Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, visszatérnék az emlitett hangos hütés problémára,
Visszaolvasva megtaláltam a kérdésemre a választ, de hiába hoztam létre új profit, ahogy Satellite fórumtárs irta, illetve a másik módszert alkalmazva sem tudtam beállitani.
Egy darabig közepes fordszámon ment a venti, majd kb 10 perc elteltével ismét elkezdett hangosan felpörögni :(
Esetleg más megoldás?
Thx.

® visions created with passion

(#1652) Muad-Dib


Muad-Dib
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék notebook-ot venni, kinéztem egy Toshiba-t és szeretném róla kikérni a véleményeteket.

A típus neve : Toshiba Satellite A100-906

http://depo.hu/termek/notebook-ok/toshiba/toshiba_satellite_a100-906_217c104468.html

Ez lenne az első laptop-om.

Milyen tapasztalataitok vannak a Toshibáról? Előnyők/hátrányok?

(#1653) Muad-Dib


Muad-Dib
csendes tag

A html maradt le a linkből... egyébként jó a link.

(#1654) ABE válasza Uzmany (#1651) üzenetére


ABE
őstag

Uzmany

Ha Celeron M procis géped van, akkor a #890, #895, #897, #898 hozzászólásokat ajánlom figyelmedbe, ez L30-asnál működik. Valószínűleg más típusnál is beválhat a dolog, ugyanis a Power Saver-rel trükközik. Ezzel állandó fordulatszámra lehet kényszeríteni a hűtőt, és általában 40-50 fok között tarja a procit. Nemzetközi Toshiba fórumon sem tudtak más megoldást. Ha Pentium M ketyeg a gépedben, akkor meg nem szabadna, hogy ilyen gondod legyen.

(#1655) Uzmany válasza ABE (#1654) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm a segítséget.

® visions created with passion

(#1656) lúúúzer válasza Uzmany (#1651) üzenetére


lúúúzer
tag

Helló!
Bocs, hogy ilyen sokára írok, de hosszasan próbálgattam a beállításokat. Sajnos nem sikerült elérnem, hogy ne durvuljon be néha-néha a hűtő. Szerintem ma kipróbálom a #890 hsz körüli dolgokat még egyszer.

Másik amit kérdezni akartam, hogy nálatok futnak a játékok? Nálam a NFS carbon 640*480-ban teljesen jól elmegy. Igaz ez a most wantedra is, de a Heroes V valami miatt nem megy.Pontosabban amikor betölt OK (kb 20 fps akár 1280*800-ban is), de ahogy gyalogolok a pályán egyre lassabb lesz, aztán 1 fps alá esik fél percen belül (640*480-nál is). De a NFS-ek akkor mért mennek órákon át? Próbáltam növelni a videó ramot, de 256MB-tal sem lett jobb. :W

(#1657) ctnyr válasza Muad-Dib (#1652) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Helló!
Nekem ilyen laptopom van,egyenlőre meg vagyok vele elégedve.A kérdés,hogy te mire használnád.Játékok is elfutkorásznak rajta,bár az újjabbakat már nem tudja natív felbontásban,de azért még mindig nem számít rossznak a 7600go.(Ha kicsit visszább olvasol,akkor asszem írtam egy 3dmark eredményt is.)Legalábbis szerintem.Szóval nekem bejött,személy szerint merem ajánlani.

(#1658) ABE válasza Uzmany (#1655) üzenetére


ABE
őstag

Uzmany

Jah, annyit talán elfelejtettem mondani, hogy érdemes fölrakni mondjuk a Notebook Hardware Control nevű programot, ami állandóan figyeli a proci hőmérsékletét, így könnyebb eldönteni, mikor kell a profilokat váltogatni. De egy idő után már rutinból fog menni, csak rá kell érezni kicsit. :) Remélem nálad is működni fog.

(#1659) lalaja


lalaja
csendes tag

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.
Az IE7 néha flash9c ock hibaüzenettel leál.
Tudna valaki segíteni mi a hiba,és mit lehetne tenni ellene.
Köszönettel.

(#1660) csabika0001


csabika0001
senior tag

Ha valakit esetleg érdekel egy 9 hónapos Toshiba Tecra A8:

[link]

(#1661) orbano


orbano
félisten

Toshiba M100-a van itt valakinek (nem a portégé)? Vélemények, tapasztalatok érdekelnének!

Előre is köszi!

A vér nem válik VAZZE!™

(#1662) amol válasza csabika0001 (#1660) üzenetére


amol
addikt

Ne viccelj, újonnan olcsóbb.

(#1663) csabika0001 válasza amol (#1662) üzenetére


csabika0001
senior tag

Valóban! De pont erre voltam kivancsi... ettol olcsobban nem valnek meg tole! Elég vicces lenne sztem az is, hogy mondjuk olyan kb 220.000-250.000korul eladjam, mert attol sokkal tobbet er. Lattam mar 220.000Ft-os notit is. Szoval marad a Toshiba Tecra. Igazabol egy Apple-n gondolkodtam de ennyi penzert hulye lennek megvalni tole.

(#1664) padre71


padre71
tag

Hali!
Néhány napja egy Satellite L30-as (MM-os akciós) tulaja vagyok. Jó kis gép, bár nincs összehasonlítási alapom, mivel ez az első notim. A kérdésem az lenne, hogy a meglévő 512 DDR2 533 ram mellé belerakhatok-e egy 667-es ramot? Működni fog-e a különböző sebesség ellenére?
Esetleg milyen márkák jöhetnek szóba? Én Geil, Kingston ill. Kingmaxra gondoltam.
Előre is köszi a segítséget.

UI. Ha netán később Vistára váltanék, elég-e a 2x512 vagy vegyek inkább egy 1 gigásat most az 512 mellé? Van valakinek tapasztalata?

(#1665) lúúúzer válasza padre71 (#1664) üzenetére


lúúúzer
tag

Alapból 256MB van csak benne.Szerintem egyből megéri mellé 1gigás ramot venni. Pláne,hogy akkor már 256MB-ot is tudsz osztani a videónak.
Fölösleges 667-est venni, 533on fogja hajtani a gép. Azt esetleg megéri megnézni, hogy az viszont legalább cl4es legyen.
Én a gepbolt.hu-n 10,3 K-ért kaptam 1GB (sodimm, 533Mhz) Kingstont, tökéletesen működik benne, bár biztosan mással sem lenne gond.

Vistara szerintem elég lesz, de még nem próbáltam.

(#1666) Kbali válasza orbano (#1661) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Nekem egy M100-164-em van- Mi érdekelne?

(#1667) ABE válasza padre71 (#1664) üzenetére


ABE
őstag

Szia

Én tegnap raktam fel próbaképp a Vistát (holnap térek is vissza XP-re), és a következőt tudom mondani.

1. Ez ugyan notebook független dolog, de nekem nem tetszik a Vista, feleslegesen lassítja a gépet. Szépnek szép, de ha csak amiatt váltanál, akkor létezik már arra trükk, hogy az XP Vista hatású legyen.

2. Nagy helyet foglal a Vista. Csak akkor nem szívsz vele, ha nagy a winchestered, vagy nem pakolsz a gépre sok cuccot.

3. Vista alá nincs Power Saver, amivel meg lehet rendszabályozni a hűtést. Így nekem állandóan felpörgeti a ventit, ami bosszantó.

4. Lassú a gép Vistával. Enyém L30-134-es, Celeron M 1.46 Ghz proci, 2×512mb ram van benne, de percekig tart, mire indítástól kezdve valamit tudok csinálni. Nem mértem le pontosan, de érzésre sokkal lassabb a betöltés, mint XP-nél, és az egész működése is darabosabb. Mivel ugye a videokártya is foglal le memóriát, ezért ha mindenképpen Vistát akarsz később, akkor 1 gigás modult vegyél bele. Szerintem már az árak sem olyan vészesek, hogy ne érné meg 1 gigásat venni.

5. Elvileg a márkás memóriákkal fog menni a gép. Én ugyanolyat vettem, mint ami volt benne, de az általad említett márkákkal nem sok gondod lehet. Ha minimálisra akarod csökkenteni a kompatibilitási problémák lehetőségét, akkor 533mhz-es memóriát vegyél.

(#1668) padre71 válasza ABE (#1667) üzenetére


padre71
tag

Köszönöm a válaszokat. :R
Valószínű, hogy akkor egy 1 gigás fog befigyelni, de várok még egy kicsit. Hátha még tovább esnek az árak. Egyenlőre elég a 768 is.

(#1669) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
Vettünk egy Toshiba L30-103 laptopot,wifis és vettük hozzá egy belkin 54g wireless routert,felteszem laptopra router szoftverét de nem müködnek más hálozattal ment a net rajta,ezt meg nem találja biztonságosnak hozzá,amugy vista van rajta alapból.Mi lehet a gond?

Szerk.:Ezt tudja:
15,4 inch-es WXGA TFT kijelző, Intel Celeron M 430 1,73GHz processor, ATI Radeon Xpress 200M (256 MB-ig), 60GB HDD, 1 GB RAM, DL DVD, WLAN, Microsoft Windows Vista Home Basic. :)

Ja és én gépemben is van egy wireles kártya,és azzal tökéletesne megy a net vezeték nélkül a belkin routerrel

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1670) djtoomi válasza djtoomi (#1669) üzenetére


djtoomi
addikt

Please HELP! :O :O :O :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1671) padre71 válasza djtoomi (#1670) üzenetére


padre71
tag

Én is ilyen routert használok, de én csak az asztali gépemre telepítettem fel a router driverét, a Toshiba L30-as laptopomra nem tettem fel semmit, csak beállítottam a vezeték nélküli kapcsolatot.
Ha a vezeték nélküli hálozati kapcsolatoknál felsorolja az elérhető kapcsolatok között (lehet hogy csak ezt az egyet írja ki), akkor csak ki kell választani és csatlakoztatni. Ha azt írja ki hogy ''Nem biztonságos vezeték nélküli hálózat'', az csak annyit jelent, hogy nincs lejelszavazva (egyéb biztonsági beállítások hiányoznak) és bárki elérheti. A szomszédét én is ilyennek látom és ha rácsatlakozom, akkor tudok az ő költségére netezni. :) De nem szoktam.
Szóval próbálkozz. :)

(#1672) djtoomi válasza padre71 (#1671) üzenetére


djtoomi
addikt

Jah nem biztonságos vezeték nélküli hálozat.Szomszédéra bármikor tudok csatlakozni,a csatlakozás gomb müködik,itt meg nem! :O :O :O :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1673) padre71 válasza djtoomi (#1672) üzenetére


padre71
tag

Akkor marad a szomszéd internete. :D

(#1674) tkazmer válasza djtoomi (#1669) üzenetére


tkazmer
addikt

IP-t kap a gép? A routerben a DHCP szerver be van kapcsolva?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1675) djtoomi válasza padre71 (#1673) üzenetére


djtoomi
addikt

Sajna az 512-es ez 8mb-s már,és az övé a kritikus időpontban mikor kellene(4-től 10-ig)ki van kapcsolva! :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1676) djtoomi válasza tkazmer (#1674) üzenetére


djtoomi
addikt

Persze IP-je van,DHCP-re van téve,minden automata. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1677) Janin válasza djtoomi (#1676) üzenetére


Janin
csendes tag

Helló!
Nincs nagy gáz.
Nyissd meg a http://192.168.2.1-es URL címet böngészőben, írd át a csatornát vagy a
hálózat nevét (alapból : belkin54g) és próbálj újra rájelenezni a hálózatodra.
Mindent állíts be a Wep titkosítást is ha szükséges és utána kapcsolódj a laptoppal a hálózathoz, működnie kell.
Nekem akkor játszotta ezt a Toshibám amikor a Wep titkosítást nem állítottam be előre, én sem tudtam a korábban nyitott hálózathoz kapcsolódni, név cserével már ment.
Üdv Janin

(#1678) 1010


1010
őstag

Hello
van egy MM es L30om és hol lehet beállitani hogy a video kártya hány ramot kapjon mert sehol nem találom.
Pedig direkt vettem bele több ramot hogy minekinek jusson elég :)

egyébként tök mindegy miet veszel bele

(#1679) Kbali válasza 1010 (#1678) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha egyáltalán lehet, akkor:
1. Biosban
2. Grafikus kártya meghajtó sziftverében
3. nem lehet állítani, hanem a kártya annyit vesz el, amennyi kell neki: minél több a rendszermem, annál többet használ a grafika

(#1680) uborka222


uborka222
csendes tag

ahan akkor ennyi volt :)) majd ő állitgat

amúgy mennyi bele egy wifi a sáját wifi helyére oda alulra?

www.ingyenwifi.atw.hu

(#1681) padre71 válasza uborka222 (#1680) üzenetére


padre71
tag

A MM-ba láttam 7990 Ft-ért, de a technotrade-sek beleteszik 6950 Ft-ért.

(#1682) lúúúzer válasza 1010 (#1678) üzenetére


lúúúzer
tag

Szedtem egy új control centert a catalisthoz, azon már lehet állítani. Alapból 256MB + 1GB memó esetén 128MB-at adott a eredeti toshi driver, de aztán én az új control centerrel átraktam 256-ra. Bár jelentős (szinte semmilyen) gyorsulás nem volt utána... :O

(#1683) lúúúzer


lúúúzer
tag

20070322-es ez a control center, XP alatt.

(#1684) uborka222 válasza lúúúzer (#1683) üzenetére


uborka222
csendes tag

egy linket PLZ :)
hl vel probáld ki

www.ingyenwifi.atw.hu

(#1685) #35685120


#35685120
törölt tag

Baromira esnek a ramárak notiba... 1 gigát már 10ért kapni 4900 ért pedig 512-eset... Én 1 hónapja vettem 9ért az 512eset... Nem semmi... 2x 512 van a notimba, de ha még picit esik 2x1 giga lesz benn... :R

(#1686) uborka222 válasza #35685120 (#1685) üzenetére


uborka222
csendes tag

hát akkor jol elintéztek én 1hónapja vetem 512-t 4600ért

www.ingyenwifi.atw.hu

(#1687) uborka222


uborka222
csendes tag

7-4-igp_xp_dd_ccc_wdm_sb_gart_enu_44981

erröl beszlünk mer ez nem települ fel
vagy meik az? :W

www.ingyenwifi.atw.hu

(#1688) lúúúzer válasza uborka222 (#1684) üzenetére


lúúúzer
tag

[link]
Ezen az oldalon volt, a driver szétszedve és innen jött a külön control center.
Bár úgy látom azóta van mégfrissebb is.

Az én bajom, szintúgy, hogy a x200M driver nem akar felmenni. :W :W :W
De miért????
Valszeg valami gyári toshibás letiltás...
Csökkentett módot próbált valaki?

Ja 3dmark03 : 1172 pötty... lassú a haladás... :DDD

(#1689) uborka222


uborka222
csendes tag

Na,
feltettem és végre normálisan lehet állitani mindent
de van az a DUMBU/BUMDU nem tom mien buffer rész 32 magán volt alappból most 128 :)
remlélem ez segít.

Biztos hoy gyári letiltás, hogy csak egy bizonyos driver mennyen fel hozzá ami a piros csikos cd-n van.
gondolom, mivel ez elve egy alsó kategóriás laptop nem fejlesztgetnek hozzá havonta mindet meg nem akarják hogy egy kásöbbi driver ami nem passzol pont az mégjobban lehuzza az amugy sem gyors gépet.
Meg külön jó hogy 5percenknét external display be botlok holott egy vga csati van rjta csak.

tud valaki VGA-Svideo átalakítot
hol lehet iet szerzni ucca ház szám ra pontosan :))
mert ritka dolog.

Amugy az aksi mindekinek 1óra 15 percet bír?
hogy lehet emghosszabitani? (nem az a hülyeség hogy kisebb fényerő meg ezek)


www.ingyenwifi.atw.hu

(#1690) lúúúzer válasza uborka222 (#1689) üzenetére


lúúúzer
tag

Gratula...giga ram felett engedte a 256-ot is bár ezzel sem lett gyorsabb. 3dmark03 eredményed van?

A gyári letiltás szerintem baromság. Az asztali gépembe az asus pl. valami szar nem működő csipdrájvert ajánl, de szerencsére ott fel lehet tenni az nvidiásat, ami teljesen jó. Itt viszont nem megy fel a legújabb atis, pedig biztosan jobb lenne...

VGA-Svideo átalakítoban sajna nem tok segíteni...

Aksi itt is kb 1:25 percet bír de a power save szerintem sokat tud spórolni!

A hangdriver nálatok is szar volt?

(#1691) oviktor válasza uborka222 (#1689) üzenetére


oviktor
tag

Hi!
Találtam valami átalakítót,sztem ez az amit te keresel,bár ez haszánált [link]

Viktor

(#1692) ABE válasza lúúúzer (#1690) üzenetére


ABE
őstag

A hivatalos ATI drivert is fel lehet rakni a gépre, igaz, kicsit trükközni kell hozzá. Szerintem én le is írtam itt a topicban a mikéntjét. Ha nagyon izgat a dolog, keresd meg. DE! Elárulok egy titkot: az ég világon semmivel nem lesz jobb a grafikus teljesítmény, sem a stabilitás, egyszóval semmi nem változik! Szintúgy nem javul a teljesítmény, ha 256MB memóriát engedélyezel neki.

(#1693) ABE válasza lúúúzer (#1690) üzenetére


ABE
őstag

Bocsánat, nem írtam le magyarul a telepítés menetét, csak a linket adtam meg, ahol a szükséges segédprogram illetve az információk találhatók. Egyébként az #1012-es számú hozzászólásomban találod a linket.

(#1694) lúúúzer válasza ABE (#1693) üzenetére


lúúúzer
tag

Nagyon köszönöm. :R Néha éreztem, hogy nem ártana átolvasni a topikot, bár erre soha nem volt még időm...

(#1695) uborka222


uborka222
csendes tag

köszönöm a linket ez az amit kerestem
bár pont a lényeg nem láccik hogy mien állapotban van a cucc és használt is,
de most már tudom hol keressem :)

nékem jó volt a hang driver

a doboza megtévesztő volt mer egy jobb gépből csináltak szrt
hogy legyen egy olcsó laptop ami nem baj csak kicsit gázos hogy a tosiba oldaán nincs ien tipus
meg
hogy a dobozon wifi és bluetotth van irva közbe meg nincs is benne
bár én tudtam.
és a kijelző se egy mozi szint mivel a régi fajta tft még és abbol is a rosszabb
de el lehet ratja nézegetni sötétbe a filmet:)





www.ingyenwifi.atw.hu

(#1696) bogabi


bogabi
senior tag

Hali,

P100-as masinámra akartam nemrég feltuszkolni a legújabb, XP alá írt nvidia video drivert, de azt mondta a telepítő, hogy nem talál kompatibilis hardvert (a gépben egyébként Geforce Go 7900GS van). A Toshiba honlapján ezer éve csak a 8.4.0.0-ás van fent, gondoltam, lecserélem, de nem jött össze. Nem lényeges egyébként, csak kíváncsi vagyok, miért nem lehet felrakni a gyári nvidia meghajtót... :U

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1697) ctnyr válasza bogabi (#1696) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Ha mindenképpen új drivert akarsz felrakni,akkor itt egy link,ahonnan le lehet szedni olyan ''átalakított'' drivereket,amik felmennek rá.
[link]

[Szerkesztve]

(#1698) bogabi válasza ctnyr (#1697) üzenetére


bogabi
senior tag

Köszi a linket! :R Lehet, megpróbálom, de nem életbevágó. Arra azért továbbra is kíváncsi vagyok, miért nem ment fel a gyári driver...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1699) amol


amol
addikt

Nem tudjátok, lehet kapni AntiGlare-es Tecra A7-et?

(#1700) uborka222


uborka222
csendes tag

a medimarktos csodába lehet utólag bluetotth tenni?
mert a dobozán rajta van de nincs benne
annak is van belső bővitője mint a wifinek?
és drága dolog?

www.ingyenwifi.atw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.