Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) Kbali válasza zolikaDB (#4000) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg próbáld meg az eszközkezelőben eltávolítani az USB eszközöket, majd újra felrakni.

(#4002) Sagnya


Sagnya
csendes tag

helló!
egy ismerösömnek egy Toshiba Satellit P100-as note bookja van,és olyan problémánk van,h nem találtunk hozzá müködö lan és háttér vezérlő drivert.
bármilyen segítséget szivesen elfogadok :) , ha esetleg van egy ilyen tipusú gépe nyugottan elküldheti a rdivert e-mail-en :D
sagnya@citromail.hu

(#4003) Kbali válasza Sagnya (#4002) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kerestétek már itt? Kell a gép pontos típusszáma (PSP..).

(#4004) bogabi


bogabi
senior tag

[link]

Ha már Toshiba, akkor egy kis májhízlaló... :-)

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#4005) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok! Kinéztem magamnak ezt a gépet, mi a véleményetek róla? :) Netezésre használnám főleg.

(#4006) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Hali!
Hatalmas kérésem van felétek..
Toshiba A200-14d gépem van Vista 32bites oprendszerrrel...
Go 7300 van benne és frissiteni akarom a vga drivert...
Az NVdia oldaláról töltöttem le drivert,de egyszerüen nem akar feltelepülni a gépre,azt irja ki,h "nem talható olyan illesztőprogram ami kompatibilis a hardverrel..."
Mindezt az Nvidia honlapjáról...:D
Honnan tudok letölteni hozzá MŰKÖDŐ drivert????
Remélem tudtok segiteni...

(#4007) VANESSZA1 válasza zsoca929 (#4006) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Itt a megoldás neked :

Nvidia notebook VGA driver :C :C :C

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4008) zsoca929 válasza VANESSZA1 (#4007) üzenetére


zsoca929
aktív tag

nah igen,innen válogattam ( szó szerint) drivert,de egyik sem ment fel a gépre..még módositott inf-el sem..!
Azért irtam ide...

(#4009) VANESSZA1 válasza zsoca929 (#4008) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A' biza fel kell menjen !
Hogy moddoltad?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4010) zsoca929 válasza VANESSZA1 (#4009) üzenetére


zsoca929
aktív tag

Most találtam egyez az felment..
163.56 vagy hasonló..
Az nv disp.inf-et leszedtem és bemásoltam a tömöritési helyre,miután kitömöritettem a drivert...Elindult a telepités és mindig szenvedettt vagy el sem indult mert ,nem nvidia vga van benne...cimszóval..
De most találtam nagy nehezen egyet itt ami elindult ..eddig ugy néz ki ,h megy... :R

(#4011) VANESSZA1 válasza zsoca929 (#4010) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Meg kell nézni mielőtt leszedsz egy drivert , hogy jó-e a Go7300 hoz is.
Nem sok olyan van ami jó, azt tudom, mert az előző gépem Go7300-el volt szerelve, és sok drivert át kellet,nézni mire találtam olyat ami jó. A legfrissebbek szinte sose !

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4012) zsoca929 válasza VANESSZA1 (#4011) üzenetére


zsoca929
aktív tag

jaja...elivleg ez most menni fog..de néztem,h mivel komp. de vmelyikben ott volt és megsem..
De sztem mostmár jó lesz...ki keres az talál..:D
Azért köszi!
Üdv!

(#4013) pszaby


pszaby
csendes tag

Üdv!

Szerintetek az mitől lehet hogy a notim nem lép Xp alatt készenléti állapotba?Elmegy odáig hogy kiírja Készenléti állapot és utána semmit nem csinál!
Létsz segítsetek!!

(#4014) Nfol


Nfol
csendes tag

Van valami ötletetek arra, miképpen lehetne kicsit finomítani a hangerőszabályzó gombokon? Nekem az L40-en hét fokozat között lehet lépkedni a hangerőgombokkal és nagynak érzem a fokozatok közötti különbséget, a rendszer hangerőcsúszkáját meg nem kényelmes folyton előhívni, hogy azon állítgassam lejjebb.

(#4015) ABE válasza pszaby (#4013) üzenetére


ABE
őstag

Ha L40-es géped van, de nem XP-s BIOS-szal, akkor szerintem lehet ilyen hiba.

(#4016) pszaby válasza ABE (#4015) üzenetére


pszaby
csendes tag

Igen ilyen gépem van ,nade azért érdekes mert eddig kb. 2 hónapig jó volt és működött a Készenléti állapot! Most kezdte ezt el, hogy megáll ott amikor azt írja ki, hogy Készenléti állapotra felkészülés/ lépés.
Tényleg lehet a BIOS???Mindenesetre érdekes.

(#4017) ABE válasza pszaby (#4016) üzenetére


ABE
őstag

Amennyiben eddig jó volt, akkor visszavonom, hogy BIOS gond lenne. Inkább szoftveres oldalon kellene körülnézni, hogy mi foghatja meg. Mostanában nem telepítettél valami programot, ami mindig fut, és esetleg nem tud vele mit kezdeni a Windows? Vagy nem tudod kötni valami "eseményhez" esetleg? Drivert frissítettél mostanában? :F

[ Szerkesztve ]

(#4018) pszaby válasza ABE (#4017) üzenetére


pszaby
csendes tag

Driver frissítés az nem volt tuti, programot meg csak egy nod32-őt raktam fel, és az viszont néha jelez valami vírust amiről azt írja hogy nem lehet eltávolítani! Ez baj lehet? Na majd lefuttatok egy teljes rendszervizsgálatot hátha vírus!

(#4019) ABE válasza pszaby (#4018) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem elképzelhető, hogy vírus okozzon ilyen hibát. Még ajánlom a Spyware Doctor nevű program ingyenes változatát, amellyel az egyéb rosszindulatú dolgokat is ki lehet szűrni. Ha a NOD32 esetleg nem bánik el a vírussal (még csökkentett módban sem), akkor az Avast Home Edition változatát próbáld ki, ami telepítés után felajánl egy "boot-idejű" víruskeresést.

[ Szerkesztve ]

(#4020) Ge-rosz válasza ABE (#4019) üzenetére


Ge-rosz
csendes tag

Üdvözlet!

Másfél hete vásároltam egy Toshiba Satellite L40-17R tipusú notebookot...

A kérdésem, és észrevételem nem egy új felfedezés (ahogy olvasgattam a fórumot), de még is szeretnék rá választ kapni, mert jobb "eslő kézből hallani", hogy mit is kell tennem pontosan... :U

Szóval a probléma a melegedés...alapjáraton 55-60 fokos a proci, terhelés alatt pedig 70 körüli (CPU típusa : Mobile DualCore Intel Pentium T2330, 1600 MHz (12 x 133) )

Nem igazán értek hozzá :B hogy most mennyin is megy a proci, vagy mi az a plusz terhelés ami miatt alapjáraton ilyen magas a hőmérséklet.

Tudom már "lerágott csont", hogy mit is kell ilyenkor tenni (illetve, hogy kell-e egyáltalán tenni ilyenkor valamit)...

de azért szeretném, ha "csak it, csak most csak nekem" :) felvilágosítást adna a valaki a teendőkről.

(Vagy vissza kennene vinnem ahonnan vettem és pl. hűtőpasztát cseréltetni,(?) vagy ezt melegedési problémát meg lehet oldani "szoftveresen" is ? )

A segítségeket előre is köszönöm ! :R

(#4021) ABE válasza Ge-rosz (#4020) üzenetére


ABE
őstag

Szia!

L40 tulajok biztos jobban tudják nálam, hogy mik a normális értékek, de legelőször tegyél fel egy EVEREST-et, amivel meg tudod nézni, hogy alapjáraton leveszi-e az órajelet a rendszer. Ha igen, akkor sajnos nincs mit tenni, nem lesz hidegebb a gép. :( Esetleg egy újabb (a gép modellszámának megfelelő) BIOS-t ki lehet próbálni, de nem biztos, hogy segít. XP alatt előfordul, hogy valamiért nem hajlandó a gép visszavenni az órajelet, Vista alatt viszont szépen lehet szabályozni. Újrapasztázás esetleg segíthet, de nem hiszem, hogy ez a hiba egy új gépnél.

Milyen oprendszert használsz? Tényleg melegnek érzed a gépet, vagy csak a mért értékek tűnnek magasnak? Emlékeim szerint az L30-as Toshibám sem volt igazán hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#4022) Ge-rosz válasza ABE (#4021) üzenetére


Ge-rosz
csendes tag

Van fent Everestem (ultimate), de nem vagyok benne biztos, hogy tudom, hogy hol kell megnézni, hogy mennyi a proci "alapjárata" :B

(everest -> alaplap -> CPU : ott azt írja, hogy cpu kihasználtság 0-1 % (mind a két mag), de konkrétan Mhz értéket nem látok feltünetve :B

BIOS frissítést lehet nem merek bevállalni :B (mert nem tudom, hogy hogy kell)

Op rendszer : XP Professional (SP2-es), 2002-es verzió (Power XP)...

[már így vettem a gépet,(Xp-stől, driveestől), mert egy bemutató darab volt a boltba]

Igazából nincs viszonyítási alapom, hogy melegnek érezhessem vagy nem a gépet, csak felfigyeltem az Everestben és a Speedfun programban is arra, hogy mindig 60 fok körül van

(előtte egy AMDs asztali gépem volt, az olyan 40-45 fok körül mozgott, de az más, mint egy notebook, minden esetre ahhoz viszonyítottam és soknak tűnt/tűnik ez az érték)

Ugyhogy inkább a mért értékek tűnnek magasnak, mert ha "megtapogatom" az alját, nem süt annyira, hogy el kellene kapni a kezem onnan, a szellőzőjén sem olyan meleg levegő jön ki mint a hajszárítóből :DD

Mondjuk mindezt egyáltalán a válaszod után mértem fel :B

De akkor ez ezek szerint "nem kórosan káros", és megnyugodhatok? :U

(#4023) ABE válasza Ge-rosz (#4022) üzenetére


ABE
őstag

Asztali géphez képest magasnak fog tűnni elsőre a mért érték, de ha nem érzed nagyon melegnek a gépet, akkor nincs gond. ;) Nyilván az ilyen kicsi gépházba beleszuszakolt részegységek hűtését megoldani nehezebb, de ezek a procik kb. 90 fokig működnek probléma nélkül, szóval nincs gond ilyen szempontból nálad. Amit megtehetsz, hogy a szellőzőnyílásokra ügyelsz, hogy tudjon járni a levegő, és néhanapján egy porszívó csövével kicsit kiszippantod a beragadt porcicákat.

EVEREST beállításai közt van olyan, hogy hardverfigyelés, azon belül az érzékelő ikonokat be tudod állítani, hogy miket írjon ki a tálcára. Egyszerűség kedvéért jelöld be, hogy csak a CPU hőmérsékletét mutassa, és máris látni fogod az aktuális adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Ge-rosz válasza ABE (#4023) üzenetére


Ge-rosz
csendes tag

Rendben!
:DD :D :DD
Köszönm szépen a segítséget!

(még egy kérdés közben eszembe jutott...[ami lehet hülyén fog hangzani]) :B

A "porszívózáshoz" ugye nem kell szétszedni a gépet? Csak a szellőzőjén keresztül "szívózzak" vele? :))

Illetve, akkor ezek szerint (CPU kihasználtság 0% alapjáraton) le veszi az xp a "fordulatszámot", ugye? :B

(#4025) ABE válasza Ge-rosz (#4024) üzenetére


ABE
őstag

Szívesen!

Természetesen nem kell szétszedni, elég csak a szellőzőnyíláshoz odatenni. :)

A ventilátor fordulatszámát a gép BIOS-a szabályozza a hőmérséklet függvényében.

(#4026) Ge-rosz válasza ABE (#4025) üzenetére


Ge-rosz
csendes tag

Elnézést, rosszul fogalmaztam... :B :U

...az órajelet visszaveszi-e...ezek szerint, ha az Everest azt írja, hogy a CPU kihasználtság 0% ?

(Mert beszéltük, hogy nem minden xp veszi vissza alapjáraton)

Logikusnak tűnik, hogy igen :B de azért megkérdezem... :U

(Bocs az "kérdésözönömért" !) :B

(#4027) ABE válasza Ge-rosz (#4026) üzenetére


ABE
őstag

Nulla terhelésnél elvileg vissza kell vennie, de pont ezért kell az órajelet, és nem a terhelést megnézni, hogy valóban csökkenti-e az órajelet. EVEREST ki tudja írni a proci órajelét, tehát nem csak a terhelést. Ha azt írja ki a tálcára, hogy 1.6Ghz a CPU sebessége, akkor nem veszi vissza, ha ennél kisebb érték jelenik meg, akkor igen. Az órajel visszavétel úgy történik, hogy a szorzót csökkenti le, az FSB marad.

Így tudod kiíratni EVEREST-ben: Fájl / Beállítások / Hardverfigyelés / Érzékelő ikonok menüpont alatt jelöld be, hogy "Érzékelő ikonok megjelenítése", és csak a Hőmérsékletek / CPU ikon legyen megjelenítendő. Így már tuti látni fogod az aktuális órajelet a tálcán. :)

[ Szerkesztve ]

(#4028) Ge-rosz válasza ABE (#4027) üzenetére


Ge-rosz
csendes tag

Rendben!

És még egyszer köszönöm!

(#4029) Thusor válasza Ge-rosz (#4028) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem toshiba satellite L40-18W gépem van, ebben Intel Pentium Dual-Core T2370 1,73GHz proci van. Netezés, szövegszerkesztés közben 55-62 fok között változik az érték. Játék alatt sem ment feljebb 66-70 foknál. Szerintem a te általad mért hőfokok sem megasak...sajnos a notebook procik jobban melegednek, mint azstali társaik eleve a kis hely miatt, és a rossz szellőzés miatt.

Egyébként ha már neked is ilyen géped van akkor tőled is megkérdezném, hogy nálad is hangosabban kattog a billentyűzet a lefele és jobbra kurzor billentyűknél, mert nálam igen...és engem egy kicsit zavar.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4030) pszaby válasza Thusor (#4029) üzenetére


pszaby
csendes tag

Sziasztok L40 tulajok!

Nekem is ilyen van egy 17S személyében. A proci nekem kb 53 és 57 fok között van netezés közben, viszont játéknál se megy 62-64 fok fölé, az igaz hogy "csak" 1,6 Ghz-es ,de nem hiszem hogy ekkora különbség lenne a kettő között!

Amúgy nekem is hangosabban kattog ez a két billentyű,főleg a jobb oldali, olyan mintha egy üres lyukba ütögetném, meg ott egy picit mozog is az a műanyag! Na de én amondó vagyok ennyi baj legyen, ezenkívül frankó kis gépek!!! :)

(#4031) Thusor válasza pszaby (#4030) üzenetére


Thusor
őstag

Akkor megnyugodtam, azt hittem, hogy csak az én billentyűzetem rosszalkodik....egyébként tényleg egy jó kis gép. Engem nem zavar egyébként a proci hőmérséklete...szerintem ennek ezen a fokon kell működnie rendesen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4032) pszaby válasza ABE (#4019) üzenetére


pszaby
csendes tag

Lefuttattam egy nod32-es és egy Spyware Doctoros vizsgálatot és talált a nod 1 vírust amit kitörölt,ezen kívül a spyware pedig 2db aware vírust meg 1 db trójait. :(
De sajnos ezekkel sem oldódott meg a problémám, lehet hogy újratelepítés lesz a vége! :(
Amúgy manapság elég sokszor leállnak a dolgok hibákkal meg stb. ,szóval azthiszem széthullóban van a winfosom. :F

[ Szerkesztve ]

(#4033) FerNandor


FerNandor
őstag

MEGJÖTT A TOSHIBA A300-15A-m!!!!! :DD :DD :DD :DD NAGYON ODAB@sz!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DD :DD :DD :DD :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#4034) Nfol válasza Ge-rosz (#4020) üzenetére


Nfol
csendes tag

Üdv!

Az én gépemben ugyanilyen processzor van, csak 1,73 GHz-es órajelű és az általad írt hőmérsékleti értékeket hozza alapjáraton ez is, viszont a nyári kánikulában komolyabban terhelve sem melegedett 70 fok fölé - amint azt a többiek írták fentebb -, a gépházat pedig sosem fűtötte át, az akkumulátor környéke volt az egyetlen hely, ahol érezni lehetett valamit a benti pokolból, ha nem hálózatról ment a gép.

(#4035) athalas


athalas
csendes tag

Sziasztok.
Mostanában akarok Toshiba laptopot venni és a véleményetekre lennék kiváncsi.Először is e között a két gép között mi az a nagy külömbség ami miatt az áruk ennyire eltérő?:

http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=8685

http://www.laptop.hu/index.php?main=main&page=bolt&subpage=kirakat&itemid=10180&op=details&mode=laptop_uj

Igazából a gépet mindenre használnám.Játékra is,és ezeket elég ütős konfigoknak találtam.

Vagy esetleg tudtok jobb ajánlatot ebben az árkategóriában?(170e-210e)
Jólenne minél olcsóbban a legütősebb gépet összehozni.
Köszi előre is.

(#4036) ABE válasza athalas (#4035) üzenetére


ABE
őstag

A drágábbikhoz jár az oprendszer is, viszont az olcsóbbik erősebb. Én azt tippelem, hogy a különbség a boltok eltérő árképzése miatt van. Szerintem az elsővel jobban jársz. :)

Ha komolyabb játékokat is szeretnél futtatni, akkor viszont a HD3470-es nem biztos, hogy elég lesz, inkább egy ATI HD2600-zal szerelt gépet lenne érdemes keresned például.

(#4037) vityu


vityu
csendes tag

Szasztok! Notebookot akarok venni, nagy keret nicns rá, meg amúgy is csak tanuláshoz, és netezéshez kell leginkább. Erről tudnátok mondani valamit?
http://www.notebook.hu/notebook/toshiba/sat/toshiba_satellite-l300-11g
Szerintem jó az ár/érték aránya, de éppen ezért tartok tőle. Nem kéne folyamatosan visszavinni szervizbe. A képernyő, az a csillogós, vagy a matt felületű?
És már bocsi, hogy a toshibába írok, de a fujitsu siemens pro családjáról mi a véleményetek?
pl erről: http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo_pro/amilopro_v3515_03
Előre is kösz!
vityu

[ Szerkesztve ]

(#4038) athalas válasza ABE (#4036) üzenetére


athalas
csendes tag

Akkor azt mondod a HD2600asok jobbak a HD3470eseknél?Nem igazán vagyok képben ezeknél az uj atiknál. HD2600 az sok Toshiba satelite a200ban van, akkor lehet azok között nézelődöm.

(#4039) ABE válasza athalas (#4038) üzenetére


ABE
őstag

Igen, erősebbek a HD2600-asok. :U

(#4040) athalas


athalas
csendes tag

Nah egyenlőre ezt néztem ki:

Toshiba Satellite A200-1IW-GE
• Intel® Core2 Duo T7250 (2.0GHz/2MB/800MHz), 2GB 667MHz DDR2 SO-DIMM, 15.4 WXGA CSV HB, 200GB SATA HDD, Win Vista Home Premium HUN, 8x DVD+/-RW Dual Layer meghajtó,VGA ATI HD 2600(256MB) 1023 MB teljes rendelkerendelkezésre álló grafikus memória HyperMemory™ technológiával, 2 GB rendszermemória esetén) , Lítium-ion akkumulátor, magyar billentyuzet, Integr. 802.11a/g/n WLAN, Bluetooth, 4x USB2.0 / ExpressCard slot/ 1x S-Video / 1 x Firewire / 5-1 kártyaolvasó, Integr. 1.3 Megapixels Video Camera + Microphone

Mindez bruttó 205680 a www.pcland.hu - n.

Vélemény?
Esetleg ha valaki tud job ajánlatot az szóljon léci.Egyenlöre ennél jobbat nem találtam,de még keresek.

(#4041) pszaby


pszaby
csendes tag

Sziasztok!

Írtam egy kis "szösszenetet" a blogomba a notimról, ha ráértek nézzétek meg , kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá, lehet kommentezni, de szigorúan csak őszintén.(amúgy első írásaim közé tartozik) :)

(#4042) ABE válasza athalas (#4040) üzenetére


ABE
őstag

Ennyiért nagyon korrektnek tűnik, én még nem láttam olcsóbban ezt a modellt. :R Toshibából nem tudnék 200e körül nagyobb teljesítményű notit mondani. :U

(#4043) FerNandor válasza ABE (#4042) üzenetére


FerNandor
őstag

[link] talán ez :U

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#4044) ABE válasza FerNandor (#4043) üzenetére


ABE
őstag

Igazad van, jogos, jogos! :R Bár notebookcheck szerint a HD3650-es kb. 10%-kal elmarad a HD2600-tól, viszont a proci kompenzál. Én az A300-at vinném. :)

[ Szerkesztve ]

(#4045) FerNandor válasza ABE (#4044) üzenetére


FerNandor
őstag

;)
Ezt nem értem, hol mutatja, hogy kb 10%-kal elmarad a 3650? [link] e lista szerint majdnem 300 ponttal többet kap a 3650.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#4046) ABE válasza FerNandor (#4045) üzenetére


ABE
őstag

Megint jogos, elnéztem basszus, a HD2600XT-t figyeltem véletlenül. :W Köcce a javítást! :U

Így már abszolút az A300 a befutó. :K

[ Szerkesztve ]

(#4047) FerNandor válasza ABE (#4046) üzenetére


FerNandor
őstag

:DDD Nincs mit ;) Most legalább már nem zavarodik össze a kérdező;)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#4048) malisonX válasza FerNandor (#4047) üzenetére


malisonX
aktív tag

Gratulálok a notidhoz, sztem jól választottál :C Üdv a klubban :DDD

(#4049) FerNandor válasza malisonX (#4048) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi...

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#4050) athalas válasza ABE (#4046) üzenetére


athalas
csendes tag

Köszönöm a jó tanácsokat.Végiggondolok mindent és megyek boltba:D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.