagyon puritán módszer, de krimpelő nélkül megteszi elviekben:
http://utp.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.