Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) Intruder2k5 válasza Rascally81 (#36499) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg passzív módban is, vagy ha eddig úgy próbáltad, akkor most aktívban!

(#36502) vargalex válasza suste (#36464) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ebben még nem vagyok teljesen biztos, de úgy tűnik, hogy ez a 2.71-es transmission hibája. Ugyanis nálam a NAS-on fut a szintén 2.71-es transmission, a port forward biztosan jó, be is tudok kívülről telnetelni a portra. Azonban a WebUI és a Transmission Remote Control is Closed-nak írja a portot. És ugye nálam nem is OpenWrt-n fut a transmission.

Szóval megnézem majd a 2.75-el. Persze lehet, hogy más a gond.

Közben megnéztem a transmission oldalán és ezt találtam.

Szóval, nézd meg a CanYouSeeMe.org-on is a kérdéses portot. Gyanítom, hogy nyitottnak fogja mondani, lévén ahogy írtam, én is be tudtam telnetelni rá.

Alex

(#36503) Intruder2k5 válasza Attesz (#36500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha küldesz privátban IP címet, akkor rápróbálok szívesen! Név jelszó nem kell, elég a cím, ha már kéri a jelszót, akkor működik!

(#36504) Attesz válasza Intruder2k5 (#36503) üzenetére


Attesz
aktív tag

PM

(#36505) vargalex válasza Attesz (#36491) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az, hogy kívülről nem éred el a 2221-es porton az FTP-t, tipikusan akkor szokott előfordulni, ha egy másik router mögött csücsül a TP-Link (tudom, elvileg a DMZ-nek pont ezt kellene feloldania, de találkoztam már én is olyan router+modem típussal - konkrétan Cisco), hogy nem segített). Ilyen esetben nem csak a 2221-es portot, hanem az adat portokat is forwardolni kell (illetve azokat definiálni is a vsftpd.conf-ban).

Illetve segíthet, ha úgy állítod be, hogy a 21-es porton menjen kívülről is az FTP, mert akkor az elsődleges rouer nyitja az adat portokat is (ezt egy D-Link típus játszotta el).

(36499) Rascally81: hol jelezted nekem? Privátot nem kaptam tőled, itt a topic-ban pedig nem írtál hasonlót.

Alex

(#36506) Intruder2k5 válasza Attesz (#36504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néztem, nem megy! Szerintem is az lesz amit Lex ír, hogy nem publikus IP címed van, mert a LuCI sem reagál HTTPS-en!

De tényleg, Te milyen DMZ-t állítottál az előbb? A TP-LINK-en tetted ezt, vagy van egy másik routered is előtte? Ha neked nincs, akkor viszont a szolgáltató nem ad publikus IP címet! Sajnos ilyen is előfordul...

[ Szerkesztve ]

(#36507) Attesz válasza vargalex (#36505) üzenetére


Attesz
aktív tag

:R
Köszönöm.
Mik az adatportok?
Igen az az eset áll fent amit leírtál.
A D-Link-nél jelentkezett ez a gond, ezért elhoztam Anyukám routerét(bár ne tettem volna), hogy ez tuti jó lesz.
Ez egy Belkin, de talán még rosszabb mint a másik.
Amint lehet visszacserélem.

(#36508) Attesz válasza Intruder2k5 (#36506) üzenetére


Attesz
aktív tag

Tudod Nekem van egy másik router előtte, mert a Tp-Link nem igazán kezeli normálisan a DIGI kapcsolatot.

(#36509) Intruder2k5 válasza Attesz (#36507) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor mi a pontos felállás? Van egy Belkin router a TP-LINK előtt?

#36508) Ja, OK!

Akkor viszont én az előbb félreértettelek, mert azt hittem, hogy a TP-LINK-en kapcsolgatod be a DMZ-t... Sorry, én erre mondtam, hogy nem kell!

[ Szerkesztve ]

(#36510) MunezXBK válasza Attesz (#36508) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig teljesen normálisan kezeli.

(#36511) Attesz válasza Intruder2k5 (#36509) üzenetére


Attesz
aktív tag

Pontosan.
Azon próbáltam a DMZ-t, de akkor ha ment a Transmission, minden más megdöglött.
Ekkor kinyomtam a DMZ-t és elkezdtem a portokat állítgatni.
Az FTP-nél megakadtam.
Ez egy próba lenne, mert elvileg egy D-Link van előtte, csak ott sem ment az FTP.
Ezért gondoltam kipróbálom Anyukámét.
De ez még sokkal rosszabb.
A D-Linknél legalább a DMZ ment normálisan.

(#36512) Intruder2k5 válasza MunezXBK (#36510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem mindenkinél! Néhol komoly gondok akadnak a PPPoE kapcsolattal!

(#36513) Attesz válasza MunezXBK (#36510) üzenetére


Attesz
aktív tag

Akkor az Én routerem nem jó.
Igaz még egy beállítást nem próbáltam ki amit Alex mondott, de még nem volt időm.

(#36514) Attesz válasza Intruder2k5 (#36512) üzenetére


Attesz
aktív tag

Ez így van.
Igazolni tudom.
Ezért került be elé egy másik router.

(#36515) MunezXBK válasza Intruder2k5 (#36512) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Több TP Linkem is volt, egyikkel szakadozott a net, fw upgrade megoldotta. Ezen kívül semmi gondom sincs vele.

Viszont a port nyitós kérdésem még mindig él. :B

(#36516) Intruder2k5 válasza Attesz (#36513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor az Én routerem nem jó.

A router gondok topikban is volt már példa erre, nem is egy, és nem csak 1043-al, de az igaz, hogy leginkább tp-link-el! Viszont nem csak DIGI-vel produkál ilyen szakadásokat, hanem ADSL-el is, ami ugye szintén PPPoE, főleg a régi szürke-kék színű D-LINK modemmel!

(#36517) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Valakinek van ötlete, hogy miként is tudnék a legegyszerűbben a router segítségével youtube videokat feltölteni? Nemrégiben volt ide berakva egy python script, azt feltettem, de valami nem okés :S

Történetesen EZ a problémám vele.

Valaki esetleg tud más megoldást? Vagy ötlet hogy tudnám ezt működésre bírni?

(#36518) Attesz válasza Intruder2k5 (#36516) üzenetére


Attesz
aktív tag

Az egyik barátom lehet, hogy megveszi a 1043-ast.
Nála nem digi van, mert ha az lenne nem adnám el Neki.
Aztán veszek egy 3600-ast.
Hátha az már jó lesz minden szempontból.

(#36519) Intruder2k5 válasza Attesz (#36518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mostanában egyre több kerül fel a hardverapro-ra is, gondolom hasonló megfontolásból, WDR3600-ra váltás miatt!

(#36520) Attesz válasza Intruder2k5 (#36519) üzenetére


Attesz
aktív tag

:D

(#36521) Attesz


Attesz
aktív tag

A mostani beállításokban az a baj, hogy nem jön be a LuCi oldal a DynDns-ben beállított címre.
Szóval vannak még gondok. :DDD

(#36522) Rascally81 válasza vargalex (#36505) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Istenátka81 néven írtam neked, mert a jelenlegivel nem tudtam belépni.
Így már biztos meglesz...
Még egy kérdés!
Hogyan tudom azt beállítani, hogy kivülről is a 21-es porton engedjen be az FTP?
Üdv

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#36523) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Hallóóóó.

Harmadszor kérdezem, hogy hol kell portot nyitni Vargalex 1.1.5-ben? :O

(#36524) Intruder2k5 válasza Attesz (#36520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért kíváncsi leszek rá majd később, ha már nagyobb számban lesz használatban a WDR3600, hogy általánosságban mennyire lesznek elégedettek vele a tulajdonosok! Minden esetre most sokkal biztatóbbnak látszik a helyzet, és jobb vélemények vannak, mint itt a 1043-ról, ahol elég vegyes a kép, mert sokaknak akadnak vele problémáik! Kinek a WiFi-vel, kinek a PPPoE-vel, kinek a torrent sebességgel, stabilitással, stb... Ott meg már többen írták, hogy ami itt sosem sikerült nekik, nem jött össze, az ott kapásból megy!

(#36525) Intruder2k5 válasza MunezXBK (#36523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#36526) vargalex válasza MunezXBK (#36523) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Továbbítani, vagy nyitni? Mindkettőt LuCI-ban, meglepő módon a Hálózat->Tűzfal oldalon. Azon belül Port Továbbítás, illetve Forgalmi szabályok fülön.

Alex

(#36527) hhx válasza MunezXBK (#36495) üzenetére


hhx
tag

Hálózat / Tűzfal / Port továbbítás

(#36528) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

:R

Nekem a több soros menü alsó része mindig elkerüli a figyelmem. :W

Köszönöm a segítséget.

(#36529) poli27 válasza Intruder2k5 (#36449) üzenetére


poli27
veterán

hali

hanem a DNS szerverek címet átadja a klienseknek, így azok közvetlenül ahhoz fordulhatnak! <---- ezt openwrtben is be lehet állítani ha igen merre?

(#36530) Intruder2k5 válasza poli27 (#36529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem egész biztosan, de az előbb még itt volt Alex, ezt inkább bízzuk rá, Ő az OpenWrt guru! :)

(#36531) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#36524) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Nekem a 1043-mal se volt semmi gondom, ha volt utólag mindig kiderült, hogy én b.... el.
Én azért cseréltem le, mert kinőttem, rengeteg memóriaigényes dolgot futtattam rajta, ami azért valljuk be nem általános használata egy routernek.
Ami továbbra is megfogja a routert, az a nagy fájlok mozgatása a HDD-ről és vissza, de már sokkal jobb a helyzet. Csak kíváncsiságból, az összehasonlítás végett megnézhetnéd nekem egy 1 GB-s állománnyal, hogy mennyire megy fel a load Nálad.
Nagyjából azokkal a feltételekkel én is megcsinálnám.
Mondjuk úgy, hogy egyből le is lehetne tesztelni a HDD-t,.pl ezzel a paranccsal.

START=`date +%s` && dd if=/dev/zero of=/mnt/test.img bs=1M count=1000 && echo Write speed: $((1000/(`date +%s`-$START))) MB/s

Majd a létrejött fájlt, ami biztos egyforma lesz, visszamásolnia PC-re.
Persze biztos lehet egyszerűbben is.

Steve

(#36532) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#36531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd lehet, de én most nem vagyok otthon, melóból irkálok...

Mondjuk azt nem értem, hogy ezzel mit tudsz összehasonlítani, hiszen annyira más minden körülmény, a file-t kivéve... Bár ha a töredezettséget is figyelembe vesszük, akkor már az is más! :)

[ Szerkesztve ]

(#36533) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#36532) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A file létrehozásig eljutottam innen is!

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# START=`date +%s` && dd if=/dev/zero of=/nas/test.img bs=1M count=1000 && echo Write spee
d: $((1000/(`date +%s`-$START))) MB/s
1000+0 records in
1000+0 records out
1048576000 bytes (1,0 GB) copied, 41,2032 s, 25,4 MB/s
Write speed: 25 MB/s
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

(#36534) arty válasza Intruder2k5 (#36482) üzenetére


arty
veterán

köszönöm, megint!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#36535) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#36533) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Addig én is :)

Másolás sambán PC-re:

Másolás sambán PC-ről:

Ugyanaz FTP-n:

A load mindig 1.3 körülire ment fel.
Amit lehetett leállítottam, de nem indítottam újra a routert.
És a végére a pc-k közti másolás.
Kapkodni kellett, mert még ennél is gyorsabb volt az elején. ;)
Itt a load, ahogy Alex is utalt már rá többször is 0 ! volt.

Nem lett túl szép, de összehasonlításnak talán jó lesz... :B

[ Szerkesztve ]

Steve

(#36536) SteveBeard válasza SteveBeard (#36535) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Az FTP-s első kép helyett.. kicsit mellényúltam :B

Steve

(#36537) suste válasza vargalex (#36502) üzenetére


suste
veterán

Szia!
A CanYouSeeMe.org szerint nyitott a port.
Ez volt a jobbik verzió. Így már nem érdekel, ha a TM bugja is:).
KÖSZI!

(#36538) vargalex válasza suste (#36537) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A linkelt leírás alapján valószínűleg inkább az a hiba, hogy az a szerver, amivel ezt ellenőrzi, nem elérhető. Ezért is van az, hogy szerintem bármilyen platformon ez a jelenség. És biztos, hogy korábban nyitott is volt.
Persze meg lehetne nézni, hogy pl. 1.02.1 alatt is ugyan ezt írja-e. Gondolom van még olyan, aki azt használja.

Alex

(#36539) Pr3s válasza SteveBeard (#36536) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Kedves SteveBeard!

Megnéznéd úgy is hogy a szolgáltatások leállítása után újraindítod a routert, és úgy másolsz??
Lehet szebb értékeket látnánk?

(#36540) vargalex válasza x.pet (#36387) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Korábban beállítottam, de az 1.1.5-ben leellenőriztem és valóban rosszul jelenik meg SSH-n. 1.1.6-ban javítom.

Alex

(#36541) suste válasza vargalex (#36538) üzenetére


suste
veterán

nekem 1.02.1 alatt kb 1 hete még OPEN volt a TM webes felületen
ezért is akadtam fent rajta......

(#36542) suste válasza Pr3s (#36539) üzenetére


suste
veterán

na és annak mi értelme?
majd minden egyes másolás elött újraindítod?
ez pont így életszerű, és szerintem ez a lényeg, nem a kozmetikázás....
Már bocs:)

(#36543) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#36535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ez így vsz nem sokat mond, ahogy azt fentebb is írtam! A sebességek sem állandók, van némi ingadozás, főként, hogy én a torrentet sem állítottam le, mivel jelenleg több mint három hete vannak seed-ben a cuccok folyamatosan, és ezt nem akartam megszakítani! Annyit azért megcsináltam, hogy a seed sebességet levettem 50K-ra addig, letöltés meg nem volt! A load is eléggé ingatag ugyebár, de szintén 1-1,5 közt járt, ahogy a sebesség nőtt, úgy a load is! Ez már csak egy ilyen dolog... :)

szerk.:
Oprendszer XP 32bit

Mondjuk én ezt nem tudom kiélvezni, mivel a laptopomban 100-as hálókártya van, így pároméról mértem ezeket...

[ Szerkesztve ]

(#36544) rgeorge


rgeorge
addikt

Nos egyelőre nagy pirospont a vargalex-féle fw-nek, jan. 1. óta megy a router leállás nélkül, eddig ez nem volt jellemző.
Egyébként akinek WiFi gondja van (megszakad, stb.) érdemes körbenézni a mobiltelefonok között is. Van olyan kombináció (mobiltelefon + router), ahol a mobil csatlakozása után megbolondul a router. A korábbi HTC telefonom tudott olyat egy kis Linksys routerrel, hogy összezavarta a DHCP szerverét, és kikapta a desktop ip címét. Olyat is tapasztaltak többen, hogy a mobil csatlakozás után a router (TP) WiFi része lefagy, csak újraindítás segít.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36545) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#36543) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Köszönöm az infót!
Azért nekem ebből annyi kiderült, hogy nagyságrendileg nincs olyan nagy különbség, természetesen az Asusnak jár a pont. :C Tehát felesleges sokkal jobb eredményért küzdeni, ez ennyi és sokkal jobb nem lesz, ha használom is a routert. ;)

Steve

(#36546) lrigo


lrigo
tag

Sziasztok!

Nagyon köszönöm vargalex fórumtárs gyors, önzetlen segítségét a gyári firmware visszarakása során elbaltázott 1043-as routerem helyreállításában! :R

Köszönettel:

lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#36547) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#36545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez ennyi, és ez körülbelül reális is, az elődök teljesítményét, és a proci órajeleket figyelembe véve! Jelentősebb sebességnövekedést esetleg NFS-el lehetne elérni, de ahhoz meg Linux-ot kellene használni a PC-n is, mert a Windows-os NFS-el szép magyarosan kifejezve adsz a szarnak egy pofont!

[ Szerkesztve ]

(#36548) x.pet válasza vargalex (#36540) üzenetére


x.pet
tag

Köszi!

Transmision használata az én routeremet is megfekteti, van, hogy csak a wifit dobja el, de tegnap pl. folyamatosan rebootolt a router addig míg le nem lőttem a szolgáltast.
Cache használata segítene a stabilitáson?

(#36549) SteveBeard válasza x.pet (#36548) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Igen, vedd 0-ra...
Ha a swap-ra gondoltál az meg feltétlenül kell...

[ Szerkesztve ]

Steve

(#36550) drpele válasza x.pet (#36548) üzenetére


drpele
senior tag

A torrentenkénti kapcsolatok számát vedd le 10-re, a globálisat pedig 20-ra (vagy esetleg 20/20-ra). A letöltési sebességet pedig limitáld 7-800 KB/s-ra. Transmission béli letöltés esetén pedig a Luci-t messziről kerüld el.
Swap használata pedig erősen ajánlott.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.