Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) rszombati


rszombati
csendes tag

Tovább tesztelem a gépet! A hétvégén szétnyúzom... Továbbra sem fagyott (eddig)!

(#452) lantana


lantana
csendes tag

Kbali, Battisti, koszonom a segitseget, belevetem magam!

Igen, van digitalis fenykepezogepem (hasonlo kutatomunka utan valasztva :) ), jo hogy meg egy infoval tobb, amire nem is gondoltam volna egyebkent!

(#453) battisti válasza Cochise (#449) üzenetére


battisti
tag

Azért még nézd meg, hány mHa az akksi, ha kiveszed, rá van írva. Az enyém csak 2000, a cellaszámot nem tom. Ez azt jelenti, hogy az istennek sem tudok kicsiholni belőle 90 percnél többet (de az már nagyon jó eredmény), a wifi kikapcsolása nálam csak kb. 10 perc nyereség. De én alapból hálózatról menetem, évente átlag háromszor viszem konferenciára, és akkor sem feltétlenül akksiról megy, úgyhogy ez nálam nem volt szempont, de ha zavar, kb. 50e Ft egy új, nagyobb teljesítményű telep ;]

A kézikönyv azt írta, hogy hetente, de max. havonta egyszer menessük akksiról, és tökig merítsük le; ha annál tovább nem használjuk telepről, nem teljesen lemerült állapotban vegyük ki belőle. Én benne tartom, és minden hétvégén lemerítem. Így is, úgyis csak kb. 500 töltést bír hivatalosan, ha használaton kívül van, vmivel kevesebbet fog.

batt

(#454) Kbali válasza battisti (#453) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem 'tom, de a sima Li-Ion akksinak nem tesz jó a teljes lemerítés (megvárni, míg magától kikapcsol).
Én addig szoktam meríteni, míg be nem jelez a gép (10%-nál), utána tolom töltőre.
Az akksit nem szoktam kivenni (egyébként hűtőben az igazi tárolni, mert akkor veszít a töltöttségből a legkevesebbet).
A melegedés a legnagyobb ellensége az akksinak.
Egyébként az enyémben asszem 6 cellás, 4000 mAh-s van.

(#455) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a notimban lévö kártyaolvasó az lehet hogy csak olvasni tud?
Mivel rámásolni nem tudok semmit mivel mindig azt az üzenetet kapom hogy a kártya írásvédett(SD kártyáról van szó).Próbáltam már a cd-n lévö szoftverrel toshiba support oldalát(ahol ugyan azt kaptam ami a cd-n van).A kártyaolvasó tipusa vagy vezérlöje ENE Tech CB 1411 ha valakinek volt már hasonló tapasztalata vagy tud valami okosat kérem reflektáljon. :R

Köszönöm elöre is!

Ja notim adatai és tipusa adataimnál!

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#456) Kbali válasza Studi22 (#455) üzenetére


Kbali
nagyúr

A kártyát lehet írásvédetté tenni (mint a floppy-t). Az nincs véletlenül az adott kártyán bekapcsolva? Másik hasonló típusú kártyával próbáltad?
Nekem csinált ilyeneket az asztali gépemben lévő kártyaolvasó is, de csak a telefonom MMC kártyájával.

(#457) battisti válasza Kbali (#454) üzenetére


battisti
tag

A ''teljes'' merítést nyilván nem a régi típusú, Ni-Mh vagy Ni-Cd akksik tökig merítéséhez hasonlóan értettem, hanem úgy, ahogy te írtad, ami a Li-ion és Li-polimer akksikra vonatkozik. Egyébként ezeknek a nikkeles telepeknél fejlettebb az elektronikája, van bennük önvédelmi rendszer, szóval nem is lehet teljesen kisütni, se túltölteni, idézem: ''a telep mélykisütése/túltöltése nem lehetséges, a beépített védelmi elektronika ezt nem teszi lehetővé.''

Valahol azért sajnálom - még ha nem is használom -, hogy a nyavalyások az enyémhez gyárilag ilyen gyengus telepet adtak, ami persze sehol nem volt feltüntetve, még a toshi website-on sem, mert ez idővel egyre csak rosszabb lesz. Olvasni meg a többség tud, szóval mindenki vegye magának a fáradságot, hogy elolvassa a használati utasítást, ahol külön fejezetet szenteltek a telep élettartama meghosszabbításának, és ha ott esetleg mást ír, mint amit én gagyogok, azt érdemes megfogadni. Én azt állítottam be, hogy kritikus (2%) töltöttségnél nyomja le magát készenléti állapotba, hogy ha esetleg nem vagyok a gépnél, ne vesszenek el az adataim, de ennyi.

Egyébként pontatlanul emlékeztem: az enyém kézikönyve azt javasolja, legalább havonta egyszer menessük telepről (tehát nem hetente), és ha ennél ritkábban menetnénk akksiról, akkor vegyük ki belőle. De ugye ez megoldható azzal, hogy havonta egyszer kihúzzuk a hálózati csatlakozót. Uff, én beszéltem! :DDD

batt

(#458) Studi22 válasza Kbali (#456) üzenetére


Studi22
aktív tag

A kártya természetesen nincs lock-olva próbáltam már több sd karival is mindre ugyanazt kaptam vissza csak lemásolni tudok.A technotrade-nél azt mondták hogy recovery-zem vissza alapállapotra és ahogy levan irva ugy rakjam fel sorba drivereket ezt is próbáltam de ugyanaz lett a helyzet. :F

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#459) Kbali válasza Studi22 (#458) üzenetére


Kbali
nagyúr

Más ötletem nincs, akkor lehet, hogy hardverhiba?
Esetleg maga az eszköz nincs letiltva biztonságilag=gépről ne lehessen kiszedni infót?
Pen drive működik?

(#460) kuszal


kuszal
tag

Sziasztok!

Csak most fedeztem fel a fórum, Toshiba laptopokkal foglalkozó részét. Ezen felfedezésre rögtön írnék is egy pár sort!

Kb. két hónapja lettem egy Satellite L100-112 ''boldog'' tulajdonosa. Miért idézőjelben? Mert a két hónap alatt már második alkalommal viszem a Technotradehez DVD író cserére. A gyárival ami benne volt, már az első pillanattól nem tudtam dvd-ket írni, másolni. A 3-4 hetes Pioneer csere DVD-vel pedig tegnap romlott meg a viszonyom. Olvasási és írási hiba felváltva jelentkezik. Most megint cserélek. Azt azért kíváncsian várom, hogy mikor megyek majd ismét a szervízbe vele.
Szintén örömteli a dolog, hogy csak Budapesten van képviselete a Technotrade-nek. Én ugyanis miskolci vagyok. Így már második alkalommal kell felcipelnem a gépet. Az egyetlen dolog ami nyugtat, hogy MÁV-os ként ingyen van az út. Ellenkező esetben már elég komoly ráfizetésem lenne a gépre, lévén, hogy nem diák hanem ''dolgozó ember'' vagyok:)

A másik: Battisti! Neked tényleg 2000mAh az akku a gépben? Ha jól olvastam akkor 2000 írtál és Celeron M procit. Nekem is ilyen van de én még egy óránál több időt nem tudtam kicsikarni belőle. Te hogy csinálod? Külső monitort használsz és úgy éred el az az időt?

Amúgy meg vagyok vele elégedve! Nekem kifejezetten tetszik! A formája és a felhasznált anyagok is szépen mutatnak. Nem kocka mint egyik másik márka. Melegedni valóban nem melegszik és eddig még a ventilátort sem hallottam maxon pörögni csak 1-2 alkalommal.
Én nagyon sokat cipelem. Miskolc és Budapest között a vonaton általában filmet nézek (ezért is érdekel, hogyan jön ki a 90 perc), gyakran a munkahelyre is beugrik velem (zötykölődés a villamoson, buszon), ha hétégén hazalátogatok a szüleimhez szintén elkísér (vonat, busz, autó). Tehát nem panaszkodhat, része az életemnek.
Eddig hősiesen tűri, csak az a fránya DVD író :(((

Mellesleg megkérdeztem a nagyobb aksit is. Itthon a Technotrade 30.000-t, más cégek pedig 35-40.000-t adnák a 4000. mAh-t. De pl. egy angol oldalon csak 64 fontba kerülne :).
Azzal már végig bírná a két órás utat Budapest és Miskolc között, legalább is gondolom. Persze lehetne benne procit is cserélni, de nem igazán akarok beletúrkálni, főleg nem a garanciális idő alatt.

Röviden ennyi!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv: Szabolcs

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#461) Satellite válasza kuszal (#460) üzenetére


Satellite
tag

Szabolcs!

A Technotrade-nek természetesen NEM csak Budapesten van képviselete... Nézd csak meg a honlapjukon, szerintem találsz Miskolchoz közelebbit is.

Nem telepítettél a gépre valamilyen Pen-Drive-val kapott adattitkosító programot? Ez okozhat DVD-RW ''hibát''.

Szerintem visszafejlődés, hogy az új alapkategóriájú gépek (Pl. L30-as széria) az alacsony kapacitású 2000 mAh-s akkuval jönnek ki (PA3450), ezzel tényleg alig egy órát lehet dolgozni.
Érdekes ugyanakkor, hogy több forgalmazónál is (Pl. itt: [link] ) helytelenül 4,000 mAh-sként adják meg a kapacitást, - ha valaki ezt hitelesnek veszi, elég nagy csalódás érheti használat közben... :F

(#462) battisti válasza kuszal (#460) üzenetére


battisti
tag

Na, ezzel a monitor-akkuidővel megfogtál ;) Az elején önmagában tesztelgettem, és stopperoltam az időt, mert amit a PowerSaver kiír magától, arról hamar kiderült, hogy hülyeség (illetve csak nagyon tág becslés). A fényerőt mindig minimálisra vettem, nekem az is bőven elég volt, procit egyesre vagy kettesre, telepkímélő hűtés. Így jött ki az, amit írtam: ''max. 90-100 perc, de biztosan csak kb. 75 (belső hálón intenzív adatátvitel: 65 perc)''. A max. időt csak akkor hozta, amikor csak elvolt magában, és gyk. semmit nem csináltam vele (de nem készenlétben volt), egyetlen másfél órás filmet próbáltam végig nézni tele akksiról, és nem sikerült, asszem, tíz perc maradt belőle.

Most viszont már külső monitorra kötve használom, és nem nagyon méregettem a telepidőt, mert drót nélküli hálózatunk van, és folyton netezek a munkám miatt, saccra inkább a 75-öt közelíti. Majd ha legközelebb merítek, lestopperolom neked wifi nélkül, de szerintem teljesen reális, amit írtál. Az is nagyszerű, hogy most már az akksi áráról is konkrét infóval rendelkezik a topik :D A telepet szó nélkül ki lehet benne cserélni garivesztés nélkül, csak hát némi invesztálásba jön.

A dvd írót én is gondoltam, hogy tesztelgetni kellene (ugye, írtam az első próbálkozás kudarcáról), de írásra egyáltalán nem használom, és nem is tervezem használni. Ráadásul szintén nem pesti... Azt meg tényleg a nyavalya törje ki, aki régiókódossá tette.

Ma, amikor bekapcsoltam, 20 fokos volt a vinyó :Y pár óra alatt feltornázta magát harmincra.

batt

(#463) kuszal


kuszal
tag

Helló!

Köszönöm az észrevételeket illetve válaszokat!
Nem, sajnos nem telepítettem semmilyen programot. Így biztos, hogy nem ez okozza a hibát. Már csak azért is, mert egyik este még kiírtam (másoltam) 4 DVD-t, másnap reggel pedig már az említett hiba jelentkezett.
Adatokban nem csak az aksit hibázzák el. Elvileg a videókártya 256Mb osztott memóriát tudna kezelni. De bevallom férfiasan, én eddig csak a 128Mb-nál többet nem tudtam belőni rajta. Spec. ötletem sincs, mivel 128 a legnagyobb érték amit ki lehet választani a vezérlőjében. Tehát ennyi. Pedig még a Toshiba oldalán is 256 van írva.
Azt tudom, hogy képviselet van máshol is, DE márkaszervíz csak Budapesten:( Én a MediaMarkt-ban vettem. Visszavihetném oda is de Ők is csak oda küldenék ahová én tudnám vinni. Akkor meg inkább felviszem én. Úgy megvan egy nap, jobban mondva pár óra alatt és nem kell rá egy hetet várni:)
Mondjuk ha ne adj Isten, harmadjára is tönkremenne az író, akkor már a MM-be fogom visszavinni és elkezdem erélyesen csapkodni az asztalt ;]

Másfél órás film :U Jó lenne! De komolyan! Ha végignézek egy részt a Prison Break-ből (gyári DVD profilban) akkor a végére már csak annyi szufla van az akkuban, hogy még épp ki tudom kapcsolni és nem hibernálja le magát.
Még a végén kiderül, hogy az akku is szar a gépben. Na az biztos, hogy végképp betenne :W :W :W
Az mindenesetre biztos, hogy ha nem DVD nézésre használom, hanem mondjuk szövegszerkesztésre akkor egy kicsit tovább el van 220V nélkül.
Igaz mostanában én is rászoktam arra, hogy ha aksiról dolgozok akkor mindent visszaveszek minimálisra. Úgy elmegy egy órát, de film nézésekor még nem tudtam annyit kicsikarni.

Áhhh, nem is panaszkodok tovább! Hiszen végül is meg vagyok vele elégedve. Szép, jól össze van rakva, csendes, nem melegszik, stb.

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#464) Satellite válasza kuszal (#463) üzenetére


Satellite
tag

A megosztott video-memória maximális mérete (256 MB) csak kellő memóriabővítés esetén jön létre.
Ha az alap 256 MB RAM van van a gépben, és ebből a gép engedné pl. a 128 MB elkülönítését, akkor a ''maradék'' szinte semmire sem lenne elég. Ezért aztán ebben az esetben a keretpuffer 32 vagy 64 MB. Ha már 512 MB RAM-od van, elvileg már 128 MB is lehet a videokártya által használt rész, - néhány gépnél ez szabályozható az ATI-beállításoknál, és van, ahol nem tudod befolyásolni, automatikus értékre áll be.
Ha legalább 1 GB-ra bővítetted, teljesül az elvileg megadott max. 256 MB-os video-keretpuffer.

(#465) kuszal válasza Satellite (#464) üzenetére


kuszal
tag

Köszönöm! :R

Akkor tényleg azért nem látom a 256Mb-ot, mert a gépben csak 512Mb ram van.
Van amúgy értelme ezt az értéket 256-ra növelni. Úgy értem ha majd vásárolok még bele mondjuk 1x1Gb vagy2x512Mb memót?
Tudom, hogy nem egy világbajnok videókártya, de valami értelme csak lehet a dolognak, ha már be lehet álltani rajta.

A másik: ha több a memó és a videó keretpuffer is több, akkor a gép is jobban kajálja az akkut? Tudom ez is egy láma kérdés, de így legalább megtudom az igazságot :C

Köszi!

Üdv: Szabolcs

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#466) battisti válasza kuszal (#465) üzenetére


battisti
tag

Nna, jó, hogy ez is felvetődik, ui. én tettem bele még 512-t, szóval ha így lemérem az akkuidőt, az végül is már nem lesz összehasonlítható a régen mért értékkel, csak ''tájékoztató adatként'' funkcionál. Viszont a ramot tuti nem veszem ki megint, akkorát kattant, amikor bepattintottam, félnék hozzányúlni.

Ami a videomemóriát illeti, amikor még csak 512 volt benne, három választási lehetőséget (32/64/128 mb) adott a vramnál. Most, hogy 1 gb van benne, 128 és 256(!) közül választhatok, kisebbet nem, és a specifikációkban eredetileg max. 128 szerepel... Szóval ez a windows olyan állat, hogy bármennyi ramot adsz neki, valahol valami eleszi benne ;]

Szerviz ügyben meg Satellite-nak nagyon köszi az ötletet, meg is néztem, hol a helyi technotrade kirendeltség! :R persze biztos nem lesz rá szükség, ugye? ;)

batt

(#467) Satellite válasza kuszal (#465) üzenetére


Satellite
tag

Szerintem a +512-vel jársz a legjobban: most ez a legjobb ár/érték-mutatójú memóriabővítés, és ezáltal megkapod a lehető legnagyobb megosztott video-memóriát is.

Nem vagyok egy nagy gamer-őrült, de szerintem így már szinte minden komolyabb játékot ki tudod próbálni, - csak a kíváncsiság kedvéért feltettem egy ilyen gépre (L30-134, [link] ) néhány játékot (Counter-Strike Source, Far Cry, LEGO StarWars, Quake3), ezek szépen futottak, egyedül a Quake4 nem indult el...

Ha több a memóriád, elvileg többet fogyaszt a nagyobb memóriaterület dinamikus frissítése, de ezt szerintem nem lehet észrevenni. Mivel itt nincs külön ventillátor a videokártya hűtésére, (mint pl. a P100-asok GeForce 7600/900 kártyáinál, ahol csak a videomemória 256/512 MB) - ez nem rövödíti még jobban az akkuidőt.

(#468) Satellite válasza battisti (#466) üzenetére


Satellite
tag

A memória ugyanolyan szépen ki is jön, mint ahogy beletetted, ettől nem kell félni.

Az meg régi igazság, hogy a Windows számára az Úristen összes memóriája nem elég... :))
Nem véletlenül futtat sok TOSHIBA-user Linux-ot a gépén... ;)

(#469) optikus


optikus
senior tag

Talalkozott mar valaki ilyesmivel? (Portege 4000 ha ez szamit):
Eddig nem volt meg haloban a gepem. Ma radugtam a halora, erre bootnal feljon egy uzenet hogy intel akarmilyen boot detecting dhcp es halorol akar bootolni. Persze lehuztam a halot es azota is halorol akar bootolni csak nem lat semmit a halon, es az sem erdekli hogy az f12-es boot menuben primary hdd-t valasztok, tovabbra is a halot keresgeli... :O

Buy books not gear.

(#470) optikus


optikus
senior tag

Milyen setup billentyukombinaciok vannak?

Buy books not gear.

(#471) kuszal


kuszal
tag

Igen én is arra gondoltam, hogy a jelenlegi 2x256-ot 2x512-re kellene lecserélni. Az 1Gb-os modul még nagyon de nagyon borsos áron van!

A legtöbb játék elfut a gépen. Hát az nagyon jó. Nem mintha irdatlan gépigényeket támasztó játékok érdekelnének, de azért egy HalfLife 1-2-t vagy egy Warcraftot lehet végigjátszanák a gépen.
Igaz eddig csak az Industry Giant 2-t próbálgattam rajt. DVD-CD írás, filmnézés, Internet, fényképek tárolása és kicsit a bűvölése, meg sok Word, Excel:( Hiába, ha munka van, akkor munka van :) Nekem ilyen igényeket kell kielégítenie.
Ami hiányzik még az egy kártyolvasó. De lehet erre is van megoldás! A neten ugyanis találtam egy Sandisk 6 in 1 PCMCIA kártyaolvasót! Tud erről valaki valamilyen infót? Egészen elfogadható az ára (7-8000Ft) és akkor nics feleslegesen kilógó kábel, kis doboz, hanem teljesen belesimulna a gépbe!!!!

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#472) Satellite válasza optikus (#470) üzenetére


Satellite
tag

Tartsd benyomva az Esc-et, és kapcsold be így...

(#473) Satellite válasza kuszal (#471) üzenetére


Satellite
tag

Sandisk-et bátran megveheted!

(#474) kuszal válasza Satellite (#473) üzenetére


kuszal
tag

Igen, azt gondoltam én is, hogy nem lehet vele probléma.

Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy használat közben milyen lehet.
Ugyanis ha rákeresek a hivatalos weboldalán: [link]
ott olyan adatok vannak felsorolva, amelyek már nem teszik olyan vonzóvá számomra.

Ezért érdekelne, hogy mennyire felelnek meg a valóságnak. Pl. a Nokia 6230 hivatalosan csak 256Mb-os kártyát kezel, valójában viszont az 512 is jó bele.

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#475) lackopajti


lackopajti
csendes tag

Siasztok!

Van egy Toshiba M65-909 es laptopom. A gép jól megy, csak az abj hogy amerikai a billenytűzete és ki szeretném cserélni magyarra. Tud-e valaki arról vmit, hogy hol érdemes ilyet beszerni illetve lehet-e és mennyiért?
Köszi

Pintácsi László

(#476) -=shitty=-


-=shitty=-
aktív tag

Sziasztok! a kérdésem a következő! mit jelenthet a két sipolás a laptopból? jobbanmondva 1hosszabb és után rövidebb sip van! milyen hiba ez? a kijelző nem kapcsol be sőt az egész gépezet nem akar mozdulni a proci kivételével mert az meg melegszik! ilyenkor hol keressem a hibát? kérem segitségeteket! elöre is köszi!
u.i: tipus aszem TOSHIBA SP6000 model: PS600E-2007PG-G3
shitty






[Szerkesztve]

(#477) Satellite válasza -=shitty=- (#476) üzenetére


Satellite
tag

Nézd meg a memóriakártyá(ka)t, nincs-e elmozdulva a foglalatból. Ha nem érintkezik jól, nem indul be a gép.
Ha ezzel nem javul meg, jó esély van rá, hogy elszállt a videokártya, - de ez szerencsére cserélhető.

(#478) Satellite válasza lackopajti (#475) üzenetére


Satellite
tag

lackopajti!

Érdeklődj itt: [link]

(#479) ataman


ataman
aktív tag

Örömmel közlöm a kedves márkatársakkal, hogy a mai nappal egy Toshiba Satellite A100-593 boldog tulajdonosává váltam.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#480) Fricó


Fricó
aktív tag

hello!

sulinetben találtam ilyen gépet 180e ft-t Satellite A110-110

ha valakinek van ilyen vagy hasonló notija, irja le a véleményét

(#481) -=shitty=- válasza Satellite (#477) üzenetére


-=shitty=-
aktív tag

szia! figyó a rammal nincs gond! de elmagyarázom tapasztalatomat.
benyomom a bekapcsoló gombot és se a vinyo nem zörög fel sem a cd-rom nem mozdul sem a kijelzője! vagyis magyarul élő halott mert a ledek világitanak a power, töltés, meg valami nem tom milyen led! a lényeg hogy mást ezeken kivűl nem reagál ja de mág a shift-re bevilann egy visszajelző led! de annak nem a caps lock-ra kéne reagálnia?? na mind1 szal ez a tapasztalatom!
üdv!

(#482) attil2


attil2
csendes tag

Sziasztok
A segitségeteket szeretném kérni én is szeretnék Toshiba notit venni.
Amit kinéztem Toshiba 100-237 :))
Szerintetek jó?
Akksija,megbízhatóság, minőség?
Segitsetek!!!
KÖszönöm.

(#483) Fricó


Fricó
aktív tag

Satellite CeleronM-esek akksija mennyít bír kb?

(#484) 313313 válasza lackopajti (#475) üzenetére


313313
addikt

500-600 huf környékén mozog az átlátszó billentyű matrica, sztem a legjobb ár érték arány

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#485) 313313 válasza Fricó (#483) üzenetére


313313
addikt

2000 mAh-es olyan 80-90 percig

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#486) kuszal válasza Fricó (#483) üzenetére


kuszal
tag

Helló!

A kérdésedre a válasz:
Nekem egy Satellite L100-112 van 1,6 celeron-M-el.
2000 mAh az akkuja. Kb.45-50 perc ha filmet nézel és kb.50-60 perc ha netezel vagy word, excel fut. Persze nincs benne az időben ha wifit használsz vagy bluetooth adaptert.
Egy szóval elég gyengus.
Lehet 4000mAh akkut venni hozzá. Ez olyan 30.000Ft környékén mozog. Azzal gondolom a dupláját teljesítené a cuccos:)

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#487) kuszal válasza 313313 (#485) üzenetére


kuszal
tag

Szia!

Neked, hogy vagy milyen módon bírja 80-90 percig az akkud?
Mennyi memória van benne?
Ugyanis én még 1 óránál többet sohasem tudtam kihozni a gépből?
2x256Mb ram van benne, de nem hiszem, hogy ez számítani valamit is.
Folyamatos használattal (végig megy a kijelző) 80-90 perc?

Előre is köszi!

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#488) kuszal válasza attil2 (#482) üzenetére


kuszal
tag

Helló!

100 micsoda?????
A100, L100, M100, P100
Satellite? Satellite Pro?

Találtam egy satellite A100-237-t! Az lenne az? Mi van benne bontosan?
Ha az amit a weboldalon [link] leírnak akkor az elég jó!

De csak kellene egy kicsit több infó!

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#489) 313313 válasza kuszal (#487) üzenetére


313313
addikt

Netezés, zene 768 mb ram, 128 leválasztva vga-nak

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#490) kuszal válasza 313313 (#489) üzenetére


kuszal
tag

Köszönöm!

Hmmm...
Akkor a kijelző végig be van kapcsolva! Melyik beállításban megy el ennyi ideig? Nekem a hosszú élettartamon sincs ennyi, pedig minden a legkisebb értékre van állítva (proci, fényerő, hűtés)! Mit rontok el? Még a végén kiderül, hogy az akku is szar!

2000 mAh Neked is az aksi? Gondolom annyi mert 112 van Neked is!

Hmmm.... mit csinálhatok rosszul!

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#491) battisti válasza kuszal (#488) üzenetére


battisti
tag

Tényleg jó, de fényes és wide a képernyője. Ha attil2-t az nem zavarja, és pénze is van rá, nyugodtan, de kérjen rá még legalább egy év garit.

batt

(#492) battisti válasza kuszal (#490) üzenetére


battisti
tag

aktív használattal nem sokkal bír 1 óránál többet a 2000 mHa-s akksi, lehet, hogy 313313 a power saver kiírását nézte, az nem teljesen fedi a valóságot. Hamarosan lemérem pontosan, de ha visszanézed, max. 10 hozzászólással ezelőtt volt szó erről. Azt kétlem, hogy a 4000-es kétszer annyit bírna, de biztos többet.

batt

(#493) 313313 válasza battisti (#492) üzenetére


313313
addikt

ha a beállítások között kapcsolgatok akkor se nyerek max 8 percet ''hosszú'' élettartamba. A power Savert nézem, mer az nállam valami folytonos csoda következtében annyit ír, amennyit bír....
Teszt indul, nállam 22.50 van aksi töltőről lehúz, normál üzemmódba beáll, netezés, zene megy csak

[Szerkesztve]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#494) Satellite válasza 313313 (#493) üzenetére


Satellite
tag

Az olcsóbb TOSHIBÁ-kban lévő 2,000 mAh-s akkuk, (tekintve, hogy a CeleronM nem tudja a SpeedStep-technológiát, vagyis a proci az összes energiatakarékossági-profilban azonos órajellel megy) alig 60-70 percet bírnak ki. Ha megy a WLAN, akkor 10 perccel kevesebbet.
Nézzétek meg a legkisebb PentiumM-es gépet, [link] nem nagyon sokkal drágább, és képes akár 599 MHz-en is működni, - így jóval 4 órán felül teljesít, - persze egy nagyobb (normál) kapacitású akkuval.

(#495) 313313 válasza 313313 (#493) üzenetére


313313
addikt

Na kb eddig bírta, akku áthúzva, bár még picit bírná...nállam most van 0.07

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#496) kuszal válasza 313313 (#495) üzenetére


kuszal
tag

Szia! Köszönöm a tesztet!

Valamelyik nap majd én is megnézem, hogy mennyit bír a gép, ha csak netezek rajt.

De van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem fog annyit elmenni, mint Neked. Azért érdekes, hogy ugyanaz a gép egyik esetben bír 1 óra 17 percet, vagy az én esetemben 50-55 percet.
Ezt már csak tetézi a dolog, hogy DVD írója már másodjára lesz cserélve. Ugyanis ismét megadta magát :( (de ezt már írtam).

Lehet utánna kellene néznem, hogy milyen jogaim vannak egy esetleges termékcserére vonatkozólag :) :) :) :) :)

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#497) atirag


atirag
őstag

Hello.
Van egy toshiba satellite m70-340-es laptopom.Az lenne a kérdésem ha van valakinek ilyen.Hogy display driver vagy softwert le lehet tölteni valahonnan?
Toshiba oldalon néztem de még nem találtam.Tv-re akarom rákötni de nem tul jo a kép.
És az online leirásban több beállitási lehetöséget ir.De nekem lehet nem ati kártya van benne de nincs hozzá ilyen.Valakinem esetleg tapasztalat?
Köszönöm.

(#498) battisti válasza atirag (#497) üzenetére


battisti
tag

A gépeden biztos, hogy van display driver, különben a monitorodon se sok jót látnál. Az átlagos tévék felbontása sokkal rosszabb, azért szar a kép, ezen nincs mit csodálkozni.

A toshiba oldalán meg jobbra fent a támogatás és letöltések > illesztőprogramoknál van, a sat pro drivereit adja ki az M70-re.

ati:
[link]

intel:
[link]

Hogy melyik verziód van, úgy nézheted meg, hogy vezérlőpult/megjelenítés/beállítások/speciális/adapter/illesztőprogram, vagy ha van ati tálcaikonod, akkor azzal, de ezt csak tudod. Milyen beállítást akarsz megváltoztatni? túl sok nincs.



[Szerkesztve]

batt

(#499) atirag válasza battisti (#498) üzenetére


atirag
őstag

Nem jo a kép.Ami azt jelenti,hogy pirosas csikok vannak benne.Valami hz-szám vagy felbontás nem tul jo.Az online leirásban ati program van.Ebben meg intel kártya van. tudom.És ott több beállitási lehetöség van.
Más kérdés ha tudsz segiteni.Vennék bele memoriát de nem tudom milyet vehetek.Lehet nagyobb a sebessége mint 400mhz?
Köszi.

[Szerkesztve]

(#500) attil2


attil2
csendes tag

Sziasztok
Szia Battisti :)
Köszi a valaszodat de mit jelent hogy, fényes és wide?
Ja nem tudod hogy Toshiba Satelite 100-237 -nek milyen akksia van?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.