Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) Tuya válasza galmat89 (#7995) üzenetére


Tuya
tag

Hm újra nézegetem a linkjeid....a 146 és a 10E között csak az oprendszer és vinyoméret különbség van???Illetve a 146 és a 108 között pl megint mi a ..... a különbség?Op rendszer?
Bassszus L650en belül van egy kupac variáció....van jelentésük a betüknek,számoknak?Thx! :C

(#8002) Thunderzolee válasza Tuya (#8001) üzenetére

Itt megtalálod a felszerelések közti különbségeket.
ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/hu/series/Satellite-L650-sorozat

Oprendszernél még arra figyelj, h XP-s driverek nincsenek minden notihoz, ha tetszik ha nem, inkább tegyél fel Win 7-et.

Termékregisztráció és garancia valóban úgy működik, ahogy írta itt lejjebb valaki. Be kell regisztrálni, és akkor kapod meg a 2-3 év alapgaranciát.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8003) galmat89 válasza Tuya (#8001) üzenetére


galmat89
tag

Konkrétan az, hogy mondjuk az L650 után milyen 3 szám áll azt befolyásolja, hogy milyen kiszerelésben árulják, apróbb-nagyobb hardveres különbségekkel. Tehát design-ban minden 650-es ugyanúgy néz ki, azért van mégis 10-20e forintos különbség közöttük, mert más-más alkatrészekkel vannak felszerelve.

Kb annyi az értelem, hogy olyan, mintha te állítanád össze a konfigot bizonyos kereteken belül, persze ez kicsit időbe telik mire végigbogarászod a 10-15 db L650-est, de legalább biztos találsz olyat, ami megfelel.

Kimenetek szempontjából szerintem nincs különbség az L650-eseken belül.
Van bennük természetesen D-Sub és még HDMI is, nyilván ha teheted, mindenképp utóbbit érdemes használni, főleg ha tv-re akarod kötni, mivel D-sub-on hangot nem viszel vele.

Ami engem érzékenyen érintett, hogy a Toshiba a belépő notijaiba általában nem rak firewire portot, ami a videokamerámhoz nem ártott volna, és mivel nincs bővítőkártya hely benne, ezért ezt csak usb-s átalakítóval lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#8004) Pettyem


Pettyem
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb választás Toshiba L670-16M vagy Toshiba A500 1-DN árban nincs sok különbség köztük. Az A 500-ról az iponban nem való jó a teszt .
Köszi a válaszokat!

(#8005) Thunderzolee válasza Pettyem (#8004) üzenetére

Nekem A500 1DN van.
Ez 15"-os, T6600 + GT230M kombóval.

A másik 17"-os, Core i3-as procival, és egy vadállat HD5650-es VGA-val.

Egyértelműen az L670-16M a jobb.
Tessék, itt van két táblázat összehasonlításképp:
VGA és CPU

Az A500-as egyetlen előnye a Harman Kardon hangszórószett, észrevehetően másképp szól, mint az átlagos notis hangszórók. De ez csak ilyen vájtfülűeknek való, földi halandóknak felesleges opció.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8006) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Sziasztok

Volna egy ilyen típusú laptop:

Toshiba Satellite A85-S107

A gond vele az hogy az aku töltője (adaptere) tökéletes, de sajnos a töltője merül le. Ha bedugom az adaptert akkor elöl a kis led nem ég, jelezvén, hogy töltené.
Ahogy bekapcsolom pár másodperc és vége.

Tehendők vélemények _?

Pm-et vagy választ varok attól aki tud ezzel a hibával mit kezdeni.

(#8007) Tuya válasza Thunderzolee (#8002) üzenetére


Tuya
tag

köszi szépen :DD és nem akarok én XP-t happy vagyok a winfos7 64es változattal.... :C

(#8008) Tuya válasza galmat89 (#8003) üzenetére


Tuya
tag

D-sub azért kell,de az a jó ha mindkettő van....én erre tippelek...a hangot nem a TV-nek adom inkább, hanem jelenleg aktiv hangfalaknak,2.1 Logitech Z4...de később jó lenne persze erősítőnek adni,profi hangfal készlettel....délután postázom a régi lapost szóval internethasználatom mostantól egyenlőre a munkahelyre korlátozodik....

Oké értem az L650 lényegét...ebben az árkategoriában 150-200 ezt célszerű választani?Ez gondolom közép-alsó kategória igaz?Hm keresek valami Toshiba oldalt....

mondjuk pl az i5 kategória miben jobb?gyorsabb prockó??meg van az i7 ami meg már brutál gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#8009) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sziasztok, pár napja kaptam egy Toshiba T210-t...beállítottam a programokat és a rendszert,szerettem volna lementeni a jelenlegi állapotot ,ezért feltettem a Paragon Backup & Recovery 10.0 Suite-ot, mert elég sokan ajánlották.A másik gépemen évek óta Norton Ghost-ot használom, de 64bites Win7-re gondoltam jobb lesz a Paragon. telepítés után az egész partíciót tönkre tette ,nem kérdezett semmit, de restartnál már nem tudott elindulni a rendszer.semmit nem aludtam ,mert próbáltam helyreállítani és vasárnap nem találtam olyan szerelőt ,aki kijött volna...végül egy pendrive-ról fixmbr paranccsal sikerült újra elindítanom. azóta eltűnt a gyári /rejtett/ rendszer helyreállító partícióm :( beszéltem egy thoshiba-s szerelővel,aki mondta h ők bármikor visszateszik nekem, ha szükségem lenne rá, de a szerviz 250km-re van tőlem. nem tudna nekem segíteni valaki abban, honnan tölthetném le azt a kép fájlt, amit a rejtett partíció tartalmazott ? mégis csak egy eredeti windows volt rajta :U

[ Szerkesztve ]

(#8010) galmat89 válasza Tuya (#8008) üzenetére


galmat89
tag

Itt egy CPU benchmark lista. Nézegesd át, ott van minden notebook proci, és ott a teszt eredményekből kivehető, hogy melyik mennyivel erősebb.

Az intel Core i-s procijairól jól írtad, az i3 a belépő szint, i5 a közép és i7 az abszolút csúcs kategória. Mind a három 2010-ben került piacra, ergo a legfejlettebb gyártási technológiával készült, ami pl ott jön jól, hogy kisebb az energiafelhasználás és kevésbé melegszik, ergo kevésbé kell hűteni (persze nem arra gondolok, hogy ezeknél már be se kapcsol a venti.)
Viszont mivel 2010-es széria, ezért még az i3-as is tud számos újabb feature-t, amit modern procik, pl a virtuális magok száma pl 4 db, az i3-ban, ami 3d-s renderelésnél, photoshop, video vágó progiknál jól jön, ha a 64-bites változatukat használod.

HD videó lejátszást meg rá kell bízni a GPU-ra, (ezt a lejátszó progikban be lehet kapcsolni), így a proci terhelése minimális (1-5%) marad, akár full hd filmeknél is.

Minden progiból, ami elérhető, használj 64-bites változatot, mivel így egy 64-bites oprendszernek nem kell egy virtuális 32-bites környezetben futtatni a programot, ami teljesítménycsökkenéssel jár.
Arról nem beszélve, hogy a Windows 7 64-bites kernelje amúgy is stabilabb, mint a 32-bites windows-oké.

Remélem sikerült a kérdésedre választ adni. :))

(#8011) galmat89 válasza szarnyalosas (#8006) üzenetére


galmat89
tag

Kicsit ha érthetőbben fogalmaznád a problémát, az jó lenne. :K

"A gond vele az hogy az aku töltője (adaptere) tökéletes, de sajnos a töltője merül le."
A töltője lemerül? Gondolom az aksira gondolsz.

Másik noti töltővel próbáltad (ismerős/barát/munkatárs/szomszéd)?
Lehet, hogy kontakthibás a töltőd.

Nekem egy több éves notimmal az volt, hogy aksi mindig benne volt, aztán egy idő után tönkrement, ergo hiába volt töltőn egész nap, egyből lemerült, ahogy levettem a hálózatról.
Az ilyet aksi cserével orvosolni lehet, a másik hibafaktor a töltő lehet.
Kísérletezni kell melyik a ludas.

(#8012) Tuya válasza galmat89 (#8010) üzenetére


Tuya
tag

Huuhh marha rendes vagy...viszont a hozzászólásod mindig felvet bennem újabb kérdéseket:
tehát i3 2 magos de virtuálisan tud 4et
az i5 esetleg még beleférhet anyagilag ennél mi a helyzet?Hány magról van itt szó?

Mi az a GPU?Mert majd tervezek magasabb felbontásu filmeket letölteni,nézni....

(#8013) vok


vok
csendes tag

Üdv
Van egy satellite pro u200-125 laptopon. Lecseréltem a gyári vistát win7-re.
3 eszközt nem ismert fel a frissítés után a rendszer. Ebből egy a bluetooth volt. De még mindíg maradt kettő:
- Háttérvezérlő
- Ismeretlen eszköz
Nem tudjátok mi lehet?
Vagy nincs olyan progi. ami az ilyen eszközöket felismeri?
Mellékeltem az eszközkezelő képeit (itt még a bluetooth ismeretlen volt).
köszönöm
üdv
Csaba

(#8014) galmat89 válasza Tuya (#8012) üzenetére


galmat89
tag

GPU=Graphics Processing Unit

magyarul a videókártya processzora szabad fordításban. A VGA karira lehet a HD filmek hardveres gyorsítását bízni, így leveszi a terhelést a prociról.
Amúgy ez nem csak így van így, az Internet Explorer 9 vagy a Mozilla Firefox 4 is tudni fog GPU gyorsítást, ami sokkal gördülékenyebb honlapmegjelenítést tesz lehetővé, meg a legújabb flash verzió (pl youtube videók), szintén mennek hardveres gyorsítással.
Ez akkor jön jókor, ha a gépet közben másra is használod a háttérben, pl rendszerkarbantartás, konvertálás, tömörítés vagy ilyesmi.

Amilyen Core i5-ös CPU neked szóba jöhet azok még szintén két fizikai maggal rendelkeznek, azaz azok is "csak" 4 virtuális maggal dolgoznak, viszont a Core i5-nél már magasabb az órajel és nagyobb az L3 cache mérete is.
Most ezt egyszerűen, meg röviden elég nehéz lenne elmagyarázni, hogy mit jelent, a lényeg, hogy úgy képzeled el ezeket, mint a kocsik motorját, van x lóerő, az erősebbnek meg mondjuk kétszer annyi lóerő. A lényeg, hogy erősebb az i5 proci, de hogy mennyivel, azt a linkelt teszt eredményeket is tartalmazó benchmark lista tartalmazza, aminek az elemzésére nem elég a hely. :DDD

Egy szó mint mint száz a Core i5 erősebb jóval mint a Core i3 ( itt is két típus van a 3xx széria meg az 5xx széria, utóbbi erősebb (magasabb órajel,nagyobb cache).

De durva erőkülönbség nem lesz ezek a procik között, max akkor, ha egy 150e ft-os notit hasonlítasz össze egy 250-300e ft-os hardvereivel.

(#8015) kEX182


kEX182
csendes tag

Sziasztok

Tegnap vettem egy Toshiba C650-177-es gépet, és az lenne a kérdésem, hogy normális-e az hogy a fedél olyan puha, hogy kézzel be lehet nyomni (lecsukott állapotban) könnyedén. Direket van ilyen puha anyagból? Nem kelt túl masszív benyomást...

Előre is köszönöm,
Peti

(#8016) galmat89 válasza kEX182 (#8015) üzenetére


galmat89
tag

Nekem L500-as gépem van, szintén ilyen "puha" a fedél, kisebb nyomásra is látványosan "behorpad". De elég rugalmasnak tűnik, fél éve van meg, még nem volt vele gondom. Kicsit olyan ez mint egy Suzuki Swift, azt lehet így hajtogatni. :DDD

(#8017) galmat89 válasza vok (#8013) üzenetére


galmat89
tag

wifi, webkamera amit nekem a win7 nem szokott felismerni.

Rakd fel az összes drivert a gépedhez szerintem. (csak drivereket, ne minden programot, mert nagy része felesleges, ami a toshiba honlapján van)

[ Szerkesztve ]

(#8018) Tuya


Tuya
tag

Na belefolyok egyre jobban:Mi a különbség a L650 108 és a 146 között...mert nekem nem tűnik fel semmi különös?

Másik kérdés,hogy rendelt-e már valaki valamit az ipon.hu -ról???Hogy müködik?Megbízható-e?Miket kell tudni?Köszönöm....

(#8019) #82903040 válasza Tuya (#8018) üzenetére


#82903040
törölt tag

A 108-hoz van w7 a másikhoz nincs.

(#8020) szarnyalosas válasza galmat89 (#8011) üzenetére


szarnyalosas
tag

szia

Az aksi töltöje jo, mármint ez az adaptere értem, ami a 220 at átalakitja.

Az aksija a notinak jó. Es az adaptert más notival kiprobáltuk.

ha bedugom a noti aljzatába az adaptert akkor nem gyul ki elöl a kis led hogy tolti.
Na és persze ha bekapcsolom, mikozben rá van dugva az adapter szivás, mert nem megy, alig indul el és az a kis indulas is amiutan egybol restart, azt is az aksirol kapja

kérdés -?

(#8021) galmat89 válasza szarnyalosas (#8020) üzenetére


galmat89
tag

Egyik barátomnak volt Toshiba notija, neki kontakthibás volt a csatlakozója a laptopnak, ahova bedugod az adapter kábelét.

Kizárásos alapon csak ez lehet ami nem stimmel. Mert nem hinném, hogy szoftveres gond van, szóval én még megpróbálnám egy másik noti adapterrel tölteni, ha nem megy, akkor szerintem az szervíz sajnos.

(#8022) Thunderzolee válasza Tuya (#8018) üzenetére

Az Ipon etalon, pont tegnap voltam én is:

A bejárat előtt volt a sor vége, pedig 3 ablaknál lehet fizetni, és 5-en adták kifelé az árut. Mögöttem levő tag valószínűleg nem szokott odajárni, állt picit mögöttem, aztán csörgött a mobilja, felvette, és csak annyit mondott bele: hát semmi gond, menni fogok, csak kicsit tovább tart ez, úgy tűnik nagyon népszerű a bolt..
(Ezzel utalt a sorra.)
Sajnos nem volt nálam a fényképezőm, pedig érdemes lett volna csinálni képeket, jó kis Logoutos írás lehetett volna belőle. :B

Persze, a Tescoban is sor áll a kasszáknál sokszor, de nem is erről van szó. :)
Olvastad ezt esetleg Logouton?
logout.hu/tema/re_kulonleges_szexualitas/friss.html
Benne ezt a hsz-t? :D
logout.hu/tema/re_kulonleges_szexualitas/hsz_91-91.html

Iponnál meg regisztrálsz, és ugyanúgy rendelsz, mint bármelyik netes boltból. Aztán személyes átvétel, vagy kiszállítás, amelyik szimpatikusabb. Reggel 7-ig kell megrendelned egy adott terméket ahhoz, h aznap 15 óra után átvehesd a boltban. A kiszállítást futár hozza, nem posta, és telefonos megbeszélés után bárhová kiviszik.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8023) Tuya válasza Thunderzolee (#8022) üzenetére


Tuya
tag

Akkor ezek szerint van fizikálisan egy bolt is valahol ez nem csak szimpla webshop....az meg felteszem Budapesten van...van nekik minden csak odamegy az ember vagy rendelni kell és megadott időban átvennni??
Na majd rámászok a honlapra...mert az áraik k..va jók...persze relativ ez is...de nekem ok!

(#8024) Tuya válasza Tuya (#8023) üzenetére


Tuya
tag

na megvan a bolt Bp.Francia ut 40,most már csak aza kérdés,hogy amit kinézek a honlapon azt tudják-e produkálni hétfőre...

(#8025) Tuya válasza Tuya (#8024) üzenetére


Tuya
tag

na ahogy látom vagy L650-108 ami 173ezer vagy 10E nagyobb vinyoval 177ért...sztem a 13T nem ér 199et csak a videokari miatt....mondjuk az ipon-on néhány adat nem helyesen van megadva...pl a 19K is érdekes lenne amit a Toshiba szerint 5145vga...de az ipon szerint sima intel gma...

(#8026) Pettyem


Pettyem
csendes tag

Sziasztok!
Toshiba A500-1EE
ntel Core i3-330M 2.13Ghz processzorral, 4Gb DDR3 memóriával, 16"-es kijelzővel, 320GB merevlemezzel, Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel rendszerrel, Blue-Ray meghajtóval, nVidia GeForce GT 330 integrált videókártyával

Megtudnátok mondani mire elég ez a gép? a videókártya?

Köszönöm!

(#8027) Thunderzolee válasza Tuya (#8025) üzenetére

Ha valamit elírtak, írj nekik, kijavítják. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8028) Thunderzolee válasza Pettyem (#8026) üzenetére

Nekem 1DN van (T6600 + GT230), az is futtat mindent amivel csak játszok, persze nem maximális grafikán. A GT330-as egy fokozattal jobb, de manapság már sok mégjobb VGA is a piacon van.
Youtubeon találsz GT330-as gameplay részleteket:
youtube.com/results?search_query=gt330+gameplay

Az a noti nem azért olyan drága, mert ilyen VGA van benne, hanem a Harman Kardon hangszórószett, illetve a Blu-ray miatt.
Ha nem vagy vájtfülű, és Blu-rayre sincs túl nagy szükséged, akkor erősebb CPU-VGA párossal is kapsz ugyanennyiért notit. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8029) suni100


suni100
csendes tag

Sziasztok!

A Toshiba Satellite A660-166-ról tud nekem valaki írni egy kicsit? Nagyon szimpatikus a gép, de teszteken azt olvasna hogy a képernyője nem a legjobb, nem túl kontrasztos a képe, én meg fotókkal dolgoznék és ez elég problémás lehet így... Valóban így van? Valamint felépítésileg milyen?

(#8030) Yany


Yany
addikt

Halihow, A300-1NO notinak melyig gombjával lehet tiltani/engedélyezni a tapipadját? FN+Valamelyik F? Melyik? Megy szoftver nélkül is, vagy mindenképp kell hozzá szoftver? (Win7 alatt) Köszi a segítséget. :R

szerk.: néha magától(?) letiltja a tapipadot, miért?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8031) Tuya


Tuya
tag

Skacok!Nekem a régi laposon volt hangerőállító gomb....olyan jó kis hagyományos...ilyen már abszolut nincs?Csak szoftveresen tudom a hanegerőt állítani?Amugy megérkezett a L650-10E.Sok tp-m még nincs vele....de az ipon tényleg korrekt banda....

(#8032) Raftsman


Raftsman
csendes tag

Sziasztok!

Egy Toshiba L650-108 (PSK1JE) notebookkal lenne problémám. A gyári BIOS (v 1.2) frissítés után (v 1.8) - melyet a tempro ajánlott fel - elkezdte járatni őrületesen a processzort. Voltam olyan okos és nem mentettem a régi verziót, próbáltam keresni neten, de sehol nem találtam. Valaki találkozott már ilyen problémával,illetve van bármi ötlete :) ?
Előre is kösz.

Üdv:
R

(#8033) Johnee


Johnee
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vétele előtt állok és ezt a modelt néztem ki magamnak: TOSHIBA Satellite L500-1XR kérdésem az lenne hogy mi a véleményetek róla? illetve hogy mi a különbség az L500-1XR illetve a L650-146 között a memória méret és a kinézeten kívül?
Jah és megnéztem a toshiba honlapját és ott az áll hogy az L500-1XR aksija az 2 óra 40percet az L650-146-é pedig 3óra 30 percet bír. Mitől ilyen nagy a két gép üzemideje közötti különbség, vagy ez csak papíron ekkora?

A válaszokat előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#8034) #82903040 válasza Tuya (#8031) üzenetére


#82903040
törölt tag

l500-on van!

(#8035) hajcsaka


hajcsaka
csendes tag

Hali

NAGY SEGITSÉG KÉNE !!!

Szval van egy tegnap vásárólt toshiba 130-10g lapim amit nagyon elállitgattam
Most sehogyan nem indúl ..ujra szeretném telepiteni
Hogyan tudom ujratenni benne a windows 7 et amit ugye előre felirtak a belső particióra ?

Köszi

(#8036) Krystal_s válasza hajcsaka (#8035) üzenetére


Krystal_s
addikt

bekapcsolásnál ha folyamatosan nyomva tartod az F8 gombot, akkor nem jön be a Javítás opció ? ott lehetne majd kiválasztani a Toshiba rendszer helyreállítást a rejtett partícióról.
pár hsz-el feljebb írtam h én is hasonlóan jártam ,de nekem annyira elszállt h csak pendrive-ra felírt windows-al tudtam fixmbr parancsokkal javítani :\ sajnos nekem a rejtett partícióm is eltűnt, és azzal az windows7 képfájl is :(
nálad mi történt ?

[ Szerkesztve ]

(#8037) cszolii


cszolii
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Én is most lettem tulaja egy L650-146-nak
Win7 64-et telepítettem és van egy eszköz amiről nem tudom, hogy micsoda így fogalmam nincs hogy milyen drivert töltsek le hozza.
Az Eszközkezelő "PCI egyszerű kommunikációs vezérlő"-nek nevezi.
Ha tudja valaki mi lehet ez ossza meg!
Köszönöm!
Egyébként minden ok a lapossal, öröm meg bodottág! :DD

(#8038) Thunderzolee válasza cszolii (#8037) üzenetére

Tempro arra a gépre nem elérhető?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8039) Rosep


Rosep
senior tag

Sziasztok! Van egy Toshiba L300-1B9 notim. Volt benne egy T3200 meg egy 2 gigás 800-as RAM modul. Kezdetnek vettem bele még egy ugyanilyet egy másik L300-ból. Teljesen egyformák, csak a gyártás hete különbözik. Fő a kompatibilitás (nem szeretem ha különböző RAM-ok vannak a gépeimben): :)
Aztán pár napja kicseréltem a procit is. Egy T6570 ment bele, tökéletesen kezeli. 800-as FSB-vel megy szépen ahogy kell. Igen ám, de a RAM-ok továbbra is 667-en mennek csak. Intel oldalán megnézve a GL40 kezeli a 800-as DDR2-t és DDR3-at.
Természetesen a BIOS annyirta puritán, hogy semmit nem lehet állítani. Nincs mégis valami mód, hogy a RAM-ok is 800-on fussanak, szinkronban az FSB-vel?

(#8040) Rosep válasza cszolii (#8037) üzenetére


Rosep
senior tag

Nagy valószínűséggel:
Intel Management Engine Interface
Én a Dell oldalán találtam hozzá drivert.

(#8041) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

L505-111 -es lapos. Problémám lenne a wifi-vel. Sajnos a sebessége nagyon szerény, mondhatnám tetű lassú. Realtek 8187B chipes az aranyom és egy 30/15-ös netnél 4/0,15 tud a wifi. A céges dellel ugyanezen a helyen 15/15 jön, igaz ott intel-es a wifi.
Próbáltam már win7 és Xp alól is, de sajna mindenhol ilyen gyatra.
Sajnos nem túl sok beállítható dolgot találtam. Lehet ezzel kezdeni valamit? Esetleg szervíz?
köszi a segítséget előre is

(#8042) Rosep válasza kavarc (#8041) üzenetére


Rosep
senior tag

Nem biztos hogy a kártya a ludas. Lehet egyszerűen csak szarabb antenna van a gépben, vastagabb a káva műanyagja. Szerintem ez ennyit tud....

(#8043) kavarc válasza Rosep (#8042) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!

Ja azt nem mondtam, hogy a router mellől és tőle 2 méterre is ennyi. Szal nem hiszem, h az antena itt bezavarna; mégha gyengébb teljesítményű is.
Az viszont számomra elfogadhatatlan, h ennyit tud. Azért egy 200k-s laptopon nehogymár 0,15M legyen a feltöltés... a telefonom többet tud. :)

(#8044) nRu3 válasza mrsitn (#7997) üzenetére


nRu3
addikt

Én 3hete vettem magamnak és nagyon jó kis deszka, igaz én a háloszobámban használom ahol a redőny is le van engedve nappal igy a fényes manyag hibáját nem érzékelem.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#8045) galmat89 válasza Johnee (#8033) üzenetére


galmat89
tag

Nekem már március óta egy L500-1XR-em van. Minden szuper, nagyon szeretem.
Annyi, hogy ATI vga drivert nem a Toshiba honlapjáról kell szedni, mert ott már nem frissítik 1 éve a vga drivert, de a neten meg lehet találni mindig a legújabb Mobility Catalystet, ami fel megy rá.

Nekem csak 1 hibája van, hogy a fényerő gombjai fordítva működnek, végül is nem gáz, már megszoktam. Ezen nem segítette se Bios update, se Win reinstall, se Toshiba Value Added Package, se Flashcard Utility, szóval inkább belenyugodtam, hogy ez így marad. :D

Amúgy semmi bajom vele ezen kívül, gyors, az aksi is elég jól bírja, akár játszani is tudok rajta még az új játékokkal is, persze azokkal csak low-medium grafikán. Szerintem ez egy 150-160e ft-os notebooktól teljesen korrekt. Én márciusban 159 990-ért vettem, nemtudom hol jár most az ára.

(#8046) gu007


gu007
aktív tag

feltelepítettem a tempro progit ami most a bios frissítést emlegeti. mennyire bonyolult megcsinálni?

(#8047) galmat89 válasza gu007 (#8046) üzenetére


galmat89
tag

Semennyire. Teljesen automatikusan megy, csak elindítod a fájlt a windowsban és vársz.

(#8048) cszolii válasza Rosep (#8040) üzenetére


cszolii
csendes tag

Köszönöm, valóban "ő" hiányzott.
Sikerült megoldani.

(#8049) cszolii válasza Thunderzolee (#8038) üzenetére


cszolii
csendes tag

Megpróbalkoztam a Tempro-val, de egyszerűbbnek tűnt a kézi megoldás miután tudtam, hogy mit keressek.
Köszönöm a segítséget!

(#8050) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Van egy Toshiba Tecra M7-es tablet notim, t2400-as procival, ami csak 32 bites. 64bites-re szerettem volna fejleszteni, ezért vettem is egy t7200-as procit. Pontos beszerelés után nem akart bekapcsolni a gép. Régi procit visszaszerelve beindul. Új proci másik gépekben flottul működik. Mi lehet a probléma? Neten körbenézve nagyon sokan cserélték nagyobbra a procit a notiban, valamit talán nem veszek figyelembe? Mit rontok el?
Minden segítséget szívesen fogadok! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.