Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) ufonauta válasza #35685120 (#1500) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Az én L30-asom gyári 2000-es akksija bírja a gyárilag megadott 1ó 40p-et. (Három négy töltés után jön ki belőle a maximum.) De én csak netezek vele. (igaz wifin) Nyilván egy DVD pörkölés, vagy ilyesmi hamarabb lemerítené. Dehát az ilyen műveleteket általában, az asztali PC-n végzem, vagy a laptopon, de hálózati áramról.
4000-es akksit még nem láttam hozzá, csak 4400-ast, de aranyárban vesztegetik. Az a 23-24 ezer forint nekem nem éri meg. Főleg, hogy alig használom lakáson kívül.

(#1502) #35685120 válasza ufonauta (#1501) üzenetére


#35685120
törölt tag

Jah, 4400as valóban nem éri ennyiért meg... ÉN még csak 2x töltöttem fel, mert mindig 220ról nyomatom... Wifin netezek vele, én írok is vele meg mindent csinálok vele mert melóhelyen ez a fő gépem... Nah mind1...

Jó kis gép ez... :R

(#1503) amol


amol
addikt

Nincs valakinek véletlenül egy Satellite 5100-ashoz való akksija? Elég ha fél órát megy vele a gép. Köszi.

(#1504) ABE válasza #35685120 (#1502) üzenetére


ABE
őstag

A 4400-as akksi 2.5-3 órát bír ki nagyjából. Ha nem veszem le a fényerőt, akkor 2 óra 30 percet, ha leveszem, akkor 2 óra 50 percet bír ki kb. Eközben lehet wifin nyomni a netet, zenét hallgatni, persze a dvd valószínűleg levenné az üzemidőt. 24-ért nekem azért érte meg, mert sokat cipelem, használom olyan helyen, ahol nincs konnektor. Ha úgyis hálózatról használod, felesleges venni.

(#1505) Kaics


Kaics
tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy mitől forrósodhat fel az alaplap a gépben (Tecra 8100)? A gép alja a RAM környékén a legmelegebb (55 fok). Valami nem érintkezik?

Első körben ennyi. THX

(#1506) amol válasza Kaics (#1505) üzenetére


amol
addikt

Ellenőrizd, nem-e túl koszosak a ventilátor lamellái. Egyáltalán működik a venti?

(#1507) Kaics válasza amol (#1506) üzenetére


Kaics
tag

A venti elvileg tiszta, bár még csak egyszer hallottam rendesen működni. Akkor egy jó darabig ment is, de mikor megmozdítottam az egészet, akkor beállt a kékhalál.

(#1508) dennisjunior válasza Kaics (#1505) üzenetére


dennisjunior
tag

Szia!

Az 55 fok még nem olyan vészes. Főleg hogyha terhelés alatt is volt a gép és ment egy ideje. Az egyik régebbi notimban (asztali P4 procis és nem Toshiba) 60 fokos CPU hőmérsékletnél indult a hűtője, gyárilag volt így.
Kipróbálhatsz egy Everest-et kis szerencsével kifogja tudni írni a CPU, alaplap, hdd hőmérsékletét, ha magasabb értékeket jelez (60 körül, terheletlenül is) akkor lehet nézelődni a hűtő környékén.

Az viszont, hogy mozgatod a gépet és kékhalál lesz, nem túl jó jel.

[Szerkesztve]

(#1509) Kaics válasza dennisjunior (#1508) üzenetére


Kaics
tag

Hogy fokozzam, most már a kijelző is néha sötét marad és a vinyó sem pörög fel olyankor. Táphibára gyanakszom. :O

(#1510) dennisjunior


dennisjunior
tag

Sziasztok!

Van egy pár használt alkatrészem, Toshiba Portégé R100 notihoz. Bővebb infó, képek a linkeken

PA3154U-1BRS akku (kb. 45 perc) [link]
Angol billentyűzet [link]
HDD szalagkábel [link]

[Szerkesztve]

(#1511) Kbali válasza #35685120 (#1500) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez nekem a gyári akksi, a megfelelő power saver beállítással 3-3,5 órát is elmegy, főleg netezéssel, levelezéssel, WiFi-n.

Szerintem jó.

Nekem egyébként akksi nélkül 230-ról el sem indul...

(#1512) battisti


battisti
tag

Mai napra rendelt láma kérdésem: úgy emlékszem, valahol be lehetett állítani, hogy a készenléti állapotból mivel lehessen felébreszteni a gépet, de a power saverben nem lelem. Most a bekapcsológombon van, de nekem igaziból billentyűzet (enter, space) kellene, az egér nem lenne jó. Emlékszik valaki?

Egyébként teljesen random módon csinálja: bizonyos napokon hajlandó lemenni készenléti állapotba, máskor nem. Eleinte azt hittem, ha az egeret a wallpaperre kattintva hagyom, akkor nem, és amikor valamelyik ablakban vagyok, akkor igen, de hosszabb távon kiderült, hogy nincs benne rendszer. Nem különösebben zavar, de talán úgy még kevesebb áramot fogyasztana, és tudnám, mire számíthatok.

batt

(#1513) Balazs066


Balazs066
csendes tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Nem is olyan reg vettem egy Toshiba notebookot egeszen tokeleten mukodott amig egyszer akksival akartam hasznalni. Ki is huztama tapcsatlakozot de hirtelen a monitor atment vibralasba. Mitol lehet ez? Kerlek segitsetek, mert bar mukodik a szerkezet de idegesito problema. Koszi elore is!

(#1514) amol válasza Balazs066 (#1513) üzenetére


amol
addikt

Szia! Szerintem hardverhiba lesz.

(#1515) Balazs066


Balazs066
csendes tag

Vigyem szervizbe?

(#1516) amol válasza Balazs066 (#1515) üzenetére


amol
addikt

Ha garanciális akkor mindenképpen.

(#1517) amol


amol
addikt

Satellite A200: [link]

A magyar oldalon még nincs fent, de a Media Markt már árulja.

(#1518) csabika0001 válasza amol (#1517) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nagyon jól néz ki! Sztem sikerszéria lesz, ha az ára is legalább ennyire kedvező, mint amilyen jó a dizájnja! :R

(#1519) amol válasza csabika0001 (#1518) üzenetére


amol
addikt

Bruttó 200 a Médiában T2080, 1giga, 160giga, 943GML, bluetooth, wlan stb összeállításban Vistával. Sajnos ez is TrueBrite. Na meg az a bazi nagy TOSHIBA felirat a tetején!

(#1520) AshA


AshA
csendes tag

Sziasztok!
Sok gondolkodás után végül a lenovo c100, c200(cerkás), hp nx6310 gépek helyett egy toshiba l30-134 mellett döntönttem.Így a fórumot végigolvasva jó gépnek tűnik, pláne, ha vigyáznak rá.Kellene egy kis segítség... valaki meg tudná mondani hol lehet még kamatmentes részletre kapni.Elég fontos lenne mivel már 2 hónapja tervezem.Ja, és van valakinek rossz tapasztalata az akksi élettartamával?(gondolok az albacomp akksikra amelyek az ''egy hónapod van hogy kipróbáld milyen lenne akksival használni'' mottó alatt készülnek)Vagy esetleg a hűtés hangján kívüli bármilyen panasz is érdekel.
kösziiii :R

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1521) ABE válasza AshA (#1520) üzenetére


ABE
őstag

Szia!

Én jelenleg itt találtam a legolcsóbban (136.000 Ft): http://www.pcland.hu/aa150127.htm

Itt lehet hitelre is venni, igaz, nem kamatmentesre. Legutóbb a Saturn-ban volt 150.000-ért kamatmentesen L30-134, most a Corában van tudtommal 170.000-ért. Na most: ha az általam linkelt oldalra felmész, és ott a hitelkalkulátorral kiszámítod, hogy milyen konstrukciót akarsz, akkor talán még jobban is kijössz, mintha egy hipermarketben vennél kamatmentesen. Egy próbát megér. Esetleg várj egy-két napot, mert most lesz az áruházláncoknál akcióváltás. Ha ezeket figyelemmel akarod kísérni, akkor a www.globalplaza.hu oldalt ajánlom.

Az akksiról annyit, hogy a legrégebbi L30-as gépek is csak kb. fél évesek, ha jól tudom, de ezalatt nem hallottam arról, hogy elhalnának az akksik. Enyém december végi, és 3 hónapig használtam kb. a gyári akksit, ezalatt nem éreztem, hogy gyengült volna.

A hűtés hangjára pedig itt a topicban le lett írva a megoldás, igaz, nem túl elegáns, de működik.

A problémám csak annyi volt a géppel, hogy a gyári akksi kis kapacitású volt, ezért én lecseréltem. Igazából különösebb hibája szerintem nincs a gépnek, legalábbis ha tudomásul veszed, hogy ennyi pénzért nem szabad csodát várni.

[Szerkesztve]

(#1522) Satellite válasza AshA (#1520) üzenetére


Satellite
tag

Az L30-ast vásárolni szándékozóknak azt tanácsolnám, hogy várjanak még egy kicsit, ;) - és tanulmányozzák szorgalmasan az óriás-plakátokat, reklámújságokat, világhálós banner-eket, mert napokon belül még a vízcsapból is az ''új'' akciós TOSHIBÁ-k fognak folyni... :R

Az akku, - azon kívül, hogy valóban csak 2,000 mAh-ás, vagyis kb. fele-kapacitású a legtöbb ''átlag-akkunál'', - nincs semmi gond: ugyanolyan megbízható TOSHIBA-termék, (nem ALBACOMP :) ) és természetesen az 1 év garancia erre is vonatkozik.
(Ha ezt az alapgaranciát kiterjeszted 2 vagy 3 évre, az az akkura nem vonatkozik, ott továbbra is csak 1 év jótállás van.)


(#1523) amol válasza Satellite (#1522) üzenetére


amol
addikt

Erre gondolsz? ''MediaMarkrt: Toshiba (Cel M440, 256Mb, 60Gb, Ati X200, 15,4'', WinXP) 99.990Ft.''
Idéztem a másik topicból Omni után szabadon.

(#1524) lalaja válasza ctnyr (#1441) üzenetére


lalaja
csendes tag

Április elején vásároltam satelit 100 071 et
A gari regisztálás esetén aut..2 év.
valakinek van ez a tipus vélemény?

(#1525) AshA válasza amol (#1523) üzenetére


AshA
csendes tag

Még egy valamire kiváncsi lennék:mi a külömbség dothan banias és yonah mag közt?
És ha valakinek segitségre lenne szűksége tecra 8100 ügyben, állok rendelkezésére.
Egyébként az s3 savage mx opengl gyorsitást támogat?Mert nekem lefagy alatta... :U

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1526) brainticket


brainticket
aktív tag

Nézegettem ma Toshiba laptopokat a Pólus MM-ban, ki volt rakva legalább 3-4 raklapnyi, főleg a 99-ezres L30-M010 M440.
Engem inkább az új A200-as sorozat érdekel, dizájnra bejött nagyon, tudnátok mondani valamit erről az Intel Pentium T2080 prociról?
Annyira kb. rájöttem a google segítségével :) hogy valamennyire lebutított proci, na de mennyire? Milyen alkalmazásoknál/felhasználásnál jön ki hogy gyengébb?
Az összes többi A200-as Core Duo, vagy Core 2 Duo procival van, gondolom csak jobbak (és nem is sokkal drágább egy Core™ Duo T2350, 1.86GHz), de még nem lehet kapni őket itthon. [link]

Találtam egy powerpoint prezit az A200-as sorozatról itt: [link]


[Szerkesztve]

(#1527) amol válasza AshA (#1525) üzenetére


amol
addikt

Csupán egy aprócska külöNbség... a Yonah 2 magos.

[Szerkesztve]

(#1528) Satellite válasza amol (#1523) üzenetére


Satellite
tag

Hát persze, hogy erre!
Csak annyi benne a trükk, hogy a meghirdetett 60 GB-os HDD helyett mégiscsak benne maradt a gyári 80 GB-os... :R
Ugyanott a gyári TOSHIBA 512 MB RAM 9,990,.-, és a külső USB 2,0-ás HDD-tok egy 60 GB-os SATA vinyóval 11,990.-! :C

(#1529) amol válasza Satellite (#1528) üzenetére


amol
addikt

Láttam én is. Abban a tokban Toshiba hdd van?
Itt viszont egy 1gb-os Kingston kerül kb ennyibe: [link]

(#1530) brainticket válasza Satellite (#1528) üzenetére


brainticket
aktív tag

Az eladó srác is 80 gigát mondott.
Az A200-as sorozatról esetleg tudnál mondani valami bővebbet? Milyen típusok lesznek itthon, mikor és mennyiért ;)

(#1531) Foxi válasza Satellite (#1528) üzenetére


Foxi
senior tag

Akkor mégsem hülyültem meg és tényleg annyi :D

Amúgy érdekes az is, hogy a dobozon szerepel a wifi mac címe, meg a notin is, de az viszont tényleg nincs benne. Így +512 mega rammal egész kellemes kis gép, amire kell bőven elég és remélem azért nem fog itt meghalni nekem :)

(#1532) amol válasza Foxi (#1531) üzenetére


amol
addikt

Érdekes, ezek szerint benne volt a wifi de kivették belőle. Kíváncsi vagyok kinél landolhat az a mac cím :)

(#1533) Satellite


Satellite
tag

amol:
''...Abban a tokban Toshiba hdd van?...'' Lehet, hogy TOSHIBA, és lehet, hogy TravelStar... Ennyiért egykutya, nem? ;)
''...Kíváncsi vagyok kinél landolhat az a mac cím?...'' Hát majd annál, aki venni fog a rövidesen kezdődő Óriási-WiFi-Kártya-Kiárusításon belőle! :DD

brainticket:
Az A200-asokból majd szépen jön a többi is, várj türelemmel, - lesz beépített webkamerás gép is, (hogy minek?), - de természetesen nem az összes elvileg tervezett modell: [link]

Foxi:
Rengeteg elment ebből a szériából már tavaly év végéig is, (főként Sulinet-ben), és azóta is. A kijelző lecsukását érzékelő kapcsolót fedő lemezke elgörbülésén kívül más meghibásodás nem nagyon fordult elő.

(#1534) Satellite válasza brainticket (#1526) üzenetére


Satellite
tag

A T2080-asról még annyit, hogy bár kétmagos, a másodlagos gyorsítótár ''csak'' 1 MByte. Ezért (is) olcsó, de normál felhasználó nem sokat vesz észre mindebből...

[Szerkesztve]

(#1535) amol válasza Satellite (#1533) üzenetére


amol
addikt

Azért a TravelStarnak jobban örülnék. De valóban egykutya. Nagykerben egy 100 gigás Hitachi usb házban kb. 16 nettó.

(#1536) Satellite válasza amol (#1535) üzenetére


Satellite
tag

Pedig a másik jobb.
Sokkal.

(#1537) amol válasza Satellite (#1536) üzenetére


amol
addikt

Jó hogy párhuzamosan írogatunk egymásnak 2 topicban :)

Miben jobb? Én a gépembe szerelt gyári Toshibánál jobban meg voltam elégedve a Hitachival, igaz pár évvel fiatalabb volt. Nekem a lényeg a sebesség mellett a zajszint és a melegedés (hmm. másnak nem? :) )
Most is egy 100 gigás HItachim van, teljesen rendben van.

(#1538) amol


amol
addikt

Még valami: a Hitachi is USB házban halt meg (tele adattal :O ) és a Toshiba sem az igazi már. Nem árt vigyázni.

(#1539) amol válasza Satellite (#1533) üzenetére


amol
addikt

Azért manapság a go7300-nál erősebbet is szerelhetnének egy új modellbe...

(#1540) Foxi válasza Satellite (#1533) üzenetére


Foxi
senior tag

Remélem a legjobbakat :D

Egyébként az eredeti gyárinak megfelelő wlan visszajuttatása a gépbe, gondolom jelentősen drágább lenne pl. egy picimaci wlan kártyánál, igaz?

(#1541) brainticket válasza Satellite (#1533) üzenetére


brainticket
aktív tag

Köszi!

(#1542) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Nos, beszereztem ezt a csodálatos WinVistat, azonban nem műkődik a bluetooth kapcsolat és ha jól látom még driver sem készült hozzá (támogatás és letöltésnél én legalábbis nem találtam).
Van valaki, aki esetleg működésre tudta bírni?

Hang recseg és nem szól szépen. Pedig a beépített harman/kardon-hoz szép hang illene...
A ConfigFree teljesen puritán kis program lett, azaz semmilyen régi funkciót nem lehet használni.
Najó, így hirtelen ennyi, egyébként szép oprendszer lett... ;)

[Szerkesztve]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1543) AshA válasza StoneBridge (#1542) üzenetére


AshA
csendes tag

Én még mindig a jó öreg xp mellet állok, mivel még ''Designed to Microsoft(R) Windows (R) Vista(R)'' gép mincs megfizethető áron. :P Addigis epedve várom a sp3-at :C Instabil a kicsike, meg 3havonta reinstall de legalább nem eszik sokat ;)



[Szerkesztve]

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1544) Vadnyugati


Vadnyugati
csendes tag

Üdv.

Láttam, hogy itt is többen erről beszélnek... De számomra még mindig nem derült ki, hogy megéri e?
A MediaMark-ban a minap láttam, hogy 200 000 pénzért vesztegetnek bizonyos Toshiba notikat. Megéri ennyiért egy lebutított procis TOSHIBA A200-1CR? ( Intel® Core™ Duo T2080 (1,73 GHz, 1 MB L2 cache, 533 MHz FSB) processzor, 1024 MB RAM, 160 GB HDD, DVD író, 15,4” TrueBrite WXGA TFT színes kijelző,
Intel® 943 GML grafikai meghajtó, WLAN, LAN, bluetooth)
Mennyi RAM-ot tud ez a videokari? (INTEL943 GML)

Állítólag 2007.05.13-ig tart az akció... beleugorjak egy vételbe, ha kb hasonló kaliberű notira lenne szükségem? (nem égetően sürgős nekem 3-4 hetet tudok még várni) vagy várjak még? Átverés e ez az akció (gondolom az) vagy tényleg ''olcsón'' kapok egy megbízható, viszonylag modern gépet?

Előre is köszi

(#1545) StoneBridge válasza AshA (#1543) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Meglepő, de a Vista sokkal gyorsabbnak tűnik a legtöbb téren és szerintem nem csak annak tűnik, hanem az is az XP-hez képest.
Egyedül a mérete nagyocska (~7 gb körül).

Satellite kolléga nem tud valamit mondani erre a Vista alatti Bluetooth problémára?
Írjak a fejlesztőknek, hogy mikor várható driver? :U

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1546) AshA válasza StoneBridge (#1545) üzenetére


AshA
csendes tag

Majd meglátjuk a stabilitását... :D

Egyébként van már vistához épkézláb update??

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1547) jani0625


jani0625
aktív tag

sziasztok!

hát én, mint a topic megnyitója azóta asust vettem, de most a bnőmnek kellene egy olcsó noti, ezért néztem a Mediamarktos 99ezres notit, érdekelne hogy van-e valakinek valami tapasztalata vele? vagy ezzel a sorozattal?
dobok bele még egy kis memót aztán asszonynak jó lesz sztem, meg picit később egy wifi kártyát mert az sajna nincs benne.

(#1548) jani0625 válasza jani0625 (#1547) üzenetére


jani0625
aktív tag

wifi kártyára mit ajánlatok? vmi beépítettet betetetni(ez mennyi lehet?) vagy usb/pcmcia?
mennyivel gyengébb egy pcmcia/usb-s?

(#1549) AshA válasza jani0625 (#1548) üzenetére


AshA
csendes tag

Wifi kártyából két fajta van:Egyik az általánosan használt, a másik pedig ún. mini pcmcia kártya, ez is ugyanabba az aljzatba megy, csak nem lóg ki a gépből.Wifi kártyából nem nagyon van jelentősége milyet veszel, de én az usbset nem ajánlanám(Lefoglal egy portot, vigyázni kell vele, mert kilóg, ha nem asztali használatra lesz, mindig le kell szedni, visszarakni...)A pcmcia-sok ugy 6-12k-ig vannak.[kép]

[Szerkesztve]

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1550) jani0625 válasza AshA (#1549) üzenetére


jani0625
aktív tag

most nézegettem egy asus-t(nagyon megszerettem ezt a márkát) 6kért.
de előbb még meg kéne venni a gépet. Remélem beválik bnőmnek, egyszerű felhasználó, nagy igények nélkül. Csak office, net ,egy kevés zene, meg filmek. oszt kész.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.