Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) Intruder2k5 válasza vargalex (#36300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Írni kéne már a TP-LINK-nek, hogy legyenek szívesek kiírni a honlapra, hogy OpenWrt-re ezt ne tedd fel! Szerintem nekik is gazdaságosabb lenne, mert amíg Te élesztesz ötöt, addig gondolom vissza is visznek másik ötöt! :)

[ Szerkesztve ]

(#36302) Jim74 válasza Intruder2k5 (#36301) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor mégis jól emlékeztem, hogy rá lehet simán tolni a gyárit az open wrt-re, csak nem a legutolsót?

(#36303) vargalex válasza Intruder2k5 (#36301) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A trunk OpenWrt-t, illetve a már készülő 1.1.6-os build-emet használva már nem lesz ilyen gond. Persze mtd-vel ugyan úgy hazavágható. De a többség remélem átszokott a sysupgrade-ra, illetve LuCI-ból (ez is sysupgrade-t használ) történő frissítésre.

Alex

(#36304) hengertamas


hengertamas
csendes tag

Sziasztok!
A következő gondom kérdésem lenne:

Tp link TL-WR1043ND routerem van. Megcsináltam a printservert... Tökéletesen működik is a számítógépekkel...
Viszont amire szükségem lenne h androidos telefonról is tudjak esetleg nyomtatni.
A telon fent van a printhand program amivel wifis, bt-s, usb-s, helyi windows megosztott, cloudprint nyomtatókat tudok használni. Műköödnek is, de a most routeren printserverrel megosztott nyomtatót sehogy se látom.
Elvileg wifis nyomtatóként kéne látnom, nem? :)
Valakinek valami ötlet?
Köszönöm a segítségetek előre is!

(#36305) Intruder2k5 válasza Jim74 (#36302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt rá lehet, aminek a nevében nincs benne a boot szó!

[ Szerkesztve ]

(#36306) csixy válasza vargalex (#36298) üzenetére


csixy
addikt

Tenyleg :DD En is vettem a bolhapiacon egy Sun Ray 1-es csodabogarat , szetszedtem , hibatlan.
Monitort rakotve , latszik a bootolas gorcsos igyekezete. Utana olvasva lattam, hogy ez megfelelo szerver nelkul semmire se jo. Lehet, hogy csatasorba lehetne allitani? ;] :F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#36307) Intruder2k5 válasza hengertamas (#36304) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Ez helyi nyomtató, TCP/IP porton, így ezt a telódnak kellene kezelnie! A megosztott nyomtató annyiban más, hogy azt a gazda oprendszer kezeli!

(#36308) Jim74 válasza Intruder2k5 (#36305) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát igen, jobban utána kellett volna olvasnom.... :F

(#36309) doberman válasza vargalex (#36303) üzenetére


doberman
senior tag

Éreztem!! Tudtam...
( mörfi: mire mindent frankón beállítok, minden úgy működik mint a zsírozott villám.. addigra jön az új fw!
és mivel mindig talál benne az ember új, kipróbálni való dolgot így kezdi előlről.. )

:C Alex! köszönjük!

8lnu

(#36310) masterg


masterg
csendes tag

Sziasztok !
Átirányitottak hozzátok a 1043ND-s routerem okositásával . A gondom az hogy van egy Samsung tv-m, ami látja a routert, viszont ha filmet vagy zenét szeretnék lejátszatni, akkor azonnal kidobja, hogy nem támogatott file formátum. Az javasolták, hogy rakjak fel a routerre minidlna-t.
Hogyan lehet a routerbe "belepiszkálni", hogy tudjak filmet is nézni. Csak Windows-os gépem van, Olvastam a vargalex-ről, hogy ebben alapból benne van a minidlna ami a problémámat megoldja. A kérdésem, hogy van-e valahol egy leirás vagy egyéb hogyha feltettem a .bin-t akkor hogy néz ki mit kell konfigolni utána. Maradnak a régi beállitások (pl ADSL stb. ) vagy full ujra kell mindent csinálni.
Köszi a segitséget. :R

(#36311) MunezXBK válasza masterg (#36310) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem nem megy net a Samu tv-re, milyen portot kell neki nyitni, vagy mi a trükk?

(#36312) rgeorge


rgeorge
addikt

Kezd elegem lenni a gyári FW-ből. Remélem, nem hardverhibás a router, hanem ez a baja. Időnként lefagy, se wifi, se lan, bár mintha wan lenne a modem led-je alapján. Csak power off/on segít.
A "vargalex"-féle megoldáson gondolkodom, de erősen visszatart a linux. Lehet csak a web-es UI-val használni, ha nincsenek extra igényeim? Csak a gyári fw-vel is elérhető funkciókat használom, illetve most az is elég lenne, ha a lan, wan és wifi menne 24/7-ben megbízhatóan. Ezekre jó a "vargalex"? Miután azért a hw hibát sem lehet kizárni teljesen, ezért a gyári fw-re való visszaállíthatóság is fontos lenne.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36313) raidx válasza rgeorge (#36312) üzenetére


raidx
őstag

Mindent meg tudsz oldani a Luci webes felületén. A többségnek itt nincs különösebb Linux ismeret és nem is szükséges csak ha nagyon bele akarsz nyúlni a dolgokba. Vargalex iparkodik olyan firmwaret létrehozni ami legjobban kielégíti az igényeinket és nem kell külön bűvészkedni.

@masterg

Ha felrakod az OpenWrt firmwaret a gyári helyett sajnos mindent be kell újra állítanod de gyorsan lehet vele végezni és magyar a felület.

Itt érdemes átnézni mit is tartalmaz, mit is tud a vargalex féle build.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36314) masterg válasza raidx (#36313) üzenetére


masterg
csendes tag

Szia,
Köszi a gyors választ, ha jól értem akkor ugyanugy webes felületről lehet a vargalex fw után is kezelni a router beállitásait. ..
Ja és gondolom alapra állit mindent, ugyhogy az ip 192.168.1.1 lesz és admin - admin a belépés..
Köszi :R

(#36315) masterg válasza masterg (#36314) üzenetére


masterg
csendes tag

Ja még valami, a legujabb verziót elég felrakni, vagy az 1.0.2-vel kell kezdeni...

(#36316) suste válasza masterg (#36315) üzenetére


suste
veterán

mehet a legújab 1.1.5 factory a routerednek megfelelően

(#36317) suste válasza MunezXBK (#36311) üzenetére


suste
veterán

nem kell portokat nyitni net eléréshez
milyen fw-t használsz?

[ Szerkesztve ]

(#36318) masterg válasza suste (#36316) üzenetére


masterg
csendes tag

Köszönöm !
Akkor most elstartol az offline....
Ha sikerül jelentkezem.
Üdv. Mindenkinek és boldog uj évet - ha nem sikerülne életet lehelni addig a gépre.

(#36319) wwenigma válasza rgeorge (#36312) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gargoyle firmware. Gyakorlatilag torrenten kivul minden benne van.[link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36320) doberman válasza masterg (#36315) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

ITT talász olvasni valót Vargalex által készített build-ről.

nagyon sok kérdésedre kapsz választ. de ha gondod van itt a fórumon majdnem 7/24 -es segítőkész fórumtársak lakoznak, biztos kapsz segítséget.

( megérzésem szerint lassan érkezik az új fw... )
z.

8lnu

(#36321) zoleeboy


zoleeboy
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen routert és az lenne a kérdésem hogy hogy tudom beállitani az ftp-t hogy elérjem a külső vinyómat bárhonnan?

Lanon sikerült már :)
De nem fix ip-vel jön a netem :(
Köszönöm a helpet

(#36322) suste válasza zoleeboy (#36321) üzenetére


suste
veterán

ha gyári fw-d van, akkor lehet hogy sehogy, legalábbisrégebben csak bentről ment, az új fw-t meg nem ismerem
vargalex fw alatt meg minden be van állítva, csak a jelszót kell módosítanod a logout-ban leírtaknak megfelelően

(#36323) doberman válasza zoleeboy (#36321) üzenetére


doberman
senior tag

valamilyen dinamikus dns szolgáltatóval kísérletezz... (pl no-ip.com no-ip.hu..)

8lnu

(#36324) yodee_ válasza hudyfiu (#36284) üzenetére


yodee_
őstag

na addig eljutottam, hogy elkezdi tölteni a linuxot. Az egész pxe a pendriveon /lanboot mappában van. Ebben vannak mappánként a letöltendő dolgo. Az ubuntut értelem szerűen /lanboot/ubuntu -ba tettem, a mappa tartalma: filesystem.manifest, filesystem.manifest-remove, filesystem.size, filesystem.squashfs, initrd.lz,vmlinuz. A /pxelinux.cfg/default tartalma az ubuntu menüre:

label 5
kernel /ubuntu/vmlinuz
appen root=/dev/nfs boot=casper netboot=nfs nfsroot=<192.168.1.2>:/ubuntu/ initrd=/ubuntu/initrd.lz quiet splash --

na és ezekkel boot közben elakad.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#36325) zoleeboy válasza suste (#36322) üzenetére


zoleeboy
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek remélem sikerül vhogy :F

Ha cserélem a fw-t akkor ugrik a gari?

(#36326) raidx válasza zoleeboy (#36325) üzenetére


raidx
őstag

Elméletileg igen de ha féltégla lett belőle akkor már nem tudják meg, ha csak te magad el nem mondod!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36327) zoleeboy


zoleeboy
csendes tag

:R

Mégvalami :) Media server-ként használom és megosztok egy könyvtárat amibe van kb 100 mappa akkor miért csak kb20-at lát belőle a media playerem?? a többi hova tünik?

(#36328) yodee_


yodee_
őstag

az a baja hogy nem tud nfs meghajtót csinálni. látom a csomaglistában hogy van ilyen telepíthető állomány. tud ehhez valaki valamit mondani?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#36329) vargalex válasza yodee_ (#36328) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

NFS megosztáshoz az nfs-kernel-server csomag ajánlott. A wiki-ben található iptables szabályok LAN oldalon nem szükségesek.

Alex

(#36330) yodee_ válasza vargalex (#36329) üzenetére


yodee_
őstag

igen megtaláltam közben de nem értem pontosan mit is kell tennem. feltelepítem ezt: nfs-kernel-server. aztán szerkesztem a /etc/export fájlt, de ebbe nekem mit kell pontosan írnom?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#36331) vargalex válasza yodee_ (#36330) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A /etc/exports file-ba azt írod be, hogy milyen IP(k), vagy IP tartomány(ok) számára mely könyvtárakat milyen jogosultsággal fogsz megosztani.

Alex

(#36332) yodee_ válasza vargalex (#36331) üzenetére


yodee_
őstag

amit pribátban írtál az nem működik sajna. letölti az iso-t,el is indítja de utána hiányol dolgokat. szóval ha én nem konkrét ip-re akarom, hanem mindegyik gépnek amelyik igényli, a /mnt/net_drv/nfs mappát, akkor mit is kel megadnom?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#36333) vargalex válasza yodee_ (#36332) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha tényleg mindenkinek, akkor:

/mnt/net_drv/nfs *(ro,sync,no_subtree_check)

Ha csak a 192.168.1.x címről, akkor:

/mnt/net_drv/nfs 192.168.1.0/24(ro,sync,no_subtree_check)

Az ro miatt csak olvasható lesz a megosztás.

A privátban írtat majd jövőre kipróbálom és megírom az eredményt. Egyébként mit hiányol?

Alex

(#36334) yodee_ válasza vargalex (#36333) üzenetére


yodee_
őstag

network file sytem ... tuti az a baja hogy nem csinálok nfs-t

de nekem nem RO hanem RW kéne nem?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#36335) vargalex válasza yodee_ (#36334) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem hinném, hogy egy live CD megosztásra írni kellene...

Alex

(#36336) yodee_ válasza vargalex (#36335) üzenetére


yodee_
őstag

itt vannak a menü opciói és a hiba amivel hosszas próbálkozás után kiakad:

label 5
kernel /ubuntu/vmlinuz
appen root=/dev/nfs boot=casper netboot=nfs nfsroot=<192.168.1.2>:/ubuntu/ initrd=/ubuntu/initrd.lz quiet splash --

dolgozik dolgozik, és egyszer csak viszadob az alap képre, ezzel a hibával:

BusyBox v1.18.5 (Ubuntu 1:1.18.5-1ubuntu4) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

(initramfs) Unable to find a live file system on the network

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#36337) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok.

A számítógépet kapcsolós elosztóval használom, amit kiszoktam kapcsolni amikor nem használom a gépet.
Azt szeretném kérdezni, hogy a routernek nem-e káros ez a ki-be kapcsolás, vagy jobb neki ha állandóan áram alatt van?

(#36338) wwenigma válasza Calogero (#36337) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Minden elektronikai eszköz azt szereti ha nincs kapcsolgatva, szvsz az allando ki/be kapcsolgatas a legnagyobb ellenseguk. No meg a router pont azért van hogy folyamatos legyen a kapcsolatod.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36339) vargalex válasza yodee_ (#36336) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Amit privátban küldtem, hogy nem használ nfs-t. Ezért kérdeztem, hogy hol akad el.

Alex

(#36340) yodee_ válasza vargalex (#36339) üzenetére


yodee_
őstag

ezzel a módszerrel ugyanúgy elakad. sőt még lassabb is mivel a 730 megás isot lehúzza

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#36341) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok!

így Szilveszter éjszaka előtt egy kérdés.
próbáltam a smart TV-et a telefonon keresztül irányítani, de sajnos nem működik. Egy társfórumon azt mondták hogy lehet hogy nincs átjáró a LAN és a WLAN hálózat között. Hogy tudnám ezt leellenőrizni?

Üdv

Z

(#36342) masterg


masterg
csendes tag

Sziasztok,
Kopaszként ujra itt vargalex fennt a routeren... WIFI, lan etc. beállitva.
És lőn csoda funkcionál ! Vargalex :R :R
Egy kérdés még : a külső vinyót amit rácsatoltam, mindlna bekapcsolva, stb. stb.
Hogyan tudom elérni, és milyen könyvtárakat hozzak létre a vinyón, hogy a samu lássa.
A médiaplayerben a routert már tuttin látja, csak mivel a könyvtárakkal gondom van még, az még hibádzik..
Köszi mégegyszer a segitséget mindenkinek.
Üdv.

(#36343) Intruder2k5 válasza zolee1967 (#36341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha egy WiFi-s gépről eléred a vezetékes eszközöket, akkor van bridge!

[ Szerkesztve ]

(#36344) Intruder2k5 válasza masterg (#36342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár én nem használok dlna-t, de vsz ez független a tv-től... Amit megadsz neki könyvtárat a dlna beállításoknál, azt beindexeli, és meg is ossza a tartalmát!

[ Szerkesztve ]

(#36345) masterg válasza Intruder2k5 (#36344) üzenetére


masterg
csendes tag

Szia, Hát valahogy nem találom, hogy hol is kell megkeresni/megadni a könyvtárakat...
igy meg utána meg a samu sem...
Köszi

(#36346) Intruder2k5 válasza masterg (#36345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Huhh, hát ezt én sem tudom pontosan megmondani, mert nekem nem ilyen routerem van, és nem is OpenWrt-t használok, de gondolom van egy saját LuCI oldala a DLNA-nak! Majd mindjárt segít valaki, percek kérdése... :)

(#36347) vargalex válasza masterg (#36345) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ott van az LuCI-ban.

Alex

(#36348) rgeorge


rgeorge
addikt

Én is feltettem a vargalex-et, de nagyon nincs internet. UPC-s normál kábelnet, a gyáriban Dynamic IP volt a beállítás, most nem csatlakozik, gondolom DHCP client a jó beállítás, nem?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36349) Intruder2k5 válasza rgeorge (#36348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen az kell! MAC clone? Tudom, elvileg már régen nem kell, de mégis van amikor segít!

[ Szerkesztve ]

(#36350) vargalex válasza rgeorge (#36348) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

UPC esetén először indítsd újra az UPC modemet, majd a routert is.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.