Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) macsi1


macsi1
csendes újonc

[kép] Sziasztok
Régi ,régi Toshiba laptop kijelző háttérvilágítás nem megy .
Vagy cső vagy inverter vagy esetleg kábel hibára gyanakszom .
Kérdés hogyan tudnám meg hogy az inv .jó e .
Egy smd alkatrész le volt esve a panelről forrassztás elvált visszatettem de nem működik .

[ Szerkesztve ]

(#15002) Janou válasza macsi1 (#15001) üzenetére


Janou
Topikgazda

Sajna ez szerintem csak úgy derül ki, hogy kipróbálod egy másik inverterrel.

Amikor nem megy a háttérvilágítás én 3 dologra szoktam gyanakodni.

- Régi gépeknél inverter. Újabbakban ez már nincs.
- Kijelző. Általában ez szokott lenne a probléma
- GPU hiba. Ilyenkor alaplap javításra van szükség. Ilyen esettel is találkoztam már.

Ha a szalagkábel a hibás, az mozgatásra általában be szokott akkor villanni.

(#15003) nRu3


nRu3
addikt

Sziasztok , valaki rendelt Ali-rol billentyűzetet a notijához? A minőségre lennék kíváncsi, mert az ár különbség elég nagy, ami ott 3000pénz az nálunk állítólag gyári az 20000 pénz.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15004) Pyttawrx válasza nRu3 (#15003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ott nem gyárit kapsz. Más típushoz rendeltem már azzal nem volt gond. Érződött, hogy nem gyári, de ment rendesen :) nézz itthon bontottat.

[ Szerkesztve ]

(#15005) nRu3 válasza Pyttawrx (#15004) üzenetére


nRu3
addikt

Tudom hogy nem gyári, sajna bontot egyenlőre az enyémhez most egyenlőre nincs.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15006) Pyttawrx válasza nRu3 (#15005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ha nincs más, akkor rendeld nyugodtan, nézd meg az eladási %-ot.
Amúgy mi a típusa a laptpodnak?

(#15007) Janou válasza nRu3 (#15003) üzenetére


Janou
Topikgazda

Én is rendeltem már Kínából MAGYAR nyelvű gyárit, azzal nem volt gond. Mondjuk nem is 3000 volt hanem 9000.
Én megvenném lévén egy Usb-s billentyűzet is ennyibe kerül. Nézd meg az értékeléseket esetleg, mit írnak. :)

Ebayen nincs gyári amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#15008) Pyttawrx válasza Janou (#15007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát ritka, de van, de az általába 10 felett szokott lenni, ami tényleg gyári. Ahogy írod, ha megbízható, akkor hadd menjen :)

(#15009) nRu3 válasza Pyttawrx (#15006) üzenetére


nRu3
addikt

L670

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15010) nRu3 válasza Janou (#15007) üzenetére


nRu3
addikt

Én nem is találtam magyar nyelvűt.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15011) Janou válasza nRu3 (#15010) üzenetére


Janou
Topikgazda

Akkor marad a matricázás. :)

(#15012) Pyttawrx válasza nRu3 (#15010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vagy ha ügyes vagy akkor a gombokat átpattintod. :)

(#15013) nRu3 válasza Pyttawrx (#15012) üzenetére


nRu3
addikt

Pont ez a baj, a gombokat a macsek 1-2 kipatintot és már nem pattan vissza. Én is próbáltam, szervizbe is próbálták , de sérültek a picike műanyag fülek vagy hogy nevezem, így csak a komplett bil. csere segít. Ideiglenesen magát a gombot oda ragasztotam a gumis érintkezőhöz, de ez nem stabil :( Így érik a csere .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15014) Pyttawrx válasza nRu3 (#15013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de amit veszel arra teszed a már lejötteket, csak persze az uj billentyűzet füleit ne törd el, van sok proba lehetőséged, ami épp maradt... :D

(#15015) Pyttawrx válasza nRu3 (#15010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A hardverapron is van, de az sem magyar. :(

(#15016) nRu3 válasza Pyttawrx (#15014) üzenetére


nRu3
addikt

Igen az is egy lehetőség hogy gyakorlatilag donort rendelek, csak épp olyanok a gombok rögzítése egymással azonosak-e.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15017) Pyttawrx válasza nRu3 (#15016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jobb lesz a matrica, biztosabb. :)

(#15018) Janou válasza nRu3 (#15013) üzenetére


Janou
Topikgazda

A Laptopszakiban és a Laptophardverben csinálnak olyat hogy gomb javítása. Pont az ilyen esetekre ha eltörne pár rögzítő. 1-2000 Ft / gomb áron ha jól tudom. :) Lehet előtte futnék egy kört ezeken a helyeken.

(#15019) Pyttawrx válasza Janou (#15018) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

1-2000/gomb? :) hu. Legalább csinálnak. 3-5 gombig talán megéri

(#15020) nRu3 válasza Janou (#15018) üzenetére


nRu3
addikt

Köszi, ilyenről nem tudtam, 2 db gombról van szó nálam , talán ez egyszerübb is ha tényleg kivitelezhető.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15021) Janou válasza Pyttawrx (#15019) üzenetére


Janou
Topikgazda

Igen [link]

(#15022) nRu3


nRu3
addikt

Sziasztok, L670 16m a pontos típus , ki szeretném cserélni a régi merevlemezt benne ssd-re, én nem találtam infót rá hogy van e valami korlátozás e-nél a notinál? Vagy nyugodtan vehetek bármekkora sata csatolású ssd?!

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15023) Janou válasza nRu3 (#15022) üzenetére


Janou
Topikgazda

Szia

Én azt mondom hogy igen. :)

(#15024) hcs57


hcs57
őstag

Van egy Toshiba Satellite C55-A-1J8 Notebook. A Windows 1903 verzió előtt még viszonylag fürgén dolgozott (a hdd cserélve lett ssd-re, partíció klónozással.), de most a Chrome használatakor (több ablak van nyitva) egy idő után annyiar belassul, hogy az egér kurzor láthatóan késik.. 6 GB RAM van benne, ami még a VGA-val is osztozik.. Más tapsztalt hasonlót?

Processzor
típus : Harmadik generációs Intel® Core™ i3-3110M processzorórajel : 2.40 GHz3. szintű gyorsítótár : 3 MB

Rendszermemória
normál : 6,144 (4,096 + 2,048) MBbővíthetőség felső határa : 16,384 MBtechnológia : DDR3 RAM (1600 MHz)
Merevlemez
kapacitás : 450 GB SSD
Univerzális kétrétegű DVD-meghajtó

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15025) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba Satellite L50-B-1DJ Notebookom, sajnos bekapcsolás után csak búgó hangot ad ki, kijelzője sötét.
Elvittem egy szervizbe, szerintük az alaplap a hibás.
RGB kimeneten rá lett kötve egy másik monitora ott sem ad képet, még a Bios-ba sem lehet belépni.
A boltba a Toshiba szerviz ajánlották.
Fölhívtam pcmentor-t ott 40000 Ft ért ígértek alaplapot, látatlanba.
Nem is biztos hogy az a hibája.
Pár kérdés felmerült
Volt e már valakinek hasonló hibája?
Érdemes e javíttatni 5 éves a vas?
Milyen szervizt ajánlanátok? Technotrade a hivatalos Pesti szervize, gondolom jó drágák. Toshiba honlapon nincs utalás a szakszervizre.
Leginkább Szegeden, ha itt nincs Pesten?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15026) Janou válasza melbourne (#15025) üzenetére


Janou
Topikgazda

Szia

Lehet hogy 40e-ért javítják az alaplapot. Ami reális is lehet. Pesten én a Laptopszaki és Laptophardver helyeket szoktam ajánlani. Ezeknél tudnak alaplapot is javítani.
Az hogy megéri-e... Határeset.

[ Szerkesztve ]

(#15027) Sonja


Sonja
veterán

Toshiba shuts the lid on laptops after 35 years

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15028) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok! A C50-es modellbe a C855 alaplap beleillik?
képek alapján a portok kiosztása ugyanaz, a csavarok rögzítése nem teljesen egyforma,de nagyjából ugyanott vannak.

(#15029) Girmin93 válasza Girmin93 (#15028) üzenetére


Girmin93
tag

és az L850- L855 modell kompatibilis egymással?

(#15030) nRu3 válasza nRu3 (#15022) üzenetére


nRu3
addikt

Sziasztok

Most már aktuális lett a merevlemez csere, van olyan márka amit nem szeret a toshiba ? Én samsungban gondolkodok, valakinek rossz tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15031) Pyttawrx válasza nRu3 (#15030) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mehet bármekkora ssd. Pl ed green pny cs900, patriot birst, wd blue 3d ezekből a sata3 2,5” ssd

(#15032) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, a segítségeteket szeretném kérni, hogy egy toshiba satellite c605d-ben, szeretnék processzort cserélni mert egy celeron van benne és elég gyenge, ssd-t, tettem bele, a lányom használja tanuláshoz ezért szeretném kicsit gyorsítani neki, milyen procit ajánlanátok köszönöm

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#15033) f.szabo válasza f.szabo (#15032) üzenetére


f.szabo
tag

Üdv, a segítségeteket szeretném kérni, hogy egy toshiba satellite c605d-ben, szeretnék processzort cserélni mert egy Amd van benne és 3gb-ram, de csak 2,7gb-ot, használ nem tudom miért ezt lehetne e bővíteni? ssd-t, tettem bele, a lányom használja tanuláshoz ezért szeretném kicsit gyorsítani neki, milyen procit ajánlanátok vagy Ram bővítést köszönöm

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#15034) Pyttawrx válasza f.szabo (#15033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan milyen proci van benne? És milyen oprendszer? azért lát 2,7GB-ot mert atöbbit a vgnak tartja fent.

(#15035) Janou válasza f.szabo (#15032) üzenetére


Janou
Topikgazda

Nem C650D? Mi a pontos típus? Rövid cikkszám? (PSC***)
Most akkor Inteles vagy AMD-s a noti?
Ahogy kolléga is írta előttem. Proci pontos típusa? Oprendszer típusa?

[ Szerkesztve ]

(#15036) f.szabo válasza Pyttawrx (#15034) üzenetére


f.szabo
tag

Üdv, azért korrigáltam az első bejegyzést mert véletlenül a másik noti prociját írtam bele, bocsi a zavar miatt, AMD athlon II P320 dual core 2,10Ghz op.rendszer Win 10, pro
tipus C650D
még az a gond vele, hogy a wifi adaptert néha nem érzékeli, most egy helyre állítás után újra látja, azaz működik, nem tudom, hogy a kártya halódik vagy az alaplap, köszi a segítséget

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#15037) Lacuss20 válasza f.szabo (#15036) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Szia!

S1g4 típusú a socket.
AMD Athlon II P320 specificationsGeneral informationTypeCPU / MicroprocessorAMD Package number30600SocketSocket S1 (S1g4)Size1.38" x 1.38" / 3.5cm x 3.5cm

Nos nem tudom az alaplapod mit támogat arról nem látok infót.
https://www.ebay.com/itm/AMD-Phenom-II-Dual-Core-N660-HMN660DCR23GM-3-GHz-Mobile-Laptop-CPU-Socket-S1/163685457029?epid=109599266&hash=item261c69dc85:g:pLkAAOSwnnlbnFlD

Pl ez elég korrekt kis proci nem agyonverősen, de azért előrelépés kellően. Annak nézz utána, hogy az alaplapod mit támogat még ez annyiban segítség pl, hogy a socketbe bele megy, de én is jártam úgy, hogy az alaplap sajnos nem támogatta. Mert rev 1. es volt későbbi frissitett lap vitte volna csak az adott procit. :R :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#15038) Pyttawrx válasza f.szabo (#15036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A win10 miatt van a wifi hiba. A proci csere egy 2mag/2szál-ról ugyanolyanra csak nagyobb órajel, nem éri meg, mármint a sata-II miatt gyakorlati szinten nem fogod észrevenni, max megnyugszik a lelked, hogy “erősebb” van benne.

(#15039) Janou válasza f.szabo (#15036) üzenetére


Janou
Topikgazda

És azt se felejtsük el hogy az Athlon 25W-os TDP-vel rendelkezik míg a Phenom 35W. Kérdés hogy mennyire van kicentizve a hűtése.

(#15040) Pyttawrx válasza Janou (#15039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan :R :K

(#15041) f.szabo válasza Pyttawrx (#15038) üzenetére


f.szabo
tag

Köszönöm szépen a válaszokat, és mi a véleményetek a Ram bővítéssel kapcsolatban?
A wifi problémára esetleg van e megoldás?

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#15042) Pyttawrx válasza f.szabo (#15041) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most 3gb van benne gondolom 32bites oprendszer, ha bővíted akkor 64bit kell. A dualchannel már megvan, érdemi változás nem lenne

(#15043) f.szabo válasza Pyttawrx (#15042) üzenetére


f.szabo
tag

ok, köszi egyébként 64bit az oprendszer, ezért gondoltam.

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#15044) Pyttawrx válasza f.szabo (#15043) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah hát igen 64 bithez 4gb “illik”. De volt olyan is aki 2gb esetén is 64bitet tett fel.

(#15045) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok.

Egy "Toshiba Satellite Pro 490XCDT" retro laptop-ba szeretnék RAM-ot venni. Egy szabad slot van benne. Ennyit találtam a neten róla, hogy ilyen RAM való bele:
MEMORY: 64Mbit EDO DRAM, 3.3V (All Models)
Standard 32 MB
Maximum 160 MB
Speed 60ns
Hyper Page mode memory access Yes
Data/Address Bus width 64-bit/32-bit
Local Bus Clock Speed 66 MHz

32 Mb fix RAM van benne, igy egy 128 Megásat keresnék bele, de fogalmam sincs hogy milyen kellene. Nem vagyok nagy guru ebben. Egy pont ilyen szerintetek jo lenne?
[link]

Vagy ha az nem, akkor ez?
[link]

Koszi szépen a segitséget.
:R

(#15046) Janou válasza tom_77 (#15045) üzenetére


Janou
Topikgazda

Elvileg jónak kellene lennie.

(#15047) Samifiu


Samifiu
tag

Sziasztok,

Adott egy Toshiba C855-22M laptop, amely egyszer csak bekapcsolásnál nem lép tovább azon a képernyőn, ahol a márka felirat található.
Próbáltam memóriát illetve ssd-t cserélni, CMOS resetet de a helyzet változatlan maradt. Windows 10 telepítő betöltéséig sem jut el. Valakinek van bármi ötlete?

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#15048) vtiti26 válasza Samifiu (#15047) üzenetére


vtiti26
csendes tag

Sajnos én is ezzel küzdök. De eddig semmi eredmény. Biosba sem enged be. Egy kérdésem lenne hozzád viszont. Meg tudnád mondani az akku pontos típusát?

(#15049) Pyttawrx válasza Samifiu (#15047) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

esetleg hdd/sdd nélkül be tud lépni a biosba?

(#15050) Janou válasza Samifiu (#15047) üzenetére


Janou
Topikgazda

Akkut kiszedve sem?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.