Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) salieri. válasza Satellite (#1599) üzenetére


salieri.
őstag

azok notik ? :F kegyetlen minoseg az acer :DDD

(#1602) jani0625 válasza Satellite (#1599) üzenetére


jani0625
aktív tag

most azért nem kell fikázni, tudjátok, ha én nem vagyok... ;)

amúgy asus meg toshiba közt vaciláltam, de asus volt a jobb ajánlat, ennyi, meg alapból 2 év gar. Nem bántam meg, király a gép, de ha váltok lehethogy toshiba lesz, bár ennek egyenlőre nem sok esélye(és fedezete van). Bár ahogy mennek le a noti árak...
az enyém még 320k volt németországból, úgy hogy itthon 400k fölött lett volna egy picit gyengébb, mert ilyen nem volt itthon, ma meg 250ből kapok már egy elég fasza gépet.

és igen nem olvastam vissza, sorry, nincs időm. :(

(#1603) kecsawi


kecsawi
senior tag

Én is vettem egy MM-es L-30-at vasárnap. Ma az első dolgom volt venni bele 1Gb ramot. Így már a vista upgrade advisor teljesen rendben találja a gépet. Van valakinek tapasztalata esetleg, érdemes (és lehet e) xp home-ról upgradelni? Mibe kerül? Mellesleg a ramok 2 db 512-es modul, 667-es órajellel rendben, gond nélkül működnek. Memtest hiba nélkül futott...

(#1604) HXY válasza kecsawi (#1603) üzenetére


HXY
addikt

hogy akarsz az xp-ről upgradelni? :)) elvileg azokhoz már vista jár..

[Szerkesztve]

(#1605) oviktor


oviktor
tag

Hello!
Felraktam a notimra ma délután a Vista Ultimate-et és letöltögettem a vistás drivereket hozzá, de mikor elkezdte az oprendszer telepítését a gép, onnantól kezdve a hűtőventi nemhallgatott el addig amíg ki nem kapcsoltam a gépet vagy amíg meg nem untam és visszaraktam az Xp-t.Az lenne a kérdésem hogy van e a Vistahoz valami power saverhez hasonló progi amivel a ventit lehetne szabályozni mert szeretném visszarakni a Vistat de mivel állandóan megy a venti így elviselhetetlen a gép működése. :O Valaki találkozott már ijen problémával?Az élményindexe 4,0 volt az oprendszernek. A gépem SatellitePro M70, 1gb ram,x700,2ghz Pentium M.
Pls help
THX

Viktor

(#1606) Satellite válasza oviktor (#1605) üzenetére


Satellite
tag

Érdemes várni.
Előbb-utóbb majd csak kijön a Vista SP2, és attól kezdve már használható is lesz.. :C

(#1607) oviktor válasza Satellite (#1606) üzenetére


oviktor
tag

Azért majdcsak nemkell megvárni az sp2-t és toshibáék alkotnak a közeljövőben valamit. :D Ha valakinek van valami ötlete azt várom :))
Havernak itt melettem az Asuson simán ketyeg :O

[Szerkesztve]

Viktor

(#1608) Satellite válasza oviktor (#1607) üzenetére


Satellite
tag

Komolyra fordítva a szót: egy gyári (TOSHIBA) Vistá-s Recovery DVD a megoldás kulcsa. Azon minden olyan szükséges program rajta van, amit még a regensburgi notebookgyár honlapjáról (TRO) sem tudsz letölteni...

(#1609) oviktor válasza Satellite (#1608) üzenetére


oviktor
tag

Az nemszámítana hogy nemteljesen az én gépemre van szánva az a Recovery DVD? :F Véletlenül nincs valakinek 1 fölösleges biztonsági másolata 1 Vistás Recovery DVD-ről mert akkor arról beszélhetnénk :B ;)

Viktor

(#1610) Satellite válasza oviktor (#1609) üzenetére


Satellite
tag

Egy adott gépen csak az adott gépre készített (GHOST-olt) Recovery fog elindulni, más nem.

(#1611) amol válasza Satellite (#1595) üzenetére


amol
addikt

Na akkor kibújt a szög a zsákból, hogy hova lettek a kivett wifik! ;] :DDD

Telefonon ma érdeklődtem MM-ban a külső hdd miatt, valóban volt nekik csak elfogyott, talán holnap újra lesz. Különbözik külsőleg (vagy cikkszámban) a 60-as és a ''véletlenül'' 80-as? ;)

[Szerkesztve]

(#1612) Satellite válasza amol (#1611) üzenetére


Satellite
tag

Nincs különbség.
ICY Box, 60 GB HDD, - jó esetben ugyanazért az árért 80-assal, - mint a gépeknél... :)

(#1613) amol válasza Satellite (#1612) üzenetére


amol
addikt

És ha megrázom mint a Kinder tojást? :DD

(#1614) amol


amol
addikt

Ezt kipróbálta már valaki? El lehet távolítani? [link]

(#1615) oviktor válasza amol (#1614) üzenetére


oviktor
tag

Én most raktam fel, elméletileg leis lehet törölni. Kiválaszthatod magadnak hogy milyen cuccosokat akarsz felrakatni vele és akkor csak azok változnak. ;)

Viktor

(#1616) ufonauta válasza Satellite (#1608) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Oszt olyant honnan lehetne szerezni? Mondjuk egy decemberben vásárolt L30-ra. (XP Home van hozzá) Természetesen legális upgrade-ben gondolkodom, de eddig még nem találtam meg a megoldást.

(#1617) amol válasza Satellite (#1612) üzenetére


amol
addikt

Na, vettem hdd-t. ICY már nem volt, másféle házban van de teljesen oké. Rendes volt a srác, megnéztünk 3-at, elhoztam egy negyediket, mindegyikben 60-as Toshiba volt. Viszont a kiállított százezres L30-ban 80-as :)

(#1618) jani0625


jani0625
aktív tag

beszéltem a toshibásokkal wifi kártya ügyben, azt ugye tudjuk hogy 5+fa, de ingyen be is teszik. :R

(#1619) lúúúzer


lúúúzer
tag

Üdv mindenkinek!
Gondoltam, én is ''regelek'' a toshiba laptop tulajok közé, bár az asszonynak vettük a cuccot.
Természetesen MM-es 100K-s noti, mert hülye azért nem vagyok :DDD .
Nagyon kis szabájos a cucc és már jön bele a plusz giga RAM.

Gondoltam összedobhatnánk a véleményeket és tapasztalatokat ezzel a típussal kapcsolatban.
Pl.: nálam először a hang borzalmas volt, de egy driverfrissítés megoldotta!
Valakinek egyéb jobbításra szolgáló megoldása? Driverek?

Ja és főüdv az alapítónak ;)

[Szerkesztve]

(#1620) lúúúzer


lúúúzer
tag

Bocs a szabály csak éjfél után pontos jé... :DDD

(#1621) amol


amol
addikt

(#1622) gyurmanc


gyurmanc
tag

sziasztok.
vettem egy Toshiba A100-543 notit.
1 kérdés. az eszközkezelőben három felkiáltó jelem van amihez nincs driver
- háttértárvezérlő és két ismeretlen eszköz amit nem tudok azonosítani hogy mi lehet.
Hogy tudnék telepíteni hozzá drivert? Az internetről nem tudja frissíteni magát.

2 kérdés. a betük körül látok zöld és piros moiret meg egy kicsit homályosak is a betük. lehet ezen korrigálni? a monitorra általános PnP képernyőt ír. ez normális a notiknál vagy van ehhez is monitor driver?

köszönöm a válaszokat

(#1623) lúúúzer válasza gyurmanc (#1622) üzenetére


lúúúzer
tag

Gondolom a [link] <=computer.toshiba-europe.com-ot próbáltad már...
Az everest is sokat tud segíteni.Ha más nem megy az ''eszköz pontos típusa + driver'' mehet a gugliba.
Az L30-on plug and play a monitor,de teljesen jó a kép.
Vista az oprendszer? Mert akkor még elkellhet jópár driver frissítés... XP rulez! :DDD

[Szerkesztve]

(#1624) Aaalbi


Aaalbi
tag

T Toshuba tulajok!

Jelöltem a vásárlásra: A100-906
T5500
1gb ram
100gb vinyó
gf7600 256mb

A hozzá fűzött kérdésem pedig: Mennyi ideig írhatja akksival?
Azt írják róla 2 óra az akksi üzemidő. Ez mennyire reális? Természetesen nem Half Life 2 közben.

Üdv.

(#1625) jani0625 válasza lúúúzer (#1619) üzenetére


jani0625
aktív tag

milyen drivert frissítettél és honnan?

(#1626) lúúúzer válasza jani0625 (#1625) üzenetére


lúúúzer
tag

Egyenlőre még csak a hangkari frissült, mert a gyári tényleg sz@r volt. Gugli, aztán oda: ''ati sb450 (<=asszem ez van benne,de nézd meg everesttel, most nem vagyok laptop közelben) driver'', aztán kidobott valami 2007 05-ös találatot. De az ati oldalán (ati, amd honlap) is biztosan fent van.

[Szerkesztve]

(#1627) lúúúzer válasza Aaalbi (#1624) üzenetére


lúúúzer
tag

Nem tudom pontosan mennyivel többet eszik ez a konfig, mint az L30, de szerintem nem sokkal.
Látom ,hogy 4000-es benne az akksi, tehát új korában több, mint két óra lesz (kábé két és fél).
Használat(pl dvdzés) és életkor előrehaladtával ez csökken.

[Szerkesztve]

(#1628) Isu Taki


Isu Taki
csendes tag

Hi!
Van valakinek infója, U200-181 notebook akksi mennyit bír?
Nekem max 2.5 órát.Nem vagyok kibékülve vele.

(#1629) oviktor


oviktor
tag

Az előző oldalon írtam a vista és a hűtőveti problémájáról.Néztem és van vistahoz való biosfrissítés és azt szeretném kérdezni hogy ezzel nemlehetne e orvosolni azt hogy nemenjen állandóan a hűtőventi? :F

[Szerkesztve]

Viktor

(#1630) kecsawi


kecsawi
senior tag

Felraktam az L30-ra a vistát, nekem nem pörög jobban a ventillátor mint xp alatt. Meg vagyok vele elégedve (igaz egyből 1GB ram ment bele vásárláskor). Segítenétek, hogy érdemes e a yonah celeront egy kétmagos speedteppes procira upgradelni? Illetve melyik az a proci amit a ati chipset ebben a tokozásban és az L30-as biosa maximum támogat?

(#1631) peti85 válasza Aaalbi (#1624) üzenetére


peti85
senior tag

Hy!

Az enyém hasonló és kb 2-2,5 órát megy akksiról. A fényerőt nem nagyon veszem lejjebb.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1632) offtopic válasza kecsawi (#1630) üzenetére


offtopic
csendes tag

Ha cserélnél cpu-t, akkor lehet hogy érdekelne a celeron M440.

Off

"I" családban élek (Mac,Phone,Pad,Pod)

(#1633) jani0625


jani0625
aktív tag

sziasztok!

ma belement az bnőm mm-s 99ezeres gépébe a wifi kártya a technotradenél, 6 ezer volt, ingyen betették, királyul műkszik. Ma még megy bele egy 512 megás memória aztán akkor feltelepítem még rá ami kell és király. Jó kis gép.

(#1634) Aaalbi


Aaalbi
tag

lúúúzer, Peti85

Kösz a válaszokat.

(#1635) Janin


Janin
csendes tag

Sziasztok!

WIRELESS Mini PCI adapter (notebookba) Gigabyte GN-WI01GS (2 év gar.!)[link]
Érdemes beleugrani? 4 140 Ft + ÁFA-ért


[Szerkesztve]

(#1636) lúúúzer válasza jani0625 (#1633) üzenetére


lúúúzer
tag

Tényleg faja, nálunk belement még plusz 1024 ram. A videó igy már 128-ból gazdálkodhat. Érezhetően jobban megy.
Javaslok majd neked is XP újratelepítést, nálunk szerintem így jobb lett, mert túl sok volt a felesleges toshiba alkalmazás, ami elég sok ramot evett.

(#1637) lúúúzer válasza Aaalbi (#1634) üzenetére


lúúúzer
tag

Aaalbin:Szivesen... :)

Janin: Sajnos erről nem tudok, nem vágom a WiFi-t... De a technotrade.hu-n van egy csomó képviselet felsorolva, sok városban ott vannak. Az biztosan jó (meg eredeti tosi is és elég olcsó, plusz bele is teszik ingyen, bár ez nem egy nagy etvász).


[Szerkesztve]

(#1638) Janin válasza lúúúzer (#1637) üzenetére


Janin
csendes tag

Köszönöm lúúúzer.
De még futok egy kört nem hamarkodom el, ugyis van egy felesleges Belkin USB WiFi-m.

Mindenkinek jó hétvégét.

(#1639) kecsawi


kecsawi
senior tag

Az L-30-as ati dhipsete 2 533-as ramot hajt valakinél dual modban?

(#1640) amol válasza Janin (#1638) üzenetére


amol
addikt

Nem eredeti Toshiba, hanem eredeti Intel :)
Én egy Intel 2100-ast használok/tam, de szaggatta a kapcsolatot. Volt itthon egy Gigabyte WIKG, beletettem, a kapcsolat teljesen rendben van viszont a jelerősség elég gyenge. 2,5 méterre a routertől 65% (minősége 100%). Az Intel jóval erősebb volt, de csak b-s, persze 5Mbitnél az is elég.

[Szerkesztve]

(#1641) Xplosive


Xplosive
csendes tag

Én toshiba Satellite A110-et használok és teljesen meg vagyok vele elégedve! :)

(#1642) Uzmany válasza lúúúzer (#1619) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia, a drivereket honnan töltötted le? Kerestem a toshiba honlapján, de még ezt a tipust sem találtam meg :(

® visions created with passion

(#1643) lúúúzer válasza Uzmany (#1642) üzenetére


lúúúzer
tag

A hanghoz a realtek honlapjáról (high definition audio codec), a többi meg a computer.toshiba-europe.com-ról és nem a toshiba.com-ról. Bár ott az MM-es lapihoz még nincs új , ahogy néztem...
Viszont az ati oldaláról leszedett m200as driver nem ment fel, mert valami kelett volna neki. Valaki már rakta fel? Ezzel jobb?

(#1644) lúúúzer válasza kecsawi (#1639) üzenetére


lúúúzer
tag

Nálunk 256 + 1024 van, gondolom azok nem is mehetnek duálban.
szori...

(#1645) Uzmany válasza lúúúzer (#1643) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm.
Nálam a procihűtő időnként hangosan felpörög, ennek a lecsendesitésére nincs valami ötleted?

® visions created with passion

(#1646) Uzmany válasza Uzmany (#1645) üzenetére


Uzmany
őstag

Visszaolvasva megtaláltam a kérdésemre a választ :)

® visions created with passion

(#1647) lúúúzer válasza kecsawi (#1630) üzenetére


lúúúzer
tag

proci upgrade laptopba? Még nem hallottam róla... Ha kideritesz róla valamit, nem szólnál, lehet, engem is érdekelne. Bár egy kicsit jobban aggaszt, hogy a videó pár perc után, ha bemelegszik, lelassul... Nálatok van hasonló?
Pontosabban: A kedvenc játékomban (a Heroes V-ben) az elején minden faja volt, jól ment, majd hirtelen lelassult 1 FPS alá... Nem tudom míért. Kevés lenne a hűtés? Lehet bele jobb videókártyát tenni?... Vagy ilyet nem lehet? Esetleg van külső USB-s?
Válaszokat előre is köszönöm!! :R

(#1648) Petro


Petro
tag

Hello!

Valaki szedett már szét Satelite Pro U-200 notebook-ot? Memóriát szeretnék benne bővíteni, de nem tudom hol van benne a memória. A régi IBM gépemben külön kicsavarozható előlap volt erre a célra, de itt nincs ilyen. Illetve még az a kérdés, hogyha üzletben rakatom bele és nem szakszervízben, akkor a garancia megmarad.

(#1649) Satellite válasza Petro (#1648) üzenetére


Satellite
tag

A memória-slotokat keresd a billentyűzet alatt...

(#1650) oviktor válasza kecsawi (#1630) üzenetére


oviktor
tag

Mejik vista-t raktad fel?Neked műkszik a Tiles for Mobility Center mert én nemtudtam elindítani és ha jól sejtem itt lehetne valami energiagazdálkodás szerűséget beállítani úgy mint a poversaver :F Az ati-nál a power play működik neked?

[Szerkesztve]

Viktor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.