Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) SZIGMA válasza koba00 (#13995) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Egyszer jártam így Toshibával, BIOS-t kellett frissíteni az új laptopon, másként nem volt kikapcsolható a secure boot és bekapcsolható a CSM. Próbáld a frissíteni a BIOS-t!Természeten a lehető legnagyobb körültekintéssel és csak saját felelősségre!

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#14002) derrik


derrik
őstag

Sziasztok!
Javított és újra telepített laptopon nem tudom a beépjtett wi-fit elindítani! Kérlek segítsetek!
Windows 7 prof/64bit
Toshiba Sattelite L65D

...köszönöm!!!

(#14003) Janou válasza derrik (#14002) üzenetére


Janou
Topikgazda

Fel van telepítve a wifi kártya drivere? Eszközkezelőben ott van a hálókártyáknál? Sárga felkiáltó jel vagy valami? Ha ez eddig oké, akkor van-e fizikai kapcsoló a notin. Ha van ON állásban van? Ha ez nem oldja meg a gondot akkor Fn+F8 billentyűkombinációval működik? Value Added Package fel van telepítve?

(#14004) SZIGMA válasza derrik (#14002) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Ahogy az előző kolléga is írta, a fizikai kapcsolót ellenőrizném először, mivel a javítás után nem mindig sikerül jól összerakni, így a kapcsoló belül kikapcsolt állapotban marad,a külső pedig bekapcsolt állásban és nem lehet mozgatni. Persze gyakran el is törik.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#14005) hcs57


hcs57
őstag

Van itt valakinek Satellite C55-A-1J8 notija? Lenne néhány kérdésem..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14006) derrik válasza Janou (#14003) üzenetére


derrik
őstag

-Az interneten általam talált valamennyi drivert fel telepítettem soha nem jelent meg az eszközkezelőben a wifi
a hálókártya az igen
-külső kapcsoló az nincs így csak az FN-F8 kombináció marad
-A Value Pack telepítve lett érdemi változást nem hozott

(#14007) SZIGMA válasza derrik (#14006) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A Toshiba Flash Card Utility (TFCU) telepítve van?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#14008) Janou válasza derrik (#14006) üzenetére


Janou
Topikgazda

Egyáltalán nem látszik a wifi az eszközkezelőben? Tehát ismeretlen eszközként sem? Ha nem akkor ott valami hardveres gebasz lesz. Biosban nincs tiltva a wlan? Ha szétszeded, fizikailag bent van a foglalatban? Érdemes esetleg kivenni és visszarakni.

(#14009) Keiichii83


Keiichii83
csendes tag

Hello!

Haver szeretne megvállni a Toshiba Satellite C660D-1GJ Notebookjától.EZ Nem mai darab tudjuk. De fogalmunk sincs róla mit érhet most. Kitünő állapotban van. Alig használta, csak porosodott.

Szóval az a kérdés mennyiért tudná eladni.

Előre is köszi. :R

(#14010) konyi79 válasza Keiichii83 (#14009) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt itt, kérlek!

(#14011) Keiichii83 válasza konyi79 (#14010) üzenetére


Keiichii83
csendes tag

Kb éreztem hogy rossz helyre irok. Bocsi :))

(#14012) lugomon


lugomon
tag

SOS!!!! Holnap venném meg! A gyártó honlapján, és az árukeresőn is ,kb. 5 üzlet adatai szerint Blu Ray író van benne...ugyanakkor 5 másik netes portál specifikációja DVD-RW-t ír...
A Laptopszalon.hu üzletben múlt hét csütörtön rendeltem meg, egy napig 259.900 ft volt, 332 ezer helytt..
A típusa : Toshiba Satellite P50- C-11K.. ( 2 dolog miatt venném meg. FULL HD , FÉNYES , IPS kijelző, és a Blu Ray író) Köszönöm előre is! ( a neten nem találtam infót, hogy 2 féle meghajtóval szerelnék, forgalmaznák).

Egyébként az üzletbe bementem, a laptop dobozán, papírjai között semmi infó...a neten, ahogy nézem a Toshiba supportja igen gyenge...)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#14013) hcs57 válasza lugomon (#14012) üzenetére


hcs57
őstag

Itt nem DVD van..[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14014) lugomon válasza hcs57 (#14013) üzenetére


lugomon
tag

Köszönöm, de ezt én is láttam..megtennéd, hogy az arukereso.hu üzleteit is megnéznéd?

Omega Testamentum

(#14015) konyi79 válasza lugomon (#14014) üzenetére


konyi79
addikt

Ne az árukeresővel, a Toshiba oldalával foglalkozz. A P50-et szerelik DVD-vel meg BD-vel is, a boltok meg az altípusok speckóit rendszeresen keverik. A Toshiba jellemzően nem.

(#14016) lugomon válasza konyi79 (#14015) üzenetére


lugomon
tag

Nagyon köszönöm, tehát akkor megvehetem. :R

Omega Testamentum

(#14017) mkristof97


mkristof97
csendes tag

Szép Jó napot !

Azzal ügyel szeretnék érdeklődni , hogy van egy Toshiba Satellite C855-22M Fehér Notebook és a Videokártyája nagyon rossz benne lefagy a kép (pl youtube) csíkozódik a kép minden meg ilyen színes pöttyük jelennek meg stb. És nincs benne HDD mert tönkre ment benne.

És azt szeretném kérdezni , hogy sérült vga val és hdd nélkül mennyiért érdemes eladni ezt ?

Válaszokat előre is köszönöm ! :)

(#14018) #65388800 válasza mkristof97 (#14017) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Itt tudják megmondani. [link]

(#14019) Janou válasza mkristof97 (#14017) üzenetére


Janou
Topikgazda

Ahogy az előttem szóló kolléga is mondta van kifejezetten erre való topic. DE!!! Szerintem így egyben ne sokra számíts. Mivel nincs benne HDD és rossz a vga vagyis ebből adódóan az alaplap (a leírtak alapján azt mondanám hogy az alaplapra integrált memóriachipek adták be a kulcsot amik a vga dedikált memóriáját adják), így nem sok érték maradt benne. Kb. műanyag burkolat, memória, kijelző, zsanérok. Jobban jársz ha szétszeded és darabokban árulod, csak persze az idő.

(#14020) lugomon válasza konyi79 (#14015) üzenetére


lugomon
tag

Szuper a gép! Könnyen írtam vele Blu Ray lemezt , és a fényes, fullos IPS kijelző meg pazar!! Örülök, hogy megvettem. P50 C 11 K. 259.900 .,Szerintem nagyon jó árban vettem, az elő telepített Windows 8.1-et máris frissítettem Wndows 10-re.
Köszönöm, hogy jó tanácsot adtál!

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#14021) oxalisz


oxalisz
tag

Üdv. Mindenkinek!
Van-e valakinek tapasztalata satellite L670-13D (i3-330M, 4GB RAM, 320GB HDD, Win7 home 64) Win10-re való frissítésben?
Van-e valamilyen kompatibilitási gebasz? (A hivatalos gyári támogatási oldalon win7-s drivereket látni csak.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#14022) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Van egy Toshiba satelit c50-a-14l laptop. Ami bekapcsoláskor képet sem ad, és nem reagál semmire sem.
Én a videokártyára gyanakszom. Valami ötlet ?

(#14023) Janou válasza RaPiDsHaRe (#14022) üzenetére


Janou
Topikgazda

Külső monitoron ad képet? Töltés visszajelzés van? Memóriákat esetleg vedd ki, tisztítsd meg majd rakd vissza.

(#14024) RaPiDsHaRe válasza Janou (#14023) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nem ad képet külső monitoron.
Viszont annyi változás van, hogy kb 30 perc után, elindul és bejön a windows, és tudom is használni.
Olyan mintha a bootnál megrekedne.

(#14025) Janou válasza RaPiDsHaRe (#14024) üzenetére


Janou
Topikgazda

Winchester milyen állapotban van? Ha bebootolsz optikáról akkor is lassú?

(#14026) RaPiDsHaRe válasza Janou (#14025) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Vittem a hdd-t és akkor sem indult el. Mindjárt megnézem.

Közben megnéztem 100/100 -as a HDD

[ Szerkesztve ]

(#14027) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Toshiba Satellite A500-134-rol van szo, a hiba pedig az, hogy egyszer csak elsotetult a kijelzo. Azt gondoltam alvoba ment, de nem, megmozgatva a fedelet, ujra elojott a kep, azonban most mar ugy se jon elo. Mar tobb eve hardver csatlakoztatasa/lecsatlakoztatasa hang van (illetve systrayrol popup uzenet h az usb eszkoz gyorsabb mukodesre is kepes) fedelnyitaskor, azt irtam is ide, mondtatok, hogy szalagkabel, ami a webkamerae, az tort meg, gondolom most a kijelzoe is.

Mar nem garis persze, a kerdesem, hogy hazilag otthon meg lehet javitani, ha pl ebayrol veszek alkatreszt hozza?

(#14028) Janou válasza RaPiDsHaRe (#14026) üzenetére


Janou
Topikgazda

Optikáról ha bootolsz akkor is lassú? Esetleg tesztrendszerel megnézni hogy mi a steise...

(#14029) Janou válasza geckowize (#14027) üzenetére


Janou
Topikgazda

Sanszos hogy egy szalagkábel csere megoldja. De ha szétszeded akkor látni fogod, hogy vajon a szalagkábel a ludas. Hátha van rajta külséreémi nyom, esetleg ha mozgatod, hozza-e a hibát.

(#14030) geckowize válasza Janou (#14029) üzenetére


geckowize
őstag

Azt irtam is, hogy mozgatva visszajott a kep tobbszor is, de most mar ugy sem. Hogy keressek ra szalagkabelre, mi a neve angolul? A fedelet szet tudom szedni csavarhuzoval?

(#14031) hcs57 válasza geckowize (#14030) üzenetére


hcs57
őstag

Ennyi ismerettel ne vágj bele... keress valakit, aki segít szerelni is.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14032) Janou válasza geckowize (#14030) üzenetére


Janou
Topikgazda

Széttudod, csak elég könnyű eltörni a keretet ha nem jól fogsz hozzá. Én úgy keresnék rá hogy Toshiba screen vagy display LCD cable. Vagy valami ilyesmi. :DDD

(#14033) csabulaxi válasza geckowize (#14030) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Így kapd szét:

[link]

[link]

esetleg

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#14034) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Csak szeretném megosztani veletek. Tavaly októberben vásároltam egy Toshiba SATELLITE L50-B-27N PSKTQE laptopot. A legtöbb ismerősöm és néhány PH-s fórumtárs megpróbált lebeszélni a márkáról, mert hogy miért nem DELL-t,meg hogy mekkora szívás egy Toshiba laptop stb. Ennek ellenére teljes megelégedettséggel használom, napi szinten. Annyit változtattam rajta, hogy raktam bele egy 128-as SSD-t a HDD helyére, ami átraktam az ODD helyére. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#14035) dodopek válasza Anubis_9 (#14034) üzenetére


dodopek
addikt

Egy jó tanács hozzá. A csavarokat rendszeresen ellenőrizd, különösen a az akku melletti két szélsőt. Ha azokat elhagyod(márpedig minden harmadik gépből kiesnek), a zsanér rövid időn belül eltöri a top assy-t. Ha csak a DC-in csatlakozójánál van elrepedve, az sima ügy, de ha már teljesen eltört, az nem biztos, hogy garban kezelhető. Tehát jobb az óvatosság.

(#14036) Anubis_9 válasza dodopek (#14035) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#14037) Evil Snowman válasza Anubis_9 (#14034) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó választás volt. Anno nekem is mondták a hülyeségeket az ismerősök, hogy így-úgy rossz a Toshiba, meg nem vesznek olyan laptopot, aminek benne van a nevében a HIBA etc. Ilyenkor csak ezt a wikipedia részltet szoktam nekik elküldeni:

"Toshiba launched the Toshiba T1100 in 1985, and has subsequently described it as "the world's first mass-market laptop computer".[6] It did not have a hard drive, and ran entirely from floppy disks. The CPU was a 4.77 MHz Intel 80C88, a variation of the popular Intel 8088, and the display was a monochrome, text-only 640x200 LCD. It was followed in 1987 by the T1000 and T1200. Although limited floppy-based DOS machines, with the operating system stored in ROM, the Toshiba models were small and light enough to be carried in a backpack, and could be run from lead-acid batteries. They also introduced the now-standard "resume" feature to DOS-based machines: the computer could be paused between sessions without having to be restarted each time."

Szóval előbb veszek egy olyan gyártótól lapost aki több mint 30 éve ezzel foglalkozik, mint valami noname Acer vagy Lenovo fosadékot.

(#14038) konyi79 válasza Evil Snowman (#14037) üzenetére


konyi79
addikt

Asus se sokkal jobb.
Eddig a Toshibákkal volt legkevesebb bajom.

Sokkal jobb a Toshiba terméktámogatása.

(#14039) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Toshiba notim van (Satelite A 300) és a billentyűzetén az egyik nyíl gombja lejött. Vissza nem tudom rakni. Emiatt gondoltam azt, hogy veszek hozzá egy usb-s billentyűzetet. Így nem a sajátját, hanem a külsőt használnám. Ez az elgondolás fog működni? A sajátját le fogom tudni tiltani?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#14040) Evil Snowman válasza Adler (#14039) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, hogy külön le lehet-e tiltani, de felesleges is, mivel a külső bill használat közben úgysem fogsz a gyári környékén nyúlkálni. Én USB HUB-bal haszálok billt és egeret a sajátomnál és nincs vele gond.

(#14041) Evil Snowman válasza konyi79 (#14038) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog (1)

Nagy előny, hogy a Toshibának a budapesti szervize (Aviatronic) a legkirályabb a konkurensekéhez képest. :K

(#14042) Adler válasza Evil Snowman (#14040) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi.

Akkor megnyugodtam. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#14043) Janou válasza Adler (#14039) üzenetére


Janou
Topikgazda

És miért nem viszed el egy szervízbe ahol kb 1000 Ft-ért tesznek rá új billentyűt? És még mindig olcsóbb mintha vennél hozzá egy külső usb-set

(#14044) Bferibörs válasza Janou (#14043) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem hagytál le egy 0-t ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#14045) Janou válasza Bferibörs (#14044) üzenetére


Janou
Topikgazda

Nem!!! Laptophardverben asszem 1-2000 Ft-ért pótolnak billentyűt. :)

(#14046) Bferibörs válasza Janou (#14045) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#14047) dodopek válasza SZIGMA (#14001) üzenetére


dodopek
addikt

Az csak egy típusnál volt bár már nem emlékszem pontosan hogy melyiknél. Egy csomó ideig kellett levelezni a tech supporttal mire bele tették a CSM módot..

Evil Snowman!
Ott a Fixdirect is ami szintén hivatalos Toshiba szerviz
.

[ Szerkesztve ]

(#14048) SZIGMA válasza dodopek (#14047) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Én se emlékszem már melyik volt,de nagyon gáz volt.
Fokozta az élményfaktort, hogy:
- ismerős
- anyukájának ajándék
- csak win7 lehet
- az irodai informatikus és a szomszéd "szakember" már elvérzett rajta
- másnapra kell

Szóval 2-3 óra keresés és anyázás után BIOS-t frissítettem a zsír új laptopon (ami vicc).

Nem is nagyon foglalkozom Toshibákkal, valahogy (legalábbis számomra) több a szívás velük, mint a többivel.
(ez az én véleményem, 3-4 darab után, semmiképpen nem szeretnék háborúba keveredni a márka topikjában a márka kedvelőivel, használóival, szóval akinek nem tetszik ezen vélemény az egyszerűen hagyja figyelmen kívül)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#14049) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!

csajom kb 2.5éve vette a Toshiba Satellite C55a consumer laptopját OS nélkül. Tervezek venni hozzá Win7 licence kulcsot és W10-et telepíteni. Gond nélkül felmegy erre a win10 és driverek?
Azért kérdezem, mert a Satellite család nem egy Dell Latitude.
Köszi

I humbly and respectfully decline™

(#14050) #65388800 válasza Magnum_ (#14049) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Ha van hozzá 8.1-es driver akkor menni fog. Amúgy a toshiba oldalán a régi gépek driver-eit nem rakják már fel de a beszállító oldalán vannak 10-eshez is driverek. pl touchpad driver.

Én a win 10-et egy 3,5 éves géppel használom. L850-13R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.