Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) kuszal


kuszal
tag

Na, csak megcsináltam én is a nagy tesztet! Sajnos :( :( :(

Bekapcsolva a gép, hogy még a bootolás se vegyen el felesleges energiát! Táp eltávolít, azon nyomban átkapcsol a laptop hosszú élettartamra (minden minimálisra visszavéve).
Láss csodát, 53 perc múlva akku áthúzva, már nincs benne delej a folytatáshoz :W
Ok, ennyi volt. Táp visszadug a konektorba, de mire a elektronok elérnek a géphez már el is kezdi hibernálni magát (10%-nál jelez, 2%-nál hibernál).

Tehát a többiek által elért 60-70 perc Nekem csak álom :O Pedig semmi különöset nem csináltam. Ment a net (usb kábelen kapcsolódik egy 6280-as telefon, vodanet), egy pendrive és egy word dokumentum. Semmi más. Nem írtam cd-t vagy dvd-t. Nem játszottam, nem néztem filmet :F

Nem akarok én órákat csúcsüzemben! Egyszerűen csak azt szeretném hogy annyit bírjon mint másoknak. Olyan nagy kérés ez :U

[Szerkesztve]

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#502) attil2


attil2
csendes tag

Mi az hogy S.M.A.R.T HDD???????????[link]

(#503) ataman válasza attil2 (#500) üzenetére


ataman
aktív tag

Két féle TFT kijelző létezik mostanság.

Az egyik - a hagyományos asztali TFT-knek megfelelően - mattosabb képű (nem tükröződik rajta semmilyen rávetődő fénysugár), kicsit sápadtabb ámde sokkal nyugodtabb képpel.

A másik a fényes, tükröződő felületű kijelző teltebb színekkel. Elsőre nagyon gyönyörűen néz ki, de hosszú távon csak sötét környezetben használható szerintem, mivel minden kis apró csillogás meglátszik rajta. Olyan, mint a tükör, magadat is látod benne.

Nekem is ez utóbbi van a notimban, de mégis az elsőre esküszöm. Hosszabb munka alkalmával a mattos kijelző használhatóbb.

A S.M.A.R.T. egy hibajelző/javító rendszer a merevlemezekhez. A S.M.A.R.T. HDD fel van készítve erre a szolgáltatásra.

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#504) attil2


attil2
csendes tag

Köszi Ataman :))
Nagyon zavaró a kijelzö hogy fényes?
Csak azért mert úgy megtetszett Satelit 100-237?
A HDD sata a Tosibádan?
A te géped jó VGA vezérlö??
:U

(#505) optikus válasza kuszal (#501) üzenetére


optikus
senior tag

Erdekeseket irtok ezekrol a rovid uzemidokrol :F nekem a portege 4000-esem (a gyarihoz kepest 4x-es ram es 2x-es hdd merettel) a min. 4 eves akkuval 2.5 orat bir (gyarilag 3.7-et irnak, egyebkent P3 750Mhz speedstep ami sztem gámán kivul mindenre jo).

Buy books not gear.

(#506) Niczo válasza atirag (#499) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali! Bár nem tőlem kérdezted, de az én notim is M70-340-es. Ebbe a tipusba DDR2-es 533MHz-es memóriát tettek gyárilag (az enyémbe konkrétan Hyundai gyártmányt). Lehetőleg ugyanolyat kéne venned bele mint amilyennel szerelték, vagy vehetsz bele gyorsabbat is, legfeljebb az alacsonyabb sebességen fog menni. Gyártmányra is ugyanolyat érdemes keresni mert nem biztos hogy különböző gyártók memóriamoduljai működnek egymással. De semmiképpen ne noname memót vegyél.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#507) battisti válasza atirag (#499) üzenetére


battisti
tag

Szóval csíkos a kép (a tévén), itt passzolok. Ha a Hertz nem lenne jó, akkor csak vibrálna a kép szerintem. Megpróbálhatod az alább linkelt drivert, ha esetleg más verziód van.

Olyan memóriát vegyél bele, ami már benne van, tehát ha az 333 MHZ-s, akkor olyat, vagy mindkettőt cseréld. Van egy Everest nevű okos kis progi, ha más nem, az biztos kiírja, milyen lapkatípusokat támogat a foglalat (az enyéméhez ezt írja ki:
Támogatott memóriatípusok
DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM, DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM, DDR2-667 SDRAM, és két 533-as lapka van benne),
de lehet, hogy a vezérlőpult/eszközkezelőből is elő lehet varázsolni ezeket az adatokat, vagy a kézikönyvből.

batt

(#508) battisti válasza optikus (#505) üzenetére


battisti
tag

1. a tiéd speedstepes, a mi celeron M-ünk nem.
2. az egy óra körüli üzemidő a 2000 mHa-sokra vonatkozik.
A Portege kifejezetten utazós széria, kis fogyasztású mindennel, szóval sztem azt nem ilyen gagyi akksival szállították már akkor sem.

batt

(#509) battisti válasza attil2 (#500) üzenetére


battisti
tag

az elsőre már válaszoltak, a másodikra csak azt tudom, amit a weboldalon írnak, ami remélhetőleg igaz, mert akkor min. 2 óra üzemidővel számolhatsz:

''teljesítmény : 10,8 V x 4000 mAh''

Szerintem nézd meg élőben azt a tükrös kijelzőt, nem biztos, hogy egy jól megvilágított áruházban látsz rajta valamit... szóval azt fontold meg. Meg hát legalább két év garancia, és talán még 512 mb ram, csak a biztonság kedvéért. Csak a pénztárcád szab határt :)

batt

(#510) battisti válasza Niczo (#506) üzenetére


battisti
tag

A toshiba saját ramjai dupla áron vannak (Hyundai/Hynix modulok), onnan tudom, hogy én nemrég tettem az enyémbe egyet pótban, és megtudakoltam. Az enyémbe samsung került végül, és teljesen jól együttműködnek, pedig nem teljesen ua. az időzítésük (a RAM-os topikban viszont azt mondták, ez tök mindegy, ha látja és működik). Kivastagítottam, ami eltér.

Modul neve Hyundai
Modul mérete 512 MB (2 ranks, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR2 SDRAM
Memória sebessége DDR2-533 (266 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 1.8
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us)

Memória időzítések
@ 266 MHz 5-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS)

Memória modul jellemzői
Early RAS# Precharge Támogatva
Auto-Precharge Támogatva
Precharge All Támogatva


Modul neve Samsung
Modul mérete 512 MB (2 ranks, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR2 SDRAM
Memória sebessége DDR2-533 (266 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 1.8
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések
@ 266 MHz 5-4-4-11 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 266 MHz 4-4-4-11 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 200 MHz 3-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Memória modul jellemzői
Early RAS# Precharge Támogatva
Auto-Precharge Támogatva
Precharge All Támogatva

batt

(#511) Niczo válasza battisti (#510) üzenetére


Niczo
senior tag

Azt nem mondtam hogy gyárit vegyen, vannak oem hyundai modulok is. Abban igazad van hogy két különböző gyártó moduljai is működhetnek együtt, de ez nem mindig igaz. Két azonos gyártójú memó nagyobb esélyel működik hibátlanul. Egyébként attól hogy a rendszer látja mindkét modult, az nem azt jelenti hogy hibátlanul együtt is működnek (sajna asztali gépes tapasztalat). Megeshet hogy a másik modul berakása után jönnek a rejtélyes fagyások. Szerintem ez nagyban szerencse kérdése is (tesóm asztali gépébe hibátlanul megy egy Hyundai és egy Noname memó is együtt, neki mázlija volt)

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#512) battisti válasza Niczo (#511) üzenetére


battisti
tag

Teljesen igazad van. Ha kicsit visszaolvasol, az sosem derült ki számomra, hogy pl. usanotebookék milyen ramot tettek volna bele (bár azt mondták, addig próbálgatják a modulokat, amíg valamelyik csak jó lesz), de az új lapka óta nálam nem lépett fel hiba, és miután a ramos topikban elhessegettek, hogy ha láthatóan működik, ez a minimális eltérés nem probléma, na azóta nem is feszegettem tovább. Nem fagy meg semmi (az indukálható ati dvag hibától eltekintve, bár egy ideje már azt sem ''teszteltem'', úgyis tudom, mi baja), de tény, szerencse kérdése is.

Egy jó tanács: ha neten rendelitek a ramot, előtte kérdezzetek rá, pontosan milyen paraméterei vannak (sok helyen nem tüntetik fel, az mondjuk olyan is), és ahogy már valaki említette, ha nem működik együtt, 8 nap van a vásárlástól való elállásra. Ha helyben vásároljátok, vigyétek a laptopot, tegye bele a józsi, ott helyben kapcsoljátok be, futtassatok memtesztet, játékot.

batt

(#513) ataman válasza attil2 (#504) üzenetére


ataman
aktív tag

> Nagyon zavaró a kijelzö hogy fényes?

Attól függ, hogy mire akarod használni. Hobbira, netezésre, zenét hallgatni, film nézésre sötétben nagyon jó. Valószínüleg meg lehet szokni.

De mondjuk egy diplomamunka megírására, grafikus munkákra, videoszerkesztésre nem ajánlanám. Hagyományos CRT vagy matt TFT monitorról áttérve szerintem zavaró a használata.

> A te géped jó VGA vezérlö??

Ezt a kérdést ebben a formában nem értem, de az én gépemen integrált Intel VGA van.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#514) medve úr válasza ataman (#513) üzenetére


medve úr
csendes tag

hogy őszinte legyek, nézegettem én is pár hónapja, hogy melyik kijelzőst vegyem, de határozottan bántotta a szemem - mondjuk túlérzékeny vagyok a vakító dolgokra, szóval hagyományost vettem, én is jobban preferálom, de ez megítélés kérdése...

amúgy első nootbookom van, úgy két hónapja, első töltés után nekem több mint 3 órát ment a gép havernál aksiról, vétel után mondta, vigyem át megnézni, szóval még le sem volt merítve (úgy tudom, kell pár merítés és töltés, hogy beálljon a normálra), szóval ott játszottam le videót, másoltam be lemezről, ennyi, komolyabb művelet nem volt, de csúcsüzemen futott, mivel itt szerettem volna elsőre teljesen lemeríteni, ahogy ajánlja a kézikönyv, több mint 3 órát bírt, kisütögetés után közel négy órát menne szerintem, azóta nemigen használtam, csak hálóról...

amúgy Toshiba Satellite L100-121 (Centrino Core Duo 1.66)

maximálisan elégedett vagyok vele, mondanom sem kell :)

(#515) battisti válasza medve úr (#514) üzenetére


battisti
tag

(úgy tudom, kell pár merítés és töltés, hogy beálljon a normálra)

Ez a téveszme mindig felmerül akksi ügyben. Tizenpár hsz-szel korábban írtuk, hogy a kisütés az csak a régi típusú, Ni-Cd akksikra érvényes, a Li-ion és Li-polimeres akksikat az elektronika nem hagyja teljesen lemerülni vagy túltölteni, ilyenképp nem kell formázni sem őket (nem is lehet), az első teljes feltöltéssel már max. üzemidőt kapsz. A centrino megint más tészta, az a pentium m-mel van egy kategóriában (alacsony fogyasztás-hosszú akkuidő), bőven túlteljesít a celeron m-en. Plusz ugye az akku fajtája (hány mHa), az olcsóbbakhoz úgy tűnik, csak 2000 ''jár''.


Most én is akkut merítek a teszteredmények kedvéért, de a wifinek mennie kell, úgyhogy az benne lesz. Kezdési időpont: 12.50.

[Szerkesztve]

batt

(#516) battisti válasza battisti (#515) üzenetére


battisti
tag

No, akkor jelentem, Toshiba Sat Pro L100-132 (1 GB RAM, 2000 mHa akku) bírta 13.55-ig, végig volt wifis adatáramlás (streaming). Pontosan, amennyit korábban is mértem, tehát - micsoda váratlan fordulat ;] - a memobővítés miatt tényleg nem fogyaszt többet.

Viszont a Power Saver adatai csak kb. stimmelnek - persze, minél alacsonyabb a töltöttség, annál pontosabban jósolja be a hátralévő időt (visszaszorozva az összidőt is, de azt így is csak nagyjából közelíti):

perc - %
57 - 67 (ami ugye azt jelentené, hogy kb. 85 percig kellene bírnia)
49 - 57
38 - 49
37 - 44
26 - 37
23 - 36
25 - 33
23 - 32
24 - 30
21 - 28
20 - 26
17 - 21
12 - 15
9 - 12
8 - 10
7 - 10 (az összidőt még itt is 70-nek kalkulálja)
6 - 9
5 - 8
5 - 7 (itt elment aludni, ekkor volt 65 perc)

Na, nem fárasztom ezzel tovább a társaságot, a korábbi (pl. wifi nélküli) mérési eredményeim visszakereshetőek a topikban.

[Szerkesztve]

batt

(#517) kuszal válasza battisti (#516) üzenetére


kuszal
tag

Köszi!

Engem spec. nem fárasztottál! SŐT! A Te géped is azt az eredményt hozza, mint másoké.
Celeron-M procival és 200 mAh akkuval:
- Wifivel: 1 óra 5 perc
- Wifi nélkül + 10 perc, azaz 1 óra 15 perc.

Összegezve! Ez én akkum max. 50-55 percet bír, míg ezzel szemben másoknak kb 15-20 perccel többet!

Nevezzetek kukacoskodónak vagy sz..rágónak, de Nekem igen is számít a dolog!
Már csak az az egy kérdésem van, hogy mégis mi az oka ennek a dolognak???? Az akkumulátor vagy a gép a ludas a dologban!?!?!?!?!

Holnap megyek a Technotrade-hez (ismét kicserélik a DVD írót) és majd Nekik is felteszem ezt a kérdést! Kíváncsi vagyok mit mondanak!

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#518) battisti válasza kuszal (#517) üzenetére


battisti
tag

Szerintem hivatkozz a topikra, és akár ott helyben kérj egy másik ugyanolyan, feltöltött akkut (csak van!), elő a stoppert, és mivel csak egy óra, akár ki is várhatod, míg lemerül. Lehet, hogy kiröhögnek, de ennyit megér!

Még az jutott eszembe, hogy talán az is számít, milyen Celeron-M van benne. Az enyémben M380 - ezzel kapcsolatban csak ezt találtam, ránézésre minimálisnak tűnik a konstrukcióbeli eltérés az egyes rokon típusok (azonos architektúra) között:

[link]

batt

(#519) 313313 válasza battisti (#518) üzenetére


313313
addikt

az enyémbe is 380-as 1,6-os celeron van

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#520) Kbali


Kbali
nagyúr

Én is csatlakoznék egy kis tapasztalattal: M100-164 (1,66-os Core Duo, 4000mAh-s akksi)
Tegnap a nejem megrótt, hogy milyen sz*r a gép, mert már megint tölteni kell: ja, hogy ő netezgetett 1,5 órát, én egyet, meg játszottam csúcsüzemen 1 órát...
Nekem jónak tűnik a rendelkezésre állása.

(#521) ataman


ataman
aktív tag

Sziasztok! Kellemesen meglepődtem! :)

Teljesen véletlenül a notebook kikapcsolt állapotában megnyomtam az A100-593-as ''Médiaplayer/Böngésző'' speciális billentyűjét. És látom ám, hogy elindul a noti. Jééé - mondom magamban - csak nem a kezelési útmutató által említett Express Media Playert szeretné elindítani a gép?! Eddig azt hittem, hogy csak a távirányítóval szerelt változatban szerepel ez a plusz szolgáltatás.

Gyorsan kikapcsoltam beraktam egy audio-cd-t. Elindítottam az említett gombbal ismét a notebook-ot és láss csodát tényleg elindul valami ''nem windows-os'' program a boot folyamat után. Első alkallomal még a nyelvet is be lehetett állítani - magyarra!!! Be lehet állítani mindenféle fontos beállításokat cd-hez dvd-hez is... A hangja is mintha erősebb lenne a gépnek, mint Windows alól.

A lényeg tehát: Windows elindítása nélkül is használható Audio CD és DVD-Video lejátszására a készülék!!!! Ha valakit érdekel titeket tudok még majd írni róla...

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#522) 313313 válasza kuszal (#517) üzenetére


313313
addikt

az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha vannak apró eltérések processzor, akkumlátor teljesítmények között, mint például asztali gépnél azonos tipuson belül a jobb tuningpotenciállal rendelkező egyedek...
Egyébként én szinte mindig hálláról használom, szal ez is fefolyásolhatja, meg 1 csomó minden...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#523) battisti


battisti
tag

gyerekek, ugye nem végig mHa-t írtam? :W
mert annak nem sok köze van az amperórához :B

batt

(#524) battisti válasza ataman (#521) üzenetére


battisti
tag

Engem pl. minden érdekel, aknázzuk ki a gép lehetőségeit!

Kipróbáltam a driver részleges cserés telepítését is, és hát bevallom, régen nem láttam már a monitoromon összesen 256 színt, de most sikerült! :DDD Elővigyázatosságból csak az ati2dvag fájlt cseréltem az újabbra, de így nem nagyon tűnt működni. Aztán dolgozni akartam, szóval visszatettem az eredetit, de majd újra próbálkozom, esetleg több fájl cseréjével, mert a zipben egy csomó másiknak újabb a dátuma 2006 áprilisnál. Nem adom fel! és az omegát meg a másik módszert még nem is próbáltam, majd a karácsonyi szünetben szakítok rá még fél órát.

batt

(#525) kuszal


kuszal
tag

Hali!

Ma kicseréltettem az írót a gépben, kíváncsi vagyok ez meddig fogja bírni. Megemlítettem az akkut is. Azt mondták, hogy celeron-m procival és 2000 mAh akkuval 50 perc felett elfogadható a működési idő. Azért én kötöttem az ebet a karóhoz, rátok hivatkozva. Felajánlották, hogy kicserélik, de mivel azt is rendelni kell, így inkább lemondtam a dologról. Talán majd később, bár lehet addigra vásárolok egy 4000-t.

A procicsere vajon megoldható?

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#526) atirag válasza Niczo (#506) üzenetére


atirag
őstag

Köszi a segitséget.Bár én a leirásban ugy néztem hogy pc4200-as és az 400mhz-es.
de megnézem az everestel.
Egyébként a videokartyárol mit lehet tudni.Mármint mire lehet használni?
Nagyon rossz.El akartam inditani a most wanted-et de nem indult.Ez természetesen lehet mástol is.De gondoltam megkérdem.Egyébként ha más tudna valamit mondani akkor itt a tipusa.intel 915GM Express chipset .
Köszönöm.

(#527) atirag válasza atirag (#526) üzenetére


atirag
őstag

Közben megnéztem és félre is néztem egyben.533-as van benne.
Remélem egy kingstonnal jol el lesznek egymás mellett.

(#528) Niczo válasza atirag (#526) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Én is everesttel néztem meg. Egyenlőre még nem szedtem szét.
A vga az intel GMA900-as, csodákat ne várj tőle, integrált vga, de legalább dx9-es. Igaz lassúsága miatt igazából mindegy hogy dx9-es vagy sem. Sok játékot nem futtattam rajta, ami ment: GTA3, Vice City, Insane, Live for Speed, Postal 2. Mást azt hiszem nem is próbáltam rajta, de ezekkel nem volt gond. Igazából nem játékra vettem a gépet és nem is alkalmas arra. Ezeket is csak kiváncsiságból tettem fel rá.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#529) atirag válasza Niczo (#528) üzenetére


atirag
őstag

Igen én sem arra vettem.De most arra vitt a sors,hogy ki akartam próbálni és nem ment.De nem tudom mi okbol.Most rendeltem egy 1gb-os memoriát.De közben megnéztem,hogy menne dualban is.De ahhoz meg 2 egyforma memoria kell.Ugyhogy majd el kell adnom az 512-est.
De azért majd kipróbálom a játékot ha meglesz a memoria.
Köszi a segitséget.

(#530) Niczo válasza atirag (#529) üzenetére


Niczo
senior tag

Intel szerint ezek mennek: [link]
Amikor a listát csinálták szerintem még nem is volt Most Wanted.
Vígasztaljon hogy már itt is van a Carbon, bár az szerintem még annyira sem fog futni rajta :D (igaz nem is próbáltam)

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#531) Kbali válasza Kbali (#520) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na elkiabáltam: tegnap kipróbáltam, hogy mi történik, ha kiveszem az akksit. Az eredmény lehangolt: a gép el sem akart indulni, csak hálózatról. Érdekes jelenséget produkált: villogott a hálózatjelző (inkább vibrált), meg az egerem görgetője is, de a gép nem akart indulni, csak ha visszatettem az akkut, akkor is csak úgy, ha kb. 5 mp-ig nyomtam a bekapcsolót.
Valakinek hasonló tapasztalat?

(#532) Kbali válasza ataman (#521) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!

Ezt én is kipróbálom újra, mert nekem ilyenkor simán az xp-t töltötte be, többször nem is próbáltam azóta.

(#533) ataman válasza Kbali (#532) üzenetére


ataman
aktív tag

Vigyázz, mert a billentyű két oldala más-más funkciót jelent. A bal oldali a böngésző (Windows) a jobb oldali pedig az Express Media Player (kikapcsolt állapotban).

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#534) Kbali válasza ataman (#533) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem nem egy billentyűn van, hanem külön gombon. [kép]

Bal alsó kép

[Szerkesztve]

(#535) rszombati válasza battisti (#524) üzenetére


rszombati
csendes tag

Az ati2dvag csere nem elég! 2 fájlt kell cserélni: ati2mtag és ati2dvag fájlokat. Én már 3 hete használom így a gépet és nem fagy!!!!!!!!!!! Nekem megoldás volt a leírt módszer...

[Szerkesztve]

(#536) battisti válasza Kbali (#531) üzenetére


battisti
tag

Én benne vagyok minden tesztben! holnap reggel kiveszem, és megnézem, most nem tudom megszakítani, amit csinálok.

A kísérletezés jegyében ma kikapcsoltam a virtuális memóriát (eddig sem használt sokat belőle, és még bőven volt a ramból). PeterkeT azt írta a fő notis topikban, hogy így gyorsabb, hát, nem tom. Viszont hallhatóan nem swappol, szóval legalább kímélem a vinyót :D

Meg a rendszer/speciális/teljesítmény/beállításokban a vizuális hatásokban a max. teljesítményt választottam (alapból a legjobb megjelenés van beállítva), na, ettől viszont érezhetően begyorsult (nincs a menüúsztatást stb.). Ez a régi gépemen is ki volt kapcsolva, csak elfelejtettem lementeni az utolsó windows beállításokat, és nem emlékeztem mindenre.

batt

(#537) battisti válasza Kbali (#534) üzenetére


battisti
tag

gyerekek, szerintetek nekem is van ilyen billentyű (mármint melyik az a képen?), vagy csak a drágábbakba tették? ilyesmit nem is kerestem a használatiban, szóval ezért nem tudom.

[Szerkesztve]

batt

(#538) battisti válasza rszombati (#535) üzenetére


battisti
tag

Kösz, hogy így aggódsz :DDD Mondtam, hogy a következő lépés a két fájl együttes cseréje lesz. Örülök, hogy bevált a megoldásod, ráadásul te magad kísérletezted ki, ez külön hozzáad az értékéhez!



[Szerkesztve]

batt

(#539) ataman válasza Kbali (#534) üzenetére


ataman
aktív tag

Well. Nem tudtam, hogy M100-asod van. Az A100-593-on baloldalt található a gombsor.
[kép]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#540) parandroid válasza battisti (#536) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Swap fájét letiltani csak 1GB rendszermemóriával, vagy afelett érdemes. Az annál kevesebb esetében könnyen kevés lehet a memóriamennyiség, és akkor nincs swap, amihez nyúlhatna. Ha játszol, vagy nagy fájlokkal szerkesztesz videót, vagy képeket, akkor még 1GB RAM fölött is be kell kapcsolni a swapot. Normál irodai felhasználásra, internetezésre, zenehallgatásra, filmnézésre (akár mindezekre együtt) elég az 1GB RAM, ilyenkor lehet, illetve érdemes kikapcsolni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#541) battisti válasza parandroid (#540) üzenetére


battisti
tag

Köszi! 1 gb ram mínusz 128 vram; totalcmd, szövszerk (ált. 2 ablak), szótár, két böngésző, egyiken streaming, másikban sok-sok fül, néha winamp, szóval standard irodai felhasználás. Mielőtt kikapcsoltam a virtu memót, két napig figyeltem, mikor mennyit eszik, nehogy véletlenül befürödjek (átlag kb. 200 megát swappolt), ma meg tesztelem, hogyan viseli. 8 órát ment eddig a fenti üzemmódban, eddig semmi gond. A taskman szerint 400 megát használ ''lapozófájlnak'', és így összesen a rendszermemo felét jelzi szabadnak (ha bekapcsolom az everestet is, lemegy 40% szabadra).

Azon kívül, hogy ne nyektesse a vinyót, mi más értelme van kikapcsolni?

Esetleg: az everestben miért ad ki még mindig külön virtuális memória adatot, más értékekkel?

Fizikai memória
Összes 894 MB
Használt 523 MB
Szabad 370 MB
Kihasználtság 59 %

Lapozó terület
Összes 824 MB
Használt 419 MB
Szabad 404 MB
Kihasználtság 51 %

Virtuális memória
Összes 1718 MB
Használt 943 MB
Szabad 774 MB
Kihasználtság 55 %



[Szerkesztve]

batt

(#542) ataman


ataman
aktív tag

Második partícióra elkezdtem felrakni a Vista RC1-et (PC World), ám fél óra telepítés után a gép sötét képernyővel leállt. Más is járt már így? Vajon mit nem szeret a Toshibán a béta Vista?

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#543) Kbali válasza ataman (#539) üzenetére


Kbali
nagyúr

Érdekes, hogy a ház szinte ugyanaz, csak ezek a vezérlőgombok, meg a led sor van máshol.

(#544) battisti válasza Kbali (#531) üzenetére


battisti
tag

Akkut kivettem, nem tapasztaltam problémát a hálózati induláskor. Visszatettem, akkor sem.

batt

(#545) atirag


atirag
őstag

Tette már valaki fel az express media playert.Nem igazán tudom hogy kell feltenni.A könyv valami olyat ir,hogy windows telepités elött kell csinálni.Nekem ez kicsit magas.Köszi a segitséget.Cd-n nincs rajat.Mármint a gyárin.

(#546) ataman válasza atirag (#545) üzenetére


ataman
aktív tag

Ha jól láttam van neki egy 256 MByte-os partíciója. Azon sincs rajta? Ha jól olvasom a hivatalos honlapon azt írják, hogy két lemezt kellett volna, hogy kapjunk:

- Express Media Player Recovery CD
- Product Recovery DVD-ROM

[link]

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#547) ataman válasza Kbali (#543) üzenetére


ataman
aktív tag

Az A100-593 vezérlőgombjai:
[kép]

További képek itt: [link]
Az enyémhez képest a látható különbség csak annyi, hogy az A100-593-on nincs rajt a Harman/Kardon felirat, nincs infra és távirányító, dual mode touchpad valamint ujjlenyomatolvasó... Persze a belbecsben vannak még különbségek.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#548) atirag válasza ataman (#547) üzenetére


atirag
őstag

Nekem nics ilyen recovery meghajtóm.Vagy csak nem találom.
Nekem satellite m70-340-em van.Leirásban még azt sem irják tudja vagy nem.Csak azt,hogy egyes tipusok.

(#549) ataman válasza atirag (#548) üzenetére


ataman
aktív tag

Én is csak véletlenül tudtam meg, hogy rajta van. A hivatalos Toshiba fórumon azt válaszolták, hogy benne kellett volna lenni a visszaállító CD-nek a csomagban, ha hiányzik, akkor forduljak a Toshiba service partner-hez (ez gondolom a Technotrade), ők kell, hogy tudjanak adni ilyen lemezt.

Recovery meghajtó az enyémen sincs, csak úgy gondoltam, hogy az Express Media Player partícióján talán van rajt valami infó (de most jövök rá, hogy az Windows-ból nem is látszik).

PS: Bocs a képlinkelésért...

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#550) ataman


ataman
aktív tag

Sziasztok! Sikerült felraknom a gépre a Windows Vistát. Az un. Windows Teljesítmény Index alapján 3,0-ás osztályzatot kapott a gép az integrált grafikus kártya miatt (Intel GMA950 128 MByte), a többi összetevő jobb osztályzatot kapott.

Kép itt: [link]

Intel Core Duo T2300 1,6 GHz CPU, 1024 MB RAM, iGMA 950 128 MByte VGA, 60 GB HDD

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.