Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1451) Satellite válasza Szpájki (#1447) üzenetére


Satellite
tag

Válaszd alapértelmezettnek bármelyik másik sémát, és az adott módban (adapteres ill. akkus üzem) mindig azzal fog menni.

(#1452) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok!
Korábban kérdeztem, hogy vaj'h miért nem jelzi nekem a power saver a hátralévő akkuidőt, csak %-ot.

(#1453) ufonauta válasza Satellite (#1449) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Erre gondoltam. Mostmár elmentettem az oldalt. :)

(#1454) kovipetii válasza ctnyr (#1442) üzenetére


kovipetii
csendes tag

Megmondom az öszintét én nem tekerem,nem csavarom addig mig minden játék elindul. A kérdésem a következő lenne. A c particion elhejezett TOOLSCD,SUPPORT,VALUEAD,I386 mappákból mejiket lehet büntetlenül törölni? :F

Laptop:Toshiba A100-906, Telefon:Iphone 3G s Konzol:Xbox-360+ kinect

(#1455) ctnyr válasza kovipetii (#1454) üzenetére


ctnyr
csendes tag

A vissza nem olvasásért bocsánat,igazad van.
A ToolsCD-t én kiírtam egy cd-re,a többit hagytam,mert igazándiból nem vagyok helyszűkében,mivel egy usb-s racket is használok,és azon van a legtöbb cucc,a gépre csak telepítve rakom fel őket.Mindenesetre a ToolsCD szerintem biztos mehet,mivel ez egy az egyben egy autorun-os cd,amin a Toshiba által adott driverek és programok vannak fent.
Amúgy a videókari nekem is alapon megy,csak megnéztem mit tud,de hosszabb távon nem kísérleteztem még vele.

(#1456) Niczo válasza kovipetii (#1454) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali! Nyugodtan letörölheted mindet. A helyreállítólemezről mikor felteszed a windowst, úgyis újra felrakja. Igazából semmi szükséged nincs ezekre, mivel a helyreállított rendszeren alapban fenn van az összes szükséges driver. Talán ha felteszel valamilyen újabb drivert de mégse jön be, akkor hasznos hogy ott vannak a c-n.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1457) tantoknife


tantoknife
csendes tag

Urak,

nagyon kifutós az U2oo ?

Kizárólag utazáshoz keresek subnotit ... előny a PCMCIA slot ....

Tanto

Ave

(#1458) Kbali válasza tantoknife (#1457) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem.
Ha most vennék notit, biztos ezt választanám.
Szerintem találsz belőle ütős konfigot.
[link] - max. még memória kell bele.

vagy ez: [link]

[Szerkesztve]

(#1459) Als


Als
tag

Üdv Néktek,

Most szert tettem egy L20-as típusra, kb 1 órát használták korábban, egy polcon hevert 1 évig.
A beépített WI-FI-je kb 3méter hatótávolságon kívül szar. Külföldi fórumokon írták, hogy ennek a sorozatnak szar a wi-fi-je. létezik ez?

Kösz

Als

(#1460) Als válasza Als (#1459) üzenetére


Als
tag

Ki lehet benne cserélni awi-fi vevőt, ha tényleg rossz?

kösz

(#1461) #35685120


#35685120
törölt tag

Sziasztok!

Toshiba Satellite L30-145 modellt néztem ki magamnak a győri Saturnba. 149.990 Ft 10 havi kamatmentes hitel! (14990x10)

A notebook a következőket tartalmazza: :)

Celeron M430A (1,73as)
15,4''
512 ram (azonnal raknék bele vagy még1 512 vagy 1gigát)
60 giga sata winyó
DL dvd író
Ati X200
Lan
WLAN
magyar Win Vista

Ahogy olvasgattam a fórumot, ezekkel az L30 as gépekkel szinte mindenki megvan elégedve ár/teljesítménybe. Nekem se játékra kéne inkább egy faxa kis irodai gépre, de mondjuk amivel én jáccok (Empire Earth 1 :D ) az szerintem vígan elmegy ezen is... Ez az X200 ez milyen szintű kari? Mint asztaliba micsoda? 9200? 9000? Ram 8000 ft aquába az 512 bele szóval az nem tétel, de azt mindenképp veszek bele...

Szerintem mai napon el is hozom, várom a véleményeket ha meglesz én is írok! :D

LACI

(#1462) ufonauta válasza #35685120 (#1461) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem Satellite L30-134 van. A tiedben már picivel erősebb a proci. Én tettem bele 1 giga RAM-ot pluszba és a vinyót kicseréltem 120-asra. Karácsony után, a két ünnep között vettem ugyanilyen hitelkonstrukcióra, mint ahogy te veszed. Azóta asztali gép helyett is ezt használom, bár én nem játszom (starwars fogatversenyt próbáltam, az hasít rajta :D ), de napi 8-10 órát megy a gép. Vista Home Premium simán fut rajta aeroval együtt. Csak egyelőre még az XP-t használom, ameddig ki nem jönnek a stabil Vista driverek. A videokártya inkább a 9500-as sorozathoz hasonlítható, mert a 9200-es még nem futtatja az aerot, ha jól vagyok informálva.


(#1463) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Más: Az XP helyreállító CD-t nem lehet becserélni Vista helyreállító CD-re a Toshibánál? Akár némi ráfizetés árán is. Anno hallottam, hogyha a gépen rajta van a Vista matrica, akkor arra jutányosabban lehet Vistát venni. Tud erről valaki valamit? Vagy csak képzelődtem?

(#1464) #35685120 válasza ufonauta (#1462) üzenetére


#35685120
törölt tag

1 giga ramot én is azonnal teszek bele, és akkor 1,5 gigával már szépen hasít. Szóval akkor XP megy rajt, de Vista-val fogod nyomni AERO is megy... Ez nagyon jó hír... 1-2 óra fele tudok érte menni... :R

(#1465) ufonauta válasza #35685120 (#1464) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Jaja volt rajta Vista Home Premium, de az ugye 30 napos fajta volt (meghosszabbítani meg csúnya dolog :D ) és simán elfutott aeroval. Megvárom, amíg ésszerű áron le tudom cserélni legálisan. Addigra talán lesznek hozzá tuti driverek is. Bár, amik a Toshiba oldaláról letölthetőek Vista alá, nekem azokkal is frankón ment. Csak még nem olyan kifinomultak, mint az XP-s cuccok. Pl. a power saver igen puritán, bár kétségkívül műxik. :)

(#1466) #35685120 válasza ufonauta (#1465) üzenetére


#35685120
törölt tag

30 napos fajta van csak hozzá? Nem végleges liszenszű? Vagy csak nem akartad beregelni? Vagy nem értem... :R

(#1467) Kbali


Kbali
nagyúr

[link]
Erre senkinek nincs 5lete? :(

(#1468) amargo válasza #35685120 (#1466) üzenetére


amargo
addikt

Gondolom amikor Ő vette még nem Vistával adták, hanem XP vel, namost az új notikat Vistával adják, azért durva lenne, ha 30nap után plussz 40k, vagy XP telepítgetés. Bár kitudja? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1469) ufonauta válasza #35685120 (#1466) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Karácsony után még XP-vel adták. A 30 napost csak próbából tettem fel.
Ezért is írtam, hogy jó lenne jutányos áron az XP-t Vistára cserélni. Mert a Vista matrica rajta van a gépen. Csak éppen legálisan ahhoz még XP dukált.

(#1470) ufonauta válasza amargo (#1468) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Megelőztél. :)

(#1471) ufonauta válasza Kbali (#1467) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Sajna semmi ötlet. Nekem kijelzi rendesen.

(#1472) #35685120 válasza ufonauta (#1469) üzenetére


#35685120
törölt tag

Aham.. Most már valóban Vista-val adják... Meglássuk alig várom már hogy mehessek... :R :D

(#1473) #35685120 válasza amargo (#1468) üzenetére


#35685120
törölt tag

Jah az durva lenne ilyen nincs...

(#1474) amargo


amargo
addikt

Én is nézem éppen kedvesemnek, (ha nem tudja az enyémet használni) pont ezt a saturnos notit.
Remélem döntünk, hogy most mi legyen vele.. Mert gondolom hamar elkapkodják.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1475) ufonauta válasza amargo (#1474) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Szerintem ár/érték arányban a legjobb vétel. Pláne részletre. Bele kell vágni, ne gondolkodj sokat.

(#1476) #35685120


#35685120
törölt tag

Megvan az új notebookom. Életem első notebookja... A vásárlás nem ment simán, de végülis meglett... Nagyon tetszik, szép, jó a billentyűzete, masszív a felépítése, jó a képe... Windows Vista nem sokáig lesz rajta... 512 ram van ugye benne most megyek és azonnal veszek is bele még 512öt, 1 giga ram általános célokra szerintem már megfelelő...

Este írok róla bővebben... :D

(#1477) #35685120


#35685120
törölt tag

Ha vellanyról használom akkor akksit vegyem ki ugye? Amúgy ez a tökig lemerítés 13-14 órás töltés ez valós vagy felesleges?

(#1478) ctnyr válasza Kbali (#1467) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Nekem is kiírja a powersaver,de ha minden kötél szakad próbáld ki a Notebook Hardware Controllt,annka is van ilyen funkciója,hátha az normálisan kiírja(és még persze van sok egyéb hasznos funkciója is,ajánlom mndenki figyelmébe).Teljesen ingyenes.
[link]

(#1479) amargo válasza ctnyr (#1478) üzenetére


amargo
addikt

Mármint az a része, amiért nem kell fizetni.
De a legjobb, pentium M és a veszülséget vissza véve, akár 30 percet is nyerhetsz készenlét ügyileg. Nekem jelenleg 4hónapja az ULV-s procikénál is kisebb feszültségen megy.. eddig nem volt gond. De miért is lenne? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1480) ctnyr válasza amargo (#1479) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Amiért fizetni kéne az a service- ként való futtatás lehetősége meg a több felhasználói profil használata, amik igazándiból nem is igen kellenek egy átlag user-nak,de igazad van,nem teljesen ingyenes. :)
Nekem amúgy a dinamikus vezérléssel az 1,8-as core2 szinte mindig 1 ghz-en megy,és csak akkor kapcsol rá,ha kell,de nem lehet észrevenni,hogy mikor gyorsít,mikor lassít,ügyesen teszi a dolgát

[Szerkesztve]

(#1481) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Technotrade oldalán volt kint:

''A 2007. 04. 01. után vásárolt Windows Vista operációs rendszerrel installált Toshiba notebookokra 2 év garanciát biztosítunk.''

Nem semmi. Ez negatív diszkrimináció velem szemben. :D

(#1482) Szpájki válasza Satellite (#1451) üzenetére


Szpájki
tag

áhh, köszi :B

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#1483) amol válasza #35685120 (#1461) üzenetére


amol
addikt

Gyönyörű ez a magyar nyelv, igaz? ;)

(#1484) Kbali válasza ctnyr (#1478) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi!
Ennek kell valami tanulóidő? Feltettem, de ez sem írja ki... :(

(#1485) Poctar


Poctar
senior tag

létezik vmi aksi figyelő, kisütő, stb progi :F

[Szerkesztve]

(#1486) Maluke


Maluke
csendes tag

hali!

kinéztem magamnak egy használt tecra m1-et... úgy ránézésre jónak tűnik, de sok tapasztalattal sajna ilyen téren nem rendelkezem!
kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalatotokra...

köszi

(#1487) Kbali válasza Poctar (#1485) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amit nekem ajánlottak, az pont ilyen, a kisütést leszámítva.
Tudomásom szerint a Li-Ion akksikat nem is szabad teljesen lemeríteni. Én általában már töltöm, ha 10% alá megy az akksi töltöttsége.

(#1488) Kbali válasza Kbali (#1484) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tényleg kellett neki valamennyi tanulóidő, mert már kiírta.
Most még marad fenn, meglátom mennyire válik be.
Az azért továbbra is furcsa, hogy a gyári cucc nem írta ki...

(#1489) Kbali válasza Maluke (#1486) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha olvasgatsz a topicban, akkor látni fogod, hogy a tecra a Toshiba legigényesebb kategóriája, általában alapból 3 év garanciával.

(#1490) lansz


lansz
csendes tag

boldog tulajdonosa vagyok egy A100-784 tipusú laptopnak. Eddig semmi problémám nem volt vele.

(#1491) Kbali válasza Kbali (#1488) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jó ez a cucc, meg persze a noti akksija is. 3 órát elketyeg folyamatos netezés, skype-ozás, msn, levelezés mellett. :)

(#1492) ctnyr válasza Kbali (#1491) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Örülök,hogy örülsz! :) Egészségedre! :)

(#1493) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Hali!

Problémám:
noti bekapcsolása után, amikor jön a windows bejelentkezés és jelszó, nem reagál semmit a pötyögésre és 4-5 kattintás, majd csipog egy rövidet, hangosat és megfagy a masina.
Tapasztaltatok ilyet?

Ezuton kikapcsolás csak 4 sec-es on/off gombbal lehetséges, aminek nagyon nem örvendek. :(

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1494) amol válasza StoneBridge (#1493) üzenetére


amol
addikt

Én lefuttatnám a memtest86-ot és újratelepítenék, hátha kiderül valami. Garanciális még?
Töltsd le az ultimate boot cd-t, van rajta egy sor diagnosztikai eszköz.

(#1495) ctnyr válasza StoneBridge (#1493) üzenetére


ctnyr
csendes tag

Vagy a Hiren boot CD-t. Azon is megtalálható mindenféle teszt progi.

(#1496) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Ok, kösz. Lefuttatok valamit.

Garanciális még vagy másfél évig. kopp-kopp remélem nincs nagy baja, reinstallhoz meg nem lenne most túl nagy türelmem. :(

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1497) amol válasza StoneBridge (#1496) üzenetére


amol
addikt


Hát pedig ha nem hardveres a probléma kénytelen leszel. Ha igen akkor meg service.

(#1498) #35685120


#35685120
törölt tag

1 hét teszt után nekem nagyon bejön a notim... Az akkumlátorával nem vagyok megelégedve, olyan max 1 óra és lemerül, mondjuk még nem sütögettem töltögettem sokáig mert általában vellanyról használom, akkor meg akksit kidobom a gépből... A kijelzője, tetszik, XP fut rajta szépen, 1giga ram van benn, x200 is teccik... L30-145 ös gépről van amúgy szó... Cd-t, dvd-it is írtam rajt, nekem nagyon bejön eddig, ajánlom mindenkinek... :R

(#1499) Kbali válasza #35685120 (#1498) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ennél az akksis üzemidőnél nagyon sokkal többet nem is fog tudni a gyári akkumulátorral.
A kisütés cviszont kifejezetten káros, a kézikönyvben is szerepel, hogy nem szabad lemerülésig használni, hamarabb el kell kezdeni tölteni.

Egyébként meg teljen benne sok örömöd! :)

(#1500) #35685120 válasza Kbali (#1499) üzenetére


#35685120
törölt tag

Jah ezt olvastam ha jelez már töltöm is...

És a 4000 MhA -os akksi sokkal jobb? 2óra 2,5 óra? Igaziból nekem 1 óra is bőven elég majdnem mindehol 220ról nyomatom, inkább a hordozhatóság volt a szempont a vásárlásnál és nem az akku üzemideje...

Nagyon szeretem, életem első notija, és bejött, remélem nem lesz vele gond... :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.