Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) littlerock


littlerock
aktív tag

uppsz, nekem is lenne egy kérdésem: azt mondták a kollégiumban, hogy ha a gépben folyamatosan benn van az akku, és az hálózatra van dugva, várhatóan 500-600 óra után tönkre fog menni, mert folyamatosan az aksin keresztül folyik az áram...

ez igaz?
nem kezeli ezt a dolgot valami felügyelő program?...
inkább vegyem ki a gépből, amikor nem azt hurcolom?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#1202) martin555 válasza littlerock (#1201) üzenetére


martin555
aktív tag

szia!!

először is köszönet az akkus linkekért, én ezeket nem találtam egyébként meg.

akku bennhagyás témája!

no itt sajna én is gondban vagyok! amit olvastam, és tutifix: az akkunak (li ion) általában a notiban ''nem az tesz rosszat'', hogy töltögetve van, hanem a KÉMIAI ÖSSZETÉTELÉNEK tesz rosszat a HŐ, ha esetleg melegedik.(procitól vagy magától) inkább én arra vigyáznék (van aki radírt stb apró bakot tesz a noti alá ha érzi hogy forrósodik tőle az asztal. )

http://www.batteryuniversity.com/

de! ellenkező, vagy homályos utalások is találhatók pl konkrétan a toshiba notim (SP6000) leírásában ''ha sokáig nem kell az akku, vagy ha sokáig biztosan 220V-on lesz vagy ha szállítjuk stb'' marhaságok, akkor vegyük ki belőle az akkut.

hát lényeg a lényeg hogy én az egészet máshogy veszem: vazer, öreg notebookom van, az akku érdekel már legkevésbé. olvass utána a http://www.batteryuniversity.com/ -n hogy mi tesz JÓT és rosszat egyes akuknak (li-ion, NI-CD, NI-MH) állandóan mindenhol sulykolják, hogy a LI-ION-t lehet csepptölteni, nem szabad kisütni, stb. a franc tudja. :(

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1203) littlerock válasza martin555 (#1202) üzenetére


littlerock
aktív tag

szívesen, egyébént én is kössz a választ...

egyszer kb 1 éve beszéltem a voltakeresekkel telefonon, akkor egy fu-si nem mártudommilyen lifebook ni-s aksijára adtak egy 13-14 000-s ajánlatot....felújításra

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#1204) amol válasza littlerock (#1201) üzenetére


amol
addikt

littlerock!
Nekem 4 évig folyamatosan a gépben volt az akksi, napi 14 órát ment hálózatról. Újonnan két órát bírt, 4 év után wifivel kicsit kevesebb mint egyet. Igaz, akkor még gyártottak minőséget. Ebben a fogyasztói társadalomban inkább már csak mennyiségi termelés van.
Ha gondolod vedd ki, szerintem nem érdemes. Az 5-600 óra nagyon kevésnek tűnik, nekem másfél hónap alatt összejönne.

Más: van közetetek olyan, aki 15''-os notiról váltott 15,4''-esre és teljes mértékben pozitív változásként éli ezt meg? Persze a kijelzőre gondolok. Méretbeli különbség (felületre) ugyanis gyakorlatilag nincs, a betűk a nagyobb felbontás és a laposabb méret viszont kb 15%-kal kisebbek...

(#1205) martin555


martin555
aktív tag

jaj-jaj-jaj! toshibások! sírok!
most vettem észre, hogy a satellite PRO 6000 notimban, ahol bemegy a 220V adapter a notiba, szóval az az aljzat a notiban, na az az egész lötyög, mint a gyerek tejfoga. jaj!

beteszek egy képet, nem ez a noti konkrétan de ugyanez a DC-in aljzat amiről szó van. a kis műanyag házával együtt a noti belseje felé lötyög a DC-in dugalj.

[link]

http://f20.aaa.livedoor.jp/~pencom/toshiba/cuaderia20/cua20_left.jpg

az egész foglalat, a kis műanyag kockájával együtt lötyög, nem az van hogy a belső tüskéje vagy valami tört volna ki. most mi van. ez egy nyákon van és az repedt le vagy flexi valahogy ennek a kapcsolódása? jogosan kérdezhetnétek hogy 220 V ról megy-e , vagy hogy tölti e az akkut, MINDENT jól csinál, de hát lityeg lötyög mégis az a dugalj és félek! mit tegyek?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1206) martin555


martin555
aktív tag

[link]

alulról számítva a harmadik képen a DC IN dugalj.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1207) amol válasza martin555 (#1206) üzenetére


amol
addikt

Ne sírj, ne félj, javíttasd meg. Mi a probléma?

(#1208) martin555 válasza amol (#1207) üzenetére


martin555
aktív tag

no szóval csak azér reagáltam túl mert csúnyaságokat olvastam, hogy akár alaplapcsere. de gondolom a hivatalos márkaszervíznek ez a jó. ha csak egy kicsit forrasztani kéne, az nem annyira. most kereshetek valami maszekot, az ilyet utálom de olcsó.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1209) Satellite válasza martin555 (#1208) üzenetére


Satellite
tag

Hivatalos márkaszervíz megforrasztja, - ne aggódj.

(#1210) amol válasza martin555 (#1208) üzenetére


amol
addikt

Ez egy sima forrasztás, semmi extra. Nem kerülhet túl sokba.

(#1211) #18538752


#18538752
törölt tag

Sziasztok!!!!

Van egy Toshiba noti és a hangkártyával volna egy kis probléma.
Realtek ALC 861 hangkari van benne és a probléma ha a fő hangerő szabályozó skáláját mozgatom fel és le akkor recsegés hallható mind a noti hangszóróin mind ha fejhalgatót használok.
Mi okozhatja ezt a problémát?
Drivert leszedtem a legújabbat is: R1.54

(#1212) #18538752


#18538752
törölt tag

Van valakinek Toshiba A100-847es modelje?

(#1213) Rival válasza #18538752 (#1211) üzenetére


Rival
aktív tag

Azt megfigyelted-e, ha pl. böngészőben scrollozol fel-le egy oldalon az oldalsó gördítősávval, közben recseg, vagy akadozik-e a hang? Próbáld meg a setupban a második oldal tetején a Device Config-ot átbillenteni a másik állásba (Setup by OS / All Devices).

[Szerkesztve]

(#1214) Rival válasza #18538752 (#1212) üzenetére


Rival
aktív tag

Vagy próbálj ne a Realtek oldaláról drivert tölteni hozzá, hanem a Toshibától: [link]

(#1215) #18538752 válasza Rival (#1214) üzenetére


#18538752
törölt tag

A Toshibatól is leszedtem a drivert, de nincs siker. A görgető sávoknál nincs hiba.
Mi lehet a baj akkor?

(#1216) Rival válasza #18538752 (#1215) üzenetére


Rival
aktív tag

Setup?

(#1217) #18538752 válasza Rival (#1216) üzenetére


#18538752
törölt tag

Hát bementem az A100-847 setupjába, de itt ilyen opció nincsen!

(#1218) Rival válasza #18538752 (#1217) üzenetére


Rival
aktív tag

Nem ESC-kel, majd F1-gyel lépsz bele induláskor a Toshiba felirat közben? Már több, mint 10 éve ugyanazt a setup-ot használja a Toshiba. Személy szerint még nem találkoztam mással.. vagyis de... de arra a Toshiba csak rányomta a nevét... innen jut eszembe: BIOS frissítés? Mindig recseg, vagy csak akkor, ha valami hang is van közben? Nem, mintha lenne valami konkrét ötletem... :) sajna... :(

(#1219) #18538752 válasza Rival (#1218) üzenetére


#18538752
törölt tag

F2-vel kell belépni.
Akkor recseg ha a fő hangerőszabályozót húzgálom fel-le.
Meg azt is észrevettem most hogy a Realtek HD Sound Effect Managerben a 3D Audio Demo-nál mikor tesztelni lehet a 3D hangot egy grafika segítségével akkor a mozgás hangirányát lehet szépen hallani mind vízszintesen mind függőlegesen, de mikor a hangkörnyezetet tesztelem ''fürdőszoba és kőburkolatos folyosó'' közül lehet választani akkor nem történik semmi a hangal. Régebben telepítettem egy ASUS-ra ezt a softvert és ott szépen változott ez is. Szóval nem tudom...teljesen off vagyok hozzá hogy mi is lehet a baj. Lehet hogy hardveres!?!?

(#1220) Rival válasza #18538752 (#1219) üzenetére


Rival
aktív tag

Intelnél keress rá, és próbálj letölteni a High Definition Audio Bus-hoz egy frissebb drivert. Alapból szegény XP rá se hederít erre a buszra, és ez kell hozzá, hogy egyáltalán láthatóvá váljon a Realtek HD chip. Nálad ez megvan, mivel ugye tudod használni. De talán ebből egy újabb driver megoldja...

de ha nem: nagyon zavaró a dolog? Ilyen sokszor használod a hangerőszabályzót? Mondjuk megboldogult őskövület (de még most is működő) AST PII-es notimon volt ilyen pattogó hang hangerő állításakor, de mivel azon volt külön potméter, nem nagyon használtam a mixert...

(#1221) #18538752 válasza Rival (#1220) üzenetére


#18538752
törölt tag

Leszedtem több drivert is hozzá, de nem szűnik meg.
Nekem is van külső potméter azzal nem recseg csak ha a Windowsban állítom a hangot. Viszont engem ez idegesít. Vagy előfordulhat hogy ez alapban ilyen? Előfordulhat hogy alaplapi hangkártyákon megtörténhet ilyen manapság?

(#1222) #18538752 válasza Rival (#1220) üzenetére


#18538752
törölt tag

Ehhez az ALC861-hez fel lehet vagy fel kell rakni a Realtek AC'97 Audio Codecs drivert is?
Vagy csak a HD drivert kell felrakni?

(#1223) Rival válasza #18538752 (#1222) üzenetére


Rival
aktív tag

Nem, csak a HD driver kell... na meg előtte a HD audio bus driver, de ha minden igaz, már elintézi egyben (korábban nem tette)... egyébként előfordulhat, hogy ilyen... sajnos a Satellite A sorozat képezi a low-end kategóriát a Toshiba kínálatában. Mondjuk, ahogy néztem sok nyalánkság van a tiédben (bluetooth, firewire, wifi, core2duo)...

(#1224) #18538752 válasza Rival (#1223) üzenetére


#18538752
törölt tag

Igaz hogy low-end, de szerintem azért egy ilyen gépnek sem kellene ezt csinálnia. Azért ilyet még nem hallottam egy alaplapi hangkártyánál sem.
A hangjáról meg csak jót írnak a külföldi tesztelő honlapok.
Hát nem tudom!?!?

Meg sok noti használja az ALC861-et mind ilyen lenne? A Toshiba Tecra is ezt használja ami már nem low-end

[Szerkesztve]

(#1225) amol válasza Rival (#1223) üzenetére


amol
addikt

Ha szerinted egy 3-400 ezres gép low-end akkor minek neveznéd az L30-ast?
Ami ennél jobb az már Tecra vagy 17''-os!

(#1226) Rival válasza #18538752 (#1224) üzenetére


Rival
aktív tag

Így van, nem kellene... ha elő is fordult nálam ilyesmi, akkor nem igazán foglalkoztam vele, mert nem zavart. Ám olyan volt, amit írtam is, hogy ugyanilyen pattogó, vagyis pattogó és akadozó hangot hallatott valamelyik régebbi notebookom, amikor pl. böngészőben az oldalsó gördítősávon görgettem. Az hihetetlen zavaró volt, de egy setup beállítás (PnP, vagy nem PnP op. rendszer) megoldotta (VGA és a hangkártya ugyanazt a megszakítást használták). Ha csak a mixerben csinálja, és a Winamp-ban, MediaPlayerben nem, akkor szerintem ne idegesítsd magad miatta, használd a jól bevált potmétert az oldalán... :) Mondjuk lehet, hogy neked kényelmesebb a mixer... sajnos nincs ötletem, ''egyebet nem tudok elmondani''... de ha szembe jön velem egy ilyen hiba, akkor eszembe jutsz... :)

Összességében a Toshiba szvsz nem olyan rossz (eltekintve egy-két korábbi modell típushibájától, mint pl. Tecra 8100 kijelző nagyfesz. panel, Satellite Pro 6100 alaplaphibából eredő ''Bad CMOS'' hiba, és rusnya zsanér, stb., amikkel volt gondunk elég).

(#1227) Rival válasza amol (#1225) üzenetére


Rival
aktív tag

L30? őőő... izé... :U Rendben, 1:0 oda... :)
Bocsánat a low-endért, inkább használjuk a Toshiba besorolását: Basic.
Az ügy megoldásának szempontjából tulajdonképpen mindegy...

[Szerkesztve]

(#1228) amol válasza Rival (#1227) üzenetére


amol
addikt

Abból mindegy.
Ha a Toshiba szerinted ''nem olyan rossz'', akkor érdekelne hogy szerinted mi a ''nagyon jó''. De tényleg, mivel vásárlás előtt állok.

Amire szükségem van: jó akkuidő, halk működés, megbízhatóság, épkézláb videokártya.

(#1229) szamó válasza #18538752 (#1217) üzenetére


szamó
tag

Szia! Nekem is A100-847 van és tényleg nekem is csinálja ,de én azt a potit sohasem használom. 1 hetes a gépem és nem kavartam még semmit bele a gyári telepítésbe.

Ikres apuka

(#1230) Rival válasza amol (#1228) üzenetére


Rival
aktív tag

A kérdés feltevésében érzek némi hátsó, provokatív szándékot, de nem probléma. ;) A ''nem olyan rossz'' azt jelenti, hogy nekem tökéletes, de ahogy minden mással, ezzel is az a helyzet, hogy ízlések, és pofonok. Én a hordozhatóságot, és az akkuidőt helyezem előtérbe, utána következik a felszereltség és a teljesítmény. Mivel én főleg irodai célokra használom a gépet (szövegszerkesztés, böngészés, levelezés, webrádió, mp3, html szerkesztés, egy kis wardriving), és szeretem, hogy elfér a szerviztáskámban, valamint egész nap nem vagyok konnektor közelében, Portege R100-at használok (konnektor probléma egy szivargyújtós 220-as konverterrel megoldódott). Akkuidő a rácsatolható akkuval majdnem 6 óra, és kicsi. Mivel nem játszom rajta, a benne lévő Trident SzájberPlédXP szutyok elég nekem, bár hagy némi kívánni valót maga után (Linux alatt nulla 3D támogatás, még azt a keveset sem hajlandó megmutatni, amit tud). Negatívum lehet még a 4200-at pörgő 1,8''-os vinyó, ami lehetne gyorsabb is, de mint mondtam a teljesítmény nálam nem a legfőbb szempont, inkább kevesebbet fogyasszon. Gyárilag csak egy 11b-s miniPCI wifi kártya volt benne, felturbóztam egy 11g-vel. Mivel én használtam egy pár Toshiba notebookot (máshoz a mindennapi életben nem volt szerencsém, nem használtam hosszabb ideig), én a Portege sorozatnál maradnék. Ez a mostani is a legnagyobb terhelés melletti legnagyobb ventilátor fordulatszámnál is feltűnően halk. Ha lenne annyi pénzem, amennyi nincs, :) és nem lenne ez, ami most van, akkor egy R400-at bevállalnék. De ismétlem, mindenkinek más az igénye, én pedig senkire nem beszélek rá semmit. Hely hiányában nincs az enyémben optikai meghajtó, de egy külső USB-s DVD író a barátom, a mérete miatt pedig elnézem a beépített meghajtó hiányát... akinek pedig olyan notebook kell, ami inkább asztali gép, annak pl. az A100 is számításba jöhet. Vagy pedig a Satellite P100 sorozatból valamelyik Geforce-os modell... csak ott viszont az akkuidő lecsökken kevesebb, mint 3 órára... szóval nehéz, mert olyat viszont még nem láttam, hogy kicsi is legyen, gyors legyen a proci is, gyors videokártya dedikált memóriával, szóval mindentbele... ja, és olcsó legyen... :)

(#1231) #18538752 válasza szamó (#1229) üzenetére


#18538752
törölt tag

Tekerd fel a hangerőt a potival teljesen majd a Windows Fő hangerő szabájzót húzgáld fel és le nézd meg hogy recseg-e.

Próbáld meg úgy is hogy a CD lejátszó hangját némitsd el a hangerőszabályozó panalen és ezután újra húzogasd a fő hangerőszabályzót. Nekem így halkabban recseg.

WinAmp, MediaPlayer hangszabályozónál és a külső poti tekergetésénél nekem nem recseg.

Kérlek próbáld meg a leírtakat hogy nálad hasonló-e a helyzet. Nagyon kíváncsi vagyok rá.

Előre is köszi!!!!

(#1232) amol válasza Rival (#1230) üzenetére


amol
addikt

Ne érts félre, nem akartalak provokálni csak miután hosszas nézelődés után megfelelőnek tűnt nekem az A100-as (ill. inkább Pro A100-as) kicsit rosszul esett hogy le low-endezed amikor már 150 alatt is lehet kapni notikat.
Én igazából nem hurcolom a gépet, helyhiány és praktikusság miatt esett a választás notira úgy 4 éve. Némi itthoni munkára is használom, és ritkán elindítok rajta 1-2 játékot is ha úgy alakul. Egy Satellite 5100-asom van, nagyon sokat ment, megbízható gép volt, amíg sajnos be nem adta a kulcsot. A javítás valószínűleg nem érné meg, de azért még futok 1-2 kört.
Sajnos, ahogy te is írtad a normális videokártya nem az akku barátja, gondolkodtam quadron is mivel azok kevesebbet fogyasztanak és azok a játékok amikről szó van valószínűleg elmennének rajtuk. Mindenképp ragaszkodnék a 15-ös kijelzőhöz, sajnos az új gépek többnyire 16:10-esek de talán meg tudnám szokni. Akkuidő tekintetében a 3 órával meg tudnék békélni.
A Toshibát pedig azért szeretem, mert nekem bizonyított, megszoktam és igazából nem találkoztam jobbal. Esetleg Dell.
Most itt tartok. Nemsokára jönnek a Vistás gépek, lehet hogy érdemes megvárni őket ill. az Intel új dx10-es videokártyáját.

(#1233) amol


amol
addikt

SIDE, szamó,

mennyit bír az akksitok?

(#1234) amol


amol
addikt

Még annyi, hogy igazából Tecrat vennék, de az itthoni kínálat nem teljes, nem kapni M3, M4, S2, S3, A4 típusokat (tudom, egy részük már kifutott). Így marad az A7 és az M5...

(#1235) Rival válasza amol (#1232) üzenetére


Rival
aktív tag

Igazad van, nagy hirtelen nem kellett volna le low-endezni, hiszen ahogy az autóknál is, majdnem minden típusnál van full extrás is, és az sem olcsó a legegyszerűbb kivitelhez képest. Nem néztem a pontos típusszámát, csak hogy Satellite... és egyből beugrottak nekem az asztali procival szerelt modellek (pl. 8000-es, ami zúg, lassú, hangos)... még1xLnéZst... :)

A baj az, hogy most, amikor lehet kapni lassan 100ezerért is teszkónotebookot, akkor nem könnyű elmagyarázni valakinek, hogy csak akkor vegye meg, ha ballasztnak kell... ez persze már más téma, és nem rólad van szó, csak úgy eszembe jutott...

(#1236) Satellite válasza Rival (#1218) üzenetére


Satellite
tag

A TOSHIBA már több mint 20 éve éve használja ezt a kombinációt a HWSetup-ba való belépéshez, kivéve a Phoenix BIOS-szal rendelkező újabb (honosított) modelljeit, ott a szokásos F2-vel kell belépni.

(#1237) #18538752 válasza amol (#1233) üzenetére


#18538752
törölt tag

Csúcsüzemben ha csak netezek akkor úgy kb...1h20p Még nem teszteltem igazán,mert ez a hangprobléma idegesít, de nagyon jó noti szerintem egy asztali gép helyett.

(#1238) #18538752


#18538752
törölt tag

Nem tudja esetleg valaki hogy a Toshiba új A100 bios mit javít?
Lehet ezekről a bios javításokról bővebben olvasni valahol? A Toshiba honlapján nem találtam róluk részletesebb leírást.

(#1239) amol válasza #18538752 (#1237) üzenetére


amol
addikt

Mivel a nethez nem igazán kell csúcsüzem, igazából az érdekelne, hogy minimális beállításokkal, de még látható fényerővel wifivel netezve mennyit bír.
Ha sikerült tesztelni kérlek írd meg.
Köszi!

(#1240) Rival válasza Satellite (#1236) üzenetére


Rival
aktív tag

Igen, én is ezt mondom... de azért csak 10-et mondtam, mert kb. ennyi ideje foglalkozom velük hivatásszerűen... viszont le mertem volna fogadni, hogy előtte is ez volt... :)
Esetleg nem a Technotrade-nél dolgozol véletlenül?

(#1241) dennisjunior


dennisjunior
tag

Nemtudja valaki, hogy a Portégé-t hogy ejtjük? :DDD

(#1242) #18538752


#18538752
törölt tag

Gyerekek ez a rendszervisszaállítólemez hogy működik? Azt írja a hozzá adott leírásban hogy ha adatvesztés lépne fel akkor ezzel szépen visszaállíthatunk mindent az alap értékre. Most mi számít neki adatvesztésnek? Ha letörölnék mindent a vinyóról akkor is visszaállítaná?

(#1243) Satellite válasza dennisjunior (#1241) üzenetére


Satellite
tag

Fonetikusan ''Portézs''.

(#1244) Satellite válasza #18538752 (#1242) üzenetére


Satellite
tag

Azt állítja (másolja) vissza, ami a vadonatúj gép HDD-jén rajta volt, - vagyis az általad utána feltelepített és létrehozott dolgok nem lesznek rajta.

(#1245) dennisjunior válasza Satellite (#1243) üzenetére


dennisjunior
tag

Köszi

(#1246) #18538752 válasza Satellite (#1244) üzenetére


#18538752
törölt tag

Ha fognám letörölnék most mindent a vinyóról és beraknám ezt a lemezt akkor is visszaállítaná ebbe az alaphelyzetbe?

(#1247) Rival válasza #18538752 (#1246) üzenetére


Rival
aktív tag

Igen, a recovery CD arra való, hogy ne kelljen neked tökölni az op.rendszer és driverek telepítésével. Ha új a vinyó, és üres, vagy ha minden, ami rajta van kuka, akkor recovery CD-ről bootolsz, feltesz egy-két kérdést, pl. magyar vagy angol, és utána felrakja a rendszert gyári állapotban driverekkel, leírással, esetleg mindenféle szoftver ingyenes próbaverziójával úgy, hogy a vinyón a korábbi tartalom megsemmisül. Van, hogy Ghost image-ből állítja vissza az egészet, vagy pedig a rendszer automatizált telepítése után még elszöszmötöl a különböző driverek egymás utáni telepítésével (bár ezzel inkább más gyártóknál találkoztam), Toshibánál Ghostos a megoldás... vagy volt a közelmúltig.

(#1248) #18538752 válasza Rival (#1247) üzenetére


#18538752
törölt tag

Azért kérdezem, mert van egy WinXP SP2 Prof. verzióm és szeretném feltelepíteni.
Mindent letörölnék a vinyóról és felraknám a WinXP Prof. verziót. Majd ha esetleg úgy adódna akkor törölnék megint mindent a vinyóról és a Recovery CD-ről feltelepíteném vissza a géphez adott wint. Így akkor lehetséges a művelet?

(#1249) amol válasza #18538752 (#1248) üzenetére


amol
addikt

Persze. De előtte mentsd el ami fontos.

Nincs új hír akkuidővel kapcsolatban?

[Szerkesztve]

(#1250) richies


richies
senior tag

re all!

egy boltot megkérdeztem, hogy melyik márka amegbízahtóbb (msi, asus, toshiba), s erre azt a választ kaptam ,hogy mind egyforma amik náluk kaphatóak...
s leírtam az igényeimet, s ajánlották a Toshiba a100-847-eset, emg 2 Acer-t...

nem tom elhinni, hogy 1 szinten legyenek.....


nevetséges ez nekem kicsit

:) :W

Rozsomak of Power

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.