Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) Shadowfax válasza Finwe (#350) üzenetére


Shadowfax
addikt

Toshibáknál általában F2, de típustól is függ. Ha konkrét típust beírsz, többet segíthetünk. ;)

(#352) Kbali válasza Kbali (#330) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szóval: szombaton vettem egy M100-164-est.
Röviden még csak annyit tudok mondani: tök jó! Nagyon halk, 50%-osan töltött akksival ment vagy 1,5 órát (adatmásolás, telepítés, stb...).
Ami hiányzik belőle, bár driver van hozzá és egy-két leírásban olvastam is: bluetooth :(
A tapipadot nem szeretem, de lesz hozzá egér.
A Toshiba által adott utility programok jók, használhatók.
A netre kapcsolás után persze letöltött vagy 50 frissítést az XP-hez, meg 20-at a Nortonhoz.
A félnapos költözés (asztali gépről) meg letöltögetés, meg telepítés, stb... közben alig melegedett.
Eddig csak jó, aztán ha érdekel valakit, kérdezzen.
Egyébként az Electro Worldben (Dunakeszi) vettem, 289.900-ért, ennél olcsóbban sehol sem láttam az usanotebooknál volt kb. ennyi.
Még pluszban szeretnék bele 512MB memóriát, de majd csak a tapasztalatok alapján, mert eddig elég gyors volt.

(#353) dzs13 válasza rszombati (#348) üzenetére


dzs13
csendes tag

Felhívtam a technotrade ktf-t, azt mondták még ráérek a garivásárlással, az egy hónap az régen volt, most három hónap. Azt, hogy honnan jön a három hónap nem tudták megmondani, de ''biztos nem egy hónap''. És ha gond lesz a regisztrációval? -kérdeztem. Akkor majd ők ''segítenek regisztrálni, hogy ne legyen gond'' ... Szóval rendesek voltak, csak épp homályban maradtam a hivatalos procedúrát illetően. Az a gondom, hogy én három évest akartam venni, de az épp rendelés alatt van. Vehetek 2 évest, vagy várok a 3 évesre és kockáztatom, hogy nem tudom beregisztrálni mert kifutok az egy hónapból. Bár nem nézem ki a techontrade-ből, hogy olyan terméket adna el nekem amiről tudja, hogy nem tudom felhasználni.

(#354) kozi02 válasza Kbali (#352) üzenetére


kozi02
csendes tag

Én is nézegettem ezt az usanotebooknál, de ott nem lehet sulinetre venni csak a 165-öst. Electroworldben sulinetes? Mert ha igen holnap megyek és megveszem :)

(#355) battisti válasza rszombati (#342) üzenetére


battisti
tag

Az ati2dvag hibára próbáltad ezt? Több helyen is megtaláltam:
[link]
És az Omega drivereket is ajánlották:
[link]

Az ati supporton isten bizony, nem találom ezt, infinite loop keresőkifejezésre nem ad ki olyat, hogy de jó, megoldottuk a problémát. (Az azért genyó dolog a toshiba részéről, hogy csak speckó drivereket enged :( )

batt

(#356) Finwe válasza Shadowfax (#351) üzenetére


Finwe
őstag

Hello!

Ez egy Tecra s3 és az F2 megakasztja a bootolást de többet nem csinál sajna :(


Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#357) Shadowfax válasza Finwe (#356) üzenetére


Shadowfax
addikt

ESC billt lenyomva tartva kapcsold be a gépet, majd F1. :)
Az S3-hoz a magyar nyelvű kézikönyv innen letölthető:
[link]

(#358) Finwe válasza Shadowfax (#357) üzenetére


Finwe
őstag

THX!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#359) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:

Toshiba P100 - 137 noti GF Go 7600 128mb-os vga-ja milyen teljesítményt produkál, nem tudnátok linkelni egy oldalt, ahol összehasonlítanak pár videókártyát?

Másik: akinek van, vagy valaki ha tud róla, touchpad része világít, erre gondolok:
[link]
Vagy csak az újabbakban van?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#360) pityulee™ válasza StoneBridge (#359) üzenetére


pityulee™
tag

1. [link]

2.Ez a DualPad nevű fícsör :)
Erre én is kíváncsi vok, mert tök frankó lehet. De az itthon árult gépeken nem igazán láttam :(

Másik: most készülök venni egy Tecra A7-108-at és az izgat jelenleg evvel kapcs. a legjobban, h van-e benne mikrofon, mer ha nincs akkó nem is veszek, vagy csak talán. :))

Meg még h van-e tapasztalata (s ha igen akkor milyen) vkinek az usanotebookkal? Rendesek/átvernek/ajándékot adnak? :DDD
Legjobban 1-2 kis pixeltől félek, de csak a halottaktól. :)


[Szerkesztve]

(#361) Szpájki


Szpájki
tag

sziasztok

most vettem egy m40 265 notit, és a lankari nem akar müködni, ráerőszakolom a jó drivert, és nem érzékeli a kábelt :( meghalt, vagy valakinek van ötlete? marvell yukon 88e8036 lankari van benne.. vagy volt benne :D

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#362) Kbali válasza kozi02 (#354) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Nem tudom, hogy sulinetben megy-e. Esetleg egy telefont megér:
06 40 182 661
Hétfő-Péntek: 9:00-18:00.

(#363) Dave78


Dave78
csendes tag

Hellosztok
Valakinek ven e ilyen tipusu notija? Toshiba Satallite L100-194 Érdeklödnék róla kinek hogy vált be? Megvan e vele elégedve? Mennyire melegszik mennyit bír aksiról? :F

(#364) StoneBridge válasza pityulee™ (#360) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Köszi.

Pénteken rákérdezek, aztán majd beszámolok. Nem hinném, hogy az itthoniakból hiányozna, ha gyárilag a többiben benne van.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#365) KiralyB


KiralyB
csendes tag

Sziasztok!!!
Uj vagyok itt, szeretnem a segitsegeteket kerni.Valaszootokat elore is koszonom. 1 honapja vettem egy Toshiba notebookot amiben 512 DDR2 memoria van. Hol tudnek bele venni meg plusz 1Gb memoriat es az mennybe lenne nekem?

(#366) Kbali válasza KiralyB (#365) üzenetére


Kbali
nagyúr

Attól függ hol veszed, de 20 körül van.
Amit nézz meg: hány slot van a gépben, illetve a jelenlegi memóriád hány modulban. Nehogy meglepetés érjen...

(#367) KiralyB


KiralyB
csendes tag

Akakrmilyen memoriat beletehetek vagy csak amit a toshiba eloir?
Az elobbi kerdesedre(slot) a valaszt hol nezhetem meg??

(#368) 313313 válasza KiralyB (#367) üzenetére


313313
addikt

Noti alján van 1 rácsos ''ablak'' 1 csavar tartja, kicsavarod és ott vannak a memóriák...

Olyan ramot vegyél amikyen benne van(slot, mhz), és próbáld ki az üzletben, hogy megy-e a rammal, mert előfordúlhat, hogy nem. Amit a Toshiba ajánl az jó 2* annyiba van, mint amennyiért másik üzletbe tudsz venni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#369) battisti válasza Kbali (#366) üzenetére


battisti
tag

Hááát, szeptember végén még tényleg annyi volt. Most 512 (533MHz ddr2) jön egy huszasba, majdnem eldobtam magam, amikor megláttam. Ez most vagy a közelgő Vista, vagy a karácsony előtt szokásos árfelhajtás, vagy a forintárfolyam, vagy nem tudom, mi, de határozottan rosszul érintett.

batt

(#370) battisti válasza KiralyB (#367) üzenetére


battisti
tag

Tölts le egy everestet, vagy olvasd el a gépkönyvet. Ha nemrég vetted, sztem egy lapka van benne.

batt

(#371) KiralyB


KiralyB
csendes tag

Koszonom szepen a valaszokat. Indulok is megnezni, utana meg venni :)

(#372) KiralyB


KiralyB
csendes tag

Meg egy kerdes:) Milyen markat vegyek??? Ram nagyon jo benyomast tett a Kingmax 512 DDR2 (533 mhz) memoria. Ha jol emlekszem 3 ev garit adnak ra es az ara is nagyon jo. Mi a velemenyetek errol?

(#373) Kbali válasza battisti (#369) üzenetére


Kbali
nagyúr

[link] itt 12e Kingmax DDR2 512MB 533MHz notebook ram...

(#374) Kbali válasza 313313 (#368) üzenetére


Kbali
nagyúr

A technotrade-nél 18e+áfát mondtak DDR2-es 512megás modulra.

(#375) 313313 válasza Kbali (#374) üzenetére


313313
addikt

Mondjuk én még szept elején vettem 10k-ért az 512-est :))
De Toshiba már 18-20k körül adott volna...

[Szerkesztve]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#376) battisti válasza Kbali (#373) üzenetére


battisti
tag

aha, és ha elmész a tintacentrumra, nincs ilyen termék... Egy csomó helyen néztem, több helyen rákérdeztem, és írták is vissza, hogy jaj, elfelejtettük frissíteni az árlistát, meg az árukereső már régen járt nálunk, mert bizony a ddr2 533 MHz br. huszas mindenhol, (pedig én nem is vagyok pesti). Toshiba ramot (Hynix) meg majd' kétszer ennyiért. Elég, ha csak megnézed pl. a 3testőrt google cache-ben (ott tegnap még biztosan szeptemberi lekérdezés volt) meg a mostani árlistát.

[Szerkesztve]

batt

(#377) battisti válasza rszombati (#342) üzenetére


battisti
tag

Írtam kék halál ügyben a toshiba support fórumra, erre kimoderálták azt a részt, ahol azzal fenyegetőztem, hogy visszaviszem a gépet, ha nem csinálnak valamit :(( pedig csak teljesen mellékesen jegyeztem meg. És aggasztó, hogy discontinued download archive felirat vár, ha ati drivert keresek a satellite pro szériához. De azért írtam az admineknek is, hátha. Egyszerűen idegesít a tudat, hogy bizonyos körülmények között le tudom fagyasztani, még ha ez nem is jelentkezik alapvető alkalmazások futtatása közben - de ki tudja, hátha egyszer fog :( Nálad azóta is ugyanez a helyzet, mármint csak a vga memo állítgatására fagy? ez bizonyos értelemben megnyugtató lenne.

batt

(#378) ans válasza battisti (#377) üzenetére


ans
aktív tag

Azokat a bizonyos Omega drivereket még nem nézted? Viszonylag frissek, és felmennek a Mobilitykre is.

(#379) KiralyB


KiralyB
csendes tag

A gepben Intel 945chipset van. Hogy lehetne a a videokartyat kicsot feljebb piszkalni??

(#380) Kbali válasza battisti (#376) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Technotrade tudomásom szerint az egyik hivatalos márkakereskedő, meg szervíz (a másik az RRC). Az e-boltban is max 20 körül van RAM, ott viszont adnak az aktualitásra.
Az E-Digitalnál pl.: 12e ért van Kingmax modul[link]

peace!

(#381) battisti válasza Kbali (#380) üzenetére


battisti
tag

Most erre mit mondjak? Egyfelől örülök, hogy van az általam találtnál olcsóbb. De ezt ugye illik belepróbálni, tehát kihozatni nem biztos, hogy megéri, mert mi van, ha bukom, ha meg én utazom el pestig, többe kerül, mintha itt venném. Egyelőre nem sürgős, inkább az a bajom, hogy nem tudom, februárban olcsóbb lesz-e.

batt

(#382) battisti válasza ans (#378) üzenetére


battisti
tag

Még nem, a két linkelt megoldást majd ráérő időmben, most aktívan használjuk a gépet. Mondjuk tegnap éjszaka heroes chroniclest nyomattunk, és a ramigazgatásra még véletlenül sem akart lefagyni :F Ennek persze örülök, csak nem értem. Egyébként meg elégedett vagyok, bár sztem a venti hangosabb, mint eleinte volt.

batt

(#383) rszombati válasza battisti (#382) üzenetére


rszombati
csendes tag

Én nem nyúlok a Vramhoz, így nem fagy. Winfos reinstall után 32 mb állított be, azóta sem nyúltam hozzá... DE még a fagyogatós korszakában kipróbáltam az omega drivert és azzal nem fagyott!!!! Aztán csak visszatettem az eredetit, mert nekem elég a 32 mb, mert nem játszok rajta. Szerintem próbáld ki az omega legújabb driverét...

(#384) Kbali válasza battisti (#381) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a szép az elektronikus kereskedelemben, hogy 8 napon belül elállhatsz a vásárlástól.
Tehát a postaköltséget bukod.

(#385) battisti válasza rszombati (#383) üzenetére


battisti
tag

Ez valahol megnyugtat :U alkalmazások közben sosem fagy, csak ha bizonyos helyzetekben állítgatom a vramot. azt ne kérdezd, hogy minek is piszkálgatom, mert én sem tudom :DDD azt hiszem, megnyugszom végre.
Egyébként majdnem biztos vagyok abban, hogy a venti a bios frissítés miatt lett hangosabb, nem számottevően, de hallhatóan.

batt

(#386) battisti válasza Kbali (#384) üzenetére


battisti
tag

Igaz, de ettől részben az tart vissza, hogy sok webshopban hiányosak az adatok, és nem mindenki reagált az emailben feltett kérdéseimre (persze ilyen helyen nem vásárlok). Egyelőre alternatív források (nagyker ismerős) után néztem, megvárom, ott mi lesz.

Egyébként a gépet már úgy rendeltem, hogy kérek bele még 512 megát, usanotebook 16-ért tette volna bele, de szépen elfelejtették, azért megy most ez a kavarás.

Mindenkinek köszi a tanácsokat!

batt

(#387) Kbali válasza battisti (#386) üzenetére


Kbali
nagyúr

A 16 télleg baráti lett volna. Balhét nem csináltál? Gondolom kifizetni sem fizetted ki :)

(#388) rszombati válasza battisti (#385) üzenetére


rszombati
csendes tag

Hogyan frissítetted a Biosod? A technotrade-nél? Vagy a netről? Azóta nem fagy a vram állításkor?

(#389) battisti válasza Kbali (#387) üzenetére


battisti
tag

Az árból vettem észre - a futár gyanúsan keveset kért :DDD Ha pesti lennék, egyszerű lett volna: eleve nem futározunk, hanem elmegyek az üzletbe, és kipróbáljuk, melyik ram működik együtt a benne lévővel, de így inkább hagytam.
Viszont magánúton megoldódni tűnik a probléma, annyit már kiderítettem, hogy 11 200.- a nagyker ára egy passzoló modulnak, vsz. minimális haszonkulccsal megkapom, és akkor jól jártam.


Inkább azt mondjátok meg, mégis miből látom, ha a ram együttműködik vagy nem működik együtt? Everest gondolom, csak a tényt látja, hogy ott a lapka vagy nincs.

batt

(#390) battisti válasza rszombati (#388) üzenetére


battisti
tag

a netről (2.0->2.4), és de, fagy, bár csak kétszer próbáltam, és egyszer halt be tőle, végül is ez 50% :U Igaziból nem kell állítgatnom a vramot, mert ilyenkor (játék után) be sem enged az ati menübe (megjelenítés/beállítások/speciális): amikor a spec-re kattintok, kimerevedik, és jönne a kék képernyő, ha nem tiltottam volna le, szóval csak újraindul.

batt

(#391) Kbali válasza battisti (#389) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az együttműködés szerintem viszonylag egyszerű: ha az oprendszer is látja, akkor valszeg jó, de biztos van memtest progi a neten, az tuti lehet ellenőrzés szempontjából.

(#392) ataman


ataman
aktív tag

Sziasztok!

Az Electroworld akciójában találtam rá a Toshiba SATA100593HU jelzésű notebook-ra (ez gondolom a Satellite A100-593 akar lenni), ám ilyen típussal sehol nem találkoztam a neten. Valakinek volt már szerencséje hozzá?

Intel T2300 1,6 GHz Dual Core, 1 GB RAM, 60 GB SATA HDD, DVD/RW, 15,4'' Glare LCD
249.990 Ft - Sulinetben is.

[link]

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#393) 313313 válasza ataman (#392) üzenetére


313313
addikt

jobb híjján [link]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#394) ataman válasza 313313 (#393) üzenetére


ataman
aktív tag

Na igen, de pl. support-ot nem találtam hozzá hivatalos Toshiba oldalon.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#395) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Erről mi a véleményezet?? 90% hogy ilyet veszek.

Toshiba Notebook A100-232:
Satellite A100 - Celeron 1, 66GHz, 512MB DDRII, 60GB HDD, 15.4'' Wide, DVD+-RW DL MS, ATI RC420MB, XPHome

(#396) yakuza.tora válasza albgab (#395) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hali Albgab!
Én 3 évig használtam Toshiba Satellite notebookot. Szinte szó szerint éjjel-nappal ment. (a hét 5 napján napi 10 órában, a munka után pedig nem kapcsoltam ki, csak egyszerűen lecsuktam a kijelzőjét) Ehhez képest a 3 év alatt SEMMI probléma nem volt vele. Az egyetlen gyenge pontja a DVD olvasó volt, ami egy idő után nem mindegyik írt lemezt tudta olvasni.
Összességében a legmegbízhatóbb készülékeke egyike, ráadásul jól viselte az állandó cipelést is. :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#397) Kbali válasza albgab (#395) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!

Biztos, hogy Celeron?
Ha hordozni akarod: akkuról használni, akkor jobb választás lehet egy Pentium M-es vagy dula core-os gép.

[Szerkesztve]

(#398) Kbali válasza ataman (#392) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amikor az enyémet vettem, akor volt egy hasonló (mármint amilyen az enyém)felszereltségű gép, csak nem 14,1''-es monitorral, hanem 15,4''-essel.
Az 270 körül volt. Szerintem ez lehet az. A belseje olyan, mint az enyém (M100-164), csak nincs benne kártyaolvasó.
Nekem nagyon bejött, egyébként a dunkaeszi EW-ben vettem 3 hete, akkor a polcon a két gép egymás mellett volt.

A nejemnek a kijelző nem tetszik csak.

(#399) albgab válasza Kbali (#397) üzenetére


albgab
aktív tag

Hali!
Igazából nem nagyon fogom hordozni. Az asztalimat akarom lecserélni.
Fogom hordani csak nem sokat.

(#400) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Egy kérdésem lenne azokhoz akik használták már a Toshiba Szoftverek helyreállítása nevű lemezüket. Ugyanis a borítóján az van hogy a notihoz kapott előtelepített szoftvereket (pl.: WinDVD) a helyreállító lemezről nem lehet visszarakni. Azt írja hogy ezeket az alkalmazásokat egy másik adathordozóról kell telepíteni. Én viszont a géphez csak ezt a helyreállító lemezt kaptam, ilyen másik adathordozót még véletlenül se. A vinyón viszont alapba van egy TOOLSCD könyvtár, amibe ezek telepítője megvan (legalábbis úgy láttam). Tehát a helyreállítón tényleg nincsenek rajta ezek a progik?
Mert ha nincsenek akkor talán ki kéne írnom egy cd-re ezt a könyvtárat mielőtt elhasal a windóz.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.