Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) Steven21


Steven21
tag

Üdv,
nagyjából átolvastam a topicot és egy A100-847 vásárláson töröm a fejem, amit a jövő hétre toltam. Olvastam erről a hangrecsegős problémáról, ami annyira nem tetszik, de sokak szerint a Toshiba még mindig jobb márkának bizonyul egy Asusnál (ASUS F3T), nem beszélve egy MSI(MSI L735)nél, Dell-HP-re meg nincs pénzem. Ez van.
Valamilyen más probléma tapasztalható ezeknél a gépeknél? Jó vételnek számít ez a gép?
Köszi! :U
Üdv

(#1302) StoneBridge válasza #18538752 (#1297) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Hi!

Nem, én Satellite P100-ast használok. Hangerőszabályzó állításánál nálam nem jelentkezik a probléma. Főleg figyelmeztető hangjelzések és rövidebb hangok lejátszásánál tapasztaltam ezt a fajta pillanatnyi recsegést. Annyira akkor nem lehet vészes nálam, mint a te esetedben.
Igen, az Audigy2-t be let állítani, hogy a notebook elsődleges hangillesztője legyen, így az adja a hangot.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1303) StoneBridge válasza Steven21 (#1301) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Jól látod, én személy szerint az MSI-t meg se kockáztatnám, Asus még esetleg szóba jöhetne. A három közül mindenképp a Toshiba a nyerő.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1304) szamó válasza Steven21 (#1301) üzenetére


szamó
tag

szia! Két hónapja van nekem meg és a recsegés nem érdekel szerintem egyáltalán nem zavaró. Amugy nagyon nagyon szuper minden benne. Kijelző és a teljesítmény is minden. És nekem napi 10 órát tuti megy.

Tomi

Ikres apuka

(#1305) Steven21 válasza szamó (#1304) üzenetére


Steven21
tag

thx! :R

(#1306) #18538752 válasza szamó (#1304) üzenetére


#18538752
törölt tag

Szia Szamó!

Nálad mikor jelentkezik a recsegés? A Windows hangerőszabájozójánál recseg nálad?

Egyébként szerintem is egy nagyon jó notebook!

(#1307) #18538752 válasza conSalves (#1299) üzenetére


#18538752
törölt tag

Neked a Tecra-ban milyen hangkártya van?

(#1308) szamó válasza #18538752 (#1306) üzenetére


szamó
tag

nekem soha mert nem állítgatom a hangerőt

Ikres apuka

(#1309) #18538752 válasza szamó (#1308) üzenetére


#18538752
törölt tag

de ha állítod akkor recseg?

(#1310) Steven21


Steven21
tag

Köszi a segítséget, jól esett a pozitív vélemény. Így már egy fokkal jobb érzéssel fogom megvenni. Annyi lenne még a kérdésem, hogy a garanciát hogyan lehet kibővíteni és memóriát még hogy lehet belepakolni vagy az 512Mb mire elég, ami gyárilag benne van mire elég(nem tudom, hogy ha szeretnék bele még pakolni 512Mb-ot, azt milyen típusból, melyik gyártótól lehet benne gyárilag, egyártalán mit kell néznem, ha bővíteni akarom). Esetleg milyen típusú játékok futnak rajta élvezhetően?
Bocs a sok kérdésért és köszi!
Üdv, István
:R

(#1311) szamó válasza Steven21 (#1310) üzenetére


szamó
tag

Szia!
Tomb Raider Legedend tök jó, Quake4, doom3 pray, unreal 2 tehát a régebbiek nagy felbontásban is szuperek de még 512 ram jó lenne én is most veszek hozzá.

Ikres apuka

(#1312) amol


amol
addikt

Sziasztok!
A múltkor elfelejtettem megnézni élőben, a Tecra A7 masszívabb valamivel mint az A100-as? Pld. a tető ''benyomhatóságára'', a káva hajlékonyságára gondolok.

(#1313) Satellite válasza amol (#1312) üzenetére


Satellite
tag

Az A7-es egy Tecra, az A100-as pedig Satellite.
Kb. akkor a kategória-béli különbség, mint a VW-nél egy Golf és egy Passat között.

(#1314) Satellite válasza Satellite (#1313) üzenetére


Satellite
tag

(Csak hogy nehogy félreérthető legyen annak, aki nem ismeri az elnevezések közötti különbségeket: az A100-as Satellite a közép-, a Tecra pedig a prémium-kategória.)

(#1315) Steven21 válasza Satellite (#1314) üzenetére


Steven21
tag

ÉS akkor melyik jobb döntés? Satellite A100-847 vagy a Tecra A7-111? Sokmindent figyelembe véve, valamivel a tecra áll jobb helyen, bár az régebbi konstrukció. Az A100-847 viszont szerintem erősebb procival van szerelve... Videókártyában kb. mind2 ugyanaz. Melyikkel járnék jobban? :F köszi

(#1316) amol válasza Steven21 (#1315) üzenetére


amol
addikt

Ha egy árban vannak, akkor úgymond természetes hogy a Satellite felszereltsége jobb. A Tecra-nak meg a minősége+3 év teljes körű garancia amit nem sok helyen kapsz.

(#1317) amol válasza Satellite (#1313) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, az alapokkal tisztában vagyok, csak a ház tartósságára gondoltam. Válaszodból arra következtetek hogy jobb a Tecra-é, ami jó hír. Bár most lehet hogy inkább benevezek egy Dell 9400-asra go7900gs-el...

[Szerkesztve]

(#1318) Satellite válasza Steven21 (#1315) üzenetére


Satellite
tag

Egyértelmű, hogy a Tecrá-val.

(#1319) Satellite válasza amol (#1317) üzenetére


Satellite
tag

A tartósság/megbízhatóság egy Tecra esetében nem kérdéses, - nem csak egy Satellite géppel, hanem bármelyik márkával, - akár egy DELL-lel összehasonlítva sem.
Az itt bevezetett EasyGuard [link] (magyarul lásd itt: [link] szolgáltatásai magáért beszélnek.
Érdemes végignézni pontról-pontra.
Ütésálló kivitel? Tessék: [link]
Video egy ilyen gép leejtéséről: [link]
Cseppálló billentyűzet? Íme: [link].
(A teszteket a TÜV végezte.)

(#1320) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok, egy kis help kellene, nemrégiben vettem egy toshiba satelellite a110-195-öst. Én eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, csak egy picit nyugtalanít a winyó (touch pad) környékén a melegedés, kérdés, hogy mennyire normális ez, és hogy összességében mi a véleményetek a notebook-ról.

Előre is köszi

Gatesz

(#1321) Steven21


Steven21
tag

Hali!
Tud vki vmit arról, hogy a jó kis A100-847 modell miert futott ki? sehol nem lehet rendelni, pedig a toshiba.hu-n fenn van az aktualis kinalatban. Nagyon sajnálom, mert nekem pont egy ilyen laptop kellene, persze jó áron is.
Tud róla vki, hogy lesz-e még rendelhető???
Köszi :F

(#1322) Satellite válasza Steven21 (#1321) üzenetére


Satellite
tag

Mert már régi modell volt. Jönnek helyette az újak!

(#1323) Leonaard


Leonaard
csendes tag

Helló!

Toshiba Satellite A100-847 --- akinek ilyen gépe van, tudna szolgálni 1 kis infóval...
-a videókari teljesítménye érdekelne, van vkinek tesztje, 3DMark al mit tud a gép?
-COD 2 mennyire élvezhető rajta?



-egyébként én ezt most akarnám megvásárolni, és nem tapasztaltam sehol sem, hogy már nem rendelhető belőle...
(szombaton kértem rá árat, és akkor rendelhető volt)

a legolcsóbb helyen 2 hete 240n kínálták, most ''ÚJ'' ugyanolyan!!! akciós áron !!! 290n ugyanott...-erre varrjatok gombot!

(#1324) Leonaard


Leonaard
csendes tag

-mennyivel lehet jobb, vagy rosszabb ez a vid kari, mint a?...

-: NVIDIA® GeForce™ Go 7600
memória mennyisége : 256 MB
memória típusa : DDR Video RAM
csatlakoztatott busz : 16x PCI Express

- ATI Mobility™ Radeon® X1600 512 MB HyperMemory™
memória mennyisége : 256 MB + legfeljebb 256 MB
memória típusa : DDR videomemória + DDR2 RAM (rendszermemória)
csatlakoztatott busz : 16x PCI Express


?

(#1325) #18538752


#18538752
törölt tag

Sziasztok!!!!

Hát nem tudom hogy mi történik most a Toshiba modellekkel, de úgy vettem észre hogy iszonyatosan megemelkedtek az áraik.
Tessék usanotebook.hu ára:
A100-847
[link]

Amúltkor még nem 287eFt brutto volt? :)

Jöttek az új modellek és iszonyatosan drágák lettek, nézzétek meg őket sorba :)

(#1326) zergdefense


zergdefense
csendes tag

sziasztok,
remélem ti többet tudtok a laptopokról mint én,lenne egy kis problémám.
toshiba tecra 9000-em van, és folyton lefagy. bekapcs után 15perc után megáll az egész.
formáztam a winyót, új windows-t telepitettem,de a probléma továbbra is fennáll.
általában tényleg csak 10-15percet bír, de ritkán elmegy akár 40percig is aztán fagy meg.
azért érdekes mert amíg a windows-t telepitem nem fagy meg. pedig az több mint 50perc.
ha van ötletetek a probléma orvoslására megköszönném.

(#1327) Steven21 válasza Satellite (#1322) üzenetére


Steven21
tag

Mikor jonnek az uj modellek? Gondolom ott meg joval magasabbra lesznek huzva az árak, mert Vista így és úgy... :( azert szerintem annyira nem volt szar modell, sot, nemigazan lattam jobbat nala ebben az arketogriaban. felhívtam a technotradet, erre azt mondja a fazon, hogy ott van s helyettesíto modell a A100-906-os modell. Ez csak neki nem tűnt fel, hogy kisebb teljesítmenyű a procija annak??? Szerintem amugy azert megy ki a modell, mert tul jol sikerult, túl alacsony áron... Ez nem állhat a háttérben?! Pont nekem nem sikerült hozzájutnom a nagykerben? Se a ramiris se a tecnotrade nem tartja már én nem is fogja rendelni.... :O

[Szerkesztve]

(#1328) richies


richies
senior tag

telleg megemelkedtek az arak..
inflacio :D

Ric

Rozsomak of Power

(#1329) dennisjunior


dennisjunior
tag

Sziasztok

Nincs valakinek fölösleges, gyárilag fekete színű, jó állapotú pcmcia porfogója? (műanyag lap, a pcmcia slotba kell rakni, ha üres)

Megvenném, a vékonyabb fajta kellene (pcmcia type II kártya méretű).

(#1330) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Elvtársak! Piszok nagy dilemmában vagyok.
Van egy Satellite L30-134 PSL33E-00E00XHU notim. December végén vettem. A toshiba.hu-n azt írják, hogy a wifi kártyája: integrált 802.11b/g
Eddig nem is nagyon foglalkoztam vele, de most a Chello plust felemelték 20 megabitre és a routeren lógó 4 gép mindegyike hozza is a 20,5 megabitet, de az L30, csk 7-8 megabitet produkál. Próbáltam a vezeték nélküli kártya (Atheros) sebességbeállításait, de ott csak valami olyan van, hogy:
802.11b long&short, illetve long only
Ezek közül sem tudom, hogy melyiket állítsam be. Még a végén kiderül, hogy a kártya, csak a ''b'' szabványt ismeri?

Gondoltam, megkérdezem a Technotrade honlapján, de az a honlap olyan, mintha nem is lenne.


[Szerkesztve]

(#1331) Rival válasza #18538752 (#1306) üzenetére


Rival
aktív tag

SIDE: most jutott eszembe, és ki is próbáltam: Toshiba Satellite 6100-ban lévő Yamaha DS-XG beállításainál, ha a maximum energiatakarékos módra állítom be, akkor a Windows fő hangerőszabályozóján állítva rettenetesen recseg (a többi szabályzón nem). Ha közepes módba, akkor csak kicsit recseg, ha defaulton hagyom, akkor nem recseg egyáltalán. Úgy néz ki ennél, hogy amikor visszatér standby-ból a hang alrendszer, akkor pattan egyet a hangszóró. A hangerő állításakor pedig folyamatosan felébred, és rögtön elmegy standby-ba, ettől recseg folyamatosan...

(#1332) Satellite válasza ufonauta (#1330) üzenetére


Satellite
tag

Az L30-asokban lévő Wi-Fi kártya természetesen 802.11b/g szabványú.
Ha bekapcsolod a ConfigFree wireless-radarját, nagyon szépen felderíti (az akár rejtett SSID-jű) ''b'' és ''g'' szabványú Access Pointokat is.
A sebesség sok más ok miatt is lehet lassabb a névlegesnél.

(#1333) ufonauta válasza Satellite (#1332) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Titokban reménykedtem benne, hogy jól írják a toshiba.hu-n és tudja a g szabványt is. Amint hazaérek nekiállok a beállításokat átvizslatni. Lehet, hogy csak valami elkerülte a figyelmem.
A gond az, hogy a Linksys wrt54g routerrel is 7-8 megabitet produkál (ez kb. 1 m-re van a notitól) és egy fonera routerrel is ugyanennyi a sebesség. (bár az 3 m-re van) UTP-n viszont jön a linksysről 20,5 megabittel. Természetesen a tesztállományt ugyanonnan töltöttem. (openoffice.hu)

(#1334) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Sziasztok
Toshiba Sat. 2400-ba milyen ramok mennek? DDR-1, 266-os jó bele?
Köszi

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1335) Rival válasza Hydra SR (#1334) üzenetére


Rival
aktív tag

A rövid válasz: igen... :)
De ha jól tudom, akkor csak max. 512MB memóriát kezel a masina...

(#1336) bogabi válasza ufonauta (#1333) üzenetére


bogabi
senior tag

Hali,

Csak tipp: a 20 megás sáv az dróton van? Mert előfordulhat, hogy a wireless részre (WEP, WPA, pláne WPA2 128 bit) már kevés a vas, sok energia elmegy a kódolásra, és ennyit bír a router procija.

De ez csak egy ötlet...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1337) #18538752 válasza Rival (#1331) üzenetére


#18538752
törölt tag

Szia!

Ez a beállítás az A100-847 modellnél is megtalálható?
Nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#1338) ufonauta válasza bogabi (#1336) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igen a linksys bármelyik lan portján jön a 20 megabit, de wirelesen nem. Abban amit mondasz lehet igazság, csak azért gyanakszom a laptopra, mert a linksys 4-ik lanjára egy fonera wifi router van kötve és ahhoz csatlakozva is ugyanennyi a max. Bár természetesen az is WPA2-vel van titkosítva. Noh majd kipróbálom titkosítás nélkül is. Illetve van egy USB-s wifi stick-em, kipróbálom azt is. Ha azzal sem jön, akkor lehet, hogy a routerek a gyenge láncszemek.

Bár azt magamban sejtettem, hogy az 54 megabit csak parasztvakítás és, hogy ennél jóval kevesebb a névleges, de azért titkon reménykedtem, hogy legalább a felét tudják az 54 megának a ''g'' szabványú cuccosok.

(#1339) Rival válasza #18538752 (#1337) üzenetére


Rival
aktív tag

Nálam a vezérlőpultról érhető el ez a Yamaha ablak, és azt hiszem, a Realteknek is itt van, de javítsatok ki, ha nem. Mondjuk a Realtek alapból lecseréli a Windows Hangerőszabályozóját a sajátjára, lehet, hogy abban is megtalálható ilyen beállítás.

Most így hirtelen nem tudok előhúzni Realtekes notit, ami van Portege R100-on SoundMax, 2010-en ALi, Satellite Pro 6100-en Yamaha van... de mindegyiken van ilyen energiagazdálkodási beállítás a hangrendszerrel kapcsolatban... az R100-on maximális power save mellett sem recseg, ugyanis nem billenti ki standby-ból a fő hangerő állítása, de mondom, a SatPro6100-et igen...

(#1340) szamó válasza Steven21 (#1321) üzenetére


szamó
tag

Hello!

Én Orbánotól vettem kérdezzétek őt!

http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=55507&start=0#msg4

Sziasztok

Ikres apuka

(#1341) #18538752 válasza Rival (#1339) üzenetére


#18538752
törölt tag

Nem sikerült találnom hasonló beállítást eddig a Realteknél. :(

(#1342) Hydra SR válasza Rival (#1335) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :) Esetleg tudsz (/tudtok) olyan oldalt, ahol ennek utánanézhetek? Gugliban hiába keresek rá, hogy Toshiba Sat 2400 ram, csak eladó notebookok jönnek fel, ahol viszont nincs leírva, hogy milyen és mekkora memóriát fogad, csak hogy mennyi van abban a példányban. Az FSB-vel és a DDR-1-gyel ezek szerint már nem lesz gond, de fontos lenne, hogy az 1 gigásat megegye.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1343) Satellite válasza Hydra SR (#1342) üzenetére


Satellite
tag

A Satellite 2400-asokba normál (FSB: 400 MHz) PC2100-as SODIMM 2,5 V-os memória való. Az alap 256 MB viszont csak max. 512-re bővíthető.

(#1344) Satellite válasza ufonauta (#1338) üzenetére


Satellite
tag

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy az elvileg 11/54 Mbit/s maximális sebességre specifikált Wi-Fi-szabvány ezeket az értékeket fogja produkálni tiszta adatátvitel terén is?
Érdemes olvasgatni ebben a témában, (pl. itt: [link]) - a vezeték-nélküli technológia megjelenése óta rengeteg gyakorlati teszt jelent arról, mit is várhatunk el egy ilyen rendszertől.

(#1345) ufonauta válasza Satellite (#1344) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Hisz írtam is lejjebb, hogy ha a felét hozná az 54-nek, már elégedett lennék, sőt igazándiból 20-al is kiegyeznék. :)
A belinkelt tesztben is hozza az eszköz a 20 fölötti értéket.
Kivéve az erős légköri zavart (amit egy szobában, ahol más rádió nem megy nem valószínüsítek), illetev a b-s eszköz jelenlétét. (Noh ezen nem tudom mit akart érteni.)

Két router wlanjával is ugyanúgy 7-8 mega a maximum. Linksys WRT54G v7 (legújabb firmware-vel, illetve egy fonera routerrel is. Most a foneraval használom és a linksysnek kikapcsoltam a wlanját, hogy ne zavarjon be.
Ez sajnos ennyit tud. :(

(#1346) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Noh erre varjatok gombot!
Próbából feltettem a Vista 30 napos magyar verzióját és 11-12 megabittel jön. Újraindulva XP-vel megintcsak 7-8 megabit. Mindkét oprendszer friss telepítés. Szóval nem nagyon értem a dolgot. Asszem itt már az én autószerelői képesítésem kevésnek bizonyul.

[Szerkesztve]

(#1347) amol


amol
addikt

Sziasztok!

Próbálok találni a Toshiba háza táján ehhez hasonlót de hasonló árban eddig nem sikerült:
Dell Inspiron 6400
15.4''WXGA (1280x800pixel) anti-glare • ATi mob.Radeon X1400 -256MB HyperMemory
• Core2-Duo T7200 (2.0GHz/4MB/667) • 512MB DDR2 • 160GB HDD • DVD+/-RW DLay.
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth(v2) • HUN keyboard , 3 év (már) teljeskörű garancia, 4 óra akkumulátoros üzemidő.
Ár: bruttó 300.

Ötlet?

Köszi.

(#1349) amol


amol
addikt

Nem mondanám hogy pereg ez a topik...

(#1350) ufonauta válasza amol (#1349) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy a Toshibákkal nem sok gond van. Nem úgy, minta a... :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.