Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) kaktusztea válasza goshawk (#99) üzenetére


kaktusztea
tag

Az IBM laptopok Linux kompatibilitása a legjobbak közt van.
Érdemes ide vetni egy pillantást: [link]

(#102) kaktusztea


kaktusztea
tag

Hát megnéztem ma egy Tecra A7-108-at és egy Lenovo T43-at.
Nem hittem, hogy ennyire durván tükröződik a Tecra képernyője! Engem ez marhára zavar. Ráadásul a Lenovo-n a billentyűzet közepén levő egér-pöcök valami frenetikus :DD
Amúgy a Tecra is jó volt sok más tekintetben, de valszeg Lenovo lesz a vége. Ritka masszív darab :U

(#103) borsjani válasza kaktusztea (#102) üzenetére


borsjani
csendes tag

Hol sikerült együtt találnod őket?
Én is e két tipus között vergődök.A Lenovo pöcök egere szuper, a ház masszivitása utólérhetetlen, viszont a képernyője fakó a Tecra-hoz képest. Megfelelő fényviszonyok között a tükrözés nem észlelhető, viszont a kép lenyűgözően szép. Ilyet még a Sony
tud, csak nincs magyar lokációja. Milyen a TOSHIBA szervízháttere? A Lenovo-é kitűnő.
Azt hiszem még rágódom a csonton. :))

(#104) kaktusztea válasza borsjani (#103) üzenetére


kaktusztea
tag

A tisztelt olvtársak mondták, hogy a M*cropolis-ban van Tetra A7.
Magyar Jakobinusok tere (Déli pu-nál). Ott nézegettem őket.
A tükröződés engem nagyon zavart, nekem úgy tűnt, hogy ha nem sötétben használod, akkor minden látszik.
A Toshiba szervízről azt írták a nagy topikban, hogy igazán nincs róla infó (azaz panasz), tehát olyan rossz nem lehet.

(#105) Daave


Daave
csendes tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Toshiba Satellite L100-120 notebookról? Milyen a teljesítménye a 945-ös intel grafikus vezérlőnek?

(#106) Apache2


Apache2
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki meg tudná velem osztani a tapasztalatait a Toshiba Satellite Pro L100-124 géppel kapcsolatban azt megköszönném! Éppen most készülök megvásárólni, csak gondoltam előtte azért kikérem hozzáértők véleményét. Ez lesz az első notebook-om!
Előre is köszönöm!

egy link ami alapján részleteket is megtudhattok: [link]

[Szerkesztve]

(#107) goshawk válasza Apache2 (#106) üzenetére


goshawk
tag

5 napos aktív használat után én a Tecra szériára azt tudom csak mondani,
hogy nagyon jóóó. Satellite szerintem csak egy kicsivel lehet roszabb,
de én inkább Tecra párti lettem. Ha teheted akkor inkább adj ki kicsivel többet
érte, nagyon megéri a befektetést.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#108) r0pi válasza goshawk (#107) üzenetére


r0pi
tag

megneztem enis jopar notit, de ez a tecra megnyerte a teccesemet

en az egyel nagyobbra gyurok A7-113 mindent tud amit kell, jo ar/teljesitmeny arany,
massziv kivitel, jol is nez ki - a satellite randa narancssarga :D-, a 3ev gari sem elhanyagolhato, a hasonlo notik mas gyartoknal max 2 evvel vasarolhatok meg es +ba kell bovitest venni

csak az a baj, hogy beszerzes alatt van es varni kell ra :(, jo hosszu masfel hetem lesz,
az A7-108 meg van raktaron mindenhol bruhuhu

(#109) djyuri


djyuri
őstag

Szasz mindenkinek :R

Hardveres kérdésem lenne toshiba A100-529 -típusú laptoppal kapcsolatban...

Lehet benne procit cserélni?...most celeron M van benne és Pentium M kéne bele...

Valaki esetleg tud valamit ezzel kapcsolatban?...tényleg nem támogatja a laptop az ilyet?


Köszönöm :R

MOD: most jelezte haver,hogy nem muszály az M-es proci....

[Szerkesztve]

(#110) djyuri válasza djyuri (#109) üzenetére


djyuri
őstag

Mivan?....már megint egy olyan kérdésem van,amire magam kell rájönnöm? :((


áhhh :(( :((

(#113) djyuri


djyuri
őstag

nekem mondod? :((

(#115) jenko válasza Daave (#105) üzenetére


jenko
tag

sztem nem olyan rossz [link]

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#116) Geck0


Geck0
csendes tag

Toshiba Portege 2000. Kisutve 8 orat bir a plusz aksival, alig masfel kilo az egesz, 12'', pentium m nem melegszik, fel giga memoria, egy gyonyor.Sd kartya olvaso, pcmia, kulso dvd iro...ket hete elrolott az aksija...1.8''as zif connetoros...kidobhatom a laptopot akar a kukaba is mert sehonnan nem lehet beszerezni hozza vinyot,,,

[Szerkesztve]

(#117) ctrl90


ctrl90
csendes tag

Üdv mindenkinek. Középiskolás vagyok és most készülök laptopot venni.
Anyagi hátterem elég szükös ezért a legolcsóbb gépek jöhetnek szóba sulinetben!
Arról szeretnék véleményt kérni hogy mennyire megbízhatók a toshiba laptopok?
Mert haverom Acer-ja 1 év alatt 4 hónapot töltött szervizben és nem szeretnék így járni.
Azonkívül érdekelne hol lehet sulinetben a legolcsóbban toshiba laptopot kapni (technotrade kissé drága)
Ja és még annyi kérdésem lenne hogy mennyive tud többet a 740 centrino a 380 celeronnál
megéri-e azt a kb. 30-40.000+t rákölteni.
Nagy szükségem van infora!!! Elöre is köszi a segítséget.

(#119) Poctar


Poctar
senior tag

Sey!

kicsit mértem a hdd-m hőmérsékletét és átlagban 47fokos. van hogy 50re is felmegy.
Szerintetek ez elfogadható?

(#120) bianca3


bianca3
tag

Sziasztok!

Toshiba A60 notebookom mostanában kb. egy óra használat után kikapcsol magától. Elég forró a billentyű és nem lehet visszakapcsolni. Csak ha kihül kb fél óra múlva. És kezdődik előröl. Vigyem szervízbe?
Állítólag az is lehet, hogy elállítottam valamit a gépen.
Szerintetek?

(#121) Shadowfax válasza bianca3 (#120) üzenetére


Shadowfax
addikt

Első körben meg kéne nézni, hány fokosra melegszik fel a proci és a vinyó. Töltsd le a MobileMetert innen, s figyelgesd a hőmérsékletértékeket. ;) [link]

Poctar: Ez ebben a 30°-35°-os melegben teljesen érthető.

[Szerkesztve]

(#122) Zola_ válasza ctrl90 (#117) üzenetére


Zola_
tag

Ha már bekukkantottam akkor válaszolok: :)
Ez itt talán elég jó áron van sulinetben, csak nincs benne WLAN: [link], vagy pedig ez PentiumM-mel, 2x akkora vinyoval, 512 RAM-mal, WLAN-nal, és kicsit más videoval: [link]
Egyébként ez a Toshiba belépő szintű gépe, de nem ismerem őket, csak az L20-tól tapizás után nem voltam elájulva. (IBM párti vagyok :) )
A PentiumM-es kb. másfélszer annyit bír akkuról, és a többlet felszereléssel sztem tuti, hogy jobb vétel.

[Szerkesztve]

(#123) goshawk


goshawk
tag

Én mindenféleképpen az tudom javasolni, hogy inkább áldozz kicsit többet a notebookra és próbálj olyat szerezni, ami 2-3 év garival van. A Satelite szériákat sajnos csak 1 évvel szállítják jobbára.

Többszörösen jól jársz még kezdő notebooknál is ha az a 2-3 év gari megvan.
És ezt tapasztalatból mondom.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#124) bianca3 válasza Shadowfax (#121) üzenetére


bianca3
tag

Köszi a tippet. Letöltve. Mire figyeljek?
Most HDD 46 fokos. Jó?

(#125) Shadowfax válasza bianca3 (#124) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az a vinyó hőmérsékletét mutatja, az nem olyan vészes, de ez attól is függ, milyen terhelés alatt volt akkor a géped.
Mit ír ki a Temperature-nél (elvileg ez a proci hőmérsékletét jelzi)?

Légyszí' ne csak 1-1 értéket írj be, hanem folyamatosan figyeld, hogy pl. mit ír ki bekapcsolás után, félóra múlva, 1 óra múlva. ;)

S légyszí' írd be a pontos konfigodat!

(#126) HaKo


HaKo
aktív tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Toshiba Satellite A100-237-es laptopról? Esetleg van vkinek ilyen? Adatai nagyon jók. Milyen a minősége?

(#127) Poctar


Poctar
senior tag

Felraktam a mobmeter progit.
Pár napig ment a gépemen és a következő eredményeket értem el:

A cpu folyamatosan 2.2Ghz ment.

Cpu: alapjáraton 45 fokos. Fullon: 74 fokos. Átlagban 55 és 60 közt mozog.

Hdd: általában 45 és 50 fok közt mozog. Volt már 35 és 53 is.

A noti alapon 20-22w-al járja a nagy világot.

(#128) naga01


naga01
csendes tag

Szevasztok valaki szakember segítségét kérem, lenne olyan kérdésem, hogy vettem egy TOSHIBA tecra 8000 es laptopot kora csak tipp 98-2002 között gyárthatták, és kb három hónapja használom, baja nem tortént ez idő alatt, bár az akksi gatter de működik.
Ezért kérek mindenki olyan használót aki régóta használ tecra 8000-est, hogy milyen tapasztalata van a megbízhatóságot tekintve, azért lenne fontos hogy vegyek bele új AKSIT vagy ne????? Mert attól félek hogy megvan az új aksi és megmekken a gépem. Még egy kérdésem hogy mi az az alkatrész ami a legsérülékenyebb a laptopon és mennyi az élettartama, én még egy két évig szeretném használni. Előre köszi a válaszokat, és a naga01@freemail.hu ra írjatok ha tudtok. :DD :C

(#129) joey7


joey7
őstag

a Toshiba L20-103 modellről van vkinek tapasztalata?

Processzor: Intel Pentium-M 740 (2MB L2cache/FSB533) 1700 MHz
Winchester: 80GB(5400rpm)SATA S.M.A.R.T.
Memória: 512MB (max.2048) MB DDR2 RAM
CD-ROM: DVD Super Multi író
Képernyő: 15'' színes XGA TFT kijelző
Videó: Mobile Intel 915GM Express chipset, max. 128 MB DDR2 RAM
Akkumulátor: lítium-ion, 3:55 óra üzemidő (Mobile Mark)
Klaviatúra: 85 gombos magyar klav.
17 gyorsgomb
Pozícionáló eszköz: Touch Pad
Audio: 16-bit sztereo, MIDI-támogatás, beépített hangszórók
külső mikrofon, fejhallgató jack
Szoftver: Windows XP Home Edition HU
Toshiba ConfigFree™
Microsoft® Office OneNote™ 2003
Norton Internet Security™ 2005 (90 nap)
Bővítőhelyek: 1 x PC Card slot for 1 Type II card
Interfészek: külső monitor, TV-out, 3 x USB 2.0
Kommunikáció: 10/100 Base-TX Ethernet LAN, V.90 modem (V.92 ready), WLAN Intel PRO/Wireless 2200BG
Méret, súly: 332 x 270 x 28,5 mm, 2,7kg
Garancia: 1 év világgarancia (bővíthető)

:R






(#130) MarDani válasza joey7 (#129) üzenetére


MarDani
csendes tag

Hi!

Én hétfőn vettem egy ilyet sulinetben. Még nem nagyon teszteltem, de eddig tetszik. 3:45percet bírt az aksi első feltöltés után úgy hogy 3dvd-t másoltam fel a gépre majd telepítgettem egykét progit majd megnéztem egy filmet winyóriól. Amivel viszont nem vagyok megelégedve az LCD monitora. A Teteje sötét az alja túl világos, sosem tudom eltalálni a dölésszöget. Bár ez csak filmnézés közben zavar. Nem tudom más modelleknél márkáknál ez milyen, azóta még nem tudtam ezt leellenőrizni. De ettől függetlenül jó kis gép. A VGA kártyájával sincs bajom, bár csak CS 1.5öt próbáltam. Majd pár napon belül lefuttatom a gépen a teszteket. Ha valami konkrét dolog érdekel csak kérdezz.

(#131) Overlocker


Overlocker
veterán

Lenne egy Toshiba Tera S1 noti! Meghalt benne a Ati mobility 9000-es vga..
9600-os belemegy helyette?

(#132) heltay


heltay
csendes tag

Hali!
Ezen a notin gondolkodom:
Toshiba A100-237
Mi a véleményetek?itt egy link is:
http://www.notebookzone.hu/termek.php?id=27137
Sok helyen olvastam, hogy anyag ügyileg nem megbízható. Erről mi a véleményetek? köszi!

(#133) ans válasza naga01 (#128) üzenetére


ans
aktív tag

Nem vagyok szakember, de a Tecra a Toshibának egy jó típusa.

(#134) Beaver


Beaver
csendes tag

Üdv!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Nemrég hozzájutottam egy ütött kopott toshiba satellite 3000 (pontosan nem tudom:S) géphez, amely szinte halott volt, az aksija teljesen tropa, a hátsó tápcsatlakozó le volt törve az alaplapról. Szétszedtem a gépet, és kivezettem a tápot két vezetékkel, adapterhez hozzákötve elindult a gép, leformáztam, ujraparticionaltam, ment rá friss XP SP2.

A konkrét probléma a következő: valamiért nem ismeri fel az USB portra dugott eszközöket. Multiméterrel kimértem, a feszültség (+5V) ott van ahol ott kell lennie, meg az MP3 lejatszomat ha csatlakoztatom, kijelzi hogy 'ready' csak épp a gép nem ismeri fel, semmit se reagál rá. Az eszközkezelőben és everestben egyaránt megnéztem, az összes USB hub és csatoló (3 db van) telepítve van, és a windows szerint működőképes. Neten kerestem drivert de semmi használható :(( Van viszont egy 'Alapvető rendszereszköz' amihez a windows nem tud telepíteni drivert, fel sem ismeri, everest szerint a hardware neve: 'Toshiba AIS SM Host Controller'. Sztem ez lesz a hiba.

Ha valaki tudna hozzá drivert mondani, vagy van ötlete mi lehet a probléma, ne kíméljen.

Ja és a táp idétlen megoldása miatt ne kövezzetek meg, mondom a gépet a halálból hoztam vissza, annyira nem érdekel h lóg ki két vezeték, úgyis cak otthonra kéne a gép.. :)

[Szerkesztve]

(#135) flashfly válasza Overlocker (#131) üzenetére


flashfly
csendes tag

Annyira nem jo az a80asok jobbak pont lattam is 1et most hirdetve nezd meg toshiba a80

"Ha azt gondolod képes vagy rá, vagy azt, hogy nem vagy képes, mindkét esetben igazad van."

(#136) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Notivásárlásra készülök. A jelölt: Toshiba Satellite M70-340 tipus. Sulinetbe venném. Ha van vkinek ilyen, írhatna a tapasztalatairól, véleményéről a gépről.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#137) subzer0


subzer0
csendes tag

Sziasztok!

Akinek esetleg még ilyene van: TOSHIBA SATELLITE s1700-400 és tud segíteni driverekkel kapcsolatban kérem jelezzen. Új OP rendszert szeretnék rá telepíteni, de driverem egy szál se...mi kell hozzá, honnan lehet beszerezni, stb.?

fontos lenne,köszi :R

(#138) nb18


nb18
tag

Sziasztok!
Most szeretnék laptopot venni de próbálnék minél olcsóbban kijönni belőle mert szűkös a keret rá! A toshibák nagyon tetszenek az áruk is elég jó és ugy látom negatívumokat nem nagyon irtok róla :DD ! Konkrétan kinéztem a tipust: L100-119 Tud vki vmit erről a lapról?amugy programozó suliba megyek elég lesz ez hozzá? :F Esetleg 1-2 régebbi játékhoz? (Cod,Mohaa) Előre is köszi! :D Ő lenne az : [link]

(#139) gericomblock


gericomblock
csendes tag

. nekem van egy eladó Toshiba Tecrám9100-es.
érdekel valakit?
gericomblock@tvn.hu ra írjon.
itt ritkán vagyok.

(#140) Zethepolee válasza nb18 (#138) üzenetére


Zethepolee
tag

(#141) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Megvan a gép: Toshiba Satellite M70-340
Elég jó áron jutottam hozzá, ráadásul Sulinetben.
A régi FuSi L7300-assal szemben összehasonlíthatalanul csendesebb. Aki CeleronM-es gépet akar venni, szerintem jól gondolja meg. Ez a PentiumM igen jó kis proci. A gép jól összerakottnak tűnik, nem recseg-ropog sehol. Elég fura billentyűzetkiosztása van. Az ''í'' a space jobb oldalán a ''0'' pedig a bal oldalán van. Ilyet se láttam még, megszokást igényel. Amúgy nagyon tetszik, igen elegáns gép.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#142) Niczo


Niczo
senior tag

Talán kicsit pang ez a fórum? :(

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#143) Studi22 válasza Niczo (#142) üzenetére


Studi22
aktív tag

Pang mert nincs nagyon hiba a Toshibákkal! :DDD
Viszont nekem van egy mx30-167 gépem és semmivel nem tudom lekérdezni a proci hőmöt csak a wincsi hőmjét kapom vissza a mobilmetert is probáltam már de az se segített hátha tudtok valami okos dolgot ami rajtam segít. :R

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#144) Niczo válasza Studi22 (#143) üzenetére


Niczo
senior tag

A proci hőfokát én sem tudom mérni :O
Több Toshibánál is ez van?
Ha valaki tud megoldást a problémánkra, jó lenne ha megsúgná! :R

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#145) oviktor


oviktor
tag

Hello!

Notebook vásárlás előtt állok és véleményeket szeretnék kérni erről a notiról: [link] . Használ e ilyet valaki, tapasztalatok, játékokban hogy muzsikál?
A válaszokat előre is köszi :R

Niczo látom sikerült választanod másik notit, remélem ezzel több szerencséd lesz mint a Metro-s FuSi-val.

[Szerkesztve]

Viktor

(#146) Studi22 válasza oviktor (#145) üzenetére


Studi22
aktív tag

Kellemes kis müszer megtolod egy 512 memcsivel és akár egy DTR noti is lehet belöle!
Én már lassan egy éve használok Toshiba Satellite-t és eddig semmi problémám nem volt vele akksi nagyon jol birja játékok jol elszaladgálnak rajta ahhoz képest hogy nekem csak agp-s karim van!
Tehát én csak jot tudok mondani a Toshiba Satellite modellröl! :C

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#147) emill


emill
tag

A Toshiba-nál van olyan (adnak olyan programot a gépekhez), hogy automatikusan állítja a processzor teljesítményét és ha nincs rá szükség lejjebb veszi? Vagy legalább manuálisan lejjebb lehet venni (pl. ha nem érdekel, hogy valamivel lassabb, csak az akku bírjon ki egy kicsivel több időt)? pl. Asus-nál a PowerGear ilyen ha jól tudom.

Másik: L20-asa van valaiknek? Milyen minőség? Úgy nézem ez az alap Toshibánál? Ez már régi típus, mert a toshiba honlapján már nincs is L20?

(#148) emill


emill
tag

Ja még annyi, hogy mennyibe kerül a garancia hosszabbítás 1 évről 2-re és mennyi 1 évről 3-ra?

(#149) oviktor válasza Studi22 (#146) üzenetére


oviktor
tag

Thx a választ. ;) Ha minden jólmegy akkor lehet hogy szerdán meg is veszem,csak még az árával kell 1 kicsit barátkozni, ramot meg majd később veszek bele mert már így is túlléptem azt a határt amit eredetileg notebookra akartam szánni :)

[Szerkesztve]

Viktor

(#150) Niczo válasza oviktor (#145) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Köszi, remélem tényleg jobban beválik (eddig igen). Igaz a videokari nem játékra való benne, a képe viszont nagyon szép (bár lehet hogy a kijelző érdeme). Néztem amit belinkeltél, az enyém is M70-es, a háza ugyanez. Ez viszont már nekem baromi drága lenne. Az enyém listaára 247.200 HUF volt, ebből egy helyi akció keretébe 6%-ot levontak (plusz ugye Sulinetbe vettem, jövőre -60k). Igaz én is az elején ugy gondoltam max 200k-t szánok rá, bár igy összességébe a Sulinet miatt még olcsóbb is lett (ez anyagiakban nagy előny a Metrós cucchoz képest).
Ja igen, a hozzá adott Sonic CD-író alkalmazás überbutított példány. Lehet vele írni, de még azt sem tudtam benne kiválasztani hogy hányszorosan írja a lemezt. Egy Nero azért szerencsésebb választás lett volna.
Egyébként az xD kártyát is olvassa. Nekünk a családba Olympus a digit gép, emiatt még jól is jött.


[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.