Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) Niczo válasza emill (#147) üzenetére


Niczo
senior tag

A PentiumM automatikusan állítja az órajelét, szerintem szoftvertől független.
Egyébként adnak hozzá egy PowerSaver nevű progit, itt különböző profilokat tudsz választani (pl.: hosszú akkuidő a fontosabb, netán a teljesítmény) Alaphelyzetbe a normál profilt használja, hálózatról viszont a csúcsüzemet.
Amikor én beszéltem az eladóval a garibővítésről, nekem 1évre 25k-t, 2évre 35k-t mondott. Igaz fejből vágta, nemtudom mennyire pontos ez. A héten még ugyis bemegyek hozzájuk ha megjön az egerem, akkor lepontosítom ezt vele mert engem is érdekelne. Itt a fórumokon elég meggyőzően érveltek mellette :)

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#152) pitete


pitete
csendes tag

Sziasztok!
Csak érdeklődnék, hogy akinek M70-122 e van, az nem észlelt e olyan hibát, hogy egy idő után elszáll a képernyő? Mármint kék lesz, vagy barna, és megy minden tovább, mert pl tudok tovább beszélgetni, de ugye nem látsz mást, csak kékséget. Kicsit amatőr vagyok, ezért bocsi.
Meg érdekes hangot is ad néha gép.

Szóval akinek volt már esetleg ilyen problémája, az tudna segíteni, hogy mit csináljak?

Szervízbe max szept viszem,mert akkor leszek magyarországon.
Köszi,

Pitete

(#153) dabadab válasza Niczo (#151) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nem allitja magat automatikusan, kell hozza vmi program, ami allitgatja a frekvenciajat.

DRM is theft

(#154) emill


emill
tag

A Satellite L100-120 és PRO L100-124 között csak annyi a különbség, hogy XP Home / Pro van benne? És ezért 2 év a Pro-ra a jótállás? Külsőre, belsőre ugyanolyannak tűnik.
Egyébként is hihetetlen ez a magyar jótállás: még Oroszországban is 2 év a jótállás, nálunk csak 1 :( Gondolom nem gyártanak külön gyengébb minőségű notebookokat ide, azért csak ennyi a jótállás. Nem értem.

A notebbok.hu-n miért opciónak írják a wlan-t? Nem hiszem el, hogy ma egy notebookban ne lenne.

Van valakinek L100 vagy L20? Érdekelne a tapasztalat.

[Szerkesztve]

(#155) d900t válasza emill (#154) üzenetére


d900t
senior tag

Én rákérdeztem. A hivatalos verzió szerint az itthoni árverseny kényszerítő őket, hogy bizonyos modellek jótállása 2006-tól csak egy év legyen. A több gar, magasabb költséget jelent, tán nem kell elmagyaráznom, miért.

(#156) emill


emill
tag

Kösz. Van benne valami, de azért ez az itthoni árverseny lehetne erősebb is. Ausztriában jobban felszerelt notebookokat lehet több garanciával venni olcsóbban mint itthon.
Na de ez már off.

Még egy fontos kérdést elfelejtettem:
akinek van Core Duo-s Toshibája (ha ilyen nincs jó a Pent. M is) írja már meg meddig bírja az akku, mert szívesen vennék Duo-sat, de annak nem örülnék, ha 2 órát bírna, mert akkor nem túl mobil.

(#157) goshawk válasza heltay (#132) üzenetére


goshawk
tag

Nekem az egyel kisebb széria van (Toshiba Tecra A7-108), ezzel eddig egy két apróságtól eltekíntve nagyon meg vagyok elégedve.

Sebességre panaszom nem lehetett eddig, mind a CPU mind a VGA tökéletesen
elegendő a mostani játékok 90%-hoz. (legalábbis amivel eddig találkoztam).

Windows-t faragni kell rá mert, amit adnak telepítő CDs az úgy,
ahogy van egy rakás lepkefing. :D Tele van tökéletesen felesleges programokkal,
ami piszkosul belassítja a gép indulását, leállását. (mondjuk ez minden alap Windows-ra igaz)

Linux egy két apróságtól eltekintve fut rajta szépen.

Ami pedig kicsit bosszantó:
- a burkolata ugyan 100x jobb mint egy Fujitsu Siemensnek, viszont sajnos
ez is kopik kis mértékben, nincs mese az IBM magnézium háza a nyerő :D

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#158) emill válasza goshawk (#157) üzenetére


emill
tag

Megírnád hogy bírja az akku a T2300-as procit? Nagyjából meddig bírja különböző használatnál?

(#159) tothn


tothn
tag

A Toshiba Satellite M100-165 re azt írják az usanotebookon hogy csak 2 óra az ütemideje, létezik ez vagy csak elírás, amúgy ez egy 14 colos hordozható gép lenne.
Amúgy érdemes a core duos notikat megvenni?
Sulinetben ez a tíypus lenne a ár érték arányban a legjobb?

(#160) emill válasza tothn (#159) üzenetére


emill
tag

Úgy látom akku üzemidővel kapcsolatban senki nem válaszol, úgyhogy amíg találunk valakit addig megpróbálok én segíteni: az usanotebook-on az M100-164-nél (14,1'', CoreDuo) akku időre ''akár 4 óra 10 perc''-et ír, úgyhogy a 2 óra csökkenés a videokártya miatt lehet. A 4 órásnál integrált ami jóval kevesebbet fogyaszt, mint a 165-ös komoly Radeon-ja.

Ha nem nagyon akarod sokáig akkuról használni a gépet, akkor érdemes Duo-sat is venni, bár sajnos eddig még senkit sem találtam aki megírná mennyit fogyaszt az ő Duo-s Toshibája. Az biztos, hogy a Duo-sok akkuideje rövidebb, mint a Pentium M-eseké.

Kinek mi a jó ár-érték arányban az kicsit szubjektív. Az M100-165-ös majdnem 50ezerrel drágább, mint a 164-es és csak a videokártyában különbözik (meg +20GB HDD-je van). Van akinek ez megér 50ezret, de nekem pl. nem érné meg.

(#161) goshawk válasza emill (#158) üzenetére


goshawk
tag

Én úgy vettem észre, hogy ha 1Ghz-re le van véve (energiatakarékos módban van),
akkor egy 2 órás +x perces filmet simán megnézel rajta.

Teljes terhelés melett is bírja simán 1-1.5 órát. Értem a teljes terhelést mondjuk játék alatt.

És ugyebár alapból a legkisebb aksit kapja hozzá az ember.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#162) goshawk


goshawk
tag

Aksi időre simán elképzelhető ez. De számold bele azt is ,hogy ez bizony duál magos CPU.

És szerintem nagyon megéri. Eddig teljesítménybeni problémáim nem voltak.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#163) emill válasza goshawk (#161) üzenetére


emill
tag

Kösz a segítséget. Ez a 2 óra 1GHz-en nem túl bíztató, de a teljes terheléses 1,5 óra már jobban hangzik.

(#164) goshawk válasza emill (#163) üzenetére


goshawk
tag

Azért nem mind1, hogy egy sima 6 cellás kis akku van benne vagy egy dupla akkora.
Főleg mivel duál magos és a kijelző is azért eszik rendesen.

Akkumulátor (6 cellás, 4300 mAh) PA3399U-2BRS
Nagy kapacitású akkumulátorcsomag (lítiumion, 12 cella, 8600 mAh) PA3400U-1BRS

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#165) emill válasza goshawk (#164) üzenetére


emill
tag

Persze, csak ha valakinek fontos az üzemidő akkuról, akkor az azért van, mert hordozni szeretné és akkor meg az a jó ha minél könnyebb. ha meg 3 óránál is tovább használható, akkor meg nem igazán mobil.
Ráadásul nem elég hogy nehéz, 50ezer Ft egy ilyen dupla akku! :Y
Kitalálhatnának már jobb akkukat (bár talán a épp Toshibáról olvastam kb. egy éve, hogy kifejlesztett valami új fajtát, de azóta semmi hír róla)
Ja: és ez az akku olyan, ami ki is lóg a laptopból? Ahogy elnézem nemcsak a kapacitása dupla.

(#166) oviktor válasza emill (#165) üzenetére


oviktor
tag

Hali!
Ha már az akksikról van szó, nemrég vettem 1 Toshiba Satellite Pro M70-198-at [link].És érdeklődnék hogy hogy kell az akksit kisütni mert a kézikönyvében nem találtam ilyet.
Amúgy nekem egyenlőre kb 2órát bir energiatakarékos módban, ami azt takarja hogy netezek bekapcsolt wifivel.

[Szerkesztve]

Viktor

(#167) Bade


Bade
tag

a honlapon ez van írva:
lítiumionos, maximális élettartam : 2,4 óra (Mobile Mark�) óra

Ez nem kevés?

(#168) Niczo válasza oviktor (#166) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Li-ionos akksit tudtommal nem kell kisütni. Feltöltöd és használod.
A 2 órás üzemidőn ne csodálkozz, x700 az zabál igyis-ugyis (meg melegszik is).

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#169) Bade válasza Niczo (#168) üzenetére


Bade
tag

Ez az aksiidő teljes terhelés alatt ennyi?

(#170) Niczo válasza Bade (#169) üzenetére


Niczo
senior tag

Nem tudom mivel mérik ezt az időt. Nem hiszem hogy teljes terhelés alatt. Sajna ahol erő van, ott fogyasztás is van. Nekem pár napig volt x700-al szerelt notim, netezés alatt is forró volt a vga fölött, de a vinyót is simán 50 fok fölé melegítette. Kiváncsi lettem volna hány évig húzza igy a noti, de biztos nagy szerencsefaktor kell hogy 3 évig kihúzza. Ezekre egyébként tuti csak 1év gart adnak. Bár most néztem a linket, egy ilyen gépre a 2év gar nem semmi, így talán kisebb a kockázat.

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#171) Bade válasza Niczo (#170) üzenetére


Bade
tag

más notikban is ugyanezek(proci,vga) vannak mégis tovább bírják,mint 2 óra

(#172) Studi22


Studi22
aktív tag

Ez az akksi idö kb olyan mint az autoknál a fogyasztás kárpit nélkul folyadékkal feltoltve és akkor kb mennek vele 90-vel és akkor talán megkapod azt a fogyasztást amit a gyár bele irt a kis könyvbe,de az tény hogy 2.5 ora tényleg nem sok teljes idore foleg ha még idle állapotban sem tudja ha hozzá sem nyulsz,bár az én notim 2,5 orát simán elketyeg wifi-s netezéssel meg ilyen irodai dolgok futattásával.

[Szerkesztve]

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#173) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Ma délben megvettem a notim +2 éves garihosszabbítását. Nem volt olcsó, 35.400 HUF-ot szurkoltam le. Így viszont már nyugodtabb vagyok 3 év teljes körű garival. Regeltem a Toshiba honlapján (nem volt különösebben bonyolult), a végén kinyomtattam az érvényesített garanciát. Állítólag ez fölösleges is volt, mivel ha gondom van és nincs semmi garipapír nálam, a szervizes a hivatalos honlapon meg tudja nézni él-e a gari.

Bade: szerintem ilyen erős vgas konfigok tényleg átlag 2,5 órát bírnak átlagos használat (nem játék) mellett. Hogy a gyári honlap mit ír az egy dolog.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#174) Bade válasza Niczo (#173) üzenetére


Bade
tag

az dúrva,hogy attól függetlenül szívja le az aksit,hogy játszanék
Nincs ehhez valami progi,hogy szabályozza a vga fogyasztását?

(#175) Niczo válasza Bade (#174) üzenetére


Niczo
senior tag

Elvileg az x700 esetén ott a PowerPlay funkció, bár amig nálam volt az ilyen vgas notim, addig nekem folyamatosan max órajelen ment. Legalábbis az Everest szerint. Elvileg a NHC is tudja szabályozni az Ati kártyákat. Mivel rövid ideig volt nálam nem foglalkoztam vele. Biztos van aki megoldotta már ezt is, szerintem kérdezz rá a noti vga-s totyikban.

Szerk: most látom oda te írtál utoljára 5 napja. Esetleg a itt:[link] vagy [link] ez ugyan FuSi-s topik, de többeknek van itt komoly vgas gépe.


[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#176) Niczo válasza Bade (#174) üzenetére


Niczo
senior tag

Most látom ott is ott vagy :B

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#177) cornail válasza Niczo (#170) üzenetére


cornail
csendes tag

Tecra A7-108-ról mi a véleményed? 3 év gar + underclocked x1600.

(#178) Bade válasza Niczo (#176) üzenetére


Bade
tag

ott vagyok mindenhol:D
Nagyon át kell gondolnom,hogy melyiket veszem meg,nem szeretnék 3 évig újat venni.

(#179) Bade válasza cornail (#177) üzenetére


Bade
tag

én is kinéztem ezt a notit,üzemidő 2:08 óra(elég kevés nem?)
mit takar az underclocked kifejezés?

(#180) goshawk


goshawk
tag

Nekem az van és igencsak erősnek mutatja magát már lassan több mint 2 hónapja. :D

Reggelente vonaton 30 perc azon fejlesztek, este visszafele ugyanez, közben aksit nem töltöm. Ezt 2 napon keresztül elviseli nálam. :D Mondjuk tényleg a proci nem 1.6 -on fut hanem 1.0- án. :D

Mellesleg ha fullon fut és terhelem játékkal meg minden zabáló cuccal, akkor is 1.5 órát kibír.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#181) Niczo válasza cornail (#177) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Ütős kis gép, ahogy az előttem szóló bizonyítja is. Sajna ez árba nekem már a túl brutális kategória. Ha nálad belefér a keretbe szerintem rosszul nem jársz vele. Ilyen 4 óra körüli akku üzemidőket ne várj tőle, az elég balgaság lenne. Az alap 3 év garancia is elég biztosíték a minőségére (azért ez nem egy Satellite, igaz én az M70-es minőségébe sem találtam kivetnivalót, de a Tecra elvileg jóval magasabb szint a Toshibánál)

Szerk: hozzáteszem élőbe sajna ezt a tipust nem láttam, de minőségi cucc az biztos.

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#182) cornail válasza goshawk (#180) üzenetére


cornail
csendes tag

Jól láttam, h a Tecrán bal oldalt van a ventillátornyílás? Vonaton nem zavaró ez pl a melletted ülőnek? :) Nem melegszik fel a billentyűzet ill. a noti bal széle nagyon (pl ha a gpu-t is jól meghajtod)? utóbbiról hallottam már panaszt külföldi fórumban, ezért érdekel a Te tapasztalatod is. Ha tudsz és ráérsz méricskélni (ill. más Tecra A7 tulajdonosok is esetleg itt a fórumban), majd pár hőmérsékletadatot rakj be kérlek ide (főleg HDD ill. GPU érdekelne, ha konnektorból üzemelteted, átlagos ill. teljes terhelésnél). Kösz.

(#183) goshawk válasza cornail (#182) üzenetére


goshawk
tag

Programozás, böngészés melett (Sok ablak nyitva, teljes CPU terhelés).

CPU hőmérsékletek:
hawk@hawknb ~ $ cat /proc/acpi/thermal_zone/TZ00/temperature
temperature: 43 C

hawk@hawknb ~ $ cat /proc/acpi/thermal_zone/TZ01/temperature
temperature: 49 C


HDD hőmérséklet:
hddtemp /dev/sda
/dev/sda: TOSHIBA MK6034GSX: 38°C or °F

Erős játéknál bizony tényleg érződik, hogy meleg.
Nincs mese 2 magos proci, erős vga kártya.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#184) Bade válasza goshawk (#183) üzenetére


Bade
tag

Core Duo jobban melegszik,mint egy Pentium M-es?

(#185) goshawk válasza Bade (#184) üzenetére


goshawk
tag

Számold azt, hogy 2 Pentium-M van egy Core Duo-ban.

Vili, hogy jobban melegszik. :D

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#186) Mirtill


Mirtill
csendes tag

Hali!

Toshiba Satellite L20-121 már kimenő modell mert a hivatalos honlapon sem szerepel ?
Van valakinek, vagy tudd vki vmi infot róla? ''megéri a pénzét''?

(#187) emill válasza Mirtill (#186) üzenetére


emill
tag

Valószínűleg kifutó modell, mert új gépek már nem jönnek ki Pentium M-mel.
Szerintem jó, én is gondolkoztam az L20-205-ön, az is akciós az usanotebook-nál, csak ~10ezerrel drágább, de 2GHz-es a processzor.
Az, hogy kifutó nem baj, sőt! Így olcsóbban veheted meg.

(#188) Obolony


Obolony
senior tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba Satellite notim, most fel eves. (M60-159, Intel Centrino 760 Dothan 2.0 GHz 533 MHz FSB 2 MB 2nd level cache, 1,5 GB DDR2 RAM, ATI MOBILITY RADEON X700, 128 MB DDR, 100 GBHDD, DVD Super Multi Drive (2-layer), 17'' Toshiba TrueBrite WXGA TFT, 10/100LAN, V.90 modem, lítium-ion)

Teljesen meg vagyok elegedve vele, nalam tkeppen asztali funkciot lat el, es 24 oraban megy taprol aksi nelkul, es meg semmi baj nem volt vele.

Vagyis egy baja van, amit nem ertek, es ha van valakinek otlete/tapasztalata, kerem ossza meg velem.

Mind CD, mind DVD irasnal a gep teljesen ''lefagy''. Vagyis tulajdonkeppen a gep megirja a lemezt, (CD 20perc, DVD 45-55 perc) csak mig ir addig semmi mas nem mukodik, meg az eger sem szinte, teljesen kifagy tole a gep, mna es az irasi idok sem normalisak szerintem. A furcs, hogy a nero kiirja, cd iras 8* sebeseggel elkezdve, majd rendben 8* sebeseggel be is fejezve, megis majd egy orat tart tizenegyketperc helyett, es kozben a gep hasznalhatatlan.
Rakotottem egy kibelezett :) USB rack-en keresztul egy LG DVD irot, es az szepen az adott sebessegen ir mind DVD-t mind CD-t. Mna persze es a gep sem fagy tole, de meg csak nem is lassul.

Mi lehet az en gondom?

Hlp pls :R :))

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#189) emill válasza Obolony (#188) üzenetére


emill
tag

Szerintem (csak tipp) ha másik íróval jól megy akkor az író lehet hibás, vagy esetleg nem lehet valami driver hiba (néztél hozzá újabb drivert vagy egy driver eltávolítás-újratelepítés)?
De ha még garanciális miért nem viszed szervizbe?

De inkább csak azért írtam, hogy megkérdezzem hogy lehet 1,5GB RAM? Nem csak egyforma ramokat lehet belerakni (pl. 2db 512MB-os)? Lehet benne 1GB+512MB is?

(#190) Obolony válasza emill (#189) üzenetére


Obolony
senior tag

Szia!

Teljesen a gyári driver van rajta a gyári xp-vel amit adtak hozzá, még nem piszkáltam. Elméletileg a Toshiba küldözgeti a frissitéseket, de a íróhoz nem küldött még.
Mondjuk most leszedem, visszateszem a gyárit, és megnézem van-e újabb a honlapon.
Ha ez sem segít, akkor tényleg para, mert szervíz, ami sajnos az én esetemben kicsit bonyorult, de majd utánanézek hogy lehet megoldani, mert kiküldetésben vagyok, és errefelé nincs (ha jól tudom) hivatalos toshiba szervíz, pancsernek meg nem adom a kezébe, főleg itt :o)))

Igen, gyárilag 512 Mb volt benne, és én is féltem, hogy mi lesz ha belerakunk egy másik memóriát. De a toshiba (még otthon) úgy nyilatkozott lehet, ezért bementem egy haveromhoz, és belepróbáltunk egy kingston 1 Gb-ost. Szépen felismerte, és le is futott az összes memteszt rendben, így kifizettem, és benne maradt, azóta 1,5 Gb :C

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#191) Goose-T válasza Obolony (#190) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Eszközkezelőben az IDE vezérlőknél be van kapcsolva a DMA mód használata? Akkor szokott ilyet csinálni, ha PIO módban van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#192) fzs68


fzs68
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy notebookot én a Toshiba Satellite L100-120 (T2300 1660 MHz, 520Mb, 60G SMART, Intel 945 128MB ) néztem ki magamnak az usanotebookon 257 eFt sulinetben. Valakinek van valami tapasztalata vele? Szeretnék 3 év garanciát venni ez mennyibe kerül ez manapság?
Előre is köszönöm az infot

(#193) Niczo válasza fzs68 (#192) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

A garihoz: [link]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#194) fzs68 válasza Niczo (#193) üzenetére


fzs68
csendes tag

Köszi az infot én valahol (notebook.hu??) 39,9eFt +ÁFA-t találtam .
Az ár üzlettől függ?

(#195) Niczo válasza fzs68 (#194) üzenetére


Niczo
senior tag

Nem tudom máshol mennyi, én itt vettem: [link]
Szerintem alapvetően szabott árak vannak, bár néhány ezer forint különbség lehet (nekem is a kiírtnál kicsit olcsóbb lett végül)

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#196) emill válasza fzs68 (#194) üzenetére


emill
tag

Én is nézegettem a garancia bővítést és mindenhol ugyanannyiért láttam kb. br.18e (+1év) 35 (+2év)
Bár a notebook.hu eléggé drága, lehet, h. ott drágább, de ennyivel?!

Ha megveszed az L100-120-at oszd meg tapasztalaidat velünk! Én különösen várom.

(#197) fzs68 válasza emill (#196) üzenetére


fzs68
csendes tag

Valószínüleg a hónap végén veszem meg ha meg lesz mindenképpen írok

(#198) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Egy kérdésem lenne: a notim néha induláskor egy hosszút sipol. Reggel netezés közben is csinálta egyszer. Amugy hibátlanul műkszik, még hibaüzenet sem volt. Nem tudja valaki hogy mit jelent ez a sipolás?
Egyébként nem vagyok megelégedve az akku üzemidőmmel. Ugy tűnik átlag 2,5 órát megy csak a gép akkuról. Ez alatt net megy, folyamatos WiFi használat mellett. Igencsak kevesellem ezt. Az akku amúgy 4000mAh-s és 6 cellás. Mennyit kéne tudnia ilyen használat mellett? (gondolom ennél azért többet)

Szerk: az egy kérdésből kettő lett :DDD

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#199) tothn


tothn
tag

én is bevállaltam egy toshibát,az USanotebooknál vettem, körbenéztem mind, nekem ez az M-es sorozatu satellite M70-340-es gép jött be, direkte laptopot kerestem azaz nem asztalit helyettesithető hőerőművet, a tapasztalataim: elég jól összerakott gép, a bekrepált sonym sem volt sokkal jobb, perdig az egy csúcs gép volt, ez sem nyüszög még igy újonnan, remélem nem is fog, teljesen halk!!! semmi ventil hangja nincsen, nem melegszik, ezért ölben tök jó tartani, egyedül akijelzője ami nem éri el a 6 éves sonym kijelzőjét, ez a trubright TFT nagyon tükröződik, nappal elég jól látom benn magamat is, és a szinek sem olyen szépek rajta, de mivel nem játékra vettem munkára tökéletes választás, én a core duot és az x1400-1600 ATi kértyákat a kis üzemidő miatt nem vállaltam be, és másnak sem ajánlom, aki laptopot vesz tökéletes a Pentium M Cenrrino, 1 giga ram és a sebességével laptopként semmilyen probléma nem lehet. Uff

(#200) Niczo válasza tothn (#199) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Látom olyan gépet vettél mint én. Ha nem nagy kérés majd ha lesz tapasztalatod az akku üzemidejével kapcsolatban, megoszthatnád velem. Szívesen megnéztem volna a régi Sonyd kijelzőjét. Én egy alap FuSi noti kijelzőjéhez viszonyítottam, ahhoz képest nagyon szép. A tükröződéssel teljesen egyetértek.
Vettél bele még 512 ramot, vagy a tiedbe 1giga volt?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.