Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) duli válasza tothn (#199) üzenetére


duli
tag

Hujuj akkor most nagy bajt csináltam mert én c duot vettem ati X1600-al :DDD :D

(#202) tothn


tothn
tag

jajaja, csak azért irtam ilyeneket mert savanyú a szőlő :) amúgy jó pecsenyesütögetést

(#203) szatocs válasza oviktor (#166) üzenetére


szatocs
őstag

Nézegettem ezt a notit, amit vettél. Milyen tapasztalataid vannak vele kapcsolatban? Milyen a hűtése, nagyon melegszik? Masszív? Hány MHz - en megy a RAM? Észrevételeidről írhatnál egy pár sort:U .

Ja, é ha valamilyen rendszerdiagnosztikai programmal mérted is, írhatnál eredményeket is.

Előre is köszi.

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#204) heltay


heltay
csendes tag

Szegasztok!
Érdeklődnék, hogy vkineke Tecreákról milyen tapasztalatai vannak
A100-237 és A7-108 között vacilálok. Árban kb ugyanaz, sőt a tecra még jobb is picit.
Milyen anyagai vannak a tecrának? Strapás?
köszi!

(#205) HaKo válasza heltay (#204) üzenetére


HaKo
aktív tag

Sokáig én is ezt a két notit néztem. De most úgy döntöttem hogy jegelem a dolgot a core 2 duos laptopokig. :D A tecra tuti jobb minőségben, nameg a 3 év gari is nagyon fontos. Én inkább a tecra-t venném... Azt nem értem hogyhogy jobb a Tecra ára? :F A Tecra 20 ezerrel többe kerül...
A A7-108-ról goshawk írt egy jó beszámolót! Neki már tapasztalatai is vannak róla.

[Szerkesztve]

(#206) csabika0001


csabika0001
senior tag

Hali mindenki!

Már kb. egy éve szeretnék notebookot venni. Most jutottam el odáig, hogy fogok venni egyet. Minden márkáról hallok ezt-azt. Nagyon nehéz választani, hiszen nagyon át kell gondolni, hogy mire költök éppen 300.000Ft-ot! Éppen ezért sztem 3 év garancia csak a minimuma annak, hogy egy noti jo legyen. Igazából eddig a dellek és a toshibák között variáltam. A toshibát sok helyen sulinetben is meg lehet venni, ami a -60.000Ft miatt hihetetlen jo dolog. Igy maradtam a toshibaknal.
A tecra a7-es és az a8-as sorozat kozott varialok most.
Ugye a tecra a7 mellett szol, hogy kegyetlen eros de az akkumulátor üzemideje elég gyenge. Sztem egy átlagos egyetemistának, aki vonaton sokat utazik 2 óra édes kevés. Aztán ott van az A8-as ami mellett szol, hogy kegyetlen eros vazbol van (cseppáló billenytűzet, rezgés és ütésálló magnezium vaz stb) szoval a toshiba egyik legstrapabírobb laptopja. De itt nincs mobility radeon, meg trubrite kijelzo. Az akksi hasznalati ideje is valamivel tobb mint 4 ora. Nagyon sok ember véleményét meghallgattam már, és a legtöbben eddig a következőket mondták:

1. Egy laptop nem játékra való, mert a TFT technológia (a késleltetési idő miatt) nem játékokra lett tervezve, másrészt ahol van GPU az zabál is, ott pedig nagyon zsenge az akksi üzemidő, tehát kevésbé hordozható, akkor meg minek a laptop...
2. Erős, strapabíró vázból legyen, mert ettől lesz csak igazán hordozható és ezért szajkózza mindeki, hogy a dell,ibm,hp,toshiba laptopokat kell venni és nem pedig a clevot, aminek gyengébb műanyag váza van.
3. A laptopok a tesztek tobbségében bizonyítottan hamarabb hibásodnak meg mint egy asztali PC, hiszen apróbb alkatrészekből vannak összerakva, és az állandó környezeti hatások miatt sokkal hamarabb megsérülhetnek. Ezért nagyon oda kell figyelni rá, hogy hány év garanciával adják a készüléket.

Összességében ugy dontöttem, hogy inkabb egy A8-143-at veszek és nem pedig egy A7-est
Kérem véleményeteket!

(#207) HaKo válasza csabika0001 (#206) üzenetére


HaKo
aktív tag

Szerintem akármelyiket is választod jó döntés lesz... :) Te tudod hogy mire akarod és mire fogod használni. Az A8-as nem tudom mennyire elég játék szempontjából...kompromisszumokat kell kötni... :(

[Szerkesztve]

(#208) goshawk válasza heltay (#204) üzenetére


goshawk
tag

Minden kérdésedre megvan a válasz ebben a fórumban. :D

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#209) MarDani


MarDani
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy L20 103-am van, és a bekapcsoló gomb mellett van 4 a médiaéejátszáshoz használatos gyorsbillentyű (vissza, előre, play/pause, stop). Működik is, csak azt nem tudom beállítani, hogy mikor a play/pause gombot lenyomom akkor ne induljon el a windows mediaplayer. Nem tudjátok hol lehet ezt beállítani? Mert Winampot használok, a WMP-t meg utálom.
Válaszokat előre is köszi

(#210) heltay válasza HaKo (#205) üzenetére


heltay
csendes tag

Úgy jobb, hogy kb 20e vel több, de 3 év a gari, és a bővítés ennél jóval drágább lenne.
nekem meg mind1 ,hgoy T2300 vagy 2400

(#211) emill válasza MarDani (#209) üzenetére


emill
tag

Csak tipp: a fájltípus amit le akarsz játszani az nem a WMP-hez van társítva?
Kérdés: jól értelmeztem ezt a Toshibánál, hogy nem kell elindítani a Win-t ahhoz, hogy ezekkel a gombokkal le tudj játszani pl. mp3-at? Akár filmet is lehet így, win indítás nélkül nézni? Ilyenkor kevesebbet is fogyaszt, nem?

(#212) szatocs


szatocs
őstag

Valaki nem tud egy helyet, ahol lehet még kapni Toshiba Satellite M70-198 - at?
A Satellite modellekre egyébként nem 2 év gari jár?

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#213) oviktor válasza szatocs (#212) üzenetére


oviktor
tag

Hello!
Én az usanotebooktól vettem még vagy 3 hete, de pont ma néztem meg és már nem volt fent :F Máshol nemigazán láttam még ilyen gépet.Hívni próbáltad már őket? Az M70-192 is nagyon hasonlít rá, csak a video kari gyengébb 1 lehelletnyivel, és csak 1 év gari van rá

[Szerkesztve]

Viktor

(#214) szatocs válasza oviktor (#213) üzenetére


szatocs
őstag

Igen, tom, láttam:(
Írtam nekik mail-t, nem is egyet, nem lesz már ez a noti :O

Egyébként milyenek a tapasztalataid vele kapcsolatban? Megbízható? Mértél már valamit diagnosztikai programokkal vele? Melegszik nagyon? Hangos a hűtése? Stb.

=== Szatocs ===

(#215) oviktor válasza szatocs (#214) üzenetére


oviktor
tag

Akkor nekem még szerencsém volt vele
Én nagyon megvok vele elégedve.Leszámítva azt hogy most raktam fel rá új windowst mert ami rajta volt az meghalt :)) ,eddig birta. Ha játszok vele akkor a bal oldali tenyérnél lehet érezni hogy melegszik 1 picit. A hűtése sztem nagyon halk és teljes terhelés alatt sem megy folyamatosan a ventije ha megy akkor sem hangosan. A teljesítményről annyit tok mondani hogy az asztali 2500+os AMD-t a procija lenyomja. Call of Duty 2be 1280x800on teljes grafikával játszok. Hát röviden kb ennyi. Ha érdekel még valami akkor írj nyugodtam és próbálok válaszolni :)

Viktor

(#216) szatocs válasza oviktor (#215) üzenetére


szatocs
őstag

Kb ennyi elég is volt, jó lett volna, ha hamarabb eszmélek...:O

=== Szatocs ===

(#217) voxom


voxom
csendes tag

Sztem a toshiba k**** jó gépeket gyárt az enyém már 1,5 éves de nagyon jól összerakták ,előtte volt egy IBM-em nah az egy nagy szar volt 4-szer vittem vissza 1 év alatt.

egy nagy up-ot a toshibának :)

(#218) Gabocca


Gabocca
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárláson gondolkodom. Naon tetszik az L20-121, tényleg minden van benne ami kell. De az egy év gari nem kevés? Valakinek van ilyen? Linux-kompatibilitás? Egy Asus-hoz hasonlitva milyen fő különbségeket mondanátok? Köszi a válaszokat!!!:) :)

[Szerkesztve]

hoppá hoppá hopp hopp hopp

(#219) optikus


optikus
senior tag

Hi! Beleptem en is a klubba :) veteleztem egy kicsit hasznalt de jol mukodo Portege 4000-est. Jelenleg cd olvaso van benne de jo volna dvd olvaso (es ha meg iro is az nem hatrany). Nezegetem a netet es nagyjabol egyforma fazonuak ezek az alkatreszek.
Elvileg a gepembe (es hasonlo tipusokba pl. tecra 9000) betehetok a Slim SelectBay kompatibilis eszkozok.
De nem tom ez mennyire kompatibilis a ''szokasos'' cd/dvd slim driveokkal. Van rajta egy muanyag keret es egy csatlakozo atalakito. Ha ezeket leszedem a mostani cd olvasorol es rateszem egy dvd/cdrw kombora akkor az mukodo kepes lesz? Probalt mar valaki ilyet?

Buy books not gear.

(#220) education


education
tag

Tegnap vettem a MM ben egy Toshiba Satellite L30-115 ot.
Celeron 1.6 os. Eleg sokat olvastam mar itt a forumban, de szerintem nem csak nekem uj, hogy be lehet allitani funkciogombbal, hogy milyen teljesitmenyen menjen a proci, es a hutes. Csak ,ha odatapasztom a fulem akkor hallom , hogy megy ott valami, es neha 2 mp re felporog hangosan, es ennyi. Azert nem akartam eddig celeronost venni mert azt hittem mivel nincs benne speedstep, ez melegszik, hangos, zajos. Persze nagyon fontos szempont volt , hogy a belso oldalakon, bill, kijelzo, olyan az anyaga mint az IBM nek, ez az anyagaban fekete, karcallo, tehat nem festett ezust szinu muanyag.

[Szerkesztve]

(#221) xedos válasza optikus (#219) üzenetére


xedos
addikt

Elméletileg igen!
Bár az IBM T40-41-nél a gyártó külön firmwaret ad az IBM-be kerülő cuccokhoz.
Én T20-asnál és HP notinál cseréltem a keretben az eszközt.

(#222) optikus válasza xedos (#221) üzenetére


optikus
senior tag

Az a baj ezzel hogy ha szeretnem kiprobalni vetel elott akkor neki kell allni csavarhuzozni a cuccot, aminek nem biztos hogy orul az elado meg eleg korulmenyes is. Nezeleodtem sokat a nerten de nem sok info van a temaban es lattam hogy fw kell egyes tipusokhoz (bar nem igazan ertem minek, nem lenne szabvanyos a felulet?).

Buy books not gear.

(#223) optikus


optikus
senior tag

Eszement (?) otletem: szetszedtem tegnapelott a gepet. Ez egy ezust szinu darab, a burkolat egy resze muanyag egy resze meg fem. Persze az ezust egy csomo helyen megkopott es csunya. Nem lehetne atfestetni valahol feketere? :Y Leporcsiszoltatni a festest es atfujni feketere. Persze valami kopasallo festekkel/eljarassal (gondolom a muanyag a raegetest nem csipalja).

Buy books not gear.

(#224) rszombati


rszombati
csendes tag

Sziasztok. A héten vettem egy Toshiba Satellite L30-115 típusú notebookot a mediába 148000-ért. Gondolkodom a garanciakiterjesztésen! Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a vásárlástól számított 30 napon belül kell regisztrálni?

Egyébként eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, hihetetlen halk a jószág....

(#225) rszombati


rszombati
csendes tag

Lenne még gy kérdésem: A pcmark 2002-vel a köv. adatok jöttek ki:
cpu: 4798
memory:4012
Hdd:765

Super pi 2m: 2:46 sec.

Nem túl kevés ez. A gép adatai: intel celeron m380, ati radeon expess x200, 40gb sata, 2x256 mb ddr-II 533. A vga megosztott, így 32 mb a vga mem., míg a rendszer 480. Ha egy 512-est betennék, akkor a vga 64 mb lenne. Vajon a 2 memoria lassítja a gépet, vagy a kevés vga memory???

Szerintetek is kevés ez az adat???

(#226) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Volt már elég sok noti a kezem között, de sajnos Toshibából a mostani modellek közül még nem. Könnyű notit szeretnék venni, és az egyik jelöltem ez a noti lenne:
[link]

Valakinek volt-e már dolga ezzel a kis szépséggel. (Toshiba U200) Konkrétan a felhasznált anyagok minőségére lennék kíváncsi.

Forza Rossoneri!

(#227) optikus válasza Doviziozo (#226) üzenetére


optikus
senior tag

Jol nez ki, 12'' az nagyon franko, en is ezert vettem subot. De sajnos megneztem az arat is :B
Az enyem is konnyu de fembol van a sasszi kb 50%-a, ugy van osszedolgozva a muanyagokkal, hogy csak szetszedes utan lattam mely resze muanyag es mely fem.

Buy books not gear.

(#228) optikus


optikus
senior tag

Vennek valami egerzetet is. Letezik BT-s eger? Plane ilyen pici laptop eger meretben?

Buy books not gear.

(#229) Szólista válasza optikus (#228) üzenetére


Szólista
senior tag

pl:[link]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#230) rszombati


rszombati
csendes tag

Lenne egy kérdésem. Vettem bele egy 256-os kingmax memoriát és most azzal fut. Ma felemeltem az ati pufferméretét 64-re. Innentől kezdve kb. 30 percenként fagyott. Hiába állítottam vissza 32-re. Hibaüzenet: ati2mtag hiba, majd blue screen. Újra kellett telepíteni a winfost a gyári recovery disckel. Mielőtt valaki azt hinné, hogy a memokaresz miatt volt mindez, almondom, hogy az első hibát megelőző 2 napban is használtam a kártyát és semmi sem történt. Az első hiba után kivettem a kártyát, de ugyanúgy fagyott. Driver frissítés a honlapokon egyenlőre nem található. Ugyan az ati.comon van, de azt nem engedi installálni.
Amióta újratelepítettem nem fagyott. Szerintetek a VGA megosztott memóra megemelése okozta a hibát?????????

(#231) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

hi! Azt kérdzeném hogy a Toshiba Qosmio G30 - 163 nootebook hagyan teljesit játékokba?

adatok:
Intel® Centrino® Duo Mobile Technology featuring Intel® Core™ Duo Processor T2500, Intel® PRO/Wireless 3945ABG network connection and Intel® 945PM Express chipset | clock speed : 2.0 GHz | front side bus : 667 MHz | 2nd level cache : 2 MB


System memory
1,024 (512 + 512) MB | maximum expandability : 4,096 MB | technology : DDR2 RAM (533 MHz

Graphics adaptor
NVIDIA® | NVIDIA® GeForce™ Go 7600 256Mb

köszi...

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#232) szatocs válasza sid.:Rc211v (#231) üzenetére


szatocs
őstag

Valszeg elég jól:D Én 3dmark03 - ban legalább 8000 - re tippelem.

=== Szatocs ===

(#233) duli


duli
tag

Van itt valakinak L30-115 Satellite? Vásároltunk egyet sógornak és most tesztelgetem. Kérdés a következő : Amikor leveszem a fényerőt minimumra elkezd zúgni a panel :F Ez tipushiba, ilyennek kell lennie vagy mi lehet?

Egyébként árához képest elég jó kis gép , bár a hozzá adott 256 RAM -mal igen lassúcska XP alatt, de ezt lehet orvosolni +512-vel.Sőt az enyémből próbaképp beletettem az 1 G ramot és megtáltosodott.



[Szerkesztve]

(#234) sid.:Rc211v válasza szatocs (#232) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Aha.... Ha kb 8000-et csinálna 03-ba az tényleg elég pöpec...Akkor valszeg ezen már elfogadhatóan futhatnak a mai, és a közeljövőben megjelenő játékok is.....
Thx..

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#235) szatocs válasza sid.:Rc211v (#234) üzenetére


szatocs
őstag

De ha csak 7000 - et csinál, már az is jó, tuti, hogy fut rajta minden mai játék. Ajánlom, hogy kérdezz rá a noti vga tesztes topicban is!

=== Szatocs ===

(#236) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

köszi...már rá kérdeztem..:)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#237) szatocs válasza sid.:Rc211v (#236) üzenetére


szatocs
őstag

:P

=== Szatocs ===

(#238) optikus válasza Szólista (#229) üzenetére


optikus
senior tag

Szerintem ez nem BT-s. Jo lenne olyan amihez nem kell a sajat kis vevojet dugdoraszni, aztan lehet veszek egy mezei drotosat, abba legalabb nem kell elem...

Buy books not gear.

(#239) education válasza duli (#233) üzenetére


education
tag

L30-115 om van. Nem zug , ha leveszem a fenyerot.

(#240) rszombati


rszombati
csendes tag

Szia! Nem tudom milyen erősségű a zúgás nálad!Nekem is van egy minimális zúgás, de csak akkor vehető észre, ha közvetlenül oda teszem a fülem a laptop és a kijelző találkozásához. Nekem mindig hallható a zúgás. Nem gondolnám, hogy ez hiba lenne.. Szerintem az ellenállások zúgnak egy kicsit.

(#241) rszombati


rszombati
csendes tag

Egyébként még abban sem vagyok biztos, hogy ez a zaj nem a winchester búgása...

(#242) duli válasza rszombati (#241) üzenetére


duli
tag

Biztos, hogy nem a vincsi zúgása. Egyébként úgy ahogy megoldódott a probléma mivel a Toshiba feliratnál megnyomogoattam a keretet és elhalgatott :DDD Ha mégegyszer előjön bitos szervíz lesz .

(#243) oviktor válasza szatocs (#237) üzenetére


oviktor
tag

Hello!
Érdekel még az hogy merre lehet kapni Satellite Pro M70 198-at?Mert ma voltam 1 számtech boltba és mondtak hogy tudnak szerezni. Ha érdekel akkor írj és adom a többi infot :))

Viktor

(#244) erasure


erasure
csendes tag

Sziasztok, végigolvasva a fórumot, láttam, hogy néhányatoknak van M70-340-es Toshibája.
Én is ezt néztem ki, és a használat során kialakult véleményetekre lennék kiváncsi.
Előre is köszi. :R

(#245) szatocs válasza oviktor (#243) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi, de tegnap már megrendeltem egy Toshiba Tecra A4-230 - ot, ugyanolyanok az adatok, csak 3 év gari van rá, meg valamivel többet tud pl. kártyaolvasó szinten, meg hasonlók. 344,000.
Mennyiben lett volna az, amit mondasz, és hány év gari? Azért mondhatod az infókat.

[link]

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#246) oviktor válasza szatocs (#245) üzenetére


oviktor
tag

Akkor ok. Jó kis gép lesz :) . Árat nem tudtak mondani,nekik is utánna kellett volna érdeklődni. Ez a bolt lenne az :[link]. Én most hozatok az enyémbe még 512 ram-ot és azt 10+áfáért hozzák, az usanotebookon amikor vettem a notit akkor 14+áfát mondtak a ramra :Y

[Szerkesztve]

Viktor

(#247) szatocs válasza oviktor (#246) üzenetére


szatocs
őstag

Én most itt néztem Tvasváriban, 10,300 FT egy TakeMs vagy egy Kingston, de az aliencomputersben pl. Notebook Memória (SO-DIMM) DDR2 512MB 533MHz Kingmax (3 év garancia) - 10 560 Ft, lehet azt kevesebbért is venni!

=== Szatocs ===

(#248) oviktor válasza szatocs (#247) üzenetére


oviktor
tag

Biztos hogy lehet kevesebbért is venni csak az én közelembe nekik vannak a legjobb áraik,és ha 9k ért lenne Pesten cuccos akkor sem jönnék ki jobban :O Így kivön 12re és ha vmi baja lesz neki akkor nem kell messzire szaladgálni :C

Viktor

(#249) szatocs válasza oviktor (#248) üzenetére


szatocs
őstag

Értem, nekem is van olyan, amit jobban megéri Pestről lehozatni, mint innen venni.:)

=== Szatocs ===

(#250) oviktor válasza szatocs (#249) üzenetére


oviktor
tag

:))

Viktor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.