Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) Zuperapuka


Zuperapuka
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a Toshiba L850-13M notival kapcsolatban?

(#10002) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Barátnőmnek van egy Toshiba Satellite Pro L300-as laptopja. Az vele a probléma, hogy a touch-pad környékén rettentően felforrósodik a gép. Az alja szinte süt, pedig asztalon van használva. Azon a részen van a memória is. Lett bele rakva még + 512 Hynix ram.Nem tudja valaki mi lehet a probléma?

Előre is köszönjük a segítséget! :R

Üdv!

(#10003) Kbali válasza blasko92 (#10002) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a gép nem mai gyerek - egy takarítás ráférne szerintem.

(#10004) gergo0007


gergo0007
tag

Ha a vinyó helyett beteszek/betetetek egy SSD-t, az a gyári garanciát befolyásolja?

Kösz.

(#10005) blasko92 válasza Kbali (#10003) üzenetére


blasko92
őstag

Azt kifelejtettem, hogy eddig nem forrósodott fel ennyire, csak ma. :B

(#10006) Kbali válasza blasko92 (#10005) üzenetére


Kbali
nagyúr

Meleg van :)

(#10007) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Nem igazán tudom, hogy a következő probléma hova tartozna, de mivel Toshiba NB-ról van szó, itt próbálkozom először.

Adott egy A200-as (nem mai darab) W7-tel, amiben az eredeti HDD ki lett cserélve egy SSD-re, majd a régi meghajtó a DVD helyére került beépítésre, egy "optibay" keretben.

A probléma itt kezdődik. A rendszer indításkor hol felismeri, hol nem ezt a HDD-t (illetve a keretet, aminek nincs is driver-e). Ez nagyon rapszódikusan fordul elő - néha napokig semmi, aztán újra. Általában a Windows-frissítések után előjön a hiba. Ekkor a BIOS-ban is "eltűnik" a HDD, ugyanakkor áramot kap, mert halkan zümmög. Volt úgy is egy-két alkalommal, hogy egyszerűen használat közben történt meg.

Ezután gyakran 3-4 teljes újraindítás szükséges, hogy ismét "látható" legyen a meghajtó.

Annyi még, hogy a DVD-slot eredetileg slim ATAPI, a HDD meg SATA, így a beépítő keret "belső" csatlakozója SATA, a "külső" pedig értelemszerűen ATAPI. Annyit még, hogy az eredeti DVD - bár nem sokat használtam - megfelelően működött mindig.

A HDD hibáját ellenőriztük, több más eszközben simán működik, mint ahogyan egyébként a Toshibában is.

A beépítőkeretből szintén kettő volt kipróbálva, de mindkettőnél előállt a hiba...

Az A200-as driver-einek újratelepítése is megtörtént az elérhető legfrissebb verziókkal (itt igyekeztem a több helyen megadott sorrendet is követni...).

Az energiagazdálkodásban elméletileg minden eszköz engedélyezve van, ráadásul mind hálózati, mind akkus módban is volt már probléma.

Hasonló hibákról írnak a MacBook-okkal kapcsolatban (az "optibay" ezeknél elterjedtebb), de normális megoldásra ott sem nagyon találtam (kb. "jó-e a csatlakozás, formázva van-e a HDD", stb.).

Az SSD "kímélése" érdekében minden anyagom a HDD-n van (meg persze lementve máshova is), csak nem mindig férek hozzá, amikor kellene...

Ha van valakinek valamilyen ötlete, szívesen venném.

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10008) paul20


paul20
csendes tag

üdv kedves fórum társak
azért írok mert lToshiba satellite l500-24v típusú laptopom van nekem a baj az hogy 64-bit -es win7 újra telepítése után nem működik a FN gomb és ez által nem megy a WIFI hálózat sem és azért írok hogy ti esetleg nem tudódtok erre megoldást

előre is köszönöm válaszotokat
paul2

[ Szerkesztve ]

(#10009) C1trom


C1trom
tag

Pár napja érkezett meg a Satellite L850-11D -m, és az eddigi tesztelés alapján elégedett vagyok vele. Teljesítménye meglepően jó.

Az egyetlen "hiba" hogy az akku üzemideje kicsit rövid (aktív netezgetéssel kevesebb mint 4 óra). Ez megfelel a típusnak szóval nem igazán hiba, és valószínűleg gyakrabban fogom konnektorról használni mivel elsősorban asztali notinak vettem, de kíváncsi vagyok lehetne-e többet kihozni belőle...

A kérdésem az, hogy vajon működésre lehet-e bírni a szunnyadó, cpu-ba integrált intel gpu-t (amivel elméletileg már 6 óra körülre kúszhat az üzemidő lightos használat mellett) és valamilyen intelligens módon lehetne-e váltani a dedikált (amd 7670m) és az integrált gpu (intel HD3000) között, vagy az integrált gpu hardveresen ki van iktatva?

Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert a toshba driver / support oldalán találtam inteles display drivert ehhez a típushoz, és kíváncsi vagyok mi történne ha feltenném (gyárilag csak AMD drivert rakott fel a dedikált gpu-hoz, és szerintem csak azt használja a gép).

(#10010) mr_ricsi válasza C1trom (#10009) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a toshba driver / support oldalán találtam inteles display drivert ehhez a típushoz, és kíváncsi vagyok mi történne ha feltenném"
Amíg itt választ vársz, már rég kipróbálhattad volna.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10011) mr_ricsi válasza paul20 (#10008) üzenetére


mr_ricsi
veterán

[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10012) paul20 válasza mr_ricsi (#10011) üzenetére


paul20
csendes tag

köszönöm már sikerült meg oldani a problémát

(#10013) subler555


subler555
csendes tag

Nemrég tulajdonosa lettem egy satellite pro r850-18k masinának. A problémám az, hogy nem tudok sztereó hangot digitalizálni vele. Gondolom a 200+ árkategóriás gépbe már nem fért bele egy nyamvadt 3,5 jack Line-in bemenet. Vettem egy olcsó USB-és kütyüt de az is csak monóban veszi a 2 csatornás hangot.
Nagyon megköszönném, ha valaki megmondaná konkrétan, hogy mit lenne érdemes venni, hogy tudjak sztereóban hangot felvenni.

(#10014) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#8491) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nocsak, megfiatalodott az akkum!
Már 20% felett járt az elhasználódása, de ma csak 17,2%. (19-20 hónapos az akku.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10015) mr_ricsi válasza subler555 (#10013) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nagyon megköszönném, ha valaki megmondaná konkrétan, hogy mit lenne érdemes venni, hogy tudjak sztereóban hangot felvenni."
Például egy drága USB-s kütyüt?

(Egyébként ha a jelenlegi USB-s hangkártyának sztereó hangbemenete van, akkor képes sztereóba digizni is, csak valamit nem állítottál be megfelelően.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10016) subler555 válasza mr_ricsi (#10015) üzenetére


subler555
csendes tag

Az lesz, csak nem tudom a pontos típust. Gondoltam valaki már próbálkozott hang digitalizálással ilyen gépen. Amit vettem hozzá semmi infó nélkül [link] kb. csak 1 mikrofon bemenet van, de azt 2 csatornán továbbítja. Ha erre a bemenetre egy 2 csatornás jelet adok akkor is közösíti a sztereó jelet. Fel is veszi, de a két csatorna azonos.

(#10017) mr_ricsi válasza subler555 (#10016) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A notidon van mikrofon és füles csati, de neked ez nem elég, mert "line" bemenetre is szükséged lenne. Erre vettél egy kütyüt, amelyen mikrofon és füles csati van, "line" pedig nincs. :F

[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10018) subler555 válasza mr_ricsi (#10017) üzenetére


subler555
csendes tag

Így igaz, köszi a linket.

(#10019) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv mindenki!

Laptop vásárlásán gondolkozom. EZT (189.990 Ft) néztem ki. Mit gondoltok róla? Esetleg valakinek tapasztalat? A Toshiba oldalán azt írják, hogy a DRAM-ból valahogy feljebb lehet húzni a vid.kártyát 4GB-ig, ha van benne 8gb DRAM. Ez hogy is működik?

Tekmen

(#10021) Tekmen válasza polip (#10020) üzenetére


Tekmen
aktív tag

az i5össel is melegszik, beterveztem egy coolermaster hűtőt is alá... azért gondoltam, hogy van ez a program, amivel átlehet csoportosítani a DRAM-ot VRAM-nak... ez hogy is van?

amúgy amit linkeltél, az viszi a BF3-at, Max Payne3-at ultrán/highon?

Tekmen

(#10022) polip válasza Tekmen (#10021) üzenetére


polip
addikt

azzal is melegszik, csak baromira nem olyan mértékben :)

az i7 TDP-je 45 watt, az i5-é meg 35!! baromira nem mindegy :)

amúgy az L850 VGA memóriája 2GB, nem kell oda több...de a notebookcheck-en nézd meg mit tud a kártya, ott minden le van írva

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10023) Tekmen válasza polip (#10022) üzenetére


Tekmen
aktív tag

köszi, hogy ilyen gyorsan válaszolsz :R amúgy a notebookcheck-en 1Gb-os vagy 2Gb-os kártyára vonatkoznak az adatok? vagy ez nem befolyásolja? (egyáltalán van jelentősége, hogy 1 vagy 2Gb :F )

ja és még annyit kérdeznék, hogy mennyivel erősebb az L850-es kártyája, mint egy nVidia 540m?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#10024) polip válasza Tekmen (#10023) üzenetére


polip
addikt

nagy textúráknál van jelentősége csak...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10025) Tekmen válasza polip (#10024) üzenetére


Tekmen
aktív tag

tehát akkor L850el minden mai játék menni fog? :D

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#10026) polip válasza Tekmen (#10025) üzenetére


polip
addikt

nem minden, de a nagy része azért igen :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10027) Tekmen válasza polip (#10026) üzenetére


Tekmen
aktív tag

akkor úgy kérdezem, hogy Mit nem visz?

Tekmen

(#10028) mr_ricsi válasza polip (#10024) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1366x768 felbontás mellett mi értelme van az 512MB-nál nagyobb VRAM-nak?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10029) Tekmen válasza mr_ricsi (#10028) üzenetére


Tekmen
aktív tag

EZ jó kérdés! :K

Tekmen

(#10030) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Azt valaki meg tudná mondani hogy ez ebben a gépben van-e SATA III-mas csatlakozó valamiféle jó kis SSD-nek? Néztem AIDA64-el is az alkatrészeket, de nem vagyok biztos benne hogy a benne levő alaplap az most pontosan milyen SATA verziót támogat.

(#10031) polip válasza mr_ricsi (#10028) üzenetére


polip
addikt

külső monitor? ;)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10032) polip válasza Tekmen (#10029) üzenetére


polip
addikt

ez egy barom kérdés :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10033) Tekmen válasza polip (#10032) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Te esetleg tudod a választ? :F

Tekmen

(#10034) polip válasza Tekmen (#10033) üzenetére


polip
addikt

mire?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10035) mr_ricsi válasza polip (#10031) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"külső monitor? "
Vagyis a user vesz egy notit, hogy hordozható legyen, majd dug rá egy monitort, hogy mégse' legyen hordozható :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10036) Tekmen válasza polip (#10034) üzenetére


Tekmen
aktív tag

1366x768 felbontásnál mi értelme az 512Mb/1Gb-nál nagyobb VRAMnak?

Tekmen

(#10037) polip válasza Tekmen (#10036) üzenetére


polip
addikt

ennél nincs értelme, de

külső monitor:

ricsi még soha nem hallottál arról, hogy az ember vesz egy notit, de tételezzük fel tervez rajta...

otthon és útközben elég a 1366 de az irodában rátol egy 24 collos fhd moncsit és azon dolgozik?

mert ehhez baromira kell a vram!!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10038) PeBala


PeBala
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Biztos van válasz a 10.000 Hozzászólás között de azért megkérdezem. Van nálam egy toshiba satelite pro 6100. Nvidia 420 go videokártyát nem tudom rendesen feltelepíteni XP-re. A gyárival csak 986x768 a felbontás a toshibás driverrel pedig behülyül. Tudnátok dobni egy linket a jó driverhez? Vagy valami egyéb megoldás.

Segítséget előre is köszönöm!

Balázs.

(#10039) mr_ricsi válasza polip (#10037) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ricsi még soha nem hallottál arról, hogy az ember vesz egy notit, de tételezzük fel tervez rajta...
otthon és útközben elég a 1366 de az irodában rátol egy 24 collos fhd moncsit és azon dolgozik?"

Dehogynem hallottam. Csak éppen akinek eddig ilyen igénye volt, az már a notiból is nagyobb felbontásút keresett, és alap kérés volt a dokkoló megléte.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10040) sec0nd


sec0nd
tag

Laptop vásárlás előtt állok, eddig ezt a két típust néztem ki:
-Toshiba Satellite Toshiba Satellite L850-13U (Intel Core i5 2450M / 6GB / 500GB / AMD Radeon HD 7670M)
-Dell N5110 (Intel Core i7 Mobile i7-2670QM / 6GB / 640GB / NVIDIA GeForce GT525M 1GB VRAM)
Az árkülönbség 25-30 ezer forint a két típus között, a Toshiba az olcsóbb.
Melyiket ajánlanátok? Melyiket ismeritek?
Játszanék is rajtuk. Illetve várható e árcsökkenés vagy vegyen meg most? Még ráér 1 hónapot.

[ Szerkesztve ]

(#10041) Kbali válasza sec0nd (#10040) üzenetére


Kbali
nagyúr

i7-tel az Inspiron nem ajánlott vétel, túlmelegszik, stb...
Amúgy meg kérdezz be ide, ez a szaktopik.

[ Szerkesztve ]

(#10042) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Barátnőm régi L300-as gépének a tápcsatija lazult ki. Tölteni lehet vele, de a csatlakozó nagyon mozog. Most el van törve és cserélni kell vagy csak ki van lazulva? Állítólag Toshiba betegség. Ki mit tud erről? Köszi a válaszokat előre is.

(#10043) Kbali válasza Laybee (#10042) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bármilyen gépnek lehet ilyen baja (HP-mnak is volt ilyen) - a lényeg, hogy meg kell javítani, mert egy idő után letörik a csatlakozó az alaplapról, akkor pedig már nem lesz javítható.

(#10044) Laybee válasza Kbali (#10043) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi szépen!

(#10045) polip válasza sec0nd (#10040) üzenetére


polip
addikt

én a toshibát venném, szerviz szempontjából, illetve minőségben jóval az inspiron felett áll

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#10046) szecskkaa


szecskkaa
csendes tag

Sziasztok
Van egy toshiba laptopom, L750D-15E, és ugye a Toshiba laptopok nem szeretik a "nem Toshibás" drivereket. A kérdésem az volna, hogy ha az AMD oldaláról felteszem a legújabb CAP-ot, az okozhat-e valamilyen problémát?
Előre is köszi :))

(#10047) whiteman0524 válasza szecskkaa (#10046) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Sztem a CAP nem okoz csak a grafikus driver. Ha jól tudom a Toshiba nem is gyárt külön CAP-ot, mert miért is tenné. Azt nyugodtan felrakhatod sztem. :K

(#10048) mr_ricsi válasza szecskkaa (#10046) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mi értelme lenne nálad a CAP-nek? Nem a több GPU-s rendszerekhez való, míg a notidban csak egyszem HD 6520G van az APU-ba integrálva?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10049) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#10014) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nocsak, megfiatalodott az akkum!
Már 20% felett járt az elhasználódása, de ma csak 17,2%. (19-20 hónapos az akku.)"

Megint javult az állapota:

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10050) szecskkaa válasza mr_ricsi (#10048) üzenetére


szecskkaa
csendes tag

A notimban 6540g2 van, 6520g+6470m.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.