Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) battisti válasza ataman (#600) üzenetére


battisti
tag

így jár, aki a címlapot helyből átugorja... :U

a hátrányairól meg potenciális játékképességéről már látatlanban is írtam kicsit lejjebb.



[Szerkesztve]

batt

(#602) lantana


lantana
csendes tag

Sziasztok ismét

Nem értem igazából végképp. Én akármilyen módra is állítom, most épp a legalsó előre beállítotton van, a hosszú élettartam-on, és akárhogy is, de 15-20 másodpercenként pörög fel a ventillátor... kissé az idegbaj kerülget tőle. És a levegő, amit fúj, hideg!

Felhívtam a Technotrade-t és megkérdeztem a szakitól, de nem akadt ki különösebben a kérdésemen, azt mondta, ha terhelném a gépet, folyamatosan pörögne a venti, de mivel nem terhelem, ezért nem teszi azt, csak fel-felpörög... meg hogy lehet, hogy úgy van beállítva, hogy X fokon pörögjön fel, és X-2 fokot ha elérte, álljon le.. ezért a gyakoriság...

No jó jó, de annyira idegesítő.. Ha lesz időm rá, átrágom a dolgot, hogyan lehet a ventillátortól kezdve a teljesítményig állítani a dolgokat. De ha valakinek van hasonló (M100-221) gépe, kérem írjon tapasztalatot... ennyire fűtene a core 2 duo?

(#603) ataman válasza lantana (#602) üzenetére


ataman
aktív tag

Az én A100-asomban csak CoreDuo van, de nem nagyon hallom annak a hűtését. Igaz különösebben még nem terheltem le semmivel. De pl. Vista telepítésnél se nagyon hallottam. Az is igaz, hogy főleg akksiról használom.

(Hozzá teszem, hogy az is igaz, hogy kezdek süketülni is...)

Merte már szétszedni valaki a vadonatúj laptopját? Legalább annyira, hogy lássa mi lapul a billentyűzet alatt? Csak érdeklődök...

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#604) G-lader


G-lader
tag

Sorry, de a A100-593-ashoz kb. mennyibe kerül egy 100-120gb-os winyó?

(#605) ataman válasza G-lader (#604) üzenetére


ataman
aktív tag

Jé, csak nem neked is ez a típus van? Tipustársam!!! :)

A notebook.hu-n pl. egy 100-120 GB-os notebook HDD olyan br. 35-40 ezerért már kapható, de van 7200 rpm-es 100 GB-os akár 60 ezerért is.

[link]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#606) G-lader válasza G-lader (#604) üzenetére


G-lader
tag

Még nincs, most lesegetem a notebook-okat, de nekem 100Gb alatt nem hiszem hogy elég lenne, így ezzel alapból kalkulálok...


Esetleg valaki nem tudja hogy a A100-813-nak milyen aksilya és winyója van, vagy teszt róla valahol?

[Szerkesztve]

(#607) G-lader


G-lader
tag

Még egy kérdésem lenne azokhoz akik Vistát felrakták. At Aero megy az Intel 950-es VGA-ján?

(#608) medve úr válasza lantana (#602) üzenetére


medve úr
csendes tag

lantana: ha tényleg idegesít és hideg levegőt fúj, akkor még azt megpróbálhatod, hogy a beállításokat módosíthatod, sőt, újakat - sajátot is - létrehozhatsz, elméletileg ha megnyitod (nem jobbegérgomb és kiválaszt, hanem duplakatt balegérrel), akkor a beállításokat egyenként állítgathatod, nekem a hűtéstípusra is van egy csúszka, azaz leszedhetem minimumra, nézd meg, van e nálad (habár én azt fulloson hagyom, mert a melegedéstől függően magától kapcsolgatja a ventit, azaz ha nincs terhelés, elhallgat, ha DVD-t írok, akkor elkezdi pörgetni, mintha helikopter jönne)... :DDD

naszóval ezt még megnézheted, de csak alacsony prociszint mellett ajánlott alább venni a hűtést, habár ha véletlenül túlmelegszik, akkor sem hinném, hogy baj lenne, automatikusan lelövi magát a proci, hogy ne sérüljön, de a hosszú élettartamhoz szerintem bepróbálkozhatsz egy alacsony hűtési fok beállítással - márha nem azon van...

egyebet nem tudok, nem hinném, hogy a Core 2 jobban melegedne, mint a sima Core - sőt, pont ellenkezőleg - dehát te is írtad, hogy hideg levegőt fúj, szóval nézd meg, de az is lehet, hogy nagyon biztonságos szintre rakták a hűtést :Y

(#609) medve úr


medve úr
csendes tag

viszont nekem is lenne egy kérdésem...

ugyebár recovery lemezt adnak a Toshibákhoz, namármost ha vinyót cserélek benne, akkor is feltelepíthető erről a lemezről a hozzáadott oprendszer, mert valaki azt mondta, hogy valamit néz a vinyón, leformázza és úgy pakolja fel eredeti állapotába a rendszert, tehát másik gépen vagy vinyón ezek szerint nem megy?

és mi van, ha elromlik a vinyóm, mondjuk garancián kívűl, veszek bele másikat, akkor nem megy az oprendszer? az nem lenne szép dolog, hisz kifizettem, a gépm árában benne van, nem a vinyóhoz jár, hanem a géphez...

valaki?

(#610) Kbali válasza G-lader (#607) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!

Ugyan én nem raktam fel a Vistát, de tudomsáom szerint ez a videókártya viszi a Vistát.
Az enyémben ez van, meg Vista Ready matrica...

(#611) Kbali válasza medve úr (#609) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mostanában már nem adnak recovery CD-t, hanem te készíthetsz egyet, mert a cuccok a vinyóra vannak telepítve (rejtett partícióban). Tehát ha a vinyó gar. időn túl megy tönkre, akkor ha nincs kiírva CD-re a recovery, akkor nem tudod újra felrakni a rendszert.
Javaslom esetleg Technotrade telefont/e-mailt a kérdéssel.

(#612) medve úr válasza Kbali (#611) üzenetére


medve úr
csendes tag

no, nekem adtak hozzá egy XP recorery lemezt (még nem használtam), illetve volt egy TOOLSCD mappa, amiben a progik telepítői voltak, meg driverek, ezt írták, hogy írjuk ki lemezre (én kiírtam, a gépről el is tüntettem), de a kérdésem nem a progikra vonatkoztak, hanem magára az operációsrendszerre, azt írja a könyv, hogy ha a bios bejelentkezésnél üssünk egy F(valamelyiket, nem tudom így hirtelen) és akkor a hozzáadott ecovery lemezről leformázza a tartalmat és a vásárolt állapotában visszateszi az XP-t...

a kérdés arra irányult volna, ha mondjuk vinyót cserélek, akkor arra is fel tudom e telepíteni erről az oprendszert magát, ez nem rendes XP lemez, hanem Toshiba liszenszelt, valami genuine nemtommi, azaz a toshiba belenyúlt az oprendszerbe...

nah mindegy, annyira nem fontos, nincs gondom, csak eszembe jutott, hogy mi lesz, ha mondjuk egyszer ilyen előfordul, vagy egy nagyobb vinyót akarok venni és arra feltenni...

legfeljebb majd akkor meglátom :)

(#613) Niczo válasza medve úr (#612) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Én már kipróbáltam a recovery lemezt, de mindent visszatesz a vinyóra, még a toolscd mappát is. Bármit eltűntethetsz a vinyóról, a recovery lemez használata után mindent visszatesz (igaz amig nem próbáltam én is kiírtam a toolscd mappát egy lemezre). Vinyót szerencsére még nem kellett cserélnem a gépbe, de szerintem bármilyen más vinyóra helyre tudod állítani a rendszert. Hátránya hogy a recovery lemezzel nem tudsz particionálni, azt vagy előtte, vagy utána kell (előtte célszerűbb) valamilyen errre a célra való progival.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#614) medve úr válasza Niczo (#613) üzenetére


medve úr
csendes tag

remek, köszi, azon én is csodálkoztam, hogy miért nem tudja visszamásolni DVD-ről azt a cd-nyi anyagot, miért kell külön kiírni, lefoglalná egy egész lemeznyi területet az oprendszer? :)
sejtettem, hogy elfér rajta a TOOLSCD mappa, dehát kiírtam, mert a könyvben ez állt...

lehet, hogy mivel általános a kézikönyv, egyes szériákhoz csak CD-n van a steril oprendszer és arra nem fér rá a TOOLSCD akkor ugyebár...

na, köszi...

(#615) hatizsak


hatizsak
tag

Sziasztok!

Az electroworld-ös L30-asról valakinek van tapasztalata?
Úgy általában az L30-as szériáról?

aksi, kijelző, dvd-író, wifi minősége?

Kösz: I.

(#616) lantana


lantana
csendes tag

Előre jelzem, hogy most tömény panaszkodás jön, és ezzel lezárom majd a témát.

Még mindig ventillátor...

Nem csináltam még manuálisan beállított energia-üzemmódokat, de kiprobáltam minden létező előre beállítottat.

Az eredmény az, hogy bármilyen módon van a gép, és akár telepen, akár konnektorban, ugyanolyan hangosan pörög a venti, és ugyanolyan gyakran... vagy csúcsteljesítményen még jobban.....most hosszú élettartamon van, telepkímélő üzemmódú ventillátoron, és 20-30 másodpercenként felpörög, nem halkabban, mintha akksiról menne. Szerintem ez egy csöndes könyvtárban már régen zavaró lenne... a szoba másik vegéről, kb 2,5 méterről hallom (persze csendes szobában).

Még jó, hogy Toshibát akartam venni, hogy ne legyen hangos, és ne melegedjen... (többek közt)

Melegedésről annyit, hogy a tapipad mellett jó kézmeleg, a gép alja pedig dupla kézmeleg :DDD

Ha tudok meghallgatok még egy ugyanilyet élőben...

Lehet, hogy igaz az, amit a Technotrade-es szaki mondott a telefonban: hogy úgy van beállítva, h. pl. 62 foknál kezdjen el hűteni, hatvannál meg álljon le. Csak ez engem nem boldogít...

Megprobálok letölteni Everestet, attól talán okosabb leszek hőfok-ügyben.

Köszönöm mindenkinek a véleményét és segítségét, aki írt!

(#617) battisti válasza lantana (#616) üzenetére


battisti
tag

Még jó, hogy Toshibát akartam venni, hogy ne legyen hangos, és ne melegedjen...
miért, nem is melegszik :DDD

Egyébként pont ezt kérdeztem a fő notis topikban, de b.tak válaszolni, hogy lehet-e ezt szoftveresen állítani (venti mikor mennyire pörögjön). ha lesz időm, utánanézek a Nagy Nemzetközi Neten.

batt

(#618) battisti válasza hatizsak (#615) üzenetére


battisti
tag

hello, beütöd szépen itt jobbra fent a keresőbe, hogy l30, és voilá! talán 30 hsz-sal előbb volt szó róla - asszem, kevés usb, kevés ram, 1 órás akksi. az enyémből kiindulva az összes toshibában k. jó a wifi.

[Szerkesztve]

batt

(#619) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Ha valakinek van ilyen notija[link] Mondjon már róla vmit :DD :R

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#620) Satellite válasza battisti (#617) üzenetére


Satellite
tag

Szóval akkor ventillátor:
Természetesen lehet csinálni a Power Management-ben egy olyan beállítási lehetőséget (Új profil létrehozása), aminek célszerűen a ''Csendes'' nevet adva tökéletesen elnémítható a gép ventillátora, akár órákra is.
Mivel sok esetben csak internetezésre, csetelésre, MSN-re használjuk a gépet, egy mostani modern (legalább PentiumM) processzor teljesítményének töredéke is elegendő a fentebb vázolt feladatokhoz.
(Bárki megnézheti, ha a Satellite (Pro, netán Portege vagy Tecra, tehánt nem CeleronM-es!) gépén átkapcsol a legtakarékosabb állásra, (vörösen derengő izzó), és kihúzza az adaptert: a Rendszerre kattintva a proci /jó esetben/ 599 MHz-en ketyeg).
Tehát csinálj egy olyan profilt, ahol a processzor-teljesítmény max. 3-as, a hűtés minimális, - fényerő, stb. tetszőleges, adj hozzá egy új ikont, és mentsd el.
Utána adapteres módban Fn+F2: és keresd meg a Csendes-módot, (akár be is állíthatod a Fejlett beálításoknál alapértelmezett hálózati táplálás üzemmódnak), - és lőn csoda: amennyiben valóban nem terheled meg túlzottan a gépet, a ventillátor nem fog elindulni.
(max. úgy fél óránként kb. 10 mp-re).
Az, hogy a gép alja jó forró lesz, nem okoz semmi gondot. Ha pedig nagyobb teljesítményre van szükséged, csak egy mozdulat újra az Fn+F2...

(#621) Satellite válasza lackaa (#586) üzenetére


Satellite
tag

lackaa!

(Úgy látom senki sem szólt hozzá a P100-138-asodhoz, - ha elnéztem volna bocsi).

A megoldás egyszerű: kapcsold ki a Panel Power On/Off-ot, és a hibernálást ne a kijelző lecsukásával, hanem az Fn+F4-gyel indítsd!
Persze ezután ha előveszed a gépet, a visszatéréshez már nem lesz elég felnyitni, meg is kell (egyszer) nyomnod a Power gombot...
De így biztos nem fog magától feléledni.

(#622) hatizsak válasza battisti (#618) üzenetére


hatizsak
tag

ok. kösz. ezt persze olvastam, mondjuk az 512 Mb ram nem tűnik annyira kevésnek. kijelzőről esetleg valami? ezekben is a ''csillogós'' kijelző van?

(#623) hatizsak válasza hatizsak (#622) üzenetére


hatizsak
tag

és esetleg a hangról valami vélemény? nagyon doboz, vagy nem annyira gáz?

(#624) Satellite válasza Kbali (#611) üzenetére


Satellite
tag

Kicsit összekavarodnak néha a dolgok, de sebaj: nem Recovery DVD-t nem adnak az újabb TOSHIBÁ-khoz, (azt természetesen még mindig adnak), hanem Tools CD-t, (gondolom takarékosság, gépenként 1 CD) - és ez is csak akkor szükséges, ha szűz Windowsra akarsz TOSHIBÁ-s környezetet csinálni. (ami azért valahogy sosem jár 100%-os sikerrel, a Recovery-vel ellentétben).
Rejtett partíció általában az IBM-nél fordul(t) elő, a TOSHIBÁ-nál csak a Linuxos ExpressMedia Player települ fel így, (Pl. P100-138, P100-143, na meg az összes Qosmionál a Qosmio Player és a Qosmio Engine).
Tehát ha bármikor vinyót kell cserélni, (garanciálisan vagy csak bővítés miatt), akkor a Recovery DVD gyönyörűen felmásolja a gyári image ghost-ját, szőröstül-bőröstül, a Toolscd könyvtárral együtt.
A nemrégi gépeknél még azt is kiválaszthattad, hogy meghagyja-e a többfelé partícionált HDD-t, (Expert mode) és csak a ''C-''re települjön, vagy pedig egy partícióvá egyesítse a teljes kapacitást.

(#625) Satellite válasza hatizsak (#623) üzenetére


Satellite
tag

L30-134:
Az alap 512 MB RAM (persze mínusz 128 MB video) nem olyan rossz, de nagyon meghálálja, ha beleteszel még 512-őt, (és akkor a video-memória is rögvest a max. shared 256-ra ugrik).

Ennek a gépnek a hangjáról jót vagy semmit :)) - ezektől a pici, álló hangszóróktól ne várj sokat, és itt nincs a szokásos TOSHIBA Bass Enhanced Sound System, nincs SRS® TruSurround XT™ rendszer és SRS® WOW technológia, Harman-Kardon hangszórók meg méginkább, tehát egy olcsó 2.1-es hangrendszerrel ég és föld...
A kijelző normál (vagyis a szokásos matt) TFT, nem a fényes (és első látásra tükröződő) TruBrite. De azért nem rossz.
Ennyiért...

(#626) battisti válasza Satellite (#620) üzenetére


battisti
tag

öhöhö, hát igen, nekem a celeronM teljesítménye is sok :DDD és azt akarnám halkítani/melegíteni... nem a háromszázezres-félmillás kategóriában mozgok :U

batt

(#627) battisti válasza hatizsak (#623) üzenetére


battisti
tag

hatizsak, bocsez, aszittem, ebben 256 van. Nekem most 1 giga van, de őszintén, olyan funkciókban vettem észre gyorsulást, amit ritkán használok (játék meg még vmi, ami most eszembe sem jut, de ide beírtam), szóval Satellite-tal ellentétben sztem alapfelhasználásra (office, streaming) elég az 512.

Ha a hangja olyan, mint amit az enyémhez írtak (l. konfigom), vmi mélyhangkiemeléses, akkor olyan, mint a kis asztali párezer forintos hangszórók, mérsékelten doboz, én pozitívan meglepődtem, amikor hallottam. Ha nem ilyen, akkor passz.

kijelzőhöz mi van írva? a truebrite a fényes, a wxga a wide, az xga a ''normál''.

batt

(#628) battisti válasza battisti (#627) üzenetére


battisti
tag

az kimaradt, hogy amíg 512 van benne, MAX. 128 mb-t eszik a video, min. 32, aztán 64 (ez volt az alapbeállítás).

batt

(#629) education válasza hatizsak (#623) üzenetére


education
tag

Az L-30 as hangja igenis jo. Lenovo N100 as mar torzit alaphangon is.Csaladomban L-30 115 van, baratomnak N100, nekem Hp nx6310, es hasznaltam mindegyiket.
L30-as minosege nagyon jo, pld: illesztes, tamogatottsag, ajanlani tudom, persze csak nagyon jo aron. (akksi 1.5 ora)

(#630) Satellite válasza battisti (#626) üzenetére


Satellite
tag

Naa, azért ne szerénykedj, sok user mit nem adott volna egy akkora teljesítményű hordozható gépért pl. 3 éve, mint a Tiéd... :)
Amúgy meg egyre kisebb az árkülönbség a CeleronM és PentiumM között: az egyik legolcsóbb T1350-es procijú gép (A110-293) már 169+ÁFA, de ennél még jobb választás az A100-234, (CoreDuo T2400), nettó 179-ért.
Ha pedig ugyanezt Sulinetben veszi valaki, akkor jövőre még mínusz hatvan... ;)

(#631) Satellite válasza education (#629) üzenetére


Satellite
tag

Az IBM jó volt, a Lenovo már nem az a kategória...
Az L30-as széria hangja viszont tényleg főként hangerejében marad alul a többi TOSHIBA modellhez képest, de azon a hangerőn, amit tud, semmi gond vele. Minden más paraméterét tekintve: Erősen ajánlott kategória, - főként a bruttó 150 ezres Sulinetes áron..!
(csak siessen, aki kapni akar belőle, mert már nem sokáig lesz!) :Y

(#632) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok!

Na most jön a buta kérdés... a Power Management-et hol találom, mert egy halkabb beállítás nekem is jól jönne, mivel esténként internetezgetés közben néha előszeretettel pörgeti a ventiket.

Más: ha főleg tápról használom a notit, akkor érdemes kivenni az akksit, hogy ne használódjon?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#633) fecsa


fecsa
csendes tag

Sziasztok!

1) Lehet, hogy lame, de a 15-ös XGA-nál az 1024x768 optimális vagy max felbontás?
Ha utóbbi akkor max mennyit tud?

2)Másik kérdés, hogy a GMA945 az vmi butított 950-es? Mennyivel tud kevesebbet?

Satellite: A100-234, (CoreDuo T2400), nettó 179-ért Hol?

köszi

(#634) battisti válasza StoneBridge (#632) üzenetére


battisti
tag

ha nem találod a power saver ikont (amit alapból sok más cuccal együtt automatikusan elindít, ha nem veszed ki), akkor keresd a tpsmain.exe fájlt.

Az enyém kézikönyvében az áll, hogy nem kell kivenni (hacsak egyáltalán nem akarod használni), de havonta egyszer érdemes lemeríteni (akksiról használni). Az elektronika ügyel arra, hogy ne töltsön túl vagy ne süljön ki. Az akksi teljesítménye használatban vagy azon kívül is romlik, de így vmelyest meghosszabbítható.

batt

(#635) battisti válasza fecsa (#633) üzenetére


battisti
tag

1) natív, többet is tud, a toshiba honlapon a megfelelő modellnél ott van, hogy mennyit (az enyém 1024 -> 2048 (vagy vmi hasonló, de nagyon sok), egyébként külső monitorra van kötve, 1280x1024-en.

2) passz, ezek nem sorban vannak elnevezve. az intel oldalán volt vmi mobil chipset összehasonlító, meg hogy melyik mit tud (játék), de most véletlenül sem találom, csak a benchmark listát.

[link]

batt

(#636) StoneBridge válasza battisti (#634) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Akkor valószínűleg ezért nem találtam. Melyik mappában keressem ezt az .exe fájlt?

Van olyan, hogy a bluetooth manager (Toshiba szoftveres) frissítésnél/keresésnél nem talál eszközöket, pedig múltkor próbáltuk, több eszköz is be volt kapcsolva. Ez miért lehet?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#637) battisti válasza StoneBridge (#636) üzenetére


battisti
tag

talán rá kellett volna nyomni egy szörcsöt a c-re... nekem a windows/system32-ben van.

bluetoothom nincs, és igaziból a leírás alapján nem is értem teljesen a problémát, szóval arra nem tudok mit mondani. Nekem van egy pcdiag a toshiba eszközök között, amiben fel van sorolva minden eszköz - még az is, ami nincs a gépben (pl. firewire), de az nyilván nem fog működni :F

batt

(#638) Niczo válasza fecsa (#633) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

1) Az a max felbontása. LCD monitort max felbontáson szokás használni, különben szarabb képet ad (torzít).

2) Olyan nincs hogy GMA945. Lehet GMA900 vagy 950. Szerintem te chipset nevével keverted, ami 945 ennek a része a GMA950 vga vezérlő.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#639) battisti válasza Niczo (#638) üzenetére


battisti
tag

ha esetleg félreérthető lett volna, én is így értettem: a gép/video tud többet, de a saját kijelzője nem.

batt

(#640) StoneBridge válasza battisti (#637) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nincs ilyen fájl. :U

Lehet ezt nem lehet halkítani. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#641) battisti válasza StoneBridge (#640) üzenetére


battisti
tag

egy kérdésem van:
toshibád van? :D

nem tom, én aszittem, az összes satellite-ot meg sat pro-t ezzel adjákt. Az asusnak is van vmi powermanagere, az acernek, a hp-nek is, szóval nem tom, neked hova tűnt.



[Szerkesztve]

batt

(#642) StoneBridge válasza battisti (#641) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nah ja.
Csináltam egy képet az asztalról. Van egy profile manager, de ott csak hálózati beállításokat lehet módosítani. Elindul még a toshiba assist, ahol főleg bluetooth és biztonsági beállítások vannak, halkításról semmi opció.

[link]

Annyira egyébként nem zavar az egész, ritkán fordul elő, hogy pörög a venti megállás nélkül, pedig csak internetezek. Néhány percig csinálja és utána visszaáll 1-2 másodperces pörgésekre 2-3 percenként. Ennyi.

Bye

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#643) battisti válasza StoneBridge (#642) üzenetére


battisti
tag

assist itt is van, meg config free, meg summit, hotkey, touch&launch, zooming utility, na ezek közt van. és nálam mindig megy, az ikonja a tálcán két kéz ölel egy ceruzaelemet (vagy vmi hasonló).

na, így néz ki, ha ki van nyitva, az enyém ilyen szegényes:
[link]

batt

(#644) StoneBridge válasza battisti (#643) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Hmm, ez érdekes. Nekem ilyen biztosan nincsen. Lehet, hogy a Satellite-okhoz nincs beállítási lehetőség? Kétlem... :F

Megvárjuk Satellite kolléga hozzászólását, hátha tud erre valamit mondani.
Egyébként halkan, de most is egyfolytában pörög a venti, gondolom a processzoré. Nem zavaró, csak mégis... :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#645) lantana válasza Satellite (#620) üzenetére


lantana
csendes tag

Hát én megpróbáltam mindent...
Beállítás: proci 2es szinten, venti telepkímélő minimumon, fényerő kettes majdnem minimumon.
Programok, egyebek: wifin net, akksi tölt, mert konnektorból jön most..
két messenger beszélgetés, két explorer fut.

Venti 15-20 másodpercenként pörög 10 másodpercre... csoda, hogy az idegbaj kerülget? :O

Bármit csinálok vele, a legjobb eredmény amit elértem, 50 másodperc csend. Nagyritkán sikerül.

Megszoksz vagy megszöksz, attól tartok.. :(((

(#646) battisti válasza lantana (#645) üzenetére


battisti
tag

Most jutott eszembe: nem lehet, hogy túl meleg van a szobában? Ma direkt minimálisra vettem a fűtést (közel a radiátor), és hallhatóan még a szokásosnál is ritkábban kapcsol be (hálózati üzemmód, folyamatos hűtésre van állítva) - ezért talán megéri fázni :DD

batt

(#647) kuszal


kuszal
tag

Sziasztok!

Láttátok a MediaMarkt mostani akcióját???

Toshiba L30-134 - 139E forint!!!

A pofám leszakad! De komolyan! Hogyhogy csak ennyi??? Miért???

Miért van az, hogy szeptember elején az én L100-112-m 186 volt, és még most is 170 felett van. Az L30 pedig jó 40-50-el olcsóbb. Miben tud ''többet'' az én gépem, ami indokolna egy ekkora árkülönbözetet???

Mert ha a tulajdonságait összehasonlítom a két gépnek, szinte mindenben mossa-vasalja az én notimat :F

L100 - L30
ProciFSB: 400 - 533 MHz
Vinyó: 40Gb - 60 Gb
Wlan: nincs - van
Akku: 2000mAh - 4000mAh

A többi pedig megegyezik, kivéve a procit mert az L100-ban 1,6Ghz szemben a L30 1,46 Ghz. De egyanúgy ATI van a vasban és 512 Mb RAM

[Szerkesztve]

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#648) hatizsak válasza kuszal (#647) üzenetére


hatizsak
tag

L30-ban nem 2000-es akku van?

(#649) kuszal válasza hatizsak (#648) üzenetére


kuszal
tag

Nem tudom!

A honlapon, a linkben amit megadtam, 4000- írnak

A kiállított darabban is 4000mAh-volt, ami be volt kapcsolva és lehetett piszkálni. Hogy a becsomagolt dobozokban milyen lehet??? Na az jó kérdés :)

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#650) hatizsak válasza kuszal (#649) üzenetére


hatizsak
tag

az adatlapján azt írják, hogy max 1:40 -et bír az aksi. ez lenne a 4000-es?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.