Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) ABE válasza Cypher7 (#1750) üzenetére


ABE
őstag

Noh, a lelki békéd érdekében elmondom - ha esetleg az #1012-es hozzászólás kimaradt volna :) -, hogy felpakoltam én már a gépre a 7.1-es Catalyst-ot, és semmivel nem lett gyorsabb egyetlen játék sem, úgyhogy emiatt ne fájjon a fejed! Sőt, egyszer kaptam kékhalált, miközben a Control Panel-nél szenvedtem, úgyhogy vissza is raktam az eredeti drivert. Ez van...

(#1752) Cypher7 válasza ABE (#1751) üzenetére


Cypher7
tag

Rendben. Azért köszönöm a segítséget!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1753) kecsawi


kecsawi
senior tag

Vistához való toolcd-t keresnék toshiba l30-m010-re. Tud valaki segíteni?

(#1754) ABE


ABE
őstag

Sziasztok!

Szoktam olvasgatni a nemzetközi Toshiba fórumot, és egy olyan problémája van ott a népnek, hogy a Satellite L sorozat (főleg L30) nem hajlandó a Crucial (Micron?) márkájú memóriákat lekezelni. Egyeseknek pl. az 1 gb-os Crucial memória megy a gyári memóriával együtt, másoknak pedig be se bootol, vagy csak az egyik memóriát ismeri fel, de legtöbbször 2 db Crucial sem megy együtt. Tudom, nem egy annyira ismert márka ez itthon, de talán van valaki, aki hallott ilyen problémáról...

(#1755) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Nagy dilemma előtt állok.
Kelljen e a mostani 2x512mb ram helyett 2x1gb? A memória árak padlón vannak, azt hiszem nem kérdéses most érné meg ebbe belefektetni.
De érzem is e majd a különsbéget? Vagy már kevés lesz a vga a két giga ramhoz? (GF7600)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1756) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv, Toshiba-értők!
Rómában vagyok, már csak 2 nap: most a következő gépet kaphatom boltban:
TOSHIBA Satellite A100-749
15'4
Centrino 2 Duo
1 GB mwmoria
120 Giga harddisk
Geforce 7300
Vista Premium
(plusz táska és egér)

mindez 800 euro!
Magyar ár? Tanács? SOS!

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#1757) amol válasza Athanáz9 (#1756) üzenetére


amol
addikt

Írtam választ a másik topicban.

(#1758) Terrorista


Terrorista
senior tag

Sziasztok!

A Toshiba Satellite A100-002 típusú notebookról érdekelne minden tapasztalat, vélemény! Akinek van ilyen vagy ehhez hasonló notija az írjon nyugodtan.
Ebből az üzletből [link]
szeretném megvásárolni. Nézegettem más gyártók hasonló típusai közül is, de 300k-tól felfelé kezdődnek azok a gépek.

Igazából a kijelzőről, akksiról és a megbízhatóság, strapabíróságról hallanék szívesen. Ez lesz az első notebookom, amit leginkább munkára és játékra használnék. :)
Előre is kösz mindent!

(#1759) frizso válasza Terrorista (#1758) üzenetére


frizso
senior tag

Szia!

Én is ezt a típust nézegetem, itt vedd meg:[link]itt két év garral adják és 7k-val olcsóbb :Y
Itt egy teszt, bár ez nem az A100-002, hanem A100-979 (de teljesen megegyezik vele):[link]
Nekem ez is nagyon szimpi:Toshiba A100-011[link]
erről teszteket is találtam, és igen jóra hozták ki :R
Üdv Zsolt


[Szerkesztve]

(#1760) lúúúzer válasza kecsawi (#1753) üzenetére


lúúúzer
tag

Azt hiszem, itt minden megvan: [link]

(#1761) lúúúzer válasza StoneBridge (#1755) üzenetére


lúúúzer
tag

A VGA kihasználtságában a proci többet számít, azt hiszem.
Több ram mindig jobb, mert annál kevesebb lapozófájlt használ a windóz, a lapozófájlok pedig jelentősen lassítják a gépet.
Inkább azt nézd meg mennyi memória kell az egész konfigodhoz. Ha minden neked szükséges program fut és ha úgy látod, hogy túl vagy a giga ramon, megéri bővíteni. Viszont, ha azon belül vagy nem szükséges. Bár azt is mérlegeld, hogyha elindítalsz egy játékot, az hirtelen megemeli a szükséges memória mennyiséget!

Még egy infó: Ha engedélyezve van a lapozófájl a gépeden (alapból így van), akkor hiába lenne elég a ramod, a windóz általában egyenlő százalékos arányban osztja meg a lefoglalt memót a ram és a lapozó között. Ezért ha biztosan nem léped túl a rendelkezésedre álló ramot, megéri letiltani a lapozófájlt. A géped gyorsabb lesz. Viszont ilyenkor ha túlléped a ''keretet'' asszem kék halál jön.

Remélem érthető volt...

(#1762) YOZ


YOZ
tag

Hali. Van egy SP6000 laptop aminek kellene a vga drivere. Egyébként ez a vga kártya van benne (Trident Cyberblade XPAi1, AGP, 16 MB ). Ha valakinek lenne, vagy tudja honnan tudom letölteni az szóljon. Kössz előre is.

(#1763) Kbali válasza YOZ (#1762) üzenetére


Kbali
nagyúr

Asszem itt [link] van valami...

(#1764) YOZ válasza Kbali (#1763) üzenetére


YOZ
tag

Kössz szépen, de xp van a gépen. :R

(#1765) lúúúzer válasza YOZ (#1762) üzenetére


lúúúzer
tag

Ennek kell lennie: [link]

Egyébként te is meg tudod keresni a computer.toshiba-europe.com -on. Support & downloads -> download drivers. Itt csak ki kell választanod, hogy milyen laptopod és oprendszered van.
Esetleg próbálkozhatsz frissebb keresésével a trident honlapján (google-al megtalálod) De nem biztos, hogy fel fog menni, mert toshibáék lehet, hogy letiltották... :(

[Szerkesztve]

(#1766) YOZ válasza lúúúzer (#1765) üzenetére


YOZ
tag

Kössz. El is mentem az oldalt. :) de nem találtam semmi hasonlót még google-ban sem.
Meg amit néztem oldalt, az csak a toshiba.com volt, ott meg ien nincs. örök hála :R

(#1767) lúúúzer válasza YOZ (#1766) üzenetére


lúúúzer
tag

Na, találtam másik tridentes drájvert is: [link]
Ez is XP-hez és asszem ez újabb. Próbáld ki, ha gondolod, de előtte nézd meg, hogy biztosan stimmel-e. Sok sikert!
A toshiba.com az amerikai felhasználóknak készült és náluk egy csomó típus nem vagy más néven jelent meg. És vica versa.

Szívesen!

(#1768) StoneBridge válasza lúúúzer (#1761) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Köszi.

Igen, azt hiszem megérné. A fizikai felhasznált memória most 66%-on van, pedig 10-15 perce kapcsoltam be a notit és sok mindent nem futtattam. Úgy veszem észre a Win Vista nagyot eszik a memóból általában, lehet az aero felület is rásegít ebben, nem tudom.

Minden esetre eldőlt, kell a 2 giga. :R

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1769) lúúúzer válasza StoneBridge (#1768) üzenetére


lúúúzer
tag

Ja, vista? Akkor a legjobb döntés a két giga!!

Bocs, nekem még mindig az XP az alapértelmezett oprendszer. Tiszta hülye vagyok... A lapozófájl letiltásáról szóló dologról vistaval kapcsolatban fogalmam sincs, úgyhogy azt vedd úgy, hogy nem írtam.

[Szerkesztve]

(#1770) ufonauta válasza StoneBridge (#1768) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Bár ártani nem árt bele a 2 Giga, nekem 1.5-el is simán futott a vista Aeroval együtt.
Nem szabad elfelejteni, hogy a vista RAM kezelése jelentősen eltér az XP RAM kezelésétől és minél több RAM van a gépben alapból, annál többet lefoglal. Amit egy-egy alkalmazás elindításánál azonnal rendelkezésre bocsát.
Szóval szerintem a 2 Gigából is le fog foglalni alapból 70%-ot. De ez nem baj, mert azonnal visszaadja, ha szükség van rá.

(#1771) SIPISL


SIPISL
csendes tag

Üdv!
MM-s L30 gépem van,érdekelne hogy az alaplapra utólag össze lehet hozni a TV kimenet csatlakozót,vagy van más megoldás is?

(#1772) st3v0


st3v0
tag

Sziasztok!

kérném a segitséteket. hozták 1 satellite 4090 xcdt laptopot(tudom, őskövület) és nem találok hozza drivereket sehol. win2k driverek kellenek, ha vki tudna segiteni NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM :R

(az eredeti cd-k nincsenek meg :( , bár nem hiszem hogy lennének rajta win2k driverek)

(#1773) Kbali válasza st3v0 (#1772) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt: [link] próbáld meg. Én beírtam a géped adatait, 22 drivert talált hozzá.

(#1774) lúúúzer válasza SIPISL (#1771) üzenetére


lúúúzer
tag

Úgy tudom, lehet venni.
Volt már róla szó, de csak ennyi:#1691

[Szerkesztve]

(#1775) Kbali


Kbali
nagyúr

Ezt olvastam a Technotrade honlapján:
''Notebook akkumlátor-visszahívás

Hivatkozva a Toshiba Europe GmbH. 2006. nyár végén tett bejelentésére ezúton tájékoztatjuk kedves ügyfeleinket, hogy 2006. nyarán Toshiba által forgalmazott notebookok visszahívási akciója kizárólag a Sony gyártmányú lítium-ionos akkumulátorokkal szerelt Dynabook notebookokat érinti. Tekintve azonban, hogy ezeket a modelleket Magyarországon a Technotrade Informatikai Zrt.,mint a Toshiba magyarországi importőre nem értékesítette, így a visszahívási akció kizárólag a más országokban vásárolt modellekre vonatkozik. Az üggyel kapcsolatos új fejleményekről ügyfeleinket honlapunkon folyamatosan tájékoztatjuk.''

Hátha érint valakit.

(#1776) SIPISL válasza lúúúzer (#1774) üzenetére


SIPISL
csendes tag

Igen,de úgy tudom normál analóg tv-re nem ad megfelelő jelet a laptop vga kimenete,ezért érdekelne hogy valami barkácsolással rá lehet-e tenni?

(#1777) lúúúzer válasza SIPISL (#1776) üzenetére


lúúúzer
tag

Hát sajnos ezt nem tudom...
Viszont azt nem tudja valaki, hogy ezen az L30-as toshibán az alaplapon van mxm csatoló? Tök jó lenne egy 6600-at belerakni.

(#1778) Foxi válasza lúúúzer (#1777) üzenetére


Foxi
senior tag

Ha még lenne is, ami nem túl valószínű, a hűtés akkor sem bírná el. Másrészt pedig elég borsos ára van az mxm moduloknak, amit a teljesítményük nem igazán tükröz.

(#1779) lúúúzer válasza Foxi (#1778) üzenetére


lúúúzer
tag

Attól tartok, igazad van...
Csak jó lenne olcsóbban megúszni egy használható videóteljesítményű laptopot.

(#1780) Foxi válasza lúúúzer (#1779) üzenetére


Foxi
senior tag

Szerintem nem nagyon éri meg, egy ''erős'' vga nagyon sok kompromisszummal jár egy notiban. Ráadásul megkérik az árukat. Ha mindenképp notiban gondolkodsz, akkor kénytelen leszel cserélni. Vagy esetleg elgondolkodni egy barebone gépben, azok elég kicsik ha ritkán kell mozgatni elviselhetőek, emellett egyszerűbb a bővítésük is jóval.

(#1781) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Skacok kaka van a palcsintában.
L30 134-re feltettem a legújabb 2.6-os BIOS-t és néha nem akar elindulni. (ha elindul a gép akkor műxik rendesen)
Szóval néha megáll a gyönyörű piros TOSHIBA feliratnál oszt nem megy tovább. Ilyenkor egy ctrl-alt-del kombinációval újra tudom indítani és a TOSHIBA feliratnál megint megáll. Majd a 4-ik - 5-ik indításnál továbblép és frankón bebootol. Ha az F2-vel be szeretnék lépni a setupba, akkor kiírja alul, hogy mindjárt belép, de nem megy tovább. Ilyenkor már a ctrl-alt-del sem indítja újra, hanem a bekapcs gombot kel használnom.
A púpom tele van vele. Bár igaz, hogy a régi BIOS-t lementette, de mivel a hiba jelentkezése után újból feltoltam rá az új BIOS-t (hátha szarul ment fel az előző), így már a mentésben is a 2.6-os van meg. Nincs valakinek egy eredeti BIOS-a ehhez a típushoz?

(#1782) peti85 válasza Kbali (#1775) üzenetére


peti85
senior tag

Én letöltöttem a Toshiba honlapjáról egy progit, ami leellenőrizte az akksimat, majd kiírta, hogy nem hibás, de gyanús lehet. Bekérte az adataimat, majd 2 nap múlva hozta a futár az új akkumulátort. A csomagban le volt írva, hogy tegyembe a csomagba a régit, hívjam fel a UPS-t, majd ők kijöttek a csomagért, átvette a futár és kész. Ez volt az akksicsere.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1783) ABE válasza ufonauta (#1781) üzenetére


ABE
őstag

Én az L30-134-re (egész pontosan PSL33E) felraktam a 2.60-as BIOS-t, és semmi gondom vele. De google segítségével találtam egy linket, ahol a Satellite L35 PSL33U-hoz a 2.30-as BIOS letölthető:
http://download.zol.com.cn/detail/20/192729.shtml
Ez a gép elvileg annyiban különbözik az L30-tól, hogy Core Duo proci van benne. Na szóval! Ugye amit mi használunk BIOS-t, az PSL33-hoz való, de a mi gépünk pontos jelzése PSL33E. Szerintem a PSL33U BIOS-a is ugyanaz, pláne, hogy a PSL33U-hoz is elérhető a 2.60-as verzió, tehát szerintem nem lehet különbség. Tudtommal a PSL30-as (L30-akármi) Toshibának van más BIOS-a. Szerintem a PSL33 jelzés a lényeg. Jelenleg én ennyit találtam neten. De ez csak az én véleményem, csak rám alapozva ne kockáztass, mert én sem vagyok 100%-ig biztos benne. :)

[Szerkesztve]

(#1784) ufonauta válasza ABE (#1783) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi, de inkább nem kisérletezek, mert így még el-el indul. De ha felteszek valami rosszat, akkor lehet, hogy már elindulni sem fog. :(
Még egyszer letöltöttem és ráküldtem és azt figyeltem meg, hogy a 22 processzból 16 fut le, majd elkezdi a gép újraindítását. Mintha nem csinálná végig a frissítést. :eek:

Jah egyébként az enyém is PSL33E

Azt nem értem Toshibáéknál, hogy miért nem hagyják fent archívumban a régi BIOS-okat. Egyszer már frissítettem 2.3-ra és akkor OK volt minden. Ha most fennt lenne a 2.3 tuti visszatenném.

(#1785) ABE válasza ufonauta (#1784) üzenetére


ABE
őstag

Mit találtam neked? :)

http://pc.toshiba-asia.com/support/downloads/index.jsp?product_list=2&seriesID=3&modelID=1119&showtype=drivers&docid=4703

Úgy tűnik, ez valami parancssoros verzió...
De továbbra is fenntartom, hogy az L30 szériához kétfajta BIOS van: a PSL30 és a PSL33 jelzésűekhez. Legalábbis ahogy ezen a linken is látszik, a PSL33 mögé csillagok vannak írva (tehát szerintem mindegy, hogy E vagy U), és a BIOS verzióknál azt írják figyelmeztetésnek, hogy PSL30 vagy PSL33 only. De talán próbáld ki azt, ez legalább hivatalos oldalról származik. Még megnézem a CD-im, mert mintha egyszer egy régi BIOS verziót kiírtam volna Toshiba driverekkel együtt, de nem biztos, hogy a 2.30-as volt az...

[Szerkesztve]

(#1786) ufonauta válasza ABE (#1785) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!
Este kipróbálom.

(#1787) Satellite válasza ufonauta (#1784) üzenetére


Satellite
tag

ufonauta:

''...Azt nem értem Toshibáéknál, hogy miért nem hagyják fent archívumban a régi BIOS-okat. Egyszer már frissítettem 2.3-ra és akkor OK volt minden. Ha most fennt lenne a 2.3 tuti visszatenném...''

Természetesen a TOSHIBA fenn hagyja a régi BIOS-verziókat is, csak jó helyen kell keresni!
Íme: [link]

(#1788) ufonauta válasza Satellite (#1787) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ejnye no.... Hiába... a rutin az rutin. :)
Köszi! Itt is körülnézek.

(#1789) battisti


battisti
tag

kedves fiúk és lányok, tegnapelőtt kiporszívóztam a laptopom ventijét (alulról és oldalról is), és stabilan 10 fokot esett a proci hőmérséklete, újra 40 körül muzsikál (a vinyó változatlanul 45 fok így nyáron). Szóval melegen ajánlom a géptakarítást másoknak is :DDD

batt

(#1790) lúúúzer válasza Foxi (#1780) üzenetére


lúúúzer
tag

Igazad van, marad az asztaligép + alap laptop kombó. Még mindíg olcsóbb...

(#1791) lúúúzer válasza battisti (#1789) üzenetére


lúúúzer
tag

10 fokot!?!
Gondolom porzsákot kellett utána cserélni ;) :)) ;)

[Szerkesztve]

(#1792) Bookshie


Bookshie
csendes tag

Mennyire kopnak a Toshiba laptopok? Tapipad környékén főleg? Természetesen az ezüst színűekre gondoltam :DDD

(#1793) peti85 válasza Bookshie (#1792) üzenetére


peti85
senior tag

[link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1794) lúúúzer válasza Bookshie (#1792) üzenetére


lúúúzer
tag

L30 2 hónap után (tudom ez nagyon kevés, de még csak ennyi a tapasztalat) teljesen karcmentes, mintha új lenne. Napi kb. 8 órát használjuk. A fekete matt festetlen műanyag burkolat lehet az oka. És persze traveller egér sem árt, így a tapipad nincs használva (és sokkal kényelmesebb is).

[Szerkesztve]

(#1795) lúúúzer


lúúúzer
tag

Az L30 kisebb ütésre, rázkódásra hajlamos bekapcsolni hibernálásból. Azt hiszi felnyitottam a kijelzőt. Gondolom ezt a szervízben garanciálisan megoldják, ugye? Ti tapasztaltatok ilyet? Vagy ezzel nem lehet mit kezdeni, mert ennyire könnyen csavarodik a ház? Végül is ez egy alap laptop...

(#1796) atos30 válasza Bookshie (#1792) üzenetére


atos30
aktív tag

Az én l30-115 -öm teteje festett ezüstszínű műanyag és már igencsak kezd lejönni a festés( hurcolászom rendesen).
Viszont a belső fekete rész anyagában színezett fekete ha jól tudom, és így semmi jel nem utal rá ,hogy valaha is használta volna valaki a gépet.Az ezüst sajna kopik.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#1797) ufonauta válasza Satellite (#1787) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!
Kop-kop-kop, lekopogom.
Az általad linkeltből a 2.6-os is műxik egyenlőre. Igaz ezt nem win alól telepítettem, hanem CD-ről az ISO-t.

(#1798) Lucky13


Lucky13
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy A8-183-as notit. Kissé azonban össze vagyok zavarodva, a kínálat miatt. Mivel vidéki vagyok, fontos lenne, hogy ne kelljen felutaznom Bp-re ha valami gondom van. A Toshibának milyen a szervíze? Mert ezen a téren a Dellt ajánlották jónak.
Esetleg meg tudnátok mondani, hogy a memóriabővítés jár-e garanciavesztéssel?
Előre is köszi!

[Szerkesztve]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve.

(#1799) kecsawi


kecsawi
senior tag

Érdekes, nekem gyárilag 2.8-as a bios.(L30)

[Szerkesztve]

(#1800) Kbali válasza Lucky13 (#1798) üzenetére


Kbali
nagyúr

A memóriabővítés nem garanciavesztő, ezt asszem már többször beírtuk.
Szervízzel kapcsolatban: a Technotrade-nek vannak kirendeltségei: Eger, Nagykőrös, Szarvas, Pécs, Sopron, Nyíregyháza, Győr, Nagykanizsa, Eger (és persze a központ Pesten).

Ha olvasgatod a topicot, akkor látni fogod, hogy nem sokan hordják szervízbe a gépeiket. Vajh' miért? :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.