Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) AshA válasza jani0625 (#1550) üzenetére


AshA
csendes tag

Mi is a pontos tipusa a gépnek? :)

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1552) Satellite válasza jani0625 (#1548) üzenetére


Satellite
tag

jani0625

A belső (gyári) mini-PCI-os kártyák az LCD fölé, a káva tetejébe beépített 2 db. antennát használják.
Ez az (egyik fő) oka annak, hogy külső (PCMCIA, USB) Wi-Fi-kártyák lényegesen gyengébb hatásfokkal működnek.

Hogy jó-e az L30-as? Mivel topicindítóként arra vetemedtél, hogy nem a témában megjelölt márkát használod, ezért büntetésből olvass vissza kb. 500 hozzászólást, és megkapod a választ..! :)) :))

(#1553) AshA válasza AshA (#1551) üzenetére


AshA
csendes tag

Jó, hülye kérdés volt :B

[Szerkesztve]

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1554) jani0625 válasza Satellite (#1552) üzenetére


jani0625
aktív tag

és ilyen mini pci-os kártyát mennyiért vesztegetnek?

de ne felejtsétek, ha nem indítom meg a topikot akkor most nem beszélgethetnénk itt :DDD

(#1555) AshA válasza jani0625 (#1554) üzenetére


AshA
csendes tag

Mondtam, 6-tól 12ezerig, de egyszer láttam 4ért is ;)

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1556) jani0625 válasza AshA (#1555) üzenetére


jani0625
aktív tag

pcmcia-osat láttam annyiért amit te mondasz, ki is nézem egyet, de MINI PCI-osat nem, ez is a pcmcia aljzatba megy bele? nem tudtok mutatni egy linket?

(#1557) AshA válasza jani0625 (#1556) üzenetére


AshA
csendes tag

Tudtommal nem pcmcia aljzatba megy, hanem beleépithető a gépbe.[link]

rendezödni látszik a szexuális életem... napok óta megb*sz az unalom

(#1558) HXY


HXY
addikt

Ma megnéztem a Saturn-ban a 100e Ft-os Toshiba-t, hát mit mondjak...
Nem valami minőségi darab.. Azért a 100-at megéri.

(#1559) amol válasza jani0625 (#1556) üzenetére


amol
addikt

Abban az esetben, ha ki van építve a hely a miniPCI-nak (antennakábelek megléte) akkor az a legjobb megoldás, jobb hatótáv, nem foglal le portot és nem lóg ki a gépből. A miniPCI slotba nemigen raknak mást. Egy ilyen kártya ára kb. megegyezik a pcmcia-s vagy usb-s megoldásokkal, de mivel ezek oem-kártyák, csak szakboltban találsz, MediaMarktban nem.
1549-es hozzászólásban a kép jobb oldalán látható egy ilyen kártya.


Megnéztem az A200-ast a markecben, érdekes darab. Új billentyűzet, a háza masszívabbnak tűnik mint az A100, erősebb a monitorfedél is, de mintha nem lett volna rajta hangerőállító poti és egyetlen csatlakozó sincs hátul, ami hiányozni fog annak aki használ vele pld. egy egeret.
Szépnek szép, de ki tudja meddig. A kiállított darab fedele már szarrá volt karcolva.
Csak nehogy a használhatóság lássa kárát a design-nak.

Mielőtt elfelejtem, Satellite kollega! A Médiában MÉG nincs a jelenleg akciós és az újságban szereplő külső hdd, talán jövő hét, és remélik sok érkezik mert már sokan érdeklődtek. Ezt gondolom könnyű lesz lekésni.

[Szerkesztve]

(#1560) jani0625 válasza HXY (#1558) üzenetére


jani0625
aktív tag

én is így gondolom hogy 100at megér.

(#1561) jani0625 válasza amol (#1559) üzenetére


jani0625
aktív tag

viszont ha szakboltban kell venni akkor meg a beszerelést is ott kell megejteni, nem? az viszont húzós lehet .

(#1562) bebar válasza HXY (#1558) üzenetére


bebar
aktív tag

MM-ben is van egy! :)
Bár a pontos típusszámát nemtom, de 99e. és mellette ott vigyorog egy 512-es RAM a széfdobozban! :)

(#1563) ReFleXx válasza HXY (#1558) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ma lattam a MM-ba a 99ezres Toshibat, nekem teccett. Persze +512 RAM +Wifi-t tennék bele ha meg venném. Az kb +10ropi.

A saturnos mit tud? Tipust tudsz mondani.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1564) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Illetve meg egy kérdés,mit tud az az ATI x200? Egy Quake3, HL vagy NFSU elfut rajta?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1565) HXY válasza ReFleXx (#1563) üzenetére


HXY
addikt

detto ugyanaz, csak asszem 130 volt

(#1566) Satellite


Satellite
tag

amol:

Akkor olyan MM-ben nézted, ahová még (?) nem volt szállítás, jónéhány (vidéki) áruházban már el is fogyott az első adag ICY-Box.
(Aki szerencsés volt, ugyanúgy kifoghatott egy 80 GB-os tartalmú dobozkát a meghirdetett 60 GB-os árán, mint ahogy a gépek jelentős részében is ez a nagyobb HDD maradt... ;) ;) )

jani0625:

A mini-PCI-os Wi-Fi-kártyát kb. ugyannnyi beszerelni, mint egy memóriabővítést a helyére pattintani: levehető fedél alatt bújik meg a foglalat, - egyedül a kisméretű koax-csatlakozók helyrepattintása igényel kis kézügyességet.

(#1567) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ma barátnőm is kap egy ilyen MediaMarktos, 99ezres, Toshiba csodát. Szerintem este meg tudom már írni, hogy mi az összbenyomás. De annyit tuti megér. Első dolgunk úgyis az,hogy veszünk bele még memoriát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1568) Poctar válasza V.Stryker (#1567) üzenetére


Poctar
senior tag

Ezen a MediaMarktos notin erősen gondolkodok.

Kíváncsi vagyok a véleményedre.

[Szerkesztve]

(#1569) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Erről a notiról tud vki vmi infót?!Mert tudom,hogy Gugli a barátom ,de én semmit sem találok róla :F ....TOSHIBA SATELITE SA50-522

(#1570) Vaanhool válasza jani0625 (#1554) üzenetére


Vaanhool
tag

Az alábbi oldalon elég bő a választék, a lényeg, hogy miniPCI kategóriában 100mW kimenő fölé nem célszerű menni, mert afelett már nagy az áramfelvétele a kártyának és nem biztos, hogy a noti díjazná ezt. (a nagyteljesítményű kártyákat Wireless eszközökben használják)

[link]
[link]

(#1571) jani0625


jani0625
aktív tag

na megvan a gép a bnőmnek, és 80gigás vinyó van benne!:)
pedig még az eladónak még poénkodtam is hogy 80-asat kérek.
no pixel hiba, a hűtés kicsit hangos amikor 1-2 mp-re bekapcsol, erre van vmi megoldás? mintha valaki írta volna.
a hosszú í kicsit szar helyen van, az első benyomás ennyiért kafa! :C

(#1572) Foxi válasza jani0625 (#1571) üzenetére


Foxi
senior tag

Hűtésre: Mikor felkapcsol a venti át kell húzni a Power Saverben maximális teljesítményről telepfeszültség-kímélőre a csúszkát és így folyamatosan fog menni a venti.

[Szerkesztve]

(#1573) ABE válasza jani0625 (#1571) üzenetére


ABE
őstag

A következő hozzászólásokban leírtam, hogy mit, miért, hogyan kell beállítani: #890, #895, #897, #898. Valóban, a Power Saver profiljaival kell variálni, de érdemes elolvasnod a magyarázatát is, nehogy az legyen, hogy egyszer megy, egyszer meg nem.

[Szerkesztve]

(#1574) Foxi


Foxi
senior tag

Az Ati driverrel nem sikerült megbarátkoznom eddig, mivel a gyárilag adott is folton kékhalált produkált ha megnyitottam, tettem fel egy omega drivert és ez is ugyanezt csinálja. Esetleg valaki sejti az okát?

(#1575) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, megvan a noti. Pozitív meglepetés az XP Home licensz és a 80 gigás vinyó a hatvanas helyett. Pixelhiba nincs. A 256 ramhoz képest egész gyors az XP.DVD író...szerintem egész jó. Celeronhoz képest gyors is. Ha lenne pénzem még magamnak is vennék egyet.:)Í Ennyi pénzt megér. Egyetlen dolog van, amit rohadtul nem értek, hogy elméletileg van benne wifi...elméletileg. Elől van neki kapcsoló...ha bekapcsolom, akkor a led is el kezd világítani de nem mükszik, és a harvereszközöknél sem látom a wifi eszközt. Mondjatok már vmit.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1576) Foxi válasza V.Stryker (#1575) üzenetére


Foxi
senior tag

Ki van véve belőle a wifi modul. Ha visszaolvasol egy kicsit már volt róla szó.

más: Ahogy nézegettem volt probléma az Ati driverekkel, de elsősorban akkor, mikor el lett állítva a memória mérete. Én ehhez nem nyúltam, bár ez majdnem automatikus, úgyhogy még kísérletezem a tökéletes beállítással :D

(#1577) V.Stryker válasza Foxi (#1576) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, már olvastam.:) Utolértem magam. Kicsit,vagy nagyon, láma leszek,mert ez az első lapitopi a háztartásban,ezért most kérdezek óriási baromságokat. Na, milyen wifi kártyát vegyek bele, hogy ne foglalja el a picimaci helyet? MiniPCI? Ha veszek ilyen kártyát, meg esetleg plusz ramot, akkor el kell vinnem a forgalmazóhoz vagy a szervízbe, hogy beletegyék úgy, hogy ne vesszen el a garancia? Vagy lehetek faszagyerek és én itthon belerakhatom?(gondot nem jelent, csak a garancia kéne megmaradjon)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1578) Foxi válasza V.Stryker (#1577) üzenetére


Foxi
senior tag

Ramot biztosan cserélhetsz garancia vesztés nélkül és erős a gyanúm, hogy miniPCI kártyát is tehetsz bele anélkül, hogy buknád a garanciát. De erről azért várjunk meg egy teljesen biztos információt is :)

(#1579) ReFleXx válasza V.Stryker (#1575) üzenetére


ReFleXx
addikt

Gyárilag lehetett benne, mert még a MAC is fel van irva a dobozra, de gondolom kivettek belőle, hogy le tudják faragni az árát 100e alá...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1580) V.Stryker válasza ReFleXx (#1579) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na igen...Mac cím a gépen, ha rányomom a kapcsolót, akkor a LED is világít.Mindegy, azért én holnap felhívom őket, hogy miként is működik ez a wifis dolog. :) Ha valakit érdekel a fejlemény, akkor szívesen leírom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1581) salieri.


salieri.
őstag

a medias noti szerintem azert az arert naagyon korrekt amiert adjak! Gyenge pontja az akksi , valamint nincs benne beepitett wifi de ez konnyen potolhato egy wifi karival ami elfer a noti tatyoban igaz kellemetlen ki be rakosgatni dehat ennyi penzert ne varjatok tobbet. A Celeron M meg ugyanaz mint a pentium M csak allando orajelen megy na meg egy kicsivel kevesebb a keshh:D

(#1582) V.Stryker válasza salieri. (#1581) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem is korrekt. Itt a szobában van egy AMD gép,Athlon XP 1800,512 rammal...a kettőt egy időben kapcsoltam be, majdnem ugyanazokkal a progikkal telepítve mindkettő, és 2 másodpercel kapcsolt be hamarabb az asztali, vagyis töltött be teljesen. Azt hiszem,hogy ehhez a tudáshoz képest nagyon korrekt sebesség. Holnap pótolom a wifit meg megy bele még egy kis ram...talán le is hagyja. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1583) salieri. válasza V.Stryker (#1582) üzenetére


salieri.
őstag

smc vegyel bele

(#1584) jani0625 válasza salieri. (#1583) üzenetére


jani0625
aktív tag

milyet?

(#1585) salieri. válasza jani0625 (#1584) üzenetére


salieri.
őstag

[link]

usb set ne vegyel!!!!

[Szerkesztve]

(#1586) amol válasza salieri. (#1585) üzenetére


amol
addikt

Szerintem pedig mindenképpen miniPCI. Akkor még a kapcsoló is fog működni + a korábban leírt előnyök.

[Szerkesztve]

(#1587) salieri. válasza ReFleXx (#1564) üzenetére


salieri.
őstag

elfut rajta igaz nem teljes grafikan+!

(#1588) salieri. válasza amol (#1586) üzenetére


salieri.
őstag

nekem smc volt benne a regi notimban es baromira jo erzekeny volt!

(#1589) jani0625


jani0625
aktív tag

sziasztok!

ez sztetek megy a gépben(L30-M010)?

ProMos Technologies
512MB 2Rx16 DDR2 667MHz- CL5 PC2 5300S

(#1590) salieri. válasza jani0625 (#1589) üzenetére


salieri.
őstag

szerintem 533 as ram lehet benne gyarlilag ! de a notik kenyesebbek a memoriakra ugyhogy mindenkepp probald bele mielott megveszed

(#1591) HXY válasza jani0625 (#1589) üzenetére


HXY
addikt

a jobb helyeken ingyen és bérmentve belerakják -> ha meg nem jó, akkor ki se kell fizetni

(#1592) jani0625


jani0625
aktív tag

kéz alatt veszem úgyhogy mindenképp belepróbálom,de az eladó srác azt mondja hogy próbálta már 533-asban és ment vele jól.

(#1593) salieri. válasza jani0625 (#1592) üzenetére


salieri.
őstag

felesleges 667 es ram ha a masik 533 as vagy nem egeszen ertem mit akasrt vele mondani!

(#1594) jani0625 válasza salieri. (#1593) üzenetére


jani0625
aktív tag

csak annyit hogy 533-assal is ment együtt, semmi egyebet. Tudom hogy felesleges, de most ezt tudok a közelben szerezni, és ha próba után megy akkor megveszem. Amúgy új, két év garival.

(#1595) Satellite


Satellite
tag

Csak tájékoztatásul: egyenlőre az összes L30-as gép ki lett szállítva a MM-áruházakba, (x,000 db) - több már nem fog érkezni.
A gépekhez ''tökéletesen'' passzoló ;) gyári mini-PCI-os Wi-Fi-kártyák holnaptól már elérhetőek, 5,000.- + ÁFA áron, az egyik magyarországi disztribútor képviseletein.
[link] [link]

(#1596) jani0625 válasza Satellite (#1595) üzenetére


jani0625
aktív tag

:C
bele lehet rakni garvesztés nélkül?

(#1597) HXY válasza jani0625 (#1596) üzenetére


HXY
addikt

ez kb annyiból áll, mint egy pendrive csatlakoztatása...

(#1598) jani0625 válasza HXY (#1597) üzenetére


jani0625
aktív tag

asszony nagyon fog ezért szeretni hogy nem kell mindig kivenni, berakni a pcmcia-os kártyát :))

(#1599) Satellite válasza jani0625 (#1596) üzenetére


Satellite
tag

jani0625

Látom, nem teljesítetted a penitenciát, és nem olvastál vissza, mert különben tudnád a választ! :Y
Szerintem vidd vissza ezt a problémás TOSHIBÁ-t, és inkább válassz ASUS-t, ACER-t, de sok jó Gericom és Portocom is van az Apróhirdetésekben.. :DD :DD :DD

(#1600) Satellite válasza jani0625 (#1598) üzenetére


Satellite
tag

''...asszony nagyon fog ezért szeretni hogy nem kell mindig kivenni, berakni a...''
Pedig lehet, hogy épp az ellenkezője az igaz... ;) ;) ;) :P

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.