Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) Rival válasza Kbali (#1392) üzenetére


Rival
aktív tag

Mépedig olyanra cseréld a kábelt, amiben nem csak egyszerű átkötéssel van megoldva az s-video-kompozit átalakítás, hanem benne van egy kondi is, magyarul egy normális átalakítóval nagy valószínűséggel meg fog oldódni, nekem is volt ilyen fekete-fehér problémám. Elektronikai boltban adnak ilyet...

Egyébként itt egy link, ha magadnak akarsz normális kábelt összerakni: [link]

[Szerkesztve]

(#1402) Kbali válasza amol (#1396) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az összes létező normát (már amit a noti felajánl) megpróbáltam, de csak fekete-fehér volt a kép.
A kábelt pl: simán használtam a digit gépem és a tv összekötésére, ott nem volt gond a színnel.

Rival, a fentiek fényében is kábelcserét ajánlasz?

[Szerkesztve]

(#1403) amol válasza Kbali (#1402) üzenetére


amol
addikt

Bár én nem Rival vagyok, de azt ajánlanám. A kérdéses kábellel nálam is minden rendesen működött, csak a noti nem.

(#1404) Rival válasza Kbali (#1402) üzenetére


Rival
aktív tag

Mindenképpen. Én is szívtam vele egy csomót. Volt olyan kártya, amivel jó volt, és volt, ahol fekete-fehér volt, ha megfeszültem, akkor is. Kiderült, hogy csak egy egyszerű átkötéses átalakítóm volt, és mivel a jelszintek nem stimmeltek, ez a kábel használhatatlan volt (amit általában mellékelnek is videokártyák mellé). Úgyhogy irány egy elektronikai bolt, mondod, hogy svideo-kompozit átalakító, de nem csak egyszerű átkötéssel, és meglásd, jó lesz... :) Vagy ha te magad akarod összehozni valamivel olcsóbban, akkor alkatgrészekből, az előbbi link alapján legyártható (de én nem tökölnék 200 forint különbségért egy órát... :)

(#1405) kovipetii válasza #18538752 (#1369) üzenetére


kovipetii
csendes tag

Na szoval. Végig nyúztam az elmúlt hetekbe a gépet és semmi. Nem recseg. Hang tiszta,bár kicsit többet várnék ettöl a harman/kardon hang rendszertől.Nagyon szépen szól meg a játékoknál is élvezhetök az efektek,de a mélyhangok valahogy hiányoznak.

A100-906 , Realtek ALC861 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [B-0]

(van valakinek ugyan ijen gépe?)

Laptop:Toshiba A100-906, Telefon:Iphone 3G s Konzol:Xbox-360+ kinect

(#1406) Rival válasza kovipetii (#1405) üzenetére


Rival
aktív tag

Szegény pár centis hangszórótól mit vársz? :)

(#1407) amol válasza kovipetii (#1405) üzenetére


amol
addikt

Az 5100-asomnak elég szép hangja van Harman Kardonnal, viszont abban mélynyomó is van. Ha az ember basszust is akar, akkor olyasmit kell keresni, én csak a Dell pár modelljében láttam vagy Qosmio.

(#1408) amol válasza amol (#1407) üzenetére


amol
addikt

Ill. nem tudom P100-ban van-e.

(#1409) Satellite válasza amol (#1408) üzenetére


Satellite
tag

A régebbi gépekben volt alul kisméretű kisegítő ''mély''-hangszóró. A P100-asokban csak a ''szép'' kék-fénnyel megvilágított főhangszórók vannak.
A Qosmio-nál tényleg felesleges a mélyhang-rásegítés, ott már teljesen más méretű hangszórók vannak.

(#1410) amol válasza Satellite (#1409) üzenetére


amol
addikt

Hát igen, csak ugye a Qosmio ára a fellegekben jár. Meg a méretei sem éppen aprók.
Annak ellenére, hogy videokártyából sem a csúcsot szerelik beléjük az akkuidejük is elég alacsony, persze ezek nem arra lettek kitalálva amire a mezei notik.

Jó kis gép ez az 5100-as, ha nem tojt volna be nemigen válnék meg tőle. TT: alaplapcsere 100k+, most a display.hu-nál csücsül feb. 8 óta, gondolom hozzá sem nyúltak úgyhogy szerintem el is hozom. Telefonos érdeklődésre enyhén szólva semmilyen választ nem kaptam.
Van valami tipp hova vihetném még el? notebookdoktor?

(#1411) amol válasza amol (#1410) üzenetére


amol
addikt

No. Felhívtak, meg tudják csinálni. :)

(#1412) #18538752 válasza kovipetii (#1405) üzenetére


#18538752
törölt tag

Ha a főhangerőt állítod vagy az elnémítást kapcsolgatod ki és be akkor sem recseg?

(#1413) Kbali válasza amol (#1403) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi a tippeket.
Azért írtam Rivalnak is a hsz-ben, hogy ne kelljen kétszer írni (nem hajtok a hsz-halmozásra).
Úgyhogy ezúton köszi Rival segítségét is, ki fogom próbálni.

(#1414) Satellite válasza amol (#1410) üzenetére


Satellite
tag

Nem olyan drága a QOSMIO.
(... és valaki megelégszik egy kifutó szériából származó Qosmio F20-155-össel, az nettó 300-ért még találhat egy-két darabot... de ezt írtam már...)

Láttátok az új L30-113-asokat? (MM, OfficeD, stb.)
A régi külső, de 1,73-as Celeron, meg szép kis Vista Home Basic, és még mennyi minden, mi szem-szájnak ingere... :D :D :D

(#1415) amol válasza amol (#1411) üzenetére


amol
addikt

Ez gyors volt. Persze viszonyítás kérdése. A Display megjavította a gépemet! :C
Videókártya alaplapi csatlakozójának átforrasztása (kártyán és alaplapon is), valamint a kártyán a memóriák átforrasztása. Ez ennél típushiba, de most úgy néz ki jól megcsinálták, és adtak rá 3 hó garanciát is. És nem karcolták össze a gépet.

Persze egy probléma becsúszott, a sok állás miatt úgy néz ki meghalt az akksim. A töltés lámpa villog, ha pedig bekapcsolom akkor el is alszik. A Windows nem talál akkut.
Hallottam olyat, hogy sok állás után valahogy újra kell inicializálni az akksit, azt hogyan kell? Ha nem sikerül életet lehelnem bele akkor keresnem kell valami olcsó akksit.

(#1416) amol válasza amol (#1415) üzenetére


amol
addikt

A vicces az egészben az, hogy hosszú heteket vártam amíg a TT-hez megérkezett az új videokártya, és amikor belerakták kiderült hogy az sem oldja meg a gondot. Na most annak ellenére, hogy kipróbáltak egy új kártyát, majd amikor kiderült a dolog visszarakták az eredetit, csúnya forrasztási nyomok voltak a kártyán...
Tehát megpróbálták átforrasztani, és lehet hogy nem is érkezett új kártya. Ki tudja.
A lényeg, hogy kevesebb mint feleannyiba került mint amit ők mondtak.

(#1417) csabika0001 válasza csabika0001 (#1378) üzenetére


csabika0001
senior tag

Feltettem még régebben két kérdést. Senki sem tud rá válaszolni? :F :O

''1.Egy kérdés: Kubuntu GNU/Linux Edgy 6.10-es opre-t használok a Toshiba TECRA A8-on. Ugye Windows platformra van egy rakás segédprogramja a Toshibának! Linuxra????? Honnan lehet ilyet beszerezni?

2.A fizikai sérülésből eredő adatvesztéseket rázkódáscsillapító keret és gyorsulásérzékelős fejparkolás segít megelőzni a TECRA-n Nos ez Linux alatt is működik? Ez elvileg hardveres dolog az opretol teljesen függetlenül, vagy esetleg valamilyen software vezérli az egészet és nélküle nem lehet használni...???? Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni ebben.''

(#1418) Vaanhool válasza csabika0001 (#1417) üzenetére


Vaanhool
tag

Én a KSynaptics és KToshiba alkalmazásokkal találkoztam eddig, ettől függetlenül elképzelhető még kisebb fejlesztés.

A másodikra: egész biztos, hogy ez a mechanizmus hardverszinten vezérelt, szoftverrel esetleg finomhangolni lehet.

(#1419) amol


amol
addikt

Szerintetek megéri az alsó S3? [link]

(#1420) csabika0001 válasza Vaanhool (#1418) üzenetére


csabika0001
senior tag

Köszi a segítséget Vaanhool! :R Ezek szerint hivatalos Toshiba segédprogramok nem igazán vannak Linux platformra. Sajnos ez elég szomorú! Ideje lenne már Linuxra is mindent megcsinálni és nem csak Windowsra.
A védelmi mechanizmus valószínűleg hardverszinten működik? :F Megkérdezem majd a Technotrade-t is ebben az ügyben, bár sztem neked lesz igazad. :P Mégegyszer is kösz, hogy válaszoltál kérdésemre! :DD

(#1421) Vaanhool válasza csabika0001 (#1420) üzenetére


Vaanhool
tag

Nagyon szívesen mindent, ezt én is alap hibának tartom, mármint, hogy szinte minden téren csak Windowsban gondolkodnak az emberek, de hogy még a gyártók is?

[Szerkesztve]

(#1422) Satellite válasza csabika0001 (#1420) üzenetére


Satellite
tag

Bár már belinkeltem párszor, de hát az Ismétlés a Tudás anyja :) : Linux levelezőlisták és minden egyéb TOSHIBA gépekre: [link]
(nem tudom, mennyire friss, de láttam ott P100-as és A100-as linkeket is).
A HDD-védelme egy 3D-s gyorsulásérzékelőn alapul, ez kapcsolja be a másodperc tört része alatt a fejek parkolópályára állítását, ha a notebook netán becsapódási pályára kerülne a padlóhoz viszonyítva... :Y Ha ez hiányzik az adott (nem Tecra vagy Portege) modellből, (vagyis nincs rajta az EasyGuard matrica), akkor ez utólag nem igazán építhető be, és ugyanez vonatkozik az ütéscsillapító kialakításra is.
Hogy Linux alatt aktiválható-e a védelem szoftveres része, az szerintem csakis kernel kérdése, vagyis ha valaki befordítja ezt a részt valamelyik verzió alá, akkor működni fog.

(#1423) csabika0001 válasza Satellite (#1422) üzenetére


csabika0001
senior tag

Köszi Satellite! :)) Ezt az oldalt nem ismertem...

(#1424) kovipetii válasza #18538752 (#1412) üzenetére


kovipetii
csendes tag

Bármit tekerek, húzok,csavarok nem recseg. Max torzit. :DDD

Laptop:Toshiba A100-906, Telefon:Iphone 3G s Konzol:Xbox-360+ kinect

(#1425) ctnyr válasza kovipetii (#1424) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Egy hete vettem én is egy ilyen notebbok-ot(A100-906) és meg tudom erősíteni,hogy a hangerőszabályzó tekergetésekor nincsen semmilyen zaj.Amúgy egyenlőre meg vagyok elégedve a géppel,még nem futottam bele semmilyen komoly problémába,egyedül azt tartom gáznak,hogy alapból csak egy év garit adnak hozzá,és a hosszabbítás 20ezer forint.De még így is olcsóbbra jön ki,mint a hasonló felszereltségű laptopok,szóval szerintem nem rossz vétel(remélem későbbs em bánom meg...).

(#1426) kovipetii válasza ctnyr (#1425) üzenetére


kovipetii
csendes tag

Hali Ctnyr ! Végre valahára van másnak is ijen gépe. {A100-906} Én kb 1 hónapja nyúzom. Eddig minden játék elindult rajta. Egyedüla Wlant nem tudtam kiprobálni. Ithon kábelről netezem. Szerintem jó választás volt.

Laptop:Toshiba A100-906, Telefon:Iphone 3G s Konzol:Xbox-360+ kinect

(#1427) ctnyr válasza kovipetii (#1426) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Wlan kipróbálva,nekem minden további nélkül csatlakozott az itthoni routerhez,sebesség ok-nak tűnt,bár nem sok összehasonlítási alapom van.A teljesítménnyel egyenlőre én is elégedett vagyok,egyetlen félelmem az,hogy ugyanez a teljesítmény mire lesz elég mondjuk egy év múlva.Gondolkoztam,hogy várok még egy fél évet,hátha dx10es kártyák is beszivárognal a laptopokba,de aztán belevágtam,egyenlőre nem bántam meg.Kérdés:akksis üzemidőt próbáltad már?Külföldi oldalakon nem találtam pont ilyen modellről tesztet,de a notebookreview-son van egy teszt egy szintén 7600go+1gb ram-os a100ról,csak ott a proci nem core2-es 1,8as,hanem ''sima'' coreduo.
[link]
Itt 2óra 30percet adtak meg maximumnak,de pl dvd nézés közben csak másfél óra. Próbálta már vki itthon ezt a modellt,hogy mit bír?Én aksiról csak max fél órát használtam,de a minimalista profillal 3 órát jelzett előre.Hátha...

[Szerkesztve]

(#1428) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Hi...

Szerintetek érdemes lenne lecserélni az 5400RPM-es gyári vinyót 7200-esre? Nekem lassúnak tűnnek ezek az 5400-esek, sokáig ''seek-el'', játékokban is biztosan visszavesz valamennyit töltésnél...
Valaki meg tudná mondani milyen vinyóval szerelik a Satellite P100-asokat? Everest szerint Fujitsu-féle van benne. Lehetséges ez?

7200-esből Hitachi-t vennék, azok azért rendben vannak.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1429) ABE


ABE
őstag

Sziasztok!

Akit esetleg érdekel Satellite L30 tapasztalat: vettem egy utángyártott (legalábbis márkajelzés nélküli) 4400mAh-s akksit. Míg a gyári 2000mAh-s általában kb. 70-75 percet tudott maximum, addig az új akksi a 4. teljes feltöltés és lemerítés után már 2.5 órát simán kibír (teljes feltöltés esetén 4 órát becsül a winfos, bár azt nem tudja teljesíteni). :R 24.300 magyar pízért vettem, a jelzése a gyárival megegyező PA3450U-1BRS. Ha valakit érdekel, hol vettem, akkor megírom, most épp akcióban volt (és van személyes átvétel Pesten, nem muszáj futárral hozatni).

(#1430) zgy


zgy
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy használt Toshiba Satellite L20/120(?)-as notebookot. Sajnos recovery CD-t nem kaptam hozzá, a Toshiba szervizben sem tudtak adni :( . Nincs véletlenül valakinek ilyenje, aki lemásolná nekem? Az anyag- és esetleges postaköltséget természetesen állom.

üdv

Gyula

(#1431) amol válasza ABE (#1429) üzenetére


amol
addikt

Szia! Engem érdekelne, Satellite 5100-ashoz kellene akksi.

(#1432) ABE válasza amol (#1431) üzenetére


ABE
őstag

Két helyen is találtam 24-ért magamnak akksit, de ahol megvettem, ott személyes átvétel is van, a másiknál csak futártól lehet átvenni (+1000ft).

Ahol vettem (Váci út 60): http://global-akku.addel.hu/

(itt fontos figyelni, hogy olcsóbb az áru, ha előbb megrendeled a webáruházukban, mintsem csak beállítasz hozzájuk)

ahol még nagy kínálat van: http://www.akkuk.hu/

A keresésnél a lényeg, hogy ne a noti típusára keress rá, hanem az akksi típusára. Olvasd le az akksi alján, nálam pl. PA3450U-1BRS a szám, de a PA3420U-1BRS is jó lenne, úgyhogy elvileg elképzelhető, hogy más típusjelű akksi is jó a notidhoz.

(#1433) ABE


ABE
őstag

Jah, elfelejtettem írni: mai rekordom 2 óra 45 perc volt akksiról, levett fényerővel, de aktív netezéssel WLAN-on keresztül (videó nézegetés, torrentezés, fórumozás, stb.). Elvileg most már teljes kapacitással megy az akksi, de ha emelkedik még az üzemidő, akkor megírom.

(#1434) Rival válasza ABE (#1433) üzenetére


Rival
aktív tag

Toshiba Portege R100 4-es fényerővel, 4-es proci sebességgel,speedstep automatán, így 5:50 perc volt lemerülésig az aksik (kiegészítő akkuval) legjobb állapotában (nem új)... ahogy telik az idő, egyre kevesebb, már csak 5:20 általában... :(

(#1435) ABE válasza Rival (#1434) üzenetére


ABE
őstag

Hány L30 jön ki a Portege árából? :D Azért a közel 5,5 órás üzemidőt el bírnám viselni. :C Vajon mennyit dobhatna egy SpeedStep-es proci az akkuidőn? Amúgy azt figyeltem meg, hogy a levett fényerő nem sokkal hosszabbítja meg az időtartamot, max. 15 perccel talán (anélkül kb. 2,5 óra jött ki).

[Szerkesztve]

(#1436) razor33


razor33
csendes tag

szevasztok!

toshiba notebookot készülök venni, ilyet: Toshiba Tecra A8-185 (1 giga DDR2vel)
a kérdésem, h. szerintetek jó döntés?
gondolok itt olyan dolgokra, h. pl. HD filmek élvezhetők-e rajta, meg úgy általában ajánljátok-e ezt a típust
elsősorban nem játékra kell, de azért érdekelne a véleményetek a videókarijáról is

http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/productPage.do?LNG=23&service=CE&PRODUCT_ID=120557&toshibaShop=false#0

ui. totális amatőr vok notebook témában, szal csak óvatosan :D

kösz!

(#1437) Giovanny válasza razor33 (#1436) üzenetére


Giovanny
őstag

Ment a privi.

Zero Defect.No Compromise !

(#1438) Vaanhool


Vaanhool
tag

Lassan már 3,5 éves lesz a Satellite A10-S213 notebookom és fontolgatom a gyári 2x256MB 233Mhz-es RAM bővítését. Keresgélődtem, de sehol nem láttam utalást, hogy valaki próbálta volna bővíteni 1024MB-s modullal. A kérdésem az lenne, hogy van-e esély arra, hogy ha beruházok egyre, akkor azt tökéletesen fogja kezelni a noti? Egy 333Mhz-es modult találtam nagyon jó áron, gondolom menni fog 233-on.

(#1439) Rival válasza ABE (#1435) üzenetére


Rival
aktív tag

Nálam a fényerő igencsak szívja... de most egész pontos adatot nem tudnék mondani. Ez a fokozat tűnik egy arany középútnak, belső fényviszonyok mellett ok, de kint (főleg napsütésben) már nem igazán látszik 4-es fokozaton. Az tetszik a prociban, hogy így automatára véve ugye csak akkor kapcsol nagyobb teljesítményre, ha valami számításigényeset művelek (ami netezés, táblázatkezelés közben nem jellemző), így a ventilátor van, hogy egy lemerülési ciklus alatt meg sem moccan. Továbbá a wifi adóteljesítménye is minimumra van véve (10 méterre minek 40mW? Elég 3mW is...). Probléma vele, hogy szegény 1,8''-as vinyó rohadt lassú (4200rpm), továbbá, mint kiderítettem az Intel wifi drivere (vagyis inkább a utility-je) nem hagyja lenyugodni a vinyót, egyfolytában szöszmötöl valamit, és kattogtatja, így nincs olyan, hogy a vinyó standby-ba kerülne... az aksiknál pedig már jelentkeznek az öregedés jelei, kis kapacitásnál (~6-8%) hirtelen esik le 1-2%-ra... pedig vigyázok rájuk, dehát ez van, használat nélkül is tönkremennének... :(

(#1440) amol


amol
addikt

Megnéztem egy A100-011-est. Nem rossz. Kipolírozták :D
Megoldották azt is, hogy a bal oldali csatlakozók felett benyomódjon a ház, nevezetesen az egyik bővítőhely eltűnt, így sokkal masszívabb. Kijelzőház sajnos maradt.

(#1441) ctnyr


ctnyr
csendes tag

Valaki próbálta már meghosszabítani a garanciaidőt?Csak azért kérdem,mert én a múlt héten vettem plussz egy évet az a100-906-osomhoz,lerregisztráltam a neten a leírtak szerint,és azóta nem kaptam semmi visszajelzést,és a garanciacsekkelős oldal sem változott semmit,még mindig 2008-ban van a garancia lejárta.Mennyi ennek a garkiterjesztésnek az átfutási ideje,tudja valaki?Jaaa,és mielőtt valaki beírja,még bőven a vásárlástól számított egy hónapon belül vagyok,tehát jónak kéne lennie.

(#1442) ctnyr


ctnyr
csendes tag

Még valami:kovipetii,megnézted már,hogy a videókarin a memória milyen órajelen megy?Ha jól tudom,a gyári nvidia specifikáció 450mhz(900 effektív)-et ad meg,nálam 350 az alap,kipróbáltam óvatosan és 400-on sincs még semmi baja(huzamosabb ideig nem próbáltam,csak két 3dmark2005 ciklus futott le).350-en kb 3400 pötty,míg 400-on már 3700.Nagyjából 10%.

[Szerkesztve]

(#1443) ctnyr válasza ctnyr (#1441) üzenetére


ctnyr
csendes tag

A garidős téma már nem aktuális,most csekkeltem,átírták,immár két év.Egy hét lett az átfutási idő. :)

(#1444) ufonauta válasza ctnyr (#1443) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Szia!
Be tudnád írni a garis oldal url-jét? Mert piszok béna vagyok és a toshiba oldala felől nem találom.
Köszi!

(#1445) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Halihó!
Olyan kérdésem lenne, h lenne egy öregecske noti, konkrétan satellite 4600 pro. Ebbe a mai winyók és dvd-k belemennek, azaz szabvány-e?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1446) Vaanhool válasza LALA_kiraly (#1445) üzenetére


Vaanhool
tag

Nagy valószínűséggel igen, az ATA csatolósak biztosan szerintem. A mistralban nagyon jó áron vannak vinyók, optikai meghajtót nem tudom, hol érdemes venni.

(#1447) Szpájki


Szpájki
tag

Az megoldható valahogy hogy a toshiba powersaver progija ne full power módban induljon?

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#1448) Satellite válasza ctnyr (#1441) üzenetére


Satellite
tag

Ha visszaolvastál volna, akkor láthattad volna, hogy kb. 1 hét, míg átfut a rendszeren a regisztráció.

(#1449) Satellite válasza ufonauta (#1444) üzenetére


Satellite
tag

Garancia regisztrálása és meghosszabbítása: [link]

(#1450) Satellite válasza LALA_kiraly (#1445) üzenetére


Satellite
tag

A Satellite Pro 4600-asba bármilyen PATA merevlemez berakható, ugyanez vonatkozik a szabványos optikai meghajtóra is, de annak feltétlenül Master/Slave bekötésűnek kell lennie, CableSelect-tel nem fog menni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.